PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT Indiase troepen droegen bijna 22.000 krijgsgevangenen over Nieuwe woonwijken in Goes voor ruim duizend woningen BILT Kantlijn EISENHOWER VRAAGT VOOR DE VEILIGHEID 44,9 MILLIARD LAWRENCE VAN ARABIE ALLEEN MAAR EEN CHARLATAN VOORZORGSMAATREGELEN VAN FRANKRIJK IN MAROKKO 197e Jaargang - No. 16 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Velde en F. B. den Boer, Adjunct: W de Pagter Hoofdred.: G Balllntijn; PL-verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 47 cent per week, 15.85 per kw., fr p. p. f6.10 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 21 Jan. '54 ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm Minimum p. advertentie 13,— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max B regels) van 1—5 regels f 1.— Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau v. d. Blad" 25 cent meer. Giro No 359300 P.Z.C. Middelburg Bur. Vlisslngen, Walstr. 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); Middelburg. Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorstatr. 63. telef 2475 (b.g.g. **228); Oostburg. Finlandstr 2. telef. 16; Terneuzen. Brouwerijstr 2; Zierlkree. N. Bogcrdstr C 160. telef 26. ZATERDAG IN VRIJHEID Chinezen zongen en zwaaiden met vlaggen.... In totaal hebben de Indiase bewakingstroepen gisteren in Korea 7.658 Noord-Koreanen en 14.228 Chinezen overgedragen. Ruim 100 gevangenen 72 Chinezen en 32 Noord-Koreanen verzochten alsnog te worden overgebracht naar communistisch of neutraal gebied. De gevangenen worden Zaterdag in vrijheid gesteld. De pro-communisten bleven onder de hoede van de Indiase troepen: het zijn 825 Zuid-Koreanen, 21 Amerikanen en 1 Britse marinier. De krijgsgevangenen staken vóór hun vertrek hun tenten en bedden in brand. De Chinezen droegen portretten van Tsjiang Kai Tsjek en Soen Yat Sen, de stichter van het moderne China, Z\j zongen en zwaaiden met de vlaggen van nationalistisch China naar de Amerikaanse militairen, die hen begroetten. Een geweldige witte boog met „Welkom" overspande de ingang tot het Geallieerde gebied. Via de luidsprekers werden wel komstwoorden tot de gevangenen ge sproken. De bevelhebber van de Chi nese delegatie verzocht hun de beve len van de V.N. te gehoorzamen, de orde te bewaren en „geduldig" te zijn. De meeste Chinezen worden naar Formosa overgebracht. De Noord- Koreanen zullen het Zuid-Koreaans staatsburgerschap verkrijgen. De Ko reaanse gevangenen zwaaiden met Zuid-Koreaanse vlaggen en riepen „Banzai" (Levetoen zij onder een geweldig schilderij van president Syngman Rhee doorliepen. In een boodschap tot de soldaten zeide Rhee: „Waar gij ook gaat, als soldaten of als burgers, gij zult overal hartelijk worden begroet als helden, die zich Terwijl de unie met Indonesië van maand tot maand meer op een farce begint te lijken en de rege ring van laatstgenoemde staat weinig Europeanen zo wantrouwig, ja bijna zo vijandelijk bekijkt, als juist de Ne derlanders, schijnt het eindelijk in het overleg met de West te dagen! Weliswaar doen zich nog talrijke moeilijkheden voor, ten dele buiten de schuld van Nederland zelf, ten dele als gevolg van onhandigheden, die de verantwoordelijke Nederlandse per sonen in dit overleg hebben gemaakt in een recent verleden. Voor de thans aan de gang zijnde conferentie te Willemstad begon, heeft men ditmaal de moeite genomen om van Nederlandse zijde het over leg zo zorgvuldig voor te bereiden, dat men zich in Suriname en op de Antillen noch geprikkeld zou voelen, noch de vrees zou koesteren, dat men in de West van formuleringen, die thans plausibel schijnen, later een on verstandig gebruik zou kunnen ma ken. Zelfs over het zelfbeschikkingsrecht, een vorige maal het struikelblok