KAPPIë EN DE TR1L-MAGNEET >143 mm Nieuws uit Walcheren NERVA NOVA hit or 1KTHER SPORT EN WEDSTRIJDEN AGFA GROENE KRUIS-GEBOUW TE OOSTBURG OFFICIEEL GEOPEND OSRAM MAANDAG 21 DECEMBER 1953 PROVINCIALE ZBBUWSB COURANT Vlissingen „School der Dapperen" REALISTISCH SPEL. In het Concertgebouw te Vlissin gen trad voor de Arbeiders Kunst kring de Toneelvereniging uit Am sterdam op, onder artistieke leiding van A. Defresne. Het toneelstuk „School der Dappe ren" van Arthur Laurents, dat voor het voetlicht werd gebracht, is een stuk met uitzonderlyke kwaliteiten Het feit, dat het gespeeld wordt door zes mannen en dat geen enkele vrouw er in voorkomt, geel't het een byzonder cachet. Het handelt over een Amerikaanse soldaat, de jood Conny Peter Coën die uitge zonden op een byzonder gevaarlijke patrouille een van zyn beste kame raden ziet sneuvelen en tenf'~- daarvan een shock krijgt. Kapitein Harold Bittinger, psychiater, behan delt Conny en tyaens deze therapie krygt men het verloop van diens in zinking te zien. Hans Culeman vertolkte de hoofd rol van Peter Cocn voortreffelyk. Vooral in de emotionele scènes kwam zijn talent tot uiting. Ook de figuur van kapitein Bittinger (Ferd. Ster- neber) werd goed voor het voetlicht gebracht. Cor Witschge gaf een uit stekende vertolking van de nog wat kinderlijke soldaat Fitch, de vriend van Conny. De harde, doch tegelijk goedhartige sergeant Mingo was een rol, die Jan Hundling goed bleek te liggen. Ad van Gessel als majoor Robinson had na een wat aarzelend begin zijn moeilijke rol van de snel gepromoveerde jonge officier, die de leiding krygt over deze gevaarvolle expeditie, toch goed onder de knie. Gerard Schild beheerste zijn rol de moeilyke eigengerede en derhalve weinig beminnelijke korporaal Eve- ritt volkomen. De Arbeiders Kunstkring heeft on tegenzeggelijk haar leden iets gebo den van het beste gehalte. Een stuk ruw soldatenleven soms wel iets realistischer, dan voor de kwaliteit van het stuk noodzakelijk was werd onder regie van Ferd. Sterne- bach uitgebeeld door acteurs, die hun sporen reeds hebben verdiend. De voorzitter van de Kunstkring, de heer J. van Wagtendonk, heette aan het begin van de avond allen, in het byzonder burgemeester mr. B. Kolff en notaris J. L. Verhagen met hun echtgenoten, van harte welkom, en sprak aan het einde der voorstel ling een slotwoord. Officiële «iiWicaties. MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN" HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 5 Jan. 1954, des voormiddags van 9—10 uur. ge legenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Me disch Centrum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en ge boortedata der kinderen is het gewenst dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. SCHILDEREN VAN GEVELS, C.A B. en W van Middelburg Brengen onder de aandacht van belanghebbenden, dat krachtens de Bouwverordening dezer meente een voorafgaande vergunning no dig is van hun College voor nieuw aan brengen het maken of naar de uiterlijke vorm en (of) kleur veranderen van ge bouwen opschriften, aankondigingen, af beeldingen. muren, hekken terreinaf scheidingen en andere bouwwerken. Dit wil dus zeggen, dat ook voor het verven van gevels een voorafgaande toestemming nodig is De voor bovenstaande werkzaamheden nodige vergunning dient steeds tijdig te worden aangevraagd via de Dienst van Gemeentewerken. Advertentie BRENGT UW ZENUWEN TOT RUST DINSDAG 22 DECEMBER HILVERSUM