NIEUWS IN EEN N0TED0P Nieuws uit Walcheren VELE OVERTREDINGEN MET GELDBOETEN BESTRAFT NIEUW GEMEENTEHUIS VOOR 'sHEER ARENDSKERKE SPORT EN WEDSTRIJDEN JIMMY BKOWIN en de Bloedboef-Beren MAANDAG 14 DECEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Middelburg Sint bij jeugdige Zandbewoners De kinderen van de buurtvereniging ,,'t Zand" te Middelburg kregen Za terdagmiddag nog een laat bezoek van St, Nicolaas. Ongeveer 180 jeug dige Zandbewoners gingen in optocht naar de Sociëteit „De Vergenoeging", waar de' goedheiligman reeds in zgn klaargezette stoel plaats had geno men. Nadat enige liedjes waren ge zongen, sprak de Sint de jongelui toe en liet-verschillende van hen bg zich komen. Vervolgens werden de kin deren onthaald en nam de grijze kin dervriend weer afscheid tot het vol gend jaar. André Chamson pleit voor moderne jeugd Op de Vrijdagmiddag gehouden bij eenkomst van net Genootschap Ne derlandFrankrijk in de zaal van het Zeeuws Genootschap, heeft mevr. I. H. W. van WijkUges gesproken over de Franse schrijver André Chamson en zijn veel besproken boek „La neige et la fleur." Nadat zij een Uitvoering Souburgsch Mannenkoor Voor goed bezette zaal In de concertzaal „De Zwaan" te Souburg gaf het „Souburgsch Man nenkoor" Zaterdagavond een uitvoe ring. Daar de voorzitter niet tijdig aanwezig kon zijn om het welkomst woord uit te spreken, werd zijn taak waargenomen door de lieer W. Joos- se, die o.a. burgemeester A. H. S. Stemerding en zijn echtgenote, als mede de solisten van deze avond mej. Riek Caro, sopraan, en de heer Joh. H. Caro, piano, uit Middelburg kon verwelkomen. Onder de vele aanwezigen de zaal was goed bezet bevonden zich ook de heer Van Duivenvoorde, oud-di recteur en ere-lid van het koor, en zijn echtgenote. Het „Souburgsch Mannenkoor" bestaat thans 15 jaar. Het is de tweede uitvoering dit jaar en spreker herinnerde aan de laatste avond op 31 Januari, juist voor de rampzalige eerste Februari. Hij gaf uiting aan aller gevoelens van dank baarheid, dat de gemeente Souburg en de leden van het koor voor de ramp gespaard bleven en voor het vele, dat reeds in Zeeland werd ge daan om de gevolgen van de cata strophe te lenigen.' Het programma, waarmede het „Souburgsch Mannenkoor" ditmaal voor het' voetlicht kwam, stelde geen feringe opgave aan dit koor, dat on er leiding staat van de heer C. San ders. Geconstateerd kon worden, dat er met vlijt en toewijding gest j.' ^erd werd. Dat er met dit koor Heel wat bereikt kan worden, bewees o.a. de gloedvolle uitvoering van het „l'An- gelus de la Mer", in de bewerking van directeur Sanders en met mede werking van mej. Caro als soliste en de heer Caro aan de piano. Ook het bekende „Panis Angelicus" van Cé- sar Franck kreeg in eenzelfde uitvoe ring een goede vertolking. Van Ed. Flipse werd gezongen het gemakke lijk in het genoor liggend lied „Zon dagmorgen' met banton-solo. In al deze liederen kon men zonder meer het koor ten volle waarderen, het geen niet geheel en al getuigd kan worden van een „Lenteverwachting", „Morgengroet" en „Allerzielen" van Schubert. Hier bleken tekortkomin gen in de inzet, de eenheid en soms ook de zuiverheid van deze overigens lang niet eenvoudige werken. Ook met het „Sterrennacht", met een bas-solo, van A. M. Storch kon niet voldoende niveau worden bereikt maar het koor revancheerde zich met het slotnummer „Barcarola" van P. M. Zijderlaan. Ongetwijfeld zullen met hard werken en nauwgezette studie deze kleine tekortkomingen kunnen worden weggewerkt. Alle hulde aan de