KAPPIE EN DE TR1T.-MAGNEET VALDA Nieuws uit Walcheren Geref. school te Vlissingen in gebruik genomen TENTOONSTELLING WERKEN V0N BRUCKEN FOCK DINSDAG 2 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE ZBBVW8B COURANT Middelburg Buitenlands orkest op 29 April te Middelburg. De muziekvereniging „Excelsior' te Middelburg is er evenals voor- faande jaren in geslaagd, ook in 954 weer een buitenlands orkest naar de Zeeuwse hoofdstad te doen komen. Dit keer is het wel een bijzon der ensemble, namelijk het Sngelse kampioensfanfare-orkest 1954 „The Fodon Motorworks". Dirigent is de „Toscanini van de fanfaremuziek", Harry Mortimer, voor Middelburg geen onbekende, want hij leidde in l950 „The Fairey AviationWorks' ;oen dat orkest daar optrad. Het concert van „The Fodon Mo torworks" zal worden gegeven op 28 April a.s. in de Concert- en Gehoor zaal. Het uitnodigen van zulk een muziekgezelschap vraagt van „Excel sior" uiteraard grote financiële of fers. Het is daarom noodzakelijk, dat ook deze keer de musici weer bij in gezetenen worden ondergebracht „Amateursparad§" In het Schuttershof te Middelburg werd een ..Amateursparade' gehouden, waar de kleinkunst-amateurs van Middelburg hun krachten konden me ten. In 11 nummers traden totaal 16 deelnemers op. De jury had het niet gemakkelijk, want er werden vele goe de prestaties geleverd. De uitslag luidde: - H. Labrujère, accordeon. 34 pt; 2 „The four kids", zang met gitaar begeleiding, 32 pt.; 3 mej T. Sinke. dans. 31 pt.; 4 mej. G. Kloet. zang. 30 pt., allen te Middelburg. Het maxi mum aantal punten, dat behaald kon worden bedroeg 40. Als conferencier tussen de verschillende nummers trad op de heer B. de Jonge. Voor deze „Amateursparade" was een zeer be hoorlijke belangstelling. Oogst van de straat Op het politiebureau te Middelburg zijn omtrent de volgende in het tijdvak' van. 26 tot en met 31 Januari gevonden voorwerpen inlichtingen te verkrijgen verschillende huis- en andere sleutels, verschillende soorten en kleuren hand schoenen en wanten, zadeldek, houten pijp, hoofddoek, schaatsleutels, groen Vulpotlood, rozenkr., ceintuur, papieren zakje met inhoud, witte zak, enkele muntbiljetten van f 2 50 en f 1. zilver ringetje met steen, portemonnaie met lnh., blauw geruite das, zijden shawl, 2 paar kinderschaatsen, 1 paar Friese schaatsen. Lipssleutel no. 13959. kinder, ringetje met steen, zwart met wit ge vlekt hondje, geblokte doek. ballpoint, wieldop van auto. linnen tas gemerkt H. D., twee zakken kolen, padvindersriem, sleutel en mesje, nylon boodschappennet, nikkelen polshorloge, nylon kous. Veere Schaatswedstrijden schooljeugd. Maandagmiddag werden op de gracht te Veere schaats- en slede wedstrijden voor de schooljeugd ge houden. Hiertoe was een plan van de burgemeester, jhr. I. F. den Beer Poortugael, door het bestuur van de Oranjevereniging uitgewerkt. De Veerse jeugd heeft zich met de schaatswedstrijden uitstekend ver maakt. Jhr. den Beer Poortugael toonde bij de sledewedstrijden, dat hij niet alleen een goed burgemees ter is, maar ook een goed scheids rechter. Na afloop werden de prijzen door de burgemeester als ere-voor- zitter van de Oranje-vereniging, in de raadzaal van het stadhuis uitge reikt. De uitslagen luidden als volgt; Schaatsen voor jongens: 1. Henk Goedbloed, 1 paar schaatsen; 2. Wim Maljers, 1 paar schaatsen; 3. André de Nood. een boek. Schaatsen voor meisjes: 1. Suits Brouwer. 