BE VEUDVVESEX BEELDJES Meeste Haagse ziekenhuizen sluiten voor bezoek KLANKBORD JIMMY BROWN en de Bloed boef-Beren ACCOORD IN BERLIJN OVER PLAATS VAN BIJEENKOMST RHEE VERLENGT HET BESTAND IN KOREA MET 90 DAGEN MAANDAG 18 JANUARI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 DE WITTE POKKEN-EPIDEMIE Grote toeloop voor herinenting Ondanks alle genomen voorzorgsmaatregelen breidt de witte pokken epidemie zich in Den Haag uit. Sinds Vrijdag zijn vier nieuwe gevallen van alastrim (witte pokken) geconstateerd. Het aantal patiënten bedraagt thans 25. Acht patiënten zijn voor observatie opgenomen. Uit voorzorg worden thans in het Haags sanatorium, het Nebo-zieken- huis en het ziekenhuis van „De Volharding" geen bezoeken toegelaten. Ook de Ramaerkliniek te Loosduinen en het Rotterdams zeehospitara te Katwijk zijn tot deze maatregel ov ergegaan. evenals de R.K. vrouwen kliniek „Bethlehem" in Den Haag. Voorts wordt medegedeeld, dat aan personen, afkomstig uit Den Haag, Scheveningen, Loosduinen, Kijkduin, Wassenaar, Rijswijk en Voorburg, niet in het bezit van een internationaal bewijs van inenting, uitgereikt na 1 Januari 1951. met ingang van vandaag niet zal worden toegestaan, patiënten te bezoeken, opgenomen in een van de militaire ziekeninrichtingen in Ne derland. In gevallen van ernstige ziekte of levensgevaar kan op deze regel, in overleg met de chef van de betrok ken inrichting, een uitzondering wor den gemaakt. Op 24 punten in Den Haag is gele genheid gegeven tot kosteloze inen ting. De toeloop tot de vaccinatie- bureaux is zeer bevredigend. Duizen den personen hebben zich reeds laten behandelen. In verband met de witte pokken epidemie zijn ook voorzorgsmaatrege len getroffen ten behoeve van het mi litair personeel van zee- en lucht macht. Zoals bekend, is een dergelijke maatregel voor de landmacht reeds getroffen. Aan militairen van de zeemacht, wo nende of werkzaam in Den Haag of randgemeenten, zal geen verlof wor den verleend voor reizen naar buiten Den Haag. Zij zijn verplicht zich te laten her inenten. Voor degenen, die nog nooit zijn gevaccineerd, geldt de ze verplichting niet. Voor het luchtvaartpersoneel is de re-vaccinatie niet verplicht gesteld. Poging tot vorming van nieuwe Italiaanse revering Professor Amintore Fanfani, een der leiders van de linkervleugel van de (Katholieke) Christendemocrati sche party, heeft de Italiaanse presi dent Einaudi medegedeeld dat hij be reid is een nieuwe Italiaanse rege ring te vormen. Fanfani is 45 jaar. Hij staat be- AFWISSELEND IN OOST EN WEST „Voorzichtig optimisme" in Londen De Grote Vier hebben Zondag overeenstemming bereikt over de plaats, waar in Berlijn vergaderd zal worden. Aan de thans bereikte overeenstem ming zyn tien vergaderingen, waarvan de laatste twaalf uur heeft geduurd, vooraf gegaan. Zaterdagmiddag werden de voorbereidende besprekingen, welke twee dagen geleden afgebroken werden, hervat. De Westelijke on derhandelaars hebben nieuwe instructies van hun regeringen ontvangen. De vier ministers van buitenlandse zaken van Engeland, Frankrijk, Ame rika en Rusland zullen afwisselend in Oost- en West-Berlijn vergaderen. In West-Berlin zal men bijeenkomen in het gebouw van de geallieerde be stuursraad en in Oost-Berlijn in het gebouw, waar de Sowjetrussische am bassade is gevestigd. Er zal elke week van vergaderplaats worden ge wisseld. Er zijn deskundigen benoemd voor het treffen van technische voor bereidingen voor de conferentie, die 25 Januari a.s. zal beginnen. De Britse minister van staat, Sélwyn ^.loyd heeft verklaard, dat Groot-Brittannië ten aanzien van de komende conferentie van Ber lijn een standpunt van „voorzich tig optimisme" inneemt. De Britse vertegenwoordigers zouden alles in het verk stellen, .»m de span ningen te verminderen „wy zijn echter niet bereid af te zien van onze defensieregelingen". „Wij zyn bereid in alle opzichten