(GRunoie) Wolpliaartsdijk bezorgde leider Arnemuiden de eerste nederlaag nette bediende TERNEUZEN VERPLETTERDE ALLIANCE MET 6-1 R.C.H. WACHT NOG STEEDS OP DE EERSTE OVERWINNING leerling verkoopster 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 DECEMEER 1953 ZATERDAGVOETBALOVERZICHT V.C.K. verwijderde zich van de fatale plaats ten koste van Kloetinge Do voorspelling;, dat leider Arnemuiden I in de eerste klasse der Zater dagvoetbalcompetitie een zware wedstrijd tegemoet ging, welke wel eens op d(» eerste nederlaag zou kunnen uitlopen, is een feit geworden. Wol- phaartsdijk I slaagde er in op eigen veld een kleine, maar niettemin zeer kostbare 3-2 overwinning op de leider te behalen. VCK I slaagde er in deze klasse in ten koste van hekkesluiter Kloetinge I twee punten te ver overen, waardoor de jongens van Koudekerk© uit de buurt van de rode lantaarn kwamen. VCK III, dat in de tweede klasse C uitkomt stelde wel erg teleur door met grote cijfers (9-1) van Nieuwland I te verliezen. De eerste nederlaag van Arnemui den I heeft ten gevolg, dat Krabben- dijke I dat met 2-5 van Wemeldin- ge I won de leider ernstig gaat bedreigen. Rillandia I is op het ogen blik ook weer volop in de titelstrijd gewikkeld. De Rillandianen wonnen met {>-1 van Kapelle I. Kloetinge I stelde teleur door met 5-2 van VCK I te verliezen. De hekkesluiters wa len de laatste tijd zo mooi op gang. Niettemin een goede prestatie van de jongens uit Koudekerke, die zich door deze zege een eind van de fata le plaats verwijderden, hetgeen de ranglijst aantoont: Arnemuiden Rillandia 14 Krabbend. 13 Wolph.d. 14 Kapelle 13 Nieuwdorp 13 Wemeldinge Col. Boys 13 VCK 14 Kloetinge 14 14 9 4 1 43-18 22 4 10 1 3 57-32 21 3 58-28 20 5 42-39 17 5 41-41 14 5 33-34 12 14 4 3-7 33-42 7 2 3 8 28-38 7 2 3 9 22-43 7 2 1 11 27-69 5 2e klasse In de tweede klasse A had leider Arnemuiden J.I niet de minste moei te met rode-lantaarndrager Wol- phaartsdijk II. Het werd een 9-0 overwinning voor de jongens uit Walcheren. VCK II kon het tegen Kloetinge II niet bolwerken (4-2), zodat de voorsprong van Arnemui den II thans is aangegroeid tot 4 punten. Krabbendijke II had heel wat moeite met het beter geklasseer de Wemeldinge II. maar de reserves van Krabbendijke slaagden er toch in een kleine 4-3 overwinning te be halen. Colijnsplaatse Bo3rs H klom een plaatsje door de 5-1 overwinning op de zwakke reserves van Kapelle. In 2B gaf het leiderstrio geen krimp. Kats I ging met de winst strijken in de wedstrijden tegen Goes V (0-2). Veere I klopte Bevelanders I (5-1). SVD I tenslotte stuurde Se- rooslterke I met een nederlaag van formaat (8-2) naar huis. Yerseke III de laatste tijd zo goed op dreef moest de volle winst aan 's Heer Arendskerke II laten (7-2). Een te leurstellend resultaat van de oester- marinen. Wissekerke I scoorde tegen 's Heer Hendrikskinderen I 3 maal, maar dit was niet voldoende, want de bezoekers wisten 6 maal het vijande lijke doel te vinden. De Baronie behaalde de volle winst tegen Goes Twee-één zege was geflatteerd Het was de ex-B.V.V.