Nieuws uit Walcheren JIMMY BROWN en de Bloedboef-Beren VLISSINGSE ORDEBEWAARDERS HADDEN VOLOP WERK DE VERPLEGING DER ZEEUWSE GEESTESZIEKEN WOENSDAG 30 DECEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT dai C.B.T.B. bijeen eling Walc i Tuinders igmiddag- in de Bogs ilburg een vergadorii Bond hield Maan- te Mid- zitterschap van de heer J. Bosselaar, burgemeester van Aagtekerke. Nadat enkele vragen o.a. over de herverka veling van Walcheren waren beant woord, kreeg mr. B. W. Biesheuvel, secretaris-penninsmeester van de C. B.T.B., het woord. Mr. Biesheuvel hield een uitvoerige causerie over de Publiekrechetlijke Bedrijfsorganisatie in het algemeen en over wat de voorgestelde en ln de P.B.O. opgenomen landbouwschappen voor de boeren tengevolge zullen hebben in het bijzonder. Op duidelijke wijze zette spreker de werking van de landbouwschappen uiteen, waarbij hij verklaarde de komst van deze licha men niet met verontrusting tegemoet te zien. Na zjjn betoog kreeg mr. Biesheuvel nog vele interessante vragen te be antwoorden. De tweede spreker was ir. W. L. Harmsen, Rijksveeteeltconsulent voor Zeeland, die het woord voerde over „De varkenshouderij op Walcheren". Ir. Harmsen pleitte in zijn betoog o.a. voor het houden van meer en betere varkens. Dit brengt grotere winst kansen met zich en verdeelt de risi co's van het bedrijf beter. Ook hij moest na afloop nog enkele vragen beantwoorden. De bijeenkomst was di'Uk bezocht. Vlissingen Poolse oud-strijders hielden Kerstfeest De vereniging van Poolse Oudstrij ders te Vlissingen heeft der traditie getrouw ook dit jaar een „gwiazdka" voor de Poolse kinderen georganiseerd. Deze kersttractatie werd gehouden Zondagmiddag j.l. in de „Zilverpool". Na een kort openingswoord van de voorzitter, ir. Minkiewicz en het zin gen van enkele Poolse kerstliederen, hield kanunnik R. Kowalczyk uit Am sterdam tot de ouders een toespraak. Terwijl de Poolse organist B. Galas uit Breda op de piano op vlotte wijze Poolse kerstliederen had gespeeld, werden de kinderen met hun ouders op limonade, koffie, oliebollen en ge bak getracteerd. Het hoogtepunt van dit gezellig samenzijn was echter de verschijning van het Poolse kerstman netje (ook kabouter genoemd) die in Polen de plaats van Sint Nicolaas in neemt, en die in zijn grote zak voor elk kind een verrassing had. Duivententoonstelling. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan organiseerde de postduïvenhouders- vereniging „De Posthoorn" te Vlissingen in de Willem III kazerne èen postduiven, tentoonstelling. Onderstaande eigenaren behaalden met hun dieren de volgende prijzen Oude doffers: le en 4e prijs A. Riek- wel, 2e prijs J. Sponselee, Souburg. 3e G. de Nooyer .Middelburg; 5e A. v. Keu len, 6e en 15e J. Baak; 7de J. Lahr; 8ste H. de Vries; 9o en 12e J. Weeland; 10e E. W. Gouw; lie W. J. v. Uxera; 13e L. Marrinese; 14e A. W. Dert, 16e L. de Ruijter, 17e M. Jasperse; 18e en 19e J Florisse, 20e T. J. Lacoo, 2e H. Sanstra, 22e J. P Peters, 23e C. Meulmeester, 24e A. P. Rottier. Oude Duiven: le P. v. Sabben, 2e C. P. Jopse, 3e A. A. v. d. Berge, 5e en 12e L. Braat. 4e en 6e H. Ingelse, 7e J. Spon- sele, 8e M. Weug, fle E. W. Gauw, 10e L. v. Serge, He en 13e A. A. de Visser, 14e M. Ott. Jarige doffers: le en 2e J. Bauk, 3c, 4e i 6e G. de Nooijer, 5e J. de Jonge, 7e en 15e J de Buck, 8e J. Wendergem, 9e .W. de Vetter, 10e J. Fransols, lie W. Hofman. 