Dp verdwenen beeldjes PROVINCIALE ZBB01VSR COVRANT FEUILLETON DOOD PATRICIA WENTWORTH 107 Intussen was zijn ongeduld toch zo gToot, dat hij reeds kwart voor twee op de bel drukte. Rietta Cray deed open en beiden bleven elkaar een ogenblik aankijken. Toen sloeg hij de arm om haar heen, bracht haar naar de huiskamer en sloot de deur. Ze hadden elkaar veel en velerlei te zeg gen en de tijd verstreek ongemerkt. Ze spraken kalm, ernstig, eenvoudig, maar achter alles wat ze zeiden was een innig gevoel, dat de „thuishaven" in zicht kwam. Nadat ze even gezwegen hadden zei Rietta eensklaps: „Ik vind niet, dat we ons moeten verloven." „Neen, ik zou liever getrouwd zijn," antwoordde Randal lachend. „Dat bedoel ik niet" „Wat dan wèl?" „Dat we onze verloving moeten uit stellen, tot die hele ellendige geschie denis voorbij is." Hij nam haar hand in de zijne en hield ze vast. „Kindlief, er komen natuurlijk een ,rinquest" en drie begrafenissen, maar dan zal er voor zover ons aangaat niet veel meer te zeggen zijn. Ik vind het best, dat we wachten, tot die dingen voorbij zijn, maar als je mocht menen, dat we ons huwelijk moeten uitstellen tot ze in Melling uitgepraat zijn over de zaak, ga ik daarmee niet accoord". „De mensen zullen zo over ons bab belen." „Dat doen ze altijd en zullen ze al tijd blijven doen. Ze hebben er plezier in en ons hindert het eigenlnk niet. Ik zal vanavond aan mijn moeder schrij ven en jij kunt het Carr wel vertellen. Het dorp mag nog een weekje wach ten. O, ja, ik heb het juffrouw Silver meegedeeld, maar zij is de discretie zelf. En natuurlijk wist ze het al... ik heb het wel tien of meer keer laten blijken." „Ik ook," zei Rietta en ze bewaar den beiden even het stilzwijgen. Hij herinnerde zich haar angstige, ont stelde gezicht toen hij haar die avond op de weg van Rowberry ontmoette en vergeleek 't met de kalme schoon heid van thans, die opbloeide onder zijn blik. Eindelijk sprak ze: „Wat de Mayhews betreft...' „Hoe kom je in vredesnaam op de Mayhews?" vroeg hij lachend. „O, ik dacht juist aan hen, want vanochtend ben ik bij mevrouw May- hew geweest." „Waarom?" „Juffrouw Fallow zei, dat mevrouw Mayhew me graag wilde spreken." „En waaom wilde ze dat?" „Och, Randal, het is verbazend zo fauw als er in een dorp iets uitlekt. e wilde me spreken omdat ze dacht, dat jij misschien iets voor Cyril zou kunnen doen." „Zou je dat nog eens willen zeggen, lieveling?" „O, ik weet dat het mal klinkt," glimlachte Rietta, „maar ze heeft het „Heus, dat is niet nodig. Hij hield niet van me en ik niet van hem. Ik denk, dat hij van me verwachtte, dat ik het geld..." ze zocht even naar het Juiste woord... „verstandig zou ge bruiken." Op dit ogenblik ging de deur* open en kwam Fancy Bell binnenrennen, bleef even voorbij de drempel plotse ling staan. ,Xoop maar niet weg," zei Rietta, „je kent meneer March immers..." „Ja, maar ik wist niet dat hij hier was, ofschoon ik me wel verwonder de, dat u de telefoon niet gehoord had en... o, het spijt me zo, meneer March, hoe gaat het u?" Randal schudde haar de hand. In haar rode japonnetje zag ze er aller liefst uit. Een beetje ademloos ging ze voort, zich weer tot Rietta wen dend: „Nu ik dacht, dat ik dan maar moest antwoorden.het was Carr. En nu meneer March hier is, zult u ook wel weten, dat meneer Holdemess die moorden heeft begaan en dat hij zelf moord heeft gepleegd en zo. Ik hoopte de eerste te zijn om het u te