Burgemeester Dregmans gelooft in de kleine gemeenten Zeeuwse Almanak H.M. DE KONINGIN DANKT STAATSHOOFDEN CENTRUM VAN NOORD- BEVELAND lh GOES KRIJGT EEN IJSBAAN SCHOUWEN-DUIVELAND HEEFT VELE WONINGEN NODIG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 15 JANUARI 1954 TUSSEN BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE Zij zijn voor hun taak volkomen geschikt DE VOORSTELLEN VAN de Reconstructiecommissie Schöuwen-Duive- land hebben opnieuw de aandacht gevestigd op het probleem van de kleine gemeenten. Voorstanders van opheffing en annexatie betogen, dat deze kleine eenheden -liet levensvatbaar zijn, hun opposanten daarentegen ver zekeren met nadruk, dat dit juist wel het geval is en dat combinatie met andere gemeenschappen onmogelijk moet worden geacht-De gulden middenweg is moeilijk te vinden, temeer omdat deze weg voor elke gemeen te weer anders blijkt te lopen. De huidige situatie op Schouwen-Duiveland doet in menig opzicht denken aan de toestand op Walcheren in 1945: evenals nu, een verwoest eiland, dat van de grond af opgebouwd moest worden. De gemeentelijke indeling bleef evenwel bij deze reconstructie on gewijzigd, zodat men zich nu onwillekeurig afvraagt: hoe reilt en zeilt sindsdien het leven hier in de kleine gemeenten? Deze vraag hebben wij voorgelegd aan een bij uitstek deskundige, de burgemeester van Biggeker- ke (881 inwoners), de heer J. L. Dregmans, die tevens hoofd van een gro tere plattelandsgemeente is, namelijk van Kondekerke (2605 inwoners). Hij bekijkt dus het probleem van beide kanten. „Biggekerke kan zich financieel volkomen bedruipen", aldus de heer Dregmans, „en het heeft, afgezien van de gemeenschappelijke regelin gen, waaraan het vanzelfsprekend ook deel heeft, na de oorlog verschei dene verbeteringen uitgevoerd, zodat het volledig mee kan doen in de rij der Walcherse gemeenten. De situa tie was voor Biggekerke allerminst gunstig na de oorlog: op zeventien September 1944 werd een groot deel van de dorpskern verwoest en de schade was bijzonder groot. De her bouw werd met kracht ter hand ge nomen en is thans practisch gereed. Er is inmiddels een Kleuterschool ge komen, de riolering voor de kern was voor de oorlog al gereed, terwijl thans onderhandelingen gaande zijn om deze riolering met die van Melis- kerke en Zoutelande aan te sluiten op de zuiveringsinstallatie van West- kapelle. Mocht dit niet lukken, dan bouwen we zelf een dergelijke instal latie. We zijn reeds bezig met reser vering daarvoor". „En nogmaals, ik kan TJ verzeke ren, dat dit alles binnen het bereik ligt van de financiële mogelijkheden van Biggekerke", zo verklaarde de heer Dregmans met nadruk. „Boven dien staan er nog verscheidene pun ten op het programma, o.a. restaura tie van de toren". OOK CULTUREEL. Ook op cultureel terrein blijft Big gekerke niet achter, daarvoor zorgen de plaatselijke verenigingen, die min stens vijf h zes maal per jaar een uit voering voor hun rekening nemen: de toneelvereniging, de zangvereniging, de muziek, kortom ieder doet zijn best om op eigen terrein de gemeen schap te dienen. Bovendien beschikt men over een goede zaal, die aan be hoorlijke eisen voldoet, namelyk het na de oorlog gebouwde café-restau rant Juliana. Verheugend is ook, dat de jeugd zich allerminst afzijdig houdt van het verenigingswerk, maar NIET HET AANTAL piano's en vleugels, dat men kan aanbieden is van belang, maar de KWALITEIT Wendt U voor goede instrumenten tot t8 RIJKENeoe LANGE KORTE LIJNBAAN 