Bij Haamstede wordt een fraai rusthuis gebouwd uitvin Zeeuwse Almanak INSPECTEUR J. COLIJN VAN N.S. GAAT JUBILEREN JHR. DE CASEMBROOT IN ZWEDEN Agenda PROVINCIALE ZEBÜW8B OOÜRANT DONDERDAG 11 FEBRUARI 1954 HET HEIEN BEGINT 1 MAART „Duinoord": capaciteit 75 bedden Zeer binnenkort zal worden begonnen met de bonw van het rusthuis in de kop van Schouwen. Plannen voor dit gebouw, dat de naam „Duinoord" heeft ontvangen en aan de Kloosterwcg te Haamstede zal verrüzen, be stonden zoals bekend reeds in 1951. De ramp maakte velen waar onder uiteraard een groot aantal bejaarden dakloos en dit vergrootte de urgentie van het project „Duinoord" zal worden gebouwd onder auspi ciën van de „Stichting Rusthuizen W estelük-Schouwen", die is opgericht door de gemeentebesturen van Haamstede, Burgb, Renesse, Seroosberke en Noordwelle Het ontwerp van het rusthuis is van de Middelburgse ar chitect ir F. H. Klokke, die daartoe in October 1951 opdracht ontving. Op 1 Maart a.s. zal men naar alle waarschijnlijkheid met het heien aanvangen Het tehuis wordt gebouwd op een terrein van VA ha groot, fraai gelegen even buiten Haamstede aan de hoofd weg naar het vliegveld. Het gebouw, dat drie vleugels zal bezitten, heeft een lengte van 80 meter en wordt één verdieping hoog: 75 bejaarden zullen er hun intrek kunnen nemen. Vóói de ramp voorzagen de plannen in een capaciteit van 50 bedden. Daarna werd er echter van de zijde van de Weder opbouw op aangedrongen dit getal tot 100 op te voeren, in verband met het grote gebrek aan woonruimte voor bejaarden. Het bestuur vond dit wat hoog, vooral daar het „Bouwcentrum" te Rotterdam indertijd de uitspraak heeft gedaan, dat een rusthuis met 50 bedden economisch verantwoord is. Later werd echter van die zijde ver klaard, dat men met 75 bedden op minder bedrijfskosten kan rekenen, zodat ook dit cijfer gunstig te noe men is Men heeft toen nog inlichtin gen ingewonnen bij de „Stichting Rusthuizen Walcheren". Een expert van deze instelling was het geheel met de mening van het „Bouwcentrum** eens. zodat tot 75 bedden werd be sloten- De architect heeft daarna aan de achterzijde nog een vleugel geprojec teerd. waarin zich 26 kamers bevin den. Het bleek, dat de verhouding tus sen het aantal twee-persqonskamers en dat van de één-persoonskamers niet gunstig was; deze bedroeg na melijk over het gehele gebouw 5% 1. Dit bezwaar is in de nieuwe vleugel gecompenseerd, doordat hierin vaal één-persoonskamers worden gemaakt De gemiddelde verhouding is nu 41. Pensionprijzen Br zijn reeds tal van aanvragen voor huisvesting in het nieuwe ge bouw binnengekomen. Men hoopt het tehuis op rendabele wijze te kunnen exploiteren. Dit is mogelijk, zelfs wanneer voortdurend 10 procent van de kamers niet wordt gebruikt Bo vengenoemde gemeenten zijn garant voor de tekorten. Een expert op hét gebied van zie kenhuizen heeft een rapport opgesteld over het vraagstuk der pensionprijzen Aan de hand daarvan heeft men de volgende tarieven vastgesteld, voor de verschillende klassen, waarin het rusthuis wordt verdeeld: In de klasse van de weinig draagkrachtigen f 25 voor één persoon en f 41,50 voor twee personen; beter gesitueerden betalen f 36.50 voor één persoon en f 68,50 voor twee personen, een en ander per week. Voor zeer goed gesitueerden die b.v. f 80 per week kunnen beste den zijn 2 flatjes beschikbaar, die bestaan uit slaapkamer, keuken en woonkamer. De genoemde cijfers zijn geen „ijzeren prijzen"; er zijn name lijk nog gradaties, afhangend b.v. van de ligging der kamers. Wie het rusthuis betrekt, brengt eigen meubelen mee. Het bestuur van „Duinoord" zorgt alleen voor gordij nen en een losse kast De afmetingen der kamers bedragen: één-persoons