Nieuws uit Walcheren SPORT EN WEDSTRIJDEN BURGH I EN II WAREN DE VOLGENDE KAMPIOENEN VERONTWAARDIGING OVER DE KWESTIE DISHOEK DINSDAG 19 JANUARI 1954 PROVINCIALE ZBBUW8E r O TJ R A N T Middelburg Restauratie Gasthuiskerk. Inzake het voorstel van B. en W van Middelburg voor een aanvullende subsidie ten benoeve van de restaura- tie van de Gasthuiskerk, heeft de com missie van financiën gunstig geadvi seerd. Een lid van de commissie vroeg of er geen kosten voor een nieuwe vloer moeten worden begroot, nu de vergane houten vloer wordt wegge broken B. en W. antwoordden hierop, dat de houten vloer zal worden ver vangen door een betonnen vloer; de kosten hiervoor zijn in het geraamde bedrag begrepen. Bevestiging ambtsdragers. Zondagmorgen werden in de in de Oostkerk door ds. J. v. Woerden, Ned. Herv. predikant te Middelburg, gelei de kerkdienst als ouderling bevestigd, de heren A. Buys, M. P. van den Heu vel, A. M. Hofman en C. Zee en als diaken de heren J. Kievit en A. W. Strubbe. Botsing op Veerse Singel. Op de Vesrse Singel te Middelburg kwam de motorrijder V. met de jeug dige I. A. E.. die op de fiets was. in botsing. Beiden vielen, het meisje liep geen letsel op, V. bekwam een lichte hersenschudding. Het rijwiel en de motor werden beschadigd. De politie «telde een onderzoek in. Teraardebestelling van dokter W. J. Mazzola. Op de R.K. begraafplaats van Mid delburg is Maandagmiddag het stof felijk overschot ter aarde besteld van dokter vJ. Mazzola, die als neus-, keel- en oorarts In geheel Zeeland een grote bekendheid verwierf. Dokter Mazzola overleed Vrijdag 1.1. te Vlis singen. Voor de teraar debestelling werd in de O.L. Vrouwe Kerk te Vlis- singen een plechtige gezongen uit vaartdienst gehouden. Er waren vele belangstellenden naar de laatste rust- plaats van dokter Mazzola gekomen o.a. een aantal artsen, afgevaardig den van de besturen van de verschil lende ziekenhuizen, van de zieken fondsen, van de R.K. Gezinszorg te Middelburg en van het bestuur van de «ociëteit „De Vergenoeging", even eens te Middelburg, waarvan dokter Mazzola lange tijd voorzitter was Aan het graf sprak dokter H. P. Vee- ning, internist te Vlissingen die de grote werkkracht van de ontslapene roemde en gewaagde van het vele goe de, dat dokter Mazzola op medisch ge bied voor de Zeeuwse b'volking heeft gedaan. Mr. A. W. G. Mazzola uit Den Haag, een zoon van de overledene, dankte vo^r het gesprokene en voor de belangstelling. Schouwen beeft tehuizen voor (Slot van pag. 3.) oltatievorm zqn echter reeds on- irhandelingen gaande, naar de cum issie mededeelt, evenals over dé meest geschikte plaatsen van vesti ging. Deze onderhandelingen vei He- Een tot duiver gunstig. In de West- oek zou een tehuis met 78 bedden gebouwd worden, doch dit behoeft geenszins te betekenen, dat hierdoor een verantwoorde spreiding ovet het eiland onmogelijk zou worden Deze plannen waren bovendien reeds eer der gemaakt. De commissie beveelt echter aan éérst in concreto te onderzoeken of het statistische percentage van 10 ook voor Schouwen-Duiveland juist is De kans, dat er ernstig verschil zou ontstaan tussen de cijfers en de levende werkelijkheid, moet geëlimi neerd worden. Verpleeghuis in Noordgouwe Ten aanzien van het Verpleeghuis doet zich de gelukkige omstandig heid voor. dal binnen enige jaren het ziekenhuis te Noordgouwe ter be schikking komt, omdat dank zü de vrijgevigheid van het Zweedse