de proef te nemen op Georgi Malen- kows verklaring, volgens welke het naast elkaar bestaan (van het Wes ten en het Sowjet-blok) mogelijk is". Minister Lloyd verwierp het denk beeld van isolationisme en pacifisme. Isolationisme zou ons voor niets be waren en pacifisme zou ons er toe brengen, dat wij geen weerstand zou den bieden aan een mogelijke verove raar. Onderhandelingen dienden te worden aangeknoopt, als men zelf op een basis van collectieve kracht stond, aldus Lloyd. Ook ambassadeurs Volgens mededeling van de Ameri kaanse ambassade in de Sowjet-Unie zal ambassadeur Bohlen deelnemen aan de viermogendheden-conferentie. Waarschijnlijk zal hij op 22 Januari aan boord van zijn particuliere vlieg tuig Moskou verlaten. De Britse ambassadeur, Hayter, zal zich, in gezelschap van zijn eerste se cretaris, eveneens naar Berlijn bege ven. Louis Joxe, de Franse ambassa deur, is, naar verluidt, reeds uit de Russische hoofdstad naar Parijs ver trokken, waar hij overleg met zijn re gering zal plegen, alvorens naar Ber lijn te gaan. kend als een „dynamische persoon lijkheid" en als Katholieke maat schappelijk hervormer. Men verwacht dat hij een soort centrum-regering zal vormen, sa mengesteld uit leden van zijn eigen Christendemocratische partij en enige onafhankelijken. Gemeend wordt, dat tenminste één vooraanstaande Christendemocraat van de rechtervleugel deel zal uitma ken van Fanfani's regering, zulks als waarborg voor die Christendemocra ten die vrezen dat Fanfani weieens te ver met zijn sociale hervormingen zou kunnen gaan. Dit zou dan de partij-organisator Attflio Piccioni, die wordt genoemd als de nieuwe Italiaanse minister van buitenlandse zaken. Men meent voorts dat de uitge sproken rechtse koningsgezinde par ty" Zondagavond heeft toegezegd een regering-Fanfani te zullen steunen, mits Andreotti minister van binnen landse zaken wordt. De 35-jarige Andreotti is in de af gelopen zes paar De Gasperi's nauw ste medewerker geweest. Morgen viert prinses Margriet haar elfde verjaardag. BIOSCOOP. In het Russische cultuurtijdschrift we bespa ren onze lezers de Russische naam wordt geklaagd over de bioscopen in Moskou. Er zijn maar 45 bioscopen in die stad, dat wil zeggen één op de 130.000 zielen!! In de meeste zijn geen brandvoorzieningen getroffen. Ze hebben in de foyer een paar wrakke banken staan. Er zijn slordige W.C.s. De buffetten, waar men in vui le glazen een drankje geser veerd krijgt, zijn onogelijk en klein. De regering heeft nu en kele van de kleinste en vuilste bioscopen laten sluiten en er wordt gewerkt aan een bouw- program voor nieuwe reuzen- bioscopen. VESTEN De toneelspeler Peter Ustinow heeft in Londen een club van „vestendragers" ge sticht. De leden hebben aan elkaar en de wereld beloofd, dat ze altijd fel-kleurige ves ten zullen dragen onder hun colbertjasjes. NIET NOBEL. Paillette God- dard (filmster) heeft nage dacht over werken. Hier is haar mening: „Werken is niet nobelhet is alleen maar gezond ACHTBAAR MAN. De politie agent Albert Lamy in St. Pe ter Port (Guernsey) is een achtbaar man. Hij verscheen bij zijn chef en leverde een pro ces-verbaal in tegen Albert La my, die met zijn motorfiets roe keloos had gereden. Hij had namelijk zijn ogen niet op de weg gericht gehouden en was toen tegen een tuinhaag gereden. De rechter legde hem twee pond boete op. OPTIMIST. In Los Angeles is een Optimistenclub. Voor die club sprak meneer Sigmund Blomberg over „Hoe oefen ik myn geheugen?" Toen hij na afloop huiswaarts ging.ver gat hy zijn hoed. MOLENS. Watermolens zijn blijkbaar niet veel waard. En kele weken geleden zijn er vier met bijbehorende erven en tui nen in Zuid-Holland verkocht voor een kwartje per stuk Ze werden eigendom van een stichting, die de molens in stand wil houden. Op dat in stand houden was blijkbaar nie mand happig MISTINGUETTE. Jarenlang heeft de cabaretartiste Mistin- guette