NIEUWS IN EEN rss&ar" i Nieuws uit Walchere n SIGARETTENOMZET SEDERT 1939 BIJNA VERDUBBELD Te Middelburg werd steen in tribune aangebracht NERVA NOVA JIMMY BRUWJN en de Bloed boef-Beren MAANDAG 11 JANUARI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Viissingen Uit het Politierapport Kleine diefstallen Bij de Vlissingae politie werd door de schipper van een rijnaak, die een ligplaats heeft in het verbrede ka naal, aangifte gedaan van de dief stal van nonderd gulden. Dit geld werd uit zijn jas ontvreemd. Na in gesteld onderzoek door de politie bleek de dader de Belgische knecht te zijn, die werd gearresteerd en in middels een bekentenis aflegde. Uit een woning in Viissingen ver dween een hakbijl en uit een andere woning enige theedoeken. Wederom werd proces-verbaal opgemaakt te- fen jongelui, die in portieken in de innenstad rondhingen. Gevonden werd door een agent van politie een portefeuille met 12.000 Griekse drachmen en familiepapieren. Personeelsvereniging Kon. Mij. „De Schelde". De „Nederlandse Reis-Operette" bracht Zaterdagavond op een avond van de personeelsvereniging van de N.V. Kon. Mij „De Schelde" in het „Scheldekwartier" een uitvoering van de operette „In 't Witte Paard". De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer J. J. Martrjn, kon de heren ir. C. Kapsenberg en G. N. van Ginkel van de directie van „De Schel de", vergezeld van hun echtgenoten, verwelkomen, terwijl ook mevr. Hup- kes van haar belangstelling blijk gaf. De heer Martijn wenste allen een goed 1954 toe en wekte de aanwezigen op propaganda te maken voor de per soneelsvereniging, daar op verschil lende afdelingen nog geen leden zijn. De leden van de „Nederlandse Reis- Operette" hebben zich onder regie van de heer D. Ingen Soet uit Amsterdam KERKNIEUWS Interkerkelijk congres theoiogische studenten. Dezer dagen hielden de theologi sche faculteitsverenigingen der Ne derlandse universiteiten, alsmede van de theologische hogescholen, een in terkerkelijk congres, waar by de Vrije Universiteit (V.U.) als gast- vrouwe optrad. Voor de eerste maal was ook een aantal R.K. studenten, als niet-stem- hebbende leden, aanwezig. Het hoofdthema van het congres was: Schriftbeschouwing en Schrift gezag. Als sprekers over dit thema tra den op de professoren Ridderbos. Hidding, Sirks en Maas, behorende tot onderscheidene kerkgenootschap pen. Dr. H. van der Linde, Ned. Herv predikant te Middelburg en oud-se cretaris van de Oecumenische raad, sprak over: Plaats en consequenties van het Schriftvraagstuk ln de oe cumene. Het congres werd gesloten met een serie Javaanse dansen tydens een in het Americain hotel gehou den bijeenkomst en met een slot feest in de studenten-sociëteit L.A N.X. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND. Bedankt voor RUssen: D. L. Aan- geenbrug te Terneuzen. Officiële oublicaties. vlïssingen. schuldvorderingen. B. en W. van Viissingen maken bekend, dat vorderingen wegens gedane leveran ties of werkzaamheden ten behoeve der gemeente over het jaar 1963 zo spoedig mogelijk, doch in elk geval vóór 25 Janua- ari a.s. moeten worden ingediend ten atadhuize. Viissingen, 8 Januari 1954. vlïssingen. leerplichtwet. B. en W. van Viissingen herinneren ouders en verzorgers van leerplichtige kinderen, (kinderen die de leeftijd van 7 jaar hebben bereikt en die van 15 jaar nog niet hebben overschreden) die om gezondheidsredenen niet als leerlingen op een school zijn ingeschreven, aan hun verplichting om daarvan aangifte te doen ter gemeente-secretarie, le afdeling (ka mer no. 2) en wel vóór 1 Februari a.s. Viissingen, 7 Januari 1954. van hun