I 402 (n. 746 kc/'s 2.00 —24.00 KRO. KRO 7.00 Nws 7.10 Gram 7.45 Morgen gebed en lit kal 8.00 Nws en weerber 8.15 Gram 9 00 Voor de huisvrouw 9.85 Watersl 9.40 Lichtbaken. tO.OO Voor de kleuters 10.15 Schoolradio 10 15 Gram 11.00 Voor de vrouw 11.30 Schoolradio 11.50 .Als de ziele luistert' 12.00 Ange lus 12 03 Metropole-ork. en solist 12.30 Land en tuinb meded 12 33 Pianoduo 12.55 ..jpen en dicht' 13.00 Nws en Kath nws. 13 20 Lunchconc 14 00 Gevar progr 14.50 Neder] kamermuz 15 25 Gram 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de jeugd 17 45 Regerirgsuitz.Drs B. van Eldlk „Neder land ar, de wereld Indonesië economisch ln 1953 18 00 Hammondorgel 18.20 Sport praatje 18.30 Voor de jeugd 18.52 Act 19.00 jws 1910 Gram 19.15 Uit het Boek der Boeken 19.30 Gram 20 25 De ge wone man 20.30 De Rozenhoed' hoorsp I. d pauze Gram 22.15 tnstr octet 2i 40 Gram 22.45 Av 'ndgebeo en lit kal HILVERSUM II 298 m 007 Kc/S- 7.00 —24.00 AVRO (7 50—8.00 VPRO). AVRO" 7.00 Nws 7.10 Giam 7.1a Gym 7.30 Gram VPRO' 7 50 Dagopening AVRO 8 00 Nws 8 15 Gram 9 00 Morgen- Wijding 9 15 Kcrstliedeien 9.30 Voor de huisvrouw 9.35 Gram 10.50 Vooi de kleu ters li 00 Voor de zieken 11.30 Sopt en piano 12 00 Lichte muz 12 30 Land en tuinbouwmeded 12 33 Vooi he platte land 40 Orgelspel 13 00 Nws 13 15 Me ded ai gr 13.25 Lichte muz 13.45 Ame- rlkaansr muziek-kaleidoscoop 14 15 voor de ïeugd 15.15 Gram 15 30 Kerslwijuiiigs dienst vooi mil i6.45 Vooi de ieugd W.35 Instr sext 17 50 Mil caus lBOONws 18 15 Pianospel 18.30 Lichte muz 19.00 Voor de kinderen 19.05 .Paris vou' oarle" 19 10 Fanfare ork 19,35 Phllh orK en soliste 20.00 Nws 20 05 Gram 20 30 Internat ge luksketen 2100 Gram 21.Of, Gevar pro gramma 21.50 Gram 22.06 hutten! iverz 22.20 Phllh. ork. en soliste.. 23.00 -Nws Fietsenbewaarplaats bij Vlissings badstrand. Rondvraag gemeenteraad. Bij de rondvraag in de jongste ver gadering van de Vlissingse gemeente raad vroeg de heer J. H. Krietemeijer (A.R.), aandacht voor het ontbreken van een geschikte fietsenberging na bij het badstrand. Hij zou in elk ge val willen zien, dat fietsen en kin der vagens niet meer werden geplaatst tegen het hek langs de boulevard Evertsen. Ook opperde de heer Krietemeijer het denkbeeld de Paul Krugerstraat volledig te maken tot een weg met twee verkeersbanen en de lichtmasten in de trottoirranden te plaatsen. De burgemeester, mr. B Kolff, ant woordde, dat overwogen wordt een fietsenstalling te maken nabij het ter rein van het vroegere Britannia-hotel Wethouder M A. van Popering kon geen enkele toezegging doen voor wat betreft het plaatsen van de lichtmas ten aan de Paui Krugerstraat in de trottoirranden. Het maken van een twee-banige weg achtte hij veel te duur De heer J. P Ventevogel (C.H.) stelde vragen over de nieuwe editie van het adresboek van Vlissingen en meer in het bijzonder wat betreft de medewerking van B. en W daaraan Het was hem namelijk opgevallen, dat in de lijst van de scholen en van de verenigingen lacunes voorkwamen De burgemeester antwoordde, dat B. en W niet verantwoordelijk zijn voor de samenstelling van het adres boek. dat geen uitgave van het ge meentebestuur is. De heer Ventevogel vroeg waarom niet de deskundige gemeente-ambte naren zijn ingeschakeld en de heer J. L. Verhagen (VVD.) merkte op, dat de gemeentelijke woningdienst is in geschakeld en niet het bureau bevol king. De burgemeester deelde mede, dat inschakeling van het bureau bevolking te duur