Nieuws uit Walcheren Puistjes... G.D.C. UIT GOES BOEKTE ZIJN VIERDE OVERWINNING Drie auto's werden bij botsing beschadigd DÉBRALINE lAUiaqikdib* ij BICKRFHN JUIQMjAllfc, JIMMY BROWN en de Bloedboef-Beren VRIJDAG 15 JANUARI 1954 PROVINCIALE ZEE UW BE r OU RANT 7 Middelburg Jongen nam 135 weg. De Middelburgse politie heeft Don derdag proces-verbaal opgemaakt te- §en de 18-jarige M. J. P. te Middel- urg. P. had de vorige week een por- temonnaire, inhoudende 135 gesto len van een dame, die in het huis van zijn ouders woont. Hij zag haar jasje aan het haakje van de trap deur hangen en nam de portemon- naie uit een binnenzak. De recherche verdacht de jongeman reeds spoe dig. P. heeft Dekend. Van het geld kon een deel worden achterhaald. Causerie Zuid-Afrika De heer G. Ballintiin hield Woens dagavond voor de leden van de buurt vereniging „Nieuw-Middelburg" te Middelburg, in de gymnastiekzaal van Kinderzorg, een causerie met lichtbeelden over Zuid-Afrika. De voorzitter, de heer J. H. Bostelaar, verwelkomde de spreker aan het be gin van de avond en deelde mede, dat het bestuur het plan heeft in het winterseizoen elke maand een film voorstelling of een lezing te organise ren. De interessante causerie werd met grote aandacht gevolgd. De voorzitter bracht de heer Ballintijn na afloop de dank over van de vele toehoorders. Getuige van ongeval wordt verzocht zich te melden. De Commissaris van Politie te Middelburg verzoekt de bestuurder van de vrachtauto met aanhangwa gen, die op 23 December 1953 getui ge was van een verkeersongeval op de Langevielesingel te Middelburg, waarbij een personenauto in de langs die singel velegen vest reed, zich te melden aan het bureau van politie te Middelburg, afdeling Verkeer. Lezing Pierre Seghers Voor het genootschap Nederland- Frankrijk hield de Paryse uitgever- dichter Pierre Seghers, Woensdag avond in hotel „De Burg" te Middel burg, een voordracht over.de jonge generatie der Franse dichters. Op treffende wy'ze wist spreker een beela te scheppen van de grote bezieling, die deze mensen in de oorlogsjaren ertoe bracht, him stem te verheffen, om de menselijke waardigheid te ver dedigen. Hechte vriendschapsbanden zijn in die tijd ontstaan tussen hen, die ook in later jaren de dichters Bij scholingscursus voor wijkverpleegsters. In hotel „Duinheuvel" te Domburg wordt momenteel de tweede driedaag se byscholtngscursus gegeven voor wykverpleegsters uit geheel Zeeland behalve Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook verleden week was er te Domburg een dergelyke „driedaagse" aan de gang. Thans wordt de cursus gegeven voor de zusters, die nog niet aan de beurt zijn geweest. Deze bilscholingscursus is geheel gewyd aan de revalidatie; dit onder werp wordt in Domburg door diverse sprekers van verschillende kanten be licht. De heer K. van Dyk te Middel burg, hoofdinspecteur-directeur van de districtsarbeidsbureaux in Zeeland spreekt over „Begrip en maatschap pelijke zijde van de revalidatie". Dr. Te Riele uit 's-Hertogenbosch voert het woord over de medische zijde van het vraagstuk van de revalidatie en over de psychische zijde houdt de heer P. A. J. Deodatus, arts te Vlissingen, een inleiding. Na afloop van de inleidingen wordt over het gesprokene door verpleeg sters in groepen gediscussieerd. Deze