voor het overleg, schijnt men het thans eens te zijn. Er komt dus licht aan de horizon en de kans is niet denkbeeldig, dat er in 1954, vijf jaar dus na het einde van de Rondetafel-conferentie met Indo nesië, een voor beide partijen volko men aanvaardbaar - accoord tot stand zal komen. Waarmede het „koninkrijk nieuwe stijl" dan een feit zal zijn ge worden. Dat Aruba, zoals gemeld, los wil van Curagao, is op het totale resul taat van geen invloed. Het is een „bin nenlandse aangelegenheid" van de Antillen. Als men aan de mensen zou vra gen, wat P.B.O. betekent, zou een verbijsterend groot aantal op die vraag geen antwoord weten. En zelfs als men zou hebben uitge legd. dat deze letters Publiek Rech telijke Bedrijfsorganisatie beduiden, zouden er weinigen gevonden worden, die in staat zijn om uit te leggen, wat dit nu precies betekent. Niettemin heeft prof. mr F. de Vries, voorzitter van de Sociaal Eco nomische Raad er zijn teleurstelling over uitgesproken, dat de beginselen, die in de wet op de bedrijfsorganisatie zijn neergelegd, niet sneller en alge mener ingang vinden. Ligt de zaak evenwel niet zo, dat noch werkgevers, noch werknemers van de betekenis van de P.B.O. vol doende doordrongen zijn. dat geen van beiden de P.B.O. als actualiteit begeert, kortom, dat het Nederlandse volk nog niet rijp is voor deze novi- teit? Uit de ontstellend geringe belang stelling, die er inderdaad voor aan de dag wordt gelegd, kan men afleiden, dat het beter is de mensen de tijd te teven om te rijpen. Dan komt de P. l.O. niet als een nieuwigheid, waar men aarzelendtegenover staat, maar als een noodzaak, die logisch voort vloeit uit het verlangen van werkge vers en werknemers. De Eerste Kamer heeft zich kort geleden zowaar bezig gehouden met de ambtsketenen onzer bur gervaders. In een algemeen verslag merkten namelijk verscheidene leden op. dat het onjuist is als burgemees ters zich bij de ontvangst van schoon heids-, vis-, kaas-, zuivel- en andere koninginnen tonen met hun ambtske ten, Die zou alleen bij de ontvangst van echte koninginnen gedragen mo gen worden. Eventjes lachenWat hebben onze deftige Eerste Kamerleden toch tegen al die koninginnetjes? En te gen al die burgemeesters, die ook wel eens een aardig meisje schalks willen begroeten! Gun de mensen zulk een onschul dig vermaak toch! opofferden voor de vrijheid der mens heid". De Noordelijken zetten des nachts hun campagne voort door luidspre kers. Vijf Chinezen en vier Koreanen veranderden hog van gedachten en wensten gerepatrieerd te worden. De neutrale commissie van toezicht wees een verzoek af van de Amerika nen om een onderzoek in te stellen de gedwonge Noordelijken van gsgevangenen. 'ijdens een bijeenkomst van ver bindingsofficieren stelden de Noorde lijken voor de voorbereidende bespre kingen voor de politieke conferentie over Korea 23 Januari te beginnen. Na weigering der verbondenen werd besloten, dat de verbindingsofficie ren op die datum byeen zullen komen. Drieling in Helmond geboren Te Helmond heeft mevrouw J. MatheiAarts uit Deurne Woensdag morgen het leven aan een drieling, twee jongens en een meisje, geschon ken. Het meisje weegt vier pond en de jongens respectievelijk vier en vijf pond. Het gezin Mathei had reeds vier kinderen, namelijk drie meisjes en één jongen. Kleuter bleef met sokje aan spijker hangen In Schiedam is gisteren een ernstig ongeval gebeurd, tengevolge waarvan een tweejarig kind ernstig werd ge wond. De bewoonster N. liet haar drie kinderen, een tweeling van twee jaar en een broertje van drie, even alleen in het bovenhuis in de Diesel straat achter. De kleuters bevonden zich in de slaapkamers. Toen moeder weg was heeft een der kinderen naar het schijnt het raam geopend. Een der tweeling knapen