beste zijde laten zien. Het is niet bepaald eenvoudig om op een be trekkelijk klein toneel een veeleisend werk te brengen als deze operette van Ralf Benatzky Men heeft natuurlijk de herinnering aan uitvoeringen met een groots decor, omvangrijk orkest en vele figuranten. Hier moest wor den volstaan met een kleine bezetting, een piano en Nederlandse tekst, waar mede men zich, '.acht gezegd, nogal wat vrijheden had geoorloofd ten aan zien van het origineel. Maar de zaal was al bij voorbaat gewonnen door de overbekende me lodieën en handeling. Er is hartelijk gïlachen om de fratsen van Henk aye als Sigismund en er werd geno ten van de zang en het samenspel. Daartoe hebben ook andere bekende artsten uit de Nederlandse wereld van de kleinkunst als Eri Rouché, Ar thur Hoogveld, Ton Wink, Piet van Dolen, en Floor Koen, medegewerkt Ongetwijfeld zullen ook de volgende uitvoeringen, eveneens op Zaterdag, een dergelijk succes te zien geven. Na afloop was er het traditionele dansje, waarmede deze avond op genoeglijke wijze besloten werd. Middelburg fe-Kerlc weekeinde. Jonge Onder leiding van ds. J. F. Wage- ner, Ned. Herv. predikant te Zoute- lande, hielden de Walcherse afdelin gen van „De Jonge Kerk" in het Kerkcentrum op het Koorkerkhof te Middelburg Zaterdag en Zondag een gemeenschappelijk weekeinde. Za terdagavond sprak dr. H. Bartels. landelijk secretaris van De Jonge Kerk, uit Amsterdam, over „Verhou dingen oudere en jongere generatie". Dr. Bartels wees op de verschillen tussen de oudere en de jongere gene ratie, tussen ouders en kinderen, waaruit moeilgkheden kunnen voort vloeien. De jeugd van thans heeft goeddeels geen aansluiting meer aan de periode voorafgaande aan de laatste oorlog, terwijl het oudere ge slacht nog sterk uit de vooroorlogse tradities leeft. Daarom dient er we derzijds begrio te zijn. Zondagmorgen ging dr. Bartels voor in de Nieuwe Kerk. Na de dienst was er een gemeenschappelijke nabe spreking in het Kerkcentrum. Nadat des middags een gezamenlijke maal tijd was gehouden, sprak dr. Bartels, wegens verhindering1 van de heer Van Genderen uit Amsterdam, aan de hand van enige films over „Het kampleven binnen en buiten 's lands". Si. Laurens Auto's in botsing. Op de Noordweg te Sint Laurens kwamen ter hoogte van bakkerij v. d. Broeke, twee auto's in botsing. Een personenauto, die bestuurd werd door J. C. uit Serooskerke en reed in de richting van het dorp, moest uitwij ken voor een bespannen wagen en botste daardoor op de linkerweghelft tegen de personenauto van S. A. V. uit Middelburg, die uit de tegenover gestelde richting naderde. Beide voer tuigen werden beschadigd. Persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelde een ondezroek in. Herverkavelingscommissie Walcheren bijeen. Tijdens een vergadering van de Herverkavelingscommissie werd af scheid genomen van ir. A. G. Wiers- ma, ingenieur van de Polder Walche ren en lid van het Bureau van Uit voering, die per 1 Februari is be noemd by het Hoogheemraadschap Delfland. De scheidende werd toege sproken door mr. A. J. van der Weel, voorzitter van de commissie, die hem dank bracht voor het vele werk. dat hij voor de herverkaveling van het eiland heeft verricht. Ir. S. Herweijer. lid van de Commissie van Toezicht betuigde ir. Wiersma de dank van deze commissie. Voorts werd in deze bijeenkomst bekend gemaakt, dat in de toekomst het DUW-kamp te Serooskerke afge broken zal worden. De nieuwe weg ken, als gevolg daarvan, worden door getrokken en het oude stuk weg kan vervallen. De luiste datum van het verdwijnen van het kamp is nog niet bekend. Sigarenindustrie leeft