KAP?IE EN DE TRIL-MAGNEET Nieuws uit Walcheren BEGONNEN MET TWEEDE RONDE VAN BEVOLKINGSONDERZOEK LANDBOUWVOORVITZICHTEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND DONDERDAG 21 JANUARI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE OU RANT Middelburg Geen groter aanbod van Enige verlichtingen voor bezitters van Honden Geruchten, volgens welke de beide asyls te Middelburg een grote „toe loop" van honden hebben te verwer ken, o.a. als gevolg van de zolang- zamerhand vermaard geworden hon denbelastingformulieren kunnen ont kennend worden beantwoord. BU het asyl van de Zeeuwse Vereniging tot Bescherming van Dieren „Dieren in Nood" had men van een groter aan bod van honden nog niets gemerkt. Het asyl heeft momenteel slechts 'n aantal „logeergasten" en wat door de politie opgepikte zwerfhonden, het geen regelmatig voorkomt. Men achtte het echter mogelijk, dat in dè volgende maanden meer honden zullen worden aangeboden, doordat velen de 15 belasting niet kunnen opbrengen. Het andere Mid delburgse asyl, dat wordt geëxploi teerd door de afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren liad evenmin te klagen over een met te verwer ken aanbod. Wel waren een zestal aangeboden honden geweigerd. Vier daarvan waren echter ziek, terwijl de andere twee geen zwerfhonden wa ren, zoals de aanbieders het deden voorkomen Met gevallen als het laat ste hebben de asyls herhaaldelijk te maken, de geroutineerde inspecteurs en asylhouders zien echter al heel spoedig of de betrokken hond een zwerver dan wel een huishond is. Het afstaan van een hond is ten al le tijde mogelijk, echter tegen beta ling van een bepaald bedrag. Elk van de asyls beschikt over 15 hokken, zodat dit afstaan geen al te grote proporties kan aannemen. Immers als het maximum aantal dieren, dat het asyl kan vullen is bereikt, moe ten verdere aanbiedingen worden af geslagen. Bovendien moet men reke ning houden met de leden van de dierenbeschermingsverenigingen, die het recht van voorrang bezitten. Het komt tegenwoordig wel regel matig voor, dat hondenbezitters een van de beide inspecteurs der twee bestaande dierenbeschermingsvereni gingen vragen om uit te zien naar een ander tehuis voor hun dieren, omdat zij de lasten, die het houden van een hond met zich brengt, niet langer kunnen' dragen. Voor deze categorie dierenvrienden is er nu eni- fe verlichting gekomen. De Middel- urgse gemeente-ontvanger heeft de besturen der beide verenigingen na melijk medegedeeld, dat de mogelijk heid zal worden geopend om het geld van de hondenbelasting in twee ter mijnen te betalen. Twee rijwielen verdwenen. By de Middelburgse politie is aan gifte gedaan van twee vermissingen van rywielen. De eerste verdwenen fiets is van mej. H. C. E. te Middel burg, die Zaterdagavond op haar kar retje naar de kent ging. Bij het ver laten van het godshuis vergat zjj het rijwiel échter en ging lopende naar huis. Toen zij de volgende dag haar eigendom wilde halen, was het niet meer te vinden. De heer A. V., even eens te Middelburg, bezocht Dinsdag avond de Schouwburg en zette zyn fiets buiten neer. Na zyn schouw burgbezoek was het rijwiel, dat niet op slot stond, verdwenen. De politie is op zoek naar de varkensjagers, die hier hun slag sloegen. Hoedekenskerke krijgt geen ambtswoning burgemeester Meerderheid der raad voor Kwadendamme In de te Hoedekenskerke gehouden raadsvergadering kwam o.m. het voorstel van