-er Henk v. d. Langenberg, die in de wedstrijd te gen Goes de overwinning voor zijn club Baronie uit het vuur sleepte m een periode van enkele minuten. Goes had in de 37e minuut de leiding geno men na een licht veldovcrwicht, dat resulteerde in eerr goed doelpunt van Lindenberg. Twee minuten later pro fiteerde v. d. Langenberg reeds van een kleine aarzeling in de Goesse de fensie en de gelijkmaker lag achter Zwartepoorte (11). En toen kort daarop dezelfde speler wederom langs de Goesse verdedigers glipte trilde het net opnieuw na een goede kopstoot (12). Dit was, naar later zou blijken, de beslissing van deze vrij matige ver toning. De eerste aanvallen waren voor de gasten en uit een daarvan scoorde v. d. Langenberg, maar dit doelpunt werd terecht wegens buitenspel gean nuleerd. Geleidelijk aan begon ook de Goesse voorhoede op volle toeren te draaien, maar de aanvallen der gastheren waren niet flitsend genoeg om de hechte defensie der Baron nen te verontrusten. Toch bleef Goes het beste van het soel behouden en het doelpunt van Lindenberg was dan ook een duide lijke afspiegeling van de verhouding wat spel betreft. Daarom was het dubbel jammer, dat de Goesse verdediging v. d. Lan genberg juist een tikje te veel vrij heid gaf, dat voor deze speler vol doende is om doelpunten te fabrice ren. Het had zelfs 1—3 kunnen zijn voor het verstrijken van de eerste helft, wanneer Zwartepoorte niet op het kritieke moment redding had ge bracht bij een nieuwe doorbraak van v. d. Langenberg. De Goesse keeper stompte de bal na een kogel van de Bredase midvoor juist over de lat. In de tweede helft kregen de toe- schouwers aan weerskanten gevaar lijke aanvallen te zien. die echter zonder resultaat bleven. Nadat Roelands bij de gasten ver vangen was door Gillissen kwam Goes er steeds beter in naarmate het accent meer op de aanval werd ge legd. Het was Beuns deze middag weer goed in vorm die met verre trappen steeds weer zijn voorhoede aan het werk zette. Wel kwam de Bai'onie geruime tijd met de rug te gen de muur te staan, maar de ver diende gelijkmaker bleef uit, hoewel een kogel van Peeman, die de lat beukte, zeker beter lot had verdiend. De Zondag in Utrecht genouden Judo- ontmoeting Europa—Amerika, is gewon nen door Europa, dat werd vertegen woordigd door de Nederlandse judo- In 2 C kwam VCK III van een kou de kermis thuis. In plaats van de ver wachte overwinning op Nieuwland I te behalen, moesten de Koudekerke naren met niet minder dan 9-1 het onderspit delven. Middelburg VI plaatste zich weer aan de kop door een 1-4 over-winning op Serooskerke Zaamslag I in 2D kwam met de hakken over de sloot in de wedstrijd tegen AZVV I. Het was een doelpun- tenrijke wedstrijd, want AZVV I scoorde 5 maal, terwijl Zaamslag I het halve dozijn volmaakte. Terneu- zense Boys I bleef met 1 punt voor sprong op Zaamslag aan de leiding. De Boys wonnen de uitwedstrijd te gen Hoek I met 8-1. Spui I ten slotte behaalde een kleine overwinning op Driewegen I (2-3). De uitslagen luidden: le klasse: Wolphaartsdijk I-Arne- muiden I 3-2; Rillandia I-Kapelle 6-1; VCKI-Kloetinge I 5-2; Wemel dinge I-Krabbendijke I 2-5. 2e klasse A: Arnemuiden II-Wol- Shaartsdijk II 9-0; Kloetinge 2-VCK 4-2; Krabbendijke II-Wemeldinge II 4-3; Colijnspl. Boys II-Kapelle II 2e klasse B: Goes V-Kats I 0-2; Vee- re I-Bevelanders I 5-1; 's H. Arends kerke 2-Yerseke 3 7-2; SVD-I-Seroos kerke I 8-2; Wissekerke I-'s H. Hen drikskinderen I 3-6. 2e klasse C: Nieuwland I-VCK III 9-1; Serooskerke II-Middelburg VI 1-4. 