Vlissingens raad voelde niets voor onderhandse aanbesteding VAN TOT Zemc Almanak VEERDIENSTEN BELEMMERD DOOR IJSGANG EN IJSV0RMING POLDER WAARDE ZAL GRONDIG GEWIJZIGD WORDEN N.V.v.h GEBR. POLAK VLISSINGEN Gereedschappen enz. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 30 JANUARI 1954 GEMEENTE VAART IN DE MIST Speciale raadszitting voor beslissing over afbouw Badbedriji De Vllsstngse gemeenteraad zou VrUdagmiddag een zeer omvangrijke agenda vlot hebben afgedaan, wanneer niet een te elfder ure door B. en VV. aan de lijst van de te behandelen punten toegevoegd voorstel de ton gen had losgemaakt. B. en \V. wensten n.l. de afbouw van het badbedrijf, d. w.z. het aanbrengen van de cabines enz. In de betonnen caisson, die onlangs gereed gekomen is, onderhands op te dragen aan dezelfde firma, die deze caisson heeft verwezenlijkt. De raad, die wel begreep, dat het er om gaat hot badbedrUf voor het nieuwe seizoen gereed te hebben, had echter tóch bezwaren togen deze onderhandse opdracht en zwichtte niet voor de door B. en \V'. aangevoerde argumenten. Zodat het college tenslotte niets beters kon doen dan voor te stellen do zaak nog even aan te houden, opdat de raad tenminste gelegenheid zou krygen de zaak nog even rustig te bestuderen. Of hjj dan bereid zal blijken met het voorstel van B. en W. mee te gaan, zal nu in de speciaal voor dit voorstel te beleggen raadsvergadering van a.s. Donderdagmiddag moeten biyken. De Nieuwjaarsrede van burgemees ter mr. B. Koiff, die bijna 50 minuten in beslag nam. werd beantwoord door het oudste raadslid, de heer J. Marijs, die de wens uitte, dat het vreemde lingenverkeer in 1954 een gunstiger beeld zal vertonen, vooral nu de ac commodatie van het badbedrijf zoveel gunstiger zal zijn geworden. Van harte ondersteunde spr. de klacht over de geringe toewijzing van bouwvolume. Na zijn vreugde te hebben uitgespro ken over de bloei van het onderwijs, uitte de heer Marijs de wens. dat de technische lagere school en het te huis voor ouden van dagen spoedig tot stand zullen komen. Met de wens, dat de bevoegde in stanties meer begrip zullen tonen voor de moeilijkheden van de gemeente Vüssingen. sprak de heer Marijs nog uit. dat het van het allergrootste be lang moet worden geacht, dat de stad baar vleugels nog verder kan uitslaan en in zijn ontwikkeling niet wordt ge remd. Met goede wensen voor het college, de secretaris, het gemeentepersoneel en de bede, dat God ook in 1954 de arbeid van de raad weer wil zege nen, eindigde de heer Marijs zijn toe spraak. Nieuwe school Het voorstel om een bedrag van f 231 000.uit te trekken voor de bouw van een R K. school aan dc Adriaan Coorteiaan werd zonder dis cussie aanvaard. In de mist Bij het voorstel tot intrekking van het besluit om de door deblokkering vrijgekomen gelden uit bet gemeente fonds te bestemmen voor de stadhuis bouw en tot verlaging van het crediet voor de eerste voorbereidingskosten. f;af de heer J. Marijs (AR.) zijn te- eurstelling te kennen over de hou ding van Ged. Staten. Spr hooote, dat dit niet tot vertraging zal leiden. De heer M. J. van Poelje (P.v d.A.) vroeg bovendien nog hoe lang de vrijgeko men gelden als „conjunctuurrescrve" beschikbaar moeten worden gehou den. Deze spreker vreesde, dat de kosten zullen stijgen indien men voor de stadhuisbouw zou moeten lenen De heer H. B. A. Knoop (VVD.) meende, dat hiervoor een kasgeldle ning zou kunnen worden gesloten, al thans wanneer de reserve dan nog in tact zou zijn. Wethouder M. A. van Ponering (P.v d.A.) vreesde geen verhoging. Hoe lang de reserve moet worden ..be waard". valt on dit moment niet te voorsnellen. De stadhuisbouw met kasgeldleningen te financieren lijkt bezwaarlijk. In elk geval zal men tot - consolidatie moeten komen, wanneer dè