Rode Kruis in Zierikzee een nieuw zieken huis kan worden gebouwd. De commissie adviseert voorts de gemeentebesturen bij het opstenen van wederopbouwplannen er nauw lettend op toe te zien, dat de m.Jige bouwterreinen en bouwvolumen bij voorbaat gereserveerd worden voor de bouw van kleine, aan de behoef ten van bdaarden aangepaste wonin gen Elke gemeente zal zelf hiervan Het aantal kunnen bepalen Ten slotte beveelt do Reconstructie commissie aan het contact tussen de bejaarden onderling (het zg. socië- teitswerk) en dat tussen de ouden van dagen en de gemeenschap te ver stevigen Hier ziet zij een taak voor de maatschappelijk werkistiers en vooral ook voor vrijwillige krachten van het eiland zelf. Op de problemen van de Jeugd zorg. het maatschappijlijk werk en de gezinsverzorging, gezondheids zorg en hvgiëne. de dorpshuizen en de culturele sector komen wij nader te rug. Van onze adverteerders. De heer j. Meeuwse heropende Zaterdagmiddag zijn geheel ver bouwde zaak In leer-, ijzer- en hout waren aan de Gravenstraat 5961 te Middelburg. Door de verbouwing is de winkelruimte twee maal zo groot als voorheen. De gehele zaak is op nieuw ingericht cn geschilderd in frisse tinten, terwijl de uitstekende verdeling in de diverse ruimten, het geheel een zeer aantrekkelijke aan- lik geeft. De keurige étalages no den tot een bezoek aan deze winkel. Commissie van Toezicht L.O. Wegens periodieke aftreding ont stonden in de commissie van toe zicht op het lager onderwijs te Mid delburg per 1 Januari j.L enige va catures. B. en W. leggen de gemeen teraad, ter vervulling van deze vaca tures, de volgende aanbevelingen voor: groep I ouders leerlingen open bare scholen.- 1. H. J. Leuvelink; 2. M. A. L. Hubregtse; groep II ouders leerlingen bijzondere lagere scholen: 1. J. Castenmiller; 2. C. J. Pieters; groep III onderwijzers openbare lage re scholen: 1. mej. C. Siebenga, 2. mevrouw A. Th. van Hecking Colen brander; groep IV onderwijzers bij zondere lagere scholen: 1. R. Nonne- kes; 2. H. de Wit en 1. P. M. Wol- ters; 2. N. C. J. de Groot. Ais ver tegenwoordigers van de ouders tra den af de heren E. W. Bueninck en L. M. D. Bisschops. die beiden uit Middelburg vertrokken. Van de zijde van het onderwijzend personeel tra den af mej. C. Siebenga en de heren R. Nonnekes en P. M. Wolters, die terstond herkiesbaar zijn. Vlissingen Politierapport Zaterdagavond werd bij de politie te Vlissingen door drie bromfietseige naren kennis gegeven van diefstal van hun rijwiel. Twee bromfietsen zijn door de politie teruggevonden op een andere plaats, dan ze waren wegge nomen. Bij de derde z&g de eigenaar, dat zijn „brommer" gestolen werd. Onmiddellijk zette hn de achtervol ging in. De dief gooide de bromfiets neer, zonder dat zyn identiteit bekend werd. Voorts werd een man aangehouden, die in de nacht van Zondag op Maan dag er aardigheid in had op de Nieu we Dijk boompjes te kraken. Hij werd echter spoedig gearresteerd. De dader was een opvarende van een in de ha ven liggend schip. Wegens diefstal van ijzeren bouten werd aangehouden een jongen van 10 jaar. Hn wilde ze verkopen en het geld, dat hij er voor ontvangen zou, versnoepen. Waar zijn onze schepen? Arendskerk 17 te Genua. Arnedijk 17 te Houston. Averdijk p. 17 14.30 Vlissingen n. New York. Blijdendijk 16 te New York. Borneo 17 te Baltimore. Celebes p. 16 Perim n. Suez. Drente 16 v. Amurang te Tamako. Eos 17 te Spezia. Esso