burgemeester en wethou ders tot aankoop van een herbouw- plicht voor het stichten van 'n ambts woning voor de burgemeester in be handeling. De voorzitter, burgemeester mr. H. J. M. Stieger, gaf op dit voorstel een uitvoerige toelichting, waaruit bleek, dat de raad reeds op 26 Juli 1953 in principe besloot tot deze bouw. In middels was zijn medewerking echter ingeroepen voor een streven om be doelde woning te bouwen in het dorp Kwadendamme. Na rijp beraad en na ingewonnen adviezen, o.a. van Gede puteerde Staten en de Commissaris der Koningin, uit welke adviezen una niem de ongewenstheid van de bouw van een ambtswoning in het dorp Kwadendamme. ver van het centrum van het gemeentebestuur, is gebleken, achtte de voorzitter het voor hem on aanvaardbaar zyn medewerking te verlenen aan dit streven. Zowel wethouder L. Lous (V.V.D.), als de heren J. Boogaard (C.H.) en J. C. Boone (S.G.) vonden dit streven bijzonder onaangenaam, Zij zijn van mening dat de burgemeester tnuis hoort in de onmiddellijke omgeving van het gemeentehuis, hetgeen de uitoefening van zijn taak aanzienlek ten goede moet komen. Bovendien wijzen alle verkregen adviezen eenpa rig in deze richting. Wethouder Steyn (K.V.P.), betoog de. evenals de heer C. Franse (K.V. P.), dat wanneer de ambtswoning in Kwadendamme gebouwd zou worden, ,de burgemeester in dat dorp gemak kelijker te spreken zou zijn. Naar aanleiding hiervan merkte de voorzit ter op, dat het hem nimmer gebleken is, dat een spreekuur in Kwadendam me gewenst werd geacht Na uitvoerige discussie werd het voorste) van burgemeester en wet houders tot bouw te Hoedekenskerke verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden wethouder Steijn en zijn fractiegenoten de heren Beulens. Franse en Menheere. Officii «"^Mcaties. VLISSINGEN GEEN SPREEKUUR WETHOUDER VAN VOLKSHUISVESTING Do Wethuder van Volkshuisvesting te Vlissingen is heden. Donderdag 21 Janu ari verhinderd spreekuur te houden. Botsing op hoek Zandstraat. Op de hoek ZandstraatPotten- oakkerssingel te Middelburg ontstond een botsing. H. O. uit Middelburg kwam met zijn personenauto van ach ter de Houttuinen en wilde naar de Pottenbakkerssingel. De motorrijder L. G. te Axel kwam juist op dat mo ment uit de Zandstraat, aarzelde, om dat h\j niet bekend was in Middel burg en dacht, dat O. de Zandstraat wilae inrijden, hetgeen echter verbo den is. De automobilist stopte toen om de motorrhder voorrang te verle nen. Het gevolg was, dat de laatste tegen de auto op reed en op de mo torkap terecht kwam. Beide voertui gen werden beschadigd. Er werd geen persoonlijk letsel toegebracht. Zilveren plaquettes voor bestuursleden Nutsspaarbank In een dezer dagen gehouden ver gadering van het bestuur van de Nutsspaarbank Middelburg is aan de heren mr. Th. Portheine en J. C. Blaupot ten Cate, resp voorzitter en bestuurslid van het bestuur van de Nutsspaarbank de zilveren plaquette uitgereikt van de Nederlandse Spaar- bankbond. Zulks in verband met het feit. dat zij resp. sedert 1919 en 1929 bestuurslid van de Middelburgse Nutsspaarbank zijn. Vlissingen Uit het Politierapport Waar blijven de eigenaren? De Vlissingse politie heeft nu a! geruime tijd een tiental fietsen op het bureau, waarvan de eigenaren onbekend zyn. Tot 1 Februari is men nog in de gelegenheid die fietsen op te halen, indien men tenminste kan aantonen, dat het rywiel zijn eigen dom is. Weer zijn twee viervoetige huis