groepsdiscussie geschiedt by wyze van proef. De leiding is in handen van de districtsverpleegsters, die reeds eerder te Oosterbeek een derge- lyke cursus volgden. De cursus is Donderdag begonnen en duurt tot en met Zaterdagmiddag. Examens. Aan de sportschool Felix Janssens slaagden voor de le graad Jiu jitsu mevr. Keiler en de heer A. Dage- linckx uit Vlissingen en de heer P Zwartepoorte uit Middelburg. Voor het candidaatsexamen econo mie slaagde aan de Economische Hogeschool te Rotterdam de heer R. Sorgedrager Jr. te Vlissingen. Contact-avond Nat. Reserve In het „Huis van Nassau" te Zie- rikzee werd een contactavond ge houden var dc Nationale Reserve De voorzitter van de plaatselijke com missie „Steunt Wettig Gezag", jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije, opende deze bjjeenkomst met een speciaal welkomstwoord tot de nieuwe dis trictscommandant van de Nationale Reserve, majoor Verstappen. Spre ker zeide het prettig te vinden, dat kapitein Kloosterman wederom in de gelederen van de Nationale Reserve is teruggekeerd, na een korte afwe zigheid. De voorzitter memoreerde de gebeurtenissen van het afgelooen jaar, waarbij de reservisten, de Rijks- en gemeentepolitie zich ten volle hebben ingezet. Hij dunkte hen voor de hulp, die zij tijden en na de ramp hebben geboden. Na het spelen van het Wilhelmus trad de drumband van de Nationale Reserve op, die onder leiding van hun tamboer-maitre met groot auc- ces enkele nummers ten gehore bracht. Hierna voerde majoor Ver stappen het woord. Hij dankte de voorzitter voor zyn welkomstwoor den en constateerde met vreugde, dat het op het zwaar getroffen eiland weer mogelijk was deze contactavond te houden. Het amusementsgezelschap „Ho ger Op" uit Goes kwam vervolgens voor het voetlicht. De medewerken den bleken te beschikken over grote muzikaliteit en een goede voordracht, wat resp. in de solo's en de verschil lende éenacters tot uiting kwam. Le den van de Nationale Reserve met hun echtgenoten presenteerden uaar- na enkele éénacters, die groot succes behaalden. Nog eenmaal kwam de drumband ten tonele. De secretaris van /de provinciale commissie „Steunt Wettig Gezag" sloot deze avond met een woord van dank aan al degenen, die hun medewerking hadden ver leend. bleken te zijn, die Frankrijk iets te zeggen hebben. Spreker droeg enige gedichten voor die op zijn toehoorders diepe indruk maakten. Op verzoek las hij tenslotte nog het verzetsgedicht „Liberté", dat in Frankryk „iedereen uit het hoofd kent", en enige mooie eigen verzen. De opkomst was gezien het zeer ongunstige weer byzonder goed te noemen. Vlissingen Afscheid bij „Schelde". In de afdeling timmerfabriek der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis singen, werd afscheid genomen van de heer L. Vogelenzang, die op 10 Ja nuari j.L de pensoengerechtigde leef tijd bereikte Namens de directie, be drijfsleiding, ambtenaren en collega's werd de heer Vogelenzang toegespro ken door de bedrijfsleider, de heer W Sobier. Hierna werd de scheidende timmerman een ligstoel aangeboden Nadat de heer Vogelenzang een dank woord had gesproken, namen alle aan wezigen van hem persoonlijk afscheid. K.V.P.