kamers 2,60x3,60 meter, twee-per soonskamers 4x4 meter. Zeer belangrijk is, dat de afwerking van alle kamers gelijk is. Hetzelfde is het geval met het eten, dat in „Duin oord" wordt verstrekt. Het tehuis bezit een vóór-, een mid den- en een achtervleugel. In de voor vleugel, die aan de wegkant ligt, be vindt zich de hoofdingang, waarach ter een ruime hal komt, zodat het ge bouw op een weidse entree kan bo gen. Voorts zijn in deze vleugel op beide verdieping kamers en een ver trek voor de directrice. In de mid denvleugel bevindt zich o.a. de keu ken. De achtervleugel, die bijna ge heel uit kamers voor de bejaarden bestaat, heeft de mogelijkheid tot uit breiding, zodat het aantal bedden, in dien wenselijk, tot 100 kan worden op gevoerd. Voorts bevat het gebouw een rui me eetzaal, een bibliotheek, een knut- selruimte (in de kelder), aparte zie kenzaaltjes voor mannen en yrouwen en spijsliften voor degenen, die op hun kamers wensen te eten. Elke vleuge: heeft een uitbouw waarin een z.g. „natte groep"; warm water, was tafels, toiletten e.d. Op elke kamer is stromend koud water aanwezig. Ook bevatten alle kamers van het gebouw, dat centraal verwarmd zal worden, een waarschuwingsknopje, door mid del waarvan de inwoners bij voorko mende moeilijkheden de portier en des nachts de nachtverpleging kun nen bereiken. Op het terrein bevindt zich reeds een arbeiderswoning, die verbouwd IJsschots dreef met twee jongens de Schelde op Avontuur bij Breskens liep goed af Woensdagmiddag waren de onge veer 11-jange Piet Cruson en de eveneens 11-jarige Den Hulster uit Breskens aan het spelen op een ijs schots bij het strand. Op een gegeven moment werd de schots met Beide knapen erop door de stroom gegre pen en dreef in de richting van de zee. Gelukkig kwam de schots tegen een der paalhoofden terecht, waar door de jeugdige avonturiers weer aan wal konden komen. De reddings boot „President Wiersme" die dooi de politie was gewaarschuwd, be hoefde niet meer uit te varen. zal worden tot portierswoning. Ook is er de oude villa „Duinoord", die men tot personeelstehuis gaat inrich ten. Het persoueel zal bestaan uit een directrice, een ziekenzuster, 8 meis jes, die als „hulp in de huishouding" zullen dienst doen, een portier en een stoker-tuinman- Dat men voor de bouw moet heien, komt omdat zich 4 tot 5 meter onder het stuk bos waar het tehuis komt te staan een veenlaag van ongelijke dik te bevindt, die de bodem zeex dras sig maakt. Wanneer „Duinoord" gereed zal zijn men verwacht, dat de bouw een jaar zal eisen bezit de kop van Schouwen een fraai en doelmatig rusthuis voor zijn ouden van dagen. Burgemeester van Kruiningen wordt 1 Maart geïnstalleerd De heer A. Schipper, thans burger meester van Kattendijke. zal op Maandag 3 Maart a.s. in zijn nieuwe gemeente Kruiningen als burgemees ter geïnstalleerd worden. Gisteren heeft de heer Schipper een bezoek aan Kruiningen gebracht. Oud-hoofdinspecteur P. van Nes overleden. In Den Haag is op bijna 70 jarige leeftijd overleden de heer P. van Nes. die van 1934 tot 1951 hoofdinspecteur L.O. was ir de tweede inspectie, waartoe ook Zeeland behoort. Ook is hri enige tijd als inspecteur van het kweekschoolonderwijs opgetreden. VAN TOT Er is verleden jaar na de raads verkiezingen in Baarland nogal wat te doen geweest over het geval van drie gekozen raadsledendie hun ge loofsbrieven te laat indienden en daardoor geen gelegenheid konden krijgen hun plaats in de raad in te nemen. Voor twee van hen kwam de zaak in orde doordat de opvolgers op de lijst bedankten, maar oud-wethou der M. J. Allemekinders bleef nog steeds buiten de raad. Na het ver trek van de heer J. van 't Westende naar Kwadendamnie, was er nu een kans, dat