beweert, dat ze de mooi ste benen van Frankrijk had. Ze waren tegen een hoog be drag verzekerd. Vorige maand heeft Mistinguette (80 jaar) medegedeeld, dat ze de verze kering niet meer zal verlengen. Ze wil zich terugtrekken Het echte cabaret van om streeks 1900 bestaat in Parijs niet meer. 67. Jimmy borg de geheimzinnige brief weg en keek scherp om zich heen Weer had hij hel gevoel, dat hij op ditzelfde ogenblik bespied werd. dat er ogen waren, die naar hem loerden. „Als ze denken, dat ik mij door dit "soort flauwe briefjes laat imponeren, dan hebben zij het mis", bromde hij. „'t Raarste is nog, dat deze onbeschaafde en vreselijke gevaarlijke Bloedboef-Beren hun gevangenen in staat stellen briéfjes te schrijven. Dat kan natuurlijk niet en daarom geloof ik. dat wij hier niet met dieren, maar met ménsen te doen heb ben. Mensen, die om de één of andere duistere reden niet willen, dat wij dit gebied binnen dringen. En daar wil ik meer van weten. Ik laat mij in elk geval niet als een bange schooljongen wegsturen. Ik zé] en móet er meer van weten" Jimmy begon de plek te onder zoeken waar de vorige dag de tent nog had gestaan. De sporen waren zo goed en zo kwaad als het ging weg gewerkt, maar Jimmy's wieg had niet voor niets in het oerwoud van Afrika gestaan. Op het gebied van spoor zoeken kon memand hem iets leren. Heel nauwkeurig begon hij de omgeving af te zoeken. Hij begon aan takjes en blaadjes te ruiken en plotseling had hij het spoor beet. Jimmy begon het langzaam en omzichtig te volgen. Telkens bleef hij stil staan om teneinde om zich heen te kijkenToen kwam hij op een open plek in het bos. Voetje voor voetje zette Jimmy zijn tocht voort. Hij róók hiér als 't ware onraad LEZERS SCHRIJVEN Het afvoerkanaal langs de Edisonweg. Als men gaat wandelen van Oost- Souburg naar Vlissingen of omgekeerd, is de kortste weg over de Edisonweg langs de nieuwe P.Z.E.M.-centrale. De ze weg zal in de toekomst nog wel mooier worden. Maar er schuilt langs die weg een nogal groot gevaar. Namelijk het koel waterafvoerkanaal van de nieuwe P.Z. EM.-centrale, dat tot aan de Prins Hendrikweg loopt. Dit afvoerkanaal is van een gladde tegelwand gemaakt, zodat, wanneer iemand, hetzij mens of dier, (en zéker de kinderen) er in zou den vallen, het voor drenkeling en redder onmogelijk zou zijn om er uit te komen. Waarom niet hier en daar een trapje in de glooiing aangebracht? Het beste zou misschien nog zijn om het kanaal af te zetten met gaas. Laat deze weg een mooie weg wor den en blijven. Souburg. A. F. TIENPOND. lid K.N.BJEt.D. Conferentie Vrije Evangelische Gemeente Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s. houdt de Vrije Evangelische ge meente te Goes haar jaarlijkse drie daagse conferentie. Vanavond wordt geopend met een bidstond door ds Karelse. Als onderwerp voor de mid dagsamenkomsten is gekozen „De gemeente van Christus". Hierover zullen Dinsdag, Woensdag en Don derdagmiddag spreken ds Huson uit H. I. Ambacht, ds Van Wijck uit Gouda en ds Verboom uit Den Haag. In de avondsamenkomsten zullen deze predikanten het onderwerp voor de komende conferentie van de We reldraad van kerken in Amerika be handelen, nl. „Jezus Christus onze hoop" woensdag- en Donderdagvoormid dag zullen eveneens bidstonden wor den gehouden. KERKNIEUWS Provinciale vergadering „In dienst der Kerk" Meer activiteit gewenst De Hervormde mannenvereniging „In dienst der Kerk" hield Zaterdag middag en -avond in de Prins van Oranje te Goes haar provinciale ver gadering. Na de gebruikelijke ope ning met zang, gebed en schriftle zing sprak de voorzitter, ds E. Durk- stra te 't Zand (Middelburg), zyn openingswoord, dat enigszins in mi neur gesteld was. Volgens spreker waren nog te weinig leden actief, zo dat het werk neerkomt op enkelen. Dat de arbeid van de vereniging niet zonder inhoud is. werd wel bewezen tijdens het geslaagde week-einde te Hedenesse