weer op. Ringbijeenkomst C.J.M.V. Onder leiding van de voorzitter, ds. J. Kwast, Nea. Herv. predikant te Viissingen, werd Zaterdagavond ln het Verenigingsgebouw te St. Lau rens een ringbijeenkomst gehouden van de Ring Walcheren van het C.J. M.V Het jaarverslag werd uitge bracht door de ring-secretaris, de heer K. Wouters te Zoutelande. Na dat een spel ..voor verloofde paren" was gehouden werd een forum ge houden over het thema: „Wat ben ik voor mijn omgeving?" Arnemuiden Ontslag ouderling. De heer I. Boone te Arnemuiden, ouderling van de Ned. Herv. Kerk aldaar heeft met ingang van 1 Januari 1954 ontslag genomen als ouderling, na een zittingsperiode van een half jaar. De vrees voor longkanker weer houdt de mensen er niet van «Igaret ten te roken Ondanks de vele publl caties over deae ziekte als eventueel gevolg van het overmatig roken is de omzet van sigaretten in 1953 ongeveer 185 pet geweest van die in 1939 Ver kochten de winkeliers in 1949 reeds 5700 mlllioen sigaretten, in elf maan den in 1953 telde men reeds een totaal van 9300 mlllioen zodat met de maand December erbü men rustig kan re kenen dat er vorig jaar meer dan tien milliard sigaretten in rook vervlogen zijn Deze toeneming is tevens een ge volg van het dalende shaggehrnlk Hiervan werd in 1953 negen en een kwart mlllioen kilo verkocht tegen ell mi Ui oen ln 1949. Van onze adverteerders. HANDELSONDERNEMING VAN BERKEL VERPLAATST. De Handelsonderneming Van Berkel te Viissingen heeft haar bedrijf ver plaatst van Nieuwendijk 45 naar Nieu- wendijk 9. In het nieuwe pand. heeft dit bedrijf, dat zich niet alleen toelegt op het cyclostyleren, de offsetdruk en de foto-copie, maar bovendien al lerlei verpakkingsmateriaal verhan delt, een ruime en doelmatige behui zing gevonden. Voor ligt een ruim kantoor, waarin de clientèle kan wor den ontvangen, en daarachter zijn nog voldoende vertrekken, waarin de ma chines, andere installaties en voorra den uitstekend kunnen worden opge steld. Alles ziet er zeer fris en prac- tisch uit- Ter gelegenheid van de her opening waren er Zaterdag tal van bloemstukken, welke het kantoor een feestelijk aanzien gaven. Door burgemeester onthuld. Op het gemeentelijk sportterrein aan de Nadorst heeft mr. dr. N. Bol- kestein, burgemeester van Middel burg Zaterdagmiddag tydens een korte en enigszins regenachtige plechtigheid de steen onthuld, die in de muur van de overdekte tri bune is gemetseld. Deze steen is door de adviescommissie voor sportaange- legenheden aangeboden aan de Stich ting „Algemeen Sportbelang", die het initiatief tot het bouwen van deze tribune nam. Het opschrift luidt: „Door sportliefde en burgerzin kon deze tribune 22-8-'53 in gebruik wor den gesteld onder het stichtingsbe stuur A. Jobse Sr., J. Sukkel, L. Le zer, P. S. van de Berg". Vóór de onthulling voerden in een van de kleedkamers enkele sprekers het woord. De heer D. A. Huijsse, voorzitter van de Middelburgse ad- 0 Barbara Rockefeller, dochter van een mijnwerker, die in het huwelijk trad met Winthrop Rockefeller, aanvaardde een aanbod van haar echtgenoot van een be drag van 5500.000 dollar, om in te stem men met een echtscheiding 0 Volgens de „Flottes de Combat" zal de Sowjet-marl- ne tn 1956 beschikken over 300 gevechts. klare orderzeeboten. 