Voorlichting op en over eiland Schouwen-Duiveland nodig Afscheid onderwijsinspecteur werd grootse huldiging fin Zeeuwse Almanak Ckefarine,4 DE TIEN MILLIOEN WORDT BINNENKORT BEREIKT wïks I ,re!sik- r* -ars mldd„nr Sflü ofj'uM SLOAN'S liniment* Agenda 2 PROVINCIALE ZBEUWtsE COURANT DONDERDAG 7 JANUARI 1954 CONCLUSIES VAN „DE HORST" Hiervoor dient één centraal apparaat te komen De onrust, welke op het ogenblik bestaat onder de bevolking van Schou wen-Duiveland, vindt haar oorzaak in het feit, dat dc mensen nog steeds In het onzekere verkeren over hetgeen er thans zal gebeuren om de recon structie van het eiland te bewerkstelligen. Om deze onrust „op te vangen" zal diet nodig zijn, dat er een goede voorlichting komt, tenvyi er boven dien wogen gevonden moeten wo-rten om hetgeen onder de bevolking leeft, door te geven aan de hogere organen, voorlichting dus in twee richtingen. Deze voorlichting was net onderwerp van discussie op de laatste dag van de conferentie, die de Centrale Watersnoodcommissie van de Nederlands Hervormde Kerk organiseerde op „De Horst" bij Driebergen. De discussie werd geleid door twee deskundigen op het gebied van voorlichting, namelijk dr. J. A. Bron- gers van ae publiciteitsafdeling van ae B.P.M. en de heer F. H. Hollan der, oud-hoofd van de Leger Voor lichtingsdienst. Vastgesteld werd, dat het nodig zal zijn uit de reeds be staande concentratiepunten op het eiland (Stichting Nieuw Schouwen- Duiveland, Herstelcommissie uit de Vereniging van burgemeesters en secretarissen en het concentratie punt der kerken) één apparaat te vormen, namens hetwelk een bevoegd persoon zou kunnen spreken, zowel naar boven, ter bereiking van de ho gere organen, als naar oeneden ter voorlichting van de bevolking. En bo vendien nog naar buiten ter voorlich ting van het gehele Nederlandse pu bliek. Getracht zal worden in een samenspreking tot een dergelijk ap paraat te komen. Juist de moeilijkheid van het eiland om deze toch beslist nood zakelijke concentratie te berei ken vormt de belangrijkste aan leiding tot het voortduren van de onrust. Deze moeilijkheid zal dus vóór alles opgelost moeten Advertentie. Dames! Vooral nu Üamea-Gelei voor Uw handen Bus Breda—Sluiskil aan grens opgehouden Vermoedelijk door misverstand Vermoedelijk tengevolge van een misverstand is een autobus van de Z V.TJW. op de lijn Breda—Sluiskil Woensdagavond omstreeks zes uur drie kwartier opgehouden aan het Belgische grenskantoor WuestwezeL De Belgische douanebeambten ver keerden in de mening, dat de facili teiten voor deze dienst per 1 Januari waren opgeheven en dat men ook in deze bussen zou moeten beschikken over zg passagierslijsten Ter plaatse moest alsnog een lijst in tweevoud worden opgemaakt, hetgeen uiteraard enige tijd in beslag nam. Aan het grenskantooi te Kapel -obrug onder vond men geen moeilijkheden. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de Belgische autoriteiten de dou ane-beambten te Wuestwezel niet op de hoogte hebben gebracht van het feit, dat er nadat de vergunning aanvankelijk schriftelijk was opge zegd mondeling toestemming is verleend om de dienst te blijven voortzetten. worden. Dc wil van het eiland tot herstel moet In één stem gehoord kunnen worden. Het merkwaardige van de bespre king op „De Horst" was, dat deze niet begon met eon inleiding van de beide deskundigen, maar met een reeks van vragen en probleemstellin gen, die uit ae conferentie uan deze heren werden voorgelegd. Pas daar na kwamen bil monde van de heren Brongers en Hollander de camenvat- ting en de formulering van de hier voor vermelde conclusies. Uit de samenvatting van de vraagstukken welke de bevolking op het eiland op dit ogenblik vooral bezighouden, bleek, dat deze als volgt weergegeven kun nen worden: In de eerste plaats is er de moeilijkheid, dat men niét met één probleem op Schou wen-Duiveland heeft te maken, maar met een veelheid