in Augustus 1953. Er ls echter niet voldoende ontplooiing naar buiten. „Wanneer alle leden eens actief werden en in Gods Wijn gaard gingen werken, wat zouden er dan niet voor vruchten te plukken zijn!" aldus sprèker. Er gaat vol gens ds Durkstra nog te weinig van de vereniging uit. Het werk kan niet worden gedaan in lauwheid en laks heid. De inzet van de volle persoon lijkheid wordt geëist. JAARVERSLAG Vervolgens bracht de secretaris, de heer C. Dronkers tlit Vlissingen, verslag uit over het afgelopen jaar. Hieruit bleek o.m.. dat ue Feorua- ri-ramp ook een stevige bres heeft geslagen in de activiteiten der vereni ging op Schouwen-Du iveland. Even als in Zeeuwsch Vlaanderen is op Schouwen-Duiveland slechts één af deling. Op Zuid Beveland en Walche ren ging het werk door, doch er wer den geen nieuwe afdelingen gesticht. Ds A. W. M. Odé uit Goes. Zeeuws adviseur van de Generale Synode van „In dienst der Kerk", constateerde, dat er weinig of geen groei in de ver eniging zat; het ledental bleef schommelen tussen de vier- en vijf duizend. Ds Odé achtte propaganda brood nodig. Hrj hoopte, dat binnenkort in elke provincie propagandisten kunnen worden uitgezonden. Alle kerkeraden dienen te worden bezocht. Tal van kerkeraden zjjn reeds aangezocht er naar te streven, dat plaatselijke ver enigingen worden opgericht, doch tot nog toe met negatief resultaat. Spre ker was er echter van overtuigd, dat dit anders zou worden. Na enige bespreking werd overge gaan tot het kiezen van een hoofd bestuurslid. daar de heer Dronkers als zodanig aftrad en niet herkies baar was. Gekozen werd ds J F. Wagener te Zoutelande. die hoopte te kunnen voortgaan op de door zijn voorganger ingeslagen weg. In de avondvergadering werden nog enkele huishoudelijke zaken be handeld De penningmeester, de heer R, A. Stenhuis. gaf te kennen, dat de provinciale kas dreigde te stagneren, indien de afdelingspenningmeesters niet tiidig de contributies voldoen. Tot slot behandelde ds L. D. van Djjl uit Koudekerke het onderwerp „Problemen rondom de canon". NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Hasselt ds B. G. A. v. d. Wiel te Tholen, te Ritthem ds I. P. C. van 't Hof. predikant bij de Luchtstrijdkrachten, Den Haag. Beroepen te Tholen P. v. d. Bijl te Driebergen. De Zuidkoreaanse president, Syngman Rhee, heeft Zaterdag het tydstip tot wanneer Zuid-Korea zich aan de wapenstilstandsovereenkomst zal hou den, met negentig dagen verlengd. Vorig jaar had Rhee de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, Robertson, medegedeeld, dat zijn land de bestandsovereenkomst negentig dagen lang na de dag waarop de politieke conferentie zou moeten beginnen, 26 October, in acht zon nemen. Rhee deelde Zaterdag mede, dat hi zich'over 180 dagen, te reke. m van 26 October, vrij beschouwt om elke stap te nemen die hij wil. Hy zeide. dat zijn eerdere verkla ring, dat hij het bestand negentig da gen in acht zou nemen na het begin van de conferentie, onverschillig wan neer deze zou beginnen, verkeerd was begrepen. Rhee zeide zelf aan dit mis verstand schuldig te zyn, omdat hij niet duidelijk was geweest. Negentig dagen van 180 waren voor de voorbereidende besprekingen en negentig voor de politieke confe rentie, „Idus Rhee. Op de vraag, wat Zuid-Korea zal doen na het verstrijken van genoem de periode, antwoordde Rhee: „Dat kunnen ik. noch onze bondgenoten, noch onze vijanden zeggen. Maar er moet iets gebeuren, wy kunnen niet rustig zitten afwachten". President Syngman Rhee heeft voorts meegedeeld, dat hi! binnenkort zal bekendmaken, dat de huidige na tionale vergadering haar bevoegdheid om het volk te vertegenwoordigen heeft verloren. Ujj zeide inecr ilan ge noeg van de afgevaardigden te heb ben. FEUILLETON DOOR PATRICIA WENTWORTH Achterover leunend in zijn stoel, keek March zijn vroegere onderwijze res met deels ernstige, deels humo ristische