Nieuwe brug Pres, Rooseveltlaan werd in gebruik genomen Zeeuwse Almanak BETERE VOORLICHTING OVER BESTRIJDINGSMIDDELEN FEDERATIEVE WEDSTRIJD EN TENTOONSTELLING TE GOES PROVINCIALE RAAD L.J.G. TE GOES BIJEEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 DECEMBER 1953 AANWINSTEN VOOR VLISSINGEN Onder trottoir Boulevard Bankert een modern badbedrijf Hot gemeentebestuur van Vlissingen ontving onder leiding van de bur gemeester mr, B. Kol ff Zaterdagmldd ttg een groep genodigden bij de nieuwe brug over de Vllssingse watergang (in de President Rooseveltlaan), welke brug officieel in gebruik werd gesteld. Burgemeester Itolff knipte een lint door, zodat het wegdek van de brug vrijkwam voor het verkeer. Tevoren had hy gewezen op de betekenis van do President Rooseveltlaan als ceintuurbaan, die in de toekomst een di recte verbinding tussen de weg Middelburg-Vllsslngen en de Boulevard Bankert mogelyk zal maken. Het gezelschap begaf zich vervol gens naar het restaurant Cosy Cor ner, waar thee werd geserveerd. Wet houder M. A. van Popering had daar gelegenheid enkele mededelingen te doen over de nieuwe brug. De brug verbindt niet alleen twee delen van de President Rooseveltlaan, maar zy schept ook een communicatie tussen twee buurten en bovendien werkt zy mede tot de ontsluiting van het re creatieoord. Het werk is tot volle tevredenheid opgeleverd. Spreker bracht daarvoor dank aan aanne mers en personeel. Het ontwerp werd gemaakt door de dienst gemsente- werken, die van ir. H. de Lussanet de la Sablonière (lid van de Schoon heidscommissie) een schetsje ontving dat als leidraad diende. De brug Is een sieraad voor deze omgeving. De bouw van de nieuwe brug, welke een overspanning heeft van 23 meter en een nuttige Dreedte van 14 meter, ving op 1 Juni jl. aan. Spreker be sloot met de verwachting uit te spre ken dat de nog ontbrekende wegge deelten van de President Roosevelt laan spoedig tot uitvoering zouden komen. Het badbedrijf Na de thee begaf het zich naar het badstrand waar de be tonbouw voor het vernieuwde bad' bedryf en het herstelwerk van de Boulevard Bankert werd bezichtigd. Er is onder het trottoir van deze boulevard ruimte geschapen voor ongeveer 100 wisselcabines, waardoor straks tussen de 4 en 500 badgasten kleedgelegenheid kunnen krijgen. Ook het winkelgalerijtje aan het badstrand zal weer voor zijn oor spronkelijke bestemming beschik baar zijn. Tot slot van dit bezoek bood het gemeentebestuur aan zijn Sasten een verversing aan in het trandhotel. Burgemeester Kolff sprak daar een kort woord. Hij herinnerde er aan, hoe vóór de ramp van 1 Februari jl al behoefte bestond aan verbetering van het badbedrijf. Het zogenaamde Volksbad, dat 48 cabines telde werd in de oorlog vernield en niet her bouwd. Dat was onbevredigend. Na de ramp van 1 Februari namen de Elannen tot vernieuwing van het ge- ele badbedrijf vaste vorm aan. Het gemeentebestuur liet zich voor lichten te Oostende en Blankenberghe over de oplossing, die men daar voor het strandbedryr had gevonden. In overleg met de Rijkswaterstaat, de polder Walcheren en de Prov. Water staat (de boulevard heeft namelijk ook de functie van zeewering) kon tenslotte een plan worden vastge steld naar een ontwerp van de Dienst Gemeentewerken. De berekening van de betonconstructie werd uitgevoerd door ir. A. Aronsohn te Rotterdam Spreker zwaaide lof toe aan de aannemers, die op 8 Juli met het werk begonnen, vóór de slecht-weer- periode van November met het be tonwerk klaarkwamen en op 12 De cember dit deel van het werk konden opleveren. Boulevard-trottoir Het trottoir aan de zeezjjde van de Boulevard Bankert ligt thans boven het badbedrijf en zowel door glazen tegels als door betonbanden enz. ziet men op dat trottoir lets van de vorm, welke het badbedrijf onder het trot toir heeft. De kosten van het werk belopen ruim 206.000.Het is