ook de heer Allemekinders kon terugkeren. Hij werd benoemd verklaard. Maar blijkbaar is de ani mo intussen toch verdwenen. De heer 1898—195^ ,&waa.r geboeid en begeleid door twee rijksveldwachters werd Leo Me loen van IJzendijke naar het Huis van Bewaring te Middelburg overge bracht. Zij die hem gezien hebben zeggen dat hij er zeer ongunstig uit ziet en dat op zijn gezicht de sporen goed te zien zijn van de worsteling met den marechaussee Van der Waal." Dat schreef de „Vlissingse Cou rant" op 9 Februari 1898 en thans, 56 jaar later, souden de ex-marechaus sees Va n der Waal en Adam u desge wenst. nog kunnen vertellen of Leo Meloen er inderdaad zo ongunstig heeft uitgezien.' Tezamen hebben zy destijds Leo Meloen in een ijzig koude nacht aan de grens gearres teerd, na een verbitterde worsteling, icaarby aan de zijde der bandieten zelf8 een dode viel. De moed van de beide marechaus sees, dié de lang gezochte misdadiger wisten te arresteren, werd beloond. Een eervolle vermeldingde ere-me- daille van Oranje-Nassau enie der een gouden horloge mochten zy in ontvangst nemen. De gelden voor de horloges werden bijeengebracht door inwoners van Biervliet, IJzendij ke en Hoofdplaat en nog dagelijks zo schreef men ons bezien van der Waal (in Rotterdamen Adam (in Boxtel) met dankbaarheid deze mooie geschenken, die voor hen de herinne ring levend houden aan die emotione le nacht, nu 56 jaar geleden. Allemekinders heeft althans laten weten, dat Mj zijn benoeming niet aanneemt. Reeds werd de heer D. Driedtfk als nieuwe opvolger aange wezen. De raad van Brouwershaven krijgt weer een vrouwelijk lid. Ook vóór de oorlog had hij e£n lid van het schone geslacht in zijn midden in de persoon van mevrouw Platteschorre-van Don gen. Thans is het mevrouw Everwyn- v. d. Velde, die mr A. Gaft naar elders vertrokken 'opvolgt. In de raadsvergadering van hedenavond wordt zij beëdigd. In Graauw ontstond dezer dagen een brandje in een woonwagen, die bij de familie B. op het erf stond De waterleiding in het huis stond nog af gesloten en moest dus eerst „aange zet" worden Gelukkig kostte dit niet al te vee] tijd en slaagde men er in het vuur met enkele emmers water te blussen. De schade bleef zo tot een minimum beperkt en brandweerhulp was niet nodig. Tijdens de vorst zyn heel wat gas leidingen defect geraakt, elders in het land helaas soms met noodlottige gevolgen. In Hulst werd de gaslucht door de familie v. d. W. aan de Steen straat gelukkig tijdig ontdekt. Het gas was door een rioolbuis de woning binnengedrongen. Personeel van de gasfabriek was echter de gehele nacht in touw om het euvel te verhelpen In Axel bestaat nog al wat animo voor operabezoek. Een eerste tocht van de reisclub „Prins Hendrik" naar Gent is zo in de smaak gevallen, dat men besloten heeft ook nog twee be zoeken te brengen aan de opera van Antwerpen. BROKKEN Te Brouwershaven kwam op de hoek van de Markt en de Zuiddük een met wrakhout beladen vrachtauto in de etalage van een galanteriewin kel terecht De wagen was tengevolge van de gladheid geslipt. Behalve de winkelruiten, ging er ook heel wat aardewerk aan. FILMKRING Na Oostburg en Vlissingen en misschien nog enige plaatsen heeft nu ook Hulst een filmkring gekregen, die één maal per maand een „verant woorde" filmvoorstelling wil geven. Voor de eerste voorstelling op 25 Fe bruari a.s. („Dertien lanciers") wor den driehonderd personen uitgenodigd. VEERTIG JAAR BIJ HET „SPOOR" Onder zijn leiding werd „stunt" in Kruiningse Polder een succes Maandag 1 Maart a-s. zal de heer J. Coiyn te Goes, technisch inspecteur bij de Nederlandse Spoorwegen, zijn 40-jarig dlenstjnbileum vieren. De helft van zijn spoorloopbaan heeft deze geboren