van pro blemen, welke voor onderschei den delen van het eiland weer verschillende aspecten vertonen. Er is bovendien geen bestuurlijke eenheid om datgcen wat onder dc bevolking leeft naar voren te brengen. In de tweede plaats is er onrust zoals reeds eerder gemeld over de kwesties als nieuwe gemeentelijke indeling, het'bouwen van nieuwe dorps kernen en het bevriezen van an dere woonkernen. Belangrijk is voorts het ver keer- en vervoersprobleem en r.eker ook de beveiliging van de bevolking voor eventuele nieuwe rampen in de toekomst Ook het wonin^probleem, waaraan dan vastzitten allerlei bo v- kwesties, woninginrichting, hygi ene en andere sociale aspecten, baart veel zorg, terwijl de bevolking zich in het bijzonder ongerust maakt over haar bestaanszekerheid. In dit kader werden aangestipt de herverkave ling. eventuele migratie naar de Noordoostpolder en ook het Delta plan. Met nadruk werd vastgesteld, dat ook ten aanzien van dit Delta p'an, mocht het eventueel tot uitvoering komen, een deugdelijke voorlichting nodig zal zijn om de bevolking duidelijk te maken, dat het nodig is bijv. dc oester- en mosselcultuur op te offeren. Advertentie. VAN Baldadige jeugd vindt men overal, ook in Arnemuiden. Maar soms kan die baldadigheid wel eens te ver gaan, zoals in dit geval. De jeugd vond een nieuwe activiteit door met catapulten op de lampen van de straatverlichting te schieten, die na tuurlijk niet tegen een dergelijk ge weld bestand zjjn. Ook de z.g. lampe- kap moet er dan aan geloven. Staat er ergens een raam open dan is dit blijkbaar ook te verleidelijk om er niet eens op te schieten De ouders merken het in de portemonnaie en de handhavers van het gezag hebben het er maar druk mee. Het is dus te hopen, dat deze deugnieten gauw tot de orde gebracht worden. PESTVOGEL. De heer Burger te Goes komt met een bericht, dat de liefhebbers van de vogels zal interesseren. Dezer da- RJTJB Het kost u uiteraard enkele dub beltjes. maar die raakt ge op een kermis tenslotte ook wel kwijt en ge kunt er van verzekerd zijn, dat een ritje per autobus van Rreskens naar Hoofdplaat u een eerste klas kermis attractie bezorgt! Ge wordt geschud, gedraaid, gehob beld en gebobbeld en dit alles onder een oorverdovend gerammel van au to-onderdelen. Soms doet een passa gier een poging om zijn (of haar) stem te doen horen, hetgeen dan aan de chauffeur een medelijdend lachjt 'ontlokt Want spreken tijdens de rit is uitgesloten Ge laat maar met u doen, omdat elk verzet nutteloos is en bovendien reeds na de eerste kilo meter vèr voor de kiem gesmoord wordt Wanneer ge het vervoermiddel dan tenslotte kunt verlaten, zyt ge van top tot teen verbazing. Omdat ge nog leeft en omdat het vervoermiddel nog rijden kan. gen zag hy een pestvogel, die in een voortuintje bessen at. GEVOLG VAN DE VORST. Door de nog vrij plotseling ingeval len vorst zijn verschillende grondwer ken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen stilgelegd Ook net werk bij een Axel- se betonfirma moest door de vorsi worden onderbroken, waardoor enkele werknemers tijdelijk zonder werk kwamen. HERSTEL OP SCHOUWEN De P.T.T. is erop uit het telefoon net in de kop .van Schouwen te ver eenvoudigen. in verband hiermede zijn de telefoonposten te Serooskerke Noordwelle en Ellemeet opgeheven. Door deze gang van zaken kunnen nu binnen enkele dagen al deze abonné's. ook te Renesse, op alle uren van de dag en de nacht gebruik maken van de telefoon. De sluitingstijd van ne gen uur des avonds, voor hen. die geen doorverbinding hadden, komt hiermede te vervallen. UIT SINT ANNALAND In Sint Annaland is men bezig met het leggen van de electriciteitskabel voor de buitenbewoners van deze ge meente Vanaf de Molendijk wordt de kabel gelegd in de richting van de Javadijk. Er werd voorts een begin gemaakt met de herstelwerkzaamhe den in het bewoonde gedeelte van de Dorpsweg. Weliswaar heeft het weg