Ideaal ijs en prachtige route Walcherse Dorpentocht voor IJSSCHOTS DREEF VEERBOOT „ZUIDVLIET" UIT DE KOERS ZiM/iiwsp Almanak ONDERHANDSE AANBESTEDING BADCABINES TOCH AANVAARD KRUININGEN-PERKPOLDER 1 MEI WEER IN BEDRIJF PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 FEBRUARI 1954 WIE SCHAATST, KAN MEERIJDEN! Zelfs harde wind kan geen roet in het eten gooien (Van een onzer schaatsende redacteuren) Een Eerste Walcherse Dorpentocht kan men nog zo fraai op een kaart uitzetten, het parcours dient toch ook proefondervindelijk gecontroleerd te worden en dus ging er Donderdagmiddag een telefoontje van een onzer re dacteuren naar de secretaris van de Middelburgse IJsclub of dat die mid dag soms geschieden zou. En laat het nu waar zyn Dies bond onze reeds vergrysde verslaggever zjjn doorlopers maar weer eens onder die hebben er vele grote tochten In Friesland, Holland en OvcrUssel opzitten, zelfs een Elf Stedentocht en daar stoven verslagge- ver en secretaris weg. Zij kozen de route Middelburg— Koudekerke—BiggekerkeMelis- kerke—Aagtekerke—Oostkapelle— SerooskerkeGapinge— Veere—Mid delburg- En zij deden daar niet ver- standig aan. Want er stond Donder dagmiddag een stijve Noordooster en zo'n briesje kan zelfs een lichte tocht zwaar maken. Er zyn soms ritten van 70 km, die zwahrder dan een Elf stedentocht zijn. Tot Koudekerke ging alles prach tig: een lekker zijwindje Maar van Biggekerke tot Meliskerke was het minder leuk. Om de honderd meter een bruggetje, waai-bij een mens zich dubbel moest vouwen om er onder door te glijden. Dat valt voor verslag gevers met een buikje niet mee. Zij krijgen er nog grijzere haren van. Van belang is daarom, dat besloten is de route van de tocht, aanvankelUk ge pland op 45 km. iets in te korten en deze oruggengeschiedenis te vermij den. Van Koudekerke zal de tocht naar Grijpskerke gaan en vandaar naar Meliskerke. Stijve bries. Ook de styve bries speelde de twee eenzame rijders weldra parten. Maar zü namen het alleen zichzelf kwalyk dat zij van Meliskerke tot Veere tegen de wind in moesten klauwen Immers: dit ideale parcours kan even goed in omgekeerde richting worden gereden. Dan heeft men alleen de paar kilo meter naar Veere tegen de wind in. gaat dan tot Koudekerke met de wind in de rug naar het Zuid Westen en weer met zywind naar Middelburg. De Middelburgse IJsclub heeft be sloten de richting af te laten hangen van de wind, die er Zaterdagstaat. Een verstandig besluit. Want de wind kan hier geen roet in het yseten gooien! En nu maar hopen, dat dit eerste IJstoeristische evenement op Walche ren een succes zal worden Aan de organisatie zal het niet liggen Maar geen rit wordt een succes zonder'deel. nemers. Welnu; iedereen, die rijden kan, zal met deze rit geen moeite hebben al hijgde uw verslaggever wel degelijk i—NIET HET AANTAL-, piano's en vleugels, dat men kan aanbieden is van belang, maar do KWALITEIT tul Wendt U voor goede instrumenten tot RIJKENt oeLANGE <OPT£ LIJNBAAN 28.hoek lorei Docoanstrcv «OTTFROAM van de wind en het Is gewoonweg een sensatie om Walcheren nu ook eens van het ijs te bekijken. Door een prachtig landschap leidt de route, het is een genot om Veere over het ijs te naderen en bil Biggekerke vlak onder de duinrand te rijden. Het ijs is overal van schitterende kwaliteit op enkele kleine trajecten na. De plaatsen waar in het nieuwe parcours bruggetjes of wegen gepas seerd moeten worden, zullen met stro worden bedekt, zodat men niet be hoeft af te binden. De dorpen pas seert men op enige afstand, wat hun aanblik ongetwijfeld nog verfraait. Het is te hopen, dat jong en oud zich Zaterdagmiddag opmaakt om de tocht te rijden. Een paar duizend deel nemers kunnen er zijn. Het zou jammer zijn, ais sportief Zeeland dit eerste evenement op Walcheren voor bij liet gaan. de Veer se Molen vermaakt jeugd zich op het ijs. ANGSTIGE OGENBLIKKEN