0 In het Praagse dagblad „Svobodne Slove" verscheen een merkwaardige advertentie: .Jk wil mijn boerderij van 13 h.a., met vee en alles wat er bij hoort, voor niets weggeven Br onder no 36967" 0 De Hamilton Watch Company ln Pennsylvanië (VS.) ver vaardigde een klok, die tezelfdertijd de tijd. de maand en het jaar aangeeft voor Mars en de aarde Een en ander bestemd voor toekomstige reizigers in het heelal 0 Elf Japanse advocaten willen Truman en de Amerikaanse regering in rechten aanspreken voor ongeveer 10 000 gulden schadevergoeding voor elk slachtoffer van de atoombombardementen op Japan Het zou een schending zijn van het Inter nationale recht en ook van de Ameri kaanse wet. 0 Toon Hermans had een goede dag in Sittard, zijn geboortestad Hier trad hij op met zijn nieuwe pro gramma en hij smaakte het genoegen be noemd te worden tot Officier in de Orde der Paoegaaien Dat geschiedde namens de carnavalsclub de Marotten 0 Een In genieursbureau in Zwolle maakte de groot ste hoonmachine van Europa, welke wordt gebruikt om de oppervlakte van materiaal zodanig te bewerken, dat deze geschikt wordt voor chroomharding In het bijzonder wordt dit systeem toegepast bij cylinders van scheepsdieselmotoven 0 Vijf kalveren en ec-n varken zijn ln de vlammen omgekomen, toen in de schuur van de slager N te Apeldoorn door on bekende oorzaak brand uitbrak De sla ger was verzekerd 0 De heer S. S. in Appingedam nam een bad maar bleef zó lang weg. dat zijn hulsgenoten ongerust werden Hij was bewusteloos doordat er gas uit de geyser ontsnapte. Naderhand is hij aan de gevolgen overleden. 0 Van de werf Oost van de Nederlandse dok en scheepsbouwmaatscnappij te Amster dam ls Zaterdagmiddag met goed gevolg de onderzeebootjager „Groningen" te water gelaten. 0 Uit Canada vertrekt de ze maand krachtens een Navo-overeen- komst een zending militaire voertuigen voor Nederland. WIELRENNEN Nederland verloor van Frankrijk. Op de Parijse winterbaan is Zondag middag een wedstrijd Frankrijk -Ne derland gehouden, bestaande uit drie manches: ploegomnium, sprint en stayerwedstrijd Alle manches werden door de Fransen gewonnen en de uit slag werd dus 3—0 ln bun voordeel. Onze landgenoot Van Vliet won bij het sprintnummer een rit a quatre, de andere ritten waren voor de Fransen De tweede manche de ploegomnium, leverde geen succes op voor de Neder landers In de derde manche won Wagtmans de le rit van de achtervol ging, terwijl hü in de wedstrijd over 30 kilometer tweede werd. viescommissie voor H heden, verwelkomde In het bijzonder de burgemeester van Middelburg en de afgevaardigden van de verschil lende Middelburgse sportverenigin gen. Spreker zei, dat de commissie gemeend had deze steen te moeten aanbieden als dank aan degenen, die door het tot stand brengen van de tribune biyk hadden gegeven van hun jortliefde en burgerzin. De heer Airjsse betoogde, dat door het aan brengen van ae namen van deze ini tiatiefnemers het nageslacht hun daad niet zal vergeten. Mr. dr. N. Bolkestein, zei crote waardering te hebben voor het werk van „Algemeen Sportbelang" en hoopte, dat de tribune hier en later na overplaatsing naar het nieuwe sportpark m aanleg bH zal dragen tot grotere bloei van het sportleven in de Zeeuwse hoofdstad. Hg ver klaarde in zijn Nieuwjaarsrede nog op een en ander terug te zullen komen. Na de plechtigheid werd in het restaurant van de Schouwburg nog het woord gevoerd door de heer A. Jobse Sr., voorzitter van de Stich ting „Algemeen Sportbelang". Deze dankte de commissie voor het aan brengen van de steen en sprak even eens de wens uit dat het Middelburg se sportleven een opbloei tegemoet mag gaan. Bijscholingscursus voor wijkverpleegsters Dank zg een subsidie van het Prae- ventiefonds konden door de Kruisver enigingen in Zeeland reeds enkele bg- scholingscursussen voor wijkver pleegsters worden gehouden, was de vorige voor een belangrijk deel ge wijd aan de zorg voor de riieuma-pa- tlënten, de cursus die