dek nog een laag asfalt maar hier en daar zijn grote gaten, zodat ook dit hersteld moet worden. GESIiOTEN. De hoofdstraat in St. Tansteen is opgebroken en dat heeft een bijzon der gevolg voor de meisjesschool. Men acht het nl onverantwoordelijk om de kinderen door deze straat 'te sturen die wordt opgebroken in ver band met rioolwerkzaamheden. Dien tengevolge blijft de school voor één week gesloten. IN ééN REGEL Met ingang van 1 Januari werd de spoorwegbeambte J- v. d. Watering te Arnemuiden overgeplaatst naar Et- ten en Leur. Wie er waren De conferentie op „De Horst" die onder leiding stond van mej G van den Akker, vroeger maatschappelijk werkster van de Hervormde Kerk in Zeeland en ds. C. J van Royen, Ned Herv. predikant te Zierikzee, werd bÖ gewoond door een grooi aantal predikanten en sociale werkers van 't eiland Ook wa ren aanwezig de burgemeesters A- A. van Eeten van Nieuwer- kerk. A. H. Vermeulen van Dreischor en H. K. Michaëlis van Bruinisse, ds. S. J M Hulsber gen. scriba van de provinciale kerkvergadering der Ned Herv Kerk in Zeeland, de heer M Veldkamp, vertegenwoordlgei voor Schouwen Duivelend van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. terwijl ook de directeur dezer Stichting, mr J F Horn- stra, een deel van de conferen tie bijwoonde. Voorlichtingsdag E.V.O. Onder auspiciën van de Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Or ganisatie in het district Zeeland werd Woensdag in de Prins van Oranje te Goes een voorlichtingsavond gehou den. In de middaguren was er een ex positie van materiaal en des avonds heeft de heer A. Dorst, secretaris van het district Zeeland, in een korte toespraak het doel en streven van de organisatie nader uiteengezet, waar uit o.m. bleek, dat een aantal bekwa me experts op verschillend gebied de leden van voorlichting dient, Binnen kort zal een rapport verschijnen over de vereenvoudiging van het bestel werk en de garage-inrichting. Dit al les heeft, aldus de heer Dorst, de E. V.O. opgebouwd, mede dank zij de steun van de verschillende bedrijven. Vervolgens werden verschillende films vertoond, alle over het vele en omvangrijl.e werk van de E V O. Griepbeslrijding mei 4 middelen tegelijk! Elk tablet Chelarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. TEGEN PIJNEN en GRIEP. 20 TebletlenèF 0.75 Consnlentenhuis in Goes Zoals bekend, bestaan er plannen om op de hoek Zuidvlietstraat-West- singeJ te Goes een consulentenhuis te stichten, waarin de verschillende Zeeuwse iandbouwdiensten zullen worden geconcentreerd. De dienst van gemeentewerken en een architect bestuderen thans (1e mogelijkheden waarbij ernaar wordt gestreefd, zo mogelijk volgende maand aan de gemeenteraad een in zicht te kunnen geven van de finan ciële consequenties. Wanneer de raad daarop het principe-besluit neemt om tot bouw over te gaan. zal een en ander nader uitgewerkt kunnen wor den. Daar de oppervlakte van het be schikbare terrein niet zo groot is, wordt gedacht aan een gebouw van ongeveer twintig meter noogte. Behalve het riikslandbouwconsulent- schap voor de Zeeuwse eilanden zal hierin voorts gehuisvest worden het rijkstuinbouwconsiilentsohap, het Prov. voedselcommissariaat. de Plan- tenziektekundige dienst, het Rtiks- cultuurcon8ulentschap, de Dienst voor Landbouwherstel, alsmede het thans nog in Middelburg verblijvende rijksveeteelt-consulentschap. Tevens zal de assistent van de rjjkspluimvee- consulent hierin kantoorruimte krij gen. De prijs van het volkswitbrood De maximumprijzen voor volks witbrood zullen per 4 Januari inge volge de door de loonsverhoging ge stegen kosten in enige provincies en gemeenten variëren. Voor alle ge meenten in de provincie Zeelana is deze prijs per brood van 800 gram vastgesteld op f0,37 afgehaald en £0,38 bezorgd. NUTSSPAARBANK MIDDELBURG IN 'S3 Tegoed steeg met 1,5 millioen Het totaal tegoed bij de Nutsspaar- bank te Middelburg was aan het