1 paar schaatsen; 2. Ada Borson, 1 paar schaatsen; 3. Aleid van Gelder, een boek. Sleetje-duwen: 1. Mattle de Nood; 2. Suus de Croo, elk een shawl. De overige kinderen kregen fraaie geschenken, De burgemeester dankte tenslotte allen, die tot het welslagen van deze middag hadden bijgedra gen. Waar zijn onze schepen? Abbekerk 31 v. Cochin 1 Febr te Colom bo. Alamak 31 v. Madras n. Calcutta. Alhena 30 v. Rotterdam n.Hamburg. Arnedijk 30 nm. v. Galveston n. Le Ha. Bloemfontein 30 375 m. N.W Kaapstad n. Las Palmas. Caltex Utrecht p 31 Flnisterre n. R'dam Esso Amsterdam 30 te Port Said naar Rastanura. Grootekerk 31 te Mozambique. Jagersfontein 30 v. Bremen te Hamburg. Johan v Oldenbarnevelt l Febr. v. Aden te Fremantle. Kota Baroe 30 v. New Orleans te Balti more Lemsterkerk 1 Febr. v. Rotterdam te Port Said. Lissekerk 30 v. Bremen te Rotterdam Lutterkerk 1 Febr. v Basrah te Bahrein. Oranje 31 v. Colombo n. Balawan. Zeeland KRL 31 v Penang te Belawan. AslsdijK 31 v. New York n. Antwerpen. Aldabi t Febr. te Rlo de Janeiro. Alhena 31 te Bremen. Averdijk 1 Febr v. New York te Boston Bloemfontein 31 310 m. W Z W. Walvis- baai n Las Paimas Celebes 31 v Marseille n. Barcelona. Esso Amsterdam 31 v. Suez n Rastanura Molenkerk 31 v Antwerpen te A'dam. Oranjefontein 31 240 m. Z.W Walvisbaai n. Kaapstad. Sloterdijk 1 Febr v. Antwerpen te Lissa bon. Thalatta p. 31 Kp. St. Vincent n. Liver pool. Breda 30 v. Amsterdam n. Trinidad. Karimata 31 v. Londen te A'dam. Kield recht 29 te Port Swettenham naar Hamburg. Kota Gedeh I Febr. v. Port Said naar Ha lifax. Nieuw Amsterdam 1 Febr. te Trinidad. Schiedijk l Febr. 830 v. Vllssingen naar Antwerpen. Utrecht p 31 Ceylong n. Belawan. Westerdam 31 v R'dam n. New York, Friesland SSM 29 te Methil. Schie 1 Febr. te Bremen. Vlissingen Vechtpartij in café Uit het politierapport De politie moest assistentie ver lenen in een café aan de WaJstraat te Vlissingen, waar met vuisten ge slagen werd. De kastelein en zijn vrouw liepen enkele slagen op. De vechtersbaas werd, voorzien van enige schaafwonden, naar buiten ge werkt. Enkele jongens gebruikten een in aanbouw zijnd huis in Vlissingen als speelplaats. Toen zij er door de po litie uit werden verwijderd, bleek, dat zij reeds enige vernielingen had den aangericht. In de nacht van Zondag op Maan dag sprong in de Wilhelminastraat een waterleidingbuis, waardoor het water vrijelijk het Groenewoud in stroomde. Het Waterleidingbedrijf zorgde er voor dat een en ander zo spoedig mogelijk werd verholpen. Op de Spuikom reed een jongetje In een wak. Gelukkig kwam hij met de schrik en 'n nat pak vrij. Vriend- les hadden de planken, die ter bevei liging op het gat gelegd waren, ver schoven... Twee aangeschoten jongelui, naar wier Identiteit de politie nog een on derzoek Instelt, probeerden in de vroege Zondagmorgenuren een fles- 1e drank te openen tegen een schar nier van een raam in de Badhuis straat. Dit ging mis en zowel het raam als de jenever sneuvelden. Een H.B.S.-er schaatste op de Snuikom. Toen hij bij zijn boekentas, welke hy op de kant had achterge laten, terugkwam, bleek dat daaruit twee vulpenhouders waren verdwe nen. De jeugdige daders (5 en 6 jaar oud) werden door de politie in de kraag gegrepen. Jaarvergadering Chr. Hist. Kiesvereniging. De Chr. Historische Kiesvereniging te Vlissingen hield haar jaarvergade ring. Na oening door de voorzitter, kwamen o.a. aan de orde de jaarver slagen van secretaris en penning meester. In een vacature in het bestuur, ont staan door het vertrek van de heer J. C. A. Varel, werd gekozen heer B. H. Vader. De voorzitter, de heer H. van Rooijen, die volgens roos ter periodiek moest aftreden, werd herkozen. Uitvoerig werd gesproken over de groslijst van