12e en 14e A. v. Keulen. 13e T. Lucer, 16e J- C Eiff, 17e A. Riekwel. le M. Weug, 19e P. J. Riteco. Jarige duiven: le A. Schunselaar. 2e v. Hoorn, 3e P. v. Sabben. 4e A. v. Welsum. 5e A. Peters, 6e P .Kramp, 7e H. de Vries. 8e P. Loekemeijer. Jonge doffers:le M. Weug. 2e L. Braat, 3e J. v. Akkeren, 4e Chr. de Poorter, 5e W. Verlinden, 6e L. v. Wallenburg, 7e M. Ott. 3e J. C. T. Jopse. 9e P. Riteco, 10e H. de Vries, lie A. v. Keulen, 12e J. W. Vetter. 13e H. Peters, 14e A v. Sluis. 15e Hoorn, 16e J. Rottier. 17e P. v. Duijn. 18e en 20e J. de Buck. 19e L. C. GeeL 21e T. Wagenaar. 22e A. A. v, d. Berge. Jonge duiven: le en 6e J Weeland. 2e M, Jasperse, 3e A. Schunselaar, 4e K. de Nooijer, 5e T. v. d. Berg. 7e P. Riteco, 8e C. Bosschaart, 9e en 13e W. J. v. Uxem, 10e A. A de Visser. 11e en 14e H. v. Geel. 12e J. Fansois, 15e L. J. Izebout. Schoonste doffer der tentoonstelling A. Riekwel. Schoonste duif: J. Weeland. Hervormde Evangelisatie In het gebouw „Concordia" te Vlis singen spreekt hedenavond voo de Hervormde EJvangelisatie de heer L. J. Matze uit Hazerswoude en dus niet de heer Mutte, zoals abusievelijk in onze editie van gisteren vermeld was. Brand in cafetaria Dinsdagavond brak brand uit in een cafetaria aan het Bellamypark te Vlissingen, doordat de vlam ln de frites-pan was geslagen. De brand weer wist spoedig het vuur met be hulp van koolzuursneeuw te bedwin gen. De schade is vrij aanzienlijk. Middelburg Aandeelhouders vergadering Houth. Alberts In de buitengewone algemene ver gadering van aandeelhouders der N. v.h. G. Alberts Lzn. en Co. te Mid- MARKTBERICHTEN VEEMARKT ROTTERDAM. 29 Dec Aanvoer in totaal 3790 (5418); Vette koeien en ossen 700; gebruiksvee 728 (326), vette kalveren 70; graskalve ren 104 (76): nuchtere kalveren 1075: varkens 156; biggen 290 paraden 6; scha pen of lammeren 485; bokken of geiten 47. Vette koeien per kg. ln ct. le kw 2.70 —2.80, ze kw. 2.50—2.60, 3e kw 2.20—2.30. Vette kalveren per kg in ct. le kw 2,80 —2.90, 2e kw 2.70—2.80, 3e kw. 2.40—2.60 Pr. in ct. p. kg. Pr. in gld. p. st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 400 325 240 Nuchtere kalveren 54 50 42 Biggen 1.50 1.45 Sl.paartien 1 Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken 125 110 90 100 90 80 1100 940 780 1100 940 780 700 575 500 350 700 575 575 475 375 delburg, die Dinsdag ten kantore van de N.V. te Middelburg werd gehouden is de oudste directeur, ir. W. L. Ghij- Vette koeien aanvoer groter, handei goed, prijzen als Maandag, orlma's boven notering; vette kalveren aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijzen onveran derd; graskalveren aanvoer iets minder handel stil, prijzen als vorige week; nuch- tere kalveren aanvoer ruimer, handel re delijk, niet geheel prijshoudend; biggen aanvoer korter, handel kaun. prijzen con stant; sla5chtpaarden aanvoer iets groter handel lui, prijshoudend; schapen aan voer groter, handel goed. pr als Maan dag; lammeren aanvoer groeter, handel goed, prijzen als Maandag; kalfkoeien aan. voer iets minder, handel kalm, prijzen stabiel: melkkoeien aanvoer iets minder handel kalm, prijzen stabiel: vare koelen aanvoer gewoon, handel redelijk, prijs houdend: vaarzen aanvoer als vorige week. handel stil, prijzen als vorige week. pinken aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen als vorige week. VEILING MIDDELBURG. 