Amsterdam (t.) 19 n.m. te Rot terdam verw. Etrema (t.) 17 v. Pladje n. Singapore Friesland KRL 17 rede Kuwait ten anker. Laagkerk p. 17 Ouessant n. Boulogne. Lemsterkerk 17 te Rotterdam. Liseta (t.) 16 v. Pladju n. Bangkok. Mataram 17 te Baltimore. Nieuw Amsterdam 15 v. cd. Trujillo n. Havana. Saroena (t.) 16 v. Tj. Priok n. Pladju. Schie 16 v. Palermo n. Sevilla. Soestdyk 16 v. Aden n. Belawan. Tabian 17 v Claveria n. Honolulu. Talisse 16 v. Miri n. Labuan. Westerdam 16 v. New York n. R'dam. Zeeland KRL 16 v. Tj. Priok 18 te Singapore. Aldabi p. 18 Ouessant n. Rio de Ja neiro. Alhena 17 v. Laspalma3 n. Antw. Johan van Oldenbarnevelt 18 v. Suez te Aden. Kota Gede p. 16 Sabang na £uez. Leuvekerk p. 18 Gibr. n. Marseille. Muiderkerk 17 te Kobe. Oranje 16 v. A'dam n. Indonesië. Oranï'efonteir. 16 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Salatiga vertr. 18 v. Singapore n. Colombo. Tiba 17 v. Riogrande n. Puerto Alegre Alphard p. 15 Kaapverdische eil. n. Recite. Borneo 17 v. Baltimore n. Veracruz, Jagersfontein 17 v. Laspalmas te Southampton. Prins Willem-4 p. 17 Finisterre n. Riindam 17 390 m. W. Valentia n. Rott. Tara 18 v. Rotterdam te Bremen. IJssel 17 v. Amsterdam te Lissabon. Excursie P.Z.E.M.-personeel. Zaterdagmiddag was voor het P Z.E.M.-personeel, dat de vorige week niet in de gelegenheid was de ex cursie mee te maken, de mogelijk heid opengesteld de Centrale Zee land te Vlissingen te bezichtigen. Onder leiding van een aantal des kundigen op werktuigbouwkundig en electriciteitsgebied werd 'n rond wandeling door het fraaie gebouw gemaakt, waarbij de opstelling en werking der verschillende machines en apparatuur op duidelijke wijze werd verklaard. De belangstelling voor deze tweede excursie was bui tengewoon groot. Lezing voor Geref. Jeugd Centrale. Voor de Gereformeerde Jeugd Centrale „Ende dispereert niet" te Vlissingen. zal Vrijdagavond in het Jeugdgebouw een vertelavond worden belegd. Als spr. treedt op dr. D v. d. Meulen, oud-gezant in Arabië, die bij lichtbeelden zal vertellen over de Arabische levenswijze. Oost- en West-Souburg „Vlijt en Volharding" gaf uitvoering De muziekvereniging „Vlijt en Volharding" te Souburg hield Zater dagavond in „De Zwaan" een uitvoe ring onder leiding van de heer A. L. van Wallenburg. Na een welkomstwoord door de voorzitter, de heer L. Kasteleijn, die tevens van de gelegenheid gebruik maakte om in verband met de hoge kosten de verloting in de pauze warm aan te bevelen, werd het pro gramma geopend met „With Sword and Lance" van H. Starke. Hieruit bleek direct, dat de vereniging in staat is een goede uitvoering te bren gen. In „Posthoorn Galop51 van H. König toonde de heer W. J. van Bo ven zich een goed solist. Het pro gramma, dat uit acht nummers be stond, werd besloten met „Colonel Bogey on Parade" van K. J Al- ford. Op het daverende applaus volgde nog een toegift. Na de pauze bracht de Souburgse Toneel- en Cabaretclub de klucht „Hoog bezoek" op de planken. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Oostkapelle Bedrijfsvoorlichting De verenigi iCT voor bedrijfsvoorlich ting „Walcheren" hield te Oostkapelle de jaarli.kse praatavond onder leiding van de heer Z, Maljaars. De rayonassistent, de heer Krijger hield een inleiding over „Stikstofbe mesting op erwten?" De heer J. G. van Liere sprak daar na over „Mechanisatie in de Land bouw". Tenslotte werden een tweetal films vertoond. De belangstelling voor deze bijeenkomst was niet groot. FILMS IN ZEELAND. W oestijna vonturen. Een wel ongemeen avontuurlijke ge schiedenis werd onder de titel „Des tination Gobi" („Zestig zadels voor de marine') verfilmd onder regie van Robert Wise. Het is het verhaal van een handjevol marinemensen, dat tij dens de tweede wereldoorlog gedropt wordt in de Gobiwoestijn om meteoro logische waarnemingen te doen. Het kampement loopt iedere dag het ri sico door een Japanse cavaleriepa- trou.Ile te worden overrompeld en bo vendien beleven de marinemannen een serie deels grappige, deels spannende avonturen met een nomadenstam. Een eindeloze, afmattende tocht door de Gobi-woestijn vormt in deze film, die te zien is in Alhambra, (Vlissingen) een spectaculair onderdeel, evenals de vaart op een oude jonk. Een boeiende rolprent. In Grand (Goes) is de in deze ru briek reeds besnroken film „The snows of Kilimanjaro" een uitste kende film te zien. Offiri»^ nuhllcatiei. VLISSINGEN. INENTING TEGEN DIPHTHERIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat voor kinderen in de leeftijd van 2 l.m 13 jaar. de gelegenheid be staat zich kosteloos tegen diphtherie te doen inenten en herinenten en wel op Woensdag 20 Januari 1954. des morgens te 11 uur, In het Medisch Centrum, Ju- lianalaan 4. AUTOMOBILISME Deelnemers Rally van Monte Carlo gestart In Servië werden wegen sneeuwvrij gemaakt Maandagmiddag en -avond zfln uit de verschillende Europese hoofdste den de deelnemers aan de internatio nale Rally van Monte Carlo gestart. Iii Midden-Servië stelden ploegen werklieden alles in het werk om de hoofdweg van Skolpje naar Nlsj, waar de te Athene gestarte deelne mers vandaag zullen passeren, sneeuwvrij te maken. De overige ge deelten van de route waren reeds sneeuwvrij gemaakt. In Stockholm wees de thermome ter één graad beneden het vnespuni aan en de zon straalde aan een diep blauwe hemel Bij de 42 wagens, oïe hier vertrokken, waren 3 Nederland se équipes. Naar het zich iaat aanzien, zullen de deelnemers op hun reis door Zwe den niet veel moeilijkheden ondei vin- Jen. De automobilisten, die uit Pa- lerma vertrokken er waren geen landgenoten bij hebben vooi de eerst komende dagen goede vooruit zichten. De équipes, die Oslo als startplaats hadden krijgen het <nin der gemakkelijk Het vroor gisieien 8 graden, terwijl de wegen op veie plaatsen glad waren, Van de 55 équi pes, die Lissabon als startplaats voor de Rally hadden gekozen hebben er zich drie definitief teruggetrokken De eerste wagen startte om enkeie minuten voor negen Hel weer was goed Dertien Nederlandse équipes hadden Monte Carlo als startplaats uitverkoren Allen zijn Maanriagmid dag of -avond vertrokken De vooi- uitzichten zjjn hier gunstig. VOETBAL E.M.M. leed tegen Clinge ongelukkige nederlaag (1-2) Het Vlissingse EMM ontving Clin ge. dat de beide punten mee naar Zeeuwsch-Vlaanderen nam. Voor de rust was Clinge, dat van het wind- voordeel kon profiteren, sterker. De Zeeuwsch-Vlamingen namen na 2 mi nuten de leiding. Een schot van links binnen Mangnus vloog via de schoen van de EMM-rechtsback In het doel (01). Tien minuten voor rust kwam linksbinnen Louwerse alleen voor de Clinge-doelman. Hij werd op ongeoorloofde wflze ten val gebracht. De toegestane strafschop werd door K. v. d Gruijter benut (1 1) Na de rust was de thuisclub vrijwel voortdurend in het offensief Het ge luk was echter met de