-candidatuur. De Statenkring Vlissingen van de K.V.P. heeft een 2 tal candidaten voor de Prov. Staten gesteld, n.L de heren F Schets en E. G. Vader De heer Schets had reeds zitting van 1946—1950. Ritthem Ds. Muller ontving bijdrage voor zendingsarbeid. Bij het afscheid van ds. Muller te Ritthem, die naar Kaderie (Celebes) vertrekt, werd hem 30 ter hand festeld als bijdrage voor een volle- ig flanelbora, te gebruiken by het evangeliserend werk. Dit bedrag werd overhandigd door mevrouw Van Dijl- Allart te Koudekerke, presidente van de ring Walcheren der Neder landse Chr. Vrouwen Federatie. Oost- en West-Souburg Jaarvergadering C.B.T.B. Onder leiding van de voorzitter, de heer B. Koole, hield de C.B.T.B., afdeling Souburg haar jaarvergade ring. Volgens het verslag van de se cretaris telt de afdeling thans 34 leden. Het financieel verslag ver toonde on batig saldo. De heer B. Koole werd als voorzitter herkozen, de heer L. Arendse werd tot be stuurslid gekozen. In verband met het aftreden van de heer A. Bosse- laar te Aagtekerke als voorzitter van het ^ewest Walcheren, werden voor deze vacature candidaat gesteld de heren A. de Kam, burgemeester van Vrouwenpolder en P. Ton te Middelburg. Besloten werd voorts de proefboer- derij in de Braakmanpolder finan cieel te steunen, gezien het grote be lang, dat men hierbij heeft. Drs. J. J. Knibbe te Goes hield een referaat over de P.B.O. Spreker drong er op aan deze organisatie goed te bestu deren, omdat er van de landbouwers grote verantwoordelijkheid wordt ge vraagd. Hij ging de totstandkoming van de wet op de P.B.O. na en be handelde tenslotte de verschillende bedrijfstakken en in het byzonder het landbouwschap. Arnemuiden Uitvoering „Arne's Genoegen". De muziekvereniging „Arne's Ge noegen" te Arnemuiden gaf voor haar leden en donateurs een uitvoe ring. Na een openingswoord door de voorzitter ,de heer J. J. Huijzzen. werden onder leiding van de direc teur, de heer S. Lako, enkele muziek nummers ten gehore gebracht. Tij dens de pauze sprak de voorzitter na mens het bestuur drie werkende le den, die reeds meer dan 25 jaar bij de vereniging zijn, toe. Hij dankte hen voor hetgeen ze voor „Arne's Genoe gen" hebben gedaan. De jubilarissen, t w. de heren B. de Nooijer. C. Labru- ijere en P. Ventevogel, werden een oorkonde aangeboden. De heer Ven tevogel sprak een dankwoord. Het verdere gedeelte van de avond werd verzorgd door de zustervereni ging „O.N.D.A." uit Nieuw- en St. Joosland. Ongevoerd werd het toneel stuk „Rimboe in Mokum". Amsterdamse Beurs 13 Jan. 14 Jan Bank van Ned. Gem. 4% Bank van Ned Gem 0-5-10 Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 pet. fnvesteringscertificaten 3 Nederland 1962-63 3 Nederland N.W.S. 2 Ned Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned Handelmij. AJC.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon Ned. Hoogovens Unilever Ned Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Bi Hi ton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deli Mf). Baltlmore-Ohio Missouri K.T. New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel VS Steel North American Cy. Midconlinental Shell Union Tide Water Kon. Mij. De Schelde N.B. 108% 130 102% 102% 99% 99% 99% 99% 98 98 95% 95% 100% 100% 101 101 78% 79 98% 98% 98% 98% 127% 130% 168% 169% 185% 1875, 141% 141% 189% 190 172 173% 2303/4 232 234% 236 209% 211% 192% 192% 313 348 350% 106 109 V4 147% 147 126% 126% 131% 