was door de leges. Wat de onjuiste vermelding van beroepen be treft, constateerde nij, dat geen enke le gemeente in Nederland in staat is zo'n lijst volkomen bij te houden De heer J Koops (PvdA.) be sprak enkele geheelonthoudersproble men en wilde vastgesteld zien hoeveel alcoholisten sociale bijstand genieten om aan de hand van deze financiële last na te gaan of aanstelling van een bijzondere maatschappelijke werk- ster gewettigd zou zijn. B. en W. zegden toe, dat ze de verzameling van gegevens zullen overwegen. Daarna sluiting. Uit he! Politieramort Overtredingen arbeidswet. De Vlissingse politie maakte pro ces-verbaal óp tegen een aannemer, die twintig arbeiders liet overwerken. Eveneens in strijd met de arbeidswet was een bakker te Vlissingen die twee knechts te vroeg liet beginnen. Blijkbaar hebben de Duitsers in de oorlogsjaren munitie in de grond ver stopt in het Nollebos. waar dezer da gen kisten met granaten en munitie ën losse granaten gevonden werden. De H.V.D. werd verzocht dit oorlogs tuig op te ruimen. Doordat een voetganger in de Wal- straat plotseling van het trottoir stapte, werd hij aangereden door een bezorger van bloemen, die zelf kwam te vallen. Hij vervoerde een prachtig Kerststukje, dat totaal werd vernield. De voetganger heeft de schade be taald. Een winkelier verkeerde biykbaar in de veronderstelling, dat men vorige week de winkel al later open mocht hebben, maar dat is slechts geoor- Joofd van vanavond (tot negen uur) tot en met Donderdag. Dientengevol ge moest de politie proces-verbaal op maken. Oost- en West-Souburg Zanguitvoering. Een goede zanguitvoering werd Woensdagavond in „De Zwaan" te Souburg gegeven door de Christelijke 'angvereniging „Soli Deo Gloria" Het programma vermeldde een 19- tal liederen, verdeeld in geestelijke, natuur en Kerstliederen, waarvari er een tweetal waren van wijlen de heer J. W Bommel jé. oud-directeur van deze vereniging Een viertal liederen werd gezongen door een dameskoor terwijl het ..Ere zij God" van Piet Kiehl werd uitgevoerd met medewer king van het kinderkoor, een on derafdeling van deze vereniging Mevrouw v. d. Wiel zong in „Mei- klokken van H Broekstra een so praan-solo, evenals in Kerstliedje" Al met al een zeer geslaagde uit voering. wat mede voor een groot ge deelte te danken was aan de dirigente. mevrouw De Boer, die wegens lang durige ziekte van de directeur, de heer J Suurmond, met de leiding belast werd. Door de voorzitter, de heer A Goedhart werden haar bloe men aangeboden. Deze bracht tevens dank aan mej. De Ridder en de heer v. d. Meer uit Vlissingen. die resp de orgel- en piano-begeleiding ver zorgden. „Pink/'-voorstellingen thans ten einde. Mooi bedrag bijeen voor „Zonneveld". Voor de laatste maal hebben hon derden Vlissingse kinderen Zaterdag in het Concertgebouw kunnen genie ten van de P.Z.G.-„Pinky" voorstel lingen. Er werden ditmaal vier op voeringen gegeven en telkenmale was het enthousiasme by de jeugd weer byzonder groot. In totaal heb ben in Vlissingen rond vierduizend kinderen van de „Pinky"-voorstel!in- gen genoten! Na afloop van de laatste voorstel ling kwamen de medewerkenden bij een in hotel „Noordzee-boulevard", waar de spelers en de Vlissingse me dewerkers de heer Wim de Graaf hartelijk hebben gehuldigd. De heer De Graaf heeft thans voor de vyfde maal deze jaarliikse. tournee ver zorgd en als blyk van waardering voor zijn prestaties werd hem een ge schenk aangeboden. De heer De