KAPP1S EN DE TRIL-MAGNEET NIEUWS IN EEN N0TED0P Nieuws uit Walcheren MARKTBERICHTEN GAAT VLISSINGEN BIJZONDER M.0. SUBSIDIËREN DINSDAG 15 DECEMBER 1953 P R.O V I iV A L E ZEEUWSE COURANT Advenenlte Middelburg Technisch-hoofdambtenaar benoemd Ons bericht van Maandag 1.1. over de benoeming van de heer A. Meijer te Amsterdam bij de Middelburgse ge meentebedrijven, verdient een nadere verklaring- De heer Meijer volgt wel iswaar de heer R. A. M. Vis op, maar bekleedt in zijn nieuwe betrekking de rang van technisch hoofdambtenaar. Uit het Politierapport Over baldadige jeugd en rijwieldiefstallen In het rapport van de politie te Vlissingen worden weer allerlei bal dadigheden van de jeugd vermeld. Van een huis in de Nolieweg werd een ruit ingegooid. De bewoonster deed onmiddellijk aangifte bij de po litie, die een negenjarige knaap als de dader kon brandmerken. Zijn papa zal de schade moeten betalen. Deze bewoonster was er vlug bij, wel in tegenstelling tot de opzichter van een rij huizen in het Noorden van de stad, die aangifte kwam doen, dat sedert Juli j.l. voor meer dan 200 gul den aan schade was toegebracht. Ruit envernield, regenpijpen en lucht roosters stuk. Hef is voor de politie ondoenlijk om de jeugdige daders te achterhalen, die zich in de zomer maanden aan een en ander hebben schuldig gemaakt. De kans op scha devergoeding wordt zo toch wel uitermate gering. Ruim een uur nadat de nieuwe brug aan de President Rooseveltlaan was geopend, werden drie jongens er op betrapt, dat zij onze nationale driekleur met modder besmeurden en met stenen bekogelden. De Dierenbescherming kwam met een klacht, dat er reeds enige malen honden zijn verdronken in een vijver bij een villa in de Badhuisstraat. De politie zal trachten hieraan een einde te laten maken. Een bewoner van de Singel kwam met een ongewone klacht. Zijn buur vrouw gebruikte brj het schoonmaken van haar woning zoveel water, dat zijn tuin een ware modderpoel werd. Beide buren werden vermaand: de buurvrouw om zuinigheid en de buur man om verdraagzaamheid te be trachten. Een bewoner van Westkapelle deed aangifte, dat zijn vrouw in de binnen stad tijdens het winkelen een porte- monnaie met 150.kwijt raakte. Dit nuttige voorwerp heeft zij verlo ren of het werd haar ontstolen. In de Lange Zelke struikelde in het diepe donker een voorbijganger over een voorwerp, dat by nader onder zoek een dronken man bleek te zijn. De politie heeft hem in de zijspan naar het bureau gebracht, waar hij een betere plaats kreeg om zijn roes uit te slapen. Van bezoekers, die by een café him rijwiel plaatsten, maar niet op slot zetten, werden drie fietsen gestolen. Twee werden er later op een andere plaats weer terug gevonden. In to taal staan er nu al zes rijwielen op het politiebureau, welke als gevonden daar werden gedeponeerd en waar van de rechtmatige eigenaren niet kwamen opdagen. De politie verleende assistentie in Havendorp. Woonwagenbewoners werd de toegang tot een café gewei gerd, hetgeen aanleiding gaf tot een woordenwisseling en een vechtpartij. Drie jongens, die in de portieken in de St. Jacobsstraat rondhingen, kregen een proces-verbaai. Australië-middag vaa C.E.C. De Christelijke Emigratie Centra.' organiseerde Zaterdagmiddag in de bovenzaal van café „De Vriend schap" te Middelburg een Australië- middag. Na een inleiding van de se cretaris, de heer P. S. Marinussen te Goes, kreeg de spreker, de heer J. A. Wiggers, vertegenwoordiger der C.E.C. voor Gelderland, net woord. De