2e klasse D; AZVV I-Zaamslag I 5-6; Drieweeen I-Soui I 2-3: Hoek I- Tern. Boys 1-S. AFDELINGSVOETBAL De uitslagen in de afdeling Zee land luidden: le klasse A: Noormannen I-Walche ren I 1-0; Lewed. Boys I-Domburg I 3-2Volharding '32 I-'s H. Arends kerke I 1-1. le klasse B: Hoofdplaat I-Groede 1 4-0: Vogelwaarde I-Retranchement I uitg. le kktsse C: Nevo I-Burgh I (teriv Burgh) 0-4. ltes. le klasse A: EMM II-Oostburg II 2-3; Aardenburg II-Hontenisse II 2-1; Luctor li-Steen II 1-0; Hulst II- Sluisltil II 0-1. Res. le klasse B: Biervliet II-Axel III 1-0; Vlissingen Ill-Goes III 3-4. 2e klasse A; Middelburg IV-Vlissin- gen IV 1-2; Hansw. Bovs H-Goes IV I-0; Robur II-RCS III 0-9; Kwaden- damme I-Noormannen II 3-1; Yerse ke Il-Zeelandia IET 4-0. 2e klasse B: Hontenisse III-Hulst Hl II-1. 2e klasse C: Zonnemaire I-Mevo II 4-4. 3e, klas.'ie A: Lewed. Boys H-Dom- burg II 4-1; Zeeuwen IV-Middelburg V 5-2. 3e klasse B: Breskens IV-Hoofd- plaat II 2-2; Walcheren Il-Zeeuwen V 1-2; EMM III-Schoondijke II 3-1: Retranchement II-Zuidzande I 1-4. 3e klasse C: Rapenburg II-Clinge III 1-3; Corn Boys III-vogelwaarde II 3-3; Koewacht II-Graauw II 5-1. Het Nederlands bondsteam tegen Wacker Het Nederlandse bondsteam, dat Woensdag 16 December a.s. in het Olympisch stadion te Amsterdam te gen de Oostenrijkse profclub Wacker uitkomt, is als volgt samengesteld. Doel: Steiger (PSV)Adhter: Odent- hal (Haarlem) en Tebak (Eind hoven): Midden: Klaassens (V.V.V.), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (R. C.H.); Voor: Overbeeke (Dosko), Van Beurden (B.V.V.), Van Melis (Eindhoven). Bennaars Dosko) Gruyzen (Sittardia). Reserves: Mouw (Rapiditas), Kuys (Haarlem), Van der Hoek (Feyen- oord), Blej'enberg (Rigtersbleek) en Van Ede (Sparta). Dit is dus dezelfde ploeg die Zon dag 25 October j.l. Le Rotterdam te gen België heeft gespeeld. Italië versloeg Tsjecho- Slowakije met 37 Het Italiaanse voetbalelftal heeft Zondag te Genua met 30 van de Tjechische nationale ploeg gewon nen. Met rust was de stand 20 ir het voordeel der Italianen. Na de her vatting ontstond het derde doelpunt van de „Azurri" door liet benutten van een strafschop. Door deze neder laag van Tjecho-Slowakrje is Honga rije winnaar geworden van de z.g. „Coppa Internazionale", een interna tionale beker, om het bezit waarvan enkele jaren lang door vijf landen is gestreden. Als de Tjechen gewonnen hadden, zouden zij tegen Hongarije een beslissingswedstrijd hebben moe ten spelen. Thuisclub schitterend op dreef Dat- er aan het onafgebroken opcn= zetten van de buitenspelval veel ri sico's z|jn verbonden heeft Alliance in de wedstrijd tegen Terneuzen tot zyn schade ondervonden. De Roosen dalers moesten niet een zware ne derlaag de terugreis aanvaarden (6 •1). Terneuzen, dat ditmaal zeer productief was, strafte de fout van de bezoekers geducht af en ofschoon de cijfers iets geflatteerd zijn, be haalde de thuisclub, dank zij vooral de doortastende voorhoede een volko men verdiende overwinning. Onmiddellijk na de aftrap trok Terneuzen ten aanval en reeds in de eerste minuut ontstond een goede scoringskans, maar Klouwers, die de rechts-buitenplaats bezette, schoot hard in het zijnet. Het antwoord van Alliance bleef niet lang uit en Ter neuzen moest een hoekschop toe staan, die echter niets opleverde. Een periode van Terneuzen-overwicht brak aan en reeds na 5 minuten scoorde middenvoor Sandrini. Dat doelpunt werd wegens hands afge keurd. Enkele