132% 136 137% 141 143% 121% 123% 100% 103% 18% 18% 4% 19% 17% 31% 32 49% 50% 59 60 36% 36% 65 VB 66 47% e d 47% 21% 21% 66% 66% 78 78% 193/g 19% Slachtvergunningen In 1953 werden te Arnemuiden in totaal 83 slachtvergunningen afge geven. Nieuw- en St. Joosland Benoeming Rijkspolitie. Naar wij vernemen is de wacht meester le klasse der Rijkspolitie C. Brand, postcommandant te Nieuw en Sint Joosland, met ingang van 15 Januari a.s. overgeplaatst naar Rhoon (Z.H.). In zyn plaats te Nieuw- en Sint Joosland is met ingang van 15 Janu ari a.s. benoemd de wachtmeester le klasse der Rijkspolitie J. A. Tellier uit LJzendyke. Oostkapelle Premie toegekend. In een spoedeisende vergadering besloot de raad der gemeente Oost kapelle aan de heer A. Maranus een premie voor woningverbetering toe te kennen. St. Laurens Geref. Oudervereniging bijeen. De Geref. Oudervereniging te Sint Laurens herkoos in zy'n vergadering A. van de Broeke Wzn. als voorzitter. De penningmeester vermeldde een klein saldo. Daarna werd het jaar feest van de jongens en meisjes be sproken en het te maken reisje. Ds. C. Boon sprak daarna over: „Opvoeding der Jeugd" en met name de rijpere jeugd. Koudekerke Ontspanningsavond Oranjever. De Oranjevereniging te Koudeker ke hield een ontspanningsavond in het gemeentelijke verenigingsge bouw. De voorzitter, de heer L A. van Plunder, sprak een openings woord. De heer Kleine Staarman van de Nederlandse Reisvereniging sprak over Oostenrijk en Zwitser land, waarna hij een boeiende film vertoonde. Aan het eind van de avond dankte de 2e voorzitter, de heer J. Potappel, de heer Kleine Staarman voor het gebodene. VOETBAL Spelregelwedstrijd voor scheidsrechters De Centrale Organisatie van Scheidsrechters heeft een landelijke spelregelwedstrhd uitgeschreven voor actieve scheidsrechters van de K N.V.B. en de afdelingen Het land is daarvoor verdeeld in districten De districtsbestuurder van de C.O V.S„ de heer H. Mos te Vlissingen. is wedstrijdleider voor Zeeland Iedere groep vaD de C.O.V.S mag deelnemen met één ploeg van 4 le den De wedstrijdleider stelt van te voren evenveel vragenreeksen vast als het aantal deelnemende ploegen bedraagt. Vragensteller In Zeeland is de heer A. Imanse. voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N V.B De Zeeuwse jury bestaat uit de he ren J. Bom, secretaris van de afde ling Zeeland. P Koster, voorzitter van de strafcommissie Zeeland en C. van Nimwegen. administrateur van de afdeling. De wedstrijden in Zeeland worden gehouden oo Zaterdag 16 Januan a.s De winnende ploeg komt in de kwart-finale uit tegen de winnaars van de districten Noord-Brabant en Limburg. Het team, dat tenslotte de finale wint, ontvangt als wisselprije de zilveren bal van de K.N.V.B.. de verliezende ploeg krijgt de C.O.V S- wisselbeker. Beide ploegen ontvan gen een oorkonde en de leden van deze teams bovendien een persoon lijke prijs. ZEEUWSE DAMCOMPET1TIE Klein-industrie te Koudekerke. MACHINEFABRIEK IN VML. TRAMGEBOUWEN. Te Koudekerke zal in de vroegere bèeke-J Sinke Ö-2' 8 C. Trampei -< gebouwen van de Stoomtram Val- Van Rijswijk 1-1; 9 G. Blora-P va cheren een machinefabriek worden Sorge 0-2; 10 W. gevestigd, waar onderdelen vervaar- aigd zullen worden voor vlasbewer kingsmachines. Men is reeds bezig met het instal leren van