vertellen, maar meneer March. „Ja," zei Rietta „hij heeft het me verteld." Fancy keek even teleurgesteld, maar weldra helderde haar gezicht weer op. „En Carr zal Elisabeth Moore mee brengen op de thee en ze zullen hun verloving bekend maken," juichte ze. „Hij zegt, dat ik haar Elisabeth moet noemen en ik heb hem nooit zo vrolijk horen praten. Het is prettig, nietwaar, over wat anders dan moorden te kun nen spreken. O, je kunt er mooi in de kranten over lezen maar als ze vlak bij je gebeuren en de politie in je huis komt..." Eensklaps bloosde ze hevig, wat haar alleraardigst stond en riep verschrikt uit: „O, meneer March, ik wilde niet onbeleefd zijn!" ,,'t Hindert niet," verzekerde March lachend, „ik ben buiten dienst." „Ut wilde alleen maar zeggen, juf frouw Cray... alleen maar, dat een verloving toch vrij wat leuker is, niet waar?" Waarop Rietta ernstig en oprecht als steeds, eenvoudig antwoordde: „Ja, dat is zo." „Ze wilde jou spreken, omdat ze dacht, dat ik misschien iets voor Cyril zou kunnen doen? Nu, het ziet er naar uit, dat we niet veel moeite zul len hebben om onze verloving bekend te maken." Beiden lachten en Rietta merkte op, dat praatjes al gauw de rondte doen. „Én öf!" riep March. „Welnu, wat verwachten ze dan van mg voor Cy ril?" „Het zit zo in elkaar," zei Rietta, nu weer ernstig. „Hij kwam hier j.l. Woensdag, ornaat hg dringend geld nodig had. Zijn moeder gaf hem wat van het geld, dat haar man had over gespaard: ze heeft me niet verteld hoeveel. Waar 't om gaat is, dat de slecht oppassende jongen een laai' ge leden onder toezicht werd gesteld. Hij was in verkeerd gezelschap geraakt en nu probeert een van zijn oude ka meraden hem af te zetten door hem te dreigen, dat hg nog iets van vroeger aan de politie zal vertellen." „Nu daar kunnen we gauw een eind aan maken. Ik zal de toezichthouden de ambtenaar vragen, eens met de jongen te spreken. En laat mevrouw Mayhew dan schrijven, dat hij weer met een schone lei moet zien te be ginnen." „En nu wat anders, Randal. Ik be doel dat geld van James. Je weet, dat hij in dat oude testament alles aan mij vermaakte en dat ik'probeerde hem ervan af te brengen. Toen hg me tenslotte vroeg, wat ik er eventueel mee zou doen, vertelde ik hem iets, dat ik altijd graag gewild had, maar nooit heb kunnen verwezenlijken. Zie je, ik vind het zo jammer, dat een ge bouw als Melling House met zgn vele kamers zou blijven leegstaan, terwijl een massa mensen, vooral ook oude ren, niet weten waar ze behoorlijk on derdak kunnen krijgen. Ik zei dus, dat ik het huis zou willen verdelen in kleine flats van één of twee kamers en de grote vertrekken beneden voor eet- en ontspanningslokalen zou wil len bestemmen. Hij scheen er belang in te stellen en ik had sinds mijn één en twintigste hem nooit meer zo ge waardeerd als op dat ogenblik. Toen ik dacht, dat hrj in de goede stemming was gekomen, vroeg ik hem Catheri ne niet lastig te vallen, maar hg rea geerde zo afschuwelijk, dat ik buiten mezelf raakte. Ik vertelde hem wat ik van hem dacht en liep weg en daar door vergat ik die ellendige regenjas." Beiden zwegen opnieuw, maar toen vroeg March: „Dus je bent van plan het geld en zo te aanvaarden?" Ze keek hem een beetje verwonderd aan. „O ja," was haar antwoord. „Hij wilde immers, dat ik het zou krijgen, heus, hij wilde het. En er is geen na dere familie. Catherine en ik waren allebei in de verte aan hem verwant... en