Vlissinger, ervoor ge zorgd. dat het treinverkeer op de Zeeuwse lijn ,..op rolletjes" liep. Hoewel hij door de aard van zün functie steeds in letterlijke zin aan de (spoor-) weg timmerde, zal wellicht voor het reizigerspubliek zijn arbeid niet altijd even spectaculair zyn geweest. In het rampjaar werd echter onder zyn leiding in de Kruiningse polder een „stunt" uitgehaald, welke uniek in de spoorweggeschiedenis mag worden genoemd en waaraan steeds zyn naam met ere verbonden zal biyven. In een gevecht tegen eb en vloed, werd hier de spoordijk hersteld, zodat by laag water de goederentreinen door de overstroomde polder konden passeren. Een overwinning, die zelfs In de Amerikaanse bladen met zware „headlines" werd bezongen! Reeds op vrij jeugdige leeftyd zeg de de heer Colyn de timmerwinkel van zijn vader in de Scherminkel- straat te Vlissingen vaarwel. Zijn drang om vooruit te komen in de we reld, deed hem in Holland belanden Op 1 Maart 1914 kwam hy als opzich ter-tekenaar derde klas in dienst bij het Hollands Spoor te Amsterdam. Op 15 Juni van hetzelfde jaar werd hy overgeplaatst Jp naar Alkmaar- Vijf f" jaar later in at T 1919 volgde toen zyn benoeming tot opzichter-tekenaar en op 1 Augustus kreeg hy als op zichter 3e klas in Den Helder het toezicht over zyn eerste baanvak. Ook toen zat hem het improviseren zoals hy later in Kruiningen zo vaak moe.st doen reeds in het bloed. Voor inspectie van de spoorbaan had hij destijds de be schikking over een „baanfiets" In het vlakke Noord-Hollandse polderland vele kilometers peddelen langs de lijn later werden deze fietsen met een motor uitgerust was allesbe halve een pretje. Opzichter Colyn wist er echter raad op en zette een zeil op de baanfiets. Het werkte pri ma! TERUG NAAR ZEELAND. Op 1 Mei 1925 volgde zyn overplaat sing naar Valkenburg, waarna hij per 1 September 1934 als opzichter 2e klasse naar zyn geboortestad Vlissin gen terugkeerde. By het uitbreken van de oorlog, moest hij op Pinkster-Zondag met zyn gezin uit de woning op het Oude Station vluchten en kwam in Goes terecht. Hier heeft hy zich metter woon gevestigd. Uiteraard zyn de oor logsjaren ook voor hem niet de ge makkelijkste geweest, daar zich op de Zeeuwse lijn bij bombardementen e.d. een en ander heeft afgespeeld. Op 1 Januari 1941 werd de heer Colijn be vorderd tot opzichter le klasse en twee jaar later tot hoofdopzichter. Geleidelijk klom hy verder op de ladder op 1 Juni 1944 hoofdbouw- kundige, 1 Juni 1946 hoofd bouwkun dige le klas, 1 Juni 1947 sectiechef 2e klasse en 1 Januari 1951 technisch inspecteur 2e klasse. Het vele belang rijke werk dat de heer Colyn na de bevrijding verrichtte, was aan deze promoties niet vreemd. Met de func tie van technisch inspecteur 2e klas se had hy de voor hem hoogst be reikbare rang behaald, doch voor zyn byzondere verdiensten tijdens de wa tersnood het herstel van de Sloe- dam en daarop de „stunt" in de Krui- Brug van Schouwen- Duiveland naar Goeree-Overflakkee Verzoek van Stichting aan Delta-Commissie Zeer binnenkort knn de Delta-com missie een adres verwachten van de stichting „Nieuw Seliouwen-Duive- land". Hierin verzoekt de stichting de aanleg op korte termyn van een vas te oeververbinding tussen Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee. Naar alle waarschijnlijkheid zou den Schouwen-Duivcland en Goeree- Overflakkee, indien het Delta-plan doorgaat, verbonden worden door pen dam. die mogelijk zou lopen van een punt tussen Dreisohor en Bruinisse op Schomven-Duiveland naar Her- kingen op Goeree-Overflakkee. De stichting stelt voor. aan beide zijden de landhoofdeó van de geprojecteer de brug te projecteren als onderde len van de toekomstige afsluitdam. Zouden dit plan en het plan voor een brug van Goeree-Overflakkee naar de Hoekse Waard werkelijkheid kunnen worden, dan zouden twee eilanden hun vervoersproblemen ein delijk opgelost zien, netgeen onge twijfeld een grotere expansie en meer economische mogelijkheden met zich zou brengen. Zoals bekend, zün de plannen op Goeree-Overflakkee reeds in een meer gevorderd stadium Daar wordt thans een intensieve studie gemaakt van de financiële consequenties van het brugplan. KUNST Daan Drooglever en Rho Münninghof Z.V.U.