het bedrijf, dat voorlopig aan ongeveer tien man werk zal ge ven. De vestiging bleek mogelijk o.a. dank zy de medewerking van gemeentebestuur, E.T.I. en de rjjks- njjverheidsconsulent. MARKTBERICHTEN EIERMARKT MIDDELBURG. Minimum elerprljs voor pluimveehou ders 1.90 per kg. Uit het Vlissingse politierapport Op de Prins Hendrikweg reden Woensdagmiddag in de regen drie auto's in de richting van de brug. Plotseling viel by de voorste auto de ruitenwisser uit en de chauffeur, die zyn uitzicht belemmerd zag, bracht zyn auto snel aan de rechterkant van de weg tot stilstand. De chauffeur van de tweede auto kon echter zó snel niet reageren en zyn auto kwam tot stilstand tegen de eerste. Ook de derde wagen kwam eerst tot stil stand, nadat hij zijn voorganger had geramd. Alle drie de voertuigen wer den beschadigd, doch persoonlyke on gelukken deden zich niet voor. In een bovenhuis aan de Badhuis straat raakte een petroleumkachel in brand, waardoor het schilderwerk in de kamer ging bladderen. De brand weer, welke reeds was gealarmeerd, behoefde niet in te grijpen, daar de bewoners het vuur reeds hadden ge blust. Een 7-jarig jongetje was Woens dagavond de gehele dag niet thuis geweest en daarom verzochten zijn ouders de politie om opsporing. Iets later op de avond gaven ae ouders er kennis van, dat hun zoon weer was gearriveerd. De „jongeman" had een „zeereis" naar Breskens gemaakt! Een groot hekwerk voor een in aanbouw zijnd pand in de Badhuis straat verwisselde Woensdagavond ten gevolge van de sterke wind het vertikale met het horizontale en waarschijnlijk als oorzaak van dezelf de wind spoelde by de Boulevard Bankert een lichtboei aan. Werklieden vonden bij een in aan bouw zynde flat in de Nieuwstraat onder een tas stenen een aantal ver scheurde bankbiljetten. Het is dus ge wenst, dat degene, die geld vermist, hiervan aangifte doet by de recher che. Donderdagmorgen rukte de brand weer uit voor eén schoorsteenbrand in de Rembrandtlaan. De kachel werd uit de kamer verwyderd en de schoor steen schoongemaakt. Er behoefde geen water te worden gebruikt. FILMS IN ZEELAND. Donderdagcyclus. Een typisch Engelse film is wel „Noblesse Oblige" (Kind hearts and coronets), met Alec Guiness in een niet minder dan achtvoudige creatie. Het is een bizar verhaal, dat enigs zins lykt o' het thema in „Arseni cum en oude kant"; in ieder geval wordt ook in deze film met een ze kere opgewektheid een aantal moor den gepleegd en dit merkwaardige onderwerp is zelfs uitgegroeid tot eencomedie! Een knap staaltje filmkunst, dat in de speciale Donder dagavondvoorstellingen te zien was in Grand, (Goes). „Rosa Moline", een spannende dec- tective met Bette Davis en Joseph Cotten in de hoofdrollen, draaide in Electro (Middelburg) en deze onder regie van King Viaor vervaardigde rolprent bezit alle kwaliteiten, wel ke men aan een detectivefilm mag stellen. In Alhambra (Vlissingen) ging de Engelse film „Met eervol ontsiag" met Michael Redgrave in de rol van de veel geplaagde kostschoolleraar en Jean Kent als diens jonge, soms wrede vrouw. Deze film doet eniger mate denken aan „Good-bye mr. Chips", maar is wranger dan deze draaiprent Het kostschoolleven ls echter ook hier weer raak getypeerd, terwyi de beide hoofdrolspelers voor een uitmuntende creatie zorgen. 