vrienden verrast door het opkomen de water, terwijl zij aan het zwerven waren bij de Boulevard De Ruyter. Ditmaal wist een ambtenaar van Rijkswaterstaat als reddende engel op te treden. Hij bracht beide honden op het droge. Op de Paul Krugerstraat kwamen twee auto's met elkaar in botsing, doordat de bestuurder van 'n vracht wagen, zonder op het verkeer te let ten, naar het tankstation wilde af buigen in de buurt van de keersluis brug. De vrachtwagen werd aange reden door een bestelauto, waarvan de bestuurder niet op deze manoeu vre was bedacht. Beide wagen werden licht beschadigd en er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. „Volksdansvereniging" In de jeugdherberg „De Schelde- stroom" te vlissingen begint Zater dag 23 Januari a.s. een nieuwe serie volksdanslessen. Het ligt in de be doeling over te gaan tot oprichting van een „Volksdansvereniging" op breder basis. Dan zal tevens uitbrei ding van de verschillende leeftijds groepen voor de deelnemers mogelyk worden en zal iedereen in de gelegen heid zijn de volksdanskunst te beoefe- nen. Tot nu toe was de deelname be perkt tot een aantal trekkers en le den van verschillende jeugdorganisa ties. Afscheid hoofd U.L.O. Vrijdag 29 Jan. a.s. belegt de Ver eniging voor Christelijk ULO te Vlis singen in het Jeugdgebouw van de Geref. Kerk een bijeenkomst, tijdens welke afscheid genomen zal worden van het hoofd der school, da heer H. M. v. d. Vegt, wegens zijn benoeming elders. Tevens za' het nieuw benoem de hoofd, de heer A. Jorritsma uit Ei bergen, welkom worden geheten. Opening nieuwe Gereformeerde school. De opening van de nieuwe Gere formeerde school aan de President Rooseveltlaan te Vlissingen is niet a.s. Maandag, maar Maandag 1 Fe bruari en de feestelijke bijeenkomst met ouders enz. Dinsdagavond d.a.v. Vrouwengroep P.y.d.A. bijeen De vrouwengroep van de P.v.d-A. afdeling Vlissingen hield in het jeugdzaaltje van „Jonge Strijd" aan de Coosje Buskenstraat haar jaar vergadering. Onder leiding van mevrouw A. de Priester-Gabbels werden de jaarver slagen van secretaresse en penning- meesteresse goedgekeurd en de af tredende bestuursleden herkozen. Na afhandeling van de agenda ver telde mevrouw E. J. van den Broecke de Man uit Aardenburg over haar werkzaamheden als lid van de Prov. Staten. Vrouwenpolde. Ongeval bij bocht. Dinsdagavond bemerkte de heer M. uit Vrouwenpolder, die met zijn personenauto op de Noordweg te St. Laurens reed, komende van Middel burg, te laat de gevaarlijke bocht bij de Chr. school. Hij kwam daar door in botsing- met de houten af scheiding. Verblinding door een te genligger was waarschijnlijk de oor zaak. Omwonenden hielpen de zwaar beschadigde wagen weer op de weg. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De verlichting van de af scheiding bij deze bocht is onvol doende. Serooskerke (W.) Motorrijder maakte val De 45-jarige C. Corbijn uit Seroos kerke (W.) had het ongeluk in de Dorpsstraat te Ritthem met zijn mo tor te slippen en te vallen. Hij liep daarbij een zware hersenschudding" en een schouderfractuur op. Dokter Van Bockel uit Souburg verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis te Middelburg overbrengen. Zoutelande Bevestiging ambtsdragers. In de Ned. Herv. kerkdienst te Zoutelande werden Zondagmorgen door ds J. F. Wagener tot Ouderling- Kerkvoogd bevestigd de heren P- Leijnse, A. Janse en L. de Buck. Her bevestigd tot Ouderlingen