sopraan Rie Caro, die met werkjes van Bernard Zweers (Lied), Catherine van Rennes (het bekende wiegedeuntje) en het speelse „Rondedans" van Joh. Wagenaar blijk gaf van een verstandige keuze. Haar volle, rijke geluid kreeg hier niet de ideale accoustiek, maar ook hier bevestigde deze soliste, evenals in haar later optreden met het koor, haar reputatie. De heer Caro zorgde voor de van hem bekende voortref felijke begeleiding. De voorzitter, de heer L. M. Naaktgeboren kon zelf de verdiende fraaie bloemenhulde aan de soliste en een aardige herinnering aan haar begeleider uitreiken. De zaal toonde zich vol waarde ring. Het was goed gevonden als overgang naar het luchtige deel van deze avond een toneelstuk „Zijne Ex cellentie Hein", een klucht van Jack Bess, te brengen. Natuurlijk ontbrak de gebruikelijke verloting niet. Al met al een uitvoering waarop het „Souburgsch Mannenkoor" met vol doening kan terugzien. overzicht had gegeven van Chamson s leven en werken hij is ook conser vator van het museum le Petit Palais in Parijs ging zij in het kort na welke boeken van hem zijn versche nen, om tenslotte een langdurige be schouwing te wijden aan zijn boek over de moderne Franse jeugd waar in hg een warm pleidooi houdt voor de na-oorlogse jongeren, die ondanks de ontreddering van de wereld, toch dikwijls een groot gevoel voor ver antwoordelijkheid hebben, wanneer zij met de realiteit worden geconfron teerd. Er klinkt in zijn boek een op roep tot inze'. van de hele persoon lijkheid en solidariteit met de mede mens. Chamson had geen beter pleister voor zijn ideeën kunnen vinden dan mevr. Van Wijk. Zij boeide haar toe hoorders niet a' een met haar voor dracht, maar liet hen telkens op ont roerende wijze mee leven met de vele figuren uit het boek. Vlissingen Politie moest ingrijpen De Vlissingse politie moest ingrij pen in een ruzie tussen twee families in Havendorp, die ruzie kregen om dat een meisje van 10 jaar mishan deld was De ouderen kregen onder ling onenigheid doch het gelukte de politie spoedig de rust te hérsteïien. Aangifte werd gedaan van de diefstal van een polshorloge uit een woning. De politie stelt een onderzoek in. Er wordt nog steeds oorlogstuig fevonden bij opruimingswerkzaam- eden, zoals thans weer bij de Noor derbegraafplaats, waar granaten werden gevonden. Jeugdig vandalisme De politie te Vlissingen ontving een zeer ernstige klacht over jeugdig van dalisme. Op' de begraafplaats Vrede hof werden de Christus-beeldjes op de grafzerken vernield Hier ligt een taak voor de ouders om de kinderen, die zich daaraan schuldig maken, er van te doordringen, dat dit toch we) alle perken te buiten gaat. In een plantsoen aan de Bonedijkestraat, naast de school, werd de beplanting ernstig beschadigd. Het komt herhaaldelijk voor, dat de kinderen eikaars steps wegnemen, welke op de schoolplaats werden ge laten. Dit brengt een tijdrovend uit zoeken mee voor de politie, die er dan weer voor moet zorgen, dat ieder kind het zijne krijgt. Van een bewo- nei in de Juhanalaan werd de klacht ontvangen, dat er een ruit ingegooid was. Nieuw tarief gasthuis Het college van regenten en regen tessen over het gasthuis te Vlissin gen heeft bij de gemeenteraad een ontwerp ingediend voor een nieuw reglement en voor een nieuw regle ment van orde terwijl verder een voorstel is gedaan om het tarief van de kosten van opneming en Verzor ging te herzien. Voorgesteld wordt op het tarief alsvolgt te bepalen: per persoon 19.