Nog behouden in Veere teruggekeerd. (slot van pag. 1.). >e veerboot „Zuidvliet", die de dienst onderhoudt tussen Veere en Kamperland, kreeg gisteravond om streeks half zes met ernstige moei lijkheden te kampen. Een enorme ijs -schots „Er kon wel honderd man op scnaatsen", aldus kapitein C. J Schippers belaagde de boot, die daardoor uit de koers raakte Aanvan keiyk scheen het alsof de „Zuidvliet" die het Veeregat afdreef tot onder Vrouwenpolder, niet meer in de koers zou geraken Gelukkig kwam de boot evenwel weer in open water, waarna de kapitein besloot naar Kamperland terug te keren. Omstreeks 8 uur vertrok de „Zuid vliet" uit Kamperland om de terug tocht naar Veere te aanvaarden, waar men, na wederojn een moeilijke tocht, omstreeks 10 uur arriveerde. De „Zuidvliet" was geladen met vracht goed en had een passagier aan boord, die na het ysschotsavontuur besloot Id Kamperland te blijven. Gisteravond was nog niet bekend of de „Zuidvliet" vandaag weer in de vaart zou komen. Voor Noord-Beve land is een beslissing uiteraard van groot belang, daar de verbinding met Veere momenteel de enige verbinding is. Op Schouwen-Duiveland dreigt een gëbrek aan kolen te ontstaan. Derhal- VAN in TOT Men kan een ijsfeest op verschillen' de manieren aantrekkelijke maken: een verlichte baan, vrolijke muziek, cos- tumering noemt U maar op. Maar in St. Annaland heeft men er voor a.s. Zaterdagmiddag toch wel iets heel bijzonders op gevonden. Daar mag dan op de baan aan de Lange Weg eens niet „mooi" gereden worden. Wie zich daaraan niet houdt door toch aan schoontijden, beentje-over en dergelij ke extraatjes „te buiten gaan", krijgt een dubbeltje boete. En aat dubbeltje komt dan aan de kas van de plaatse lijke ijsclub ten goede. Geen gek idee! De kas zal er wellicht wél hij varen en men meent aldus ook de rijders, die alleen maar „recht" kunnen rijden, eens een plezierige middag te bezor gen. BORDEN Voor al degenen, die, om welke re denen ook, niet delen in de ijspret: troost UI Eenmaal zal het weer dooi en, eenmaal zult ge berenmutsen, wollen wanten, overschoenen, oor- warmers en dikke shawls weer kun nen opbergen en zult ge u weer bui tenshuis kunnen wagen zonder een uur lang voorbereidende maatregelen te hebben getroffen Zelfs zal het wee dat de schaatsen vergeten op zolder weer zo ver komen, liggen. En dat, huiver niet, de bad pakken tevoorschijn worden gehaald! Tegen die tijd ook zullen de borden langs het Kanaal door Walcheren een weinig zinvoller aandoen dan thans het geval is. Want het is een ietwat vreemd ge zicht, om langs een kanaal, icaarin schepen hulpeloos liggen vastgevro ren, borden te zien staan, met het op schrift: ,J7et is verboden in dit ka naal te zwemmen",*. Brrrrr In Renesse had dezer dagen een ernstig ongeluk kunnen gebeuren. De bewoner van een noodwoning had n.l. pech met zijn butagashouder, die bevroren bleek te zijn. Om deze te ontdooien plaatste de man het hele geval op de kachel met alle risico van dien Gelukkig zag een der om wonenden, dat er by de buurman toch wel een wat vreemde „soepke tel" op het vuur stond. Men waar schuwde de man voor -het grote ge vaar, waaraan hy zich bloot gesteld had en gelukkig kon op deze w(jze de gashouder nog van de kache! ver wijderd worden voor zich een explo sie had voorgedaan. Maar het nad gemakkelijk ook heel anders kunnen aflopen THERMOMETER STIJGT. De reuzen-thermometer op de Stadspomp van Sas van Gent blijft, alle vorst ten spyt. maar stijgen. De- Ze week is voor het plaatselyk mu ziekgezelschap .,De Verenigde Vrien den reeds een stand van 33 unifor men bereikt. De bevolking volgt in spanning het verloop van de muzikale temperatuur en verwacht nieuwe stij gingen zodra de volgende feesten zijn gehouden: eerst in hotel „Rotterdam" daarna in „Tivoli" en dan weer in de zaal „Reseda" Aan dit laatste feest voor de muziek zal ook de gym nastiekvereniging „Thor" medewer ken. MAAR NIET IN BRUINISSK. De regenmeter van het proefbedrijf „Scheldemonden" bij Bruinisse no teerde voor de maand Januari 38.3 mm neerslag. Dat is belangrhk min der dan het normale gemiddelde, dat voor Januari op 56 mm moet worden festeld. In de nacht van 1 op 2 Fe- ruarj is hier een fikse vorst gere gistreerd. De thermometer wees hier een laagste stand van 13% graaf on der nul aan. Dat is wat anders dan die stijgende thermometer van Sas van Gent! ve zal de coaster van de firma Van Wagenborg, die met medewerking van de fa. Ribbens uit Zierikzee werd ge charterd, te Rotterdam voor een groot deel met huisbrand worden ge laden Niet minder dan 100 ton kolen zal aan boord genomen worden en voorts 80 ton stukgoed Deze morgen wordt met laden begonnen Vermoe delijk zal het schip Zaterdag vertrek ken en in de loop van de middag in Zierikzee arriveren De heer Ribbens was vol lof o vér de medevier king van de fa Van Wagenborg, die het schip tegen een redelijke prijs beschikbaar stelde. Overigens voldeed de dienst Zijper- Anna-Jaeoba (waarover men op pag 3 meer kan lezen) dermate voldoende, dat het vliegveld Haamstede op Advertentie VERKOUDEN..? HET middel tegen ver koudheid, hoest, keel pijn enz. is ABRÉ-G0UL Het bevat o.a. het sterk werkende jodium en phenol. Sterk desinfecterend 60 tabletten t. 0.98 Revanche De „schaatspromtnenten" uit Wolfaartsdijk, die Woensdag bij de wedstrijd Sluis-Brugge 'n nederlaag van de Zeeuwsen- Vlamingen moesten incasseren, willen revanche nemen. Echter niet op de schaats. Zij hebben de Zeeuwsch-Vla mingen uitgedaagd voor een... hardloopwedstrijd, welke ge houden zal worden, zodra de dooi is ingevallen! Er zal te Wolfaartsdijk een parcours worden gelopen, dat over de slikken zal voeren... In Zeeuwsch-Vlaanderen heeft men de handschoen opgeno men... Helicopterverkeer naar Zeeland bepleit. De heer Kolff, voorzitter van het Rotterdams Helicopter Syndicaat, heeft een lans gebroken voor een he- licopter-ver binding tussen een stad in het Westen van het land en Flak- kee. Schouwen, Walcheren en Z. Vlaanderen. Deze verbinding zou dan mis schien -eëxploiteerd kunnen worden door de K.L.M., waarbij de betrok ken gemeenten, de provincie Zeeland en het rijk een subsidie zouden kun nen geven om het exploitatieverlies voor een deel of geheel te dekken Dit zeide de heer Kolff op een luneh- bijeenkomst van het Nederlands Ver- keersinstituut, waar hij sprak over de toekomst van het helicopterver keer. Voorts zei hy echter: „Er zijn nog vele bezwaren' verbonden aan een overijlde uitbreiding van het he- licopteryer*-oer". Als bewijs hiervan voerde spr. o.m. aan, dat de „Sabe na" op haar verbinding Brussel- Rotterdam v.v. (drie keer daags 's zomers en twee keer daags 's win ters) jaarlijks ongeveer 6 ton toe legt. i Geslaagd Aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam slaagde voor het arts examen (le gedeelte) mej. H. E. Brongers te Middelburg. Dames! Vooral nu Uamea-Gelei voor Uw handen Schouwen Donderdag niet gebruikt behoefde te worden. Intussen heeft het Prov Bestuur, na een daartoe telegrafisch gedaan ver zoek, van de burgemeesters op Schou wen-Duiveland opgaven gekregen van artikelen'waar voor de eerstkomende week de grootste behoefte aan be staat. De Kamei van Koophandel er Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden is ingeschakeld voor bevrachting verlading zoals bekend werd per „Prins. Willem T" vanuit Vlissingen reeds een lading goederen aangevoerd RAAD VLISSINGEN B. en W. kwam met nóg twee spoed-voorstellen. EK KON EEN MILLIOEN GELEEND WORDEN. De Vlissingse gemeenteraad kwam gistermiddag in een „extra zitting" bijeen ter behandeling va>i het voor stel van B. en W. om de afbouw van de cabines van het badbedrijf onder hands op te draden aan de N.V. Vis ser en Smit's Aannemings-My, die ook het betonskelet uitvoerde. In