werden de heren H. J. Schoenmaker en J. Mal- jaars en tot diakenen de heren L. Vos en J. v. d. Vreugde. Per uur 100 personen voor de camera Even diep inademenadem stil houden.. ja, gaat u maar". Dat is de zin, die de heer Paardekoper, tech nisch chef van de gToep voor röntge- nologisch bevolkingsonderzoek, welke momenteel in Vlissingen werkzaam is, wel honderden malen per dag zegt. De tweede ronde van het bevolkings onderzoek in Vlissingen in Dinsdag middag begonnen. Gestart werd in het Zwitserse kamp in het Havendorp en de opkomst was alleszins bevredi gend. De kleintjes traden met ge mengde gevoelens voor het apparaat. Sommigen vonden het blijkbaar wel leuk, maar er waren er ook, die het er niet erg op begrepen hadden. Prijzenswaardig was het initiatief ie noemen van de ouders, die voor de zekerheid ook hun kinderen beneden de drie jaar maar hadden meege bracht. De heer H. J. Visser, directeur van Sociale Zaken, deelde mede, dat in to taal 26.000 kaarten voor het onder zoek waren uitgeschreven. Natuurlijk wil dat niet zeggen, dat deze mensen allemaal komen opdagen, want er zijn ook vele personen, die op het bedrijf waar zij werkzaam zijn periodiek wor den doorgelicht. Anderen staan reeds onder doorlopende controle. Gelukkig wordt het aar.tal van hen. die „onwet tig weigeren" te verschijnen steeds minder. Zy, die bij het huisbezoek heb ben geweigerd te komen voor het on derzoek, krijgen echter toch een op roep en het is gebleken, dat velen van hen daaraan dan toch gevolg geven. Met de gemoderniseerde uitrusting welke thans wordt gebruikt, verschij nen per uur gemiddeld honderd per sonen voor de camera, Lang te wach ten behoeft men dus niet. Ook de wethouder van Sociale Za ken, de heer J. Post, gaf Dinsdagmid dag van zijn belangstelling blijk. VOETBAL De K.N.V.B. en de Beroepsvoetbalbond Naar aanleiding van een opgerichte of in oprichting zijnde Beroepsvoet- balbona in Nederland, wyst het be stuur van de K.N.V B er op. dat le den, die zich bij deze Bond aansluiten, door de KN v.B. in de beroepsklasse worden geplaatst. Het gevolg is dat terugkeer tot de K.N.V.B. voor lange tijd is uitgesloten. Het beschikbaar stellen van terrei nen aan. en het spelen van wedstrij den tegen eer niet tot de K.N.V.B. toegelaten vereniging of combinatie is eveneens volgens de reglementen van de K.N.V.B. verboden. Ruiterwedstrijden in Goes Op 17, 18 en 19 Juni Tijdens de op 17. 18 en 19 Juni in Goes te houden Z.L.M.-tentoonstel ling. zal de gewestelijke bond van Landelijke Ruiterverenlgingen rui- terwedstrttden organiseren, waaraan naast de Zeeuwse verenigingen, ook verenigingen van buiten ae provincie zij het dan op eigen risico zul len kunnen deelnemen. Dit werd medegedeeld op de Dins dag in „de Landbouw" te Goes ge houden jaarvergadering van de ge westelijke hond, BM de opening gaf de voorzitter, ir. J. D. Dorst een te rugblik op de rampperiode, waarbij hö het overlijden van mej Hocke uit Brouwershaven een indirect rampslachtoffer herdacht. Ver schillende paarden van bondsleden op Schouwen en Noord-Beveland gin gen bij de ramp verloren Door de hulp van de landelijke federatie en adopterende verenigingen mochten reeds drie leden een nieuw paard ontvangen. Bij ae bespreking van het werk programma voor 19o4 werd nog me degedeeld, dat Zeeland bij de ruiter wedstrijden op de Z.L.M -tentoonstel ling de primeur zal krijgen van de demonstratie met een trekkrachtwa