29 Dec, Aardappelen: Bintjes bonken 8,20; Idem grote 8.00—9,40. Fruit. Appels: Golden Delie. I 4655; idem K 34—37; Goudreinette AA 36; idem I 20—33: idem H 16; idem K 12—24; Jona. than I 17—34; idem H 13; idem K 14—30; St. Remy I 21—25; idem K 21—24; Comt. de Paris K 36; Appels: Bellefleur I 14— 17; idem H 3—6; idem K 13—17: Appels val en kroet 513 Groenten: Bloemkool A 38—79; idem B 13—61; idem C 12—31: idem D 12—18; Ro- dekool 610; Savoyekool 613; Boeren kool 412; Wittekool 5; Bospeen 1325: Boskroten 48; Uien per kg. 46; Andij vie 38—66; Prei 8—16; Spruiten 15—42; Witlof 20—46; Spinazie 22—24; Schorsene ren 40-41; Stoofsla 1,36—2,33; Veldsla —53; Koolrapen 10—12; Kroten per kg, 5—12. VISMIJN TE VEERE. 29 December Export garnalen 1353 kg.: 1,87—2,61; Schar 117 kg.: 39—52; Bot 7 kg.: 58; Rog 9 kg.: 48. sen te Domburg, die eind 1953 als zo danig aftreedt, met ingang van 1 Januari 1954 benoemd tot gedelegeerd commissaris. Tegelijkertijd zyn tot adjunct-directeuren benoemd de he ren A. L. G. van Dongen en J. P. van 't Hof, tot heden procuratiehouders der vennootschap. De voorzitter der vergadering, prof. dr. J. P. Wibaut, merkte voorts op. dat ofschoon in bepaalde afdelin gen de uitkomsten niet onbevredi gend waren, gezien de onzekere markt- en coniunctuurverhoudingen in de houthandel, nog geen exacte me dedelingen kunnen worden gedaan. Enkele huisdieren gevonden. Op het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende in het tijdvak van 22 tot en met 28 December gevonden voorwerpen: ver schillende huissleutels, bruine glacé he ren handschoen, bruine want, kinder san daal, kindertasje, speelgoed olifantje, bl. gebreide want, zakagenda, schoolrapport, zwarte glacé dameshandschoen, knippor- temonnaie, plankje en bal, rechter ge breide handschoen, rozenkrans, paraplu hoes. doublé armbandje, licht bruine por- temonnaie, zilveren vulpotlood, kinder- portémonnaie, alpinomuts, kinderporte- monnaie, rode ballpofntpen, oorbel en zakdoek, zeemlederen dameshandschoen, muntbiljes, padvlndersriem met fluit, blauw étui met inh., duimstok, wit met bruin gevlekte hond. houten duimstok, baalzak. rubber laars, zwarte dames hand schoen, zeildoek, haan. wit-grijze poes. doublé halskettinkje, licht metalen arm bandje, rode portemonnale met inh.. dou blé halskettinkje, doublé armbandje, zes spaarzegels. Oost- en West-Souburg Kerstfeest kinderkoor Het kinderkoor „Zuiderstemmen", onder-afdeling van de Christelijke Zangvereniging „Soli Deo Gloria", gaf te Souburg' een uitvoering in de zaal „Rehoboth", onder leiding van mevr. Francke. Het programma be gon met het „Zuiderstemmenlied". gedicht en op toon gezet door mevr. Francke. De jongsten zongen vervol gens enkele kleuterlledjes en ook voerden zij zangspelletjes uit. De middenklasse bracht een elftal aardige liedjes ten gehore en na de pauze voerde het middenkoor een zangspel op, getiteld „De geleende koekepan". De kleuters oogstten veel bijval met het zangspel „Het land van Koekkandij". De orgel- en piano-be geleiding berustte bij