Ook Zierikzee tegen het vormen van één eiland gemeente WALCHEREN R 12 VEERDIENSTEN NOG STEEDS DOOR IJSGANG GEHANDICAPT BUSVERKEER IN ZEELAND TEN DELE LAMGELEGD DONDERDAG 11 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE UB BV W is B COURANT 0 GEMEENTEGRENZEN OP SCHOUWEN Maar voor samenvoeging met Noordgouwe, Dreischor en Zonnemaire Onder voorzitterschap van burgemeester jhr mr J Sctauurbeque Boeije kwam de gemeenteraad van Zierikzee gisteravond bijeen ter behandeling van het voorstel van Ged. Staten inzake de gemeentelijke grensindeling op Scbouwen-Duivcland. Na een uitgebreide discnssie verklaarde de raad zich met algemene stemmen tegen het creëren van één gemeente op het eiland en ook tegen het vormen van één gemeente in de z.g corridor De gedachte om bü Zierikzee de gemeenten Noordgonwe, Zonnemaire en Dreischor te voegen werd aanvaard met U tegen 2 stemmen (die van de heren Van Leeuwen en Simmers) Het voorstel om de wenselijkheid uit te spreken dat Scbnd- debeurs bij Zierikzee komt werd met algemene stemmen aangenomen, evenals het voorstel om Ged. Staten mede te delen, dat het wenselijk wordt geacht Ouwerkerk bij Zierikzee te voegen, wanneer dit niet zelf standig zou blijven. Voor de openbare raadsvergadering had prof. C. W de Vries uit Rotter dam in een besloten zitting verschil lende adviezen gegeven inzake de ge meentelijke herindeling. De voorzit ter las in de openbare vergadering een brief van prof. De Vries voor Hieruit bleek, dat deze de gedachte om van het eiland één gemeente te maken positief afwijst, o.a omdat dan het publieke leven in het stadscen trum zou worden beheerst door de plattelandsgemeenten. Ook achtte prof. De Vries twee kleine stadscen tra in de z.g. corridor ZierikzeeBrou wershaven niet juist Z.i zou Brou wershaven het stadscentrum moeten worden voor de gemeente, die ten Westen van de corridor is gedacht De vraag, welke beslissing ten op zichte van Ouwerkerk moet worden genomen, moet open blijven. De voorzitter merkte op. dat in het rapport van de Reconstructie-com missie niet wordt gesproken over de politieke inslag van het eiland In het geval van één gemeente zou er een gemeenteraad van 19 leden moeten komen, waarvan 6 of 7 uit Zierikzee en 12 of 13 van het platteland, waar door een grote tegenstelling in be- stuursinzicht zou kunnen ontstaan Ook met de armenzorg zou men in moeilijkheden geraken en voor ver schillende zaken zouden dwingende verordeningen komen in plaats van de huidige gemeenschappelijke regelingen Ook de voorzitter verklaarde zich voor het opnemen van Brouwersha ven in het z.g. ..Platte van Schouwen" Tegen het aanwijzen van Serooskerke als centrumgemeente zijn vele bezwa ren gerezen. Waterschapskwesties moeten in verschillende delen van 'hei eiland ook verschillend behandeld worden; ook dit is een bezwaar tegen het scheppen van één gemeente. De heer Simmers (K V.Pver klaarde zich sterk tegen één gemeen te omdat zijn partij dan niet meer vertegenwoordigd zou zijn in de raad en ook omdat Zierikzee te weinig raadsleden zou krijgen. De heer A. J van Leeuwen (V.V.D-) meende, dat Zierikzee groot genoeg is Geen land honger Wethouder R. Gerritsen (P.v.d.A.j besprak de vier fasen, zoals die zich in de loop der jaren hebben voor gedaan. Destijds hebben Ged. Staten voorgesteld Zierikzee uit te breiden met Schuddebeurs en een gedeelte van |£erkwerve. De sub-commissie uit de Reconstructie-commissie heeft zich met algemene stemmen uitge sproken vóór de samenvoeging van de vijf corridor-gemeenten (Zierikzee, Noordgouwe. Dreischor. Zonnemaire Oost- en West-Souburg Jaarvergadering Rode Kruis-transport- en verpleegcolonne De transport- en verpleegcolonne's SouburgRitthemNieuw- en Sint Joosland van het Nederlandse Rode Kruis hielden hun jaarvergadering in het Rode Kruisgebouw te Souburg on der voorzitterschap van de heer A. F. Walraven. Uit het verslag van de secretaresse, mevr. Van den DriestSuurmond, bleek, dat de vereniging thans 110 le den telt. Er was een voordelig kassal do. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer J. Duine als tweede voorzitter herkozen en in de plaats van de aftre dende secretaresse werd gekozen me vrouw De Jong-Overgaauw. In het afgelopen jaar waren 80 le den van de afdeling betrokken bij het reddings- en verzórgingswerk tijdens en na de ramp. In 3746 gevallen werd eerste hulp verleend. De colonne-vereniging verzocht het afdelingsbestuur op de juiste sterkte te brengen, daar door de verschillende vacaturen dit bestuur thans overbe last is. De heer Walraven wees er voorts op. dat een aantal leden reeds geruime tijd recht heeft op de medail le voor 10 jaar trouwe dienst. Nog dertien personen moeten van unifor men worden voorzien. Een mobiel team voor de B.B. werd samengesteld en een aantal leden zal worden toege voegd aan de blokploegen. Op verzoek van het hoofdbestuur werd de naam van de vereniging ver anderd in „Vereniging van helpers en helpsters van het R.K.K. Souburg en omgeving". Op de statuten zal Ko ninklijke goedkeuring worden aange vraagd. Zoutelande Jaarvergadering C.H.U. De Chr. Hist, kiesvereniging te Zou telande hield haar algemene jaarver gadering onder voorzitterschap van ae heer A. Janse. Wethouder P. Leijnse sprak over het gemeentebeleid en het raadslid J. Kiemens gaf een uiteenzetting over de begroting. Ook werd gesproken over de riolering. Als Biggekerke en Meliskerke meedoen, zal getracht worden gezamenlijk gebruik te ma- Westlrapen6 2uiverin£sinst£lllaüe te De heer P. Leijnse werd als be stuurslid herkozen. en Brouwershaven), doch hiervoor kon geen meerderheid in de Recon structie-commissie zelve worden ge vonden Deze adviseerde aan Ged Staten zich nog te beraden wat er met de corridor-gemeenten moet ge beuren Ged Staten willen Zierikzee laten zoals het is; zij hebben geen enkel motief aangevoerd waarom zij hun oorspronkelijk voorstel hebben laten varen Spreker kon begrijpen, dat zij thans het gedeelte van Kerk- werve bij de centrum-gemeente Schouwen willen voegen. Schudde beurs zou z.i. bij Zierikzee moeten komen Ook hebben Ged Staten geen antwoord gegeven op de vraag waar om het voorstel van de sub-commis sie niet is aanvaard. Voorts is de uit spraak van Ouwerkerk. dat men daai als samenvoeging noodzakelijk zou zijn. het liefst bij Zierikzee gevoegd zou willen worden, volkomen gene geerd. Als de corridor-gemeenten bij Zierikzee zouden komen, zou spreker Brouwershaven daarbuiten willen la ten. De andere gemeenten uit de cor ridor zou spreker zelf over al dan niet samenvoegen met Zierikzee wil len laten beslissen. Zierikzee is daar niet tegen, maar het heeft ook geen „landhonger" De neer J W van den Doel (A R.) verklaarde aanvankelijk voor één ge meente te zijn geweest, doch na het advies van prof De Vries tot andere gedachten te zijn gekomen Hij is het nu eens met wethouder Gerritsen. De heer A Groenendijk (C.H.) sloot zich hierbij aan Wethouder mr C. J. B. du Croo (V V-D.) sprak zich uit voor een zo klein mogelijk aantal gemeenten Twee ste delijke gemeenten in de corridor achtte ook hij oezwaarlijk De andere corridor-gemeenten zou hij bij Zie rikzee gevoegd willen zien. Hierna nam de raad de in de aan hef vermelde beslissingen. Vlissingen Vroegere geliefde was niet op Uil het politie-rapport Een inwoner van Vlissingen, die klaarblijkelijk een kwade dronk over zich had, begaf zich naar het huis van zijnn vroegere geliefde en verschafte zich via een ingetrapte deur en een verbrijzeld raam toegang tot de kamer van deze dame. Toen bleek, dat zij niet op dit bezoek ge steld was, sloeg hij haar enkele blau we plekken. Ambtenaren van de Ma rechaussee grepen in en leverden de woesteling aan de politie over. Op de hoek Scheldestraat Aagje Dekenstraat slipte een bus van de Stoomtram Walcheren en kwam te gen de muur van de Kon. Mij. „De Schelde" terecht. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, doch de bus liep flinke schade op Een Vlissingse zakenman parkeerde Zaterdagavond zijn auto op straat en kwam Dinsdagmiddag, toen hij weg wilde rijden tot de ontstellende ont dekking, dat zijn benzinetank, waarin zich Zaterdagavond nog ongeveer 60 liter bevond, leeg was. Daar hij ver moedde, dat onbevoegden zich over deze brandstof hadden ontfermd, deed hij aangifte bij de politie. Zes jongens vonden het een leuk spelletje om nieuwe stenen, die op de Boulevard bij de Vissershaven voor gebruik gereed lagen, in het water te gooien. Tegen hen werd pro- ces-verbaal opgemaakt. Een woonwagenbewoner werd door de politie op heterdaad betrapt ter wijl hij schroot wegnam bij de N.V. Haven van Vlissingen. In de stationsrestauratie vielen 2 zeer jeugdige knapen op, doordat zij nogal grote verteringen maakten. Bij onderzoek bleek, dat zij hun spaar pot stiekum hadden geledigd en de buit aan het verteren waren. Bindingsavond „Mercurius". Dezer dagen organiseerde.de afde ling Vlissingen van de Algemene Bond voor Handels- en Kantoorbe dienden en Handelsreizigers „Mercu rius" voor haar leden een bindings avond in de zaal „Concordia". Voorzitter C. J. Mommaas deelde mede, dat thans het 125e lid is inge schreven. Hij dankte hiervoor de huis bezoekers F. Herman en J. de Nooyer, die zo'n groot aandeel in dit succes hebben gehad. Hierna kwam het cabaretgezelschap „De Optimis ten" onder leiding van de heer F. Koster voor het voetlicht. In een vlot tempo brachten „De SDtimisten" een programma, dat onk als een klok. veel succes oogstte de heer F. Koster met de door hem geschreven liedjes „Het was maar een droom" en „Zeeland", die gezongen werden door mej. Tiny Boom. De jeugdige Corry van Splunder ontpopte zich als een aardig jodel- zangeresje. Ook de „Rumba band" was een groot succes. Het hoofdbe stuurslid van de Algemene Bond „Mercurius", de heer K. F. Pieterse, huldigde hierna de heer J. Kuvper. die reeds 25 jaar lid van ztjn hond was. Hiervoor werd hem het zilve ren bondsinsigne opgespeld. De avond werd met een gezellig bal besloten. Fraaie prestaties op kanarieshow. Op de wereldshow 1954 van Zang en Kleur, welke te Antwerpen werd gehouden, wisten enkele leden van de kanarievereniging „Vogelvreugd" te Vlissingen goede sucessen te boeken. De heer Tromp behaalde een 16e en een 23e prijs, één stam 284 punten en één stam 296 puntei.. De heer Posthu- ma boekte met één stam 251 en 275 punten. De heer P. Hoogstrate met dominant wit 90 punten. Hij veroverde daardoor een eerste prijs (ere prijs). Met een oranje kwam hij tot 88 pun ten en met een rood Isabel tot 84 punten. Tenslotte was het de heer J. Konings, die met een zalm schimmel tot 85 punten kwam. Middelburg Benoeming Tot onderwijzer aan de Leerschool van „de Klokkenberg" te Nijmegen, is benoemd de heer M. J. Leenhouts te Middelburg. Opdracht voor architectenbureau irs. A. Rothuizen en 't Hooft Het architectenbureau irs. A. Rot huizen en P. J. 't Hooft te Middel- burg-Goes heeft opdracht ontvangen tot net ontwerpen van een Protes tants Streekziekenhuis voor de mijn streek te Heerlen. Het ziekenhuis zal een grootte van ongeveer 120 bedden krijgen. Si Laurens Buurtvereniging „Brigdamme". De buurtvereniging voormalige wijk B te St. Laurens hield haar jaarver gadering, Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat de vereniging het afgelopen boekjaar met een batig saldo van f 141.58 kon afsluiten. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. J. Snoep en tot vice-voorzitter de heer B. van de Broeke. De penningmeester, de heer P. Polderman, werd herkozen. De nieuwe voorzitter sprak woor den van dank tot zijn voorganger, de heer L. v. d. Broeke, die zich niet her kiesbaar had gesteld. De vergadering benoemde de laatste tot ere-lid. De naam van de vereniging werd gewij zigd in „Buurtvereniging Brigdam me". De burgemeester van St. Lau rens, de heer W. Baas, drong er op aan, door te gaan met het verzorgen van feestavonden door eigen krach ten. Getracht zal worden eind Maart een middag en een avond door en voor de jeugd te geven. Vrouwenpolder Praatavond De dorpskring Vrouwenpolder van de Coöperatieve Landbouwvereniging „Eiland Walcheren" hield haar praat avond. De heer H. Maljaars sprak een openingswoord, waarin hij in het bij zonder welkom heette de heer Ikking, directeur, en de heer De Jonge. De directeur sprak over het onderwerp: „Ervaringen in ons werk". Na het be antwoorden van vragen, werden nog enige films vertoond. Advertentie tegen rheumatische aandoeningen Doeltreffend Onschadelijk Gemakkelijk In te nemen, Pracilsch smaakloos Tegen spier-, lenuw en gewricht*» rheumatiek, spit. ischla*. lumbago, ver koudheden en pijnen R 12 helpt snel. daar de actieve stof binnen zeer korte rtjd in het bloed wordt opgenomen en daar zonder enige onaangename of schadelijke nevenwer king de ontstekingshaarden bestrijdt en de ziektekiemen langs natuurlijke weg uit het lichaam afvoert Ktior ver pakking. Inh. 48 tabletten, Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apotheker» en drogisten. Uitvoering „Ons Genoegen". De Vrouwen polderse mondorgel club „Ons Genoegen" gaf in het Ver enigingsgebouw te Gapinge een uit voering onder leiding van de directeur de heer A. Jongepier. Een tiental mu zieknummers werd ten gehore ge bracht en door het talrijke publiek met applaus beloond. Na het muzika le gedeelte van de avond werd het stuk In 4 bedrijven. „De opvolger van de Eendracht" ten tonele gebracht. De medespelenden kunnen op een ver dienstelijke opvoering terugzien. Het stuk oogstte veel bijval. Jaarvergadering melk-controlevereniging De melkcontrólevereniging „Voor uitgang zfj ons doel" hield te Vrou wenpolder onder leiding van de heer A. Mesu Czn., haar jaarvergadering. Uit de verslagen bleek, dat de ver eniging er gunstig voor staat. De he ren A. Mesu Cz. en A. v. Tatenhove werden in het bestuur herkozen. Besloten werd eon bijdrage te ver lenen voor do voorjaarsveekeuring. Het salaris van de contróleur zal ver hoogd worden. De heer J. Stroo, hoofdcontróleur, gaf een uiteenzet ting over de productie. Gapinge „Onderlinge Hulp" bijeen. Het varkensfonds „Onderlinge Hulp" te Gapinge kwam Maandagavond in jaarvergadering bijeen, onder voorzit terschap van de heer C. Wattel. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het afgelopen jaar voor het fonds een gunstig verloop heeft gehad. Slechts in 2 gevallen werd een uitke ring gedaan. Het ledental bedraagt thans 51 en het totale bezit aan var kens 98. Het verslag van de penning meester toonde een batig saldo van f 18.42 aan. De aftredende bestuursleden werden herkozen. De boekhouder en de bode werden herbenoemd. Bij de rondvraag werden tenslotte nog enige vragen ge steld, die door de voorzitter werden beantwoord. „Ons Belang" vergaderde De Landbouwvereniging „Ons Be lang" te Gapinge hield haar algeme ne vergadering in het Verenigingsge bouw. De voorzitter, de heer M. Arendse, heette in zgn openingswoord in het bfzonder welkom ir. J. Bos, adjunct-secretaris van de Z.L.M.. waarna hy een terugblik op het afge lopen jaar wierp. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat de vereniging een batig saldo bezit. Nadat de huishoudelijke zaken wa ren afgewerkt, hield ir. Bos een inlei ding over de internationale en natio nale landbouwpolitiek. Voorts ver toonde ir. Bos enkele geluidsfilms o.a. over de overstromingen in Engeland kerbieten. Meer polderwegen wegens opdooi afgesloten Nadat Dinsdag „Het Vrije van Sluis" reeds was voorgegaan ztjn in de loop van Woensdag ook in andere delen ean Zeeland polderwegen voor verkeer met een asdruk van meer dan 1200 kg afgesloten Vooral In de Zak van Zuid-Beveland heeft dit tot onaangename consequenties geleid De dorpen Kwadendamme, Baarland Oudelande en Ellewoutsdük waren gisteren niet per bus bereikbaar Alleen de busdiensten van des morgens 7.20 uur en des avonds 18 uur ztjn uitgevoerd. Vanzelfsprekend ztjn velen bierdoor gedupeerd. De provinciale weg Isabellasluis IJzenaijkeSchoondrjke werd Woens dagavond wegens opdooi verschijnse len afgesloten voor verkeer met voer tuigen. die een asbelasting hebben hoger dan 1,2 ton. Door deze maatre gel is het autobus- en vrachtautover keer tussen Oost- en West Zeeuwsch- Vlaanderen nractïsch lamgelegd Door de Polder Walcheren werden enige wegen in de omgeving van Kou- dekerke .in de Zuidwatering en in de Oostwatering voor het zware verkeei gesloten Hetzelfde gold vooi een aan tal polderwegen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. Adviesraad Stichting Sportpark koos drie bestuursleden De adviesraad van de Stichting Sportpark Vlissingen kwam onder voorzitterschap van de heer C. v. d. Mark in vergadering bijeen. Door de in de vorige vergadering geïnstalleer de leden van de adviesraad waren candidatenlijsten samengesteld voor de verkiezing van drie leden voor het nieuwe bestuur. De heren C. van der Mtrk, dr J. Spuyman en notaris J L. Verhagen hadden zich niet herkies baar gesteld. Door de gezamenlijke voetbalverenigingen was een candl- datenlijst opgesteld, evenals door de overige sportverenigingen Gekozen werden de heren P Ventevogel f voet bal), J. Verkerk en F. Naerebout (ove. rige sportverepigingen). De gemeente raad zal de overige vier bestuursleden aanwijzen. Geen electrificatie van Westhoek van Zuid-Beveland Adspiront-gebruikers achten hun bijdrage te hoog Vorig Jaar werden pogingen onder nomen om he* gebied te electrifice- ren van de gemeenten Borssele. 's-Heerenhoek en 's-Heer Arendsker- ke. dat gelegen is in de uiterste West hoek van Zuid-Beveland Het betreft hier een oppervlakte van circa 1000 ha met 109 percelen Tijdens een ver gadering in December van het vorig jaar werd door belanghebbenden aan geboden om 50 per ha te betalen, alsmede 250 per perceel. Verdei werd aangeboden om de garantie voor stroomafname te verhogen. De P.Z.E.M. kon evenwel op dit aanbod niet ingaan, omdat het niet voldeed aan de regeling voor de onrendabele gebieden. Er zou dan een bijdrage van 115 per ha door belanghebben den betaald moeten worden, alsmede 250 per perceel. De betrokkenen zijn echter niet bereid dit bedrag te be talen, omdat het huns inziens niet financieel verantwoord is, temeer om dat de kosten van aanleg in de per celen moeten worden bfjberekend Aanvankelijk was er wel overeen stemming over de totale bijdrage, die door de adspirant-gebruikers moest betaald worden, maar over de onder linge verdeling daarvan konden zy geen overeenstemming bereiken. De „Noord-Beveland" liep in de Zandkreek vast De Ijsgang op de Oosterschelde en de Zandkreek is nog steeds van dien aard, dat de veerdiensten daarvan veel hinder ondervinden. Ondanks de doorzettende dooi. bUJft het water hier nog moeilijk bevaarbaar; dat hebben eiste ren zowel de veerboot op Korte ene, als de Bazelboot „Prins Bernhard". die de dienst op Zierikzee moet onderhonden ondervonden. Tussen Wolphaartsdjjk en Kortge- ne werd een groot deel van de dag weliswaar vrij normaal gevaren, maar het manoeuvreren bleef moei lijk. Omstreeks één uur liep de veer boot „Noord-Beveland" dientengevol ge midden In de Zandkreek vast; pas tegen half vier slaagde men er in het schip bö opkomend water weer vlot te brengen Voor de