nu wordt gege ven. staat in het teken van de revali datie. Voor de wijkverpleegsters uit Z. Vlaanderen is dit onderwerp reeds in byeenkomsten le Terneuzen behan deld. Voor de zusters uit het overig deel van Zeeland wordt een cursus te Domburg georganiseerd. Deze zusters zyn voor dit doel in twee groepen in gedeeld. Eerste docent is de heer K. van Dijk te Middelburg, hoofdinspecteur directeur der Districts Arbeidsbu- reaux in Zeeland over: Begrip en maatschappeiyke zijde der revalida tie. Over de medische zfjde van de re validatie spreekt dr. Te Riele te 's- Hertogenbosch en over de psychische Zijde van dit vraagstuk dr. Deodatus te Viissingen. Op de cursus te Domburg wordt een proef genomen met de methode van groepsdiscussies. De leiding oerust bij de districts verpleegsters, die een dergelijke cur sus reeds te Oosterbeek nebben ge volgd. De Kruisverenigingen doen, zoals de secretaris van de Prov Zeeuwse Ver „Het Groene Kruis" dezer dagen by de opening van de cursus opmerk te, graag alles wat mogelijk is, om de wgkverpleegsters de voorlichting te geven, die zij by de volbrenging van hun verplegende en praeventieve taak nódig hebben. Excursie P.Z.E.M.-personeel Een groot aantal leden van het per soneel der P.Z.E.M. uit alle distric ten der provincie maakte Zaterdag middag een excursie naar de nieuwe electrische centrale Zeeland te Viis singen. Een zevental deskundige functionarissen van het bedrijf, leid de het gezelschap rond en verklaar den op duidelijke wijze de werking der verschillende apparaturen, zowel op het gebied van de werktuigbouw als op dat der electriciteit. Met grote aandacht werden de uiteenzettingen gevolgd en het was voor de deelne mers aan de excursie een buitenge woon leerzame en interessante mid dag. l.s. Zaterdagmiddag wordt voor overige leden van het personeel een excursie georganiseerd. Benoeming. Tot directeur van de Willem de Zwijger H.BS. te Rotterdam werd benoemd de heer A. Bertram, sinds 1926 leraar in de Nederlandse taal en letterkunde aan deze school. De heer Bertram ontving indertyd zijn oplei ding tot onderwyzer aan de Ryks kweekschool te Middelburg. Advertentie BRENGT UW ZENUWEN 101 RU5I Geeft Soumikil zich op Ceram over? Het dagblad Soeloeh londDesia meldt dat Soumokil. de leider der republiek Zuid-Molukken, contact heeft gezocht met de militaire commandant van de Molukken, luitenant-kolonel Soekawa- ti. Soumokil zou zich willen overge ven. op voorwaarde, dat zijn veiligheid gewaarborgd zou zijn Volgens het blad zou hy deze stap hebben genomen, on der de indruk van de goede vorderin gen. die het leger met het herstel van de veiligheid op de Molukken maakt, en ook. omdat het regiment-Soekawa- ti de resten der troepen van de R.M.S op Ceram geen rust laat Soloeh Indonesia voegt hier aan toe. dat politieke kringen in Djakarta de wens van Soumokil in verband bren gen met de rede van minister Luns in de Tweede Kamer, waarin hij zeide. dat de R.M.S. een opstandige bewe ging tegen Indonesië was. Eind '53:55.000 mmder dan in eind 1952. Het direct b s 'kbaar aanbod van mannelijke arbeidskrachten steeg ln December als gevolg van het winter seizoen met 29.375, hetgeen volgt uit de toeneming van het aantal werk lozen van 66.326 to* 91 206 en "t aan tal op de door de D.U.W gesubsidieer de objecten werkzame personen van 15.911 tot 20.406. In vergelijking met eind 1952 lag het direct beschikbare aanbod eind 1953 rond 55.000 lager. Deze aan zienlijke daling is een gevolg van de uit de watersnood voortvloeiende werkgelegenheid, de gunstige weers omstandigheden, de opvallende con junctuurverbetering met name in de