28.hoeli Karei Ooorraansras' ROTTFRDAM er actief aan deelneemt. Men kan wel zeggen, dat Biggekerke een harmo nische eenheid vormt. „NEEN". En is het nu mogelijk deze een heid samen te voegen met een an dere, bijvoorbeeld met Koudeker ke? „Neen", aldus het zeer beslis te antwoord van de burgemeester, „de mentaliteit van de inwoners van Koudekerke is geheel anders dan die van Biggekerke. Ik kan U dat met een enkel voorbeeld duidelijk maken. In Koudekerke weten de inwoners de burgemees ter altijd te vinden. Ze komen met allerlei zaken bij hem, doch in Biggekerke wordt de burgemees ter slechts in uiterste noodzaak opgezocht. Dat verandert niet, al zeg ik nog zo dikwijls, dat zij ge rust bjj mij kunnen komen met hun moeilijkheden. De inwoner van Koudekerke heeft meer van de „grote-gemeente-allure" en kijkt wel eens wat neerbuigend op de kleinere neer. En ten onrechte! Zo ziet U dus: de Biggekerkenaar is meer gesloten, de Koudekerke naar meer open. Er zijn nog meer mentaliteitsverschillen en zij zijn van dien aard, dat samenvoeging zeker ongewenst zou zijn". Vanzelfsprekend komt tijdens dit gesprek ook het langzaam afnemend inwonertal vau Biggekerke ter spra ke. „De gemeente heeft grote offers aan de Noordoostpolder gebracht en hoewel de teruggang nog niet tot stilstand is gekomen, geloof ik dat het zielenaantal in de toekomst vrij wel statioiuiair zal blijven", meende de burgemeester. En natuurlijk kunnen ook de ge meenschappelijke regelingen niet on genoemd blijven: „Als gemeente ver hes je iets van je zelfstandigheid door er aan deel te nemen, maar we mo gen niet vergeten, dat géén platte landsgemeente op Walcheren in staat is om al deze regelingen zelfstandig uit te voeren". Burgemeester Dreg mans wees ons er op, dat de taalt van de gemeentebesturen de laatste jaren sterk is veranderd. Het komt niet alleen meer aan op het „bestu ren", maar ook op het „verzorgen". En daarbij eisen de verscheidene af- Advertentie Wil aeven aaarne het sdrei van de Telelunkandeeler In Uw woonolaats. Imo: N.V. Eloctrlcltollj Mil AEG - f-rederlksDlaln 26 A'dom-C. zonderlijke gebieden bekwaam perso neel, dat er voor de gemeenten weet uit te halen wat er uit te halen is. Niet overal blijken de gemeenschap pelijke regelingen een succes, maar op Walcheren functioneren zij voor treffelijk Dit is waarschijnlijk mede te danken aan de homogene samen stelling der bevolking: over het alge meen weinig uiteenlopende levensbe schouwingen. Bovendien is ook de sa menwerking „aan de top", in de Ver eniging van Burgemeesters en Secre tarissen, uitstekend. De gemeenten hebben van deze niet staatsrechtelijk omschreven samenwerking reeds me nige vrucht geplukt*. „Voor Walcheren geloof ik in de kleine gemeente", zo besloot burge meester Dregmans het onderhoud, „want het is gebleken, dat zij volle dig voor hun taak geschikt zijn. Kijk maar naar Biggekerke Voor hulp verleend tijdens de watersnood. H. M. Koningin Juliana heeft een persoonlijk schrijven ge richt aan de staatshoofden van de vele landen, welke zich bij zonder hebben onderscheiden bij de hulpverlening aan Neder land in verband met de watersnoodramp in Februari 1958. Deze brieven van Hare Majesteit zullen morgen, 15 Januari, aan de geadresseerden worden overhandigd. In de brieven getuigt H. M. de Koningin namens de Neder landse slachtoffers der ramp en mede namens alle landgeno ten van haar diepe dankbaarheid voor de verleende hulp, wel ke hulp een bewijs vormt dat menselijke saamhorigheid niet