gen. Voorts wil men trachten op de ze dag met vierspannen uit te ko men en tevens de N-ruiters deel te doen nemen. Het jaarlijkse ruiterkamp zal van 7—10 Juli in Renesse worden ge houden. De vereniging Willemstad, welke thans ook bij de Zeeuwse bond is aangesloten, overweegt om begin Februari een crosse te organiseren terwijl voorts getracht wordt in Mei een bloesemtocht door Z. Beveland te houden. De rekening van de penningmees ter sloot niet een batig saldo van f 18.69. De heer L. M. Moermond uit Drei- schor gaf nog een overzicht van de wijzigingen in de wedstrijdvoor- scnriftên voor het a.s. seizoen. Zo worden o.a. de achttallen in drie klassen ingedeeld, daar tot dusver meestal dezelfde verenigingen be slag op de prijzen wisten te leggen. Na afhandeling van de bondsza- ken hield de heer G. M. F Bom uit Wissekerke een interessante lezing over zijn bezoek aan Zuid-Afrika. Een en ander werd toegelicht met een aantal prachtige lichtbeelden. Prof. Gielen sprak over bijzonder onderwijs Voor de afdeling Heinkenszand van de K.V.P. sprak Dinsdagavond oud minister prof. dr. Jos. Gielen, oud minister van O., K. en W.. over het onderwijs. Behalve de plaatselijke le den waren o.m. aanwezig de heren Th. J. Andriessen, burgemeester van Ovezande, C. Verdonk. lid der Provin ciale Staten, afgevaardigden van vrij wel alle K.V.P.-fracties in Zuid-Beve- land en onderwijzend personeel. Nadat de voorzitter, burgemeester H. J. J. Derkx, de aanwezigen liad welkom geheten, sprak prof. Gielen er bü het begin van zijn betoog zijn vreugde over uit. dat in zo brede laag der Rooms-Katholieke bevolking be langstelling bestaat voor het onder wijs. Spreker bezag het onderwerp vanuit de politieke gezichtshoek en behandelde uitvoerig de historische groei. Prof. Gielen was van mening, dat de huidige positie van het bijzon der onderwijs wel bevredigend was. doch dat men allerminst op lijn lau weren kan gaan rusten, want er wa ren grote verliezen.geleden, vooral In de grote steden In de invoering van het vak bijbelkennis op de openbare scholen zag spreker een groot gevaar voor het bijzonder onderwijs. Spreker meende het gevaar te móeten signaleren, dat kinderen van openbare scholen met het vak bijbel kennis Christus gaan zien als een leuke wonderdoener, vooral als dit godsdienstonderwijs wordt verplicht moet worden gegeven door communis tische en socialistische onderwijzers zoals men die in de grote steden vindt Spreker was van mening dat invoe ring van het leervak bijbelkennis me de zal werken aan de ondergang van het bijzonder lager onderwijs. HU wees in dit verband op de encvcliek van Paus Pius XI, bandelende over het bijzonder onderwijs, die iaarin vurig aanspoort tot bet behoud en voortbouwing van dit onderwijs. Tijdens de uitvoerige discussies die hierna volgden werden positieve we gen aangewezen om te komen tot de verwezenlijking van de in deze kring levende idealen. Burgemeester Derckx dankte met een kort woord prof. Gielen voor zijn gedegen betoog. Examens De heer H. Dierickx. assistent dienst geleider bii de dienst Jnvoerrechten en Accijnzen te Hulst is geslaagd voor het examen hoofdassistent-titulair. Mej. R. Inghels uit St. Janeteen slaagde te Hulst voor het examen macnineschr y veD 22 Januari Vissingen Terneuzen Hanswerert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER +N.AJ3 U 4-N.A.P. Ü.