metaalnijverheid en in de textiel, de schoenen-, en confectie-industrie en tenslotte de plaatsi.. ,3mögelflkheid voor arbeidskrachten op additionele openbare werken, boerenwerken en cultuurtechnische werken. In Zee la id was het aantal werklo zen eind December *52: 3558, eind Nov. '53: 851 eind Dec. '53: 1907. Per 1.000 manneiyke beroepsbeoefenaren In Nov. en Dec. 5? resp 10 en 22. De relatieve werkloosheid was eind November het hoogst in Groningen met 50 werklozen per 1000 mannelyke beroepsbeoefenaren en het laagst in Limburg met 14, terwijl het rqksge- middelde 29 bedroeg. Het aantal als werkloos geregistreer de vruowen steeg van 8034 tot 8598. De vraag naar vrouwelijk personeel daalde van 21.071 tot 20.102. Nederands-Duits overleg over de Rijnvaart Nieuwe besprekingen? De berichten dat Nederland en Zwit serland gezamenlijk een protest bij de regering der Duitse bondsrepubliek zullen indienen tegen de Duitse RijD- scheepvaartpolitiek, zijn te Bern te gengesproken. Een woordvoerder ver klaarde. dat de Nederlandse minister van verkeer en waterstaat, mr J Al- gera, tijdens het bezoek, dat hy dez» week aan Zwitserland heeft gebracht.' uitvoerig met de betrokken Zwitserse autoriteiten sprak over de vryheid van scheepvaart op de Rijn. doch dai er geen besluiten zijn genomen met be trekking tot de mogelijkheid van ge meenschappelijke stappen bij de West- duitse regering Intussen wordt uit Bonn gemeld, dat de Westduitse re gering zicb bereid heeft verklaard na der overleg met de Nederlandse rege ring te plegen over de Rijnscheep- vaart 61. Midden in de nacht werd Jimmy wakker. Htj had diep geslapen en naar hij geloofde ling geslapen Naar zijn gevoelen had hij al lang op wacht moeten staan Jackie lag naast hem. „Jèckl" riep htj. terwijl hij ztjn zoon aanstootte De jongen sliep echter door Hij was doodmoe Jimmy krabbelde overeind en Kroop op Han den en voeten de tent >61. „Hei. professor" riep hy. ,3en Je In slaap gevallen?" Htl kreeg geen antwoord Jimmy haalde zijn zaklantaarn te voorschyn en begon de naaste omgeving van de tent te Inspecteren Maar waar de lichtbundel van zijn zaklantaarn ook heen scheen, er was van oom Pepje geen vezel te bekennen. Dit verontrustte Jimmy In niet geringe mate Hy schoot snel een trui aan en besloot de omgeving wat nauw keuriger af te roeken Tweemaal riep bij met een harde stem ..Professor! Oom Pepie waar z!' ie? Kom eens voor de draad!" Het bleef enige tyn stil De lichtbundel speelde door het bos en wierp vreemde sinistere scha duwen daar. waar hy tegen een boomstam kaatste Plotseling bleef Jimmy roerloos staan luisteren tn de verte hoorde bb gekraak, net alsof iemand zich uit de voeten maakte Jlmmy luisterde scherp naar dit ge luid en begon toen te lopen ln de richting vanwaar het scheen te komen Snel ging het niet want telken; dreigde hy tegen een boom te zullen botsen Als hij stil hield om beter te kunnen luisteren hoorde hy hee) in de verte takken kraken Zonder zich te beden ken, zette Jimmy zfjn achtervolging int Deze gegevens werden verstrekt door de heer J Tauber. die op een bij eenkomst van Goolse sigarenwinke liers een beschouwing gaf over de toestand van de Nederlandse tabaks- verwerkende industrie, zo meldt ..De Maasbode" „De ervaring leert, zo verklaarde hij, dat een daling van het shagverbruik steeds overeenstemt met een stijging van de welstand" Uit de stand van de shagbarometer valt derhalve te concluderen dat het welvaartspeil nog zo slecht niet is De omzet van rooktabak daalt nog steeds en de groep van tabakspruimers schommelt van Jaar tot jaar in. De sigarenindustrie is sinds de