De financiële toestand van de provincie Zeeland Uvitt DE PREMIEVERHOGING BIJ DE ZIEKENFONDSEN RESTEN VAN VERLOREN DORP OP SCHOUWEN BLOOTGELEGD LOSGESLAGEN LICHTER HET VEERSE GAT BINNENGESLEEPT 2 PROVINCI/ LB ZEEUWSE COURANT DINSDAG 5 JANUARI 1934 PROV. BEGROTING 1954 Afdelingsverslag en memorie van antwoord van G.S. Verschonen Is het algemeen verslag van de behandeling In de afdelingen der Provinciale Stalen van de provinciale begroting 1954. Ten aanzien van de financiële positie, waarin de provincie verkeert en het gevolgde financiële beleid hebben verscheidene leden opmerkingen ge maakt, Over het geheel genomen wordt grote waardering tot uiting ge bracht voor de manier, waarop Gedeputeerde Staten de provinciale gelden beheren, maar toch spreekt een lid er zyn verbazing over uit, dat tegen over talryke voorstellen tot het verlenen van subsidies voor alle mogeiyke doeleinden slechts twee voorstellen staan om gelden te reserveren, nl. ten behoeve van de oorlogs- en rampsohade en ten behoeve van de verkeers verbinding tussen Midden en Noord Zeeland. Ken ander lid had gaarne een extra reserve gezien voor wegverboteringen, vooral nu de wegenaanleg in de Braakman aan de orde komt. Hetzelfde ltd vroeg of het niet gewenst was gelden te reserveren voor de kosten van bestudering van het Brie Eilanden Plan. Weer een ander lid verwonderde zich over do reservering van 100 000 voor de verbetering van de verbin ding tussen Midden en Noord Zee land, omdat z.i. Schouwen-Puiveland grotendeels op Rotterdam georiën teerd ls. Een ander lid wees op het feit, dat van de kosten van het herstel van de zeewering In de Karelpolder nog 100.000 ongedekt is en nog een an der lid meent, dat het beeld van de reserves op de provinciale begroting te fvaal is. Verscheidene leden wezen op de sterke stijging van de uitgaven van de Prov Planologische Dienst en vroegen of deze verband houdt met de Fehruari-ramp. Voorts was het opgevallen, dat er verschil bestaat tussen de vergoeding aan ambtena ren en aan leden van Ged. Staten voor het gebruik van auto's. De Statenleden klaagden over de ijSchijnnlge" huisvesting van de Prov. Griffie en in verscheidene afdelingen achtte men het presen tiegeld voor de Statenleden z.o laag, dat het velen niet mogelijk zou z,yn Statenlid te worden of te biyvon. Reactie van G.S. Reeds bij de behandeling in de afde lingen hebben leden van het college van Ged. Staten enkele dezer vraag- f<unten beantwoord. Daarbij werd de inanciële positie d-r provincie niet verontrustend genoemd, terwijl opge merkt werd. dat vele subsidies als blanco posten en matges op de be groting staan, Overigens nadert de provincie inderdaad de grens der subsidie-mogelijkheden. Reservering voor wegen is niet ge schied omdat de daartoe benodigde grote bedragen ontbreken. De lage presentiegelden werden mderdand benauwend genoemd, maar een op lossing werd niet direct gezien, daar by wetswijziging de regeling voöi de commissie-vergaderingen op nieuw aan de orde zal komen. De verhoogde uitgaven voor de Planologische Dienst werden inderdaad een gevolg van de ramp genoemd. Ten aanzien van de hogere uitga ven voor de Provinciale Waterstaat werd opgemerkt, dat deze voort vloeien uit de normale verhogingen en de reorganisatie van deze dienst. Wat de autovergoedingen betreft werd door Ged St in de afdelingen opgemerkt, dat Ged, Staten voor het gebruik van een auto een vergoeding ontvangen gebaseerd op het Reisbe sluit 1916, terwijl ambtenaren 800 per jaar ontvangen plus 12 cent per km., omdat zij slechts weinig kilo meters in dienst der provincie af leggen. Ten opzichte van de reservering voor verbetering