-ooncert Middelburg. WANNEER men zich bezint over de waarden, die het spel van het piano duo Daan Drooglever en Rho Mün ninghof bezit, aan is men geneigd daarbij twee eigenschappen vooralle noemen, namelijk de oer-gezonde mu zikaliteit van dit samenspel en de hechte basis, waarop het rust: de de gelijke techniek. Er zijn nog andere kwaliteiten, maar zij vallen minder op of zyn vaak de logische conse quentie van 't doen samengaan van technisch kunnen met het muzikale denken, waartoe dit duo zo voortref- felyk inj, staat bleek. Daan Droogle ver en Rho Münninghof gaan recht door zee, op de man af. zij houden zich niet bezig met maniertjes of leu ke grapjes, wandelen met hun luis teraars niet over allerlei dwaalwe gen, maar zeggen in hun spel kort en goed waarop het staat: wanneer zy Mozart presenteren, dan weet men: dit is Mozart, spelen zij Brahms machtige Haydn-variaties, dan her kent men het grillig-grootse klank bouwwerk in één oogopslag en alle twijfel is verdwenen, want dit is Brahms! Zo kan men doorgaan, daar bij de zes componistennamen noe mend. die het programma gisteravond vermeldde, Bartok, de Hongaar; Fau- ré, dichter van een dikwyls zo tere lyriek; Milhoud, de grootse bedwin ger van rhythme en klank. Deze componisten-portretten wer den door Drooglever en Münninghof niet haastig en slordig getekend, neen, daarvoor was hun techniek to degelijk en hun artistieke geweten te nauwgezet. Suggestief en analytisch werkten zij elk programma-onder deel met zorg en vakmanschap af, zodat men aan het slot van het con cert heenging met het bevredigende fevoel knap en soliede vakwerk ge oord te hebben. Het was als b:j de oude ambachtslieden, die van hun be roep on-opzettelük een artistiek mé tier maakten. Het dichterlijke ele ment bloeide op uit de grote vaardig heden van beide pianisten, zodat ten slotte de vleugels door mensen be speelde instrumenten bleken en geen zielloze, verstarde pianola's En daarom, wanneer men zich be zint na afloop van het concert, dat dit duo gisteravond in de Middelburg se Concert- en Gehoorzaal eaf, dan is men geneigd, of beter nog: is men verplicht de lof te zwaaien over de- gelyke techniek, in dienst gesteld van een oer-gezonde muzikaliteit! Het publiek was terecht gul met applaus. Voor Rho Münninghof wa ren er bloemen. de K. ningse polder werd hij by uitzon dering per 1 Februari 1953 tenslotte bevorderd tot technisch inspecteur. HULDIGING Op de jubileumdag zal de heer Co- lijn des morgens door zyn superieuren en het personeel worden gehuldigd, waarbij ongetwyfeld de vele verdien sten nogmaals in het daglicht zullen worden gesteld. Des middags zal de jubilaris van 35 uur recipiëren in de eetkamer van de tweede klasse restauratie. Daar zal het hem zeker ook niet aan belangstelling van par ticuliere zijde ontbreken. STOCKHOLM. 