accijnsverlagtng in 1952 weer aan het opleven Een gevolg hiervan is, dat men gebrek heeft aan goede vaklui, waardoor vele oud-sigarenma kers zich weer bebben laten herscho len Niettemin bedraagt de sigaren- productie nog niet de helft van die, welke voor de oorlog werd bereikt De toekomst van deze industrie is nog steeds onzeker, mede door de moeilijk heden by de export De verbrokkeling van het huidige Europa. Geringe kans op een agrarische crisis. In de slotbijeenkomst van het agra risch congres van de Partij van de Arbeid sprak minister Mansholt over het probleem van de voedseloverschot- ten ln verband met de wereldvoedsel voorziening. Het zal afhangen van het beleid, dat de wereld straks op agra risch gebied zal voerei of er door de situatie ln de achtergebleven gebie den een crisis zal ontstaan, zoals ruim 20 Jaar geleden. De mogelijkheden tot het ontstaan var een crisis achtte de minister gering, want men heeft te- genwoord g door de F A.O. een luide- ltJk Inzicht in de vraagstukken. Het wezenlijke vraagstuk wordt pas op. gelost indien In de achtergebleven ge bieden de koopkracht en daardoor de welvaart wordt opgevoerd. Dit kan alleen door productieverhoging, waar mede 25 jaar is gemoeid. Als de grootste belemmering van de welvaart van de Europese boer moet men echter de huidig- verbrokkeling van Europa zien De agrariërs dienen zich nu te bezinnen op een Europees agrarisch congres in plaats van een volgend Nederlands agrarisch con gres. als p A N. he' nieu b i C A R PJ aUes beva' j maagmiddel, o bee„ wai geheel normaal om spoedig ge D8 ca. eir P'i»1005.,''™\eell«°0' aBICRUPRtj i Nederlandse qezant te Helsinki overleden. Voorkwam mede inundatie van Westeiijk Nederland. Te Helsinki ls Vrijdagavond plot seling op 59-jarlge leeft yd overle den de heer A. Th van der Vlagt, Nederlands gezant in de Finse hoofdstad en deken van het corps diplomatique aldaar Hy werd on wel toen hy enkele decoraties uit reikte en overleed later. Abraham Jan Theodoor van der Vlugt werd op 4 Mei 1894 in Leiden geboren. Hg bezocht er het gymna sium en vervolgde zijn studie aan de Handelsschool te Den Haag Zyn di plomatieke loopbaan begon in 1912, toeD htj aan het Nederlands consu laat te Bordeaux werd benoemd Hij was werkzaam in Nederlands-Indië, in de Verenigde Staten en in 1922 werd nij aangesteld als specialist in handelszaken voor Noord-Europa Hy werd in 1920 benoemd tot vice- consul van Finland in Utrecht, tn 1933 tot consul in Den Haag voor dit land en ln 1940 tot crihsul-gene raal van Finland ln de residentie, in welke functie hij tot 1946 werkzaam was ln dit jaar aanvaardde hij de benoeming tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Ne derland te Helsinki. Als voorzitter van het centrale kantoor van het Interkerkelyk bu reau voor noodvoedselvoorziening had hg in de oorlogsjaren voortdu rend contact met wijlen Ir Louwes Hij gaf diens inlichtingen dooi aan Londen Dank zfl zijn relaties met dr E. A Schwebel. de Duitse ge machtigde voor Zuid-Holland, met wie hri veel te maken had voor Fin land, kon hij mede voorkomen, dat het Westen op het laatste ogenblik nog onder water gezet zou worden De geallieerden zegden toe de aan val niet via het Westen van Neder land door te zetten, terwijl de Duit sers ook toestemden in de z.g focd- dronptng. Het stoffeiyk overschot zal Donderdag oer vliegtuig naa, Ne derland worden overgebracht en Za terdag worden bijgezet ln het fami liegraf te Tongeren Alle Finse bla den brengen hulde aan de nagedach tenis van de heer v d. Vlugt, die zoveel deed voor Finland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7