reserve voor andere1 doeleinden zou moeten worden aangewend. Burgemeester mr. B. Kolff wees er op. dat de gemeente ook op dit punt weer „in de mist" blijft. Veel zal af hangen van de financiële positie van de gemeente op het moment, dat met de bouw moet worden begonnen. Dat het stadhuis er tóch moét komen, is een sterke troef in handen van de gemeente. Nieuw verkeersplan Het voorstel tot verbetering van het kruispunt Paul Krugerstraat— SingelBloemenlaon (kosten f 21.000» ontmoette waardering bij de heer J. van Wagtendonk (P.v.d.A die ver der aandrong op verkeersborden langs de Bloemenlaon (twee-baans- weg) en hekjes voor gedwongen over steekplaatsen. Spr. hoonte. dat andere gevaarlijke kruisnurten inpens goed opgelost zullen worden, zodat eerst geen geld wordt gestoken in niet af doende nood-opiossingcn. Wethouder Van Poperlng zegde aandacht voor deze opmerkingen toe. Het voorstel werd aangenomen. Afwerking badbedrijf Aan de agenda was toegevoegd een voorstel de afbouw van de badca- bines ondershands oo te dragen voor een bedrag van f 42.150.— aan HP n V Visser en Smits aannemings-Mij.. die ook het eerste werk van het badbe drijf (de betonconstructie.) tot volle tevredenheid heeft uitgevoerd. De heer Joh. P. Ventevogel (C.H.) had toch wel enige bezwaren tegen onderhandse aanbesteding door een onenbaar i;ehaam. De heer J. H. van Rooven (C.H.) betreurde het in 't bij zonder. dat de Vüssingse aannemers nu worden uit«*es'oten. De heren H. B. A. Knoop (VVD.) M J van Poel- ie (P.v.d.A.) en J. Marils tA.R slo ten zich bij de bezwaren aan. Zii er kenden de urgentie, maar meenden toch, dat het mogelijk was geweest vroegpr met een voorstel te komen. Wethouder M. A. van Pooering (P.v d.A.) begreep de bezwaren, maar achtte het toch zeer aantrekkelijk de zelfde firma de zaak te laten afma ken. Het ligt in de bedoeling een be langrijk deel oo te dragen aan Vüs singse aannemers. Openbare aanbeste ding eist weer tiid van voorbereide en men wil het bedrijf gaarne 1 Mei gereed hebben. De heer Ventevogel was niet over tuigd. Hij vroeg zich af of gemeente werken het werk dan toch niet beter zelf aan Vüssingse aannemers kan op dragen. Bij onderhandse aanbesteding zal toch on goedkeuring van G S. moe ten worden gewacht, hetgeen bil open bare aanbesteding niet nodig is om dat het ored'et reeds eerder werd ver leend. Ir. J. H. Krletemeyer (A.R.) Min Zulteenden genieten van de winter - geneugten, welke de vorst van de laatste week heeft mogelijk gemaakt. Maar minstens even zovelen hebben er elke dag opnieuw onder te lijden. Denk maar eens aan al diegenendie vorst en Oostenwind ten spijt de ge hele dag bij de weg moeten zijn. De bakker, de melkboer, de postbode De man, die uw vuilnisbak komt le digen. Binnenhuis kan men zich ln de regel wel behaaglijk maken en dan heeft men in die dingen niet altijd erg t3.ijpe VERZEKERING. De jongelieden in Kortgene, die als zoon en neef van respectievelijk va der en oom een ietwat uitgerangeer de verzckeringsportefeuille ter ex- Jiloitatie aangeboden kregen, beslo- en de nieuwe inkomstenbron duch tig aan te boren. Net begin was veelbelovend. Nog vóór zij enigerlei actie hadden ontketend, kregen zij reeds een tele fonisch verzoek om met een hun on gekend heer ai onderhandeling te tre- 4$n over het afsluiten van een ver- bekering. ,Dat gaat goed", spraken ütf tot elkaar. ,De klanten komen vanzelf op ons af". Een afspraak was maakt en enkele dagen later zij een bespreking met de adspirant verzekerde. Opgewekt en vol zelf vertrouwen ontx-ouwden zy de man de zekerheden, welke hij zich op dit aardryk kon vencerven via bepaalde polissen, die de jongelieden gaarne voor hem wilden afsluiten. Helaas toonde de man verbluffend weinig belangstelling en dat was zo blaak achteraf niet zo