einde van 1953 f9.913 771,61; in dit bedrag is een rentebijschrijving begrepen van f213.588,56. Binnenkort zal de Middel burgse bank de tien millioen berei ken- Eind 1952 was het tegoed f8.330.559,71. zodat 1953 een stijging van f 1 583.211.90 te zien gaf ten op zichte van het jaar daarvoor. In 1953 werd in totaal ingelegd f 4.856.333,27 (1952: f3.672 253.50) en terugbetaald f3.486.709.93 (vorig jaar f3 168 142,59), zodat er in dat jaar een gunstig verschil was van f 1 369 623.34 (vorig jaar f504.110,91) Het totaal aantal rekeningen steeg van 11409 (vorig jaar 10.804) tot 11.990 Er kwa men 1488 rekeningen bij, terwij,! 907 rekeningen werden afgesloten. Op het bijkantoor Oostburg was het tegoed aan het einde van het verslag jaar f 1.423.103.77 (f977 880.18). Men boekte daar een inleg van f963 118,94. terwij] in 1953 f 546.512,26 werd terug betaald. Te Oostkapelle was de inleg vorig jaar f 88 139,54, de terugbetaling bedroeg f36.791,32. Het totaal tegoed van het school- sparen was eind 1953 f38.582,40 (1952: f35.862.27). Ingeiegd werd in dat jaar f 23-911.37 en terugbetaald f22.037,73. Het aantal rekeningen steeg van 1545 tot 1612 In het verslagjaar werden te Middelburg 129 en te Oostburg 44 ba by-boekjes uitgereikt. Deze cijfers waren in 1952 resp. 129 en 52. De spaarbusjes-aetie had tn 1953 een op brengst van f 15.843.37. tegen f 11 176.86 in het jaar daarvoor Het aantal in omloop zijnde busjes steeg van 708 tot 872. December 1953 In de maand December 1953 steeg het tegoed van de spaarders bij de Middelburgse Nutsspaarbank van f9.595.255.41 tot f9 700 183.05. Inge legd werd f409.501,67 en terugbetaald f304.577.03. hetgeen een gunstig ver schil van f 104.927.64 opleverde- Het totaal aantal rekeningen steeg van 11.951 tot 11.990; er kwamen 90 reke ningen by, terwijl 51 rekeningen wer den afgesloten. Op net bijkantoor Oostburg werd in December ingelegd f 102 135,38 en te rugbetaald f 45 468,85. zodat het te goed steeg tot 1 1.394.486,86 Te Oostkapelle was de inleg f2720.57, terugbetaald werd f251.28. Het tegoed van het schoolsparen be droeg aan het begin van de verslag- maand f37.908.88 en aan het einde f37.935,91. er werd f877 75 ingelegd en terugbetaald f 1050.72 In Middel burg werden 9 en in Oostburg 3 baby boekjes uitgereikt. De spaarbusj es- actie leverde f 1235,44 op Ift. DEN HOLLANDER: Bus op Breda gaat buiten N.S. om (Van een onzer redacteuren) Tijdens de in Utrecht gehouden persconferentie van de Nederlandse Spoorwegen is ook gesproken over de wens tot voortzetting van de bus dienst op Breda door België ten be hoeve van een snelle verbinding voor de Zeeuwsch-Vlamingen met Brabant en overig Nederland En in het bijzonder natuurlijk over de rol welke de N S vo'gens mededelingen van de Z?euwsch-vlaamse Kamer van Koophandel zou hebben gespeeld ten aanzien van de weigering om de vergunning voor deze busdienst ook j na het herstel van het veer Perkpol- der-Kruiningen te verlengen. j Neem een of twee Rennies als er van Op onze nadrukkelijke vraag of uw maal eens iets „verkeerd geval- het waar ie. ilat de verpunillne werd i ls Renntes blussen dat zuurbran- zanfoilhnar in mn Wei-kins' enon- Advertentie. Dool dat zanrtranden op Uw maag. bezwaren dan wel waren, antw de de president-directeur, Ir. F. Q. den Hollander slechts, dat het hier om een kwestie van algemeen ver voersbeleid gaat. welke niet tot de competentie van de N.S. behoort. „Eventueel moet de K.v.K. haar be wering dan maar waar maken Ir. den Hollander verklaarde, dat hom, die in Zeeland werd geboren, de Zeeuwse belangen uiteraard zeer ter harte gaan: „Deze zaak raat echter geheel bulten de N S om. Dat men ons zoiets in de schoenen sehuUt, wordt me toch wel wat al te gor tig DE HEER C. KUIPER VERTREKT Vele waarderende woorden en tal van geschenken Op hartelijke wijze Is Woensdagmiddag In de beurszaal van hotel „de Korenbeurs" te Goes afscheid genomen