busdienst naar breda was verbetering voor streek bij effectensi.jokKel op heterdaad betrapt ontwerp voor bouw van raadhuis in terneuzen zeeuwse scholen namen deel aan tekenwedstrijd ernstig verkeersongeval te nieuw- en st. j00sland Zeeuwse Almanak Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 DECEMBER 1953 K. v. K. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Verbinding bij mist en ijsgang minder kwetsbaar dan Schelde-verbinding. Zoals bekend heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zoeuwsch-Vlaanderen een brief gericht aan de minister van verkeer en waterstaat over de niet verlenging van de vergunning voor de busdienst Zeouwsch-VlaanderenBreda. In dit schreven herinnert de Kamer er aan, dat na de ramp van 1 Februari j.l. door de Z.V.T.M. een busdienst van Zeouwach-Vlaanderen naar het station Breda werd ingelegd, waardoor de roisduur ongeveer een. half uur werd bekort. Voorheen maakte men voor deze reis namelijk gebruik van drie bussen, de veerboot en de trein, waarby vooral het overstappen en wachten in weer en wind by de boot een grote moeilijkheid betekende. Gebleken is, dat de autobusdienst op Breda allerwegen wordt gewaardeerd, hetgeen blijkt uit de drukke bézetting. Niet alleen is „Holland" voor om enige comfortabele verbindingen Zeeuwsch-Viaanderen gemakkelijker, per dag, waarnaast de spoorlijn door sneller en comfortabeler bereiköaar Zeeland toch frequent bediend blijft geworden, daarnaast is de busdienst vanuit Zeeuwsch-Viaanderen. van belang voor de bestaande indus- I De Kamer verzoekt de minister trie bij het aantrekken van technici daarom met de meeste aandrang, zijn en monteurs, alsmede hoger kantoor- invloed te willen aanwenden om de personeel uit overig Nederland. Bo- tegenwerking van de N.S. ongedaan vendien is de busdienst bij mist en te maken en te bevorderen, dat de ijsgang veel minder kwetsbaar dan de verbinding over de Schelde, hetgeen in het jongste verleden reeds meerma len bleek. In het schrijven wordt een overzicht gegeven van de pogingen die in het werk werden gesteld om de vergun ning na 1 Januari 1954 te verlengen. Daarbij bleek, dat van Belgische zijde feitelijk geen bezwaar bestaat tegen de exploitatie van genoemde bus dienst doch dat de Nederlandse Spoor wegen daartegen gekant zijn. Lijkt dit op het eerste gezicht niet zo vreemd, aldus het schrijven, dat de N.S. uit zelfverdediging dit stand- £unt inneemt, bij-nadere beschouwing dit standpunt niet te verdedigen. Waai de N.S. een grote besparing verkregen door de opheffing van het reizigersverkeer op de spoorlijn in Zeeuwsch-Viaanderen zeer tot on gerief van de bevolking is het toch niet onrechtvaardig, wanneer een fractie van het bespaarde bedrag ge derfd zou worden als inkomsten op de lijn door Zuid-Beveland, vooral wanneer dit zulk een buitengewoon grote verbetering voor de inwoners van de streek en hun verwanten be tekent en de ontwikkeling van die streel, hierdoor bevorderd wordt- Naar de mening der Kamer gaat het toch niet op, dat de N.S. de inwoners tijdelijke autobusverbinding wordt veranderd in een permanente. Verder zou het zeer op prijs worden gesteld, indien dé minister een deputatie uit de Kamer in audiëntie zou willen ont vangen. Tenslotte wordt nog opgemerkt, dat het gevaar bestaat, dat door hervat ting van de veerdienst Perkpolder Kruimngen, voordat de behandeling vap een door de Z.V.TJVL en de B.B. A. gezamenlijk ingediende aanvrage om een vergunning geheel zal zijn afgehandeld, de busdienst op Breda zou moeten worden gestaakt, tenzij een tijdelijke vergunning