heer Wiggers is onlangs teruggekeerd van een oriëntatie-reis door verschillende delen van Austra lië. Hij vertelde o.a. over zyn ervarin gen op deze tocht langs de Neder landse immigranten in het vnfde we relddeel en gaf vele bijzonderheden over o.a. de geschiedenis van Australië, de samenstelling van de bevolking van het land en over de kansen, die de landverhuizers er hebben. De heer Wiggers wees er op, dat emigrerende landbouwers vrij gemakkelijk werk kunnen vinden in de tarwegebieden van West- Austraüë en van Queensland, waar na hg uitweidde over de Australi sche landbouw. Technici en ge schoolde arbeiders kunnen het beste worden geplaatst in de streken, waar de grote steden liggen. Spreker belichtte voorts uitvoerig de risico's, die men bij emigratie loopt en vestigde de aandacht er op, dat men moed en aanpassingsvermo gen nodig heeft om de eerste periode in het nieuwe land de tijd van het kampleven door te komen. Ove rigens merkte hij op, dat de immi granten in Nederland een slechtere naam hebben dan zij in werkelijkheid verdienen. De heer Wiggers zei, dat in Zeeland de emigratie nog niet zo in de algemene belangstelling staat. Hij betreurde dit, want onder de hui dige omstandigheden, aldus spreker, moeten wy er van doordrongen zijn, dat emigratie voor ons land, met zijn te nauwe grenzen, broodnodig is. Na afloop van zyn causerie, beantwoord de de heer Wiggers nog een aantal vragen van aspirant-emigranten. Sint bij kinderen „Nieuw-Middelburg" Zaterdagmiddag hield de buurtver eniging „Nieuw-Middelburg" in de bovenzaal van de Schouwburg een St. Nicolaasfeestje voor de buurtkinderen 0.a. werd een kindersprookje opge voerd en verleenden enkele leden van het buurtorkest muzikale medewer king. Voorts werden de kinderen ge- tracteera. Het hoogtepunt van de mid dag was het bezoek van de goede Sint in eigen persoon, vergezeld van zijn Zwarte Pieten. De goedheiligman liet enkele kindereD bij zich komen, om hen vermanend of prijzend toe te spre ken. Tenslotte zong het jeugdig publiek enige liedjes en aanvaardde de grijze kindervriend de reis naar Spanje weer. Nylonkous en kruiwagen Aan het bureau van politie te Middel burg zijn over de volgende gevonden voorwerpen Inlichtingen te verkrijgen: verschillende huis- en andere sleutels; verschillende grote en kleine wanten of handschoenen; witte wollen shawl; rood geblokte das; wit kinderjasje; étui inh.: pen en potlood; licht metalen armbandje; rode fcinderportemonnaie inh.: 10 ct.; zwarte kinderportemonnaie; bruine strop das; beige plastic damestasje; paar glacé dameshandschoenen; kindertasje geen inh.; pop met kleertjes; medaillon met foto's; zakmesje; br. glacé herenhand schoen potlood; passer met potlood; gummipopje: rode kinderportemonnaie: inh:. 10 ct.; zwarte ceintuur: br. gevlam de vulpen (Waterman); goudkleurig 0 Een reiger won het gevecht tegen een rat. Aan de kant van een brede sloot bij Bodegraven stond deze reiger te pikken en plotseling haalde hij een grote ral te voorschijn uit het water Hij wierp hem enkele malen omhoog en toen de rat blijkbaar dood was verdween hij met één slok in de keel van de reiger O Een groepje kinderen van omstreeks tien jaar heeft een wel heel gevaarlijk spelletje uitgehaald Op de hei bij Wezep naast de spoorlijn ZwolleAmersfoort vonden zij zonder het te weten, eenonontplofte En gelse bom Zij groeven het projectiel mei de handen uit en maakten het schoon met een handstoffer.Gelukkig ge- Amsterdamse Beurs 11 Dec 14 Dec Bank van Ned. Gem. 4',4 IO81/4 108% Band van Ned. Gem. 0-5-10 126 Nederland 1948 <3%) 99% 99% Nederland 1947 (3%) 3 99 99% Nederland 1937 3 97% 97% Dollariening 1947 3 pet. 96% 96% Investeringscertificaten 3 100% 100% Nederland 1962-64 3 100% 100% Nederland N.W.S. 2% 79% Ned. indië 1937 A 3 98'/4 98% Grootboek 1946 3 98% 98% Nat. Handelsbank 117% 107% Ned. Handelmij. 