116 Waar zijn onze schepen? Aletta (t.) 14 te Port Swettenham. Boschfontein 13 145 Z.tW. Guardafui n. Mombasa Ena (t.) 14 te Yokohama. Etrema (t v. Singapore n. Pladju. Johan v Oldenbarnevelt 13 300 m. W.N.W Port Said n. Port Said. Mataram 13 dw Key West n Charleston Saroena (t.> v. Pladju n. Tj. Priok. Straat Malakka 14 te Sydney Zeeland KRL 14 te Tj. Priok. Aagtedijk 13 v. Montevideo n. B. Aires Abbekerk 14 v Marseille te Genua. Alhena p. 14 St. Vincent kv n Las Palmas. Arendskerk 13 v Port Said n. Genua. Bloemfontein 14 v. East London te Dur ban Ganymedes 14 New Orleans te Maracaibo. Jagersfontein 13 v. Las Palmas naar Southampton. Kota Baroe 13 Key West gepass. n. Hou ston Schie 13 v. Patras n. Palermo. Utrecht 14 v Bona te Genua. Amor 13 v. Lissabon n Ceuta. Averdtjk 13 v Hamburg te Bremen. Boskoop 14 v. Trinidad n La Guaira. Dalerdi)k 14 v. Antwerpen n. Havanna. Kota Gede 11 v Penang te Belawan. Lawak 10 te Los Angeles. Lmdekerk 13 v Antwerpen n Hamburg p 13 Vlissingen. Loosdrecht 15 v. Karachi te Bombay verw Nieuw Amsterdam 14 v. St. Thomas te S. Juan Prins Willem IV 14 te Pasajes. Slamat 15 v. Aden te Damman verw. Soestdijk 13 v. Suez te Djeddah. Voor de competitie van de Zeeuw se Dambond werden de volgende wed strijden gespeeld, waarvan de uitsla gen luidden: Hoofdklasse: Vlissingen U-Aagteker- ke I: 1 M. Maas-D. Tnellei 1-1, 2 P. van Belzen-S. Blaas 1-1; 3 G M v d. Voorde-P. de Vissei 02; 4 C. Fran- ke-A. Willemse 0-2, 5 P van Our- schot-L. Trieller 0-2; 6 P Goedbloed- C. Jongepier 0-2; 7 C M. van Poelie- A. Boone 1-1; 8 W Kootslra-J. den Hollander 0-2; 9 J. Rijkse-M. C. de Smit 0-2; 10 D. Valkier-F. Blaas 2-0 In deze wedstrijd won Aagtekerke ge makkelijk met 15-5. G.D.C. I. Goes-Vlissingen I: 1 L Anderson-\V Heydra 1-1; 2 R Ryk- se-Joh. de Smit 1-1; 3 J Sinke-Ls. Prorrey 2-0; 4 C. van Biemen-L Goedbloed 1-1; 5 M. Jeremiasse P. Maas 1-1; 6 F. den Hertog-O. Hel- linga 1-1; 7 C. de Klerk-H de Vlie ger l-l8 J. Behage-J Rykse 2-0; 9 J. Mange-J Geljon 2-0; 10 H. van Benthem-G Luwema 0-2. Wegens de weastiyd-bepalingen I was Vlissingen wel gehandicapt, daar de borden 8 en 9 werden bezet dooi reserves uit het 3e tientaL G.D.C won met 12-8* Het boekte hiermede zyn vierde overwinning- Ie klas: 's-Gravenpotder-Souburg: 1 J. Blom-J. van Eenenaam 0-2. 2 H. Nieuwdorp-P van Eenennaam 0-2; 3 I J. C. v- d. Hage-L. Lennse 0-2. 4 J. Walrave-K Louwerse 2-0; 5 J Klui- ver-L. van Soelen 1-1; 6 A. Dubbel- I raan-E Platje 1-1; 7 A. van Over- I ike 0-2; 8 C. Trampei-C. I van v. d. Velde-A de Pachter 0-2. Souburg boekte een grote over winning (15-5). De ploeg staat onge slagen aan de leiding. 2e klas afdeling „Walcheren": Sou burg H-Grijpskerke I; 1 K. Louwerse- L. Adriaanse 2-0: 2 E. Plat je-J. v d Broeke 1-1; 3 Chr. Kats-J. J. Eng el- vaart 0-2; 4 J. Sinke-J. Dekker 2-0; 5 M. Marys-C. Goedbloed 1-1; 6 B. van Eenennaam-H. Dommisse 2-0; 7 P. van Sorge Cz.