wordt ver leend, welke van kracht blijft totdat in hoogste instantie op de aanvraag om een definitieve vergunning is be slist. Het schrijven werd mede verzonden namens de Vereniging van Burgemees ters en Secretarissen in O Zeeuwsch- Viaanderen, Kring van werkgevers in de kanaalzone, de Vereniging van breigoedfabrikantente Hulst, Weef goedfabrikanten in Zeeuwsch-Viaan deren, K.N A.C., A.N.W.B. K.A.B., C. N.V., N.V.V., Winkeliersvereniging .,Axel vooruit", R.K, Middenstands bond te Huist, V.V.V. te Axel en te Hulst, Ned. Bond van varkenshande laren, afd. Zeeland, polders en water- KhaiSen.ir-10os' Z', Vlaanderen. Z.L. der streek zouden kunnen dwingen pj» Axel en Hulst en de gemeen- na drie busverbindingen en een veer boot en een aanmerkelijk langere reis- duur. gebruik te maker, van de spoor lijn in Zuid-Beveland. Het gaat hier tebesturen van Biervliet en Oostburg. Kleuterschool gesloten. In de Heikant, gemeente St. Jan steen, heeft men dermate met de ma zelen te kampen, dat de kleuterschool gesloten moest worden. De kweekschool te Krabbendijke. Subsidiëring langs een omweg? Onder voorzitterschap van mr. T. A. van Dijken te 's Gravenhage heeft de Bond van Prot. Chr. Kweekscho len te Utrecht zijn iaarvergadering gehouden. Vrijwel alle besturen wa ren vertegenwoordigd. Mr. J. J. Hangelbroek te 's-Gra- venhage, directeur van het bureau van de bond, hield een inleiding over verschillende punten, welke verband houden met de invoering van de nieu we kweekschoolwet. Inzonderheid werd uitvoerig bespro ken het vraagstuk van de adoptie door gesubsidieerde kweekscholen van tot nu toe niet gesubsidieerde kweek scholen, zoals die te Krabbendijke. Hierbij zouden de niet-gesubsidieerde kweekscholen worden beschouwd als parallelklassen van de adopterende gesubsidieerde school, voor welke pa- rallelklassen het rjjk dan subsidie zou verlenen. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is bereid zrin me dewerking tot zodanige „subsidiëring langs den omweg" "te verlenen. De meeste vertegenwoordigers der kweekscholen zagen echter overwe gende bezwaren in een adoütie. waar- bij de gesubsidieerde kweekschool te genover het rijk ten volle dé verant woordelijkheid zou dragen voor wel licht verafgelegen zg. parallelklassen, welke in wezen zelfstandige kweek scholen zijn. Veerdienst was gestremd. De veerdienst Hoedekenskerke Perkpolder is Zondag de gehele dag wegens machineschade' gestremd ge weest. TUSSEN VLISSINGENBRESKENS Succes voor fiscale recherche. De VBssinger G.V. heeft gedurende de oorlogsjaren behoorlyke winsten gemaakt, die hij na de bevryding niet wilde verantwoorden. Hij kocht daar toe effecten met een totale waarde van ongeveer een ton. Dezer dagen achtte hij de tijd rijp om deze onrc- gistreerde effecten "in België van de nand te doen. Hij had daarvoor al de hulp ingeroepen van een relatie In België. Toen hij zich op de veerboot be vond met de effecten bij zich om die OPDRACHT AAN ARCHITECT „Truuenrjs' boordeD zitten eveD cor rect alt stijve en net zo gemakkelijk als slappe boorden Een „Trubenys" booro is gemakkelijk te wassen en te streken en behoeft oiei gesteven te worden omdat hit permanent half- ■tflf la. Lei op het merk ln elke boord. Met Overhemden met „Trubenij*" boorden ivordei. doo» de vooraamtuandt Neaer- tan£s« ov'erhcmden-labrikaiilen gemaakt en etfn overal verkri/gbaar Tweede markante bouwwerk. Op de agenda voor de Dinsdag 22 December a.s. te houden vergadering van de Terneuzc-nse gemeenteraad komt een voorstel van B. en YV. voor, tot het verlenen van een opdracht aan het