van do verbinding tussen Noord en Midden Zeeland werd opgemerkt, dat ook het verkeer naar het Zuiden van belang is en dat als men op Schouwen-Duiveland een boot met koplading voor deze verbin ding niet wenselijk acht. men zulks kenbaar dient te maken, temeer daar het Drie Eilanden Plan actueel ls. Presentiegelden en vergoeding In hun algemene antwoord zeggen Gedeputeerde Staten, dat hun subsi diebeleid voorzichtig gevoerd wordt en dat tegenover deze subsidies geen verhoogde reserveringen voor anrlere doeleinden behoefden te staan. Met de opvatting, dat subsidie steeds slechts aanvulling behoort te zijn en dat men moet leren op eigen benen te staan, zjjn G.S het niet geheel eens. Deze opvatting gaat h.l. te ver Ged. Staten verdedigen d reserve ring ten behoeve van de verbinding tussen N. en Midden Zeeland Met name als het Drie Eilanden Plan werkelijkheid wordt, zullen grote be dragen nodig zijn voor de dan ver eiste nieuwe en verbeterde verbindin gen. Een reserve voor bestudering van het Drie Eilanden Plan achten G S overbodig, omdat de regering hier voor reeds gelden heeft uit getrok ken. Ten aanzien van de vergoedingen voor reis en verbiyfkosten, Inbegre pen die voor het vervoer per eigen auto, beantwoorden deze niet meer aa nde gestegen kosten. Ged. Staten zullen eerlang voorstellen dienaan gaande aan de Stalen doen. Ten aanzien van de presentiegel den zullen G.8. zich nogmaals met de minister van binnenlandse zaken verstaan. Dat de Prov. Griffie onvoldoende gehuisvest is wordt door Ged. Staten volmondig onderschreven. Provincie wil 3 millioen gulden lenen G.S. stelden de Prov. Staten voor geldleningen aan te gaan ten behoe ve van kapitaalvcrstrekking aan dp Provinciale Stoombootdiensten en de N.V. Waterleiding Maatschappy „Midden Zeeland", resp. van f 2.000 000 en 1.000.001). By de behandeling in de afdelingen van het voorstel werd o.a. gevraagd of ook gelden worden uitgetrokken voor de watervoorziening op Noord- Beveland. G.S antwoordden hierop, dat Noorü-Boveland gaarne op Znld- Bcveland aangesloten zal worden; er zyn nog onderhandelingen óver deze kwestie gaande. Kalenders 1954. Van de firma Heykamp n ontvin gen wij een maandkalenaei 1954 met goede foto's van bouwwerken, die deze firma in Zeeland uitvoerde of nog in uitvoering heeft. Dc tweemaandelijkse kalender van het Koninklijke Kweekbedrijf en Zaadhandel D J van der Have is voorzien van een half dozijn mooie foto's uit het Zeeuwse landschap. Temidden van hun 63 kinderen, klein- en achterkleinkinderen vierde het echtpaar J Bnrgs Maas te Ones Maandag in het C J M V.-gebouw in opgewektheid zijn diamanten brui loft. Zowel Oma Borgs. die 8', jaren telt. als Opa Borgs, die 81 jaar oud is, genieten nog een goede gezond heid Des avonds bracht de muziek vereniging JSuphoniahet bruids paar een serenade. (Foto P.Z.C.) VAN De vreugde om met een nieuw jaar een nieuw begin te mogen begroeten, vindt vaak uiting in een hels lawaai van ontploffend vuurwerk. Hier en daar had men, vooral in de eerste na oorlogse jaren de gewoonte daarvoor allerlei munitie te gebruiken, die was overgebleven uit de oorlogsjaren Maar deze gevaarlijke gewoonte is toch langzamerhand wel verdwenen. Tegen een dergelijk luidruchtig vreug debetoon kan men over het algemeen weinig bezwaren aanvoeren. Voorop gesteld uiteraard dat dit niet een be lemmering en aantasting inhoudt van de wijze, waarop énderen de jaarwis seling beleven. De jeugd van Renesse meende tijdens een kerkdienst een de monstratie te moeten geven, waarbij haar bezit aan rotjes en andere Knal- INTOCHT Tezamen met het nieuwe jaar heeft dan eindelijk oók Koning Winter zijn intrede