resp. mevr. De Boer en de heer v. d. Meer. Kerstvieringen Te Souburg vierden de kinderen van de Geret. Zondagsschool Kerst feest in de Geref. kerk en de kinde ren van de Ned. Herv. kinderkerk in de Herv. kerk. Leden van de Jonge Kerk boden een Kerstgroet aan ongeveer 140 ouden van dagen aan namen de Herv. gemeente, in de vorm van een bakje fruit. Kinderen zongen bij deze gelegenheid een Kerstlied. Een en ander werd op hoge prijs gesteld. Grijpskerke Kerstviering Vrijdagavond vierden de 35 kinde ren van de Zondagsschool te Grijps kerke Kerstfeest in het dorpshuis on der leiding van ds. Richard. De leid ster Mina Lutein las o.m. een Kerst geschiedenis voor. Verder werden de Kinderen getracteerd op chocolade melk, en kregen allen cadeautjes. Ds. Richard besloot de feestavond op de gebruikelijke wijze. Gapinge Kerstfeest Hervormde Zondagsschool. Op Eerste Kerstdag vierde de kin deren der Herv. Zondagsschool te Gapinge het Kerstfeest. Er werd een Kerstliturgie uitgevoerd en mevrouw dc Boer vertelde een Kerstverhaal. In de pauze werden de kinderen op chocolademelk en versnaperingen ge tracteerd. UIT HET POLITIERAPPORT Baldadige jeugd De Vlissingse politie heeft het met de Kerstdagen nogal druk gehad- Daar waren allereerst klachten over de baldadige jeugd. Jongens van om streeks twaalf jaar maakten het al heel bont in een winkel op de Boule vard Bankert. Zij vroegen de winke lier om oude dozen en toen deze naar het magazijn ging, dachten ze de kans waar te nemen door toffees te stelen. De winkelier kwam echter direct te rug, zodat hij de knaapjes op heter daad betrapte. De politie nam de jeug dige boosdoeners onder handen en waarschuwde de ouders. Andere jongens meenden zich te moeten misdragen tijdens de inter kerkelijke zangdiensten in Vlissingen. Zij joelden en verstoorden de dienst. Knaapjes van acht jaar toonden zich zeer actief door een gang te graven onder een flat aan de SingelBosjes laan. Zij waren al zover met hun be zigheid dat zij onder de flat konden komen De politie heeft aan deze ac tiviteit snel een einde gemaakt. Met de rijwielen was het ook weer mis. Gelukkig niet voor twee bezoe kers van een., café, die aangifte kwa men doen, dat hun rijwiel vermist was. Het bleek, dat beiden het onbetwist bare eigendom verwisseld hadden. Aangifte werd gedaan dat een zo goed als nieuw sportrijwiel, dat onbeheerd stond tijdens een uitvoering in de Scheldehal, werd ontvreemd. Een ander geval van verwisseling werd eveneens door de politie achter haald. Een bezoeker van een café miste zijn windjack bij het vertrek en de politie trof bij het station een rei ziger aan, die eenzelfde windjack droeg Het bleek, dat de man de zijne in het café had laten hangen en de FILMS IN ZEELAND Sentimenten Maureen O'Hara en John Payne vervullen de hoofdrollen in de film „Sentimental Yourney" (Electro te Middelburg), welke rolprent in het Nederlands de titel kreeg „Een moe derhart spreekt". Het sentiment is in dit weinig overtuigende verhaal tje, waarin een toneelschrijver (John Payne) en zijn vrouw (Maureen O'Hara) moeilijkheden krijgen rond een door de vrouw aangenomen doch tertje, wel erg sterk vertegenwoor digd en van ae acteurs wordt veel gevergd om deze historie althans een weinig aannemelijk te maken. Al met al