— per week of 82 per maand; per echtpaar 36 per week of 155. per maand. Aanvullend crediet verbouwing Gasthuis Vorig jaar besloot de raad van Vlissingen een crediet van 202.500 ter beschikking te stellen voor ver bouwing en inrichting van een deel van het oude Gasthuis aan de Helle baardierstraat ten behoeve van inter naat van de De Ruyterschool. In dit bedrag was wegens verbouwing:/:/ >s- ten een bedrag van 118.000 opge nomen. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding bleek de laagste in schrijving echter 129.490 te bedra gen. Dit verschil wordt o.a. veroor zaakt door stijging van materiaal- prijzen enz. Na het gereedmaken van het bouwplan bleken nog enkele voorzieningen noodzakelijk, zodat in het geheel 21.000 nodig is. B. en W. verzoeken de raad hiervoor een aan vullend crediet te verlenen. Bij aanrijding pols gebroken Op de Walstraat en het Groene- woud kwamen Zaterdagmorgen een bromfietser en een wieliijdster !net elkaar in botsing. Er werd geen ma teriële scchade aangericht maar de wielrijdster brak haar pols. Zij werd naar het ziekenhuis Betnesda overge bracht. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van deze botsing. Op hetercüad betrapt In Vlissingen werd Vrijdagavond een man op heterdaad betrapt, die een hoeveelheid ijzer van een terrein aan de Prins Hendrikweg wegnam. Na verhoor werd de dader weer op vrije voeten gesteld. De politie nam het gestolene in beslag en er werd proces-verbaal op gemaakt. SCHOFFEL EN ACTETAS. De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat over de in de pe riode van 2 tot en met 8 December 1953 gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te krijgen diverse dames- en kinderwanten: rubberlaars; kinderdas; rood lederen geld beursje: rubberzadeldek met overtrek; damesrijwiel; wollen das: lederen voet bal: kettingarmband; bruin kinder schoentje: diverse dames- en herenhand schoenen 1 paar zwarte sokken; Lips- sleutel; rood kindertasje; Frans woor denboekje; schakelarmbandje; bood- schappenmandje; grijze nerenpantalon. wit beursje; koperen gewicht kg., schoffel bruin lederen actetas, doublé schakelarmband; bruine herenportemon- naie met inhoud, snoer kralen: lange huissleutel; Amerikaans gouden dames armband; broche (duiventros); broche (drie knoopjes); groen vulpotlood, bro- che (zilveren boerenknoop); aluminium kettinkje en kinderportemonnaie. St. Laurens Ongeval met motor Zaterdagmorgen om 7.15 uur kwam J. M, te St. Laürens, terwijl hg, met het oog op naderende wielrijders, zijn lichten had gedimd, met zijn motor te vallen. M. bezeerde zijn schouder aan een paal. Hij begaf zich naar het gasthuis te Middelburg, waar men een inwendige kwetsuur constateer de. Na verbonden te zijn, kon hij huiswaarts keren. POLITIERECHTER MIDDELBURG Agenten beledigd Voor vele uiteenlopende kleine en grotere vergrijpen moest zich voor de politierechter te Middelburg we derom een aantal personen verant woorden. Velen zagen hun overtre dingen gestraft met een geldboete. J. H, B., echtgenote van H, D., te Vlissingen, had een van haar bu ren tijdens een ruzie beledigd. Hier voor werd zij veroordeeld tot 25, boete of 10 dagen hechtenis. Ten nadele van de firma Jansen en Broek had de grondwerker J. W. te Middelburg uit een kelder van de in aanbouw zijnde flats aan de Rot terdamse Kaai te Middelburg een hoeveelheid lood weggenomen. Het vonnis was 30,boete of 15 da gen hechtenis. A. M„ opperman te Ritthem, werd wegens diefstal van een visfuik ver oordeeld tot 50,boete subsidiair 25 dagen hechtenis, met betaling van de schade a 45. A. W. S. te Vlissingen