gedaan en het is een intocht geworden een vorst waardig.' Storm, sneeuw en temperaturen onder en rondom het vriespunt, ziedaar de te kenen van 's Konings Winters waar digheid welke Zijne Maiesteit in rui me mate met zich voerde. In Zeeland is zijn komst niet met gejuich begroet, integendeel, men heeft zijn 'intocht, die gepaard ging met storm, met bezorgdheid gadege slagen en nergens werd de feesttrom- pet gestoken. Zelfs niet in gemeenten waar men ijsbanen in gereedheid zal kunnen brengen Want al te zeer gingen de gedach ten uit naar de nog maar sinds zo kort herstelde dijken en de f eesttrom pet kon eerst behoedzaam gestoken worden, toen gebleken was, dat de dyken bestand waren tegen de eerste grillen van Koning Winter. Hei is te wensen, dat deze natuur- vorst in zijn huidige ambtsperiode een gematigd bewind zal voeren; liefst met weinig wind en dan ter compen satie, zo 'hij dal wenst, sneeuw en ijs... producten geducht werd aangespro ken. Natuurlijk kon de politie dit niet tolereren Het vuurwerk werd in be slag genomen en er volgde proces verbaal- tegen de boosdoeners. EEN PRESTATIE Er is met het pluimvee toch wel iets aan de hand, de laatste maanden In de herfst beijverden vele kippen zich om ons te doen geloven, dat we de kalender verkeerd maakten voor het jaar 1953 en nu komt er een bericht uit Oostkapelle over een pracht pres tatie van een kip De heer Jasper de Kam Az, raapte nl. een kanjer van een ei op, dat maar liefst 125 gram woog. WILDE ZWIJNEN. Van overlast van wilde zwijnen, zoals op sommige plaatsen in de Oostelijke provincies, heeft Zeeland niet te kla gen Zeeuwsch-Vlaanderen meldt, dat in de omgeving van Schelfhautshoek en Langedam wilde zwijnen zijn ge signaleerd Vermoedelijk zijn deze die ren afkomstig uit België Een exem plaar werd door de gebroeders S ge vangen Het dier trok veel bekijks. WEER AANGESLOTEN In Sirjansland h. men dankbaar ge stemd jegéns de P.Z.E M Daar werd Zaterdag de electrische stroom weei ingeschakeld. Van Bruinisse af loopt een ondergrondse kabel, die de stroomvoorziening waarborgt. Ver scheidene dagen werd er gewerkt om dit alles weer mogelijk te maken, evenals het herstel van de boven grondse leiding Een aantal leerlin gen van de electrische technische school te Amsterdam heeft zich daar bij zeei verd.enstelfjk gemaakt. Het personeel van de PZ.E.M. werktt Za terdag de gehele dag onder leiding van de districtsmonteur, de heer De Blaaij om de zaak klaar te krijgen. Precies 17.25 kon de stroom worden ingeschakeld en de straatverlichting liet zien. dat het werk met succes be kroond werd Ondanks alle moeilijk heden heeft de P Z.E.M gedaan wat er gedaan kon worden en daarmede een goede prestatie geleverd Ook de noodvoorziening met het agregaat werkte naar behoren. Vlissingr-e Nuisspaarbank in December 1953 De VHssingse Nutssnaarbank had op 31 Dec 19S3 een tegoed van f 10 036 077,90 tegen f 5) 831.905.51. De inleg bedroeg 19.964 39. terwijl -287.170.56 werd te rugbetaald verschil f 12 793,83 De bijge schreven rente bedroeg in December 53 191 378.56 Het tegoed op 31 Dec. 1952 bedroeg f 8 423 606.60 Er waren eind 1933 in totaal 18.743 rekeningen ingeschreven hetgeen 116 meer is dan begin December 1953 De Inlee van het schoolsparen be droeg t 2.116.90. Het tegoed is verdeeld over de diverse kantoren als volgt: Hoofdknt. f 7.008 872,68 (v.j, f 6.180.097,66). Souburg f 513 707,96 (v.j. f 486539.07». Goes f 1,752.566.36 (vj, f 1.228 691,51), Wolph dijk f 384 856.27, (v.j. f 312 339 781, Temeuzen 1' 235.423 50 (v.j. f 107.324,02), Zaamslag f 61.812,50 iv). 