passagiers was het een onaangenaam oponthoud. In de avonduren vielen nog twee vaarten uit. De ijsbreker „Teml" Is er gister morgen in geslaagd van Wemeldinge uit Katse Veer te bereiken Tegen 10 uur is toen de „Prins Bernhard" samen met de „Temi". naar Zierik zee vertrokken, waar beide schepen ongeveer elf uur aankwamen De er varingen met de ijsgang waren ech ter van dien aard. ''at besloten werd de dienst voor de rest van de dag Stabilisatie van grondstoffennrijzen Op een lunchbijeenkomst van het departement Zeeland van de Ned Mij voor Nijverheid en Handel heeft Woensdag prof di ir J Goudriaan in hotel De Burg" te Middelburg hel woord gevoerd over het probleem van de stabilisatie der grondstoffen- prijzen Prof Goudriaan hoogleraai te Pretoria, mag als een deskundige op dit gebied worden beschouwd- hij maakte deel uit van een door de U N tei bestudering van dit vraagstuk ingestelde speciale commissie. Deze commissie had tot taak. prac- tische voorstellen te doen voor de sta bilisatie van grondstoffenprijzen waarbii niet alleen de stabilisatiemo gelijkheden voor individuele grond stoffen onderzocht dienden te worden maar ook die van bepaalde combina ties, dus van zogenaamde pakketten van grondstoffen. Prof Goudriaan zette uiteen op welke jonden de commissie tot de slotsom is gekomen, dat collectieve stabilisatie van bepaalde grondstoffen verre de voorkeur verdient boven twijfelachtige overeenkomsten vooi één bepaald artikel. Met name als men deze collectieve stabilisatie kop pelt aan de geldeenheid, verleent men aan deze politiek een betrouwbaar heid, die door geen andere maatregel wordt geëvenaard, terwijl men tevens een begerenswaardige waardevastheid van het geld bewerkstelligt. Als eerste stap ter bereiking van deze doeleinden achtte spreker de in stelling noodzakelijk van een com missie voor permanente observering van het prijspeil der grondstoffen Zouden de prijzen beneden een be paald niveau dalen dan zou deze com missie tijdig de nodige voorstellen moeten doen De vrees voor een cata strofale prijsinstorting, die nu de we reld bedreigt, zou daarmede zijn weg genomen. De diukbezochte vergadering stelde prof. Goudriaan verscheidene vragen. De leiding berustte bij de heer D. F P Hoegen. Bewoners van Oudendijke tegen „bevriezing" Adres aan provinciaal bestuur Een groot aantal bewoners van Ou dendijke (gemeente Ellemeet» heeft zich met een adres tot het provin ciaal bestuur gewend om te proteste ren tegen de door de Reconstructie commissie voorgestelde .bevriezing" van deze buurtschap Maatregelen worden verzocht om dit te voorko men. Adressanten wijzen op de ver zorgingsfunctie van Oudendijke en vragen begrip voor de natuurlijk ge groeide verhoudingen. Gezellige presentjes voor ramp-slachtoffers Aan het einde van het vorige jaar heeft de vrouwelijke hulpverenigir.g in Friesland haar comite's verzocht voor de bewoners van het zo zwaar getroffen eiland Schouwen en Duive- land iets aardigs en gezelligs te ma ken Dit verzoek blek niet vergeefs te zgn gedaan Honderden theemut sen, trommeltjes, kleedjes en andere in de huishouding nuttige zaken zgn naar het eiland gezonden. Landbouw-enquête. Tussen 15 en 26 Februari kunnen de landbouwers in 's Heer Arends- kerke bezoek verwachten van een enquêteur van de- landbouwhoge school te Wageningen. Onder leiding van prof Hofstee wordt deze winter n.l. een onderzoek ingesteld naar de belangstelling van de hoeren voor het verenigingsleven in de landbouw in meer dan twintig gemeenten in het gehele land. Een van deze gemeen ten is 's Hee; Arendskerke. Het doel van het onderzoek is vooral een in druk te krijgen van de meningen, die de boeren nebben over de verschil lende landbouworganisaties. te staken. Hoe het vandaag zal zyn, viel gisteravond nog niet te voorspel len. De overige veerdiensten in