aan bepaalde landsgrenzen gebonden is, aldus deelt het mini sterie van buitenlandse zaken mede. (slot van pagina 1) gen, dat zij dood zijn en beter opge ruimd kunnen worden. Nog wil bur gemeester Schuit het voorjaar af wachten maar blijkt alle leven gewe ken, dan gaan deze bomen er uit. Aan de Ned. Heide mij. werd reeds opgedragen een plan voor de herbe planting te maken. Onderwijsvoorziening. Even modern en zonnig als het raadhuis worden de nieuwe scholen, die in de tweede helft van Februari gereed zullen zijn. Ook hier hebben wij na ons gesprek, met de burge meester een kijkje genomen en het trof ons, hoe ruim en groot deze scholen zijn opgezet. Op de zonzijde met een vijver in het voorterrein zul len zij straks een sieraad vormen voor Kortgene. Het betreft hier een 9-klassige school voor lager- en U.L. O. onderwijs met een apart lokaal voor de handenarbeid en een gymnas tieklokaal, dat aan de modernste eisen zal voldoen. Het past wel in het kader van deze activiteit, dat de krotwoningen wor den opgeruimd, 12 in totaal. De Kaai- vaat wordt gedicht en hier zal een mooi ruim plein ontstaan. Het aanko pen en slechten van deze krotwonin gen geeft weer een extra bouwvolu- VAN TOT Op Dinsdag 2 Februari a.s. wordt de nieuwe telefooncentrale te West- kapélle in gebruik genomen. De oude werd in de ooi-log verwoest en daar na ressorteerde Westkapelle onder het telefoonnet van Domburg. De Westkapellaars worden dus nu weer, wat de telefoon betreft, baas in eigen huis. Het nieuwe kengetal wordt K 1187. Alle aangeslotenen krijgen een POES Het was een volkomen onverwachte ontmoeting en zowel de gastheer als uw verslaggever waren ten zeerste verwonderd. Want waarneer ge op een weekdag een kerk betreedtj verwacht ge toch allerminst een levend wezen 'te zullen aantreffen en zeker niét in de nok van het gebouio Zullcs nu was hel geval in het kerk- gebouio te Retranchement, dat een poes bleek te bevatten.' Het dier had zich versoholen tus sen de haneballcen en het hief een alleszins lclaag'lijk aandoend gemauw aan, toen het andere levende wezens gewaar werd. Wezens, die een steile trap op typisch menselijke, onhandi ge wyze beklommenstommelend en met veel meer lawyt, dan een poes ooit pleegt te maken Met verwonderd glinsterende kraal- ogen beschouwde het dier de „indrin gers", die zich bovendien verstoutten lokgeluidjes in zijn richting af te zenden. Het reageerde uiteraard, niet; 's was hoogstens verbaasl over zo veel (verspilde) ondernemingsgeest en het bleef zitten waar het zat. En het liet sterk de indruk achter, dat het helemaal niet gediend was van het medelijden, dat de mensen klaarblijkelijk voelden voor „dat ar me verlaten diertje?" Wie onzer ook zal de psyche van de poes doorgronden f ander nummer. In Westkapelle is overigens nog meer vooruitgang. De klok op de toren van het nieuwe ge meentehuis kwam voor gebruik ge- reed en doet sinds enkele dagen haar geluid over het dorp weerklinken. Ook de electrische verlichting is in bedrijf gestéld. DAT BRIDGEN Enkele Axelse bridge-enthousiasten willen een club oprichten. Hiertoe zal op 20 Januari a.s. in hotel ,,'s Lands Welvaren" een vergadering worden gehouden. Het ligt in de bedoeling mei. de nieuwe club uit te komen in de Zeeuwsch-VIaamse bridge-competi- tie. VERGADERING. Te 's Gravenpolder zou Dinsdag avond een vergadering worden gehou den van kerkvoogdijen en kerkeraden uit de Zak van Zuid-Beveland. Twee sprekers zouden er het woord voeren over de mogelijkheden