candidaten voor de a.s. verkiezing van leden voor de Prov. Staten. Politie hield feestavond. De jaarlijkse feestavond van de Vlissingse politiesportvereniging is ook dit jaar weer een succes gewor den. De avond werd geopend door de voorzitter, adjudant A. Dek, die een welkomstwoord sprak tot de vele aanwezigen, onder wie de commis saris van politie, de heer C. v. d Mark de commandant der reserve- politie, vertegenwoordigers van de douane, de militaire politie, de poli tionele dienst uit Middelburg en een groot aantal gepensionneerden. In een vlot tempo werd hierna de non-stop-revue „Maar dan verschrik je" voor 't voetlicht gebracht, waar- bij de hoofdagent Eversdijk zich als een meesterlijk conferencier ontpop te Samen met agent Van Wingerden wist hij met juiste humor de lach spieren in beweging te brengen. Ook de verschillende sketches waren een groot succes. Aan het slot werd het woord ge voerd door de heer Van der Mark, die het zeer op prijs stelde dat deze bijeenkomsten ieder jaar terugkeren Volgens spreker kwam hieruit de goede kameraadschap die in het Vlissingse corps heerst, voort. De avond werd besloten met een gezel lig bal. Officie "««k'icaties. MIDDELBURG. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg vestigen de aandacht op de bekendmaking aan het publicatiebord betreffende: beslissing Gemeenteraad van 19 Januari 1954. op de aanvragen ingevolge art. 72 der L.O -wet 1920 van het Bestuur van de N. H. school aan de Zuidsingel en de Ver Chr. schooi aan t Zand. Middelburg. 28 Januari 1954. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat op Donderdag 4 Februari 1954 des namiddags te 5 00 uur, een openbare vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden. Vlis9lngen. 30 Januari 1954. BEKENDMAKING. PRIJZENCOMMISSIE OPGEHEVEN. B. en W. van Vlissingen maken be kend. dat de plaatselijke prijzencommissie voor deze gemeente door hen per 1 Fe bruari 1954 la opgeheven. Prijzencommissie opgeheven. B. en W van Vlissingen hebben be sloten met ingang van 1 Februari, de plaatselijke prijzencommissie op te heffen De betreffende commissie werd, onder dankzegging voor de aan de gemeenschap bewezen diensten, van deze beslisisng in kennis ge steld. Westkapelle Uitvoering Westkappels dameskoor en O.K.K. Vrijdag en Zaterdag j.l gaven het Westkappels Dameskoor en de mu- ziekvei eniging „O.K.K." onder leiding van de heer P de Rooy een gezamen lijke uitvoering in het nieuwe ver enigingsgebouw De burgemeester van Westkapelle, mi Tydeman, sprak een openingswoord, waarin hij zijn waar dering uitsprak over het gebouw De voorzitter van „O KK", de heer -P Minderhoud, gaf een toelichting op het programma, waarna het dames koor haar programma afwerkte. On der meer werd gezongen het Nonnen koor en het Slavenkoor De goede solozang van mevrouw v d. Sande verdient zeker vermelding Vervol gens was het de beurt aan de mu ziekvereniging. Enkele nummers wer den op verdiensteulijke wijze ten ge hore gebracht Vooral de mars „West kapelle" gecomponeerd door de direc teur, vond veel bijval. Na de pauze wei d een toneelstuk getiteld: „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd" opge voerd. De voorzitter van het dames koor, de heer W. J. K. Dieleman, sprak een slotwoord. Van onze adverteerders N.V. V./H. GEBRS. POLAK De N.V. voorheen Gebr. Polak, Hzerhandel aan de Nieuwendijk te Vlissingen, heeft in de afgelopen maanden haar zaak laten modernise ren Niet, dat er aan de winkelruim te door verbouwing iets werd ver anderd, maar door een nieuwe op stelling, nieuwe vitrines en nieuw schilderwerk in