architectenbureau A. J. van Bek te 's-Gravenhage tot het ontwer- Een van een schetstekening voor de onw van een stadhuis. In de toelichting op dit voorstel merken B. en W. onder meer op, dat de onderhandelingen inzake de aan koop van de gronden van het Ooste lijk bolwerk thans in een eindstadium verkeren. Daar de raad reeds besloot tot de verkoop van gronden voor de watertoren met woning, is het colle ge thans met de stadhuiscommissie VAN TOT In verschillende Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten» heeft de voordrachtkun stenaar VVim Bary jr. opvoeringen ge geven van „Elckerlyc", in een bewer king van Jan Engelman. Tevens droeg Bary voor uit het werk van heden daagse dichters en'schryvers en dit cultureel gebeuren ls door velen op hoge prijs gesteld. „Elckerlvc" was het voornaamste programmapunt en ir. dit als „één- mans-toneel" door Wim Bary jr. ge brachte vijftiende eeuwse spel slaag- de de acteur er bijzonder goed in de ZONDER SNEEUW Een ijle nachtvorst had voor het eerst deze winter een wit waas over de velden gelegd en dat was dan het eerste waarlijk winterse beeld van 1953. Het was gering, maar voor en kele kinderen voldoende om, zoals men ons verhaalde, bij het ochtend krieken verheugd uit te roepen: ,J£i)k eens, sneeuw! Nu kunnen we de nieu we slee gebruiken!" De teleurstelling was echter niet ge ring. toen de jeugd moest constateren dat er van sneeuio geen sprake tcos eti dat de nieuwe slee voorlopig op stal kon blijven Néé, de weersomstandigheden be palen de Kerstsfeer dit jaar bepaal delijk niet en het dromen over een witte erst kunt ge wel vergeten Het zijn in het straatbeeld de bo men, die het doen moeten: de Kerst bomen en ge'vkkig laten de ranke dennen ons ook nu niet in de steek Zelfs in Kruiningen prijken ze al weer en in "lissingen staan ze, verlicht en wel, op de sti aathoeken! Ook zagen wij kerstbomen in scheeps masten, de toppen fier reikend naar de grijze luchten. Zo kondigt het feest zich dan weer aan, zelfs op Huteren en zeemonden. Ook zonder sneeuw. ';s of hagel. Maar helemadl voldoet het toch niet verschillende figuren gestalte te ge ven. Ook by het voordragen uit net werk van hedendaagse dichters en schrijvers toonde Bary zich een mees ter in het vertellen. Hij droeg voor uit o.m. „De voetreis naar Rome" van Bertus Aafjes en uit werken van God fried Bomans. WEEK EEN Ja, er is weer een „lentebode"! De berichten over voor de maand Decem ber opzienbarende verschijnselen hou den aan en thans meldt onz correspon dent uit Graauw, dat aldaar bij de landbouwer Borm plotseling een kloek met dertien kuikens over het erf (Rap te. Naar verluidt zijn het z.g. Kerst- kuikens MEUBELEN. Er komen meubelen uit Italië naai de rampgebieden. Zaterdag heeft Paus Pius XII zes spoorwagons met 2100 metalen en plastic meubelen in gezegend, die door een Italiaanse fa briek zijn vervaardigd voor twintig liefdadigheidsinstellingen, die in de rampgebieden in het leven geroepen werden. VERRASSING Een verrassing kregen een aantal ouden van dagen in YVolfaartsdijk. in de vorm van een Kerstpakket. De gelden voor het samenstellen van de oakketten waren bijeengebracht door een damescomité, dat een inzameling hield in het drooggebleven gedeelte van de polder. Mer hield de actie on. der de loffelijke leuze „Wolf aartsdijk helpt Wolfaartsdijk." FLIEREFLUITERS. „De Flierefluiters", zo noemt zich de mondaccordeon en mandolinevere niging te Kapelle. die in hotel „de Zwaan" haar jaarlijkse uitvoering gaf onder 1 'ding van mevrouw Beenak- ker-Hatersel. Na het muzikale gedeelte van het Drogramma, void