van de kerk voogdijen en over de nieuwe generale regeling voor de predikantstractemen- ten en pensioenen. Ja, zouden.... want de bijeenkomst verliep anders dan men zich had voorgesteld! Toén het gezelschap enige tijd op de spre kers had gewacht, kwam een van hen opdagen en vertelde, dat de andere woordvoerder en hij niet waren uitge nodigd. Hij was echter gekomen, om dat men hem een half uurtje tevo ren had opgebeld. De man, die de uit nodigingen had moeten verzenden, was met vacantie IN ENKELE REGELS. Uit Goes wordt gemeld, dat men daar een pestvogel heeft gesignaleerd. Tot ouderling-kerkvoogd van de Ned. Herv. kerk te Sas van Gent werden benoemd de heren Van Binsbergen en Goldschmeding. Te Hoek werden tot ouderling van de Ned. Herv kerk be noemd de heren J. Dieleman, P. Jan sen en G. van Driel. Tot diaken wer den benoemd de heren F. de Braai, C. Vergouwe en M. de Putter. me boven het aantal toegestane wo ningen. Bibliotheek. Een lust voor het oog is de biblio theek in het raadhuis, gevormd uit schenkingen door de adoptiegemeen ten. Een 1200 a 1300 boeken wachten hier op de lezers, die straks tegen een luttel bedrag per jaar, van de in houd kunnen genieten. De biblio theekcommissie overweegt nog de aankoop van een honderdtal van de nieuwste werken. Weldra zal met de uitgifte worden begonnen. Zo werken alle gemeentenaren mee om dit centrum van Noord-Beveland weer een betekenis te geven, die on getwijfeld groter zal zijn dan men kende. Een verschijnsel, dat meerdere f emeenten in Zeeland kennen, is de eruggang in bevolking, door de ge volgen van de ramp, terwijl Jaar te genover nog geen aanwas staat. Maar ook dit zal te zijner tijd veran deren. Eilandenplan. •Ten aanzien van het eilandenplan, dat wji nog ter sprake brachten, kan gemeld worden, dat de afsluiting van de zandkreek reeds terdege bezien wordt. Maar er zijn in dit verband drin gende vragen, waarop nog geen ant woord gegeven werd. Wat gebeurt er midden op het eiland? Valt het cen trum als zodanig weg? Wat is het lot van de haven van Kortgene en van de silo en de gebouwen van de coöpe ratie? Hierin zijn belangrijke bedra gen geïnvesteerd en hier 'snijdt men een welvaartsprobleem aan, dat door de hoogste bestuursinstanties in Den Haag zeker niet verwaarloosd zal worden. In ons gesprek met de actieve burgemeester van Kortgene konden we slechts enkele punten aanroeren. Maar uit hetgeen er naar voren kwam, kregen we de zekerheid, dat de belangen van de bevolking van deze nijvere plaats, van dit centrum van Noord-Beveland in vertrouwde handen zijn. Hier worden plannen omgezet in realiteit met tegelijker tijd een open oog voor de toekomst. Ontploffing in haard Toen het gezin van de winkelier P. C. V. te Oud-Vossemeer, des avonds gezellig bij de haard zat werd het opgeschrikt door een da verende explosie in de kachel. Dit voorwerp bleek geheel te zijn ontzet en de schoorsteen was gescheurd. In de kamer werd alles met een aslaag bedekt. Men vraagt zich af of er wellicht springstof in de brandstof heeft gezeten of dat men hier te doen heeft gehad met een gasont ploffing. Jeugdrally Leger des Heils Het Leger des Heils in Nederland houdt in 1954 een speciaal „Jeugd jaar". Het gehele jaar door zullen in verschillende plaatsen Jeugd-festivals worden georganiseerd. De eerste Jeugdrally in Zeeland wordt a.s. Za- terefga 16 Januari gehouden in het gebouw aam de Hoogstraat te Middel burg en staat onder leiding van de dis- tricts-jeugdsecretaris van Rotterdam. De rally