onpleizierig geweest voor de aangrenzende restaurants, dat een groot deel van het werk tijdens het afgelopen bad seizoen moest worden uitgevoerd, maar daaraan was helaas niet te ontkomen, zo besloot de burgemees ter. (applaus). Ir. Aronsohn zwaaide daarna lof toe aan de aannemers en aan alle medewerkenden, die by het volbren gen van hun taak een aangename sfeer van „hard werken en prettige relaties" wisten te scheppen. Er is hier een goed werkstuk geleverd. De voorzitter van V.V.V., de heer J. L. Verhagen bood aan het ge meentebestuur gelukwensen aan. De verwoesting van het badbedryf, al dus spreker heeft in bepaalde mate zegen afgeworpen. Het badbedrijf is verbeterd en ook de oeververdediging is versterkt. Het is nu wel zeker, dat Vllssingen het seizoen 1954 zal ingaan met een goed geoutilleerd badbedryf. Spreker vroeg aandacht voor de feesten, die eind Juni 1954 gehouden zullen worden om de herryzenis van Walcheren en in breder verband ook de droogmaking van de verdronken gebieden te vieren. Als wens van V.V.V. bracht hy naar voren, dat thans de doortrek king van de boulevard naar de twee de duinen aan de orde zal komen. Spreker eindigde met de hoop te uiten, dat 't nieuwe badbedryf goede bedrü'fsresultaten zou opleveren (ap plaus) Daarna bleven de genodigden nog enige tyd gezellig bgeen. Z.L.M.-STUD1ECOMMISS1E RAPPORTEERT: Huidige toestand is onbevredigend Het toenemend gebruik van bestrij dingsmiddelen in land- en tuinbouw deed het hoofdbestuur der Z.L.M. in Juni 1952 besluiten, een commissie in het leven te roepen, die zich op 'n breed terrein met de daarbij naar vo ren komende problemen bezig zou houden. Naast het toenemend gebruik moet immers ook de groter wordende gif tigheid in ogenschouw worden geno men, waardoor het risico voor dege nen, die met deze middelen werken, steeds groter wordt. Ook moet reke ning worden gehouden met de geva ren, die de landbouwgewassen en het vee bedreigen by het verkeerde ge bruik van de middelen. Tevens kan men in de practyk constateren, dat de bewaring van de middelen op ve le bedryven slordig plaats vindt, Bond militaire oorlogsslachtoffers De Bond van Militaire Oorlogs slachtoffers, afdeling Zeeland gaf Zaterdagavond in het Schuttershof te Goes een toneelavond, waaraan medewerking werd verleend door de Goesse Toneelvereniging .Kunst vrienden". De avond werd geopend door een der bestuursleden, de heer A. Sehillemans, die er op wees, dat het de bedoeling van deze avond was om de kas te versterken, teneinde daardoor de leden by eventuele con tactavonden en vergaderingen in de daaruit voortvloeiende onkosten te gemoet te kunnen komen. „Kunstvrienden" bracht hierna op verdienstelgke wyze het blijspel „Mijn vrouw verlangt Salaris" voor het voetlicht. van {3.tvin Zegt het met bloemen, zo meende de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers. En zo ontving men in Ouwer- kerk SG potten met hyachinthen. Die zullen het best doen en wat fleurig heid brengen in dit door de waters noodramp zo geteisterde gebied. Juist wanneer men dag in, dag uit gecon fronteerd toordt met deze verwoes ting et: narigheid is eo'n blijk van le ven, kleur en fleur, dubbel welkom. HOND WAARSCHUWDE.. Wanneer een hond heftig te keer gaat en dit blijft doen, is er heus wel iets aar. de hand Maar bij de rijwiel handelaar C. J. van O. in de Nieuw- TOT VERBEELDING.... Het is een brave Zondag deze eerste Beelzondag in Zeeland. Ge vindt dat niet zo verwonderlijk f W\j ook niet. Eerlijk gezegd begrij pen wij niet, waarom deze eerste Beel zondag in Zeeland zou hebben moeten verschillen van al die andere Zonda- 8en, die er aan vooraj zijn gegaan- 'ooit hebben wij ons voelen bekrui pen door de lust om op Zondag vóór 1 uur des middags een optocht te or ganiseren of eer partij voetbal te spe len. Weshalve het voor ons weinig verschil maakt. Evenmin klaarblijkelijk als