een weinig geslaagd product uit Hollywoods filmkeuken. verkeerde had meegenomen. Uit een café heeft de politie op ver zoek twee zeelieden, die daar niet ge wenst waren, verwijderd Aangifte werd gedaan van het verdwijnen, na een huiselijke twist, op Eerste Kerst dag, van een 20-jarig meisje. Zij had des morgens vroeg de woning verla ten maar keerde later op de dag, na een zwerftocht door de duinen, weer naar huis. Een 16-jarig meisje kwam in de nacht op de Tweede Kerstdag niet thuis. De ongeruste ouders deden aangif te bij de politie. Later bleek dat ze om vier uur de ouderlijke woning weer had opgezocht, nadat ze een dan cing had bezocht, hetgeen haar ver boden was. In de nacht op Zaterdag verleende de folitie assistentie in een ruzie om een ostganger uit een huis te verwijde ren. Des nachts stond van een huis in de Vlamingstraat de voordeur open, terwijl er niemand thuis was. Ook hier greep de politie in. Een verpleeg de van de Rekkense inrichtingen te Eibergen, die ter beschikking van de regering was gesteld, werd op zijn vlucht te Vlissingen aangehouden en weer op transport gesteld naar Eiber gen. Werken van P. C. Boutens in Prov. Bibliotheek Rembrandtbijbel aangeboden Het bezit van de Provinciale Bi-, bliotheek van Zeeland te Middelburg is weer met verschillende aanwinsten verrijkt, fn de eerste plaats is dezer dagen de Rembrandtbijbel aangebo den, die b\j de opening van het nlenwe iliotheel Nieuw paviljoen voor „Vrederust"? den, die bij de opening van het nlenwe inantwooru op racen i gebouw der bibliotheek op 14 Juli j.l. i der Prov. Staten besteld t(ji door het comité „Vrienden der Prov. derzoek in de afdelingen va Bibliotheek" toetreed. Deze fraaie Bijbel, nestaande uit twee banden het Oude en het Nieuwe" Testament is thans in de leeszaal geëxposeerd. Hetzelfde comité schonk de P.B. ook een kostbare uitgave van Bou- ten's „XXV Verzen". Dit werkje is thans, tezamen met een groot aan tal werken van deze in 1870 te Mid delburg geboren dichter, in de bibli otheek tentoongesteld. Men heeft na melijk de hand kunnen leggen op een collectie luxueuze en zeer zeldzame uitgaven van Boutens' poëzie en pro za. Deze uitgaven zijn exemplaren van series, die slechts in zeer gering aantal zijn gedrukt. Een bijzondere vermelding verdienen „Naenia" ver lucht met initialen naar Toorop en de uitgave van Boutens' spel van Mid delburgs overgang aan Oranje in 1576. Alle bovengenoemde boekwer ken zijn ter bezichtiging tot onge veer medio Januari. Voorts heeft de P.B. thans in haar bezit exemplaren van alle door de Middelburgse drukkerij Altorffer ln de jaren 1839 tot 1916 geleverde drukwerken, hetgeen belangrijk ma teriaal kan zijn voor de studie van de geschiedenis van de Zeeuwse hoofd stad in dat tijdvak. Bijdrage voor waterbeheersing In de afdelingen van de Prov. Sta ten is het voorstel van G.S. onder zocht inzake het verlenen van een bijdrage voor de Commissie Waterbe heersing en Verzil ting. Een lid vraagt of tussen deze com missie' en de Delta-commissie geen G.S. ant- lat er juist samenwerking tussen de ueide commissies tegemoet gezien kan worden. Als wordt over gegaan tot afsluiting van de zeega ten, zal de Delta-commissie aan de Commissie W. en V. vragen, wat hiervan de gevolgen voor de waterbe heersing