ge de opvoering van het toneelstuk „Een vrouw op zicht", waarmee veel succes geoogst werd. Na afloop volgde een gezellig bal. van mening, dat met de voorberei ding voor de bouw van een nieuw stadhuis moet worden begonnen. In de begroting voor 1954 werd daar- vooi een post opgenomen van 50.000. De bouw van de watertoren met woning is door de waterleiding maat schappij opgedragen aan het archi tectenbureau A. J. van Eelt. Uit ste debouwkundig oogpunt acht het col lege het van groot belang, dat de ver zorging van ae bouw van het tweede markante bouwwerk ter plaatse door dezelfde architect geschiedt. De heer Van Eek heeft o.m. als om vangrijk bouwwerk gebouwd de land bouwhogeschool te Wageningen. Ver der is er een voorstel tot verhoging van de garantie aan het bestuur van de stichting -» „Zeeuwsch- lichting blijkt, dat door deze stich ting van Je gemeenten Axel, Hoek, Terneuzen en Zaamslag een garantie gevraagd wordt voor een nieuwe aan vullende geldlening van 1.000.000. Deze lening is nodig door verhoging van de bouwkosten, wegens gestegen lonen en materiaal prijzen, noodza kelijke wyzigingen cijdens de bouw, onder meer van het infectiepaviljoen en de voorzieningen voor de funde ring e.a van de polikliniek, ter plaat se waar vroeger een gracht heeft ge legen, terwijl sommige ramingen wa ren onderschat. Het college heeft zich over deze teleurstellende gang van zaken uit voerig laten voorlichten door het be stuur, aan de band van een naar zijn mening nauwkeurig accountantsrap- Gezien het accountantsrar met de daarin opgenomen oxpl port. .pport iloita- tierekenïng meent het "ollege, om het bijzonder groot belang van de ziekenhuisverzorging voor de ge meente en omliggende gemeenten, dat termen aanwezig zijn de gevraag de garantie ad 650.0Ó0 te verlenen. aan de Belgische relatie af te leveren, was er juist controle van de fiscale recherche, die op ongezette tijden ook de veerdiensten aan een controle on derwerpt. V. verraadde zich door zijn onzekere houding en doen en laten. De fiscale recherche ging over tot vi sitatie en men vond op hem de effec ten. voor het meerendeel Amerikaan se aandelen, met een totale waarde van bijna honderdduizend gulden. V. had deze effecten niet laten registre ren om de extra-belastingheffmg te ontgaan. Hij werd aangehouden en voor de Commissaris van Politie in Vlissingen geleid. Na verhoor en na dat proces-verbaal was opgemaakt, werd hij weer op vrije voeten gesteld. De effecten werden vanzelfsprekend in beslag genomen en deze zaak zal nog wel verdere gevolgenvoor .V. hebben. Op tankmijn gestoten. De landbouwer O. v. d. YV. te St. Laurens was dezer dagen, bijgestaan door C. B., bezig met het scheuren van een weiland aan de Golsteinse weg. Op een gegeven moment stootte de ploeg op een hard voorwerp, zodat de schaar werd verbogen. Deslcundi- gen werden gewaarschuwd. Het bleek toen,, dat de ploegers op een gevaar lijke tankmijn waren gestoten. De mijn werd opgeruimd, het gehele wei land werd grondig afgezocht, maar verder vond men niets meer. Burgemeester opende Gijssen-expositie. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, opende Zaterdagmiddag in de bovenzaal van de boek kunst-handel C. A. Bikker in de B husstraat een expositie van de in Zeeland geboren schilder Toon Gjjs- 8en, die thans in Geldrop woont. Onder de aanwezigen bevond zich ook de commissaris van politie, de heer C. v. d. Marlt. De tentoonstelling zal tot 9 Januari in Vlissingen blij ven. Burgemeester Kolff wees er in zijn openingswoord op. dat de schilder Gyssen geen onbekende is in Zeeland. Hij is niet alleen in onze provincie (Hansweert! geboren maar hij heeft ook enige jaren in Vlissingen ge woond. Toon Gyssen maakte zwerf tochten door Europa en deze tentoon stelling bevat werken in die periode gemaakt. Vlissingen, aldus de burge meester, is niet verwend met veel en goede, tentoonstellingen en doorgaans is het bezoek maar matig. Ómdat men meent er geen oog voor te heb ben, blrjf-t" het gros van de bevolking weg van deze exposities. Anderzijds kan men in Vlissingen gelukkig constateren, dat er velen zijn, die wel dégelijk belangstelling hebben voor deze culturele zaken. De burgemeester bracht daarom dank aan de heer Bikker voor zijn initia tief hier een tentoonstelling te or ganiseren van het werk Gijssen. De burgem°ester belichtte voorts ver schillende aspecten van het werk van deze schilder en hij sprak de wens uit, dat velen er toe over zou den gaan deze belangwekkende ex- rtositie zelf te komen zien. De heer Bikker dankte de burgemeester voor zijn bereidwilligheid zélf deze ten toonstelling te openen en hk gaf de verzekering, dat hli alles zou doen om het houden van deze exposities te stimuleren, in het belang van het culturele leven in Vlissingen. VEILIG VERKEER EN SPAARRAAD Bedrag van 150 voor elke bekroonde tekening. Aan de grote tekenwedstrijd van het Verbona van Veilig Verkeer en de Nationale Spaarraad, waarmee men in de eerste helft van November startte, is door de Zeeuwse school jeugd in grote getale deelgenomen. Alle inrichtingen van l.o. en v.g.l.o. konden aan deze provinciegewijs ge organiseerde wedstrijd meedoen. Voor Middelburg; J. Borne, hS de-ÖÏ- Vf!gJ^eer e ren mogelyk maakten hun fantasie Goes e° A- Reneman, commissaris De jury, die de tekeningen uit Zee land beoordeelde was als volgt sa mengesteld: E. Visscher, voorzitter van Veilig Verkeer Middelburg; L. H. van Hoeve, directeur postkantoor en vertegenwoordiger Nationale Spaar raad te Middelburg; A. A. Leenhouts, inspecteur lager onderwijs te Middel burg; W. Spinnaay, hoofdbestuurslid Ned. Onderwyzers Vereniging te Mid delburg; majoor W. H. van Balle- de Jong, commandant Rijkspo- Zeeland; Louis Ilevmans, te- uit te leven. Elk onderwerp werd ge vormd door een aardige combinatie van de noodzaak van veilig verkeer en van het sparen door de jeugd. Per klasse werden meestal 2 of 3 tekenin gen gemaakt, waaruit de onderwijzer de beste koos, die dan de klas in de wedstrijd vertegenwoordigde. Onge veer 50 Zeeuwse scholen zonden werkstukken in. Vrachtauto ramde huizen In de beruchte bocht van de Rijks weg te Nieuwland (Walcheren) is Zaterdagmiddag te omstreeks half één een vrachtauto met aanhangwa gen op de hoek Rijksweg—Veerstraat tegen twee huizen gereden. De vracht auto, die toebehoorde aan de firma D. uit Breskens kwam uit de rich ting Arnemuiden De 19-jarige W, R. uit Middelburg, die zich nabQ het punt van de Botsing bevond, werd door een bumper van de vrachtwa gen getroffen, waarbij hij een dubbe- skkenfractuur opliep. Behalve de vrachtauto werden twee huizen ern stig beschadigd. De bestuurder van 1e vrachtauto de 23-jarige D. uit Breskens bleef ongedeerd. Nadat dokter A. J. de Weerd uit Nieuw- en St. Joosland medische verleend werd deze naar het Gast huis te Middelburg vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. OPROEP. In verband met, het bovenstaande verzoekt de groepscommandant van de Rijkspolitie te St. Laurens de be stuurder van de Citroen-personenau to, welke wagen door bovengenoem- de vrachtauto is ingehaald bij het Shell station, zich als getuige te mel den. De bestuurder van de