voor de honderden, die wij ook deze Zondag middag achter hun vensters zagen zit tenTen dele in werkelijkheid en ten dele vo ons (fantasierijk) geestes oog. Honderden huismoeders en huis vaders, zich koesterend in de behaag lijkheid van de huiselijke haard; soe zend t» de schemerimg, bij het licht van honderden schemerlampen; de kop thee losies geheven in de rech terhand. het speculaasje in de lin ker Evenals vorige week, vorige maand en vorig jaar. Lijkt ons. Of zou de ver- BEELding er tóch iets mee te maken hebben straat te Sint-Annaland schonk men er niet zoveel aandacht aan, omdat men meende, dat het dier naar bui ten wilde. Toen de vrouw des huizes thuis kwam ontdekte ze, dat het over gordijn in de keuken in lichte laaie stond Zij smeet het gordijn, voor zover dat nog mogelijk was, de straat op en haar man waarschuwde de brandweer. Maar de brandweer be hoefde niet in te grijpen, omdat men dit begin van brand zelf ai vrij spoedig bedwongen had. Er was wat schade ontstaan aan handdoeken e.d die evenwel door de verzekering wordt gedekt. Voortaan zal men den- .kelijk wel wat meer aandacht beste- dan aan de band, wanneer het dier braaf zijn best doet* VOOR HET RADIOFONDS. Als een patient weer eenmaal zo ver is, dat hij weer naar de radio mag luisteren, dan is dat een teken, dat hij op de goede weg is. Maar ook voor de andere niet zo ernstige pa- tienten vormt de radio een bron van ontspanning en verkwikking. Het ra diofonds voor bet nieuwe Prot. zieken huis te Terneuzen kon weer diverse giften verantwoorden, waardoor thans reeds een bedrag van ongeveer 5000.-— bijeen is. TE LANG GEGROEID. Uit Sint Annaland wordt gemeld, dat er in de haven een kleine zeven millioer kg. bieten minder werd aan gevoerd dan verleden jaar. Het sui kergehalte was niet bepaald slecht, maar toch ook niet bijster goed. In dien men de factor van de zoute gron den buiten beschouwing laat, kan ge zegd worden, dat het weliswaar een zeer droog najaar was, hetgeen meest al niei slecht is voor het gehalte, maar dat de bieten toch te lang zijn blijven groeien. En een langdurige groei oevordert de suikerboeveelheid niet. Overigens toont men zich niet ontevreden. De vervoersomstandighe den waren heel wat beter dan in het vorige jaar en ook het werken op de akker ondervond lang zoveel moeilijk heden niet waardoor ongelukken niet zijn uitge sloten. De commissie kreeg daarom op dracht te onderzoeken, in hoeverre het wenselijk zou zyn, het gebruik en de bewaring van giftige bestrijdings middelen aan bepalingen en voor schriften te binden. De commissie, bestaande uit een aantal deskundi gen, die in hun werkkring met het gebruik der middelen en de mogelij ke gevolgen te maken hebben, is thans met een rapport gereed geko men. Ondanks vele vergeefse pogin gen een volledig overzient te verkrij gen, is het de commissie toch gelukt, een inzicht te krygen in de meest voorkomende ongevallen en de daar aan ten grondslag liggende oorzaken. Samenvattend komt de commissie tot de conclusie, dat zowel voor loon- sproeiers als individuele gebruikers als handelaren in bestrijdingsmidde len, een betere en meer grondige voorlichting in het leven dient te wor den geroepen, daar de huidige toe stand onbevredigend is. Om betrok kenen hier afdoende aan deel te la ten nemen, is het noodzakelijk zachte pressie uit te oefenen, door 'het in de toekomst verplicht stellen van een vergunning met bijbehorend diplo ma. Er moet verder gestreefd worden om de beuixhazen met alle beschikba re middelen te weren. Iedereen, die met giftige middelen omgaat, moet doordrongen worden van zijn per soonlijke verantwoordelijkheid. Vierbannenpolder valt droog Het droogmalen van de Vierban- nennolder op Duiveland maakt goe de vorderingen. Het waterpeil in deze 2700 hectare grote polder is reeds aanzienlijk gedaald. Als eerste zicht bare resultaat Is de