is op het kozyn geklommen en uit het raam gevallen op een drie meter lager gelegen bin nenplaats. Hr> werd daar ernstig ge wond gevonden. Het knaapje had een schedelbreuk opgelopen. Zijn tweelingbroertje was eveneens op het kozyn geklauterd en ook naar buiten gevallen. Hij bleef echter met zijn sokje aan een spijker haken. In die positie, werd hij door zijn moeder gevonden. Ondergrondse spoorweg voor Amsterdam Ir P. Perdijk, raadgevend ingenieur te Amsterdam, heeft een plan aan de gemeenteraad van Amsterdam en aan de directie der Nederlandse Spoor wegen voorgelegd in de vorm van een adres, waarin hij een ondergrondse spoorbaan van Schiphol naar het hart van Amsterdam, met aansluiting op de treinen naar het Gooi en Utrecht en een verbinding met Amsterdam- Noord propageert. Enige jaren gele den, schrijft hij, zyn de Nederlandse Spoorwegen met een plan gekomen om een normale electrische spoorweg aan te leggen van Kijkduin, via Den Haag, Leiden en Schiphol, naar Am sterdam (Leidseplein). In het lijnge deelte SchipholAmstelveenAm sterdam-Centrum duikt, volgens het plan, de spoorweg bij de Ringbaan onder de grond en loopt dan onder de Corn. Kruseman- en de De Lai- ressestraat naar het Kleine Gartman- plantsoen bij het Leidseplein, een tun nel van ongeveer 4100 meter lang. TEKORT: 2,9 MILLIARD Meer dollars voor atoomenergie en wederzijdse bijstand Eisenhower stelde in zijn begrotingsboodschap aan het Amerikaanse Con gres voor de uitgaven voor atoomenergie, luchtmacht en wederzijdse mili taire bijstand in het komende belastingjaar, dat op 1 Juli begint, te verhogen. Hü vraagt voorts machtiging om meer inlichtingen over atoomenergie uit te wisselen met bondgenoten en aan bevriende naties in Amerika ver vaardigd splijtmateriaal te leveren. Ondanks deze voorgestelde hogere uitgaven zijn in belangrijke program ma's voor de nationale veiligheid besnoeiingen aangebracht tot een totaal van 3,9 milliard. De totale federale uitgaven liggen circa 5,3 milliard lager dan het voor het lopende jaar geraamde bedrag van 70,9 milliard. In to taal wordt voor de nationale veiligheid 44,9 milliard gevraagd. De grootste besnoeiing, 4 milliard, wordt voorgesteld in de uitgaven voor militaire functies van het ministerie van defensie. Voorts wil Eisenhower 185 millioen besparen bij het opslaan van strategisch en schaars materiaal en 500 millioen op programma's voor technische en economische hulp aan bevriende naties. Hiertegenover staan een voorgestelde verhoging van de uitgaven voor wederzijdse militaire hulp met 75 millioen en voor atoom energie met 225 millioen dollar. TEKORT: 2,9 MILLIARD. Het totaal der uitgaven bedraagt 65,6 milliard en dat der inkomsten 62,7 milliard. Er is dus een tekort van 2,9 milliard. Sinds 1950 werd 18 milliard beschikbaar gesteld voor militaire uitrusting en opleiding van strijd krachten der bevriende naties. Meer dan de helft van dit bedrag zal te gen het einde van het belastingjaar 1954 zijn uitgegeven. Hierdoor zijn de Amerikaanse bondgenoten in staat geweest 175 legerdivisies, ongeveer 220 squadrons vliegtuigen, byna 1500 vliegtuigen voor de marine en ruim 440 oorlogs- en transportschepen uit te rusten en personeel ervoor op te leiden. Als onderdeel van het program ter verbetering van de continentale (Ame rikaanse) verdediging zal het aantal bataljons voor luchtafweer met ge leide projectielen aanzienlijk worden vergroot. Op het ogenblik bezitten de Eerste alastrim-patiënt als genezen ontslagen. Weer heeft zich in het afgelopen et maal geen nieuw geval van alastrim voorgedaan. Wel is het aantal per sonen, dat zich in observatie bevindt, met twee vermeerderd. Hierbij is een contactpersoon, die vry zeker besmet is. Gisteren is uit het ziekenhuis aan de Zuidwal de