de vergadering van j.l. Vrydag rezen by de raad bezwaren tegen deze onder handse aanbesteding. Het voorstel werd nu aangenomen met alleen de stem van de heer W. Andriessen (P. v.d.A.) tegen. De heer Van Rooyen (C.H.) wilde zich niet langer verzetten tegen het voorstel, dat inmiddels de instem ming van de commissies van finan ciën en gemeentewerken heeft ver kregen. Spreker drong er voor de toekomst echter op aan zoveel moge lijk openbaar aan te besteden. De heer M. J. van Poelje (P.v.d. A.) zag het werk als een onderdeel van het grote werk en verklaarde zich op grond daarvan ook vóór hc voorstel. Er mag geen tijd meer ver loren gaan en voordeliger zal het bij openbare aanbesteding waarschijn lijk ook niet worden. De heer J. Marijs (A.R.) betreurde de haast en de summiere toelichting, maar wilde zich ook niet langer ver zetten. De heer H B. A. Knoop (V. V.D.) sloot zich hierbij aan. Aanbe steding zou z.i. ook geen zin meer hebben, nu eenmaal bedragen zijn be kend gemaakt. De neer W. Andriessen (P. v. d. A.) bleek de enig overgebleven te genstander. Het eerste werk werd 12 December opgeleverd en dus was een andereg ang vai zakén moge lijk geweest. Wethouder M. A. van Popering (P. v. d. A.) zegde toe zoveel mo gelijk naar openbare aanbesteding te zullen streven. Onderhandse aan bestedingen zullen echter ook blijven voorkomen. Spr. bood namens B. en W. excuses aan voor de haast, waar mede deze zaak werd voorbereid. Hij dankte de raad voor zijn mee gaandheid. Dat nu ook Vlissingse onderaannemers worden ingescha keld is wel een gelukkige omstan digheid, maar dezè mocht toch niet doorslaggevend zijn, aldus de wet houder. GELDLENINGEN Nadat het voorstel was aargeno men, kwam burgemeester mr. B. Kolff met de aankondiging dat hij nog twee „spoed-voorstellen" bad. betreffende twee geldleningen. Zou de raad bezwaren nebben tegen on middellijke behandeling, dan zou met het oog op de termijn van de aanbie dingen, die pas Woensdagmiddag en Donderdagmorgen werden ont vangen, volgende week wéér verga derd moeten worden. Nadat de raadsleden ty'dens een korte pauze gelegenheid hadden gekregen "t voor stel even te bestuderen, werden bei de leningen goedgekeurd. Het ging om twee leningen van 500.000 elk, tegen resp. 3% en 3Vz pet., bestemd,, voor de financie ring van onderhanden zijnde kapi- ring van onde taalswerken. KOLENTOESLAG. Een verzoek van het district Zee land van de C.P.N om in verband met de strenge koude een extra-ko- lentoeslag aan ouden van dagen en andere gesteunden te geven, werd voor kennisgeving aangenomen. Wethouder J. Post (P v. d. A verklaarde hierbij, dat deze zaak reeds de aandacht van B en W had, maar dat zij niet met een voor stel zjjn gekomen omdat de kolen- prijzen zijn gedaald. De kolentoeslag voor het eerste kwartaal van 1954 werd pas zeer onlangs uitgekeerd, zodat van een noodtoestand nog geen sprake kan zijn. Het laatste kwartaal van 1953 was bovendien uitzonderlijk zacht, zodat men tuen met zijn toeslag goed moet zyn uit gekomen. Zou de strenge koude lang aanhouden, dan zal deze zaak op nieuw overwogen worden. De heer J. L. Verhagen (V V.D informeerde of een extra toeslag door B. en W. kan worden verleend of dat de raad hierbij ingeschakeld moet worden. Spr. voelde er wel voor B en W. hiertoe in het laatste geval nu reeds te machtigen. De heer M. J. van Poelje (P v. d. A.) In formeerde naar de mogelijkheid nu ook iets te doen voor de mensen, die net boven de normale normen voor het verlenen van kolentoeslag vallen. Wethouder Post noemde de Vlis singse regeling uitzonderlijk goed B. en W. hadden het voornemen eventueel in de volgende vergade ring een machtiging te vragen Bin nen drie \veken zal van een nood toestand toch wei geen sprake kun nen zijn. Klachten van hen. die net boven den ormen vallen, zyn tot dus ver niet vernomen. WATERLEIDINGTARIEF. Op een vraag van de