167% 168 AJC.U. 179% 180% Bergh'1 en Jurgens 285% 285% Calvé-Delft 139 140 Centraie Suiker 182% 184% Kon Ned Hoogovens 170 173 Unilever 225% 224% Ned. Kabelfabriek 229% 230% Philips 201% 199% Wilton Feijenoord 181 181% Billiton 298 Kon. Petroleum Mij. 350% 350% Amsterdam Rubber 95% 96 Hollanu Amerika Lijn 148% 149% Kon Paketvaart 124% 124% Rotterdamse Lloyd 131 >/s 128 Ned. Scheepvaart Unie 137% 136% Stv Mij Nederland 146% 145% H.V.A. 116% 116% Deli Mij 98% 98 Baltimore-Ohio 21 Missoui K.T. 4% 4% New Vork Central 19% 19% Pennsylvania 19% 19 Anaconda 32% 31% Bethlehem Steel 50% 50% Generai Motors 59% 59% Intern. Nickel 64% 64% Republic Steel 49 49 U.S. Steel 39% 39% North American Cy. 22 22 Midcontinental 62% 62% Shell Union 75% 75% Tide Water 20% 20% e.d. Kon. Mij. De Schelde N.B. 105% 107 beurde er verder niets en de H.V.D heeft net projectiel naderhand opge- .uimd 0 Churchill en zijn familie heb ben geholpen bij het blussen van een brand in een hooischuur op hun buiten goed Chartwell Soames. zijn schoonzoon, leidde de „operaties". Dochter Mary zorgde er voor. dat de blussers te eten en te drinken kregen en Sir Winston zelf Daggerde door de modder om 'n goed overzicht van hel ge'ieel te krijgen De schuur werd ten dele gered 0 Waalse extremisten hebben de Leeuw van Water loo vooi driekwart wit gekalkt. Niet zo leuk voor de gemeente van Waterloo, want dit kost het gemeentebestuur een 100.000 frs. om de leeuw opnieuw zijn bronzen kleurtje te geven 0 De voor zitter van het Boeddhistische congres te Colombo heeft geprotesteerd tegen hel voornemen van Koningin Elizabeth een processie van de ..tempel van de tand' te Kandy gade te slaan zonder dat zij eerst hulde brengt aan de „tand van Boeddha' Op 10 April wordt Koningin Elizabeth daar verwacht 0 Vier nieuwe vrachtschepen zijn besteld bij Neder Iandse werven in Bolnes Capelle en Krimpen a. d. tJssel door de K.N.S.M. Zij krijgen een bruto tonnage van c.a 3000 tor. en een draagvermogen van on geveer 3900 ton 0 De Koningin en de Prins zullen op 13 Jan a.s. 's middags te 12 uur in het paleis op de Dam te Amsterdam nieuw jaarsreceptie houden voor het corps di plomatique. tnnbandje; br. glacé handschoen; grijze ilropdas; grijze rechter want; zwarte ceintuur; br. glacé herenhandschocn; pr zwarte wanten; wijnrode vulpen; 3 klei ne cn 3 grote zakdoeken; verzilverd arm bandje; mes met schede; koperen ge wicht van '500 gr.; wit gebloemd kap manteltje; kruiwagen; blauw wantje; ny lonkous; rode portemonnaie inh.: f 1. en kleingeld; dasklcm; zilveren gulden; dicht metalen armbandje met medaillon grijs handschoentje; goudkleurig arm bandje met hangertjes; bruin rode dames- puilover; linker glacé herenhandschoen, blauwe kinderwantjes; 2 kindersokjes (wit en blauw); vierdelige duimstok, Motor tegen bus De motorrijder J. A. v. Z. te Mid delburg slipte Zondagavond in de Sta- I tionstraat te Middelburg met zijn mo tor door de gladheid van de weg Daardoor kon hij een uit de richting Stationsbrug komende bus van de „Stoomtram Walcheren" niet meer ontwijken. Door de botsing liepen bei de voertuigen lichte schade op. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De politie stelde een onderzoek Adventsavond Ter voorbereiding van het Kerst feest wordt door de Wijkgemeente V van de Ned. Hervormde Gemeente op Woensdag 16 December in het C.J.M.V.-gebouw te Middelburg een Adventsavond georganiseerd. De wijkpredikant, ds. E. Sneller, zal spreken over Advents- en Kerstfeest vieringen in andere landen en over de beeldende kunst in het Kerstge beuren; mevr. M. C. van Empel— Boddaert zal enkele Kerstgedichten voordragen, terwijl een trio, bestaan de uit piano, viool en fluit, Kerstmu- ziek ten gehore zal brengen. Vlissingen Kindervoorstellingen Prov. Zeeuwse Courant Woensdag a.s. geeft de P.Z.C. drie voorstellingen van het Pinky-toneel- stukje voor de Vlissingse jeugd en Zaterdag a.s. volgen er nog vier. Zo overweldigend was echter het aantal aanvragen om toegangskaartjes, dat er nog 250 kinderen geen plaatsbe wijs konden krijgen. Dat zou niet zo bezwaarlijk zijn. wanneer er nog een achtste voor stelling ingelast kon worden, maar dat is helaas uitgesloten. Toch is er nog een oplossing mogelijk. Talrijke ouderen hebben een plaats bewijs genomen om hun kinderen te begeleiden. Ons verzoek aan deze ouderen is nu: laat uw kinderen dit maal alleen gaan! Er is waarlijk wel voldoende toezicht in de zaal. En sta dan uw plaatsbewijs af voor een kind, dat bij de 250- nakomertjes be hoort!! Op die manier behoeft geen enkel kind teleurgesteld te worden. „Daar was laatst een meisje loos „Volle kracht vooruit", heeft de heer P. Zimmer, op de commandobrug van de Zeevaartschoolvereniging „De Ruyter" te Vlissingen blijkbaar ge dacht en „met alle zeilen bij" stu deerde nen in twee maanden tijd het vrolijk toneelspel „Daar was laatst een meisje loos..." van Hans Nesna in. Zaterdagavond bracht men dit stuk in het Concertgebouw voor een volle zaal voor het voetlicht. Door een dol le daad van Daantje (de heer Balk), matroos van de „Anne Marie", is de kapitein vin dit schip (de heer De Rozario) zor.der dat hij daarvan af weet verloofd met Trinette (Bea v. d. Weijde), de dochter van de vuur torenwachter (de heer Horst Vreug- denhil). Natuurlijk loopt dit mis, maar Daantje weet het zo te „ver sieren" dat in zijn plaats Kokkie (de heer Straatman) de kastanjes uit het vuur haalt. Tenslotte besluit de ka pitein toch maar met Trinette te trou wen en Daantje rraat met de eer strij ken de zaak voor elkaar gebracht te hebben. De tijd van twee maanden welke men gebruikt had om het stuk in te studeren, ble,k wel wat kort te zijn geweest, maar desondanks werd toch aardig spel geleverd door deze jonge toneelgroep. In de pauze zorgde de eigen band van de schoolvereniging „Roy's Rhvthm Club" voor de muzikale om lijsting. Na afloop van het stuk werd nog eni ge uren gedanst op muziek van „De Constellations". VEILING ZUID-BEVELAND GOES, 14 Dec Bloem Kool A n 29—37. B I 17— 22. afw 8.58—9.50 Spruiten A II 28. Wit lof A II 29—42. B I 23. stek 11. Knolsel derij i5 Gr Sav kool 1214. Rode kool 5.50. Boere kool 1.506. Witte kool 4. Andijvie 28. Veldsla 34. Uien 2. Prei 15. VEEMARKT ROTTERDAM. 14 December Aanvoer in totaal 2516 stuks Vette koeien en ossen 1364; var kens 936: schapen of lammeren 216. Vette koeien per kg. in ct le kw 260— 2,72. 2e kw. 2.44—2.58, 3e lew 2.15—2,30; Varkens (lev gew.) per kg. in ct. le kw 1.87. 