minuten later loste Klouwers, die doorgebroken was, een hard en laag schot en de bal ver dween via de paal achter doelman Edelbloed (10). Ondanks protes-, ten van Alliance kende scheidsrech ter Karremans dit doelpunt zeer te recht toe. De thuisclub bleef aan dringen en de bezoekers moesten het veelal hebben van uitvallen, die overi gens niet ongevaarlijk bleken en eni ge hoekschoppen opleverden. De wedstrijd was een half uur oud, toen .rechts-binnen Van der Wegen van Alliance hard op de paal van het SCHAKEN De schoolcompetitie Zaterdagmiddag werd begonnen met de schaakcompetitie tussen de Zeeuwse middelbare scholen. In ;roep A speelde de RHBS Middel- jurg tegen het Gymnasium Middel burg, waarbij niet minder dan vijf van de zes partijen moesten worden afgebroken. Voorlopig heeft de RHBS met 1-0 de leiding. In groep B ontmoetten de Am bachtsscholen en het Lyceum van Terneuzen elkaar. Het Lyceum bleek aanzienlijk sterker en won met 0-6. De uitslagen waren: RHBS Middelburg-Gymnasium Mid delburg: G. Snip-G. Woudstra afg.; P. Cevaal-R. van Benneltom afg.; J. Louwerse-W. van Wouwe 1-0; D. de Bruijn-S. v. d. Broeke afg.; D. Koo- le-H. van Berge afg.; A. Sorber-D. Kolff afg. Ambachtsschool Terncuzeu-Lyceum Terneuzen: G. Kolijn-J. Marsilje 0-1: P. Vervaet-W. Elzinga 0-1; M. de Doelder-J. Bliek 0-1; M. Lind- ploeg. die onlangs te Londen het Eu- hout-A. Jurriens 0-1; S. Segers-K. ropees kampïoenscnap op zijn naam Lippens 0-1; J. Dllbbeldam-W. de Ja- bracht. I ger 0-1. Terneuzen-doel schoot, waarna direct een snelle aanval van de Terneuzense linkervleugel volgde. De bal beland de tenslotte bij rechtsbuiten Klou wers. die zuiver aan Jansen doorgaf. Met een fraai en hard schot maakte deze er 20 van. Terneuzen bleef hierna in de meerderheid en even voor de rust kopte links-binnen Fran ken de bal uit een voorzet van Jan sen in (30). De tweede helft bracht aanvanke lijk een Allianee-overwicht en na drie minuten kon links-buiten Sep de stand op 31 brengen. Terneuzen herstelde zich geleidelijk en er was een kwartier gespeeld, toen de naar binnen gekomen links-buiten Gort scoorde (41). Weer waren de Roo sendalers het met dit doelpunt niet eens, maar scheidsrechter Karre mans hield terecht voet bij stuk en aanvoerder Van Meel van Alliance, die zich met de leiding bemoeide, werd naar de kleedkamer verwezen. De spanning was er daarna uit en ofschoon Alliance zich niet onbetuigd liet, kon Terneuzen door Sandrini en Franken de eindstand op 61 bren gen. HOCKEY Middelburg-reserves speelden 33 gelijk De Middelburg-reserves hebben 'n verdiend 33 gelijkspel behaald in de hockeywedstrijd tegen Tempo IL De strijd" ging gelijk op en stond op behoorlijk peil. Het was Roelofs die de score voor Middelburg opende. De stand bij de rust was 11. Na de hervatting nam Middelburg door Westerhout wederom de leiding (1 2). Toen de verdediging der bezoe kers echter even aarzelde was het 22. Even later beoordeelde de Mid delburg-keeper de bal verkeerd. Het leder sprong terug van de paal in het veld, waar de toegeschoten mid voor geen moeite had de stand op 3 2 te brengen. Middelburg viel nu fel aan en het was weer Roelofs die scoorde (33). Tempo kreeg door dit gelijke spel iets meer dan het verdiende. De Middelburg dames speelden op het neutrale terrein van Tempo te Bergen op Zoom zowel de uit- als de thuiswedstrijd