9 Fe bruari. De Com missaris der Konin gin in de provincie Zeeland, jhr mr A- F C. de Casembroot, vertoeft, zoals be kend, op uitnodiging van de Zweeds—Ne derlandse Vereniging in Zweden. Tijdens zijn bezoek, dat een geheel on-officieel ka rakter draagt, houdt jhr De Casembroot een aantal lezingen over de herstelwerk zaamheden en de we deropbouw in Zeeland. ,Onze dank aan Zwe den is byzonder groot" aldus mr De Casem broot tydens een pers conferentie in Stock holm. „Onmiddellyke hulp is dubbele hulp, en inderdaad heeft de Zweedse bevolking zich byzonder gene reus getoond in tyd van nood. Zweden do mineerde op de lyst van landen, die vorig jaar ons land te hulp gekomen zijn". Jhr De Casembroot sprak ook over de aarzeling, die by vele Nederlan ders bestond, toen zij voor het eerst kennis maakten met de door Zweden en andere Scandinavische landen ge schonken houten huizen Hy voegde er echter aan toe, dat deze huizen hun deugdelijkheid wel hebben be wezen tijdens de strenge koude van de laatste weken. De Commissaris illustreert zyn le zingen met lichtbeelden en een jour- Jhr De Casembroot licht tijdens een pers conferentie in Stockholm de sluiting b(j Ouwerkerk toe. naai van Poligoon-Profilti. Zeer gro te bijval toonde het Zweeds—Neder landse publiek to,en de film het slui ten van het laatste gat by Ouwer kerk vertoonde en ontroerd luister den allen naar Koningin Juliana tij dens het uitspreken van haar radio boodschap ter gelegenheid van deze historische gebeurtenis. Jhr De Casembroot vertrok Dinsdag naar ie Zuid-Zweedse havenstad Gö- teborg, vanwaar hy via Kopenhagen naar ons land zal terugkeren. Bruidegom kon niet van Texel naar Goes komen De korporaal der mariniers Blan- kenburgh van het amphibie-oefen- kamp „De Mok" op Texel, zou van middag in Goes in het huwelyk tre den, maar de boot die hem naar Den Helder moest brengen, kon de vaste wal niet bereiken Terug in Oude- schild, zocht hy contact met het vlieg veld Texel, doch dooi het ODgunstige weer kon men hem niet naar het vliegveld De Kooy overvliegen. „Ik zal maar telegraferen, dat het huwelijk moet worden uitgesteld" be sloot de mismoedige bruidegom. Het bruidje in Goes, mej. E. Cooman, was natuurly'k teleurgesteld. Stavenisse stelde wederopbouwplan vast Opdracht voor ontwerp van nieuwe kleuterschool In de onder voorzitterschap van burgemeester L. A. Verburg gehou den vergadering van de gemeente raad van Stavenisse zijn na enige discussie het wederopbouwplan en het herziene uitbreidingsplan vastge steld. Ir. Der Weduwen lichtte namens het technisch bureau van de Ver. van Ned. Gemeenten het ontworpen rioleringsplan toe De raad ging met dit plan" accoord. Vervolgens werd de gemeentebe groting 1954 vastgesteld. Tenslotte werd besloten aan net architectenbu reau Rothuizen en 't Hooft opdracht te geven tot het vervaardigen van een plan voor een nieuwe Kleuter school. Pastoor Bitter en pastoor Hansen overleden. Te Hoogwoud overleed op 75-jarige leeftijd pastoor J. H. Bitter, die van 1921 tot 1926 pa3toor te Hansweert was. Pastoor F. J. W Hansen, die on geveer twintig jaar geleden enige tyd rector van het St. Jozefziekenhuis te Vlissingen was, is op 64-jarige leef tijd in Haarlem overleden. Lezingen dr. A. F. J. Portielje De Z.V.U. organiseert volgende week in samenwerking met de Ne derlandse Reisvereniging drie lezin gen van dr. A. F. J. Portielje over het onderwerp „Omgang met dieren". Dr. Portielje komt Maandag 15 Fe bruari in hotel „De Vuijst" te Oost burg. Dinsdag 15 Februari in hotel „Noordzeeboulevard" te Vlissingen en Woensdag 17 Februari in de Mid delburgse Concert- en Gehoorzaal. Alle lezingen beginne, om 20 uur. Opbrengst Zeeuwse collecte De Zeeuwse collecte bracht te Kat tendijke op 33,38. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „God heeft de men sen nodig", 118 Jr.), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Rhapsodle ln Blue"(a l.). 7 en 9 uur; Luxor: „De Zwarte Kat" 8 uur. Kiviet: vergade ring „Supportersvereniging De Zeeu wen", 8 uur. GOES. „Wilde Pracht",

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2