Chefarine „4" Jeugd van Schouwen door ernstige gevaren bedreigd J Tussen Amsterdam en Parijs 4-voudige werking MIDDELBURGSE RAAD WERKTE LIJVIGE AGENDA AF Honderd jarig bestaan van K.H.M.l. 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 20 JANUARI 1954 UIT HET RECONSTRUCTIE-RAPPORT: (V) Bijzondere maatschappelijke hulpverle ning gedurende een aantal jaren nodig Met de doorbraak der dyken, kwam op Scbouwen-Dulveland ook de door braak der verhoudingen. Zo stelt de Reconstructiecommissie In haar rap port het probleem en zi} w(jst er op, dat de plotseling onbeschermde jeugd gedeeltelik terechtgekomen is in de maalstroom der évacuatie en gedeel telik achterbleef op een eiland, dat volkomen van aanschijn was veran derd. Schouwen-Duiveland werd een grote werkplaats van het grootbe drijf Dijkherstel. Duizenden arbeiders werden ingezet en weliswaar goed betaald, maar zij vonden op het eiland vrijwel geen mogelijkheden om zich na de zeer zware arbeid te ontspannen. Het enige, dat men onder dergelij ke omstandigheden altijd en overal kan vinden, is alcohol. Ook mag men niet uit het oog verliezen, welke gevaren de vrouwelijke jeugd van het eiland in een dergelijke situatie bedreigen. Zonder overdrijving meent de commissie dan ook te mogen stellen, dat op Schouwen-Duiveland alle gevaren aanwezig z\jn voor een ontworteling der jeugd, die de meest ernstige vormen zou kunnen aannemen. De commissie wijst er in haar aan dit brandende probleem gewijde para graaf op. dat de jeugdorganisaties be reid zijn haar zeer belangrijke bijdra ge te leveren in de arbeid ter be scherming van deze zozeer bedreigde jeugd. Maar het ontbreekt haar aan alles! Geen accommodatie, geen ma teriaal. Geen leiding en geen op de situatie passende methodiek. En geen geld! In deze wel zeer benarde toestand is een beroep gedaan op het Natio naal Rampenfonds om een bedrag ter beschikking te krijgen voor de jeugd organisaties van het eiland. Een klei ne werkcommissie vatte met groot enthousiasme de nu wel zeer nood zakelijk geworden coördinatie aan van alle strevingen, die werkzaam waren voor de jeugd. Ook van andere zijde kwam hulp opdagen De Raad voor Kerk en Sa menleving van de Ned. Herv. Kerk zond een sociaal-cultureel vormings- leider. Aan een jeugdvormingsleiaer is echter ook zeer grote behoefte. Op korte termijn dienen voorts aanwezig te zijn een bepaald aantal verenigingsgebouwen, c.q. sport velden, zwembaden en gymnastiek lokalen; bovendien filmprojectoren, boeken, spelmateriaal, enz Bekwame jeugdleiders van elders moeten wor den aangetrokken. Wanneer inderdaad op korte ter mijn de financiële mogelijkheden wor den geschapen, dan is te verwachten, dat niet alleen in deze noodsituatie, maar ook in de toekomst het jeugd werk een zodanige plaats zal hebben verworven, dat van hieruit belangrij ke impulsen uitgaan voor de cultu rele en sociale ontwikkeling van het eiland. Gewaakt moet echter worden, dat door de nieuwe vormen de bestaande jeugdorganisaties niet in een hoek worden gedreven. Dit zou principieel onjuist zijn en bovendien nog een slechte beloning voor haar moedig en volhardend streven in een periode toen niemand interesse toonde voor het jeugdwerk op Schouwen-Duive land. De commissie meent voorts, dat de methodiek, welke nu in verband met de gevaren van sociale desintergra tie meer dan ooit vernieuwing be hoeft, het best gediend zal worden door jeugdleiders, die modern ge schoold zijn. Naast de reeds aange stelde sociaal-vormingsleider, moet, naar de commissie dringend advi seert. zo spoedig mogelijk nog een kracht aangetrokken worden, die spe ciaal met de vorming van jeugdlei ders uit de bevolking belast zou wor den. De uit de commissie voortgekomen werkgroep zal haar reeds aangevan gen coö-dinerend werk voo-1""' t«n om versnïopering