KAPPIE EN DE TR1L-MAGNEET mm Boris Shilkov wereldkampioen schaatsenrijden TREGRAM „A" ZATERDAG VERZONDEN DRIEWEGEN II DOOR ZEGE OP ZAAMSLAG II KAMPIOEN uit ui? TETHER 4 PROVIN 01 ALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 18 JANUARI 1954 RUSSEN OPPERMACHTIG TE SAPPORO Andersen stelde sterk teleur Andermaal hebben Russische sportlieden getoond op welk hoog peil de sportbeoefening in hun vaderland staat. De Russische schaatsenrijders, die aan de wereldkampioenschappen te Sapporo, in het Noorden van Japan, hebben deelgenomen, hebben laten zien, waartoe zij in staat zijn. De vier nummers, waaruit de titelwedstrijden bestaan, de 500, de 5000 de 1500 en de 10.000 meter, zijn alle in een Russische overwinning geëindigd Niet door de oppermacht van een enkeling maar door sterk rijden van vrywel de gehele ploeg, want niet minder dan vier Russische rijders plaat sten zich In het eindklassement onder de eerste vijf en de eerste drie plaatsen werden alle door Russen bezet. Nog duidelijker voor de kracht in de breedte spreekt het fc-it, dat deze zelfde drie Russische deelnemers tezamen de vier onderdelen op hun naam brachten. Jevgeny Grishin won de 500 meter, Boris Shilkov de 1500 meter en Oleg Goncharenko de 5000 cn de 10.000 meter. Hjalmar Andersen, de man, op wien de Noren al hun hoop hadden geves tigd en die tijdens de training op de Maruyiama-baan van Sapporo de in druk had gewekt in ouderwetse vorm te verkeren, heeft in deze titelwed strijden sterk teleurgesteld. Weliswaar was de weersgesteldheid en daardoor de baan bij alle vier de nummers niet zoals de Europese rijders gewend zijn. maar dat geldt ook voor de Russen, Juist de Russische rijders hebben in deze wereldkampioenschappen, waar in de Japanners en Koreanen in het geheel geen rol speelden, zo geschit terd. Steeds was de temperatuur hoog en het ijs nogal zacht. Terwijl de Noren en Zweden vol hardden in hun lange glijdende streek, die op dit ijs nu eenmaal geen succes kon hebben, reden de Russen hun ron den met een kortere slag, waarbij het „kleven" in het steeds vrij zachte ijs j Noorwegen, zo veel mogelijk werd vermeden. Ook hun bochtenwerk werd hierdoor feller en sneller. Hjalmar Andersen bracht het niet verder dan tot de zesde plaats in het eindklassement achter vier Russen. Shilkov, Goncharenko. Grishin en Merkulov en de beste „nict-Rus", de Zweed Sigge Ericsson, die hem op de 500, de 5000 en de 1500 meter de baas bleef. De uitslagen van de 500 meter luid den: 1 Grishin. Rusland, 44,1 sec.; 2 Sergejev. Rusland, 44,3 sec.; 3. Taka- bayashi. Japan, 45.1 sec.; 4 Toivo Sa- lonen, Finland, en Boris Shilkov, Rus land, beiden 45,5 sec.; 6. Sakunenko. Rusland, 46 sec.; 7. Merkulov. Rus land. 46.5 sec.; 8. Roald Aas, Noorwe gen, 467 sec.; 9. Sigge Ericsson, Zwe den. en Oleg Goncharenko, Rusland, beiden 46,8 sec. De uitslag van de 1500 meter luidde: 1. Boris Shilkov, Rusland, 2 min. 22,3 sec., 2 en 3. Roald Aas, Noorwegen en Evgeny Grishin, Rusland, 2 min. Het klassement van de 5000 meter luidde: 1. Goncharenko, Rusland, 8 min. 21,9 sec.; 2 Shilkov, Rusland, 8 min. 24,6 sec.; 3 Ericsson Zweden, 8 min. 24,7 sec.; 4 Roald Aas, Noorwe gen, 8 min. 24,8 sec.; 5. Hjalmar An dersen. Noorwegen, 8 min 27.5 sec.; 6. Sakunenko, Rusland. 