tegen het Tilburg- se Were Di Hl. Beide ontmoetingen wonnen zij met 40. Het kwam heel duidelijk tot uiting, dat Middelburg een klasse beter is dan de meeste te genstanders in haar afdeling. In de eerste wedstrijd opende Loes Haag de score. Jenny v. d. Rest zorgde nog voor de rast voor een tweede doel punt. Na de hervatting scoorde Loes Haag nog tweemaal. In de tweede helft was het Pietje Vaarzon Morel, die de score opende. Haar goede voorbeeld werd spoedig gevolgd door Marjan Toet. Nog voor ae thee bracht Loes Haag de stand op 40. Na de hervatting begon de vermoeidheid een woordje mee te spreken. Hoewel Middelburg in de meerderheid was, werd er niet ifteer gescoord. Het kampioenschap ligt nu voor de Middelburg-dames voor het frijpen. Uit 9 wedstrijden behaalden e dames 18 punten met een doelge- middelde van 33 voor en 2 tegen. Na de uitreiking van de prijzen aan de Nobelprijswinnaars, door de Zweedse Koning te Stockholmvond een banket plaats in de „Gouden Zaal" van het stadhuis te Stockholmwaar aan ook koning Gustaaf Adolf en koningin Louise van Zweden deelna men. De foto toont prof. dr. F. Zerni- ke, de Nobelprijswinnaar Natuurkun de (Nederland) in gesprek met de koningin van Zweden tijdens het banket. Korte Sprintjes 45De sportcommissie van de internatio nale automobiel federatie heeft tijdens een zitting in Parijs besloten om in het vervolg de titel van wereldkampioen autocoureur toe te kennen aan degene, die in vijf grote prijzen de beste resul taten heeft behaald. Tot nu toe waren de reglementen zo. dat het beste klasse ment in vier wedstrijden de titel ople verde. •jf In het sportpaleis te Brussel heeft Joseph Janssens, een buiten België vrij wel onbekende lichtgewicht bokser. Za terdagavond een verrassende punten- overwinning in tien ronden behaald op de Amerikaan Percy Bassett. Interim wereldkampioen in het vedergewicht. 45- Het tournooi om het Nederlands kampioenschap biljarten hoofdklasse 11- bre. dat te Maastricht werd gehouden, is gewonnen door Kees de Ruyter, die hierdoor zijn titel prolongeert. In de laatste en beslissende partij won De Ruyter van Van Oosterhout, die daardoor in 'het algemeen klassement tweede werd. DE WEDSTRIJDEN VAN DE DAG B.V.V., numeriek in de meerderheid, verloor van Sparta Landskampioen R.C.H. is nog steeds op zijn retour. Elf wedstrijden heb ben de Haarlemmers thans gespeeld, waarvan er drie in een gelijkspel ein digden en de overige acht werden verloren. Wel een heel triest resultaat voor Biesbrouck c.s. In de uitwedstrijd tegen Heracles konden de Haar lemmers wederom geen winst behalen. Met 30 moesten ze de vlag strij ken. Vooral de verdediging van R.C.H. was bijzonder zwak. Men presteerde het herhaaldelijk om finaal te missen. Twee van de drie doelpunten, welke Heracles scoorde, ontstonden dan ook door grote blunders in de R.C.H. -defensie. Het eerste doelpunt ont stond in de 35e minuut van de eer ste helft. Een der verdedigers van R.C.H. speelde te zacht op zijn doel man terug. Toren profiteerde hier van en de Racingers stonden met 1— 0 achter. In de derde minuut na d« hervatting blunderde de Haarlem verdediging weer eens en een der He- racles-voorwaartsen bracht de stand op 20 Uit een vrije trap tenslotte zorgde Toren voor de eindstand. R. C.H. slaagde er zelfs niet in de eer te redden. Enschede heeft in de wedstrijd