van 't jeugdwerk te voorkomen. Maatschappelijk werk Vóór de ramp werkte op het eiland als enige instelling op het terrein van het maatschappelijk werk en de ge zinsverzorging een Ned. Hervormde stichting, die voor geheel Schouwen- Duiveland baanbrekende arbeid heeft verricht. Zij had in haar dienst twee maatschappelijk werksters en twee gezinsverzorgsters. Thans werken voor deze stichting vier maatschap pelijk werksters, terwijl voor het aan stellen van een vijfde kracht reeds toestemming van de minister werd verkregen. De commissie acht voortzetting van deze bijzondere maatschappelijke hulpverlening gedurende een aantal jaren dringend nodig, ook voor de ge zinsverzorging. Financiële steun blijft voor een langere periode drin gend gewenst, ook voor het stimule ren van het verenigingsleven en voor sociaal-paedagogisch werk, mede in verband met de aanwezigheid van vreemde arbeidskrachten. Men zal er echter rekening mede moeten houden, dat de buitengewone steun van het Nat. Rampenfonds uiteraard tijdelijk is. Om dit werk voort te zetten in 'n meer normale situatie en dus op minder grote schaal zal door de bevolking van het eiland zelf het be nodigde geld moeten opgebracht worden. Meer dan ooit moet worden be treurd, dat geen algemene subsidie regeling bestaat voor het maatschap pelijk werk, gelijk voor de gezinsver zorging wel net geval is. Het tot standkomen van een dergelijke rege ling dient met kracht te worden be vorderd. Financiële hulp van de ge meenten zal onontbeerlijk zijn. In normale omstandigheden heeft men op Schouwen-Duiveland ten minste drie maatschappelijk werksters en 10 gezinsverzorg sters nodig. Om de bevolking met het werk vertrouwd te ma ken zal het nodig zijn de gezins verzorgsters zoveel mogelijk van het eiland zelf te betrekken. Ten aanzien van de organisatie rijst de vraag of een bredere samen werking dan alleen die van de Ned. Hervormde diaconieën niet in over weging genomen moet worden. De fi nanciële lasten zouden dan over meer groepen verdeeld kunnen worden en de minderheidsgroeperingen kregen gelegenheid mede invloed uit te oefe nen op de gang van zaken. Op grond van de eigen verantwoordelijkheid ter plaatse zal bovendien gestreefd moe ten worden naar decentralisatie, bijv door het instellen van plaatselijke commissies. Michieltje in vet De slager J. Hugense te Domburg, die onlangs op de „Slatago" te Goes een eerste prijs kreeg met een in vet geboetseerd beeld van Michiel Adri- aensz. de Ruyter, heeft Maandag dit beeld aan de commandant van Hr. Ms. ,,De Ruyter", de kapitein ter zee G. Kruys. mogen aanbieden. De heer Hugense begaf zich daartoe met zijn echtgenote op de rede van Vlissingen aan boord van het oorlogsschip, waar het 1.40 m hoge beeld op het achter dek werd opgesteld en aan de com mandant overgedragen. Deze toonde zich zeer ingenomen met het kunstige geschenk. Nadat de heer en mevrouw Hugen se in de gelegenheid waren gesteld de kruiser onder deskundige leiding te bezichtigen werden zij met de sloep van do commandant zelf naar de wal teruggebracht. Het beeld, dat naar de heer Hugense verzekerde zeker een jaar houdbaar is, gaat voorlopig mee naar de Noorse wateren. Advertentie. De vier beroemde geneesmiddelen in één tabfet Che arine „k" werken beter dan één middel alzonder.ijk. Na een enkel tab etje - bij pijn ot griep - voel' U zich een ander mens 'n 4{je doet wonderen OVER TAPVERGUNN1NG EN EEN LINDE Nadat de heer' I. van Loo, als oudste der raadsleden, de Nieuwjaarsrede van de burgemeester met een korte toespraak had beantwoord, heeft de Middelburgse gemeenteraad Dinsdagmiddag uitvoerig gesproken over het voorstel om een tap-vergunning te verlenen voor het vermaakscentrum, dat a.s. zomer op het Molenwaterterrein bij de Walcheren-miniatuur zal oorden gevestigd. De