8 min. 30,6 sec.; 7. Merkulov, Rusland. 8 min 31,6 sec.; 8. Grishin Rusland. 8 min. 37,4 sec.; 9, Asazaka. Japan, 8 min. 40 sec.: 10 Ivai Martinsen. Noorwegen, 8 min 41,8 sec. Het klassement van de 10.000 meter luidde: 1. Goncharenko, Rusland, 17 min. 38,7 sec.; 2 Andersen. Noorwe gen, 17 min. 41 sec.; 3 Shilkov, Rus land, 18 min. 1,4 sec.; 4. Ericsson, Zwe den, 18 min 14.3 sec.; 5. Sakunenko. Rusland, 18 min 18,9 sec.; 6. Merku lov, Rusland, 18 min. 21.2 sec.; 7 As- zaka, Japan, 18 min. 33 sec.; 8, Aas, Noorwegen, 18 min. 37.3 sec.; 9. Gris hin, Rusland, 18 min. 49.6 sec.; 10. Martinsen, Noorwegen. 18 min. 50,6 sec. Het eindklassement luidde: 1. en wereldkampioen Boris Shilkov, Rus land. 197.463; 2 Oleg Gonqharenko Rusland. 198.225; 3. Evgeny Grishin. Rusland. 200.353;' 4. Sigge Ericsson. Zweden 200 652. 5. Dimitry Sakunen ko. Rusland. 200.738; 6. Hjalmar An dersen, Noorwegen, 200 933; 7. Roald Aas, Noorwegen, 201.163; 8, Robert Merkulov. Rusland, 201.220: 9. Takeji Aszaka, Japan, 203.650; 10. Ivar Mar tinsen. Noorwegen. 204.477; 11. Toivo Salonen, Finland. 206112; 12. Gunnar Stroem, Zweden, 206.407. GYMNASTIEK Boot voor vijfde maal kampioen van Nederland De finale van de Nederlandse turn- UI lailjl*, *vlAOIUUXt, IXC 11J iclir, veil! vie iveviei vviiii- 24.1 sec.; "4. Oleg Goncharenko, Rus- kampioenschappen werd onder grote land, 2 min. 24,9 sec.; 5. Robert Mer- belangstelling te Leiden gehouden, kulov. Rusland, 2 min, 25,5 sec.; 6. Ta- j Klaas Boot Jr. uit Alkmaar, die keji Aszaka, Japan, 2 min 25,8 sec.; reeds vier maal achtereenvolgens de 7. Sigge Ericsson, Zweden, 2 min. 26 titel had gewonnen, werd wederom 8 Dimitry Sakunenko, Rusland, kampioen van Nederland. Boot won 2 min 26,2 sëc.; 9. en 10 Gunnar Stroem. Zweden en Ivar Martinsen Noorwegen, 2 min. 26,6 sec.; 12. Hjal mar Andersen, Noorwegen, 2 min. 28,3 sec. niet minder dan 3 nummers, terwijl hij op een nummer de eerste plaats deelde De Vlissingse turner v. d. San- de won het nummer vrije oefeningen met 18.7 punt. Er was echter geen gevaar (slot van -pagina l) De beschadiging van de dijk van de Gouwveerpolder ten Oosten van Zie- rlkzee (bij Noordbont) betrof een paar honderd meter rijsbeslag. Via de aannemers werden ongeveer hon derd arbeiders opgeroepen, die on middellijk aan het werk zijn gegaan om de schade te herstellen. Dit voor lopig herstel werd inmiddels voltooid. Bij Stavenisse deed zich eveneens een beschadiging van de dijk voor, in dit geval van de krammat, waardoor bovendien wat klei kon wegspoelen. Ook hier werden onmiddellijk hulp krachten opgeroepen om de beschadi ging te herstellen. Hetzelfde gold voor de Oud- en Nieuw Noord-Beve- 1 andpolder en de Torenpolder. Uit de andere delen van Zeeland meldde de Rijkswaterstaat slechts kleine, onbetekenende beschadigingen en ook de ingenieurs van de Polder Walcheren en het waterschap „Het Vrije van Sluis" deelden ons mede, dat in hun gebied alles zonder onge lukken was verlopen. De hoge waterstand (ruim een me ter meer dan volgens de getijtafels) was er oorzaak van, dat bv. in Zierik- zee en Brouwershaven, bij wijze van voorzorg, de schotbalken