te gen 'V.S.V. een verdienstelijk gelijk spel (11) behaald. De eerste drie kwartier waren de Velsenaren iets sterker, mede door hun technische vaardigheid. In de 28e minuut drukte invaller Tholen dit in een doelpunt uit. Aanvankelijk behield V.S.V. na de thee het overwicht, maar spoedig kwam Enschede gevaarlijk opzetten. In de 10e minuut scoorde Jansen 'op beheerste wijze de gelijkmaker. Hoe wel beide ploegen nog verschillende scoringskansen kregen, werden deze niet benut. Ensch'edese Boys behaalde op het Groningse Be Quick een grote 50 overwinning. De eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk, waarbij de ver dedigers de aanvallers de baas ble ven. Na de rust liep alles op rolletjes by HANDBAL Hellas aan de leiding door zege op Tonido (5-11) In de eerste klasse Zuid heren van het Nederlands Handbal Verbond is de wedstrijd Tonido—Hellas in een 5 11 overwinning voor de bezoekers geëindigd. Deze plaatselijke derby begon met een wederzijds verkennen. Hellas speelde echter iets sneller en dit leverde al spoedig succes op (0 1). Tonido kwam nu gevaarlijk opzet ten en wist tweemaal te scoren (2— 1). Zen vrije worp van Hellas bete kende de gelijkmaker. De strijd bleef geheel open. Eerst was het Hellas, dat scoorde, maar spoedig wezen de bord jes weer 33. Bij rust echter hadden de gasten een 35 voorsprong. Direct na de hervatting had Tonido succes (45). Hellas kwam er nu beter in. Met de regelmaat van een klok werd de stand opgevoerd tot 411. In de slotphase zorgde Tonido voor de eind stand 511. De scheidsrechter hield de teugels goed in handen. De volle dige uitslagen luidden: Heren eerste klasse Zuid: Tonido Hellas 5—11. Dames eerste klasse Zuid: Eindho ven—LEW 2—2. Swift—WHV 4—2. De stand in de eerste klasse Zuid heren luidt: Hellas Agressive PSV II Woensel DES II Marathon Geel Blauw Tonido EBHV 9 7 1 1 102—62 15 0 84—57 14 3 71—56 11 3 59—54 11 4 64—50 11 4 54—49 9 2 0 7 4S—63 9 2 0 7 50—92 4 9 10 43—82 2 De uitslagen van in de afdeling Zeeland gespeelde handbalwedstrïjden luidden Dames le klasse: Olympus—Walche ren 11; De ZeeuwenE.M.M. 0 1; Volharding—Hellas II 5—3. Heren le klasse: OlympusHellas ÜI 103; E.M.M—Marathon II 158. Meisjes junioren: Walcheren IIHel las 1—0. Jongens junioren: Marathon—Hellas II 13—1; Tonido II—Hellas I 1—15. de Boys. Reeds in de 6e minuut open de Selderhuis Jr. de score na een fraaie soloren. In de 10e en 15e mi nuut bracht Selderhuis Sr. de stand op 30. Na ruim een half uur spe len werd een der Be Quick achter- spelers zodanig in het nauw gedreven dat hy niet beter wist te doen dan de bal in eigen doel te trappen. Welink kogelde in de 42e minuut het vijfde en laatste doelpunt in de touwen. Be Quick kon hier niets tegenover stel len. Haarlem heeft het in de uitwed strijd tegen Stormvogels niet tot een overwinning kunnen brengen. Met 2 0 moesten de rood-broeken het on derspit delven. Het was een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige ploegen, die in snel tempo speelden en de be zoekers op goed voetbal in Neder land zien we dat niet zo vaak tracteerden. De IJmuidenaren profi teerden echter beter van de kansen, zodat de 2—0 zege verdiend was. De eerste helft ging de stryd vrijwel ge lijk op, maar doelpunten werden er niet gemaakt. Na de hervatting bleef de strijd snel en aantrekkelijk. Beide ploegen kregen kansen