41.124.09) Axel f 58.874.11 (V.j f 52 973.84) Het aantal rekeningen is verdeeld als volgt: hoofdkantoor 13 205 dwz 31 meer dan begin December (v», 12773 43 meer) Souburg 1 333 of 13 meer dan begin De cember (v.j. 1250. 3 meert. Goes 2.419. 54 meer dan begin December (v.j 1,976, 11 meer) Wolphaartsdijk 765 2 meer (v.j 730, 3 meer), Temeuzen 421. 11 meer (v.j. 287 3 meer), Zaamslag 97. 1 meer. (v.j 85. bleei gelijk In December 1952). Axel 196, 6 meer (v.j. 163. 5 meer). Lagere Landbouwschool in Koewacht By het onderzoek In de afdelingen van de Prov. Staten van het voorstel van G.S. tot het verlenen van een Hjj- drage In de stiohtlngskosten van een gebouw voor de laffere landbouw school te Koewacht, vroec een lid zich af of er niet te veel landbouw scholen worden opcericht. Hij drong aan op centralisatie. Een ander lid vroeff of de plaats, waar de school komt wel juist is en of verwacht kan worden, dat het aantal leerlingen vol doende zal zijn. Een derde lid meent, dat er in Oost Zeeuwsch Vlaanderen behoefte is aan een tweede landbouwschool naast de reeds bestaande, die te Kloosterzande is gevestigd. G.S. merken op, dat te Koewacht reeds een vlassersschool is gevestigd, met welke onderwijsinrichting de nieuwe landbouwschool zal kunnen samenwerken Naar het aantal leer lingen wordt in dergelijke gevallen met gevraagd. De organisatie, die de school exploiteert zal zich wel hebben overtuigd of het te verwachten aan tal leerlingen voldoende ls. G.S zijn van mening, dat Koewacht de juiste plaats is, mede gezien het advies van de directeur van net Landbouwonder wijs. Aanvankelijk had men het voorne men in het Zuidelijke deel van Oost- Zeeuwsch Vlaanderen twee lagere landbouwscholen te vestigen, maar men meende tenslotte te kunnen vol staan met één school te Koewacht Deze school is begonnen met een klas van elf leerlingen. Het is de bedoe ling ieder jaar een klas toe te voe gen, totdat de schoo' vier klassen zal tellen met 60 70 leerlingen. VERSCHILLEN IN ZEELAND Ziekenfonds „Walcheren" moet topprestatie leveren De meeste zièkenfondsen In Nederland hebben de premie voor de vrywü- iige verzekering bij deze fondsen moeten verhogen. Voor het ziekenfonds Walcheren kwam dat neer op een verhoging tot f 1.32 per volwassene per week en voor de ziekenfondsen in Brabant en Zeeuwsch Vlaanderen op een verhoging tot f 1.35. Daarentegen kon het Middelburgs ziekenfonds be sluiten de premie voorlopig op f L.14 te handhaven en het ziekenfonds voor Noord- en Zuid-Bevcland kon biyven volstaan met een heffing van f 1. per volwassene. Deze opmerkelijke verschillen be hoeven enige toelichting. Naar de di recteur van het ziekenfonds Walche ren te Vlissingen, de heer A. Korte- weg, ons mededeelde, verkeert dit zie kenfonds in de moeilijke positie, dat het een topprestatie moet verrichten. Dit fonds staat namelijk voor Ne derland aan de top, wat betreft de frequentie van opname in ziekenhui zen en van aantal ligdagen. Niet minder dan een derde deel van de to tale premie-inkomsten is nodig om de ziekenhuiskosten voor de aangeslote nen te betalen. Men moest dan ook tot premieverhoging overgaan en daarbij heeft men slechts een zwakke hoop, dat het by die verhoging tot f 1.32 kan biyven. Maar men wil het even aanzien in de verwachting, dat het jaar 1954 geen teleurstellingen zal geven wat betreft aantallen patiënten in de zie kenhuizen en aantal ligdagen. Op het ogenblik is het zó, dat per jaar ongeveer 10 van het aantal BEWONERS KEERDEN NIET TERUG Kerkhof van Klaaskinderkerke bij „Den Osse" Eeuwen geleden lag op het eiland Schouwen aan een stroompje, dat liep. vanaf „Den Osse" Zuid westwaarts het eiland in, het dorp Klaaskin derkerke. De inundatie 19441945 had de kern