prettige, lichte tin ten, heeft het interieur toch een op vallende verandering ondergaan, die men reeds kan waarnemen, wanneer men door de nu geheel open etalages van de straat naar binnen ?let. Dit prettige Interieur moet zowel voor het kopend publiek, als voor het per soneel een grote verbetering beteke nen. Veel belangstelling voor toneelstuk Springtij". Het dooi ur». Louis LocKeieer uit Hulst geschreven toneelstuk Spring tij" dat in Z Vlaanderen in tal van gemeenten werd opgevoerd en bin nenkort ook in Hulst ,-n Honteiusse voor het voetlicht gebracht wordt door het Rondreizend Z.-Viaams Volkstoneel, onder leiding van de schrijver, trekt veel ïelangstelhng. Tot 1 Januari 1954 werd het niet min der dan .1 maal in Nederland ver toond, terwijl vele clubs het in studie genomen hébben. Ook buiten Neder land werd het herhaalde malen ge speeld. o.a in België, tervgl vertalin gen in het Duits en het Engels ver schenen. Aanbestedingen van de Rijkswaterstaat De directie Zeeland van de Rijks waterstaat te Middelburg heeft de volgende werken aanbesteed: Het onderhouden van het Kanaal door Walcheren gedurende 1954 in geschreven werd als volgt: 1. K. W Dekker, Veere 53 400. 2. E G Lln- denbergh, Vlissingen f 56.200; 3. P J. de Bourgraaf. Wemeldinge 57.200; 4. P de Voogd, Veere 58.000, 5. P. J van de Sande, Bres- kens en H. A. den Exter, Groede 59.200; 6 J la Gasse, Koudekerke 59.600 Het werk Is gegund aan de laagste inschrijver Op het bestek voor het onderhoud van het Nederlandse gedeelte van het Kanaal door Terneuzen, alsmede van Rijksweg 61 Goes—Hoedekens- kerke, Terneuzen Sas van Gent- grens, werd in percelen of in mas sa als volgt ingeschreven: 1. J en K T de Oude, Biervliet, perceel I 90 700; 2 Aannemersbedrijf T A. Swets Bzn., Hardinxveld, I 98.700; H 267.600, III 56.800; 3 G A. van der Straatcn, Terneuzen I 105 000; 4. fa. Gebr. de Bokx, Ter neuzen. II en III 314.800; 6 J van de Sande, Breskens en H A. den Exter. Groede, II en IH 343 500. 8. P. J. de Bourgraaf. Wemeldinge. in massa 435000; 9 C van de Klip- pe, Vlissingen, in massa 449.000. De gunning werd aangehouden Tenslotte waren er voor het onder houd van de havenwerken te Bres kens gedurende 1954, de volgende in schrijvers: 1. N V tot Aanneming van werken v.h H. J Nederhorst, Gouda 45.700; 2 P J. van de San de, Breskens en H A. den Exter. Groede 47 900; 3. A. van der Straa- ten Jr.'s Aannemersbedrijf, Hans- weert 48-150; 4 fa A. Visser en Co's Aannemersbedrijf. Werkendam 52.500; 5. P J de Bourgraaf. We meldinge 52.600 Dit werk werd aan de laagste inschrijver gegund. O Nog dit jaar een gymnastieklokaal? Maandagmorgen is de derde school van het complex aan de President RooseveltlaanBonedjjkestraat te Vlissingen door het bestuur der Ver eniging voor Bijzonder Lager Onder wijs op Gereformeerde Grondslag in gebruik genomen. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, was de eerste spreker. In zijn openingswoord heette hij de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer M. D. A. Glerum, hoofdinge nieur-directeur van Wederopbouw en Volkshuisvesting in Zeeland. Spreker zeide, dat het hier geen herstel van oorlogsschade betrof. De school was nodig om de toename van leerlingen op te kunnen vangen. Over de sa menwerking tussen de schoolbestu ren en de gemeente had spreker niets dan lof Voorts deelde hy mede, dat er binnenkort aan de raad een voorstel zal worden gedaan om de school over te dragen aan de vereni ging. De wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, was verheugd over de ingebruikneming van de laatste