Graaf dankte allen, die medewerking hadden verleend en wees er op, dat thans een tweeledig doel is bereikt. Dank zy „de dubbel tjes" Is een aanzienlijk bedrag byeen- gebracht. dat ten goede komt aan de patiëntjes van het sanatorium „Zon neveld" te Oostkapelle. Het ligt in de bedoeling om te zy- ner tyd. wanneer het geld kan wor den overgedragen, belangeloos voor de patiëntjes een opvoering van Pinky" te geven, waarby tevens voor 'een verrassing voor de zieke kinderen zal worden gezorgd. Aanvoer suikerbieten. Op de losplaats te Souburg werden dit seizoen in totaal aangevoerd 9 517.295 kg. suikerbieten Het vervoer per schip had een vlot verloop. 1iddelb"ra Carillonbespeling. Aan de vooravond van Kerstmis, Donderdag 24 December a.s.. zal de stadsbeiaardier van Middelburg, de heer Th. C. Farwerda, van 10.25 tot 10 55 het carillon van de Lanee Jan bespelen Er zullen Kerstliederen ten gehore worden gebracht. Kerstnachtdienst. Evenals vorige jaren zal. thans ln de Nieuwe Kerk te Middelburg aan de vooravond van Kerstmis, Donder dag 24 December, des n.m. 11 uur, een Kerstnachtdienst worden cehou- den, in welke dienst zullen voorgaan ds. W. C. F. Metz en ds. E. Sneller, Ned. Herv. predikanten, alhier. „Bore VF' vlot Schip naar Dordrecht versleept. Het Finse stoomschip „Bore VI", dat ln de rampnacht van 31 Januari op 1 Februari jL op het strand te Weetersohouwen omhoog liep en dat twee weken geleden gedeeltelijk in het water kon worden gebracht, is Zaterdagmiddag om één uur op eigen kracht vlot gekomen. Nadat drie ankers waren uitgezet, ls het door middel van de stoom- winches vlot getrokken. Onmiddellyk werd de scheepswerf Biesbosch in Dordrecht, die ae berging verrichtte, gewaarschuwd voor het zenden van twee sleepboten en een loods. Zon dagochtend werd het schip naar Dordrecht gesleept. Vreemde capriolen met een auto. Zaterdagavond omstreeks half zeven kwam door de Dorpsstraat te Halste ren eer automobilist slingerend aan gereden, die vrijwel de gehele breed te van de weg voor zich alleen nodig had Een aldaar staande bestelauto van de firma Mansfeld uit Bergen op Zoom werd aangereden, doch de be stuurde) scheen daar niei veel van te hebben bemerkt HIJ toerde verdei in de richting naai Bergen op Zoom. Gelukkig was er tot aan de Groene- woudseweg geen verkeer Ter hoogte van deze weg kwam er van uit de richting Bergen op Zoom een auto, bestuurd door de heer Van Splunder uit Tholen. die geen kan? zag voorbij deze auto te komen Op het aller laatste ogenblik gooide de vreemd rijdendt chauffeur het stuur om. reed bijna nog een wielrijdstei omver en daarna tegen een aan de rechterzijde van de weg staande boom In de wagen zaten een man en twee kinderen, die direct oa deze aanrijding het hazepad kozen en de wagen aan de kant van de weg lieten staan Ze waren de polderweg ingelopen verdwenen in de duisternis. Bij onderzoek bleek, dat de wagen het eigendom was van G R- uit Ber gen op Zoom. Latei in de avond kon de man in zijn woning worden aangehouden. Hij had een flinke verwonding aan zijn hoofd De politie stelt eon onderzoek naar het vreemde gedrag in. „Sport steunt Zonneveld" De postduivenliefhebbers, aange sloten by de Concours Combinatie Walcheren, die deze zomer ook een duivenvlucht organiseerden ten bate van „Sport Steunt Zonneveld", zon den de penningmeester van deze stichting thans een geldsbedrag uit eigen middelen om de kinderen van Zonneveld een Kerstversnapering te kunnen aanbieden. Ongetwyfeld