bezoekers, die na 5 minuten de leiding namen, doordat de EMM-rechtsback. toen hij een aanval probeerde te onderschep pen, het leer in eigen doel knalde (12). Daarna speelde de strijd zich vrijwel uitsluitend op de helft van Clinge af. Doelpunten bleven echter uit. SCHAATSEN Andersen wordt instructeur De Noorse schaatsenrijder Hjalmax Andersen heeft beslotei na dit seizoen de schaatsen althans wat wedstrijden aangaat voor goed aan de wilgen te hangen Voor dt schaatssport zaï hij dan evenwel nog niet geheel verlo ren zijn want Hjallis neeft medege deeld dat hij als inst<\«cteui zal op treden De Noorse cracl zal nog deel nemen aan de op het programma staandt wedsti ijden. O» er zijn deel neming aan de Zwitserse en Europe se kampioenschappen over veertien dagen in Davos heeft Andersen zich echter niet positief uitgelaten. Vlissingse Nutsspaarbank in 1953. Verschenen is thans het Jaarverslag van de Vlissingse Nutsspaarbank over 1953. Aangezien wij zeer onlangs reeds de belangrijkste cijfers over het afgelo pen jaar waarin het spaartegoed de 10 millioen gulden overschreed hebben gepubliceerd, volstaan wij thans met net vermelden van enkele algemene opmerkingen en exploitatie- cijfers. De schade van de ramp van 1 Februari is voor de spaarbank geluk kig zeer beperkt gebleven. Op het hoofdkantoor liep de centrale ver warmingskelder vol water en in het kantoor te Wolfaartsdijk heeft ruim een meter water gestaan. De admini stratie werd hier echter gered. Na 3 maanden kon men het eigen gebouw weer betrekken. De schade werd door de Ned. Spaarbankbond vergoed uit van de buitenlandse spaarbankbonden ontvangen gelden. Gemem jreerd wordt de aanmerke lijke rentedaling, waarvoor het be stuur werd gesteld bij de belegging in obligaties. De rentevergoeding voor de inleggers kon hierdoor en ook door de stijging der onkosten niet worden verhoogd. De exnloitatierekenlng vertoonde een batig saldc van f 89 027.61 (v.j 60 921. Dit bedrag werd toege voegd aan de reserve, welke daardoo' gestegen is tot 11.6887 procent van het inleggerskapitaal dat f 10.036 077.90 bedraagt De algemene reserve steeg tot f 742136.07 De reserve voor koersverschillen bedraagt thans f 430.824.75 en de pens'oenreserve f ii firn .50 De koerswinst ad f 151.965.18 werd aan de reserve koersverschillen toegevoegd. Examens. De heer C. Boere te Groede slaagde aan de R K Universiteit te Utrecht voor het candidaats-examen tandheel kunde (2de gedeelte) Voor het practtjk-examen boekhou den slaagde de heer J. C. Faas uit Re- tranchement. Geslaagd voor het cand. examen tandheelkunde de heren: C. Boere te Groede en J C. A. Neve te Ossenisse AFDEL1NGSVOETBALOVERZICHT Hoofdplaat I en Terneuzen III bleven ongeslagen in de afdeling Zeeland van de KNVB zijn na Graauw I ook nog nve© andere kampioenen bekend geworden. Het waren het cerate en tv\de elftal van Burgh, die de vlag konden h(J*en Burgh I werd kampioen, /.on der dat het behoefde te spelen. Naaste concurrent Mevo I verloor n-i met 40 van Renesse i. Burgh U deed het zonder hulp van tweeden- De ploeg versloeg Mevo II met niet minder dan 100. In de eerste klasse A was Kruinin- en I te sterk voor Domburg 1 (1 Door deze overwinning stegen de papieren van de Bevelanders In niet geringe mate Lewedorpse Boys l en Noormannen 1 speelden 3—3 eeigk. hetgeen ook al in de kaart van Kiui- ningen was. 