wilde ont slag nemen. Dat gaat zonder geldige reden echter niet. S. zorgde dan ook, dat er een geldige reden kwam. Hij stak zijn tas vol met stukken koper draad, toebehorende aan zijn werk- §ever. Het koperdraad werd gevon- en en S. werd op staande voet ont slagen. Hij werd nu wegens diefstal van het koperdraad door de politie rechter veroordeeld tot 30,.of 15 Een aantal voetballers hield in het café van J. P. te Nieuwland een 0 Op symbolische wijze heeft de burge meester van Delft Zaterdag de automa tische telefooncentrale in werking ge steld. De telefoniste vondt. dat de abon- né's bjj de oude centrale vaak veel noten op hun zang hadden. O Nederlandse melk gaat naar Amerikaanse troepen in Duitsland. Dat is een bekend feit. maar die melk schijnt de Amerikanen zo goed te smaken, dat de hoeveelheid volgend jaar aanmerkelijk wordt opgevoerd Niet minder dan één millioen liter gaat er In de eerste helft van 1954 elke week de deur uit. waarbij inbegrepen de melk producten. Bovendien zal men gebruik maken van een nieuwe methode door de melk in papierverpakking recht streeks te leveren aan de troepen. Ook de Canadese luchtmacht wordt in de le verantie betrokken. Nederland verdieni met een ander in deze periode drie mil lioen dollar O Vrijdag a.s zal de totale herbouw van de Wieringermeerpolder een feit zijn Minister v. d. Kielt zal dan de sleutel van de laatste herbouwde pach terswoning officieel ter hand stellen, g Het ijs is gebroken. De vrouw heeft ook de overwinning behaald bij het exclusie ve ministerie van Buitenlandse Zaken. Mej. Jeanne D. Pelt, dochier van de di recteur van het Europees Bureau van de VN te Genève, is de eerste vrouw, die langs normale wegen >n buitenland se dienst is getreden. Zij wordt in Ja nuari gezantschaps-secretaris - bij ons gezantschap in Oslo Vehudl Menuhin zal niet meer van een vliegtuig ge bruik maken, totdat de tijd is aangebro ken. da* blindvliegen veilig is. De be roemde violist is tot dit besluit gekomen, omdat zovele van zijn kunstbroeders de laatste tijd by een vliegtuigramp om het leven Kwamen. 0 Arnhem heeft de pri meur, dat daar het eergte gebouw spe ciaal voor V.V V wordt neergezet. Bur gemeester Matser legde de eerste steen en de directeur Binnenland van de AN. V.V zeide, dat Arnhem de belangrgkste tak' is van de landelijke V V.V Iedere zomer komen er een millioen vreemde lingen naar de Gelderse hoofdstad. rustpoos, maar huil bus stond niet op de juiste plaats geparkeerd. Een wachtmeester van de Rijkspolitie maakte proces-verbaal op, maar ca féhouder P. vond dit zo kinderach tig, dat hij deze dienaar van de Hei lige Hermandad enkele niet te publi ceren woorden toevoegde, die een be ledigend karakter droegen. P. kreeg voor zijn onbeheerstheid 25,boe te of 10 dagen hechtenis. J. de J., landarbeider te Middel burg, had J. v. H., werkgever van zijn vrouw, mishandeld. J. werd ver oordeeld tot 25,boete of 10 da gen hechtenis. A. J. v. D., wonende in het D.U. W.-kamp te Serooskerke, fietste op 8 November 1953 „onder invloed" enigszins slingerend over de Noordweg te St. Laurens. De politie hield hem aan eii genoemd feit kwam hem thans te staan op 40, boete of 20 dagen hechtenis. M. B., echtgenote van J. P., te Souburg, kreeg 25.— of 10 dagen, omdat zij in een winkel een haard- keteltje had ontvreemd. Ook J. W. V., uit het Middelburgse D.U.W.