-N A.P. 3.55 1.96 16.16 2.04 10.31 2.24 4.27 2.13 16.46 2.22 10.54 2 44 5.05 2.21 17.27 2.31 11.35 1.58 5.29 1.35 17.49 1.51 11.06 1.82 5.46 1.61 18.01 1.77 11.24 2.10 U.—N.A.P. 22.27 1.8: 22.50 23.31 23.10 23.29 2.02 2.17 1.41 1.65 De heer A. M. Geluk, voorzitter van de kring Schouwen en Duiveland van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, heeft bijzonderheden meegedeeld over de vooruitzichten in de landbouw op dit eiland. De problemen zjjn enorm groot. De vernieling blijkt dermate groot, dat men nog slechts aan het begin staat van de lange weg, welke ter oplossing van de moeilijkhe den zal moeten worden afgelegd. De oppervlakte, welke door kreekvor ming, overzanding en afspoeling van de bouwvoor verloren Is gegaan, blijkt aanmerkelijk groter dan aanvankelijk werd aangenomen. De oogstverwachtingen voor 1954 zijn vooral voor de polder Schouwen en de Vïerbannenpofder zeer laag. er zal uitsluitend gerst kunnen worden verbouwd, 'erwyl de inzaai door vol komen vernieling van de grond op honderden hectares niet zal kunnen geschieden. Iets hoger liggen d^ ver wachtingen in de eerder drooggeval len polders, o.a Drelschor, Ooster- land. Bruinisse en enkele binnenpol- ders. Helaas is van de gezaaide win tertarwe veel mislukt door het uit blijven van de najaarsregens. Van enorm belang voor de streek is de afsluiting van de zeearmen en in deze worden belangrijke adviezen en voorbereidingen verwacht. Agrarisch Schouwen en Ouiveland is dankbaar en enthousiast over de Lichte scheensbotsing onder Westkapelle Tengevolge van de mist kwamen Woensdagmiddag omstreeks twee uur ter hoogte van het Zuiderhoofd bij Westkapelle twee schepen in bot sing. Het waren de Franse trawler „Ma deleine Louise" uit Boulogne en het ongeveer ?u0G ton metende IJslandse schip „Godafoss". De trawler, die be schadigd werd, liep met twee licht gewonden de haven van Vlissingen binnen. De „Godafoss" van de rederij H. F. Eimskipafelag Islands te Reyk javik zette ae reis naar Antwerpen voort. De reddingboot „President J. V. Wierdsma" uit Breskens, die uit voer, behoefde geen assistentie te ver lenen. Het bezoek van Amsterdams raad aan Schouwen- Duiveland. Zoals reeds gemeld, brengen bur gemeester mr. A. J. d'Ailly en een groot aantal leden van de Amster damse gemeenteraad a.s Vrijdag en Zaterdag een bezoek aan Sschouwen- Duiveland. Het gezelschap arriveert Vrijdagmiddag omstreeks één uur in Bruinisse, waar geluncht zal worden in hotel Storm, 's Middags wordt dan via Oosterland, Nieuwerkerk en Ouwerkerk naar Zierikzee gereden. Ten stadhuize is hier om 5 uur een officiële ontvangst, gevolgd door eeD „thee", beide aangeboden door het gemeentebestuur van Zierikzee waarna het Amsterdamse gemeente bestuur „om 6 üur een koude lunch offreert, 's Avonds volgt een. bijeen komst in de Concertzaal en tot slot een bijeenzijn in de sociëteit „De Vereniging waar het Amsterdamse gezelschap weer de gast is van het gemeentebestuur van Zierikzee. Zaterdagmorgen wordt om 9 uur gestart voor een tocht door Schou wen via Kerkwerve, Duivendiike, Se rooskerke, Noordwelle, Renesse (lunch), Scharendrjke, Brouwersha ven, Zonnemaire en Noordgouwe naar Zijpe, vanwaar de terugreis naar Amsterdam wordt aanvaard Tijdens het bezoek aan Zonnemaire met welke gemeente Amsterdam bij zondere relaties onderhoudt, die ge grondvest zyn op het feit, dat de be roemde Amsterdamse natuurkundi ge Zeeman hier werd geboren, wordt nog een huldeblijk aangebo den. Zaterdagmiddag omstreeks