bewondering aan. „En nu meneer Holderness. Ik zou heus wel graag willen weten, hoe u op de idee van zijn schuld is gekomen." „Op de eenvoudigste manier van de wereld. De hele zaak draait eigenlijk om die gouden beeldjes. Die werden niet zo maar terloops gestolen, maar wel degelijk met tweeërlei doel, dat ik al heb uiteengezet. Ik moest nu nog nagaan, wie cr meer van die beel<Hes afwist. Juffrouw Cray en meneer Ro bertson had ik al uitgeschakeld en mevrouw Welby, reeds onder verden king van andere verduisteringen, zou wel zo slim zyn geweest, geen verdere risico's op zich te nemen. De May- hews kenden die beeldjes al zo lang, dat ze er heus geen speciale aandacht meer voor hadden. Zeker, de wanhoop en terneergeslagenheid van mevrouw Mayhew troffen me, maar ze werden verklaard door de angst over haar zoon en meneer Mayhew was, naar me al spoedig bleek, een in Melling al gemeen geacht man. Bovendien was hij eer.st tegen elf uur uit Lenton te rug gekomen en om half elf had me neer Robertson reeds de moord ont dekt. Als vanzelf gingen mijn gedach ten toen naar meneer Holderness." „Maar mijn beste juffrouw Silver..." Ze keek haar ex-leerling een tikje afkeurend aan. „O," hernam ze, „ik wil niet beweren, dat ik hem verdacht, maar zijn naam kwam bij me op als die van iemand, die zeker de waarde van de beeldjes moest kennen." „Ja, maar in de inventarislijst, etc. waren ze eenvoudig als „vergulde beeldjes" vermeld." Juffrouw Silver kuchte. „Ik voor mij," ging ze voort, „vond dat nogal vreemd. lederen wist, dat mevrouw Lessiter op zeer goede voet met haar zaakwaarnemer had gestaan en vol gens juffrouw Cray sprak ze graag met haar vrienden over de beeldjes, waarop ze, omdat het familie-erfstuk ken waren, erg trots was. Het kwam me dus als onmogelijk voor, dat me neer Holderness niet volledig zou zijn ingelicht Ook viel mij op, dat hij, toen meneer Carr Robertson zyn advies vroeg, deze aanried, alles aan de po litie mee te delen, 't Ligt niet op de weg van een rechtskundig adviseur z'n cliënt iets aan te bevelen, dat tot diens onmiddellijke arrestatie moet leiden en nog wel in zulk een vroeg stadium van de zaak. Ik veronderstel, dat de arrestatie slechts uitbleef, om dat juist toen een nieuwe verdachte opdook in de persoon van Cyril May hew. Intussen vroeg ik me af, waarom meneer Holderness dat gevaarlijke advies had gegeven". „Ik bewonder uw scherpzinnigheid". „Nu komen we aan de kwestie van de telefoongesprekken en de mededelin gen daarover van Gladys Luker", zei juffrouw Silver. „Ik stelde erg veel prijs op deze inlichtingen, omdat juf- frouw Cray, die mevrouw Welby de hand boven het hoofd hield, me "niet wilde helpen. Toen je me een afschrift van Gladys' verklaringen liet zien, trok het weer opduiken van de naam Holderness mijn aandacht. Lessiter was zijn twee gesprekken, met me neer Holderness en mevrouw Welby, vrijwel op dezelfde manier begonnen. Tegen de eerste zegt hij: „Goeden avond, meneer Holderness, ik heb het memorandum van mijn moeder ge vonden" en Catherine deelt hij aan stonds zijn vondst in bijna dezelfde woorden mee, waarna hij o.a. vertelt, dat hij nog een oude rekening heeft te vereffenen, dat het zijn gewoonte is, oude rekeningen niet te laten staan en dat hij juist de oude Holderness heeft opgebeld. Zeker, uit de mededeling kon worden afgeleid, dat hy zijn zaak waarnemer over de verduisteringen van mevrouw Welby had geraad pleegd, maar in verband met zijn op merking over oude rekeningen (meer voud), vroeg ik me af... of net memo randum niet iets behelsde, dat zowel Holderness als Catherine Welby in moeilijkheden kon brengen. Mevrouw Lessiter had altijd blindelings op haar raadsman vertrouwd en hem als een intieme vriend behandeld. Haar zoon was zo lang afwezig geweest, dat ei genlijk niemand zijn terugkeer ver wachtte, noch dat hy groot belang zou stellen in de door zyn moeder ge troffen