- kamp, werd het slachtoffer van zijn begeerte. Hij had bij een rijwielhan delaar in de hoofdstad een dynamo van de werkbank gepakt. Het ge- Volksdans weekeind te Goes In het gymnastieklokaal van net Goesse Lyceum hebben Zaterdag en Zondag ruim 50 jongeren uit geheel Zeeland een geslaagd volksüans- weekeinde meegemaakt. Niet alleen is dit weekeinde een levende propa ganda geworden voor gezonde vrije tijdsbesteding, doch wellicht van nog groter waarde is, dat Jongeren uit verschillend milieu en kerkelijke richtingen deze twee dagen als hech te gemeenschap bijeen zijn geweest. Dit experiment, georganiseerd door de Volksdans Commissie van de Christen Jonge Vrouwen Federatie en Vrijzinnige Jeugd Centrale, is daarom in alle opzichten een succes geworden en zal zeker in de toekomst worden herhaald. De hoofdleiding berustte bij mej. wika M. A. de Vlieger, regionaal se cretaresse van de C. J. V F. te Goes, en de heer Th. Thalens, secretaris van de V.J.C. te Bergen op Zoom. Onder leiding van mej. wika D. E. Hiensch uit Goes werd de Zaterdag middag en -avond doorgebracht met volksdansen en onder leiding van de heer Thalens de volkszang beoefend De heer J. Koster uit Goes toonde zich daarbij een onvermoeid piano- accompagnateur. Door de vlotte me dewerking van de burgerij kon aan allé deelnemers en deelneemsters van buitenaf voor één nacht onder dak worden verleend. Zondagmorgen werd gezamenlijk de kerkdienst in de Grote Kerk bijgewoond, waarna men des midda l nog tot 5 uur gezellig in het Goesse Lyceum bijeen bleef. Op begroting 1954 is hiervoor 250.000 uitgetrokken Architect is ir. P. J. 't Hooft Vrijdagmiddag besloot de raad van 's Heer Arcndskerke over te gaan lot de bouw van een nieuw gemeentehuls en op de begroting hiervoor uit te trekken een bedrag van f 250.000 Op dit bedrag kan al direct f 50.000 wor den afgeschreven. Gedacht wordt dit nieuw gemeentehuis te bouwen op de Dee. De voorzitter zette uiteen, dat ver bouw van het bestaande gemeentehuis niet goed mogelijk en duur is. Archi tect ir P. J. 't Hooft lichtte een en ander toe. De heer Van Oosten ver zette zich tegen het voorstel en wilde uitstel totdat de woningnood is opge heven Hij had vernomen, dat de ge meente woningen kan bouwen in de vrije sector Wethouder Schipper leg de een verklaring af, waarin hij zei. dat, nu hij wist, dat de gemeente in de vrijt sector woningen kan bouwen, zijn stem niet meer kon geven aan dit voorstel. De voorzitter wees er op, dat door de bouw van een nieuw gemeentehuis geen woning meer of Middelburg versloeg de Pion (64) Voor de 2e klasse-competitie van de Koninklijke Nederlandse Schaak bond ontving het eerste tiental van de S.V. „Middelburg" de Pion I uit Eindhoven. De hoofdstedelingen mochten het zoet der overwinning smaken. De eindstand was 6-4 in hun voordeel. De gedetailleerde uitslagen luidden: J. L. Woudstra-H. J. Ver- berne 1-0; G. A. Boon-A. de Groot 1-0; A. Dobbelaar-L. Friedericks 0-1; drs. M. C. Verburg-J. Heynen 1-O; P. M. de Kleijn-F. Niemeijer kmr. P. W. Merjlink-J. Retera 1-0; P. D. de Zeeuw-A A. van Heus- den 1-0; H. Strooband-J. de Jong 0-1; J. Scheltens-J. Sibile J- de Baare-G. J. van de Berg 0-1. WANDELSPORT Propaganda-filmavond te Vlissingen In samenwerking met de wandel sportvereniging van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissin gen hield de Kring Zeeland van de Nederl Wandelbond Zaterdagavond in het Scheldekwartier een propa ganda-filmavond. Nadat de voorzitter van de Personeelsvereniging van „De Schelde", de heer J. Marlijn, een ope ningswoord gesproken had, dankte de voorzitter van de kring Zeeland, de heer W P. Joziasse, de directie en de Personeelsvereniging van „De Schel de" voor