zullen de patiëntjes deze Kerstverrassing dankbaar aan vaarden. HANDBAL Zeeuwse derby werd 7-9 zege voor Hellas. Beroepsvoetbalbond opgericht. Naai men ons van de zijde van de oprichters meedeelt, is te Amsterdam de N-oerlandse Beroeps Voetbalbond opgericht Het voorlopig dagelyks be stuur bestaat uit de heren J de Natris (Amsterdam), algemeen voorzitter en technisch leider S Steinfurth (En schede secretaris-penningmeester J Bruinsvelds en H van Lent, leden beiden tt Amsterdam In net begin van Januari zal een algemene vergadering van deze bond worden gehouden. Gelukkige 1-0 zege van Zeelandia op R.C.S. Het moet voor de Souburgers wel een grote teleurstelling zyn geweest, toen enkele minuten voor het einde de Zeelandia-speler v. d. Horst op twyfelachtige wijze het leer kreeg toegespeeld en op keurige manier doelman Beun passeerde, daarmede RCS iedere illusie op inmenging in de leiding ontnemend. Met deze 10 overwinning kreeg Zeelandia trou wens meer dan het qua spel toekwam, al dient gezegd, dat een Souburgse zege evenmin verdiend zou zijn ge weest. Daarvoor schutterde de voor hoede te veel en was de afwerking der aanvallen te slordig. Gedurende het gehele spelverloop domineerden de verdedigingen en uitgezonderd een schot van Passenier tegen de lat en een fraai schot van Schaap in tde uiterste hoek, waren geen serieuze doelkansen aanwezig. De Souburgers lieten aanvankelyk te veel ruimte tussen hun middenlinie en voorhoe de, waardoor Zeelandia de druk ge- makkelyk kon weerstaan en steeds opnieuw grepen Mynheer en v. d. Weel goed in. Aan de andere kant kon de totaal onmachtige Zeelandia- aanval ook de RCS-defensie niet ver ontrusten. De enige gevaarlyke spe ler in de Zeelandia-aanval was inval ler Beukert, wiens afgemeten passes echter by zijn mede-spelers geen en kel nut opleverden. In de Zeelandia- middenlime speelde linkshalf Simons een beste party en hij gaf de snelle Keulemans, die er totaal uit was, geen schHn van kans. RCS telde, be halve Melse, geen uitblinkers. De heren van Marathon hebben in de wedstrijd tegen Hellas op eigen veld het zoet der overwinning niet mogen smaken hoewel de Goessena ren alle zeilen moesten bijzetten om de overwinning In de wacht te slepen. Het begin was voor Marathon niet bemoedigend. Door doelpunten van Rosier en Van Zweden was het na 10 minuten reeds 30 voor Hellas Mara thon zat echter niet bij de pakken neei en trok ten aanval. In deze periode kreeg de Hellas-doelman Haasdonk het zwaar te verduren- Hoewel deze zijn heiligdom brillant verdedigde kon hij niet voorkomen dat Zwicht- man en Meijer binnen zeer korte tijd de stand op 43 voor Marathon brach ten. Beide clubs scoorden nog een maal. zodat de rust met een 54 voor sprong voor Marathon aanbrak. Na de hervatting vergrootte Mara thon deze voorsprong /.elfs nog tot 64 door een strafworp Toen was de Marathon-voorhoede aan het eind van zijn Latijn en Hellas benutte de geboden kansen. Hellas maakte 5 keurige doelpunten, zodat met nog enkele minuten te spelen de stand 9 —6 in het voordeel van de gasten was Marathon gaf zich nog niet gewon nen en de Vlissingers slaagden er in de achterstand tot 79 te verkleinen, waarmee het einde kwam. Eindelijk zijn de Marathon-dames er in geslaagd de eerste twee punten te verzamelen. In een keurig gespeel de wedstrijd wisten de Vlissingse da mes hel Goesse Hellas met een 6—3 ne- de elegante kleinbeeldcamera Een technisch wonder, OORDEEL ZELF: 1 