's Heer Arendskerke 1 bleef met klein verschil de baas over Hansweertse Boys I (3—2). In 2 B nestelde Hoofdplaat 1 zich door de 51 overwinning op Rapen burg I op de eerste plaats. De West- Zeeuwsen-Vlamingen hebben oog teen verliespunten Rapenburg was e eerste ploeg, die er in slaagde de sterke verdediging van Hoofdplaat voor de eerste maal te passeren In 1 C won Renesse I mei grote cijfers van Mevo 1. waardoor fcsii'gh I dat een vrije das had de kam- pioensvlag kon hijsen. In de reserve eerstf klasse A Is de 2—1 overwinning van Aardenburg II op Ria n een aangename verras sing. De onderste plaats konden de West-Zeeuwsch-Vlamingen eveDwel nog niet verlaten In de reserve eerste klasse B won Terneuzen IH zoals verwacht van Middelburg Hl (4—6) De Terneu zenaren zijn nu practisch kamnioen Axel Hl speelde verdienstelijk gelijk tegeh Goes HI (3—3). 2e en 3e klasse In 2 A boekte RCS III een mon sterzege op Robur H (8 -0). Kwa- dendamme I kwam met de hakken GEMEENTERAAD KOUDEKERKE Overigens was 1953 een goed jaar Onder voorzitterschap van burgemeester J L. Dregmans kwam de raad van de gemeente Koudekerke voor de eerste maal in 1954 bijeen. In zijn Nieuwjaarsrede zeide de voorzitter, dat de gemeente Koudekerke niet on tevreden mag zijn met de behaalde resultaten in het afgelopen jaar. Het vreemdelingenverkeer, de land- en tuinbouw en de activiteit In de bouw bedrijven waren niet teleurstellend. Er werden 44 bouwvergunningen af gegeven ,o.m. voor de bouw van vier woningen, vijf boerderijen en zes zomerwoningen. Momenteel zijn in aanbouw vier woningen, drie boerde rijen en twee zomerwoningen De riolering in het zomerwoningenterrein kreeg haar beslag, terwijl het electriciteitsnet aldaar werd uitgebreid. Met de aanleg van een sportveld is een aanvang gemaakt. Met bijzondere belangstelling volgt het college van B. en W. de vestiging van een machinefabriek in de voor malige bedrijfsgebouwen van de Stoomtram Walcheren, aldus de bur gemeester. Twee jaar geleden heeft het college ernstige pogingen in het werk gesteld een dergelijke industrie aan te trekken In verband hiermede heeft het gemeentebestuur een extra toewijzing van z.g. industrie-wonin gen gevraagd. Het waterwingebied Dishoek staat wederom in de belangstel ling De voorzitter wees de be schuldiging. geuit tijdens de ver gadering van de Provinciale Sta ten, als zou de gemeente Koude kerke een slecht verliezer zijn met beslistheid van de hand. De voorzitter voerde aan. dat de strijd even openhartig als zakelijk was gevoerd. Na een intensieve strijd, aldus de voorzitter, werd bereikt, dat in het kader van het Streekplan Walcheren de mogelijkheid werd geopend voor Koudekerke om badplaats te worden Van het Zuidelijk gedeelte af werden resp. geprojecteerd een kampeerter rein, een zomerwoningenterrein, een kampeerboerderij en plaatsen voor landhuizen en pensions Nu dreigt het recreatiegebied geschonden te worden door het centrum van Dishoek zij het met epige concessies voor het waterwingebied op te eisen. Dit on danks het feit, dat bij toepassing van de door de gemeente Koudekerke aan de hand gedane infiltratie-metbode. MARKTBERICHTEN GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen (officieuze noteringen per .00 kg. franco Rotter dam). Tarwe - witte tot 28.10; oeiere kwaliteit iets daarboven; rode tarwe tot 27.60. Voedergranen: Zomergerst - prijshoudend - maal- kwaliteit tot 21.50; overigens 22.2523 75; grove geschoonde daarboven; haver - vast f21—22,25. blanke daarboven: rogge - prijsuou- dend - 21 50 22.25; 17 vochtga- rantie daarboven. Peulvruchten - kalm groene erw ten 40--51; schokkers f 5071; bruine bonen I 80102.50. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Kleiaardappelen 35 mm. opwaarts Eigenheimers 12—16.50; Bintjes 11.25—12.25; Alpha's 9.75: Beve landers f 12.25 -13 50: Furore 12 50 13; IJsselster f 10.50: Meerlanders 12. Voeraardappelen 44.75; DrH- zen berekend oer 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappe len op wagon, schip of auto. VISMIJN VKERB. 18 Jan Aangevoerd 355 kg export garnalen 2.88—3.30; 41 kg. schar 84—08. 53 kg. bot 45-00. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Ritthem de. I P. C van 't Hof, predikant bfl de Lucht strijdkrachten te 's-Gravenhage. de productie van hèt water aanmer kelijk kon worden uitgebreid. Zonder inschakeling van een deskundige voor onze gemeente zou het woord infil tratie niet zijn gebruikt Dc werkelijkheid is, dat een dure installatie is gebouwd in een gebied waar veel minder water zit dan men aanvankelijk verwachtte Is er wel 'n gemeente in ons gewest, aldus spre ker. waar zoveel aanslagen moeten worden verwerkt? Ook hangt nog al tjjd de grenswijzigingskwestie met Vlissingen, Wanneer dit een feit wordt dan zal men bij wijze van schadeloosstelling de gemeente Big gekerke bij ons voegen. Dan nog kan het niet anders genoemd worden dan een aderlating. We kunnen aannemen dat dit op een gegeven moment nood zakelijk is maar eenzelfde gedachten- gang kunnen we niet volgen aan gaande Dishoek. De heer J. Jasperse beantwoordde de rede van de voorzitter. „VEELOMSTREDEN" SCHUUR Uitvoerig werd gediscussieerd over de eventuele aankoop van eigendom men aan de Tramstraat. Het college van B en W. was in onderhandeling getreden met A. Cijvat, die zijn schuut wilde verbouwen. Indien de verbou wing een feit zou worden, zou de Tramstraat verbreed kunnen worden Dit geldt eveneens voor de verbre ding van CithershilL Het resultaat van de onderhandelingen was, dat de betrokkene bereid was tot verkoop voor f 6000 De meerderheid van hel college was van oordeel, dat deze som te groot was, hoewel deze in begin sel niet ongenegen was het voos stel te doen De minderheid in casu wet houder J. de Kroo was evenwel van mening dat het gevraagde bedrag bil lijk was De aankoop stuitte dus bij het college van B. en W. op overwe gende bezwaren Uitvoerig zetten de diverse raads leden hun standpunt uiteen. De voor- en nadelen werden overwogen maar men kon bet niet spoedig eens wor den. H'erna werd in geheime verga dering overgegaan. Na heropening werd over het voorstel van B en W gestemd Met 4 tegen 3 stemmen werd het voorstel van B en W verworpen, zodat de schuur aangekocht zal wor den, Z.h.s besloot de raad tot herzie ning van de jaarwedden van het ge meente-personeel overeenkomstig de Rijksregeling Het bedrag per leerling voor het laat 1954 ter- behoeve van het gewoon lager en voortgezet ge woon lager onderwijs werd benaald op f 29.19 Op voorstel van B en W besloot de raad aan de bijzondere la gere school te Cithershill voor het laar 1954 een voorschot te verlenen van f 6284 De Herv school kreeg een voorschot toegewezen van f 7790 57. Bij de rondvraag bracht de heer Fllpse de kwestie Dishoek ter spra ke Hij vroeg of het -ollege van B en W nog iets zal doen tegen de beslis sing van de Provinciale Staten Spre ker noemde het betreurenswaardig