school van het complex. De vereni ging voor bgzonder lager onderwijs, aldus spreker, is nu weer op het oude vooroorlogse peil. toen de school twee gebouwen had. Hg zeide waar dering te hebben voor de goede sa menwerking en de medewerking van de verschillende schoolbesturen. De aannemer bracht hij dank voor het binnen de gestelde' tijd afleve ren van de school De voorzitter van de Gereformeer de schoolvereniging, de heer J. Job- Examens Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde de heer W Snethlage uit Mid delburg voor het tweede gedeelte van het artsen-examen. Voor het examen van typiste, afge nomen door de Nationale Vereniging van Leraren in Stenografie „Groot<r slaagde mej. C. van Rooyen te Vlis singen. se, dankte het gemeentebestuur voor hetgeen het heeft gedaan in het be lang der vereniging. Hij wenste het hoofd der school, de heer J. Geer vliet, veel geluk met het nieuwe ge bouw. De heer Glerum noemde het een ver heugend verschgnsel, dat in het uit breidingsplan van Vlissingen een ar chitectonisch uitstekend geslaagd scholencomplex was verrezen. Ds. J. S. Hartjes, Ned. Herv. pre dikant te Vlissingen, wees op de geestelgke invloed, die de school Namens het bestuur van de Vlis singse schoolvereniging wenste de heer L. de Kloe de vereniging voor bijzonder lager onderwgs op Gere formeerde Grondslag geluk met het fraaie gebouw. De directeur van gemeentewer ken, de heer J. Moll, bracht dank aan de aannemers, onderaannemers en vaklieden. Ook dankte hij de oud directeur van gemeentewerken, de heer C. Ouwehand, die de eerste steen „op papier had gelegd." De heer Ouwehand zeide het zeer op prijs te stellen, dat hij de opening van de school nog kon meemaken, daar hij over een week Vlissingen voor goed gaat verlaten. Als laatste spreker voerde het hoofd der school, de heer C. Geer vliet het woord. Hij was vol lof over de bouw en de inrichting van de school. Wethouder Poppe deed nog de verheugende mededeling, dat de plan nen voor de bouw van een gymna- stieklokaal momenteel reeds klaar zijn. Zo mogelijk zal het nlan nog dit jaar verwezenlijkt worden. Voor de kinderen was er een guo- chelvoorstelling, waarbij uiteraard een tractatie niet ontbrak. IN KUNST ZAAL STURM 7 GOES Uitstekende inleiding van directeur Frans Hals-museum te Haarlem. In de kunsthandel Sturm te Goes werd Maandagmiddag in tegenwoordig heid van een aantal genodigden, onder wie mevrouw M. von Brucken lock uit Haarlem, een tentoonstelling geopend van werken van de musicus-schil der Gerard von Brucken Fock. Deze opening werd verricht door de burge meester van Goes, mr. W. C. ten Kate. Spreker zeide dankbaar te zijn, dat deze expositie kon worden gehouden en sprak zQn grote erkentelijkheid uit jegens allen, die aan de totstandkoming hadden meegewerkt. Over het Re quiem van Von Brucken Fock sprekend, dat ter herdenking van de ramp slachtoffers 's avonds in de Grote Kerk werd uitgevoerd, zeide de burge meester, te hopen dat uit deze manifestatie zou blijken de wil van Zeeland om de moeilijkheden te boven te komen. Na deze toespraak hield de direc teur van het Frans Hals-museum in Haarlem, de heer H P. Baard, een belangwekkende inleiding over het werk van Von Brucken Fock, waarbij hij er volkomen in slaagde zijn luiste- ars een inzicht te geven in de merk waardige. zoekende persoonlijkheid van deze dichter-musicus. „Zgn im pulsieve geest werd belaagd ioor een steeds weerkerende onzekerheid over de keuze van het medium, waarmede hij gestalte gaf aan zijn gevoelens en gedachten", aldus de heer Baard. Spreker citeerde enkele passages