Catherine is er niet meer. Ik zou Melling House als tehuis voor onder- dakbehoevende mensen willen inrich ten en ik denk, dat het ook prettig zou zgn voor de Mayhews". Ze had zo zakelijk gesproken, dat hij in lachen utibarstte. „Dat doet inderdaad de deur dicht!" „Ja, ze willen niet graag verhuizen en zo zouden ze prachtig m 't geheel passen. Het is prettig als alles zo goed klopt. Maar" hier klonk haar stem ietwat aarzelend „het kan jou toch niet schelen wel? Ik bedoel, dat ik het geld aanneem." Dit was weer typisch Rietta: ze vreesde, dat hrj haar liever niet rijk zou zien en eerlHk antwoordde hij: „een beetje wèl." Advertentie SLECHT „GENEES-VLEES*1 1 ZEGGEN SOMMIGE MENSEN. als wonden niet gemakkelijk dichtgaan. (En de kans op infectie is dan natuurlijk veel en veel groter). Maar als U Akker's Kloosterbalsem gebruikt bestaat er geen langzame en moeilijke geneztng meer. Een wondbalsem die snel geneest, wonden zuivert en nieuwe huidvorming bevordert, dat is Akker's Kloosterbalsem al 3 geslachten lang. Niet zonder reden zegt men dan ook algemeen: „Akkei^a Kloosterbalsem - geen goud zo goed^ ties* O KORFBAL Jaaroverzicht Zeeuwse Korfbalbond. De Zeeuwse Korfbal Bond houdt op Zaterdag 30 Januari a.s. de jaarlijkse algemene vergadering in het Schut tershof te Middelburg. Uit de diverse verslagen van de Z.K.B. blgkt o.a., dat de protest- en strafcommissie in het afgelopen jaar vijf kwesties te behandelen kreeg, hetgeen meer is dan in voorgaande jaren. In drie gevallen moest ae com missie tot strenge straffen adviseren. Opgemerkt wordt, dat ook in de korf balsport steeds forser wordt gespeeld en dat het publiek tracht scheidsrech ters en spelers te beïnvloeden. Voorts wordt herinnerd aan de ramp, waardoor enkele clubs zwaar werden gedupeerd. Materiaal ging verloren en „Zeelandia" raakte zelfs haar terrein kwijt. Door een hulpactie van de K.N.K.B. en de Z.K.B. geza menlijk werd echter veel gedaan. Te vens werden enkele wedstrijden ge speeld ten bate van de rampslachtof fers. Tengevolge van de *amp moest de aan de gang zijnde scheidsrech- terscursus en ae in voorbereiding zijnde trainerscursus worden afgelast. Door dezelfde oorzaak konden ae ver enigingen „Eendracht" te Tholen en V.Z.O.D. te Wissekerke niet in com petitieverband uitkomen. Er was ook winst in de vorm van het toetreden van de heropgerichte verenigingen „Luctor" te Temeuzen en Kloetinge, terwijl in Axel „Rapide" herleefde. Het ledental daalde. Eind Decem ber 1953 had de Z.K.B. 836 leden, te gen het jaar daarvoor 962. Het aan tal adspiranten bleef constant name lijk 301 (300). De verenigingen A.K. C. te Aardenburg en „Togo" te Goes, vierden in 1953 resp. hun 40- en 20- jarig bestaan. Met voldoening wordt melding gemaakt van de oprichting der bureau's voor medische sportkeu ring te Oostburg, Goes en Krabben- dijke. De competitie 1953 is vlot verlopen. Reeds op 7 November van dat jaar waren ook alle beslissings- en promo tiewedstrijden gespeeld. De toekomst van het korfbal in West Zeeuwsch-Vlaanderen is zeer onzeker, ojn. door het opheffen van de vereniging te Groede. De activiteit van de twaalftalcom missie was in 1953 zeer beperkt Het Zeeuwse twaalftal speelde slechts één wedstrijd, namelijk tegen het Dordtse team, een ontmoeting, die door de Zeeuwen met 53 werd ge wonnen. Het Zuid-Bevelands twaalf tal versloeg het jubilerende „Togo" met 3—2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7