dat de gemeente Koudekerke een sleeht verliezer werd genoemd Bij de behandeling van deze kwestie zou men niei genoeg rekening gehouden hehben met de belangen van de ge meente Kondekerke, volgens de heer Fllpse. ovei de «loot tegen Zeelandia Hl (2 —3). Yerseke II liet een «teek vullen in de wedstrijd tegen Goes IV il 1). terwttl Middelburg IV en Hans weertse Boys D de buit eveneens deelden (3—3). In 2 B moest Hulst III In Bres- Kens III zfln meerdere erkennen (1 —4) In 2 C werd Burgh II kampioen door de 10—0 zege op Mevo II brel- schor U kon niet aan winst komen bfl Zonnemaire 1(2 0). terwijl Brou wershaven I met 42 klop kreeg van Renesse In 3 A was Domburg II niet opge wassen tegen Lewedorpse Bovs II (1-3). In 3 B klopte teider Zuidzande I met groot verschd Hoofdplaat II (7 -1). In 3 C ging Vogelwaarde II met de eer en de punten strijken tegen Graauw (4—2). Amsterdamse Beurs 15 Jan. 18 Jt Bank v. Ned. Gem. 4% 108% Bank v. N Gem 0-5-10 128% Nederland 1951 (3%) 102% 108% 128 lU2% Nederland 1948 (3?4) Nederland 1947 (3%) 3 99%! Nederland 1937 3 98 Dollarlening 1947 3 95% Investeringscertific, 3 100rk Nederland 1962-64 3 101 Nederland N VV S. 2% 79 Ned. Indië 1937 A3 99 Grootboek 1946 3 98% Nat. Handelsbank 132% Ned Handelsmij. 170 A.K.U. 192% Bergh's en Jurgens 280 V- Cal vé- Delft 142% Centrale Suiker 190 Kon. Ned. Hoogovens 174% Unilever 231 Ned Kabelfabriek 235 Philips 212 Wilton-Feijenoord 191% Billiton 320 Kon Petroleum Mfl. 352 Amsterdam Rubber 110 Holland Amerika Lijn 115% Kon. Paketvaart 124 Rotterdamse Lloyd 133 Ned. Scheepvaart Unie 137% Stv M\j. Nederland 143 H.V.A. 124% Deli-Batavta Mij. Deli Mtj. 106% Baltimore-Ohio Missouri K.T. New York Centra Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel 47% 48% U.S. Steel 38% 39% North American Cy. 21 22 Midcontinental 66% 66% Shell Union 79% 78% Tide Water 20 20m Kon. Mfl. ue Schelde NB 117 119 AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10.62% 10 63%. New York contant 3.78 5/16 Parijs contant 1.0835 1.0855. Brussel con tant 7.59 7 60 Frankfurt contant 90.84—90.94 Zurich contant 86 91— 87.01 Stockholm contant 73 22— 73.32. Kopenhagen contant 54 86-/ 54.96. Oslo contant 53 04 531( Braz. dollar contant 3.78%—3 79% 3% procent Nederlandse staatslening Blijkens een Maandag gepubtieeerl prospectus heeft de minister van fi nanciën besloten tot 1e uitgifte van een 3% procent Nederlandse staats lening. groot 300 millioen te; en een koers van J9 procent. De lening heeft een looptijd van ten noogste 40 jaren, gerekend van 15 Februari 1954 Onder voorbehoud van versterkte of algehele delging zal, te beginnen in 1955 Jaarlijks oer 15 Fe bruari 2% procent op dt lening \vo«w den afgelost. Nagekomen advertenties. Met blijdschap geven wjj kennis van de geboorte van ons Zoontje in Broertje WILLEM ('OKNEUS. N. JANSE L. E. JANSE— HUYSSOON WILMA Vlissingen. 18 Januari 1954. Gerard Doulaan 9. Algemene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm. onze geliefde Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder MARIA JOHANNA KRUL Weduwe van MARINUS VISSER tn de gezegende «udet dom van ruim 84 laat Uit aller naam, M VIS-ER Vlissingen. 17 Januari 1953. Bloemenlaan 95. Geen bezoek. Op verzoek van de overledene geen bloemen. De teraardebestellinr zal plaats vinden op Donderdag 21 lanuari a.s.. des nam 2 uut vanaf het sterfhuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3