van de scheidende onderwijsinspec teur, de heer C. Kuiper. Een afscheid, dat uitgegroeid is tot een grootse huldiging van een onderwijsman, die, komende uit Noord Holland, Zeeuw onder de Zeeuwen is geworden en door zijn optreden niet de inspecteur, doch de vriend was van ieder, waarmee hij in contact kwam. In de vele toespraken, zowel van overheidspersonen als uit. kringen van het onderwijs, werd de scheidende hiervoor hartelijk dank gebracht, waarbij verschillen de kostbare geschenken deze dank en waardering accentueerden. Nadat vertegenwoordigers van het Goes dankte de burgemeester, mr. W. Prov. bestuur, gemeente- en school besturen. alsmede vele onderwijs- j krachten de zaal geheel hadden bezet, richtte de voorzitter van het huldigingscomité, de heer K. H. van Faassen uit Goes, na een welkomst woord tot de autoriteiten; zich als eerste tot de scheidende inspecteur. Hij deed dit namens de .eerkrachten van L.O., V.G.L.O., en U.L.O. van al le richtingen. Hij schetste de heer Kuiper als een raadsman, die niet met achterdocht zocht naar eventuele tekortkomingen, doch volkomen be gaan was met de moeilijkheden en mede zocht om deze te overwinnen. Hij bracht de heer Kuiper dank voor alles wat hjj deed voor het Zeeuwse onderwijs, het Zeeuwse kind en het personeel Namens alle onderwijs krachten in de inspectie Goes bood hij een radiotoestel aan. Als aardig intermezzo traden hier op Nellie Veldhuizen en Peter Gejjsen naar voren, die mevr. Kuiner bloemen aanboden en namens de schooljeugd de dank vertolkten. Hierna was het woord aan de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F C. de Casembroot. die in de periode na de bevrijding bij het Militair Ge zag met de heer Kuiper „als een soort minister van O. K. en W. in Zeeland" mocht samenwerken. Spr. had hem toen leren kennen en waarderen om zijn nauwgezetheid en prettige omgang. De Commissaris eindigde met de bede, dat de heer Kuiper nog lang van zijn welverdien de rust zal kunnen gemeten. De waarnemend hoofdinspecteur In de 2de hoofdinspectie, de heer A. Ta- zelaar, schetste hoe het de h'.er Kui per in ,,de merkwaardigste inspectie" van 't gehele land met die uiteen lopende taal en gewoonten is ge lukt, een geziene inspecteur te z(jn. Het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, herinnerde aan de naoorlogse tyd. toen hun kennismaking tot ware vriendschap is geworden. Als „rente" bood hy persoonlijk een kistje sigaren aan. Namens het gemeentebestuur van C. ten Kate voor het vele dat de heer Kuiper ook in zijn woonplaats voor het onderwijs heeft gedaan. Als ge schenk bood de burgemeester een aansteker aan. Deken R. M. A. Nieveen van Dij- kum uit Goes sprak namens de schoolbesturen. Hy schetste daarbij het belang van het lager onderwijs, dat de grondslag legt voor de weten schappelijke vorming van het Zeeuw se volk. Zijn woorden gingen verge zeld van een fraai schilderij van de kerk van Veere, van de kunstschilder Van Dyk. Namens de gemeentebesturen in de inspectie Goes, sprak burgemeester P. L. D. J. van Oeveren uit Axel. Ook deze prees de prettige omgang met de heer Kuiper, die geen traditionalist en geen nieuwlichter was. Als ge schenk bood spreker een luxe tim- merkist aan. De leerkrachten van de scholen op het eiland Schouwen en Duivelana vertolkten hun dank bij monde van de heer Spaans, die ook een schilderij aanbood, vervaardigd door het hoofd der openbare school te Zierikzee. de heer Breedveld. Voorts spraken nog de inspecteur van het L.O. in de inspectie Middel burg, de neer A. A. Leenhouts, die de samenwerking prees en een bloem stuk aanbood, en de consulent voor lich oefening, de heer S. J. Klompe, die dank bracht voor de wijze waarop hh door de heer Kuiper in de inspec tie was geïntroduceerd. De nieuwe inspecteur, mr. L. G. Wolf sprak de hoop uit, dat h\j net zo'n klankbo dem mag vinden als zyn voorganger gevonden heeft en dat de