half drie wordt het gezelschap officieel ontvangen in het gemeentehuis. Bij gunstig weer wordt daarna met medewerking van de autobezitters te Zonnemaire een rondrit door de gemeente gemaakt. Na de terugkeer zal men zich nog enige tijd in het ge meentehuis verpozen, waarna tot slot de plaatselijke muziekvereniging „Nut en Uitspanning" een serenade zal brengen. Protest tewn huishuren in Kaoelle De mededeling van bet gemeente bestuur te Kapelle-Biezelinge aan de huurders van woningwetwoningen omtrent een voorlopige huurverho ging, welke gevolgd zal worden door een definitieve beeft 62 huurders in het geweer geroepen. Men meent, dat bij deze voorlopige huurverhoging een te hoog percenta ge is toegepast- Dit beeft men ken baar gemaakt in een schrijven, dat gericht is aan de raad en door alle 62 huurders is ondertekend. In dit schrijven heeft men verzocht een bil lijke regeling te treffen. 55. „Laat datl Laat datl" riep professor Wobbe ge belgd. terwijl hij Kits van het schake'bord probeerde weg te trekken, „hoe durft U zonder mijn toestemming het apparaat te bedienen? Dat is brutaal meneer, ik moet D erispen'" Maar de boef was vast besloten om di bediening van de tril- .agneet volledig onder de knie te krijgen; -ia ar om weerde hij de woedende leerde af en draaide ijverig lan alle knopjes die op het schakelbord te vinden wa ren De gevolgen hiervan waren duidehik op het te levisiescherm te zien: als een blad In een herfststorm dwarrelde de Kraak Joor de lucht Afwisselend stijgend en dalend vloog het schip recht op een hoog gebouw aan Maar toen een botsing reeds onvermijdelijk scheen, schoot het schip juist vol doende omhoog, om nog net over het dak te kunnen glippen Het anker zwiepte echter door en drong met een rinkelde slag door het bovenste raam Voor al voor Kapple, die nog steeds op dit anker zat, was dit erg onpleizierlg. „Neem mij niet kwalijk", zei hij tegen de verbijsterde bewoners, „ik doch reeds voerde het slingerende anker hom weer naar voortvarende cn juiste wijze, waarop de cultuurtechnische dienst, de dienst landbouwherstel en het provinciaal voedselcommissariaat de problemen aanvatten Hierbij wordt gedacht aan het drocgpompen, dat in de ge bieden met grrote verwoestingen een speciale voorbereiding nodig nad, het noodherstel en de schade-registratie. De heer Geluk is van mening, dat de herbouw en het herstel van de boerderijen zo snel mogelijk dienen te gebeuren De streek is bereid en zal bereid moeten blijven tot com binatie bU aanbestedingen. Om snel en efficiënt te kunnen werken wordt o.a. gedacht aan de bouw va.» schok- beton-schuren. Gehoopt wordt, dat door de overheid soepel zal worden gewerkt wat de Rijksbijdrage betreft. De zeer hoge bouwkosten per kubie ke meter zouden n.l. remmend kun nen werken op het algehele herstel. In 1954 zal de herverkaveling op gang komen. Agrarisch Schouwen en Duiveland spreekt zich uit tegen de terugkeer van de tram op het eiland, aldua de heer Geluk. Voor het vervoer van landbouwproducten bestaat geen be hoefte aan dit vervoermiddel, terwijl de trambaan in herverkavelingsver- band ais een onding wordt beschouwd. Waar zijn onze schepen? Jongkind 18 v. Thessalomilcl naar Amsterdam Alamah naar Calcutta Arnedijk 17 te Houston Caltes Utrecht 18 W.N.W. Gawdo e!L naar Sidon Merwede naar Amsterdam Etrema 17 v Pladju naar Singapore Grootekerk 19 te Tanga Gouwe 18 voor anker rede Omendo Celebes 19 te Suez