is bedoeld voor ionge men sen van 14—25 jaar. In de middag bijeenkomst zal de heer G. Ballin- tijn, hoofdredacteur van de P.Z.C., een lezing met lichtbeelden houden over zijn reis naar Zuid-Afrika, 's Avonds wordt o.a. „Kouen Zo", de bekende film over Rotterdam, vertoond. Hiervoor zal tennisbaan worden gebruikt. In de algemene ledenvergadering van de Goesse IJsvereniging „Ijs vermaak", die Donderdagavond in café Baarends te Goes werd gehou den, werden voor de schaatsliefheb bers belangrijke beslissingen geno men. „Een lang gekoesterde wens van de leden zal ijs en weder die nende in vervulling gaan", aldus de voorzitter, dé heei E. N. C. van Riessen. Van de stichting „Sporthelangen" was het verzoek binnengekomen om de exploitatie van de tennisbaan, die dan gebruikt zal worden als ijs baan, op zich te nemen. Daar de voorwaarden, die hieraan door de stichting „Sportbelangen" waren ver bonden, geen onoverkomelijke finan ciële bezwaren met zich brachten, werd besloten als proef voor één jaar aan dit verzoek te voldoen. Reeds bij de laatste vorstperiode werden pi-oeven genomen op de tennisbaan en het resultaat viel nog gunstig uit. De eerstvolgende vorstperiode kan de baan in gebruik worden ge nomen. De baan heeft een opper vlakte, die ongeveer gelijk is aan die van de Grote Markt te Goes en zal Motorrijwiel reed tegen Ongeluk op baggermolen. Aan boord van de baggermolen van de baggermaatschappij „Holland", die momenteel in de haven van Bres- kens werkzaam is, kreeg de stoker P. v. d. S. uit Hardinxveld Donder dag een roosterijzer op het hoofd. Met een gapende hoofdwond en een hersenschudding werd hij, nadat dok ter Van der Maas eerste hulp had .verleend, naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. ..In dienst der kerk". Op de a.s. Zaterdag in de „Prins van Oranje" te Goes te houden pro vinciale vergadering van de Hervorm de Mannenvereniging „In dienst der kerk", zal na de koffiemaaltijd de vergadering 's avonds worden her opend. Dan spreekt de Hervormde predikant van Koudekerke. ds. L. D van Dij 1. Het onderwerp van zijn in leiding luidt: „De problemen rond Canon". Personenauto vernield De heer M. P. de G. te Oud-Vos semeer, verloor Maandag op de Thoolse Dyk de macht over het stuur van zijn personenauto. De auto ramde enkele bomen voor h/ tot stilstand kwam. Het voertuig werd aan een zijde geheel openge scheurd en grotendeels vernield De bestuurder, die de enige inzit tende was, liep geen letsel op. De politie stelt naar de oorzaak van net ongeval een onderzoek in. G. Houtekamer voor de radio. Dinsdag 19 Januari a.s., des mid dags 12.33 uur, zal de heer G. Hou tekamer, secretaris van de Prov. Zeeuwse Ver. v. Vreemdelingenver keer, via Hilversum I in de rubriek „Voor Ons Platteland" een voordracht houden over „De Jonge Jongers" Op kruispunt Rijksweg-Zanddijk te Kruiningen. Donderdagmorgen omstreeks half elf is op het kruispunt rijksweg— Zanddijk te Kruiningen, een motor met twee opzichters van de Water staat in volle vaart tegen een zand- auto gereden. De duo-rijder J. G. uit Zutphen, kwam hierbij onder de mo tor terecht en moest met inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis Oost- wal te Goes worden vervoerd. De zandauto van de fa. K. uit Kloe- tinge kwam uit de richting van de Vlakebrug en wilde de Zanddijk naar het station oprijden. Terwijl de auto zich hiertoe reeds op de linkerzijde van. de weg was, wilde de motorrijder F- T. uit Amsterdam nog passeren. De motor kwam bierbij