Citroen- auto heeft gestopt om zich van de aard van het ongeval op de hoogte te stellen en ls daarna doorgereden in de richting Middelburg. Het telefoonnummer van de groeps commandant is K 1180—2180. van politie en secretaris Veilig Ver keer te Middelburg, die tevens met de organisatie was belast. In elke groep waren voor de win naars aantrekkelijke prijzen beschik baar gesteld. Elke bekroonde teke ning werd gewaardeerd met een be drag van f 150, welk geld besteed moet worden tén bate van de gehele klas (bijv. voor een schoolreisje). De vervaardigers van deze tekeningen kregen bovendien voor zichzelf een spaarbankboekje met een geldsbe drag. Alle bekroonde tekeningen zul len nu worden opgezonden en dingen mee in de nationale wedstrijd. De" te keningen, die tenslotte een nationale klasseprys opleveren, zullen worden gehonoreerd met een extra mleg op het spaarbankboekje van de winnaar of winnares en met een bedrag van 100, dat weer aan de gehele klas ten goede moet komen. Met het beoordelen der tekeningen heeft de Zeeuwse jury veel werk ge had. Er waren vele zeer geslaagde uitvoeringen bij. De uitslag voor Zee land was als volgt: le klasse: St. Jo- sephschool, Hulst tekening vervaar digd door Marleentje Kindt, 6 jaar); 2e klasse: Openbare Lagere School Kortgene ;Riek van de Plasse, 7 jaar); 3e klasse: St. Josephschool, Hulst (Ria Freyser, 8 jaar); 4e klas se: Chr Lagere School 't Vrije, Zie- nkzee (D. C. de Vries, f jaar); 5e klasse: Openbare Lagere Schooi 't Zand, Middelburg (Sjanie Verhage, 10 jaar); 6e klasse: Jan Ligthartschdol. Goes Uohah Verplanke, 12 jaar) v. g.l.o.-scholen: Hervorm Je School, Koudekerk» fStefanus Sehilliait, 15 j"aar); Prof. dr. Kohnstammschool, Goes (J. v. d. Berge, 14 jaar). KUNST Expositie van werk van Toon Gijssen. In de bovenzaal van de Vlissingse -oekhandel C. A. Bikker in de Bad- uisstraat is een expositie ingericht /an werken van de in Zeeland gebo- en schilder Toon Gyssen, die ook alge jaren in de Sciie-destad woon- ie. Wij worden in deze dagen als het .vare vergiftigd door allerlei beschou- /ingen over stromingen in de achil- Jerkunst, die vaak zozeer de uvor- aand hebben, dat het wezen van de lunst zelf er by in het gedrang dreigt te komen. Kenmerkend by al deze min of neer geslaagde definities is het stre ven om de kunstenaar vóór alles in ;en vakje te duwen, waarboven men laar gelieve een bepaald étike;je kan ilakken. Alle respect daarom voor de .vaarachtige kunstenaars, die rustig ïun eigen weg gaan en zich niets Lantrekken van deze zucht naar re gistratie. Tenslotte is de enige op gave van iedere kunstenaar zichzelf le verwerkelijken en men moet zeg gen, dat de schilder Toon Gijssen coont dit waarlijk begrepen te heb ben. Hier toch ls een sterk en evenwich tig beeldend kunstenaar, die aan dacht vraagt voor zijn zeker niet in ixtreme vorm gebracht werk en die leze aandacht ruimschoots verdient, foon Gijssen, die thans 43 jaar is en n Geldrop zijn domicilie heeft, werd ,'eboren in Hans weert. In zijn leeuwse tijd was zyn palet vóór al- es donker en melancholisch. Maar :ank zij ook zijn reizen door West- luropa is dit de laatste jaren sterk eranderd en toont hij op deze expu- itie een lichte toets, die ook sterk inspreekt. Gijssen, die alles bereik- e door zelfstudie hij werkte ook n Amsterdam en Rotterdam be schouwt de natuur als zijn leermees ter. Hij zoekt naar harmonie en vond die in de kleurenpracht van de bloe men en de vele, boeiende asnecten van het landschap, dat hij op zijn rei zen aantrof. Zijn werk in de zaal van Bikker omvat voornamelijk