en in de 2e en 10e mi nuut wisten resp. Lindenberg en Dra ger Stormvogels aan de volle winst te helpen. Heerenveen heeft op 't Gooi een gemakkelijke 41 overwinning be haald. Het bleek in deze ontmoeting dat 't Gooi wel erg zwak was. De Friezen speelden ook al niet groots, maar hadden weinig moeite om 't Gooi van het lijf te houden. Bij de rust hadden de Friezen een 10 voorsprong door een doelpunt van Brandsma. Kort na de hervatting bracht de .Heerenveen-aanvalsleider de stand op 20. Een keihard schot van Abe Lenstra betekende de derde f oal. Toen kwam 't Gooi er iets be er in. Het was linksbinnen van Oos- terom, die de eer redde. In de slot phase scoorde Blaauw na fraai indi vidueel spel het vierde Friesse doel punt. In de wedstrijd B.V.V.Sparta waren de Bossenaren doorlopend in de meerderheid. De wedstrijd, die technisch op hoog peil stond, werd practisch de volle 90 minuten op de Sparta-helft gespeeld. Toch zagen de B.V.V.-ers geen kans doelpunten te maken. De voorhoede miste de nodi ge snelheid en er ging geen stoot kracht van uit. En dan waren er nog in de Rotterdamse verdediging een Terlouw en een Doufourné. Onze na tionale spil bleek in prima vorm. Dufourné een tweede Landman r Sparta groeide ook al naar een uitzonderlijk goede vorm. Het doelpunt van Sparta ontstond in de tweede helft. Terlouw knalde een vrije schop van op de 16 meterlijn ver naar voren. Midvoor Boot draaide zich in volle ren om en met een kei hard schot versloeg hij de B.V.V - keeper. Ernstig incident bij ijshockey-wedstrijd Tijdens de Duitse Ijshockey com petitiewedstrijd tussen Miesbacli en Riessersee, welke te Garmisch werd gespeeld, is het tot ernstige ongere geldheden gekomen. Toen Riessersee in de tweede pe riode met 41 de leiding had, bracht een voorhoede-speler van Miesbaeh zijn tegenstander ten val, waarna hij hem met de schaats in de rug trap te. De aangevallene bleef kreunend liggen en moest van het ijs worden weggedragen. Een stiefbroer van het slachtoffer nam represaille maatre gelen door met zijn stick het hoofd van de Mïesbachspeler te bewerken, die naar de kleedkamer vluchtte. De politie werd er tenslotte in gemengd. De gewonde speler werd in die tus sentijd naar het ziekenhuis vervoerd. Na een röntgenonderzoek bleek, dat h|j een zware hersenschudding had opgelopen en enkele kneuzingen. £uister hoe luister*ri)k Verkrijgbaar bij: Electro-technisch installaticbureau L. J. VAN 't WESTENDE Voor Vlissingen: Walstraat 4. Voor Middelburg: Markt 73. KUYT's Electr. Install. Bur. Lange Viele 22, Middelburg. Electrotechn. bur. M. A. V. d. HELL, I" Vorststraat 45, Goes. ALBERT HEIJN N.V. vraagt een leeftijd boven 16 jaar. Aanmelden filiaal Lange Delft, Middelburg. Te koop aardappelsorteer- band met electrische motor. 4 meter lang, i.z.g.st. 's Heer Hendrikskinderenstr. 51, GOES. Te koop wegens overcom pleet tegen billijke prijs Franse Ford, bouwjaar 1947. Te bevragen M. v. d. WEELE, Havelaar- straat 70, Colijnsplaat. BROUWENAAR VAN DE KAMER Middelburg, Langeviele, manufacturen, vragen een niet beneden de 16 jaar. Te koop een noodwoning, dubbelwandig 5 x 9 m. J. BRANDT, Zweedykseweg. Yerseke. Te koop Citroën 11, in prima staat, voordelige prrjs, 900.evt. ook rui len voor kleine wagen. Br. lett. H 3, bur. P.Z.C., Vliss. ^VVVW^vVVWV/WVVNA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4