eerste alastrim-pa tiënt als genezen ontslagen. Het is een jong kind uit het gezin, waaruit de eerfee gevallen, die hier werden ge constateerd, afkomstig waren. luchtmacht en de marine-luchtvaart diensten in totaal ongeveer 33.000 vliegtuigen voor actieve dienst, w: van naar raming een-derde is uitge rust met straalmotoren. Ontvoerders in V.S. door politie achterhaald In telefooncel aangehouden De politie van San Francisco is er In geslaagd twee mannen aan te hou den, die verdacht worden van ontvoe ring van een 36-jarige makelaar. De makelaar, een zekere Moskowitz, kon worden opgespoord. Hjj was drie da gen gevangen gehouden in een ge huurd huis, terwijl zijn ontvoerders trachtten een losgeld te krygen. Op verzoek van de politie had de fiers in het gehele land de afgelopen wee dagen geen nieuws over de ont voering gegeven, om het leven van de ontvoerde te redden. Deze was op weg naar een bespreking, verdwenen. Zijn familie ontving nadien driemaal brieven, waarin eerst een losprijs van 500.000 dollar werd geëist, en later 300.000 dollar. Politie en rechercheurs van de fe derale recherche betrokken na ont vangst van de brieven de wacht bij het telefoontoestel in het huis van Moskowitz en op het telefoonkantoor. Ook werden een aantal politie-auto's gereed gehouden op strategische pun- ;n. Toen twee mannen het huis van de ontvoerde opbelden en dreigden Moskowitz te zullen verminken als geen losgeld werd gegeven, konden zij in een telefooncel worden aange houden. Het waren de 57-jarige Ha rold Jackson en de 43-jarige Joe Lear. beiden afkomstig uit Sacremento. Toen de 1 e-frrtge Jopte Luteyn uU Koudekerke met haar hond Bello op het roetershoofd te Vlissingen wan delde, sprong het dier, een herder, plotseling over de muur van de zee wering en kwam acht meter lager met een smak op de basaltblokken terecht. Onmiddellijk ging Jopie langs de afrit naar de onderkant van het roetershoofd. Zit slaagde er in Bello, die een voorpoot had gebroken, te redden, maar ze moest daarvoor tot aan haar middel door het koude zeewater van de opkomende vloed waden. De moedige redster Jopie en de geredde Bello maken het «u ge lukkig allebei goed. (Foto P.Z.C.) Werd ten onrechte aangezien voor een grote figuur In de loop van dit jaar zal In Enge land een boek verschijnen, waarin wordt gesleld, dat de grote Britse held uit de eerste wereldoorlog .Law rence van Arabië" weinig meer was dan een charlatan en een leugenaar. De 61-jarige schrijver Richard Al dington verklaart, aat uit zijn zorg vuldige nasporingen is gebleken, dat Engeland ten onrechte Lawrence heeft aanvaard als een grote figuur. De uitgevers, William Collins en Zonen, wilden hun reputatie niet op het spel zetten door het manuscript uit te geven, voordat zy de conclusies van Aldington hadden geverifieerd. Thans, na een onderzoek van ander half jaar, zyn zy tot dezelfde slotsom als de schrijver gekomen. Volgens hen zal het boek maken, dat Lawrence uit de geschiedenis zal verdwynen, behalve als schepper van een mythe, die te gemakkelyk door een goedge lovige wereld is geloofd. Tot dusverre werd Lawrence over het algemeen afgeschilderd als een bescheiden jonge archaeoloog, die de Arabische stammen 'eidde in hun op- Koningin beledigd Week gevangenisstraf geëist tegen student De procureur-generaal bij het Haag se gerechtshof eiste bevestiging van het vonnis in eerste aanleg, namelijk één week gevangeisstraf, geëist tegen de eerste jaarsstudent in de medicij nen R. E. J. T. Verdachte was ten las te gelegd, dat hij te Noordwijk op 9 Augjl zich beledigend ten opzichte van H.M. de Koningin zou hebben uit gelaten. Tijdens een dronkemansruzie kwam de punt van de laars van een der po litiemannen in aanraking met het zit vlak van T., die daarop