verwon derlijk. Want de mo« had de bespreking ge arrangeerd met de bedoeling de jon gelieden tegen allerlei aardse onge makken te verzekeren door middel van polissen, die hy wel gaarne wil de afsluiten Zodat niemand verzekerd werd Tenzij men In zo'n houten noodhuis woont als er thans bijv. in Renesse staan. De directieketen noemt men ze daar en de berichten, welke ons daar over bereikten, hebben ons duidelijk gemaakt, dat de bewoners het verre van gemakkelijk hebben. Bevroren kranen, bevroren stortbakken. Zelfs de aardappelvoorraad gaat aan de vorst ten gronde. Een van de bewo ners had deze week een emmei water midden in een kamer gezet in de hoop zich de volgende morgen tenminste te kunnen wassen. Maar mis: ook daar was het water nog in Ijs veranderd. Is het te verwonderen, dat de men sen in deze huizen hopen, dat het spoedig met de vorst gedaan zal zijn? KLACHTEN Weer komen er klachten door over de veerdienst Zijpe-Anna Jicobapolder De „Gorinchem" is dc laatste dagen vervangen door de „GreveHngen" en doordat de reis zowat vijf kwartier heen en weer in beslag- nam, kwam er van de 40 minuten dienst ook niets meer terecht. Velen moesten de zer dagen zelfs de nacht In het nood- restaurant te Anna Jacobipolder door brengen Vooral in de Westhoek van Schouwen voelt men zich gedupeerd. De expediteurs van dit gedeelte van het eiland zien geen kans in één dag naar Holland heen en weer te rijden wanneer zij zó lang aan het veer worden opgehouden. Schilderijen-expositie te Goes Zoals bekend zal te Goes ter gele genheid van de uitvoering van het „Requiem" van Von Brucken Fock, in Sturm's kunsthandel aldaar een aantal schilderijen van deze Zeeuwse componist en kunstschilder uit het Frans Hal3-museum te Haarlem wor den geëxposeerd. De burgemeester van Goes, mr. W C. ten Kate, zal Maandagmiddag om 2 uur deze tentoonstelling openen, waarna de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Hals museum, een in leiding zal houden. meende, dat openbare aanbesteding zeker goedkoper zal komen. Wethouder Van Pooering deelde mede. dat gemeentewerken voor dit werk op het ogenblik de mensen niet beschikbaar heeft. Wethouder J. Post (P.v.d.A.) wees er nog op, dat de ar beidsmarkt op het ogenblik overvoerd is. Spr. vond het belangrijk, dat de onderhavige firma er een eer ln stelt het werk af te maken. Hij vreesde, dat bij openbare aanbesteding een ho gere prijs uit de bus zal komen. Bo vendien zou men dan wellicht niet op tijd klaar komen. Zowel de heer Krletemeyer, als de heer Van Poelje vond, dat men wel wat op het nippertje bij de raad is gekomen. De aannemer moet hier wel al eerder aan gedacht hebben De burgemeester: „Neen, Hoogstens kunt u zeggen, dat gemeentewerken eerder met een plan had moeten ko men!" De heer Ventevogel stelde voor tot openbare aanbesteding te besluiten, hetgeen het college ontraadde Tegen een voorstel van de heer Marlis om de zaak een week aan te houden ten einde het voorstel in de commissies te bezien, hadden de burgemeestei en de wethouders geen bezwaar ondanks 't risico, dat het dan toch nog openbare aanbesteding kan worden en men dus nog meer in tijdnood zou komen. Al dus werd bes'oten De raad zal a.s. Donderdagmiddag hiertoe bijeen ko men. In Zeeland.wordt nu druk geschaatst: op slootjes en ijsbanen, op de „vlak jes" op de weilanden en op de diver se stadsgrachten. Bovenstaande foto werd genomen te Middelburgwaar thans de ijspret heerst op de vesten. Foto P.Z.C.). Ijsvermaak eiste slachtoffers De 31-Jarige tlm- Tramper HHV nierman te Sint Laurens, the Vrijdag tydens z\jn schaftuur de schaatsen had ondergebonden, heeft op de Veerse Vest bij de Koepoort te Middelburg een ongelukkige val ge daan. T. kon niet weer op de been Ro men. Toegesnelde omwonenden ver leenden eerste