schikkingen." Het breiwerk was af en juffrouw Silver bond de overgebleven wol stijf samen met de door haar gebruikte naalden. „Zie je, Randal, dat waren mijn over wegingen. Toen mevrouw Welby dood werd gevonden, kon ik niet geloven, dat ze zelfmoord had gepleegd. Ik was er zeker van, dat ze James Lessiter niet had vermoord, maar ook, dat ze meer van de misdaad afwist. Die voet afdrukken onder de seringestruiken waren van haar afkomstig. Toen ik haar na het ontdekken ervan een be zoek bracht, was ze erg opgewonden. En myn indruk, dat meneer Holder ness bij de zaak was betrokken, werd sterker toen ik hoorde, dat mevrouw Welby Zaterdagmorgen vroeg naar Lenton en direct naar zyn kantoor was gegaan." „Hoe ter wereld was u daar nu weer achter gekomen?" Heel bedaard klonk het antwoord: „Gladys Luker had in dezelfde bus ge zeten. Het meisje was erg bedroefd over Allan Grover's bevlieging voor mevrouw Welby en was haar gevolgd om te zien of "ze werkelijk naar het kantoor waar hy in betrekking was, zou gaan." March maakte een koddig wan hoopsgebaar. „Hoe zou op die manier een politieman ooit met u kunnen wedijveren?" riep hij uit. „U neemt als het ware het deksel van een heel dorp af en ziet hoe het er toegaat. Gladys en Allan zyn goede bekenden voor u. U kent hun familiebetrekkin gen tot in de negende of tiende graad, terwijl ik niet eens weet dat ze be staan." „Och. kom," glimlachte juffrouw Silver verlegen, „nu overdrijf je even sterk als Frank Abbot. Ik heb je al leen willen uitleggen, op welke zwak ke gronden myn vermoedens rustten toen ik Allan Grover vroeg, me te komen opzoeken. Ik kon niet vooruit zeggen, wat hij had mee te delen, maar in het dorp werd er over ge babbeld, dat hij altijd bij het Poort gebouw rondzwierf en ik achtte het mogelyk, dat hy Woensdag- of Zater dagavond iets van belang had waar genomen." Ze vouwde Josephine's manteltje netjes op en stopte het in haar breitas. „Nu, ik geloof niet, dat er nog veel te vertellen valt. M. i. is meneer Hol derness Zaterdagavond naar 't Poort gebouw gegaan met het vooropgezette plan om de vrouw, die hem van moord op James Lessiter kon beschuldigen, het zwijgen op te leggen. Ze had hem duidelijk laten blijken, dat ze profijt dacht te trekken van hetgeen ze wist, maar scheen geen ogenblik te denken aan het gevaar, dat ze had opgeroe pen. Meneer Holderness was blijkbaar gewoon haar te bezoeken. Toen hij Za terdagavond verscheen, ontving ze hem aJs gewoonlijk en zette koffie..." Hier viel March haar even in de rede. „Er is vastgesteld, dat op het blad maar één kopje stond. Hii ver klaarde 'it met de bewering, aat hij nooit koffie dronk, ofschoon ze hem die altijd aanbood. Volgens hem kon hij er met van slapen, maar had het op haar niet dezelfde uitwerking. In de gegeven omstandigheden vond ik dit nogal kras." Juffrouw Silver knikte even. „Ik denk, dat hij die slaaptabletten al opgelost heeft meegebracht en haar aandacht heeft afgeleid om het meng sel in haar koffie te kunnen doen. Ze had de koffie opgedronken en was vermoedelyk al slaperig geworden. Ongetwijfeld is hij erg vriendelijk ge weest en heeft haar alles beloofd wat ze maar wilde. Hy behoefde nergens meer op te wachten, liet haar liggen en reed naar huis." „Ja, zo zal het wel gegaan zyn," zei hij opstaande. „Nu, er zal nog heel wat werk aan de winkel komen en Drake zal zich in zijn element voelen.' Haar beide handen grijpend, hield hy die een ogenblik stevig vast. „Ik ga naar Rietta. Vertel het nog niemand, maar ik zal de gelukkigste man ter wereld zijn." HOOFDSTUK LCHI Tenslotte duurde het nog een tijdje voor Randal op White Cottage aan belde, want h(j had Rietta niet in haar huiselijke bezigheden en het middag maal willen storen. Ook had hij over wogen. dat hij eerst na tweeën een re delijke kans zou hebben haar alleen te spreken. (Slot volgt).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5