uit de „Levensherinneringen" van Von Brucken Fock. waarin deze zichzelf een „eenzaamheids-fanatiker" noemt Met nadruk wees de heer Baard er op. dat dit geenszins betekende, dat deze kunstenaar daarom het sociale element verwaarloosd zou hebben. HQ had niet alleen voor de kunst belang stelling. maar vooral ook voor de re ligie. welke Interesse zich iater op een welhaast even hyper-individua listische wijze zou uiten als bij Vin cent van Gogh. TwQfel aan zgn roeping, desillusie, scrupule, critiek, de hang naar het absolute en rusteloosheid van geest waren voor Von Brucken Fock, deze overgevoelige mens. de bijna on overkomelijke obstakels om tot har monie te geraken in zijn leven, dat één aaneenschakeling werd van on verwachte besluiten, nu eens met hartstochtelijke overtuiging, dan weer in wanhoop genomen om uit geen geestelijke crisis of impasse te vluch ten De heer Baard meende, dat de beeldende kunstenaar niet van de musicus en de musicus niet van de beeldende kunstenaar kon worden gescheiden. Zijn ijle zeeën, maar ook zijn stof-onttogen landschappen moe ten veeleer beluisterd worden als symphonieën van licht, toon en kleur, dan gezien worden als her scheppingen van natuur-taferelen, gebonden In picturale wetmatig heid. Spreker noemde het treffend, dat bijvoorbeeld Breitner, die niet muzikaal was en ook geen belang stelling had voor de muziek, gaar ne naar de composities van Von Brucken Fock luisterde, omdat hij deze muziek viBueel "veleefde. Tenslotte richtte de heer Baard zich tot mevrouw Von Brucken Fock. „Haar liefde, levenskunst en verlicht psychologisch inzicht hebben haar het vermogen geschonken haar 'evens- taak met zoveel wijsheid en zoveel begrip te volbrengen*, aldus de heer Baard. De laatste spreker was de heer L. Overgaauw, voorzitter van het ,Re- quiemcomitié". die nogmaals de ide ële ziide van de Requiem-uitvoering schetste. DE TENTOONSTELLING. Er zQn in de kunstzaal Sturm eni ge tientallen fraaie doeken van Von FILMS IN ZEELAND ,,De dijk is dicht". Ter herinnering aan de ramp van 1 Februari 1953 vertonen zowel Grand (Goes) als Alhambra Vlissingenl de uitstekende Nederlandse film „De dijk is dicht" Deze speelfilm werd grotendeels vervaardigd in en rond Westkapelle en behandelt de geschiedenis van een jonge man (Kees Brussel, die ontred derd door de oorlog terugkeert in Westkapelle, waar zgn verloofde woonde. Zij kwam echter om bij het bombardement. In de stugge moed van de Walchenaren, betoond bij het herstel van het in de oorlog zo deer lijk getroffen eiland, vindt deze ion- geman de kracht om voort te gaan. In de voorprogramma's draalt het volledig journaal van de watersnood ramp. HOOG EN LAAG WATER 3 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemelainge 2.43 3.08 3.23 N.AP U.+ NA.P. 14.01 2.08 14.29 15.15 15.36 15.46 2.17 2.27 1.38 1.65 2.27 2.35 1.51 1.78 U.- N.A.P. 8.07 2.14 8.29 9.10 8.47 8.58 2.34 2.50 1.66 1.96 20.21 20.44 21.25 20.56 21 19 1.99 2.19 2.35 1.18 1.76 65. Nauwelijks was het hef- schroefvllegtuig geland of de inzittenden sprongen er uit; voorop d« commandant van het vliegveld „Zo" zei hij toen hg Kappie in het oog kreeg „mandensmijter pettendrukker ben Jij hier ook? Heb )i) misschien iets te maken me' hel gestolen vliegtuig dei hier geiend 1st" .Bedcielt u het hef- schroefvliegluig dat bh mor laboratorium staat?' vroeg professor Wobbe. „daar heeft deze Kapitein In zo verre mee ie maken dat hij de dief gevangen heeft" „Wel wel. dat is kranig" moest de commandant toe geven „ik had eigenlijk nog een appeltje mei hem te schillen, doch dat zullen