moesten worden geplaatst. In het stadje van Jacob Cats kreeg men wel wat water op de havenkade, maar dank zjj de kistdam drong het water niet meer door tot in de huizen. Dat had men tot dusver bij hoge waterstanden na de ramp nog niet kunnen bereiken! In Kruiningen werd Zaterdagmor gen twee uur voor hoogwater de groene vlag op de toren uitgestoken, ten teken dat de dijkwaeht paraat was. Het water bereikte een hoogte van 3.30 m -f- N.A.P., doch een uur voor hoog water om even half een trad geen verdere stijging meer op zodat het attentiesein .kon wor den ingetrokken. Er traden aan de dijk geen beschadigingen op. Tengevolge van het hoge water Varkenspest in Oud- Vossemeer In Oud-Vossemeer zijn verscheide ne gevallen van varkenspest gecon stateerd. Al het mogelijke wordt ge daan om deze besmettelijke ziekte een halt toe te roepen. Vermoed wordt, dat de besmetting is overge bracht door elders gekochte biggen. kwamen Zaterdag rond één uur de steigerdammen te Kortgene en Wol- faartsdijkse veer enige tijd onder wa ter te staan, zodat twee reizen geen passagiers door de veerboot konden worden vervoerd. Ook de steigerdam te Katse Veer stond enige tijd onder water, zodat de bootdienst van half één moest ver vallen, Ir. J. H. v. d. Burgt, hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswater staat in Zeeland deelde ons mede, dat de bedoeling van het „Telegram A" is de bewakingsdiensten te waarschu wen, Dit gebeurt op het ogenblik by een te verwachten waterstand voor Vlissingen van 2.70 meter -f N.A.P. Een dergelijke stand komt in het al gemeen een keer of zes, zeven per jaar voor, zodat er dan nog geen en kele reden voor ongerustheid behoeft te bestaan. Wellicht zal dan ook nog worden overwogen de grens iets hoger te stel len, doch bij wijze van oefening achtte men het voorlopig toch we! nuttig ook in dergelijke „grensgevallen" het Telegram-A te doen uitgaan. Pas bij een te verwachten stand van 3.10 me ter N.A.P. („Telegram-B") wordt het ernstiger. Dan moet ook liet Dijk- leger paraat zyn. Voor vannacht werd slechts een verhoging van de waterstand met ruim een halve meter verwacht en voor de volgende hoge tijen geen ver hoging van betekenis meer. Goes kon het tegen sterk Alliance niet bolwerken Gastheren technisch beter Goes heeft in Roosendaal tegen een technisch beter Alliance een 41 ne derlaag geleden. De sterke wind die dwars over het veld stond deed veel afhreuk aan het spel en het was fei telijk onbegrijpelijk dat beide ploegen de bal telkenmale tc hoog speelden. Aan de Goesse zijde werd vaak er barmelijk slecht geplaatst en toen Al liance met de rust reeds een 20 voor sprong bezat was er weinig hoop meer op een goed resultaat. Toch deed de start het beste voor Goes verwachten omdat met goed op gezette aanvallen het doel der thuis club onder vuur genomen werd. De gastheren wisten echter vrij spoedig het spel te verleggen. Na 18 minuten namen zij weliswaar toen nog tegen de verhouding in de leiding, toen zij een door Smolders genomen vrije schop de bal van richting veranderd werd door Wetermans en onhoudbaar achter Zwartepoorte in het doel be landde (1—0). Na dit doelpunt kwam.Alliance dui- deliik in het offensief. Een schot