onderwys- wereld hem op dezelfde wyze tege moet zal treden. Dankbaarheid Nadat de heer J. E. Harthoorn nog had gesproken als voorzitter van de Ver. van Onderwijzers in Zuid- en Noord-Beveland, namens de beide Verenigingen van Mulo en als .buur man". bracht de heer Kuiper dank voor alle tot hem gerichte woorden en de aangeboden geschenken. Het stemde hem tot grote dankbaarheid dat men samen heeft mogen werken tot verbetering van het onderwijs in deze inspectie. Grote bewondering uitte hy ook voor de onderwijzers in de rampgebieden. Zonder op onder wijsproblemen nader te willen ingaan, roerde de heer Kuiper nog even de onderwijsvernieuwing of verfrissing aan. „Blijf nuchter van zin. Het on derwijs verkeert in een moeilyke pe riode. doch ge hebt de macht na te laten om zich aan paedagogische illu sies over te geven. De ene methode wordt weer verdrongen door een an dere". Tenslotte dankte hij voor de goede samenwerking. „Ik had het goed bij de Zeeuwen, ik geloof in de Zeeuwen en heb vertrouwen in de toekomst van de Zeeuwen". De heer Kuiper ein digde daarop met allen Gods zegen toe te wensen voor hun heerlijke en zeer verantwoordelijke taak. Met een handdruk namen daarop allen afscheid van de heer en me vrouw Kuiper. Adver rentte. Bij iplt, rheumatiok vpierpijn. (ich dringt de genezende warmte «ar SLOAN'S LINIMENT diep doo- er geelt direct «erlichtlng In om kil naat moet U altijd SLOAN'S in huls lebben SLOAN'S dood! de pijn onfeilbaar in zyn werking enon opvallend in te nemen. Iedere Rennie hygiënisch verpakt één voor één. Gerechtelijk onderzoek in Biervliet Vrijdag a.s. zal de Rechter Com missaris op het politiebureau te Bier vliet een aantal getuigen horen in het geval van zekere J. D te Biervliet, die na een bezoek aan een cafó door verschillende personen werd aange vallen. Hond doodde 37 kippen Enkele dagen geleden is men er te Biezelinge. gemeente Kapelle, in ge slaagd na lang zoeken een hond on schadelijk te maken, die de dood van vele kippen op zyn geweten had. Al leen reeds in de kippenhouderij van de heer van de V. had hij 32 slachtof fers gemaakt. By de heer Th. O. had hy 5 kippen te pakken gekregen. Havenexploitatie te (Vervolg van pag. I) toch iets minder dan in 1952. Er loodst ulmte kwam namelyk in 1953 vry toen de regering de voedergra- nen vrijgaf. Deze ruimte werd eerst geleidelyk in gebruik genomen voor opslag van broodgranen. Het stuwadoorsbedry'f van de N V. Haven van Vlissingen verwerkte in 1953 aan diversen 83.751 ton i vorig j. 81.775 ton); aan stenen 7.787.000 (v.j. 6.662.000); aan dakpannen 4000 (v.j. 19 000); gezaagd hout 66 std. (v.j. geen). Het herstel Totzover deze zakelijke gegevens, die een duidelijk beeld geven van wat de Vlissingse haven betekent. „Het oorlogsherstel", zo zei de heer Mys, „is ook na het ingebruik nemen van de nieuwe zeesluizen nog niet geheel gereed De verwoeste Zeeland kade tegenover het station, zal in de toekomst nog vernieuwd moeten wor den. maar dat hangt af van de be hoefte aan kaderuimte te Vlissingen en van beslissingen, welke het depar tement van Waterstaat moet nemen". Klein droogdok Op onze vraag hoe het stond met de vestiging van een klein droogdok en een machinefabriek van de firma Bijker te Gorkum op terreinen van de N.V. Haven van Vlissingen, ant woordde de heer Mijs tenslotte, dat de meest geschikte terreinen daar voor aan de binnenhaven liggen. Er is aan de firma een deel aanreboden van het voormalige Vlismar-lerrein. Dit aanbod is tot dusver niet geac cepteerd". MIDDELBURG. Vandaag Electro" „Allen zijn wij moor denaars" (18 jaar». 7 en 9 15 uur; ..De Gouden Poorte": Humanistisch Verbond. „De toekomst der religie". 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Limelight ".(al le leeftijden», 7 en 9.30 uur; Luxor: „A en C. gaan naar Mars", (alle leeftijden», 8 uur. GOES. Grand: ..Limelight", (alle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2