hulp en waarschuwden gemeente-arts P. C. J. van der Slik- ke. De man werd een huis aan de Veerse Singel binnengebracht, waar dokter van der Slikke constateerde, dat T. zijn linkerpols en zijn linker bovenbeen had gebroken, terwijl hrj bovendien een bekkenfractuur opliep. Pols en been werden gespalkt, waar na het slachtoffer van het ijsvermaak per ambulance naar het Middelburg se gasthuis werd vervoerd. Veel gelukwensen voor Zeelands oudste inwoonster Zeelands oudste Inwoonster, de we duwe J. de Koning-Vermeulen te Graauw, heeft gisteren op haar 102- de verjaardag van zeer veel zijden gelukwensen ontvangen. In de eerste plaats kwamen natuurlijk mr. J. F. SchlUter en pastoor Siebelink hun ge lukwensen aanbieden, maar daar naast ontving de jarige ook persoon lijke. schriftelijke en telegrafische fe licitaties van vele anderen. Zondag wordt het feest voortgezet. Dan komt de Harmonie „Nooit Ge dacht" de krasse 102-jarige een mu zikale hulde brengen. Ook zullen die dag kinderspelen worden georgani seerd. KatseveerZierikzee bij duisternis gestaakt Door IJsvormlng en Usgang In de Zeeuwse stromen Is het Loodswezen, 6e dlstridt, genoodzaakt geweest de lichtboeien ln de Oosterschelde beuosten Zierikzee en Ln de Zamikrcek, op te nemen en te vervangen door ysboeien. Aangezien derhalve ook de gasboei by de ingang van de Zandkreek is weg genomen, heeft dit ten gevolge dat de veerdienst Katseveer-Zierikzec by het invallen van de duisternis moet worden gestaakt. Zet de ysvorming door, dan zal dit tot gevolg kunnen hebben, dat niet alleen ln het donker niet kan worden gevaren, doch dat ook overdag de dienst geheel of gedeel telijk zal moeten worden gestaakt. Onder de huidige omstandigheden moet het schip overnachten ln Zierikzee. dien aard, dat zulks moeilijkheden De afvaarten van Zierikzee van 7.20; 11.05 en 14.00 uur en van Kat seveer van 9.30; 12.30 en 15.30 bly- ven zo lang mogelyk gehandhaafd. Deze beperkte dienstregeling geldt gelijkelijk voor werkdagen en Zon dagen. Inlichtingen omtrent de vaart kunnen worden ingewonnen bn de agenten te Katseveer (tel. K 1100— 2224) en te Zierikzee (tel. no. 48) De diensten KortgeneWolphaarts dijk en VeereKamperland kannen momenteel normaal functionneren. Wordt de ysvorming en Ijsgang van Rjk wind Noord-Beveland te onderhouden. Indien onverhoopt de ysvorming 'n zodanige omvang aanneemt, dat één of meer diensten geheel moeten wor den gestaakt, dan zaJ dit via de radio m de nieuwsberichten worden omge roepen. Ten overvloede wordt medegedeeld, dat de veren over de Westerschelde normaal functionneren. (Slot van pag. 1.). m.jipi De Kerkedyk zal rechtdoor getrokken worden naar de Breeweg, terwijl er een verbinding komt tussen Lage\ en Kerkedyk. Voorts komt ook Vroonweg voorlopig te vervallen, ter wijl de weg door de Westveerpolder, die thans doodloopt, een aansluiting op de Breeweg krjjf Kavelindeling By de nieuwe kavelindeling staat men voor „een heksentoer" zoals ir. Appelman het uitdrukte. De polder telt vele kleine percelen, welke zeer V het adres voor ijzerwaren, Om het Zeeuwse schaatskampioenschap Dinsdag op de Schenge bi] Wolphaartsdijk In een gisteravond gehouden spoed vergadering van de Kloetingsc IJs club is besloten a.s. Dinsdag de pro vinciale kampioenschappen op de schaats over afstanden van 500, 1500 en 5000 meter te houden De wedstrijden zullen *s morgens om 11 uur beginnen. Zij worden ge houden tussen Wolphaartsdijk en 's- Heer Hendrikskinderen op de Schen ge. Dit punt is van Goes uit per bus gemakkelijk te bereiken. De Zeeuwse kampioen zal een be ker ontvangen, terwy'l er verder nog verschillende fraaie prijzen beschik baar zijn Jaap Jagër, titelhouder sinds 28 Januari 1950, zal zijn kampioen schap komen verdedigen. Verschillende cracks uit andere