-A. Geldof 0-2, 8 L. Bosschaart-A van Sluys 2-0; 9 F. Dixhoorn-L. de Ligny 2-0; 10 P de Wolff-L Wagenaar 2-0. Deze wed strijd is gewonnen door Souburg IJ met 14-6. Arnemuiden-„De Schelde": 1 J. Pouwer-R. van Dalen 2-0; 2 P Bras ser-P Thenu 2-0; 3 Mar iet je Kasse- A. Kerkhof 2-0; 4 P Vader- n.o.g. 2-0; 5 P Deurloo-J Koppejan afgeb.; 6 Krijger-P van Vlymen 1-1; P. Coppoolse-H Kip afpebr 8 J Cop- poolse-R. Bosch 2-0; 9 Joh. van Bel- zen-J. Bremen 1-1; 10 Jac Onderdyk- J. van Vlymen 1-1. De voorlopige uitslag in deze wed strijd is 13-3 voor Arnemuiden Om de persoonlijke titel: le klas „Groep AF Openneer-O Scherp 0-2; C J. Hollestelle-Ph. Ha- verhoek 2-0; O. Scherp-M P. Breel 2-0; F Opcnneer-C. J. Hollestelle 1- 1; M. P. Breel-C. Blankenburg 0-2; E. Ekkelenkamp-C. J Hollestelle 0-2 In deze groep gaat het duchtig spannen, daar er voor de 4 plaatsen 5 candidaten zyn, nl- Schot. Ekkelen- kamp. Hollestelle. Scherp en Open neer. „Groep B"; W. Kootstra-C. P. de Vos 1-1 en P. Coppoolse-C. P. de Vos Ook in deze groep valt moeilijk iets te voorspellen, ornaat ook hier 5 spe lers in aanmerking komen vooi de finale en welThenu. C P. de Vos H Overtveld. P Coppoo'se en W. Koot- stra. „Groep C": De bij reglement vast gestelde uitslag Kerkhof-v d- ^erge 2-0 is op verzoek van de heer Kerk hof geannuleerd en overgespeeld H Kerknof-Joh. v. d Berge 0-2: P Va- der-Joh. v d. Berge 0-2; P. van Bo ven- J. C Nijssen 0-2; L. Adriaanse P Vader 1-1 en J. C. Nijssen-Joh v. d Berge 0-2. In deze groep hebben theoretisch op van Boven na nog alle deelnemers kans op de le drie plaatsen Jeugdkampioenschap Groep „Wal cheren" Marietje Kasse-A. Geldof Grypskerke 2-0; C. van RjJswtJk-C. Francke 2-0. In deze groep staan Marietje Kas- se en C van Rijswijk aan de kop. elk met 7 pun'en uit 4 partyen op de voet gevolgd door Geldof Grypskerke en G. Meerman te Vlissingen. zodat voor de bezetting van tie le drie plaatsen nog van alles Kan gebeuren. Groep Beveland": K Louwerse-P. Lamain -1; P Lamaln-G Blom 0-2; G Gorsse-K Louwerse 1-1. Deze groep is uugespeeld en de einduitslag is als volgt. 1 G. Blom, 's-Gravenpolder 12 punten uit 6 par tijen: 2 G Gorsse. Goes 7 punten uit 6 partyen 3 K. Louwerse. Yerseke 4 uit 6 en P Lamain 1 uit 6 partyen, zodat Blom en Gorsse in ae finale uitkomen. Advertentie. ontsieren Uw gelaat- Ze verdwij. nen dikwijls in 24 uur. evenals vuile poriën en vclwormpjesdoor het beroemde huidgeneesmiddel Advertentie WIELRENNEN Pellenaars nam ontslag bij „De Locomotief". Momenteel is de kans groot, dat Kees Pellenaars dit jaai wederom mei de leiding van de Nederlandse Toui de France-ploeg zaJ worden belast De „Pel" heeft zijn contract met de Nederlandse rijwielfabriek „De Loco motief" in Amsterdam opgezegd aldus de Maasbode Zoals men weet. ver bieden de reglementen vao de Toui een combinatie van een verkoop-ma nager van een fabriek met het ploeg leiderschap Voorts zal Pellenaars op treden als leider van de Nederlandse ploeg in de Ronde van Italië en in de Ronde van Nederland. middelen-leveianciei de uti be»cb.ll»>»9 ,oortT.nol»M dat allw bevat wat Uw maag sa n geval nodtg beelt MA»C-CACHET5"»**E« j Advertentie. -4 Bescherming bevolking. Is het juist, zo vroegen Eerste Ka merleden in het verslag over Binnen landse zaken, dat thans vrijwilligers worden geworven voor een speciale BB.