heer Van Poelje (P. v. a. A.) deelde de voor zitter mede, dat de commissie van onderzoek naar de waterleidingtario- ven heeft medegedeeld, dat de zaak moeiiyker ia geworden doordat tan- WERKBEZOEK MINISTER ALGERA Beslissing veerhaven Breskens uitgesteld. De minister van Verkeer en Wa terstaat, mr. J. Algera, heeft Don derdag, in gezelschap van de direc teur-generaal van de Rijkswater staat. ir. A. G. Maris, een werkbe zoek gebracht aan Zeeland. De mi nister arriveerde te Kruiningen, waar hy werd ontvangen door de hoofd-ingenieur-direeteur van de Rijkswaterstaat in de directie Zee land, tevensh oofd dienst dijkherstel Zeeland, ir. J. H. van den Burgt. Te Kruiningen is de minister voor gelicht over de stand van het werk. Medegedeeld werd, dat door de ver traging tengevolge van de vorst de in bedrijfstelling van het veer te Kruiningen op 1 Mei a.s. tegemoet kan worden gezien. Vervolgens is ten kantore van de directie te Middel burg aan de minister een volledig overzicht gegeven van het werk aan het dijkherstel in Zeeland. Aan de lunch zaten mede aan de burge meester van Middelburg, met wie de beveiliging binnen het gebied der gemeente nabij Oranjezon werd be sproken. Na de lunch bezocht het gezel schap de in aanleg zijnde sluiswer- ken te Vlissingen. waarvan de inge- bruikstelling tegen 1 Juli a.s. tege- I moet kan worden gezien. Vervolgens werd overgestoken naar Zeeuwsch-Vlaanderen, waar in Breskens de situatie werd opgeno men met het oog op de veerhaven plannen Daar de adviezen hierom trent nog niet alle zrjn uitgebracht, zal de beslissing over de definitieve plaats van de haven nog enige tijd moeten worden opgeschort. De te rugtocht werd gemaakt met een spe ciale veeiboot. De minister bezirh- Niks zeggen Wethouder Poppe. die in Vlis singen de onderwijszaken be hartigd, draagt de schooljeugu een warm hart toe Dat is bij meer dan één gelegenheid reed:- gebleken En dus is het begrij pelijk. dat hij persoonlijk dezei dagen op stap is gegaan om eens te controleren of de kin deren het in de scnolen bij deze barre koude wel warm genoeg hebben. In een van de kleuterscholen in het nieuwe stadsdeel had hij echter toch wel een bijzondere ervaring te verwerken. Hij was de klas binnengestapt en had geconstateerd, dat de thermo meter een temperatuur van 44 graden aanwees. „Hebben jullie het koud. kin dertjes?" Wie schetst de verbazing var üe wethouder, toen hij. ook na zyn vraag herhaald te hebben in koor hoorde antwoorden Nee meneer, helemaal niet". En toch waren er bij met olanwe handjes. Het raadsel loste zich op toen de wethouder de klasse verliet en hij nog juist een klein jonge tje tegen zijn „buurman" hoor de fluisteren: „Niks zeggen hoor, 't is de dokter De verwarming is tóch na gekeken. tigde een deel van de kust van Wal cheren en bezocht vervolgens per auto de zeeweringen te Vlissingen, Zoutelande en Westkapelle. Om half zeven Donderdagavond is de terug tocht naar Den Haag aanvaard. Dit werkbezoek houdt mede ver band met de bespreking, die de mi nister op 18 Februari a.s. ten provin ciehuize te Middelburg zal nebben met Gedeputeerde Staten van Zee land De hoofden van dienst hebben Donderdag «Ik voor hun afdeling de minister een uiteenzetting omtrent de stand van zaken gegeven. De in genieurs Snip. Van der Velde. Fer guson Neteson en De Graaff maak ten elk een gedeelte van de tocht mede. Advertentie. Brandend maagzenr blust D in een mum... Een of twee Rennies, laten smelten op de tong. En eer U het weet. la 't leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te zijn 1at iets, wat U graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuui is vlugger genezen dan het opkwam. Daarom, een prettig, veilig gevoel, al tijd Rennies bij de hand te hebben. deiyk een streven tot uiting Is geko men om van het z.g. oppervlakte tarief af te stappen. De commissie is nog met haar onderzoek