het beschikbaar stellen van de zaal Ir. G J. Milo, voorzitter van de af deling Brabant—Zeeland der N.W.B.. Wethoudersverkiezing te Krahhendijke De raad van Krabbendrjke verga derde onder voorzitterschap van burgemeester J. Vader. Na opening werden de raadsleden beëdigd. De voorzitter richtte zich in het bijzon der tot de heer M. Westrate, die voor het eerst als lid van de raad de ver gadering bijwoonde. De heren W. P. Gebraad en C. van Velzen werden opnieuw tot wethou ders herkozen. volg van zijn handeling was 5, of 2 dagen. W. C. P. D., arbeider te Middel burg, vertelde een agent op een minder nette manier dat deze eens moest gaan leren, betere tekens te geven. De agent was beledigd en D. kreeg 5.of 2 dagen. Het vonnis tegen G. H. B., met selaar te Vlissingen, luidde 40, of 20 dagen. B. had zijn mede-arbei der H. S. flink geraakt met metsel stenen. Tenslotte was er nóg een verdach te, die het met een agent aan de stok had gekregen. De betrokken agent vertelde J. T., uit Groeöe, dat deze te veel links reed. T. werd kwaad en gaf de agent een klap. Hij vertelde later geen spijt te hebben, aangezien hij een hekel aan de poli tie heeft! De klap kostte hem ech ter 25,of 25 dagen. wees op het grote belang van de sport in het algemeen en in het bij zonder de wandelsport Laatstgenoem de sport, aldus spreker, geeft de mens na de beslommeringen van zijn dage lijks werk een geestelijke en lichame lijke ontspanning. De wandelsport on derscheidt zich van de overige soor ten, daar zich veel vlugger vriend schapsbanden kweken tussen de men sen. De heer J. Haitma uit Den Haag richtte in zijn speech speciaal het woord tot de jongeren. De films, die vertoond werden, gingen niet alleen over het wandelen, maar ook over athletiek de Olympische Spelen in 1936 te Berlijn zwemmen en schoonspringen. Tevens werd een lachfilmpje „Vuurwerk" vertoond. De meeste films waren in kleuren uitge voerd, zodat de vele aanwezigen een goed beeld kregen, hoe het in de Vier daagse en andere wandelsportevene- menteri toegaat Ook kon men prach tige natuuropnamen bewonderen. Het programma voor 1954. Op onderstaande data zullen door de volgende verenigingen wandeltoch ten worden georganiseerd; 19 April: W.S.V. „Op Stap", Scher- penisse; 24 April: Gymnastiekvereni ging „Medioburgum", Middelburg, 1 Mei: Personeelsvereniging; „Excelsi or", Terneuzen; 15 Mei; Personeels vereniging „De Schelde". Vlissingen; 22 Mei: Comité Wandeltochten op Schouwen, Zierikzee; 27 Mei: W.S.V. „Kruiningen", Kruiningen; 5 Juni: „Zeeuwsch Dagblad", Goes: Juni' K.M.G.V.-marsen te Middelburg; 22- 26 Juni: NAV.B. Avondvierdaagse; 3 Juli: wandeltochten te Sluis; 11 Juli: Elf dorpen en stedentocht, of Mid delburg—Bergen op Zoom; 31 Juli: Nachttocht „Medioburgum", Middel burg; 4 September: W.S.V. „Krui ningen" tocht t~ Kapelle; 2 October: Herfsttochten „Achilles", Middel burg; 16 October: „Excelsior", Ter- neuzen. Eventuele wijzigingen in dit pro gramma zijn voorbehouden. VOETBAL E.M.M. en Oostburg deelden de punten (11) E.M.M. en Oostburg hebben te Vlissingen in een spannende ontmoe ting de punten broederlijk gedeeld. Technisch viel er weinig te genieten, maar het enthousiasme waarmede beide ploegen speelden, vergoedde veel. Hoewel de uitslag de verhou dingen goed weergeeft, had de thuis club de wedstrijd in haar voordeel kunnen beslissen, indien zij in de voorhoede over een schutter had be schikt. De Vlissingers hadden meer scoringskansen dan de Zeeuwsch- Vlamingen. Gedurende de gehele wedstrijd waren de partgen