van deze verloren gegane gemeente reeds enigszins onthuld en de overstroming van het vorig jaar heeft de overblyfselen nog verder blootgewoeld. Er is thans een klein kerkhof zichtbaar, omringd door een slootje, terwyl rond de be- franfplaats een goed verhard pad van fyngemaakt steengruis is aange- racht. Op twee plaatsen is iets te zien van een stuk fundament, ver moedelijk van een kerkje, dat daar eens stond. Het perceel is bezaaid met doodsbeenderen, waarvan de onderkaken opmerkelijke gave gebitten bezitten. Voorts liggen er scherven uit latere tyden. Nieuwsgierigen zjjn hier reeds aan het graven geweest. Er zijn thans echter maatregelen genomen om te verhinderen, da tnog meer beschadigd wordt. Waarschijnlijk is Klaaskinderkerke gesticht door de nakomelingen van ser (Heer) Claas, van wie twee zo nen genoemd worden in 1286 als de afdammers van de Duivenee by Brouwershaven Opmerkelijk is het, dat dit dorp ln de rekeningen van het Hollandse en Henegouwse Gravenhuis niet wordt genoemd. In de Kroniek van Reigersberg 'staat echter de naam wel vermeld. In de in 1753 verschenen „Tegen woordige Staat" wordt over Klaas kinderkerke mee gedeeld „kerk en kerkhof zijn al lang niet meer", waaruit kan worden opgemaakt dat he tals dorp sinds langen tyd niet meera bestond. Smallcgange in zijn kroniek (1696) vermeldt zelfs de naam niet eeus. Alleen in de rekeningen van de aarts diaken van de Dom te Utrecht wordt in 1478 de parochie vermeld als ..Claeskynderkereke", waarvan de kerk gewijd was aan Sint Nicolaas, etrwijl in de opgave van priesters die daar de diens tvervulden, als de laatste opgave Michaelis Bense Nico- lacszoon voorkomt, als opvolger van H. Dalmijn, 40 jaar secretaris te Graauw De raad van de gemeente Graauw kwam in vergadering bijeen ter" vie ring van het feit, dat de gemeente secretaris, de heer H. Dalmijn, 40 jaar dit ambt vervulde. De jubilaris werd toegesproken door de burge meester. de heer F. Schltiter. De beer Dalmijn werd een cadeau onder couvert aangeboden. Van de gelegen heid om de secretaris persoonlijk te feliciteren, werd druk gebruik ge maakt. De pas opgerichte fanfare, waarvan de jubilaris secretaris is, bracht hem een serenade. De kraanlichter, die zoals gemeld in de nacht van Zaterdag op Zondag op de Noordzee ls losgeslagen van dc sleepboot „Ebro"; is Maandagavond om 10 uur door de ..Ebro" liet Veerse Gat binnengebracht, waar de beide vaartuigen voor anker zijn gegaan. De reddingboot „Maria Blanken- heim" uit Veere, was er in de loop van de middag in geslaagd vier man aan boord van de lichter te brengen Hier door was het voor de sleepboot moge lijk geworden het gewenste contact met de kraan te krijgen De „Ebro" nam de lichter op sleeptouw en ging ter hoogte van Vrouwenpolder voor Zwerver meldde zich By de Goesse politie meldde zich de 48-jarige P. zonder vaste verbiyf- p'.aats die enige dagen had rond gezworven en die de nachten in RChu- ren had doorgebracht. Hij weigerde zich in een inrichting te doen opne men. P. is naar Middelburg overge bracht en ter beschikking van de justitie gesteld. anker De reddingboot keerde om streeks kwart over elf in de haven van Veere terug Als de weersomstandig heden het. toelaten, zal de „Ebro' de lichter vandaag door de binnenwate ren naar Rotterdam brengen De lich ter blijkt niet beschadigd te zijn. Teraardebestelling A. de Vrieze Op de algemene begraafplaats te Temeuzen werd Maandagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de dezer da^en overleden hoe) A. de Vrieze, oud-lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken m Zee land, oud-voorzitter van de afdeling Zeeuwsch Vlaanderen van de