2e kw. 1.84, 3e kw. 1,80 Lammeren per kg» in ct. le kw. 95, 2e kw 85, 3e kw 75. Vette koeien aanvoer ruim, handel le- Filmserie over de automobielindustrie In het Concertgebouw te Vlissingen werd Maandag een aantal films over de auto-industrie vertoond. Na een kort welkomstwoord van de heer De Dreu uit Goes en een korte inleiding door een vertegenwoordiger van de Ford-fabrieken, maakte men via de film ..Opus 65" kennis met de werk- hallen, waarin de automobielen wor den vervaardigd In „Tomorrow meets to-day werd een duidelijk overzicht gegeven van de voorbereidende werk zaamheden, welke aan het ontwerpen van een nieuw type auto zijn verbon den. Na de pauze werd in „Portrait of a city" Detroit, de stad der automobiel fabrieken, onder de loupe genomen. De laatste film, „The American Road" gaf een beeld van de ontwikkeling der auto tt zien, vanaf de experimenten van de uitvinder tot heden toe en van de daarmede samenhangende groei en verbetering van het wegennet in de Verenigde Staten. Deze interessante filmserie draait vandaag in Goes, Woensdag in Kort- gene en Donderdag in Middelburg. vendig. prijzen iets stij'ver. prima's bo ven notering. Varkens (lev gew aan voer groter, handel vlot. prijshoudend, afloop iets minder. Lammeren aanvoer groter, handel willig, prijzen als vorige week. GRAANBEURS ROTTERDAM. 14 December. Binnenlandse granen (of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, doorsneekwallteit op vochtconditie tot f 27.25, betere kwalitei ten daarboven. Voedergranen, loco prijs houdend Op latere levering kalm. Zo- mergersl f 21.75--23.00, grove geschoonde daarboven; haver f 19.75—20.75. blanke daarbuven; rogge f 21.00—21.75, 17 pro cent vochtgarantie daarboven; mais door sneekwaliteit tot f 27.75- peulvruchten, kalm; groene erwten f 40.00—50.00; schok kers f 60.0068.00; bruine bonen tot f 98.00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 14 December. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts Eigenheimers f 11.00—15.00: Bintjes f 1.00—12.00; Alpha f 9.75; Beve landers f 12.5013.00; Furore f 12.50; IJs- selster i 10.00. Voeraardappelen t 3.75, prijzen bere kend per 100 kg. en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN VEE RE 14 Dec.: Exporl garnalen 2037 kg 92— 109. Handels garnalen 139 kg 49. Schar 184 kg 16—46. Bot 4 kg 16. Middel tong 1 kg 151. Rog 49 kg 41—40. Zalm 1 kg 398. Alles in ets per kg. Van onze adverteerders Nieuwe autorijschool Met ingang van Januari a.s. zal te Vlissingen een nieuwe autorijschool worden geopend en wel de autorij school Favoriet. Zij is gevestigd aan de Rooseveltlaan 56. B. EN W. VERDEELD Nieuwe nota over oude subsidiekwestie bijzonder M.O. en V.H.O. Zoals men zich zal herinneren Is onlangs in de Vlissingse raad opnieuw gesproken over de subsidiëring van het blonder middelbaar en voorberei dend liogihr onderwijs. Dit geschiedde naur aanleiding van 'n verzoek om subsidie ten dienste van 't B.R. Seml narie „St. Augustinus" te Sluis voor uit Vlissingen afkomstige leerlingen. Tot dusver had de raad op soortge lijke verzoeken steeds afwijzend beschikt, doch tijdens de betrokken raads zitting bleek, dat de P.v.d.A.