pro vincies zullen waarschijnlijk van de party zyn. Burgemeester H. J. J. Derckx van Heinkenszand. die zich bereid heeft verklaard het voorzitterschap van de K.Y.C. op zich te nemen, zal de wed strijden openen. verspreid liggen. Met nadruk wees spreker op het grote belang, dat ei genaars en gebruikers ~traks by de ter visielegging van de lijst van recht hebbenden en de sehattmgsliisl hier van goede nota nemen, om moeilijk heden te voorkomen. Het schatten van de gronden zal geschieden door een commissie, bestaande uit de he ren J. J. van Maldegem, C. Goud K. Krönsen, J. Blok. W. A. Schrier en K. van Koeveringe. Uitvoerig lichtte spr de gang van zaken toe by de eer ste schatting vóór en de tweede schatting nè de herverkaveling. De pogingen om door sanering de kleine bedrijven te vergroten, hangt af van de bereidheid om grond in ie leveren, door hen. die zich elders wil len vestigen. De eerste ronde van de sanering is thans achter de rug, waarbij twee candidaten uit Waarde via de herverkaveling en één by de normale uitgifte voor toewijzing van grond in de N.O.P. in aanmerking kwamen. Ir. Appelman hoopte dat de tweede ronde waarschijnlijk in de a.s bersft meer vrucht za! afwerpen Hij deed daarom een uitdrukkelrk beroep op de Waardenaren om ie sa nering te doen slagen, ..Laat deze unieke kans niet voorbijgaan". Tenslotte gaf hij nog een overzicht van het werkprogramma voor 1954 Het ligt in de bedoeling dit jaar een groot deel ,an de wegen aan te leg gen. Met het aanbrengen van de dich tingslaag op deze wegen zal nog: wor den gewacht. Ook wi\ men de kunst werken voor de leidingen reeds aan leggen. Verder zullen dit voorjaar de schattingen worden uitgevoerd, om daarna te beginnen met de voorberei dingen voor de nieuwe kavelindelin gen. Het gemaal en de primaire wa terleidingen zu'len waarschijnlijk in 1955 aan de orde komen. Bij de besprekingen kwamen uiter aard vele vragen naar voren, aan de beantwoording waa>-van ook ir. W. A. v. d. Werff uit Middelburg deelnam. Deze wees er od. dat nog steeds mis verstanden blriken te bestaan. Ieder die grond inbrengt, krjjgt ook grond terug naar de waarde welke hij in bracht. met aftrek van een nader te henalen percentage voor grondver- ües voor aanleg van wegen of het ontstaan van kreken e.d. „Snrooliiesoirfocht" op 10 Juli te Middelburg Plannen van „Uit het Volk Voor het Volk" Ook de Koninklijke Vereniging „Uit het Volk-Voor het Volk" wil haar medewerking verlenen aan de feestelijkheden, die deze zomer Wal cheren en Middelburg in de belang stelling van het gehele land zullen plaatsen. Zij is bezig deze plannen uit te -werken en een gedeelte ervan is thans bekend geworden. Als datum voor deze feestelnkheden is bepaald Zaterdag 10 Juli. Men stelt zich n a. voor een ..Sprookjesoptocht" in elk aar te zetten, die dan twee keer 's middags en 's avonds door de stad zal trekken. De Zeeuwse hoofdstad heeft reeds eerder een dergelijke optocht kunnen aanschouwen, namelijk in 1930. Er namen toen 1000 kinderen aan deel en het werd een groot succes. Er zijn reeds enkele stappen gezet op de weg tot verwezenlijking van dit idee. Zo heeft het bestuur van de vereniging per circulaire een beroep gedaan op de Middelburgse buurtverenigingen om de nodige steun te verlenen: nok de padvinderij en diverse andere jeugdorganisaties is om medewer king gevraagd. Om richtülnen voor deze optocht op te stellen, is een damescomité opge richt, dat zich ook met het toezieht op de verschillende groepen, waaruit de Sprookiesontocht komt te bestaan, za! belasten. Voor de mooiste, origi neelste groepen e d, worden door het bestuur van ..Uit het Volk—Voor het Volk" prijzen beschikbaar gesteld. Voorts zal er nog een avondfeest worden georganiseerd. Hierbij wordt o.a. gedacht aan een