en verzilting in de betrok ken streek zullen zijn. Een ander lid merkt op, dat in agrarische kringen voor dit werk grote belangstelling bestaat, hetgeen blijkt uit de subsidies, die verschil lende instellingen op dat gebied de commissie verlenen. Een lid in een andere afdeling is tevreden met de voorgestelde verhoging, maar vraagt zich af of men niet beter zelf een fenieur in dienst kan nemen. Een er lid vindt de Rijksbijdrage zeer laag en weer een ander lid vraagt, waarom de subsidie voor 3 jaar in plaats van voor 5 jaar, zoal: vraagd, wordt gegeven. G.S. antwoordden, dat een eigen ingenieur niet nodig is en dat men kan volstaan met deze subsidie. Ver der verklaarde het college, iat het Rijk behalve de bijdrage in geld nog medewerkt in de vorm van de hulp van de verschillende rijksdiensten. Examens. Te Utrecht slaagde voor het diplo ma van de Stichting tot Opleiding voor de Warenkennis voor de Groot handel in Zoetwaren, de heer A. Huijsman te Middelburg. De a.s. huurverhoging Op basis huur 31 December 1953 Enkele dagen nen een officiële gegevens bevat betreffende de per 1 Januari a.s. ingaande huishurenver- hoging. Dit boekje is aan de post kantoren verkrijgbaar ad 20 cents. Wij vestigen hierop de aandacht mede in verband met de vele vragen, die over de a.s. huurverhoging tot on ze redactie werden gericht. In ons blad van gisteren werd een onderschrift geplaatst onder een „Le zers schrijven" over de huurverho ging. Daarin werd voor Vlissingen en Middelburg het globale percenta ge genoemd van de huurverhoging met Mei 1940 als basis. In de uitvoeringsvoorschriften "oor de huurverhoging wordt echter een andere berekening aangegeven, die niet uitgaat van de huur op Mei '40, maar van de huur op 31 December 1953. Deze laatste berekening die dus de juiste is en die een gering verschil ge- geeft niet onze berekening op basis Mei Ï940 dient gevolgd te De voornaamste bepaling ficiële publicatie is, aat voor wonin gen, die vóór 27 December 1940 zijn gereedgekomen, de op 31 December (België) gegeven van het aantal Zeeuwse geesteszieken, dat in de verschillen de inrichtingen is opgenomen waar mee de provincie een contract heeft gesloten. Op 31 December 1952 werden 326 uit Zeeland afkomstige geesteszieken in „Vrederust" verpleegd. Voor reke ning van Zeeuwse gemeentebesturen waren van dit getal in verpleging 174 mannen, 152 vrouwen en 1 gezin. Er worden in „Vrederust" meer patiënten uit andere provincies opge nomen, dan uit Zeeland, daar de in richting ook een contract heeft met de provincie Zuid-Holland en een af spraak met het provinciaal bestuur van Noord-Erabant over de opne ming van protestantse geesteszieken uit die provincie. Van achterstelling van Zeeland kan echter niet worden gesproken. Hoewel de inrichting een permanent tekort aan zusters heeft, krant het de laatste tyd sporadisch voor, dat een geesteszieke uit Zee land moet worden afgewezen. Het bestuur van „Vrederust" heeft G.S. medegedeeld plannen te hehten voor de bouw van een nieuw pavil joen en zal zodra de plannen vaste vorm aannemen, met het provinci aal bestuur van Zeeland overleg ple gen over de financiering. De beide andere inrichtingen, waar mede de provincie contractueel ver- C. de Leeuw van Wenen Judo-kampioen van Zeeland ln