wu nu maar als afgedaan be schouwen Kappie ademde verlicht op. want htj had al moellilkheden genoeg ge had „Ik zal nu eindelijk eens kijken hoe de toesta i aan boord van mijn schip is." rel hQ ovei de verschansing van de Kraak Klau terend HQ trof zgn bemanning in de kombuis aan, waar zij nog enigszins versuft tussen gebroken vaat- werk en vermorste etenswaren zalen Kapplel' riep de Maat. „hoe komt U hier?'" „De Kraak Is weer op het eiland van professor Wobbe geland, Jong," ant- woordde Kappie „alle moeligKheden zgn voorbg Kom nu maar gauw mee naar het laboratorium om behandeld te worden" „Behandeld?" bibberde de Maat. „Natuurlijk" zei Kappie. „je weegt toch nog steeds evenveel als een luchtballon; te moet Je ge wicht toch tcrugkrQgen? 1 Daar kan alleen de profes sor voor zorgen" „Zaï net pgn doen/ fluisterde ae Maat „.Zanik niet" antwoordde Kappie, „kom mee steek Je ballast bg )e en geen gesakkerl" En zo ging even later professor Wobbe naar zijn laboratorium gevolgd door Kappie, de Maat. de commandant, een agent cn de piloot. Het was een hele optocht 1 Brucken Fock bijeengebracht en met zorg gegroepeerd. De bezoeker zal on getwijfeld bh het zien van dit uiteen lopende werk tot dezelfde conclusies komen als de heer Baard: men ont moet biet een rusteloze zoeker, een hyper-gevoelige geest. ZHn gebruik van het paiet lykt op het instrumen teren van een partituur. HQ werkte graag met tere tinten, alsof het om een gevoelige hobo-passage ging. Steeds is zijn werk van een grote en gevoelige distinctie; zQn zeegezich ten, zQn landschappen, alles doet enigszins denken aan 'lamermuziek. Wie de componist Von Brucken Fock wil leren kennen, zal er goed aan doen aan de schilder niet vooibij te gaan Aspirin Advfrrtfntte. VOCHT EN TOCHT SPANNEN SAMEN om U hei leven ondragelijk te maken. Maai als U Akker s Kloosierbalsem in huis hebi behoed U geen vochi ol tocht te vrezen Wrijf bij hel cersit optreden van spierpijn, stramheid of rheumatiek Uw spieren met de heerlijk vei warmende en diep doordringende Akker's Kloos terbalsem, hei ideale middel waarvan al drie geslachten zeggen. „Geen goud zo goed". Ook als wondbalsein bfj snij- en brandwondenzuiverend, ont* smettend en genezend. BIJ GRIEP PASTILLES Amsterdamse Beurs Bank van Ned. Gem. 4% Bank van Ned. Gem. 0-5 Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 <3*1 Nederland 1947 3'/23 Nederland 1937 3 Doilariening 1947 3 pet. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 3 Nederland N.WS 2% Ned. Indiê 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Net Handelsbank Ned. Handelmg. A.K U Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Centraie Suiker Kon Ned Hoogovens Unilever Ned Kabelfabriek Philips Wilton-feüenoord Bil li ton Kon Petroleum MJJ. Amsterdam Rubber Hollano Amerika LQa Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv Mg. Nederland H.VA. Dei) Mg. Baltimore-Ohio Missouri K T. New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern Nickel Kennecott Republk Steel U.S Steel North American Cy. Midcontmental Shell Union Tide Water Kon. Mg. De Schelde NB. 29 Jan 1 Febr. 108* 108* .10 - 129 102 102% 99 99 V, 99% 96% 96'% 95% 95% 101 100% 101% 101% 79 93% 96% 98% 98* 131 131% 172% 173% 187% 188% 281 281 143% 144% 189 191% 175 176 237% 244 232% 238 211% 215 188 189 339 358 361* 370* 113% 118% 148% 149% 131 132% 132% 133 138% 138* 142% 143 127% 127% 108 109 19% 19% 4% 4% 21% 21* 18% 18* 31 32% 57% 57* 63% 62% 35* 38* 67 67% 90* 50% 41* 41% 19% e.s. 68 68% 80% 80% 20% 119 122

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3