Zeeland werden vry normaal uitgevoerd, met dien verstande, dat In de avonduren alleen tussen Vlissingen en Breskens gevaren werd. Temeuzen ijsvrij Uit de haven van Terneuzen is het ys nu vrywel verdwenen. De 200 bin nenschepen. die hier opgesloten heb ben gelegen, zouden dus kunnen ver trekken. maar de meeste schippers hebben er toch de voorkeur aan ge geven nog even in Terneuzen te blij ven omdat het vaarwater In Holland nog lang niet overal open is. LEZERS SCHRIJVEN In memoriam Dr. van Dijk Het bestuur van de Vereniging tot Christeiyke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland schrijft ons: Met diep leedwezen nam het be stuur van de Vereniging tot Christe lijke Verzorging van Geest es- en Ze nuwzieken in Zeeland kennis van het overlqden van de oud-voorzitter, dr. J. J. C. van Dyk, een van de mannen broeders, aan wie „Vrederust" zo heel veel te Janken heeft. Waren het ds. J. H. Donner en ds. N. M. de _jgt, die de vereniging op richtten en haar leidden respectieve- ïyk als voorzitter en vice-voorzitter van 1904 ,ot 1927 toen zy heiden met een tydsverschil van slechts en kele dagen door God van hun post werden opgeroepen van 1928 tot 1948 was de 1 riding in handen van dr. J. J C. van Diik Maar ook vóór 1928 bestond er reeds een relatie tussen dr. Van Dfk en Vrederust. Immers van de oprichting van de vereniging af was hy haar financiële adviseur In de jaren, waarin dr. Van Dyk voorzitter was. werden verschillende paviljoens op de Inrichting vergroot en verbetera en kwam het hoofdge bouw tot stand. Van hem ging een krachtige leiding uit. God had hem gezegend met een scherp en helder verstand, met organisatorische en fi nanciële talenten en met de gave om vergaderingen uitstekend te kunnen leiden. Daarvar heeft „Vrederust" door Gods gunst een lange reeks van iaren mogen genieten. Helaas waren de laatste laren van zijn voorzitterschap buitengewoon moeilijk. De bezetter nam van biina de gehele inrichting bezit, zudat alles werd ontwricht en de patiënten voor het grootste deel naar elders moesten worden overgebracht. Ten laatste werd de voorzitter zelf van zijn vrij heid beroofd. Maar God gaf hem kracht om de zware ontberingen in gevangenis en concentratiekamp te doorstaan. Zodra het hem mogelijk was, nam .iy na zyn terugkeer ce lei ding van „Vrederust" weer In han den. Met grote dankbaarheid gedenken Vereniging en Inrichting het zéér ve le, dat zy in dr. Van Dijk zo lang heb ben mogen ontvangen. Moge de fami lie Van Dyk de troost ontvangen, die de Vader van alle barmhartigheid al leen geven kan. - Nagekomen advertenties. Het huweiyk van CORNELIS BLANKEN BU RGH en ELIZABETH COOMAN is tot nader te bepalen da tum uitgesteld. Goes, Februari 1954. 's Heer Hendriks- kinderendyk 17. Heden overleed na jen geduldig gedragen lyden onze geliefde Va ler, Behuwd, en Groot vader MARINUS MEULBROEK in de leeftyd van 71 l'aar. Zijn heengaan was vrede. s-Heer Arendskerke: J. W. MEULBROEK D. P. MEULBROEK - WEZEPOEI en Kinderen Wolfaartsdyk C. WAGENAAR C. A. WAGENAAR— MEULBROEK en Kinderen "s-Heer Arendskerke: W AL MEULBROEK C- MEULBROEK- PROOS en Kinderen Middelburg: AL HOOCESTEGER A. HOOGESTEGER— MEULBROEK en Kinderen 10 Februari 1954. De begrafenis zal plaats vinden op Zat er- dag 13 Febr. a.s. te 12 uur. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overrijden in Den Haag op 81-jarige leeftijd van Dr J. J. C. VAN DIJK, Oud President-Commissaris der N.V. Kon Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Alet grote erkentelijkheid gedenken wij, wat hy als Commissaris en van 1940—1953 als President- Commissaris voor onze N V. heeft gedaan. Zy'n nagedachtenis zal dy ons in hoge ere blyven Dir. en Commissarissen dei N.V. Kon. Mij. „De Schelde" Vlissingen. 10 Februari 1954

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3