intieme kring werden ln de sportschool Felix Janssens te Mid delburg de Judo-kampioenschappen van Zeeland gehouden. Er werd een faire strijd geleverd. Het was een afvalsysteem, doch bij het eindigen van een gelijk aantal punten werd de partij met 2x1 min. verlengd en telden de halve punten mee. C. dc Leeuw van Wenen uit Goes legde tenslotte na spannende strijd beslag op de Judo-titel van Zeeland. De uitslagen van de diverse par tijen waren: J. Boogaard, Middelburg, verloor van C. de Leeuw van Weenen, Goes; H. v. d. Berg, Middelburg, verloor van B. Buurland, Middelburg; B. Walker, Vlissingen, verloor van L. Hoebeke, Middelburg; L. Boller, Middelburg won van J. Kodde, N. en St. Joosland; W. Flipse, Middelburg, won van L. Bolier; J. Wirtz, Middel burg, verloor van J. Verton, Middel burg; C. de Leeuw van Weenen, Goes, won van T. Suurland, Middel burg; L. Hoebeke, Middelburg, won van W Flipse, Middelburg. Finale: C. de Leeuw van Weenen, Goes, won van L, Hoebeke, Middel burg. Einduitslag: 1 en kampioen van Zeeland: C. de Leeuw van Weenen, Goes; 2. L. Hoebeke, Middelburg; 3. P. Suurland, Middelburg; 4. W. Flip se, Middelburg; 5. J. Verton, Middel burg, 6. L. Bolier, Middelburg; 7. J. Kodde, N. en St. Joosland: 8. J. Boogaard, Middelburg; 9. B. Walker, Vlissingen; 10 J Wirtz, Middelburg: 11. H. v. d. Berg, Middelburg. BOKSEN Bokser doodgeschoten De vroegere Amerikaanse midden- gewicht bokser. Don Lee. liep in zijn hotel te Los Angelos per vergissing de verkeerde kamei binnen. De bewo ner van deze kamer wond zich hier over zodanig op. dat hij zijn revolver trok en Lee doodschoot- In zijr bokscarrière kwgm Lee een- maa- tegen Olson en tweemaal tegen Ray Robinson uit In 1950 bokste hij in Europa. ;e worden, ln de of- 1953 geldende huur wordt verhoogd met een percentage, dat verschilt naar gelang van de gemeente (of soms een deel van de gemeente) waarin de betrokken woning is ge legen. Dit geldt ook voor woningen, die tussen 21 December 1940 en 5 Mei 1945 zijn gereedgekomen en waarvan de huren na 1 Januari 1951 door de minister zijn vastgesteld op 115 procent van het huurpeil 1940. Er zijn vijf gemeenteklassen te we ten: klasse 1 met huurverhoging 17% klasse H 20%, klasse III 23%. klas se TV 26% en klasse V 29%. Deze percentages komen dus op de huren 'van 31 December 1953. De steden Vlissingen en Middelburg behoren in klasse m en krijgen dus een verhoging van 23%, Goes en Zie- rikzee in klasse IV met 26%, Terneu- zen stad behoort in klasse IV met 26% en het overige Terneuzen in klasse V met 29%. Oostburg behoort in klasse V met 29%. Alles wordt af gerond in vijfvouden van centen (naar boven). Wij publiceerden reeds eerder ln ons blad de klasse-indeling voor alle Zeeuwse gemeenten. Tenslotte vestigen wij er nog de aandacht op. dat voor woningen, die zijn gebouwd met financieringsrege- lingen of herbouwplieht afzonderlijke huurverhogingsregelingen zijn getrof fen. Men doet er goed aan zich daar voor te wenden tot de desbetreffende gemeentelijke instanties. 