van F Vos belandde tegen de paal en een kogel van Pirard maakte Zwartepoor te op fraaie wijze onschadelijk. Het was echter uitstel van executie, want Pirard bracht 10 minuten voor de rust de stand op 20. De hervatting was pas' 2 minuten ond toen een vrije schop, door Jacq. Vos genomen, opnieuw een doelpunt opleverde voor de thuisclub (3—0) Goes diende van repliek met enkele niet onaardige aanvallen, waaruit zo wel Foudraine als v. d. Sluis een kans kresen maar deze niet wisten te be nutten. Onnieuw was het de uitstekend kee pende Zwartenoorte. die een nieuw doelpunt der thuisclub in de weg stond toen hij een kogel van F. Vos over de lat werkte. Maar Vos had kort daarop toch succes 40 Dat werd Goes al te gortig en toen v. d. Sluis de bal vrij maakte voor Foudraine, kogelde deze in (41). Even later kreeg Moens een goede kans om de achterstand onnieuw te reduceren, maar hij schoot langs de uitlonende Veenhof, naast Ook daar na kwam het doel van Alliance nog verschillende malen onder zware druk te staan, maar het was telkens doel man Veenhof die een doelpunt in de weg stond. Met ongewijzigde stand kwam het einde van deze wedstrijd fjl De internationale schaak oefen-zes kamp te Amsterdam is door de Zuid- Slaviër Pirc met 4% punt gewonnen. Donner werd tweede met 3 punten. SCHAKEN Middelburg-Maastricht voorlopig 4*44y2 De schaakvereniging „Middelburg" kwam voor de 2e klasse competitie van de K.N S.B. uit tegen S.V. „Maas tricht" De wedstrijd, die voor Mid delburg als thuiswedstrijd gold en te Eindhoven werd gespeeld, eindigde met de stand 4'/2—43,è, terwijl 1 partij afgebroken moest worden Deze par tij zal vermoedelijk in remise eindi gen De gedetailleerde uitslag luidde J L. WoudstraL, Lemmens 10; G. G BoonJ. van Beuren 01; drs. M. C. VerburgJ. Ligthe Ié; mr P. W Meijlinkmr. J. Heijboer 10; P M. de KleijnJ. "Eijmaal 01; P. D. de ZeeuwJ Muijssoon V2; H. Stroobandir. J. Telders drs. J. Scheltensdr. J. van Rennesse 1 0; J. de BaareJ. Fransen afgebroken; G Woudstra—L. Nicolaas 0—1. ZATERDAGVOETBALOVERZ1CHT Nek-aan-nek race tussen Arnemuiden en Krabbendijke Zoals verwacht won Driewegen 11 in de tweede klasse E van de Zater- middag voetbalcompetitie zyn laatste wedstrijd tegen Zaamslag II. De uitslag laat vermoeden, da! de voetballers uit Driebergen het niet cadeau hebben gekregen (1-2). De ploeg is dus kampioen. Verrassingen waren er in de verschillende klassen niet te noteren. Vijf wedstrijden werden afge last. In de eerste klasse won Arnemui- afgelast. SVD I profiteerde, van het den I zoals verwacht van Kloetinge niet spelen van deze clubs, door zich I (3-1). Naaste concurrent Krabben- aan de leiding te plaatsen. De ploeg dijke I liet echter geen veer in de 1 won met 4-1 van Yerseke III. Se- wedstrijd tegen Kapelle I. Nieuwdorp rooskerke I boekte een monsterzege I bleef op eigen veld met 3-0 de baas op Wissekerke I (1-8). 