Vereniging „Kinderzorg" gaat eer opvangcentrum stichten Zeeuwse Almanak LEEN DE VEERMAN BRACHT DUIZENDEN OVER VEEREGAT WAT GEBEURDE MET HET GELD VOOR RAMPSLACHTOFFERS BOERENLEENBANK LIJDT ER GEEN SCHADE DOOR PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 29 DECEMBER 1953 ALS EERSTE IN NEDERLAND Er komt ook een tehuis voor Werkende meisjes Het bestuur van de Vereniging „Kinderzorg" te Middelburg heeft grote plannen. Het wil komen tot stichting van een opvangcentrum voor de jeugd en van een tehni® voor werkende meisjes, dat te Middelburg wordt geves tigd. Hiervoor is reeds een gebouw aangekocht. Omdat hiermee grote be dragen zyn gemoeid, is onlangs aan de Provinciale Staten als bijdrage in de financiering van beide projecten een subsidie van f 25.000 gevraagd. De Sta ten zullen dit verzoek nog in deze wintcrzitting behandelen. „Kinderzorg" is vooral na de oor log sterk gegroeid. Had men in 1940 ongeveer 120 kinderen, thans zijn er ruim 300 in de verschillende gebou wen van de vereniging ondergebracht Bovendien vallen nog 100 kinderen onder de gezinsverpleging, terwijl on langs nog 20 kinderen van Schouwen- Duiveland, die tengevolge van de ramp wees werden, aan de zorgen van „Kinderzorg" zijn toevertrouwd. Voor deze groep wordt gezorgd in de vorm van gezinsverpleging. Door deze sterke toeneming was men verplicht over te gaan tot dif ferentiatie. Zo werd er o.a. een apart debielenhuis ingericht, waarvoor het meisjeshuis verbouwd moest worden Deze verbouwing, waarmee een bedrag van f 45.000 was gemoeid, is thans bijna gereed, maar het huis blijkt reeds te klein te zgn. In een gedeelte van het gebouw huizen nu nog de nor male meisjes, maar dit moet ook vooi het onderbrengen van de debielen worden gebruikt. Daarom zocht men naar de mogelijkheid een speciaal te huis voor werkende meisjes te stich ten. In deze opzet is men thans ge slaagd. Dit tehuis komt in een pand aan de Loskadp tc Middelburg, op de hoek van de Goessche Korenmarkt, waar vroeger het hotel St. Joris was geves tigd. Het gebouw is reeds aangekocht. De verbouwing zal f 5000 kosten en HALF AND HALF SHAG N.V. TABAKSFABRIEK J. GRUNO GRONINGEN - NIJKERK men denkt daarmee in de loop van Fe^ bruari gereed te zijn. Het tehuis is bedoeld voor meisjes, die in betrek- Icing zijn en zal voor deze categorie dienen als overgangsstadium van het leven In „Kinderzorg" naar het leven in de burgermaatschappij EERSTE IN NEDERLAND Van het tweede plan van „Kinder zorg" kent men op dit gebied in Ne derland geen precedenten Al meer malen gingen in kringen van de kin derbescherming stemmen op opvang centra te stichten, waarin o.a. „moeilij ke" kinderen, die direct uit hun hui selijk milieu moeten worden wegge haald. opgenomen kunnen worden. Thans wil „Kinderzorg" zulk een centrum stichten Men stelt zich voor in dit centrum de binnenkomende kin deren enige tijd onder-te brengen Ge durende deze periode, die maximaal I maand zal duren, wordt het kind als het ware „technisch beoordeeld" Men beziet elk geval tegen de achtergrond van het milieu, waaruit het kind is voortgekomen, de moeilijkheden van het kind worden opgespoord en gedefi nieerd en er wordt ook met de ouders gesproken. Daarna wordt beslist of het kind naar een'observatiehuis moet of terug kan gaan naar het gezin. Jaaroverzicht „Snort steunt Zonneveld" Acht Januari overdracht kinderbibliotheek Op 8 Januari a.s. zal het Comité „Sport Steunt Zonneveld" te M'ddel- burg in het Zeehospitium Zonneveld" te Oostkapelle het eerste geschenk aanbieden, nl. een nieuwe kinderbi I bliotheek. Uit het jaaroverzicht blijkt, dat men over 1953 een batig saldo heeft van i niet minder dan f 1603.41 Dit respec- i tabele bedrag werd verkregen door het afdragen van opbrengsten en recettes I van voetbalwedstrijden, een wieler wedstrijd, duivenvluchten