B'ill.nte AGFA APOTAR lint 1 3,5, tevens Ideaal voo' Agfacotor kleuren foto's 2 Zelfontspanner 3 BlckV eerinrichting 4 Fllmlndlcator 5 Sneltransporthandfe 6 Fliticontact 7 Van boven afleesbaar 8 36 ol 20 opnamen klein- beoldformaal met Pronto Sfulter met Prontor S Sluiter f. 7 72* Uw lotohandelaar heeft nog verschillend» andere Agfa Camera's. Hij toont ze U gaarne. Voor Uw flitiopnamen gebruikt U natuurlijk de nieuwe speciale kunstlichtfilm AflFAIS0PANISS MIL l I O E N EN 'F O 7 OG RAFERENMET AGFA Toespraken en geschenken. Zaterdagmiddag heeft mevrouw De Casembroort-baronesse van der Eltz, het nieuwe gebouw van het Groene Kruis te Oostburg officieel geopend. Voor de officiële opening verenigde zich een groot gezelschap in hotel De Vuyst. Aanwezig waren o.m.: mevrouw De Casembroot, jhr. R. J. H. Q. Röell, burgemeester van Haamstede, mr K. Hoekzema, burgemeester van Oost burg, de wethouders A. P. Modde en D. Geuze, gemeentesecretaris P. Bril. de gemeente-artsen tt p. Looze en C. U. M. de Bruyckere, ds. Eggink uit Schoondijke, -ertegenwoordigers van het Alg. Ziekenfonds W. Z.-Vlaande- ren, tandarts A. G. W. van Goor, na mens de Tandartsendienst, de heer M. Hoste als vertegenwoordiger van het Rode Kruis, mej. E. Buick namens het Wit-Gele Kruis, burgemeester J. C. Everaars uit Groede namens de af deling Groede. de heer H. P. Everwyn namens de afd. Zuidzande, ir. P. Ris- seeuw namens de afd. Schoondyke en ds. W Fournier namens de Ned Herv. kerk Voorts waren aanwezig Ir. L. H. D. Buchta, de architect. P Barendrecht, de aannemer. C. M. Zuydweg namens de Centrale Dienst en vele zusters van de Kruisverenigin gen en het Centrum Kraamzorg W.Z.- Vlaanderen. De byeenkomst stond onder leiding van notaris J. Mys. die in het byzon- derlaag naar huis te sturen Het spel. dat de Scheldestad-bewoonsters ver toonder. gaf hoop. te meer daar Hel las zeei goed partij gaf. De rust ging in mei een 42 voorsprong voor Ma- rathon een stand die bereikt werd door goede doelpunten van Elve en Weststrate. Na de rust voerden de Vlissingse dames de voorsprong nog op tot 5— 2 Wat Hellas ook probeerde, de Vlis singse ploeg beet fel van zich af en ging steeds opnieuw in de aanval Wel geluktt het de Hellas-dames nog een maal tfc scoren doch Marathon stelde daar weer een doelpunt tegenover zodat de eindstand 6—3 in het voor deel van Marathon was. De uitslagen in de afdeling Zeeland luidden: Dames le klasse: WalcherenDe Zeeuwen 7—0; Tonido—Volharding 3 3; Marathon II—Olympus afg. Heren le klasse: Hellas IIITonido 8-4. Meisjes junioren: Walcherende Zeeuwen afg. - Meisjes adspiranten: Walcheren I Walcheren II afg. lütiOndetlijk QWd... 34. „Hm" zei Kits. „dus Je kapitein zal ne1 niet goed /inden dat ik aan Doord van Jullie /liegende schuit kom?' „Nee* antwoordde de Maat. .vasi niet Maar help me nu alsjeblief! om laag Als ik eenmaal beoe- ten ben en die Iwet ste nen als baiInst in mijn zak ken heb gestoken kan ik weer normaal op de grond ,aan" Kits dacht even na. ien kwam r eer. grijns op Tljn gez cht Goed" zei hij. „ik za) e helpen Steek je arm maai naar beneden" mhooglijkeno greep hti ie Ugestrekte hant van de Maat en trok hém omlaag .Hartelijk tank" zei de Maat .laat mi) nu even die stenen pakken die op het bureau daa. liggen, dan heb ik weer hallast Hééél Vaar ga ]e met me heen? Niet naar hei raam Hl Zon der zich iets van zt1n kre ten aan te trekken trok Kits de Maa' mee naar het raam De arme stuurman spartelde wel tegen maar in deze toestand legde dit niet veel gewicht In de schaal. Tot zyn grote ontzetting duwde Kits hem der welkom heette mevrouw De Ca sembroot en jhr. Röell. die voor deze felegenheid de moeilyke reis van chouwen had gemaakt. Nu het eigen huis er is, aldus nota ris Mys, zal het werk meer naar bui ten getoond kunnen worden. Door het uitlenen van materiaal, het bicden van veieghulp. het consujtatie-bu reau, de kleuterzorg en de t.b.c.