's Heer over VCK IT De stand luidt: Arne- Arendskerke H speelde verdienstelijk muiden I 17-28; Krabbendijke I 16- gelijk tegen 's Heer Hendriliskinde- 26; Rillandia I 16-25; Wolfaartsdijk i ren I (4-4). De stand is: SVD I 15- I 16-19; Nieuwdorp I 15-14; Kapelle 25; Veere I 14-24; Kats I 14-22; I 16-14; Wemeldinge I 16-13; VCK- I 17-9; Coljjnsplaatse Boys I 15-7; Kloetinge I 15-5. Ze klasse In de tweede klasse A werden bij de twee wedstrijden, die doorgingen, 19 doelpunten gescoord. Krabbendijke II bezorgde Kapelle II een nederlaag van formaat (8-0). Nieuwdorp II liet er geen gras over groeien in de wedstrijd tegen de Rillandia-reserves (4-7). De stand luidt hier: Arnemuiden II 15-28; Nieuwdorp H 14-22; VCK H 15-20; Wemeldinge II 16-20; Kloetin ge H 14-18; Krabbendijke II 13-16; Colijnsplaatse Boys II 15-8; Rillandia H 13-6; Kapelle II 13-2; Wolfaarts dijk II 14-2. De belangrijkste wedstrijd Kats 1- Veere I in de tweede klasse B werd Advertentie De ene winter kan enorm verschillen met de andere. Het ene jaar een elfstedentocht, het volgend jaar soms niet eens een elimmuten-rit. Over verschil gesproken I Ook bij sigarettenvloei zijn er verschilpunten. De 3 kwaliteitspunten van Mascotte het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt Neem daarom nooit zomaar „vloei", vraag uitdrukkelijk om Mascotte. (Over verschillen gesprokenvier zitten er ditmaal in de tekening). rolt 1plakt fó&i brandt fófei 's H. Hendrikskinderen I 15-20; Goes V 15-17; Serooskerke I 15-15; Yerse ke m 15-14 *s H. Arendskerke II 18- 10; Bevelanders I 16-9; Cortgene I 12-6; Wissekerke 114-2. In de tweede klasse C maakte Se rooskerke II een goede beurt door EMM IV met ledige handen huis waarts te sturen (5-2). VCK III kon het tegen RCS V niet bolwerken (0- 4). De stand luidt: Middelburg VI 14- 25; RCS V 14-24; EMM IV 14-16; Meeuwen I 13-15; Serooskerke II 13- 8; Nieuwland I 14-8; Oostkapelle I 14-6: VCK III 12-4. In 2E tenslotte kon Driewegen II door een kleine overwinning (1-2) op Zaamslag II de vlag hijssen. De stand is hier als volgt: Driewegen II 12-21; Beren I 10-15; Tem. Boys II 11-11; AZVV II 12-9: Zaamslag'II 9-8; Spui n 11-7; SVD II 9-3. De uitslagen luidden; le klasse: Arnemuiden Ï-Kloetinge I 3-1; Kapelle I-Krabbendijke I 1-3; Nieuwdorp I-VCK 3-0; Wolfaartsdijk I-Wemeldinge I afg. 2e klasse A: Kloetinge 2-Arnemuiden 2 afg.; Krabbendijke 2- Kapelle 2 8- 0; Rillandia 2-Nieuwdorp 2 4-7; We meldinge 2-Wolfaartsdijk 2 afg. 2e klasse B: SVD 1-Yèrseke 3 4-1; Wissekerke 1-Serooskerke 1 1-8; 's Heer Arendskerke 2 's H. Hen- drikskinderen 1 4-4; Cortsrene 1-Goes 5 afg.; Kats 1-Veere 1 afg. 2e klasse C: VCK 3-RCS 5 0-4; Se rooskerke 2-EMM 4 5-2. 2e klasse E; Zaamslag 2-Driewegen 2 1-2. AFDELING ZEELAND De uitslagen in de afdeling Zee land luidden: le klasse A: Domburg 1-Kruiningen 1 1-3; 's H. Arendskerke 1-Hansw. Boys I 3-2; Noormannen 1-Lewed. Boys 1 3-3. le klasse B: Rapenburg 1-Hoofd- plaat 1 1-5. le klasse C; Mevo 1-Renesse 1 (terr. Renesse) (9/1) 0-4 (Burgh I kampi oen). Res. le klasse A: Sluiskil 2-Steen 2 afg.Ria W 2-Aardenburg 2 1-2. Res. le klasse B: Axel 3-Goes 3 1-1; Middelburg 3-Terneuzen 3 4-6. 2e klasse A; RCS 3-Robur 2 S-0; Zeelandia 3-Kwadendamme I 2-3; Hansw Boys 2-Middelbure 4 (terr. Middelburg) 3-3; Goes 4-Yerseke 2 1-1. 2e klasse B: Hulst 3-Breskens 3 1-4. 2e klasse C: Mevo 2-Burgh 2 (terr. Burgh (9/1) 0-10. (Burgh n kampi oen). 3e klasse A: Domburg 2-Lewed. Boys 2 1-3. 