enz. De be steding van het geld geschiedt in over leg met de directie en het bestuur van „Zonneveld". De commissie is erkentelijk voor de vele medewerking. Zo had o.a. Z. K. H. Prins Bernhard een persoonlijke prijs beschikbaar gesteld bij een wedstrijd die ten bate van het comité werd ge houden Ook wordt dank gebracht aan enkele gemeentebesturen en de politie autoriteiten. Speciaal wordt er de aandacht op gevestigd, dat een niet- Walcherse club. nl. de G.V- en A.V. „Goes" eveneens bereid was haar me dewerking te verlenen. x Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren C L. Westerweel. voorzitter H. L. Plompen, secretaris-penningmeester en J. Francois, J. A. Bal en G. P. Lou- werse, leden. VAN De jeugd van Ouwerkerk werd door de dijkwerkers bedacht op een onvergetelijke wijze. Onder deze dijk werkers werd een collecte gehou den en het resultaat wasdat er ■prachtige cadeaucc gekocht werden voor de Ouwerkerkse jeugd. Een deputatie van vijf werkers heeft zich met de aangename taak belast deze geschenken uit te reiken. Vele schoolkinderen en kleuters hadden een plaatsje gevonden in een van de lokalen van de o.l. school, waar de uitreiking geschiedde. Bur gemeester Romeijn sprak een dank woord en hij vertolkte aller waarde ring voor dit aardige initiatief. Na mens de deputatie sprak de heer AUTO'TJE.... Ontelbare kilometers wereld moet dat auto'tje verslonden hebben en wellicht kijkt het nu een tikkeltje me delijdend naar die driftig voorbijra- zende soortgenoten. Eet staat ergens in Vlissingen, zo maar langs de weg, in een grasveld. De wielen wat weg gezakt en vermoeid achterover leu nend. Als een man, die het leven ként en het beschouwend beziet vanaf een eenzame hoogte... Tengevolge van een chronisch ge brek aan bou wvolume ziet ge in deze tiïden vaker bij nacht en ontij auto's langs 's Heren wegen staan, onbe schut. en verloren als verdoolde scha pen. Het is welhaast normaal gewor den Maar dit auto'tje vormt toch wel 'n uitzondering, omdat, het er ondanks de wereldwijsheid, welke uit de ver sleten onderdelen spreekt wat zie lig bijstaat. Als een oud, afgedankt paard, dat zijn wijsheid uit het lijden moest peuren Het staat er al ddgen (en nachten en het zou ons niet verwonderen wan neer het vandaag of morgen verdwe nen zal zijn. Om dan weer op te duiken in de rubriek „ge jonden voorwerpen"..,. Mosterd en daarna volgde de uitrei king van de geschenken. De kinderen, die niet op de bijeenkomst waren, krijgen de cadeaux later Het hoofd van de school, de heer Berrevoets, dankte namens de opgetogen jeugd. UIT GRONINGEN. Er is nog meer prettig nieuws uit Ouwerlcerk. Een aantal padvinders uit Groningen zorgde voor een middag voor de schoolkinderen. Burgemees ter verwelkomde de Groningse gas ten, die vergezeld waren van twee dames uit Middelburg. Er werd een Kerstverhaal verteld en ook zongen de kinderen de Kerstliederen. Ieder kind kreeg een Kérstgeschenk. Uitge- laten en voldaan gingen ze huiswaarts i Ouwerkerk heeft deze initiatieven en geschenken voor de jeugd wel zeer op prijs gesteld! FOEI JONGENS Jongens kunnen in hun baldadigheid wel héél ver gaan en vooral wanneer ze in een groepje samen zijn en de een de ander uitdaagt. Dat was het geval te Schore, waar vier opgescho ten knapen langs de Kanaalweg liepen, toen daar een luxe auto passeerde. Zij wisten niets beters te doen dan deze wagen met stenen te bekogelen. Natuurlijk^stopte de automobilist om een hartig woordje met deze belha mels te praten. Daar echter ook de politie uit Hansweert voorbij kwam, kon hij deze afstraffing met een ge rust hart overlaten aan de politie. De knapen werden meegenomen naar het politiebureau te Hansweert en men kan wel denken, dat dit muisje nog een staartje had. JN TUNIEK. „Onze muziek moet in tuniek" zegt Sas van Gent