-fractie, die in het verleden unaniem tegen subsidieverlening had gestemd, thans verdeeld was. De fractie-voorzitter althans verklaarde zij het met grote aarzeling vóór subsidie te zuilen stemmen. Voordat echter alle partijen hun mening hadden kenbaar ge maakt de woordvoerder van de V.V.D. had nog niet gesproken nam de voorzitter het voorstel terug, waarna na enige discussie over deze gang van zaken werd besloten een nadere motivering van het afwijzend voorstel van B. en W. af te wachten. Deze motivering ls thans aan de raad gezon den. Alvorens het standpunt van B. en W. nader uiteengezet wordt, geven B. en W. een overzicht over hetgeen zich de laatste jaren rond 't probleem van deze subsidiëring heeft afge speeld. In 1948 werd een subsidie-verzoek van het Chr. Lyceum te Goes afge wezen door de raad, waarbij tot uit drukking kwam dat de meerderheid, afgezien van de principiële kwestie, bevreesd was, dat het Chr. Lyceum het Gymnasium te Middelburg zou ontvolken. Hoewel het principe van de vrijheid van onderwijs niet werd ontkend werd de mening geuit, dat niet voor elk schooltje gemeente-sub sidie kan worden toegekend. Ook verzoeken van R.K.-zyde voor het St. Willtbrord-college werden op deze gronden afgewezen. Ten aanzien van de pricipiële kant van het vraagstuk blijkt thans, dat het huidige college van B. en W niet homogeen is. De grootst mogelyke minderheid staat zoals de zaken thans staan afwijzend tegen iedere vorm van subsi diëring. DE MEERDERHEID De kleinst mogelijke meerderheid evenwel stelt zich op het standpunt dat er in principe aanleiding is tot subsidiëring. Een van de leden der meerderheid wijst er in het bijzonder op, dat de stichting van bijzondere inrichtingen van onderwijs een zaak van het ge weten is. Zijn geestverwanten wen sen onderwijs, dat positief Christe lijk is. Het andere lid der meerderheid wenst echter niet in alle gevallen te subsidiëren. Hy meent, dat op utili- teitsgronden geen subsidie dient te worden verleend, indien daarvan het gevolg zou kunnen zijn, dat een be paalde inrichting van onderwijs te zeer zou kunnen worden benadeeld Hierbij heeft hij, zoals de zaken thans liggen op het gebied van het voor bereidend hoger onderwijs, speciaal het Stedelijk Gymnasium te Middel burg op het oog, waarop Vlissingen voor het voorbereidend hoger onder wijs is aangewezen. Dit lid wenst dus de practische gevolgen een rol te laten spelen en wil geen subsidie verlenen ten behoeve van gymnasia, gymnasiale afdelingen van lycea en de onderbouw van lycea. Maatregelen tegen het misbruiken van korting In overleg met de Belgische organi satie van oesterimporteurs heeft hel Bedrijfschap voor Visserijproducten te Den Haag beslist, dat de Belgische groothandelaren e.a. importeurs niel meer in aanmerking komen voor de toegestane 10 pet groothandelskorting van wie het Bedrijfschap ingaande 11 December 1953 heeft geoordeeld, dat zij dc door heD geïmporteerde oesters verkopen tegen lagere prijzen dan die welke voor de groothandel zyn vast gesteld. vermeerderd met de te oeta- len rechten- Gebleken is n.L dat de toegestane 10 pet. groothandelskorting niet steeds wordt aangewend voor het doel waartoe zij is bestemd, n.L ver goeding te geven voor de kosten, wel ke verbonden zijn aan de uitoefening van de functie van groothandelaar. Met betrekking: tot de wijze en om vang van subsidiëring wenst de meerderheid de bepalingen van de M. O.-wet te volgen. Z|j bet op grond van uiteenlopende beweegredenen komen B. en W. een stemmig tot de conclusie, dat afwij zend dient te worden beschikt op het adres van de Prior van het R.K.. Se minarie te Sluis, alsmede op een In middels Ingekomen adres van de Ver eniging voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland te Goes, voor zover be treft de in Middelburg opgerichte H.B.S., omdat deze inrichtingen géén rijkssubsidie ontvangen. Met betrekking tot het verzoek van laatstgenoemde Vereniging ten aanzien van haar Lyceum te Goes, stelt de kleinst mogelijke meerder heid van het college voor om met in gang van 1 -Januari 1954 tot weder opzegging subsidie toe te kennen ten behoeve van de door deze vereniging in stand gehouden H.B.S.