heer M. A. L. Hubregtse (P.v.d.A.) verklaarde zich geen voorstander van uitbreiding van het aantal tap-vergunningen maar wilde voor dit geval een uitzondering maken. De heer A. J. Kaland (C.H.) was tegen „het bevorderen van het drankgebruik door de overheid", zoals hij het noemde. HU vreesde tevens, dat het vermaakscentrum een reclame object zal worden. Spreker meende, dat men even goed op waardige wijze «an feestvieren en vond, dat de firma's in kwestie een A-vergunning moes ten aanvragen. Verhoging wethouderswedden Hiermee was de heer L. A. Schenk (V.V.Dhet niet eens. Om de exploi tatie van de miniatuur sluitend te krijgen, is het vermaakscentrum nodig. De heer M. Wattel (A.R.) wilde we ten op welke voorwaarden het Mo lenwaterterrein aan „Nieuw-Walche- ren" »s afgestaan en waarom de raad hierin destijds niet was gekend. Mevrouw A. J. P. C. de Vlieger-de Vlieger (P.v.d.A.) brak een lans voor het organiseren van feestelijkheden in de binnenstad, terwijl de heer A J. Schot (S.G.P.) het niet nodig oor deelde dat er een vermaakscentrum komt en de heren B A Hesselink (V.V.D en I. van Loo (P.v.d.A) meenden, dat de stichting „Nieuw- Walcheren" alle mogelijke steun ver dient. Hierbij sloot de heer A. J. Hoek (A.R.) zich aan; hij wilde echter toch gaarneweten hoe het vermaakscen trum er uit komt te zien. De voorzitter gaf toe, dat het wel licht beter geweest was, wanneer de raad in de kwestie van het afstaan van het Molenwaterterrein was ge kend. Als oplossing hiervoor wilde hij de correspondentie aan de betrokken raadscommissie ter inzage geven. Op de opmerkingen van mevrouw De Vlieger zei spreker, dat een coördina tie-commissie is, waarin twee verte genwoordigers van het college van B. en W. tracht een zo goed mogelijke coördinatie van de gebeurtenissen te verkrijgen. Spreker meende, dat men gepast vermaak niet kan veroordelen. Er zijn bepaalde attracties nodig, wanneer Middelburg in het centrum komt te staan, aldus de voorzitter en de or ganisatoren moeten in het economisch belang rekening houden met de wen sen der bezoekers. Na deze repliek werd het voorstel met 14 tegen 3 stemmen aangenomen Bij de behandeling van het voorstel voor aanvullende subsidie in de res- Het gebouw van het Koninklijk Ne derlands Meteorologisch Instituut te De Bilt, welk instituut op 31 Januari a.s. een eeuw bestaat. tauratie van de Gasthuiskerk, opper de de heer Hoek de mogelijkheid dit gebouw in verband met de kosten ook voor andere doeleinden beschikbaar te doen stellen. De voorzitter meende, dat men de restauratie niet met za kelijke ogen mag bezien en achtte het niet wenselijk over het door de heer Hoek opgemerkte met de kerkeraad in contact te treden. Voorts werd een voorstel van vier raadsleden aangenomen om een brief te richten aan Ged. Staten, met het verzoek de wethouders in aanmerking te laten komen voor de 5 procent loonsverhoging. Bij de behandeling van het voorstel tot benoeming van twee leden in de gemeentelijke adviescommissie voor de Volkscredietbank werden de af tredende leden, mevrouw D. Louisse- de Witte en de heer J. Goossen her benoemd. SPORTIEVE BOCHT. Voorts ontspon zich een discussie omtrent het al of niet rooien van de linde, die tegenover de Koepoort mid den in de rijweg staat. B en W. wa ren over dit punt niet tot eenstemmig heid gekomen en hadden de kwestie, tezamen met voorstellen tot het rooi en van andere bomen, aan de gemeen teraad voorgelegd. De heer M. Wat- tel (A.R.) meende, dat de boom in het midden van de rijweg niet op zijn plaats was en inderdaad gerooid moest worden. Tevens stelde hij voor de Koepoortlaan voor het verkeer af te sluiten De heer I. van Loo (P.v.d. A.) wilde integendeel de linde laten staan, maar wel de weg voor gemo toriseerd verkeer afsluiten. De heer B. A. Hesselink (V.V.D.) vond de bocht bij de Koepoort een sportieve bocht voor de automobilis ten en verklaarde zich voor het be houd van de boom. waarbij mr P van Empel (C.H.) zich aansloot De voorzitter zei niets te voelen voor een afsluiting V3n de Koepoortlaan. mede omdat er al zoveel straten voor het verkeer zijn verboden Met 13 tegen 4 stemmen werd besloten de boom te laten, waar hij is. De wijziging der verordening Win kelsluitingswet werd z.h s. aangeno men, onder aantekening, dat de he ren Geers en Hubregtse tegen waren. KOLENTOESLAG Enkele raadsleden voerden nog het woord over het adres van de Alge mene Bond van Ouden van Dagen in zake de regeling voor kolentoeslag Wethouder A. J Berenpas antwoord de, dat men met vele factoren reke ning moet houden. Spreker had geen bezwaar tegen het verzoek van me vrouw De Vlieger om de Algemene Bond te berichten welke maatstaven worden aangenomen. Hij deelde ver der mede, dat in totaal 232 aanvragen om kolentoeslag waren binnengeko men. waarvan er slechts 12 zijn af gewezen. De heer Kaland pleitte nog voor ruimere bekendmaking van het feit. dat er gelegenheid is een kolen toeslag te ontvangen. Bij de aanvang van de vergadering las de voorzitter een schrijven voor van de heer P Meliefste, waarin deze zegt tot zijn spijt niet langer de A.R. te kunnen vertegenwoordigen, daar andere werkzaamheden meer van zijn tijd eisen. Mr Bolkestein zei, dat men de deskundige woorden van de heer Meliefste zeer zou missen en sprak een woord van dank voor hetgeen deze tijdens zijn raadslidmaatschap voor de gemeente heeft gedaan. Voorts ging een aantal agendapun ten zonder discussie onder de hamer door. Tot lid van de commissie Be- 18 Jan. 19 Jan. Bank v. Ned. Gem. 4% 108% 108% Bank v Ned. Gem. 0-5-10 128% Nederland 1951 (3%) 102% Nederland 1948 (3(4) 99% 99% Nederland 1937 3 97% 97 Dollarlening 1947 3% 95% 95% Investermgscertlficaten 3 1007/s 100% Nederland 1962-64 3 101 101% Nederland N.W.S. 2% 79 79 Ned. Indië 1937 A 3 99 99% Grootboek 1946 3 98% Nat. Handelsbank 132 >4 132 Ned. Handelmij. 170 170% A.K.U. 191% 190% Bergh's en Jurgens 280 280% Calvé-Delft 141% 143 Centrale Suiker 189 189 Kon. Ned. Hoogovens 174% 174% Unilever 232% 231% Ned. Kabelfabriek 233 233 Philips 208(4 208 Wllton-Feljenoord 191% 189 Billlton 322b 317% Kon. Petroleum Mij. 351% 351% Amsterdam Rubber 109 110 Holland Amerika Lijn 147% 147% Kon. Paketvaart 128 129% Rotterdamse Lloyd 133% 133% Ned. Scheepvaart Unie 137% 137% Stv. Mij Nederland 143 143% H.VA. 126% 128% Deli Mij. 107 Baltimore-Ohio 19(4 Missouri K.T. 4% 4% New York Central 19% 19% Pennsylvania 18% 18% Anaconda 32% 32 Bethlehem Steel 51% 51% General Motors 61% 61% Intern. Nickel 36% 36 Kennecott 66% 67 Republic Steel 48% 48 U.S. Steel 39% 3934 North American Cy. 22 22(4b Midcon tinental 66% 66% Shell Union 78% 78% Tide Water 20% 20(4 Kon. Mij De Schelde NB 119 121% Amsterdamse Beurs heer Sportterreinen werd benoemd de heer H. G. Bruggeman, tot lid van het bestuur der Godshuizen de heer C. F. Frumau, arts te Middelburg. Herkozen werden de aftredende leden van het bestuur der Burgerlijke In stelling voor de Maatschappelijke Zorg, de heren L. A. Bouman en J. Huijssoon. Tot leden van de commis sie voor toezicht op het lager onder wijs werden benoemd mej C Sieben- ga en de heren R. Nonnekes, P Wol- ters, H. J. Leuvelink en J. Casten- miller De voorstellen inzake de bezoldi ging van het gemeente-personeel, voor de verzwaring van het kabelnet in de binnenstad, verruiming van de aflos sing der geldlening door de buurt vereniging 't Zand, de verordening marktgelden, het onttrekken van een gedeelte van de Veerse Singel aan het onenbaar verkeer en inzake aan schaffingen van de school der Ned Herv. Gemeente werden eveneens aangenomen. Het voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de