Een aardige en toepas selijke leuze. Op de Kleine Markt is nu een thermometer geplaatst, welke de stand aangeeft van de binnengeko men gelden. Met de Kerstdagen was het bedrag al opgelopen tot f 2700. TELEFOONCEL Axel kreeg juist vóór de Kerstda gen een welkome aanwinst De P.T.T. plaatste een telefooncel op de Markt en zo wordt voor velen de gang be spaard naar het postkantoor. Men verwarre opvangcentrum niet met een observatiehuis en ook heeft het niet de bedoeling de kinderen op te voeden. Door in Zeeland een derge lijk centrum te stichten kan men voor komen dat de betrokken Zeeuwse kin deren voortaan direct naar observa tiehuizen in het Westen of midden de? lands worden gezonden, waar zij tus sen de jeugd uit de grote stad terecht komen. De in het centrum opgenomen kinderen worden o.a. toegewezen door de Kinderrechter, de Voogdijraad en verschillende andere instanties op maatschappelijk gebied. PSYCHOLOOG NODIG Om een dergelijk opvangcentruh goed te doen fungeren, heeft men een vrij uitgebreide staf nodig waarin o.a een psycholoog zitting moet hebben Op dit ogenblik is er in Zeeland geen enkele psycholoog aanwezig. Men hoopt er echter voor dit werk een te kunner aantrekken, waarbij tevens het oog gericht is op een eerlang in deze provincie te stichten medisch-opvoed- kundig bureau Volgens de plannen wordt het centrum ingericht voor een totale bezetting van 15 kinderen, jon gens en meisjes Over de verdere uit werking van het project, wat betreft plaats van vestiging, datum van in werkingtreding enz., zijn echter thans nog geen nadere mededelingen te doen IN STORM, MIST EN ONTIJ Thans met pensioen. De heer L. J. Maljers, onder de in- .voners van Veere en Kamperland '»eter bekend onder de naam „Leen le Veerman", gaat op Oudejaars- ivond voorgoed het anker uitwer ken. In de zes en dertig jaren, dat hy op het veer over 't Veerse gat Ilénst deed als veerknecht en plaats- ervangend kapitein, bracht hij in de eerste jaren met de roei- of «eilboot en later met de motorboot duizenden van Walcheren naar Noord-Beveland en omgekeerd. Het was tijdens de mobilisatie in het jaar 1917, dat hij voor het eerst zjjn boot met passagiers naar de VRAGEN IN DE RAAD SINT LAURENS Negen maanden renteloos laten liggen Tijdens de zitting van de ge meenteraad van Sint Laurens heeft de hèer J. Koole Dz (C.H.U.) vragen gesteld over de gelden, die te St. Laurens waren ingezameld voor de rampslachtoffers. De heer Zierikzeese kinderen terug uit Noord-Frankrijk Maandagavond om 11 uur zijn de kinderen van de brugklasse van het lyceum te Zierikzee met hun leider, de heer A. Brand, hoofd van de klas se, en diens dochter, te Zierikzee aangekomen. De kinderen hebben on geveer 3 maanden vacantie doorge bracht in Noord-Frankrijk. Zij wer den verwelkomd door de beide wet houders, mr, C. J. B. du Croo en de heer A. M. den Boer en de gemeente secretaris, de heer E. H. Mulder. Ve le ouders en belangstellenden hadden zich op het Havenplein verzameld. Het gezelschap had des morgens om 5 uur zijn reis uit Bonnemain aan vaard, na afscheid genomen te heb ben van verschillende autoriteiten. Met de trein was men naar Roosen daal gereden, waar een bus voor ver der vervoer zorgde. De kinderen en ook de leider waren vol lof over de uitstekende behandeling, die zg in Frankrijk hadden genoten. Van Gogh-tentoonstelling in Bergen op Zoom. In het stadhuis van Bergen op Zoom wordt tot en met 10 Januari a.s. een Van Gogh-tentoonsteiling ge houden. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten en genodigden werd de ze tentoonstelling door burgemeester ir. H. A. L. Peters officieel geopend. Nu het herdenkingsjaar van deze be kende Brabantse kunstenaar ten ein de loopt, meende het gemeentebe stuur van Bergen op Zoom niet beter te doen, dan de voltooiing van de re stauratie van het stadhuis samen te doen vallen met een tentoonstelling van schilderijen, aquarels, tekeningen en litho's van Van Gogh. Oud-Ki umingenaren boden oorkonde aan (blot van pagina 1.) De vervaardiger van dit op perkament uitgevoerde g< de heer Blok, gaf nog enkele bijzon derheden over dit werkstuk, terwijl de heer De Nooijer voorts een korte terugblik gaf op de historie van Kruiningen. Het origineel perkament, waarin voor het eerst de geslachtsnaam Cruiningen voorkomt, ligt bewaard in het Groot Seminarie te Brugge. Wouter van Cruiningen kondigt in deze oorkonde af, dat de Koop en ver koop van Morlodenisse tussen de kerk van Ter Does en zyn mannen "gens de regels der wet hebben ats gehad. Zijn mannen droegen ,rbij alle eigen doms- en andere rechten op Morlodenisse, ten over staan van de schepenen en van de mannen van de Graaf aan genoemde kerk in vry bezit en volle eigendom over. Morlodenisse moet hebben gelegen tussen de Oude Vlietweg en de grens van Krabbendijke en Kruiningen, iets ten Oosten van de Lavendeldyk. De waarnemend burgemeester, de heer Polderman, was de tolk van het jemeentebestuur om de gevers har- ;elijk dank te zeggen, waarna dokter J. Nieuwenhuijze, namens het des tijds gevormde feestcomité, ook zijn bewondering uitsprak voor het door de oud-ingezetenen genomen initia tief tot een waardige herdenking. Tenslotte kon de waarnemend bur gemeester nog voorlezing doen van een telegram van de Ambachtsheer van Kruiningen, die zijn beste wensen aanbood voor een meer voorspoedige toekomst. Koole wilde weten of deze gelden reeds aan het Rampenfonds waren overgedragen. De voorzitter, burgemeester W. Baas, antwoordde, dat deze zaak thuishoorde in de betrokken commis sie en niet in de raad. Niettemin wilde hg deze zaak wel in de raads vergadering behandelen. In St. Lau rens is niet gecollecteerd voor het Rampenfonds, aldus de burgemeester, maar voor de slachtoffers van de ramp. De betrokken commissie, bestaande uit mevr. Bommeljé-Wisse, de heren C. Janse en A. C. Schippers en de burgemeester als voorzitter, wilde het geld bewaren voor Kerkwerve en pas als 't daar niet gebruikt kon worden overmaken aan het Rampenfonds. Daarom is het geld nu belegd. De heer Koole meende, dat inder tijd besloten was tot overdracht van het geld. Het idee was immers zo vlug mogelijk helpen op de plaats, waar het nodig was. Nu y.oet het geld feen nut. Blijkens een mededeling van e heer Marinussen heeft liet geul ne gen maanden renteloos gelegen. Wethouder K. Wouterse (C.H.) vond het onbegrijpelijk, dat op deze wijze met het geld was omgespron gen. Hij was het niet eens met de handelswijze van de commissie, die nu .het geld gaat beleggen na het eerst renteloos te laten liggen. De Com missie was zeer nalatig en hij zou 't betreuren als men op deze wijze door ging. De heer K. A. Hamelinck (G.B.) zeide het standpunt der commissie fout te vinden. Het geld had gekort moeten ^worden in hét" Rampenfonds, De heren P. Boon. J. Marinussen en J. Riemens fallen A.R.) keurden het beleid van de commissie eveneens af. De voorzitter zeide, de bezwaren van de raad aan de commissie over te zullen brengen. Verkeersongeval te Souburg Motorrijder kwam onder auto Te Oost- en Wegt-Souburg heeft zich Maandag op de Nieuwe Vlissing- seweg een verkeersongeval voorge daan, waarbg de motorrijder V. uit Souburg vrij ernstig werd gewond. Hij moést per ziekenauto naar ,,Beth- esda" worden overgebracht. V., die uit de richting Vlissingen kwam, reed achter een kleine vrachtwagen, even eens komende van Vlissingen, toen deze auto naar links afsloeg. Vermoe delijk was de motorrijder de wagen te dicht genaderd om nog te kunnen uitwijken, zodat een botsing volgde. De man kreeg het wiel van de auto over het hoofd, waardoor hij jrnstige hoofdwonden opliep. Vpor* hg over