bezig, doch B. en W. zullen op spoed bly- ven aandringen. De zaak mag niet worden opgehangen aan het lande lijk bezien van t oppervlaktetarief. Een verzoek van de sigarenwinke liers om de gedwongen winkelslui ting voor hun branche op te heffen, vormt nog onderwerp van bespre king. Nu 18 Inderdaad een belangrij ke meerderheid voor opheffing. B en W. zullen waarschijnlijk in de vol gende vergadering mét een voor stel komen. De heer J. Marys vroeg aandacht voor de verwarming van de scholen, waar kachels gestookt worden Wet houder W Ponpe A.R had hier over geen klachten vernomen. In een kleuterschool ls een voorziening ge troffen* KUNST Krebbers en Hielkema. Schuttershof, Goes. Meermalen is op deze plaats met lof gewaagd over de violist Herman Krebbers en diens begeleider Willem Hielkema, En ook ditmaal na het concert, dat zü Donderdagavond voor de ZVU te Goes gaven moet in waarderende bewoordingen van hun snel melding worden gemaakt. On juist zou het zijn mn daarbij groter aandacht te besteden éfan de violist dan aan de pianist, want Krebbers en Hielkema vormen een twee-eenbeïd, waarvan de beide leden on hetzelfde artistieke niveau staan. En daarom: het werk van dit duo dus én Kreb bers én Hi^'kema was gisteravond voortreffelijk. Uitgevoerd werden werken van Hëndel. Beethoven. Debussy. Saint Saëns en Ravel, waarvan vooral de Snuate van Debussv een grootse ver tolking eneen uitstekende toe lichting kreeg. Voor de nauze klonk de Sonate in D groot van HSndel, dóch hierin scheen het alsof de ware lust tot musiceren nog niet was ge vonden Beethoven's ,-Frühlingssona- te" zonnige muziek in een koud 'agrgetHde - Met echter alle twijfel daar over verdwijnen. Het hehoeft geen betoog, dat na de nauze Saint Saëns' „Introduction et Rondo Cannriocinso" en Ravel's Tzi gane" virtuoos en knan gespeeld het nubliek een uitbundig applaus ontlokten, waarvoor beide kunste naars met een toegift (Mendelssohn) dankten. de K. Zweedse rederii verwacht offerte uil Vissincen Beter vaartuig dan de „Kungsholm" 'kan men niet verlangen De Zweedse rederij ..Svenska Ame rika Linie", die bij de Kon Mij. „De Scheldp" in Vlissfngen de „Kungs holm" heeft laten bouwen zal haar vloot met een nieuw vaartuig uitbrei den, aldus meldt de correspondent van de Volkscourant te Stockholm. De di rectie hoopt nog dit jaar een contract voor het bouwen daarvan te kunnen afsluiten De heer Erik Wijk, directeur van de S.A.L.. deelde in dit verband mee: „Onze rechnische afdeling is druk be zig de plannen voor een nieuw schip uit te werken en ook ik heb mij ge durende een tocht, die ik zo juist met de „Kungsholm" van New York door Je Westindische wateren heb ge maakt, met dit project oezig gehou den. Wij hopen spoedig een overzicht te krijgen waarna wij de offertes van diverse werven verwachten Het ligt in onze bedoeling de definitieve op dracht nog dit laat te geven" „Mijn reis met de „Rungsbotm" was bedoeld om het schip nader te bestu deren Mijn Indruk is uitstekend ge weest; een heter vaartuig dan de .Kungsholm" kan men niet verlangen. Onze ervaringen met ..De Schelde" zijn zo goed geweest, dat wy hopen ook van die zijde een offerte te zullen krijgen en in ieder geval met de direc tie in overleg zullen treden Theore tisch gesproken denken wij over drie jaar een nieuw schip erbH te krijgen". Agenda MIDDELBURG, Vandaag Electro: „Slngin" in the rain" (a.U. 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Daar komen de tanks". <14 Jr.), 8 u. vlissingen. Vandaag Alhambra: „De zoon van nie mand". <14 ir.). 7 en 9 uur; Luxor: „Mandy", <14 Jaari, 8 uur; A.N M.B-gebouw; Vergadering Vrou. wenbond. P.v d.A„ H uur: Ned. Ver. Gebouw De Reizende Padvlndsters- tenloonstelling 8 uur; Concertgebouw: Propaganda-avond Gidsenbureau", 8 uur. GOES. Vandaag Grand: .Malou van Montmar- tre", (18 Jr.). 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2