3e klasse B: Retranchement 2-Vlis- singen 5 afg.: Zuidzande 1-Hoofd- plaat 2 7-1: EMM 3-Walcheren 2 afg; Schoondiike 2-Zeeuwen 5 afg. 3e klasse C; Vogelwaarde 2-Graauw 2 4-2: Zulddorpe 1-Clinge 3 afg. Volgens een mededelinj van de vice- president van de International Skating Union, de heer Sverre Laftman (Zwe den) zou op een bijeenkomst van de ge delegeerden van de nationale schaatsen rijdersbonden, die tijdens het wereld kampioenschap te Sapporo aanwezig wa ren, besloten zijn het congres van de I.S.U. een voorstel te doen de wedstrij den om het wereldkampioenschap 1955 te doen houden in Moskou. 52. De brokstukken van het raamkozijn hingen nog aan het zwaaiende anker, toen de Kraak, onder invloed van de magnetische straling, zich had losgerukt Wanhopig rende Kappie naar de rand van het dak. „Mijn schip! Mijn KraakI" riep hij, „dat ik ja net te laat moest aan komen!" „Nu hebben wij je!" riep de commandant triomfantelijk, terwijl hij met de twee agenten op Kappie toeliep, „nu zal ik je leren om prullemanden en petten over de hoofden van gezagsdragers te trekken!" Maar toen deed Kappie iets heel roekeloos. Het slinge rende anker zwaaide nog éénmaal in de richting van het dak en, hoewel de af stand reeds angstig groot was, waagde Kappie meteen de sprong boven de vrese lijke diepte. Het was een enorme sprong; de wanho pige situatie scheen hem extra krachten te hebben gegeven. Als een zwemmer tijdens een zweef duik schoot hij op het anker toe en. net voordat het te- rugzwaaide, kregen zijn gestrekte handen het te pakken. „Allemensen", hijgde de commandant, hem ver bluft nakijkend, „dat zou een trapeze-werker hem niet verbeterd hebben! Hij is een onbeschaamde ke rel met geen greintje respect voor gezag, maar durf heeft hij, dat moet ik hem toegeven!" afdeling meisjes van de gum,ut tiekvereniging Achillesuit Middelburg. Dosko was te sterk voor Terneuren (1—4) Voorhoede der thuisclub uit vorm De duidelijke en .verdiende 1-4 over winning, welke Dosko op Terneuzcn behaalde, brengt niet alleen de rood zwarten gevaarlijk dicht bij de on- derstè plaats, doch zal daarnaast de Terneuzense elftalcommissie zeker voldoende stof geven tot allerminst plezierige overdenkingen. De verde diging van de thuisclub treft weinig verwijt; met doelman Kramers aan het hoofd heeft deze bergen werk verzet en ook de middenlinie, waarin Van Waes voor de rust zwak was, spande zich naar behoren in. Met uitzondering van Jansen, faal de de voorhoede echter volkomen. Vooral rechtsbuiten Klouwers, die ten enenmale snelheid miste en die na de rust zelfs nog als midvoor werd op gesteld, bracht er weinig van terecht. De eerste helft gaf een uitgespro ken Dosko overwicht te zien. Terneu- zen moest het in die periode van eni ge uitvallen hebben. Een daarvan bracht in de tiende minuut, toen Dos ko een hoekschop moest toestaan, nog een goede scoringskans, maar met veel geluk hield Hoondert ten slotte zijn "doel schoon. Aan de over zijde had de verdediging van 'ferneu- zen het tegen de snelle Dosko-voor- hoede lang niet gemakkelijk. Kra mers moest gevaarlijke schoten van Bennaars, Overbeke en Hopmans on schadelijk maken. Tot de 31ste mi nuut wist de Terneuzen-defensie stand te houden, maar toen was het Ovërbeke, die met een hard schot