inwendige pijnen. De Rijkspolitie stelde een onder zoek in. De beide voertuigen werden slechts licht beschadigd. Arts J. A. van Kooten verlaat Vlissingen. Met ingang van 1 Februari aan staande is de heer J. A. van Kooten, arts te Vlissingen benoemd tot be drijfsarts der P.T.T. voor West-Bra bant en Zeeland met standplaats Breda. Dokter van Kooten, die op 20 April 1909 te Hilversum geboren werd, is in 193.6 en '37 werkzaam geweest bij de G.G. en G.D. te Utrecht. In i938 vestigde hij zich als huisarts te Koudekerke, vanwaar hij in 1945 naar Vlissingen ging. Dr. v. Kooten vervulde daarnaast vele andere functies. Zo is hij bedrijfsarts van de Steenkolen Handels Vereni ging, van het Belgisch Loodswezen, wnd. bedrijfsarts van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde", controlerend arts; van het Ned. Loodswezen, contract- Landmacht en dt 'rolerend arts van de Rijks Geneesk. Dienst, controle rend arts van verscheidene verzeke ringsorganen en ziekenhuisverplegin- gen adviserend geneesheer van di verse particuliere instellingen en ten slotte sportkeuringsarts. Dokter van Kooten is drager van het Kruis van Verdienste van het Ned. Roode Kruis en was de laatste arts in Zeeland met deze onderschei ding. De anderen waren wijlen dr. G. Sissingh, dr. Jens en dr. Jongsma. Zijn vertrek uit Vlissingen zal door vele patiënten worden betreurd. Portemonnaie gestolen Een caféhouder in Vlissingen deed aangifte bij de politie, dat aan een van zijn bezoekers een portemonnaie was ontstolen. Onmiddellijk stelde de po litie eer, onderzoek in, zodat een in woner uit Goes werd aangehouden, die bekende zich aan deze diefstal te heb ben schuldig gemaakt. Na het verhoor werd procés-verbaal opgemaakt en de schuldige weer op vrye voeten ge steld. overkant voer. Een geregelde dienst bestond toen nog niet. Men stak van wal, wanneer er passagiers waren. Wanneer in Kamperland „klanten" stonden te wachten, werd daar een mand in de seinmast gehesen, zodat Leen wist, dat men hem nodig had! Ook in de moeilijke oorlogsdagen van 1940 heeft de heer Maljers zijn plicht trouw vervuld, totdat de Fran se troepen, die op de terugtocht wa ren, de"boot requireerden. In de rampnacht moest Leen met lede ogen aanschouwen, hoe de „Ju liana", waarop hij lange tijd storm en mist had getrotseerd, verloren ging. De heer Maljers kent de eigenaar digheden van het Veerse gat als wei nig anderen en waarschijnlijk zal men hem na zijn pensionnering bij de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland nog dikwijls bij de haven aantreffen, want hij geniet, dank zij de gezonde zeelucht, nog steeds een uitstekende gezondheid. L. J. MASTERS veerman af DE VERDUISTERING TE LEWEDORP Bedrag van zes ton practisch gedekt In een dezer dagen gehouden leden vergadering van de Boerenleenbank te Lewedorp, heeft de directeur van de Centrale Coöperatieve Boerenleen bank te Eindhoven, mr. Ph. O. M. van Campen, opening van zaken ge daan over de situatie van de bank, ontstaan door de verduistering van gelden, gepleegd door de onlangs ge arresteerde kassier'. Uit het overzicht bleek, dat de in leggers geen financieel nadeel zullen Geheimzinnige sterfte onder vogels op Schouwen Na de geheimzinnige sterfte onder de zwaluwen dit voorjaar op Schou- wen-Duiveland, heeft zich bij vele spreeuwen het verschijnsel voorge daan, dat de dieren moeilijk konden wegkomen. Zij lieten zich grijpen om tenslotte te sterven. De laatste twee weken werden te Schuddebeurs drie torenvalken dood aangetroffen, zon der tekenen van een gewelddadigde dood te vertonen. In hét voorjaar wer den zwaluwen gezonden naar de rijks, seruminrichting te Rotterdam. Deze dienst kon geen vergiftiging als doods oorzaak vaststellen. ondervinden. De kassier had f 648.000 eigenmachtig gebruikt, voor de aan koop van boerderijen