Vereni ging van Exploitanten in het Hotel-, Café- en Restaurantbedryf „Ons Be lang" en oud-hoofdbestuurslid van deze vereniging Aan de groeve werd niet gesproken. Na psalmlezing en oebed door ds J. Seholten. dankte een kleinzoon van de overledene voor de belangstelling. Petrus Johannis Oolofszoon, die over leden was. Dit was in 1549. Dan is er nog een kleine aanwij zing, en wel in het Zieriksese Poor- terboek, aangezien daarin ook enige malen de haam Claaskinderkerke voor"komt in de eerste helft van de 14de eeuw en in de tweede helft van de 15de eeuw. wanneer drie personen van deze parochie als poorters van Zieriksee worden ingeschreven. Na die ntijd is er niets meer be kend van dit dorp. Het is niet onwaarschijnlijk dat na de Allerheiligenvloed van 1570, toen Schouwen in een osortgelijke positie vekreerdc als op 1 Februari 1953, de laatste bewoners van Claaskmder- kerke niet moer zyn etruggekeerd naar hun dorp. Stekbietenverordening in Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland dienden bij de Prov. Staten een voor stel in tot aanvulling van de Stekbie tenverordening Zeeland. Tijdens, liet onderzoek van dit voorstel in de af delingen van de Prov Staten werd gevraagd waarom er wordt gespro ken van „levende bieten". Voorts werd opgemerkt, dat de veeteeltcon sulent meer voor voorlichting dan voor verordeningen voelt. Verschelde ne leden vroegen zich af hoeveel ma len deze verordening nog zal moeten worden gewijzigd en aangevuld. Van de zijde van G S. werd geant woord, dat men hoopt doof middel van propaganda en vrijwillige mede werking, de vergelings-ziekte te kun nen bestrijden. De verordening is al leen bedoeld voor onwilligen. Ten slotte merkte een lid nog op, dat men te veel van boven af ctecre- teert. Hy vroeg zich af of de Stich ting voor de Landbouw het leven van de arme kleine boer nog wel kent. Grenzen waterschap Lamswaarde Bij de behandeling in de afdelingen van het voorstel van G S tot vast stelling der grenzen van het water schap Lamswaarde c.a. bevreemdde het een lid van de Prov Staten, dat een deel van de gronden buiten het waterschap valt Hij vraagt, waar het hemelwater blyft, óf dit geen prece dent schept of ontpoldenng is. G S. antwoordden, dat de gronden behmen tot het wallencoplex van de ge meente Hulst, hetgeen niet in een polder valt: ontpolderd wordt er niet Een ander lid merkte op, dat het wa terschap door dit voorstel.40 h a. van zijn grond zal verliezen, G.S wijzen er op, dat mogelijk het waterschap Lamswaarde een gedeelte van zijn grondgebied zal verliezen, maar dat juist de grenzen van dat waterschap niet vaststonden. Water steeg ongeveer 1 meter hoger dan werd verwacht Zoals reeds werd gemeld, is het hoogwater langs de kust Zondag on- gevèer een meter hoger geweest dan volgens de getytafels werd verwacht Hier volgt een overzicht van enkele der voornaamste plaatsen langs de gehele Nederlandse kust: Hoogste stand Verwachte ingeschreven „zielen" bij het zieken fonds Walcheren met ziekenhuisver- pleging te maken krijgt, hetgeen ruwweg gesproken er op neer komt, dat alle ingeschreven eenmaal in de tien jaar veipleegd worden!! Van de exploitatie-resultaten van het ziekenfonds Walcheren over 1953 kan nu reeds gezegd worden, dat ze onbevredigend zullen zijn en dat de reserves uit voorgaande jaren aange wend moeien worden om de rekening sluitend ie maken. Andere fondsen Het Middelburgs ziekenfonds ver keert in een gunstiger positie en kon daardoor de premie voorlopig op f 1.14 handhaven. Men is daarbij van de mening uitgegaan, dat een exploi tatietekort indien dat onverhoopt in 1954 mocht ontstaan nog wel uit de reserves kan worden gedekt. Voor het Ziekenfonds voor Noord en Zuid-Beveland, dat de premie op f 1.