onder het voor wiel van de auto. T. bekwam slechts lichte blessures, doch zijn collega, die op de duo was gezeten, kwam onder de motor en liep inwendige kneuzin gen op. Advertentie worden verlicht, terwijl men tevens voor muziek wil zorgen. Er zal plaats zijn voor 3 a 400 rijders. Het entreegeld werd door de ver gadering bepaald op 25 cent per lid Eer keer; niet-leden moeten 75 cent etalen, voor kinderen gelden dezelf de tarieven. De heer B. H. M. de Poorter werd b(j acclamatie tot be stuurslid herkozen en tot adviserend lid de heer H. Bliek. Uit het jaarver slag van de penningmeester bleek o. a., dat er een batig saldo is van 2.S02.18, zodat wat de financiën betreft, de vereniging er niet slecht voor staat. De toekomst van Neder- land gaat gesmeerd, dank zij REM1A margarine. De mening van de heer A. J. Argelo. Voor Schouwen en Duiveland is de bouw van woningen een harde nood zaak geworden. Reeds voor 1 Febru ari 1953 was er sprake van een niet onaanzienlijk woningtekort. De ver woesting van niet minder dan 1700 woningen als gevolg van de waters nood heeft deze toestand nog aan merkelijk verslechterd. De inmiddels gebouwde gezinsba rakken, woonketen, en andere soor ten noodwoningen, ongeveer 600 in getal, hebben weliswaar enige uit komst gebracht, doch niettemin kan de reëvacuatie van een vrij groot aantal zich thans nog aan het vaste land bevindende eilandbewoners niet worden doorgevoerd wegens het ont breken van woongelegenheid. De heer A. J. Argelo, directeur van (le centrale dienst voor gemeente werken, welstandstoezicht en bouw en woningtoezicht „Noord-Zeeland" verklaarde aan het A.N.P., van me ning te zijn, dat het niet gemakke lijk is om reeds thans een algemene verwachting betreffende de ontwik keling van de woningbouw in 1954 uit te spreken. Voor zover het de bouw van wo ningwetwoningen betreft, heeft de heer Argelo goede verwachtingen. Ook deze bouw brengt zijn problemen met zich, maar er bestaat nu toch een redelijke kans dat als snel wordt aangepakt nog dit jaar een flink aan tal woningen zal kunnen worden ge bouwd en opgeleverd. Het aantrekken van vreemde ar beidskrachten van buiten het eiland speelt hierbij een grote rol. De toe gezegde 12M>% toeslag voör reiskos ten en verblijfkosten zal onvoldoende blijken om op dit punt uitkomst te brengen. Deze toeslag zal moeten worden verhoogd om de aannemers in staat te stellen,-voldoende krach ten van buiten het eiland aan te trek ken. Rekening houdend met de vele moeilijkheden en mogelijkheden, meende de heer Argelo tè menen dat de algehele wederopbouw van het zwaar geschonden Schouwen-Duive land een kwestie van jaren zal wor den. Deze vooruitzichten mogen ech ter geenszins een schaduw werpen op de kwestie van de woonruimte. Het zal weliswaar niet mogelijk znn om de woningnood op korte termijn volledig op te lossen, doch wel mag worden verwacht, dat het ryk de bouw van woonhuizen in de eerste plaats zal bevorderen. Bevolking van Tholen en Sint Philipsland sterk verminderd. Nam af met 334 zielen in 1953. OOK VERMINDERING VAN DE BEVELANDSE BEVOLKING. Het zielenaantal van Tholen en St. Philipsland nam in het afgelopen jaar af met 334. Op 31 December 1952 bedroeg het aantal ingezetenen 17 829 (8982 m. en 8847 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 316 (172 m. en 144 vr.) en door vestiging met 396 (190 m. en 206 vr.); het verminderde door overlijden met 348 (168 m. en 180 vr.) en door vertrek met 698 (342 m. en 356 vr.). Op 31 December 1953 