stichtineskosten van het noodbadhuis werd eveneens aangenomen, nadat de raad lange tijd in besloten zitting had vergaderd. Bij de rondvraag klaagde de heer I. van Loo dat bij ongevallen hulp zo lang uitbliift. De voorzitter antwoord de, dat zulks voortspruit uit het vaak afwezig ziin van de politie-arts. Me vrouw De Vlieger-de Vlieger roerde de kwestie van de fietsenrekken op de Markt aan. maar dit Drobleem zal in de volgende vergadering verder worden bekeken. Automatisering telefoon op Schouwen in 1955 De P.T.T. zal trachten In 1955 te beginnen met de automatisering van het telefoonnet op Schouwen en Dui- veland. Hoewel er geen sprake is van voorrang, zal de P.T.T. ernstig reke ning honden met de bijzondere belan gen van het eiland. Nagekomen advertentie. Heden overleed Bergen op Zoom onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante MARIA LIE VEN SE Weduwe van ADRIAAN LOUWERSE in de ouderdom van 76 jaar. F am. H. LIEVENSE LIEVENSE Fam. Wed. P. MENDERHOUD— LIEVENSE Fam. Wed. G. LIEVENSE— LOUWERSE Westkapelle, 19 Januari 1954. FEUILLETON door F. DE SINCLAIR HOOFDSTUK I Ineens zag Marta aan de andere zijde van de smalle watergang de Haarlemse tram rijden, dan in een tuintje een groot vat van een azijn- fabriek, het popperig nette stad huisje. het drukke complex van de suikerfabriek: Halfweg! Dus was Amsterdam niet ver meer. Het verraste haar- ze had zitten lezen, maar vouwde nu de getikte vellen samen, schoof ze terug in het gele couvert; op de bank tegenover haar stond de suitcase met openge slagen deksel. Ze was nu heel alleen in deze eerste klas coupé; ze kwam van Pa rijs en in Den Haag hadden de laatste medepassagiers, een Frans echtpaar, haar verlaten. Uit wat lingerie in de suitcase stak iets fel gekleurds; ze wist niet da delijk wat het was en trok het er uit. Het bleek een gekleurde „ansicht" te zijn van de Place de la République. Ze glimlachte; die had ze aan Jeanne en Herman willen zenden en zc had hem al geschreven ook, toen ze be dacht, dat dit wel eens 'n onvoorzich tigheid kon wezen en dus had ze hem niet gepost; ze zou hem van daag of morgen wel eens persoonlijk gaan brengen, ten bewijze dat ze toch aan hen had gedacht, maar ten slotte vergeten had de kaart te ver zenden. Ze las nog eens over wat er op ge schreven stond, zo maar niemendal- lige zinnetjes van een toeriste, die Parijs bekijkt. Ze stak hem in het gele couvert bij de getikte vellen en legde dat couvert in de suitcase. Toen stond ze op. trad naar de schuifdeur, keek links en rechts in de doorloop, maar er was niemand te zien. Toch wel leuk om zo'n beetje ge- heimzinnig-voorzichtig te doen, maar dat hoorde er nu eenmaal bij! Ze trad terug naar de suitcase, sloot het deksel, liet de knippen in springen, dan haalde ze uit haar blauw saffianen tasje een ring met sleuteltjes; een er van paste op bei de sloten; vervolgens drukte ze op een knopje, waarna een nikkelen flaatje naast een der sloten opwip- e. En onder dat plaatje werd een sleutelgaatje zichtbaar, waarin een ander sleuteltje van de ring paste; toen ze het omdraaide klonk er van binnen een zachte tinking en nu wist ze dat beide sloten stevig geblok keerd waren; het nikkelen plaatje duwde ze weer neer. Juist toen ze dat deed, zag ze dat iemand door de zijgang liep. Ze her kende hem ook, het was de man met wie ze in de restauratiewagen aan één tafeltje had geluncht. Een beleefde, maar nogal saaie man, die een beet je. leek op Eden zonder snor retje; een Hollander blijkbaar, die voelbaar moeite had om nu en dan eens iets te zeggen, wat op tafelcon versatie leek. Ze schatte hem een goede veertiger; hij was donkerblond en had niets opmerkelijks. Maar het was wel een heer, dacht ze, zowel in zijn spreken als in zijn tafelma nieren. Enfin, geanimeerd