de voor onze Landsvrouwe beledigende woorden uitte. Verdachte zeide helemaal niet de opzet te hebben gehad om de Konin gin te beledigen. Met de bewuste woorden had nij slechts de politieman willen krenken. stand tegen de Turken. Volgens Al dington neeft hy echter een veel min der belangrijke rol gespeeld dan hij heeft beweerd. Aanvankelijk was het de bedoeling van de schrijver een gewone biografie van Lawrence samen te stellen, maar toen hy dieper in de stof doordrong, ontdekte hy tegenstrijdigheden. Het nieuwe boek, dat in Mei of Ju ni het licht zal zien. zal vermoedelijk tot een fel debat leiden. Engelse schepen voor de Sowj et-Unie De Engelse scheepsbouwer Harry. Dowsett verklaarde, dat onderhande lingen gevoerd worden over de bouw van koopvaardijschepen voor de Sow- jet-Unie. Wanneer het contract ge sloten zou worden, zou Engeland daarmede de grootste opdracht voor de bouw aan koopvaardijschepen in de wereld hebben gekregen. Bij het sla gen der onderhandelingen zou op dracht verleend worden voor de bouw van 20 treilers en 7 fabrieksschepen. De order zou een waarde hehben van 10 tot 13 millioen pond sterling en vermoedelijk over verscheidene jaren verdeeld worden. Dader van aanslag te Heer gegrepen Dinsdagavond is aan het grenskan- toor Visee-Eysden aangehouden de 20-jarige A. 'L. uit het Witte Vrou wenvela te Maastricht, die verdacht wordt de aanslag op de 44-jarige C. P. A. H.-D. te Heer, te hebben ge pleegd. Zoals men weet werd zy vori ge week Donderdag in de gang van naar woning aan de Schollstraat aan getroffen. Zy was ernstig gewond. Maandagmorgen is zij in het Sint An- nadal ziekenhuis te Maastricht over leden. 50.000ste Deventenaar krijgt gemeubileerd huis Omdat binnen enkele dagen de ge boorte wordt vernacht van de 50.000ste Deventemaar, heeft het college van B. en W. een aantal ver- enigingsbestu-en bijeen geroepen in het stadhuis. De burgemeester, mr. H. W. Bloemers. kwam voor den dag met de zeker originele gedachte, ae verwachte jonggeborene, die de 50.000ste ingeschrevene zal worden, op de wereldte doen komen in het be zit van een huis met zo mogelijk compleet meubilair. ïn een daartoe te vormen fonds, stort de gemeente het voor de bouwgrond nodige bedrag. Men hoopt dat de burgerij spontaan zal zorgen voor het bouwkapitaal en dat zakenlieden, in overleg met het gemeentebestuur zullen zorgen dat de gehele inboedel bij elkaar komt. Het te bouwen huis kan dan komen in een door de ouders te kiezen stadsdeel. De burgemeester deelde mee, dat men nog maar 33 af is van het f eest getal 50.000. Hy meende dat die 33 er wel zullen komen in een tiental da gen. Vandaag bijeenkomst in Tetoean Frankrijk heeft langs de Frans- Spaanse grens in Marokko voorzorgs maatregelen genomen om eventuele ongeregeldheden als gevolg van de bijeenkomst van Marokkaanse hoof den in Tetoean vandaag te verhinde ren. ONTWERP UITBREIDINGSPLAN Uitbreiding van haventerrein met vijf insteekhavens De snelle uitgroei van Goes van een rustig provinciestadje tot een stad welke meetelt, schept ook stedebouwkundig vele problemen. Voorzieningen moeten worden getroffen op het gebied van de huisvesting, de aan- en af- voerwegen, industrieterreinen, de reac tie e.d. De vorige uitbreidingsplannen zijn snel volgebouwd, zodat dringend behoefte is ontstaan aan een nieuw plan, waarin voor de naaste toekomst de stedebouwkundige ontwikkeling van de stad wordt aangegeven. Een ontwerp voor dit nieuwe plan is thans gereed gekomen en is in een Woensdagmiddag gehouden officieuze ver gadering van de gemeenteraad, door de directeur van gemeentewerken, de heer J. Oranje en door ir Schut van het Ingenieursbureau Van der Steur, Van Bruggen en Drexhagen uit Rotterdam, toegelicht. Een van de eerste voorwaarden waarin