taptoe, te geven door verschillende corpsen uit geheel Zeeland. Men werkt nog aan enkele andere projecten, die echter nog geen vaste vorm hebben aangenomen. Oesterkwekers willen „beneden" gaan zaaien Een aantal oesterkwekers wil trach ten, van het Bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen vergunning te verkrijgen om in het Westelyk ge deelte van de Oosterschelde enige thans voor de mosselcultuur bestem de percelen over te nemen om daar de oestercultuur te gaan beoefenen. Men hoopt hier dan. evenals in het verle den meer is gebeurd, een betere kwa liteit te verkrijgen. Het nadeel van het zgn. „beneden zaaien" is echter, dat het verliespercentage altijd veel hoger is dan op de andere oester- gronden. Agenda MIDDELBURG. Vandaag Electro: ..Het gebeurde in Rome". (14 Jr.). 7 en 9.15 uur: Schouwburg: .Tor men only". (18 jr.). 8 uur: ..De Gouden Poorte": Hum. Verbond, lezing dr. A. J. Bermen. ,Js er een diepere werkelijkheid?" Morgen Electro: el« vandaag. 3.30, 7 en 8.18 uur: Schouwburg: alt van daag, 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: .Rechter Thomas" (alle leeftijden). 7 en 9 uur; Luxor: „De schrik van de tweede compag nie" (alle leeftijden). 7 en 9 uur, Ned Herv. Verenigingsgebouw: Uit voering „T.O V.I.D O.". 8 uur, Strand- hotel; Feestavond Zeevaartschool vereniging ..M. A. de Ruyter" S uur; Concertgebouw: I«den-uitvoering „V.T V 8 uur. Morgen Alhambra: als vandaag. 3. 7 en 9 uur; Luxor: als vandaag, 3, 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: ..Rechter Thomas", (alle leeftijden). 7 en 9 uur. Morgen Grand; als vandaag, 3, 7 en uur. Advertentie. In Rotterdam houden wij een verkoop van één dag van echteleren Canadians. Een Canadian, een bood- schaptas van het sterkste materiaal dat voor een tas gebruikt kan worden. Leer, echt m de k'eur geloo'd blank Argentijns im port tuigleer. Wij kochten van een van de grootste fabrieken de hele voorraad van deze Canadians met de conditie dat wij ze één dag voor onze prijs, maar daarna voor de vastgestelde prijs van 18.90 zouden ver kopen. Nu houden wij niet van voorgeschreven prijzen, maar deze Canadians,onet voorzak en slot, ronde handvaten, geruite voering en bodemnagels, zijn zo gaaf en zo knap gemaakt, dat wij over al onze be zwaren heenstapten en ze kochten, omdat wij ze één dag konden verkopen on der de volle 10 jaar garantie voor onze prijs van nog geen twaalf gulden. Maar onze postorderklan ten d'e niet <n de gele genheid zijn om naar Rotterdam te komen, heb ben evengoed recht op deze bijzondere aanbie ding en daarom wordt Uw tas, per omgaande besteld, prompt ook aan U geleverd. Onze postorderklanten, die zo'n tas voor hun leven willen hebben, ko pen 'm nu met gratis reis- label en 10 jaar garantie (U doet er heel wat lan ger meel) voor Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen oen week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82660 ROTTERDAM IEPERE, MAANDAGMORGEN Ontstemming in Kloetinge over Goesse plannen In de Vrijdag in Kloetinge gehouden raadsvergadering werd om. gespro- ken ov^r het uitbreidingsplan van -d« gemeente Goes. De raadsl^jfeen, <üo hierover hej woord voerden, bleken niet bijster ingenomen met de Goesse plannen. Men meende, dat Goes te ver gaat. wanneer het plannen be raamd. die over de gemeentegrenzen heen grijpen. De heer LeHs (P.v d.A.) vroeg hier voor de aandacht van B. en W. en z(jn fractiegenoot, de heer Schipper betoogde, zclfa. dat Goes te vee) naar de gemeenschappelijke pot grijpt, waaruit deze gemeente te veel ca Kloetinge te weinig krygt. Bij besluit van Ged. Staten zfjn de typistes mej. J. Verstraate en mej ML van de Vreede met ingang van 1 Ja nuari i.l. bevorderd tot schrijver in vaste dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2