-afdelIng van het lyceum te Goes, aangezien deze afdeling door het Rijk Is erkend en In het genot is gesteld van Rijks subsidie. Hierbij dient nog te worden opge merkt dat een der leden van deze kleinst mogelyke meerderheid de subsidiëring ook zou willen uitstrek ken tot de onderbouw en Cfc gymna siale afdeling van het Christelijk Lyceum te Goes, welk Lyceum ls er kend en ook in het genot is van Rijkssubsidie. Met een paar Aspirin-tabletien {•llééo edn met hcc Daye/kruis) per dag bestrijdt U doeltreffend. VERKOUDHEID EN GRIEP FILMS IN ZEELAND. Amusante rolprent Heinz Rühmann heeft zich als de Duitse George Formby een zekere re putatie geschapen en zeker niet ten onrechte. Als fïlmkomiek bezit hij beslist kwaliteiten, hetgeen ook weer tot uiting komt in de rolprent, die mo menteel draait in Alhambra (Vlissin gen). onder de titel „Het zal je gebeu ren". Een wat flauwe geschiedenis van een belastingconsulent (Heinz Rüh mann) die de noodzaak van belastin gen met alle kracht verdedigt, zelfs in een nachtclub. Ondanks het wat zwakke gegeven, werd „Het zal je ge beuren' vooral dank zij de komische talenten van Rühmann een amusante film, die wel ontspanning vermag te schenken. 29 Kappie stormde hijgend 1e laatste van enkele tien- allen trappen af Eerst '<-en ij helemaal beneden was -•sefte hij jat men in een .volkenkrabber beter van le lif%n gebruik kan ma ten maar hier had hij in Je haast niet aan gedacht. gelijk met hem kwam en lift beneden aan waar- Jit de ntoorlieden storm- 'en die voci de Maat wa- n weggevlucht .Help!' rilcen zij. .er zweeft een ,an door ons kantoor!!" .Drommels" mompelde Kappie. „er schijnt weer ets mis te zijn gegaan net e klont Maar ik heb nu teen tijd om weer helemaal ïaar boven te gaan fk moet iadelijk voor een hef- hroefvliegtuig zorgen dat 1e professor van boord Kan alen!' Dus draalde hij niet anger en snelde het ge- douw uit Gelukkig vond hij Duiten al 'Iadelijk een taxi. Naai het vliegveld l" zei hij tegen de chauffeur, „zo snel als je kunt!" En ondertussen zat de Maat nog steeds wenend tegen net plafond, als eet diepbedroefde, bromvlieg. „O Kappie", snikte hij, „waarom heb je niet even op mij gewacht?" VOETBAL Hoe de junioren speelden De uitslagen in de juniorencompetitie luidden. Groep B I: 't Vrije B IOostburg B I 0—3. Groep B V: Sluiskil B ITern. Boys B I 2—2. BOKSEN Successen van Vlissingers in Duitsland De Nederlandse amateur boks- ploeg heeft in Krefeld (Duitsland) een 14—6 overwinning behaald op een Duitse boksploeg. De Vlissingers K. v. d. Gruyter en H. Lubig waren uit stekend op dreef. H. Lubig won in de tweede ronde door interventie van de scheidsrechter. K. v. d. Gruyter bok ste weer onbeslist. Nagekomen advertenties. Heden overleed, tot onze diepe droefheid geheel onverwachts onze geliefde Vrouw Zuster, Schoonzuster en Tante, CORNELIA JOSINA GROENENBERG— WISSE in dè leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam: J. GROENENBERG Grrjpskerke (Ter But tinge). 14 December 1953. Middelb. straatweg 47 Heden overleeo onzt lieve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader. ABRAHAM MAAS m de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam: S. C. MAAS— RIETECO Vlissingen, 14 December 1953. Bosjeslaan 18.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3