had het gesprek ook niet kunnen zijn, daarvoor had ze zichzelf te veel in acht genomen- ze was maar wat stijfjes en voelbaar ontoegankelijk gebleven; dat hoorde er nu eenmaal ook bij, was een eis van haar beroep! Ineens zag ze de eerste huizen van Amsterdam. Ze zette de kleine citybag op de suitcase; dan had ze nog haar tas je, haar paraplu en haar regenman tel; altegader lichte en gemakkelijk hanteerbare dingen, behalve de suit case, welke vrij zwaar, was en die ze dan ook maar in 't bagagedepót zou geven. Want ze wist niet of ze Victor thuis zou treffen, die woonde in Zuid, en als ze die niet thuis trof, dan ging ze in ieder geval even naar Jeanne en Herman, die in de buurt van de Overtoom woonden. En dan werd dat een vervelend gesjouw met zo'n zwaar stuk bagage Taxi's lo pen te veel op en waarom zou ze rijksdaalders uitgeven als ze met een paar dubbeltjes bijna even ver kwam! Toen ze was uitgestapt, zag ze op het perron haar gewezen tafelgenoot nog even; hg zag haar ook, groette wat schichtig-onnandig; stijve Klaas, die hij was! deli Bil het bagage-depót werd ze da- 'ijk geholpen; ze betaalde, borg het regu in haar tasje en liep dan vlug de trappen af naar de uitgang: daar kwam ook uit de gang een nieuwe stroom reizigers van een juist binnengelopen trein; ze haal de al voortlopend haar kaartje uit haar tasje, nam er meteen haar por- temonnaie uit en liet die glijden in het zakje van haar mantel en dan met haar citybag, haar regenmantel en haar paraplu, was ze toch nogal beladen, toen ze met de dichte groep reizigers even later naar buiten trad, waar ze da de'ijk doorliep naar de halte van lijn 25. En die tram schokte iets verder al juist om de bocht, zodat ze er geen minuut later al inzat en met een al wegreed ook; de tram was niet vol en ze zat alleen op een vrij ongemakkelijk leren bankje en keek vermaakt naar het drukke gedoe op het Damrak, verderop de Dam. het Rokin. Ze wist nog hoe de ver keersdrukte in Parijs haar had ge troffen, toen ze daar alweer zoveel jaren geleden voor het eerst kwam, maar nu was de verkeersdrukte in Amsterdam vooral niets minder, al was het alles anders, zindelijker, maar de straten waren ook zoveel nauwer en dat deed natuurlijk de drukte nog groter schijnen. Toen ze uitstapte bij de gevraagde halte, moest ze zich even oriënteren waar ze nu zowat was. O ja, daar recht vooruit dat moest de straat zijn, ze herinnerde zich die grote slagerswinkel op de hoek. En toen ineensnee!... Ja! Nee!... Grote hemel, haar tasje' Waar was haar tasje? Ze had haar tasje niet meer. In de tram laten liggen. Hoe kon het zo...? Maar dan zouden ze het vinden bij het eind punt. Het was even of haar hart stil stond. Wat ellendig nu ineens! Daar was een taxistand, gauw maar, ze stapte er haastig naar toe: een chauffeur boog haar al glimla chend tegemoet, opende meteen het portier. „Waarheen, dame?" „Naar het eindpunt van lijn 25: ik heb iets in de tram laten liggen!" Ze reed al! Hoe was 't mogelijk! Wat een stommiteit en hoe onbegrijpelijk! En al het andere was nu juist zo glad verlopen! Het was niet ver en ze kende da delijk de conducteur van de wagen, legde hem uit waarom ze kwam. „Zal ik wachten, dame?" vroeg de taxichauffeur. „Ja, ja, dat is goed, wacht maar even". De conducteur was bereidwillig. „Een tessie? U heit er een in uw hand, weit u det?" en hij wees op de citybag. „Nee, nee, wat ik kwijt ben. dat is een handtasje van blauw leer". „Sit er ping ping in?" „Nee, maar mijn sleutels en een zakdoek en..." „Kaake. Loup u effies mei." Hij had de deur geopend en ach ter hem aan liep ze nu dadelijk door naar de bank, waar ze gezeten had- ze speurden en koken beiden, maar er wa» n«r°"ens een tasje te zien. „Gein tessie". zei de conducteur. n (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4