— handhaaft, geldt eigenlijk het zelfde. Er zou een iets hogere premie no dig zyn, maar men kan het nog uit zingen Bovendien zyn de ziekenhuis kosten op Beveland lager, terwyl de opnamefrequentie aanmerkelijk min der is dan in Vlissingen De gezondheidszorg Het bestuur van het ziekenfonds Walcheren is overigens van mening, dat men aan het peil van de ge zondheidszorg niet moet raken. Dat peil is gelukkig nog stijgende, waar- by gewezen kan worden op het in gë- bruiknemen van de neuro- en rheu- ma-klinieken bij de Vlissingse zieken huizen. Er staat dus tegenover de hogere premie wel degelijk een verbeterde gezondheidszorg. Het is wellicht nuttig in dit ver band ook ïog even aandacht i.e schen ken aan een klacht, over een bepaal de bezuiniging bij de zieken nndsen, Dat ging dan over het niet meer be talen van de brillenglazen door het fonds Dat brilletje betekende in wer kelijkheid voor het ziekenfonds Wal cheren niet zo'n grote uitgave. Op een totaal aan uitgaven van f ."11 000 over 1950 vorderde dat brilletje f 3800. Maar men moest bezuinigen, omdat de ziekenhuiskosten, die 33 van het budget uitmaakten, letterlijk om hoogvlogen!! Verplicht verzekerden De premieverhoging betreft de lezer zal het reeds begrepen hebben uitsluitend de vrijwillig verzeker den by de ziekenfondsen. Voor de ver plicht-verzekerden is nog geen ver andering in de financiering gekomen. Dat behoefde nog niet. omdat het Vereveningsfonds een toereikende re serve heeft. Of dat zo zal blijven moet de toekomst uitwijzen. op 3/1 n.a.p. Vlissingen 2.78 m. Zierikzee ruim 2.— m. Scheveningen 2.18 m. IJmuiden 1.70 m. Den Helder 1.20 m. Delfzijl 2.05 m. stand n.a.p. 1.66 m. 1.28 m. 0.89 m. 0.78 m. 0.55 m. 1.18 m. Salarissen Provinciaal personeel Tjjdens het onderzoek in de afdelin gen van de Prov Staten van het voorstel van G.S, Inzake wijziging van het Bezoldigingsbesluit Provin ciale Ambtenaren Zeeland, hebben G.S op vragen van leden geantwoord' dat ten aaneen van de salariëring van het Griffie-personeeJ een verge lijking kan worden gemaakt met de beloning van het Rijkspersoneel Sn overeenkomstige rr.ng. Ten aanzien van de Provinciale waterstaat ls ge let op salariëring bij andere provin cies. Er werd geen aanleiding gevon den de andere diensten mede in de herziening te betrekken. De rang „administrateur" ter Griffie is in het voorstel op genomen als repercussie op de in te voegen rang van hoofd ingenieur A by de Provinciale Wa terstaat. Provinciale vergadering „In dienst der Kerk" De Provinciale Jaarvergadering van de Hervormde Mannen-organisa tie „In dienst der Kerk" zal Zaterdag 16 Januari a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes, worden gehouden. Voor lid van het hoofdbestuur wordt, als opvolger van de heer C. Dronkers, te Vlissingen. die niet her kiesbaar is, door het bestuur candi- daat ge^-Md ds J. F. Wagener. te Zoutelande Na de middagvergadering zal een gemecnschappeiyke koffiemaaltijd worden gehouden. Ir» de avondverga dering zal als spreker optreden ds L, D. van Dijl van Koudekerke. De lei ding van de dag berust bij ds Durkstra. voorzitter van de geweste lijke organisatie. Ned Herv. predi kant te 't Zand, Middelburg. Agenda MIDDELBURG. Vandaag Elect.ro: „Meisjes ln nood", (18 1.), 7 en 9.15 uur. Schuttershof: Flits- show. 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alnambra: „Deserteur van het legioen" (14 Jr.), 7 en 9 uur; Luxor: ,.A. en C. gaan naar Mars" (a.l.j, 8 uur. GOES. Vandaag Grand- „De haven der harts~ tocht" (14 Jr.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2