een door Hopmans genomen hoekschop inschoot (0-1). Dosko bleef aandrin gen, evenwel zonder succes. Toen even voor de rust een der Dosko-achterspelers in het beruchte gebied hands maakte, kende scheids rechter Hoogenboom terecht een strafschop toe, waaruit Gort de stand weer op gelijke voet bracht (1-1). In de tweede helft gaf Terneuzen aanvankelijk beter partij. In het eer ste kwartier ontstonden voor Hoon- derts doel enige gevaarlijke situaties Eenmaal kon hy daarbij een hard schot van Jansen met veel geluk tot een hoekschop verwerken. Geleide lijk namen de Bergenaren het initia tief weer over. In de 16e minuut kop te Bennaars een voorzet van rechts op fraaie wijze in. Vijf minuten later bracht Machielsen de stand op 1-3. Toen was Terneuzen een geslagen ploeg. Een kwartier voor het einde was het Bennaars, die er 1-4 van maakte. Gino Bartali, die door een ernstig auto-ongeluk In October van het afge lopen jaar enige maanden in de wieler sport ontbrak, zal binnenkort weer aan zijn training voor de wedstrijden begin- DINSDAG 19 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m. 74G Icc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Kanjerkoor. 9,25 Voor de huisvrouw. 9,30 Waterst. 9,35 Gr. 10,35 Voor de kleuters. 11,00 Voor de zie ken. 11,30 Pianorecital. 12,00 Musette ork. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Voor het platteland, 12,40 Twee piano's. 13,00 Nws. 13,15 Mededelingen of gram. 13,20 Promenade ork. 14,00 Am. muz. 14,30 Gr. 14,40 Schoolradio. 15,00 Gram. 15,15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16,30 Voor de jeugd. 17,30 Gram 17,30 Mil. caus. 18,00 Nws. 18,15 Pianospel. 18,25 „Paris vous parle". 18,30 RV.U.: Mr. Drs. N. van Dorp van Vliet: „De levenshuishouding: Het hart en zijn functies". 19,00 Voor de kinderen. 19,05 Koorconc. 19,28 Caus. 19,33 Gram. 20,00 Nws. 20,05 Gevar. progr. 21,35 Lichte muz. 21,55 Meded. 22,00 Gevar. muz. 22,05 Tiroler muz. 22,45 „De woelige wereld", caus. 23,00 Nws. 23,15 New York Calling. 23,20—24,00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 —24.00 KRO. KRO: 7,00 Nws. 7.10 Gram. 7,15 Gym. 7,30 Gram. 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8,00 Nws- en weerber. 8,15 Gram. 9,00 Voor de huisvrouw. 9,40 Lichtbaken. 10,00 Voor de kleuters. 10,15 Gram. 11,00 Voor de vrouw. '11,30 Schoolradio. ,11.50 ..Als de Ziele luistert". 12,00 Angelus. 12,03 Lunchconc.. 12,30 Land- en tuinbouwme- ded. 12,33 Gram. 12,55 Zonnewijzer. 13,00 Nws, en kath. nws. 13,20 Amus. muz. 14,00 Gevar. progr. 14,50 Kamerork. en soliste. 15,30 „Ben je zestig?" 16,00 Voor de zie ken. 16,30 Ziekenlof. 17,00 Voor de jeugd. 17,45 Regeringsuitzending: Nederland en de wereld: „Nieuwe Indonesische sociale transferregeling" door Drs. B. van Eldik. 18,00 Musette-ork. 18.20 Sportpraatje. 18,30 Voor de jeugd. 18,52 Act, 19,00 Nws. 19,10 Gram. 19,15 Uit het B'oek der Boeken. 19,30 Gram. 20,25 De gewone man. 20,30 Radio Philharm. ork. 21,20 Ken een haan een ei liggen? 21,35 Bariton en piano. 22,00 „Ouders en kinderen", caus, 22,15 Coun ter-tenor, clavecimbel en viool. 22,45 Avondgebed en lit. kal. 23,00 Nws. 23.15 24,00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4