in Groningen en het betalen van een aan hem op gelegde aanslag in de inkomstenbe lasting van f 133.000. Na de arresta tie van de kassier werd nog een aan slag van f 158.000 gevonden. ACTIVA-POSTEN. Tegenover het bedrag van ruim zes ton staan echter verschillende acti va-posten. De Centrale Boerenleen bank. te Eindhoven heeft f 250.000 aian hypotheken gegeven op de ten name van de ex-kassier staande on roerende goederen. Voorts zijn er o.m. f 130.000 aan schuldbekentenis sen van derden, f 80,000 aan borg tochten en een fraudeverzekering van f 100.000. Jiteindelijk is er dan nog een tekort van f 48.000, dat uit het reservefonds van de boerenleenbank te Lewedorp (f 50.000) kan worden gedekt. Wanneer de fiscus het bedrag van f 133.000 nog terugbetaalt aan de bank, zal ook het verlies van de bank tot nul gereduceerd kunnen worden. In het dagelijks bestuur werden gekozen de heren J. Boonman en C. Goense te Lewedorp en W. Remijn te 's-Heer Arendskerke, terwgl in de commissie van toezicht werden her kozen de heren C. de Baar en J. Smit en gekozen de heer B. Remgn te Le wedorp. Chr. Stichting voor Schooi en Beroepskeuze opgericht Psychologe benoemd Enkele jaren geleden werd door enige Chistelijke organisaties op het terrein van school en maatschappij in deze provincie een commissie be noemd, welke tot taak had de op richting van een Christelijk Bureau van School- en Beroepskeuze, in Zee land. Contact werd gezocht met het con vent van de vier Chr. organisaties te weten het C.N.V., de C.E.T.B.. het Chr. We-kgeversverbond en de Chr. Middenstandsbond, alsmede met prof. dr. Waterink, te Amsterdam. Dit overleg heeft tengevolge gehad, dat de provinciale organisaties van bovengenoemde bonden, met de afde lingen van de Chr. Vi'ouvvenbond van de Chr. Plattelandsvrouwenbond in deze provincie, samenwerkende met het 9e district van de Schoolraad, de afdeling Zeeland van de Chr. M U.L. O., de afdelingen van de „Groote" en de „Unie" van Chr. onderwijzers, het bestuur het Chr. Lyceum te Goes en de Chr. H.B.S. te Middelburg thans gezamenlijk een Chr. Stichting voor School- en Beroepskeuze hebben opgericht. Het bestuur der Stichting heeft nu met ingang van 1 Januari 1954 tot os.vchologe en beroensadviseuze be noemd mevrouw dra. A. Bouma, die zich in Goes zal vestigen. In de -erschillende strekeL zgn u'o- commissies ingesteld, namelijk te Middelburg; Zier^'ree, Terneuzen, Oostburg. Tholen en Bergen op Zoom, in welke gemeenten door dra. Bouma gelegenheid zal worden gegeven ad vies uit te brengen aan de ouders. Voorzitter van de Stichting is de heer H. C. van Donk. te Goes, secre taris drs J. J. Knibbe, te Goes en penningmeester oe heer J. Lodder, te Vlissingen. A N W.B. wil knipperlicht bij Nw.- en St. Joosland. De A.N.W.B, heeft aan de Rijks waterstaat verzocht een geel knip perlicht te plaatsen bij de gevaarlijke hoek in de rijksweg Goes--Middel burg te Nieuw- en Sint Joosland. Zo als bekend zijn hier de laatste tijd herhaaldelijk ongelukken gebeurd. Angst voor Zunrbranden na een heerlijk maal? Met een of twee Rennies bg de hand geen angst voor .zuurbranden. Eet ge rust alles waar de maag naar vraagt. Sommige mensen nemen Rennies bij voorbaat als een goede gewoonte, smakelijk en fris. Bij onverwacht op komend zuurbranden zijn Rennies een ware uitkomst. Houdt ze daarom al tijd bij de hand Gewoon laten smel ten op de tong en 't zuurbranden be hoort weer tot het verleden. Agenda MIDDELBURG Vandaag: Electro: „Een moederhart spreekt". (14 j.). 7 en 9 i5 uur: Boek handel Van Benthem en Jutting: An tiek-tentoonstelling. 9—18 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: ..Road to Ball" (14 jr.), 7 en 9 uur. Luxor: „Geroni- mo" (14 jr.). 8 uur. GOES. Vandaag Grand; „Happy Landing", (a-L), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2