bedroeg het inwonertal dus 17.495 (8834 m. en 8661 vr). Er werden in 1953 47 huwelijken voltrokken; er werden 2 echtscheidin gen ingeschreven. De sterke afneming is te verklaren uit de ernstige gevolgen van de wa tersnood. Het zielental van Noord- en Zuid- Beveland nam in het afgelopen jaar af met 119. Op 31 December 1952 bedroeg het aantal ingezetenen 67.432 (33.675 m- en 33.757 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 1384 (709 m. en 675 vr.) en door vestiging met 2545 (1222 m. en 1323 vr.); het verminderde door overlijden met 710 (349 m. en 361 vr.) en door vertrek met 3338 (1592 m, en 1746 vr.). Op 31 December 1953 be droeg het inwonertal dus 67.313 (33 665 m. en 33.648 vr.). Er werden in 1953 528 huwelijken voltrokken; er werden 22 echtschei dingen ingeschreven. Amsterdamse huln aaji Schomven-Duivelnnd. Bijna 250.000 uitgegeven. Blijkens een thans verschenen over zicht van de tot heden .door Amster dam aan de gemeenten van het ge adopteerde Schouw en-Duiveland ver leende hulp is voor dit doel bijna f 250.000 uitgegeven, dat is de helft van het crediet dat de gemeenteraad kort na de ramp voor de hulpverle- ning ter beschikking heeft gesteld. Voor redding, berging en opruiming I bedroegen de uitgaven ruim f 63.000, j voor evacuatie en materiële hulp ruim f 30.000, voor technische hulp (her stel energievoorziening, polderbema- ling etc.) ruim f 115.000; voor ont wikkeling en ontspanning ruim f 7500. Recrutendag te Goes. Een negentigtal militairen van Ge- ref. en Chr. Geref. huize waren Don derdag in de Gereformeerde kerk te Goes bijeen op de jaarlijkse recruten- dag. De zeer geanimeerde bijeen komst stond onder leiding van ds. P. van Til van Middelburg. De aanwe zigheid van brigade-generaal Warrin- ga, werd op hoge prijs gesteld. Met 1 een toespraak tot de a.s. soldaten gaf deze blijk van medeleven en belang stelling. Sergeant-majoor Verspoor uit Mid delburg hield een causerie over het militaire leven in het algemeen, ds. Mooy, legerpredikant in de leger plaats Oirschot, gaf een overzicht van de geestelijke verzorging in het leger, terwijl di'. Kraan uit Vlissingen de medische zijde op allerlei terrein be spraken en goede wenken gaf voor hel behoud van een gezond lichaam. Een vertegenwoordiger van het P.I. T. sprak een woord van aanbeveling en wekte op tot het bezoeken van de Chr. Militaire Tehuizen. Vele predikanten gaven door hun tegenwoordigheid blijk van. belang stelling. Benoeming Prov. Waterstaat. De heer D. A. Huysse te Middelburg is door Gedeputeerde Staten benoemd tot bureel-ambtenaar le klasse van de Provinciale Waterstaat en als zo danig werkzaam gesteld te Middelburg op het bureau van die dienst. Waterstand Kanaal Zuid-Beveland weer normaal De Rijkswaterstaat maakt bekend, dat de verlaging; van de waterstand in het kanaal door Zuid-Beveland tot 0.60 m. N.A.P., die op 29 Mei ter ken nis werd gebracht, inmiddels is opge heven. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Caroline chérie", (18 jr.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De ónoverwmnelijken", (14 j.), 8 u.; Soc. „De Vergenoeging", Kon. Ver. Oost en West, causerie Ethiopië. VLISSINGEN. Vandaag. Alhambra: „Malou van Montmartre" (18 jr.), 7 en 9 uur. Luxor: „De stad van de gouden con- dof" (14 jr.), 8 uur. Vrijzinnig Pro testants Centrum: gemeente-avond Remonstranten Kring Midden-Zee land. GOES. Vandaag. Grand: „The snows of the Kilimanjaro" (aJ.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2