impres sies uit landen als België, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Oostenrijk, Duits land, (langs de Rijn) en het eigen land. Dikwerf treffen zr| vooral door de sfeer en de waarachtigheid, die er uit spreekt en zo neemt Gijssen, land- schaps- en zeeschilder, een geheel eigen plaats in ln de Nederlandse schildersbent. Dat hij succes heeft valt niet te verwonderen. Het is on getwijfeld niet zo, dat Grjssen be schouwd kan worden als een groots schilder, maar wel mag van hem ge zegd worden, dat hij boeit en verrast met een originele visie en dat hij zijn vak terdege verstaat. Vooral voor hen, die het voorrecht hadden, te rei zen in de landen, die Gyssen bezocht, ls deze tentoonstelling dubbel de moeite van een bezoek waard- De ex positie blijft geopend tot 9 Januari. Gesprek met burgemeester van Domburg. (slot van pagina 1) zond Daarna kwamen er koeien en ook zij h-^dde" weinig begrip voor wat er voor goede golflinks nodig is. Maar waarom dit golfterrein dan niet omheind? zal ledereen zich afvra gen. die langs het terrein de afraste ring gereed ziet liggen. Ook dat Is een probleem, waar burgemeester Crom- melin mee zit. Het terrein métg namelijk nog niet afgerasterd worden. Want er bestaan nlamen, die al van voor de oorlog da teren, om de weg DomburgW°st- kapelle te verbreden. Die verbreding zou dan niet geschieden aan de zijde, die van Domburg uit gezien de linker zijde is, waar waardeloze vroongrond ligt, maai-... aan de rechterzijde, wsar het golfterrein ligt! Dit oude plan zou voor de golf links weinig minder dan rampzalig zijn. Reeds nu is de breedte minimaal. Maar als er nu nog eens enkele me ters af moeten voor wegverbreding, wordt het veld practisch onbespeel baar. Dat noch de polder YValc.heren, noen de Herverkaveling tot dusver toe stemmine- hebben gegeven om het af te muteren doet voor de golflinks het allerergste vrezen Tenzy men inziet, dat nu de goede verbindingen van Westkapelle via Aagtekerke met de andere plaatsen tot stand zijn gekomen, de weg langs het golfterrein niet zo dringend meer verbreed behoeft te worden en men dus het oude plan kan laten varen. Jammer intussen, dat terwijl de af rastering klaar ligt. men machteloos moet tóezien, hoe de nieuwe aanleg wordt beschadigd... Als laa ste probleem is er tenslot te de „rondweg", die van de Weste lijke strandopgang langs hetbadpavil- ioen moet lonen en dan naar de Toren straat moet afbuigen. Komt deze weg tot stand, dan komt er tevens ruimte voor de bouw van zomerhuizen en een broodnodig parkeerterrein. Maar de toestemming tot die aanleg wil maar niet komui... Burgemeester Crommelin lacht eens. We leven ln hoopvolle verwach ting. zegt hij. - Maar van zelf is er nog nooit iet.e t.ot stand geokmen, We blijven er ons best voor doen. En wie weet, straks gaat het misschien in eens vlot. DaL '9 een verstan lig ontfmisme. Maar één ding moei ons toch van h°t hart: hel wordt dp hoogste tjjd. dat het golfterrein zijn afras tering krijgt en het ls voor dat golfterrein een levenshelang, dat men de breedte niet beknibbelt! MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Ik beken", (18 7 en 9.15 uur; Schouwburg: ..Comln' round the mountain" (14 j.), 8 uur; Boekhandel Van Bentliem en Jut ting- Antiek- tentoonstel ling, 918 u. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De verzonken stad" (14 jr.) 7 en 9 uur Luxor: „Ik heb mijn hart In Heidelberg verlo ren fa.l r uur; Concertgebouw: Uitvoering H B.S., 8 uur. GOES. Vanoaag. Grand: „Because you're mine" (aJ.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2