naar Amsterdam Lawah 19 te Portland n. Vancouver Alkaid 19 v. Rotterdam te B. Aires Perna 17 te Singapore. Aalsdijk 20 v. Rotterdam te N. 7ork Esso Amsterdam 19 van Aruba te Rotterdam Kedoe p 19 Guardafui n. Port Sak' Kota Baroe 19 v. Houston n. New Orleans Kota Inten 19 v. New Orleans n. Charleston Laagkerk 19 van Boulogne naar Rotterdam Lemsterkerk 19 van Rotterdam naar Port Saïd Thalatta p 20 Aden naar Suez. Abbekerk 20 van Genua te Port Saïd Blijdendijk 19 te Boston Kota Gede 20 Minikoi gepass. naar Suez Laertes p 20 Perim naar Suez Leuvekerk 20 te0Marseille Schie 20 rede Sevilla Aletta (t) 19 te Pladju Blitar p 19 Albany n. Melbourne Chama (t) 22 te Stanlow verw. Drenthe 20 te Balikpapan Enggano 16 te Rangoon Johan van Oldebarnevelt p 19 nm. Guardafui n. Fremantle. Kieldrecht 19 v. Zamboanga naar Singapore Larenberg 19 van Lagos n. Cotonu Oranjefontein p 19 Finisterre naar Las Palmas Polyphemus 19 v. Tj. Priok n. Belawan Radja 18 te Calcutta Muiderkerk 20 te Nagoya LIT DE IETHER VRIJDAG 22 JANUARI. HILVERSUM 1. 102 m 746 kc/S. 7.00 VARA- 10,00 VPRO 10,20 VARA 12,00 AVRO 16,00 VARA 19,30 VPRO 21,00 VARA. 22,40 VPRO. 23,00-24,00 VARA. VARA: 7,00 Nws. 7,13 Gram H.00 Nws. 8,18 Gram 8.45 Voor de huisvrouw 0,00 Gym voor de vrouw 9,10 Gram. 9.30 Wa- terst 9.35 Schoolradio. VPRO: 10.00 ..Kin deren en mensen caus 10.05 Morgenwij ding. VARA- 10,20 Voor de kleuters. 10,40 Klein Koor 10.35 Radiofeullleton 11,15 Gram. 11,35 Orgel en zang AVRO: 12.00 Gevar muz 12.30 Land en tulnbouwme- ded 12.33 Sport en prognose 12.48 Gram. 13,00 Nws- 13.15 Mededelingen en gram. 13.30 Arnus muz. 14.00 Kookpraatje 14.20 Viool en piano 14.50 Voordracht en muz. 15.10 Kamerork en solist 15.30 Lichte muz VARA- 16.00 Gram 16,30 Muz cau3. 17.10 Voor de leugd. 17.40 Hawallanmuziek. 18.00 Nws 18.15 Amus muz. 18.45 ..De Haverkist" hoorspel. 19.00 Kinderliedjes. 19.10 Geyar muz. VPRO: 19.30 ...Vlensen en conflicten'' hoorspel met toellchiing. 19.50 Ber 20.00 Nws 20.05 Boekbespr 20.10 Kamerkoor. 2025 „Benelux" caus 20.40 „De vrouwenemancipatie", caus VARA: 21,00 Voor de Jeugd 21.35 Lichte muz. 22.00 Buiten) weekoverz 22.15 Rhythm. mu2 VPRO: 22.40 „Vandaag" caus 22.43 Avond wijding. VARA: 23,00 Nws. 23.15— 24.00 Gram. NCRV 7.00 Nws. 7.10 Gram 7,15 Gym. 7.30 Gewijde muz 7.45 Een woord v 4 dag 8.00 Nws.- en weerteer 8.15 Gram. 8.30 Tol Uw dienst 8.35 Gram 9.00 Voor de zieken o 30 Voor de vrouw 9.35 Gram. 10.30 Mor; 'dienst 11.00 Sopr en piano. 11.30 Gran. 12.00 idem 12.30 Land- en tuinbouwmeded 12.33 Gram 12.59 Klok. gelui 13.00 Nws 13.15 Lichte muz 13.35 Gram 14,00 Schoolradio 14.30 Promenade- orkest 15.00 Gram 15.15 Voordracht 15 35 Strijkkwartet 16.00 Tuinb praatje 16.15 Vocaal ens en sol. 16 40 Gram 17 20 Mo. zartvleugel en viool 17.45 Friese oitz. 18.00 Orkestconc 18.20 Gram 18.45 Muz. v. blazers 19.00 Nws.. en weerteer 19,10 Regeringsuitzending Verklaring en toe lichting waarin opgenomen het emigratie, praatje door H A van Luyk 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant 20.20 Kamerork koor en sol 21.20 Terugblik op de Chrtsl Scc. Conferentie 1953 21.40 Uchte muz 22.10 Vocaal dubbelkwartet 22.25 Langs we- gen van kunst en schoonheid 22,45 Avond- overdenking 23,00 Nws. en SOS-ber. 23,13 -24.00 Gram TELEVISIE AVRO. 20.15 Televizler 20.25 Zes weken onder Nederlandse emigranten. 20,40 Film. 21,10 —21,45 Cabaret.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7