-poütle? Deze leden achtten het wel gewenst dat het volgend jaar een aanvang wordt gemaakt met het houden van meer ingewikkelde oefeningen dan tot nu toe. Dezelfde leden merkten op, dat het periodiek verschijnende orgaan van de organisatie Bescherming Bevolking, genaamd .De Paladijn", niet aan re delijke eisen voldoet. Zij verzochten de minister zijn invloed aan te wenden om dit blad op een hoger peil te brengen en de inhoud meer te doen beantwoorden aan de voorlichtend# taak. die het heeft te verrichten. Kleine Commissie R.T.C. vordert goed. Naar de corresDondent van het A. N. P te Willemstad uit niet-offïotële bron heeft vernomen hebben de be sprekingen in dc .kleine commissie" over de voortzetting van de Ronde- Tafd-Conferentie «en bijzonder vlot verloop. Het wordt niet onmnoe'iik geacht. >t het overlee reeds binnën een termtin van 14 dagen zal zijn voltooid Naar het schHnt heeft men besloten, uit hoffelHkheid te vold<»en aan het verzoek van Suriname. '>m naar Suriname te gaan. waar het overleg dan definitief zou worden be ëindigd. Burgemeesters en „Koninginnen". Eerste Kamerleden hebben in het verslag over de begroting van Binnen landse Zaken ook gesproken over „Koninginnen" op tentoonstellingen, van lichtweken. tentoonstellingen en andere kermisachtige vermakelijkhe den. Bloemen-, Mei-, Hooi-, Oogst-. Kaas-koninginnen worden ingehaald door burgemeesters met ambtsketen om. Een dergelijke daad heeft meer het karakter van opluistering van een vertoning dan van een daad van de vertegenwoordiger van HM de Koningin. Excessen moeten voorko men worden, aldus deze Eerste Ka merleden. Officiële publicaties. OPROEP AAN BEZITTERS VAN DE ONDER WIJZERS ACTE. De minister van Onderwijs, Kunsten e Wetenschappen verzoekt bezitters van de onaerwijzersacte, die thans niet bij 't on. derwijs werkzaam zijn. doch die In be ginsel bereid zijn. alsnog een betrekking bij het lager onderwijs te aanvaarden, zich zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 Maart a s., schriftelijk aan te melden bij de afdeling lager onder wijs van zijn departement, Prinsessegrachl 15, 's Gravenhage. De regering overweegt ernstig door het toekennen van extra diensttijd voor zodanige personen de over gang naar het lager onderwijs (mits deze vóór 2 Januari 1955 plaats heeft) mogelijk te maken. 65. De tent was wegi De jeep stond er nog wei. docb de tent waarin Jlmmy de nacht zou moeten doorbren gen. was verdwenen spooiloos verdwenen Jimmy had dat natuurlijk In één oogopslag ontdekt Hij smeet de twee boomstammen op de grond en rende naar de leep. Op de motorkap was met paarse verf door een myste rieuze hand dat vreemde teken In Chinese karakters weer aangebracht. Het hart klopte Jimmy een ogen blik in de keel Daar begon de narigheid weer Hij be gon haastig naar sporen te zoeken, maai de avond was al te ver gevorderd Jimmy besloot de volgende mor gen af te wachten Hij kroop in de Jeep. nadal hij er een paar kisten bad uit gezet, zodat er een plekje was vrij gekomen waar oy nel zich enigszins oehagelijk kon maken Jimmy probeerde niet ai te vast in slaap te vallen, naar dat was gemakkeltike» gezegd dan gedaan, want door een dag lar dwerken was hi) o moe als een hond Jimmy streed enige tijd tegen de slaap doch toen kon hij het niet langer houden Hij dutte in en het duurde niet lang of ny sliep, .alle Blomhoef Beren ten spijt, als een roos Jimmy ontwaakte eerst toen de zon reeds geruime «d op was Hö had die nacht onge stoord Kunnen slapen ma-r toch was er een verras sing voor hem Op de motorkap, precies op het vreem de teken. lag een brief, een doodgewone brief van dik wit papier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7