53, Het rotsblok, dat hun de weg versperde, was zo groot en het bergpad dat langs een diep ravijn voerde zo smal, dat Je er niet eens langs kon lópen, laat staan, dat de jeep kon passeren. Ze sprongen alle drie uit de wagen om de situatie te bestuderen „Wil ik jullie eens wat zeggen", zei Jimmy eensklaps. „Dat rotsblok ligt hier niet toevallig., dat is hier neergelegdI" Oom Pe- pie liep er naar toe en zei nadat hij naar een bepaald punt had staan staren: „Daar heb je gelijk aan, Jimmy Komen jullie eens kijken wat hier staatI" Er stond ergens een klein teken op de rots, weer met een soort paarse verf aangebracht. Het was net Chinees schrift, maar de professor had geen moeite het te ontcijferen. „B-B". zei hij. „dat betekent dus Bwhore-Bora, de Gro te Wreker" De professor zag Jimmy veelbetekenend ian „Daar begint het gezanik weer. Jimmy" zei hij „Nu proberen zij ons op deze manier tegen te houden Mijn hemel, wat moeten dat voor wezens zijn dat zij zulk een enorm rotsblok op dit pad kunnen neerleggen" Jackie zij plotseling met een benepen stem: .Laten we toch maar liever terug keren pappie" Jimmy keek hem vernietigend aan. ,Jk dénk er niet aan", zei hij kortaf. „Bovendien, hoe zou ik kunnen? Ik kan de jeep hier niet keren We zouden kilometers en kilometers achter- uit moeten rijden en dat is totaal onverantwoord. Neen, we moeten er doorl" bonden is', zijn „St. Servatius" Venray en „Coudewal water" te Rosma- van R-K. mannelijke en welijke geesteszieken Het bestuur van eerstgenoemde inrichting heeft medegedeeld, dat tot nu toe alle ln aanmerking komende R.K. patiënten uit Zeeland aangenomen zijn. Ook in „Coudewater" is tot op heden geen stagnatie ondervonden bij de opna me. In die Inrichting zijn momenteel slechts 35 patiënten aanwezig, ter wijl contractueel 40 plaatsen be schikbaar zijn. Nagekomen advertenties. Algemene kennisgeving Heden overleed, na een geduldig gdtlragen lij den, onze geliefde zorg zame Man. Vader. Be huwd- en Grootvadci WILLEM PIETKR DE FOUW m de leeftijd van 66 jaar. Vlissingen: E. D. A. DE FOUW- HOLLEMANS Middelburg: A. H. C. JAGT— DE FOUW A. JAGT ANNIE en WIM Vlissingen, 29 Dec. '53 Irislaan 120. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 2 lanuari a.B., om 12 uur vanaf Iris- aan 120. Heden overleed, na een kortstondig lijden, r.og plotseling, onze lieve Moeder, Behuwd- Groot- en Overgroot moeder MARIA FREDER1KA VAN DE PUTTE. Weduwe van Willem Pieter Pieters, Ln de ouderdom van 76 jaar. Apeldoorn: J. W. PIETERS W. H. J. PIETERS— SINDRA.V. Australië, Graceville Brisbane) W. H. J. PIETERS J. G. PIETERS— MAC CALLUM WYNTON en GREGORY Middelburg, 28 Dec. '53 Vlasmarkt 48. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 31 Decem ber a.s., des voormid dags 11 uur, vanal Vlasmarkt 48. Heden overleed onze lieve Zuster Behuwd zuster, Tante en Oud- Tante MARIA FREDERIKA VAN DE PUTTE Weduwe van Willem Pieter Pieters in de ouderdom van 76 jaar. Namens de Familie, W. L. VAN DE PUTTE Middelburg, 28 Dec. 1953. Bachten Steene L Heden overleed, zach; en kalm, onze geliefd* Man, Vader, Behuwd- en Grootvader CORNELiS DE BLAEIJ in de ouderdom van 7 c iaar en 9 maanden. Kapelle: J. DE BLAEU— MIER A b Emmeloord: J. VAN IWAARDEN DE BLAE1. P. VAN IW AARDEN Kloetinge: H. DE BLAEIJ S. J. DE BLAEIJ— STRAU1 Kapelle: L. DE BLAEIJ P. DE BLAEIJ— JAN SE ïerseke: J. DE BLAEIJ G. DE BLAEIJ—VAS Emmeloord: J. L. TIMMERMAN- DE BLAEIJ M. H. TIMMERMAN en Kleinkinderen. Kapelle, 29 Dec 1953

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5