-be- stryding neemt het Groene Kruis een steeds grotere plaats in de dorpsge meenschap in. Hoewel de financiële consequenties zeer zwaar zyn, be hoefde geen beroep op andere vereni gingen te worden gedaan. Notaris Mijs dankte de firma Buchta en Treep en de firmr Christiaanse en Ba rendrecht voor het goed verzorgde werk en de Ned. Herv. Kerk, die tij delijk een huis beschikbaar had ge steld voor de zuster. Ook de bestuurs leden betrok hij in zijn dankwoord. Hierna begaf het gezelschap zich naar het nieuwe gebouw, waar Jac. Legrand en Diana Hoekzema op een wit kussen de sleutel aanboden aan mevrouw de Casembroot. terwijl een padvinder naast de gehesen Groene Kruisvlag de erewacht hield. Het f.ibouv- bevat een behandel- spreekkamer. een wacht-kleedkamer met 8 boxen voor baby's en een voor raadkamer. De bovenverdieping is be stemd vooi de wijkverpleegster. Aan gebouwd zijn een kantoor en een ont vangkamer. die verhuurd zijn aan het Algemeen Ziekenfonds W.-Zeeuwsch- Vlaanderen. Alles ziet er keurig ver zorgd en fris uit. harmonisch inge richt en in vrolijke kleuren geverfd. Na de terugkeer in hotel De Vuyst nam mevrouw d< Casembroot nèt woord. Ze zei, dat het Groene Kruis werk altijd belangrijk is, maar vooral in een centrumplaats. Dit niet zeer grote, maar doelmatige gebouw geeft nu de garantie voor be tere hygiëne, aldus spreekster. Burgemeester Hoexzema zag in het tot stand komen van het gebouw hèt zoveelste bewys van de vooruitgang van Oostburg. Spr. wees op het be- 'ang van de kleutertandverzorging naast de schooltandverzorging. In het nieuwe gebouw van het Groene Kruis zou ook de verzorging van gebitten van de kleuters vanaf ltfc Jaar kun- r-n plaats vinden. Laat Oostburg. al dus de burgemeester, hierin ook een voorbeeld voor het lan-J zijn Achter het gebouwtje is nog plaats Graag zag spr. hier later een badinrichting komen, een oude wens van het ge meentebestuur. Achtereenvolgens voerden nog hét woord ds. Eggink. namens het alg. ziekenfonds W. Z Vlaanderen, ihr. Röell. die namens de Prov. Vereniging een nieuwe bav-weegschaal ftanbooa en namens de a'g. vereniging een be drag van 250 voor de medische in richting van het zuigelingenbureau overhandigde ir Risseeuw namens de zusterverenigine uit Schoondijke. de heer Everwyn namens de afdeling Zuidzande, de heer C. Salomé namens ie afdeling Groede en burgemeester l Everaars namens Kraamzorg W. Z. Vlaanderen. Ir, Buchta dankte het bestuur voor het vertrouwen en de samenwerking hy de bouw en de firma ChristiaHn- sen en Barendregt en de onderaanne mers die het gebouw binnen de gestel de termyn tot-volle tevredenheid had den opgeleverd Notaris Mys beantwoordde alle sprekers. In de pauze boden verpleegsters thee aan en met groene kruisjes ver sierde gebakjes. naar Duiten en hield hem zo losjes ütj de enkel vast. „Ziezo" zei de boef. „ah Je me nu niet direct be looft, dat je me zult helpen om süekum by jullie huiihoudlfvg cn (nduilrie Jw leverancier

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7