dit plan moest voorzien, was uiteraard het bestemmen van gronden voor woningbouw. Er zijn momenteel 720 woningzoekenden in Goes, waar voor tenminste 600 nieuwe woningen nodig zijn. Aangenomen dat in 1960 de woningnood ten einde is, moet in de jaren tot 1960 naast het opheffen van het woningtekort, voor de nor male bevolkingsaanwas op een be hoefte van 65 woningen per jaar ge rekend worden. Daarbij nog geteld een 160-tal woningen voor vervanging van krotten, zullen er tot 1960 onge veer 1100 woningen nodig zijn. Het uitbreidingsplan voorziet in de ruimte voor 1061 woningen. Deze uit breiding is allereerst ontworpen in plan-West, waar in de omgeving van het pas gebouwde woningcomplex van „Ons Streven", 189 woningen zyn ge projecteerd. Voorts is een nieuwe woonwijk van 406 woningen ontwor pen (aangeduid met Noord-Oost I) en gelegen ten Noorden van de Hcemïs- seweg en Westelijk van de naar de haven door te trekken Bergweg. Langs de Westelijke zijde van deze Bergweg heeft men zich verdiepings- bouw gedacht, terwijl aan de Ooste lijke zijde de daar liggende boomgaar den als groenstrook moeien dienen. In plan-Oost, aan weerszijden van het thans reeds bestaande gedeelte van de Bergweg, is ruimte voor 272 wo ningen bestemd en in Noord-Oost H, Noordelijk van de Verlengde Heer- nisseweg tegen de Oostelijke gemeen tegrens. voor 42 woningen. Hier heeft men zich ook 'n bejaarden centrum van de Ned. Herv. Kerk ge dacht, terwjjl aan dit plan-Noord-Oost II mettertijd een nieuwe wijk over de gemeentegrenzen heen zon kunnen worden ontworpen. Verder bestemt het plan in Zuid- Oost, aan de andere zijde van de spoorlijn, in de omgeving van de Kloetingseweg en de 's-Gravenpol- derseweg, een aantal gronden voor de bouw van 152 woningen. In het plan is daarbij de bestemming aangegeven ten Zuiden van de spoorlijn voor een mogelijke, t-z.t. te ontwikkelen ver binding van het Zuiden met plan Oost en het haventerrein. Daarbij wordt gedacht aan een tunnel van de Berg weg onder de spoorlijn door. Met deze nieuwe woonwijken, zou, gerekend op 4 inwoners per woning, de bevolking van Goes tot circa 16.000 inwoners kunnen stijgen. (Vervolg op pag. 2) Het verlof der Franse troepen in Marokko is ingetrokken. Franse re geringsambtenaren zeiden, dat het „routinemaatregelen" betreft, welke altijd wanneer er ongeregeldheden dreigen, worden getroffen. Een Frans eskader onder bevel van admiraal Robin is in Mers el Kebir in Algerië aangekomen. Het bestaat uit de kruiser „Gloire", het vliegdekschip „Lafavette", het escortevaartuig „Terrible" en een aantal torpedoboot- ïn Madrid is tot dusver geen offici eel commentaar gegeven over de bij eenkomst in Tetoean. In de regering nauwverwante kringen is echter ver klaard, dat er geen sprake van is. dat de bijeenkomst een of andere stap zal doen om een nieuwe sultan, ter ver vanging van de huidige, uit te roepen. Noodweer boven Oostenrijk Woensdag woedde een storm boven Oostenrijk, waarbij de wind soms een snelheid van ongeveer 125 kilometer per uur bereikte. In Wenen werden Zeventig Derso- nen gewo id, terwijl aanzienlijke scha de werd aangericht. Op de brandweer werd 140 maal een beroep om hulp gedaan. 0 De scheepvaart langs de Duitse kust is gewaarschuwd, dat op sommige plaat sen de boeien, welke het van mijnen ge zuiverde gebied aangeven, door de he vige stormen van de afgelopen dagen zijn vernield. DE VERWACHT: IETS KOUDER. In de ochtend zwaar bewolkt met regen. In de middag vanuit het Noor den opklaringen. Iets lagere middag- temperaturen. Zwakke tot matige wina, voornamelijk uit Noordelijke richtingen. (Laatste kwartier 27 Januari). ZON EN MAAN 22 Januari Zon: Op 8.35 Onder 17.09 Maan: Op 21.25 Onder 9.37

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 1