beurte lings in de aanval. De rust ging in met dubbelblanke stand. Twintig minuten na de hei-vatting scoorde Boot voor E.M.M. Het was de Croo, die de partijen 10 minuten voor het einde op gelijke voet bracht (11). Beide ploegen deden verwoe de pogingen om de strijd in hun voordeel te beslissen, maar in de stand kwam geen verandering meer. 41 De professor zat Jimmy alles na le vertellen het geen de monnik hem had gezegd, toen eensklaps Jackie binnen kwam. De eerste monnik, die ook hem had bin nen geleid, liet hem binnen en even later bracht de tweede monnik weer een voile schotel met dampend eten binnen. Jackie had honger, maar hij brandde ook van verlangen om zyn twee reisgezellen van zijn avon tuur met de twee ezeldrbvers te vertellen „D'r trok daarnet een karavaan met ezeltjes voorbti pappie, moet je horen" zei hij ,„en toen heb Ik 't aan de stok ge- kregen met een van die kerels en die heeft me een duw gegeven en toen Maar Jimmy, noch oom Pe- pie sloegen veel acht op de woorden van de jongen, want zij waren over een heel wat belangrijker onder werp bezig. De monnik had de professor niet alleen gezegd, dat hij hel hun ontréédde de bergen van Bhrioeloewoe binnen te dringen omdat de gevaren er dodelijk en de moeilijkheden er onoverkomelijk wa ren. maar hij had te verstaan gegeven, dat het de mon- niken van het Bhraga Dliron Bhoeroe-klooster zeer onwelgevallig zou zijn als zy nun tocht zouden voort zettenDaar was de professor toch wei een beetje van geschrokken en Jimmy nu ook. „Maar waérom dan?", vroeg Jimmy, die er niet veel van begreep „Hebt u hem het werkelijke doel van onze tocht verteld? Wat hebt u hem eigenlijk verteld?" De professor schudde zijn hoofd „Over wat wij er willen gaan doen heb ik nog met geen worod gesproken", zei hij. „Men heeft, mij gewaarschuwd dat vooral niet te doen". Men dacht Jimmy, Wie is die „men" nu weer? minder wordt gebouwd. Dit staat los van elkaar. Bouwen ln de vrije sector is echter z.i. absoluut onmogelijk De heer Sandee noemde de argumenten van de heren Van Oosten en Schip per „argumenten van de straat" Hij kon zijn stem aan het voorste) geven, mits de nodige soberheid wordt be tracht De heer De Kooning zei, dat bouwen in de vrge sector zou beteke nen, dat gemeenten met veel geld woningen zouden kunnen bouwen en andere niet Hierna kwam hel voor stel van B. en W in stemming Het werd aangenomen met 4 stemmen te gen, t-w. de heren M. Schipper. Zon neveld, Van Oosten en De Vlieger. Filmavond voor jeugdleden Ned. Grafische Bond te Goes Vrijdagavond werd in „de Landbouw" te Goes, door de Ned. Chr. Grafische Bedrijfsbond voor de jeugdleden der afdelingen Goes. Vlissingen en Mid delburg een filmavond gegeven. Deze vergadering stond onder leiding van de heer Van der Slikke. voorzitter der afdeling Goes, die in het bijzonder welkorr. heette, de heer H. Boom gaard, hoofdbestuurder van de N.C. G.B. te Amsterdam. Vertoond werden o.a. de opnamen in kleuren van le dit jaar gehouden jeugd-kampweek te Ermelo en een film van de dezv. zomer gevierde ju bileumfeesten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de N.C.G.B. te Amsterdam. Vooral de jongeren waren over deze voorstelling enthousiast en velen zrjn voornemens het volgend jaar do jeugdkampweek, welke waarschijnlijk op Texel zal gehouden worden, bij te wonen. De heer Boomgaard sloot de ge slaagde avond met gebed. Prtraaganda-avond „Pro Patria" Zaterdagavond was de grote zaal van ..De Prins van Oranje" te Goes, tot in alle hoeken bezet toen de Stich. ting „Pro Patria" en de Bond van Ge- repatrieerden een grote propaganda- avond hielden. Verschillende sprekers voerden op deze avond het woord. Bij de aanvang sprak de heer L. W. Steenbakker uit Heinkenszand een kort openingswoord. Ben der redac teuren van bet orgaan van de Stich ting Pro Patria". het blad „Rapat" (Eenheid), de heer T- Dekker, hekel de in felle bewoordingen het beleid van de Nederlandse regering inzake de Indische Nederlanders Hij stelde de Partij van de Arbeid en door haar de Nederlandse regering verantwoor delijk voor de huidige gang van za ken. Spr. wees daarbij op de kommer volle omstandigheden waarin meer dan 18.000 Indische Nederlanders ver keren Tenslotte bood de heer Steen- bakkei namens de Zeeuwen het hoofdbestuur een bedrag van f 816.95 aan. De heer Jordan uit Goes sprak als voorzitter van de B.V G eeen kort woord Op deze propaganda-avond had een speciaal feestcomité gezorgd voor een vrolijk programma. Mede werking hieraan verleende de Dom- burgse dansschool „De Strandjutters". Voorts waren er talrijke schetsjes en was ei net optreden van een confe rencier. Het hoogtepunt vormde ech ter we) het optreden van ..The Mena Moeria Minstril" onder leiding van Ruay Wairata. Deze Am bonnezen. die in Nederland reeds een bekendheid genieten door hun optreden voor de radio hebben het talrijke publiek ver gast op een muzikaal programma van goed gehalte. Aan het applaus scheen geen einde te komen. Na afloop werd met muziek van „The Black and Whi te" onder leiding van Wart Bordui, nog een dansje gemaakt. KERKNIEUWS Bevestiging en intrede ds. Ph. Cornelder Zondag heeft ds. Ph. Cornelder. Ned. Herv. predikant, zich aan zijn eerste gemeente, Wilhelminadorp, verbonden. Ds. Cornelder was tot voor kort hoofd van het Archief van een grote levensverzekeringsmaat schappij te Den Haag. Eerst op 36- jarige leeftijd, thans o jaar geleden, wijdde hij zich in zijn vrije tijd aan de studie voor predikant. Zondag morgen werd hg in het ambt beves tigd door ds. I. J. C. van 't Hof, pre dicant voor buitengewone werk zaamheden te Den Haag en beroepen Sredikant te Ritthem. De bevestigde ad voor zijn predikatie als tekst woord gekozen 1 Tim. 6 vs. 12. Aan de handoplegging namen déél dB. C. Metselaar te Goes en ouderling M. Visser. In de namiddagdienst deed ds. Cor nelder zgn intrede met een predika tie naar aanleiding van Hand. 8 vs. 35 „En Filippus opende zijn mond en uitgaande van dat Schriftwoord pre dikte hem Jezus". Dt nieuwe predi kant vergeleek zichzelf met Filippus, die bij de ontmoeting met de kamer ling uit Ethiopië, deze Moorman mocht wgzen op Jezus Ds. Cornel der hoopte ook ln zijn gemeente vele dorstige harten te mogen vinden en door prediking deze dorst naar het Evangelie te mogen opwekken. Hij wees daarbij tenslotte op de Aposto- laatsopdracht voor de gemeente. Na de predikatie werd de nieuwe predi kant door verschillende sprekers wel kom geheten. Burgemeester A. Schipper deed dit namens het ge meentebestuur, de president-kerk voogd. de heer C. Burger namens kerkeraad en kerkvoogdij en ds. S P de Roos van 's-Heer Hendrikskinde ren namens de ringpredikanten, die mede de dienst bijwoonden. Óp ver zoek van de president-kerkvoogd zong de gemeente daarop staande ds. Cornelder gez. 94 toe. Aan het slot sprak ds. Cornelder woorden van dank tot hen, die medewerkten om zgn jeugddroom het predikants ambt in vervulling te doen gaan, alsmede tot de verschillende spre kers -voor hun hartelijke woorden van welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7