verkeersweg van Zierikzee tot aan de Rampaartsediik, di aansluit op het reeds eerder drooggevallen weggedeelte in de richting Zype, thans drooggelegd. Wanneer het stuk betonweg een grondige reiniging heeft ondergaan zal dit spoedig weer voor het verkeer kunnen worden opengesteld. De be tonwegen hebben namelijk weinig schade geleden. Geheel anders is de toestand van de straatweg van Zie- rikzee naar Kapelle. Dit stuk is voorlopig nog onbruikbaar en moet worden hersteld. Alle verkeer van Zierikzee naar Zljpe en omgekeerd kan uitsluitend gebruik maken van de noodverbinding, die leidt over Ste- venssluis en Sirjansland. Prof. Thijsse over het dijkherstel Prof. ir. J. Th. Thysse van het wa terloopkundig laboratorium te Delft hield Zaterdagmiddag op uitnodiging van het Koninklijk Nederlands Aard rijkskundig Genootschap te Amster dam een voordracht over het dykher- stel. Aan de hand van lichtbeelden ver telde prof. Thijsse over de plannen, die in zyn laboratorium waren ont worpen toen zandzakken nog de ge- improviseerde barricades in de dyk- gaten vormden. Hy beschreef de pro- blemen by het vaststellen van de nieu we dyklijn, by het plaatsen van de zinkstukken en caissons en de ang sten en tegenslagen, die zijn mensen hadden beleefd voordat op die gedenk waardige Novemberavond by Ouwer- kerk het laatste caisson aan de grond werd gezet. Raad Eikerzee contra reconstructiecoramissie Over de „bevriezing" van de dorpskern Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de raad van Eiker zee deelde de waarnemend burge meester. wethouder C. Padmos, mede, dat volgens het rapport van de re- constructig-commissie het dorp Ei kerzee geen uitbreiding mag onder gaan en dat verwoeste panden hier niet mogen woi-den herbouwd. Be sloten werd een schryven te richten aan Ged. Staten met het verzoek om deze zg. bevriezing" van de dorpskern te Eikerzee niet over te nemen, doch wederopbouw en uit breiding toe te staan. „Kungsholm" krijgt zusterschip Svenska Amarika Linie za! offerten vragen De „Svenska Amerika Linie" zal in het eerste halfjaar van 1954 aan ver schillende scheepswerven offerte vragen voor de bc\w van een zuster schip van de „Kungsholm". De New Yorkse correspondent van „Dagens Nyheter" heeft dit van de directeur der rederij vernomen tijdens het eer ste oponthoud in New York van 't bij de Koninklyke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen gebouwde schip. Architecten hebben de eerste reis der „Kungsholm" meegemaakt om na te gaan hoe dit schip in de practyk voldoet en om ideeën voor het zustreschip vast te leggen in te keningen, die straks aan de scheeps werven zullen worden voorgelegd. Het nieuwe schip zal niet volkomen gelijk worden aan de „Kungsholm", maar het zal wel dezelfde afmetin gen en dezelfde „standaard" hebben. Meer dan tienduizend mensen heb ben, gedurende de twee dagen dat daartoe in New York gelegenheid bestond, de „Kungsholm" bezocht. Adjunct-directeur De heer A. Meyer benoemd Als opvolger van de heer R. A. M. Vis is tot adjunct-directeur van de Middelburgse Gemeentebedrijven be noemd de heer A. Meijer te Amster dam. De hee,r Meijer is enkele maan den geleden gerepatrieerd uit Indo nesië, waar hij in een soortgelijke functie werkzaam was. Fins schip aan de grond Het Finse ss. „Virgo", groot 1107 brt., is Zondagavond omstreeks negen uur in de monding van de Schelde in de Deurlo by Dishoek aan de grond gevaren. De sleepboot „Goeree" en het bex-gingsvaartulg „Dolfijn", beide uit Vlissingen, zyn voor eventuele as sistentie by het schip aanwezig. Benoeming bij Waterstaat Ir. W. de Beijl, momenteel kapitein by de genie te Den Haag, is benoemd tot ingenieur bij de Provinciale Wa terstaat voor het distinct Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint Philips- land, met standplaats Zierikzee. Ir. de Beijl is een oud-Vlissinger. FaiNissement uitgesproken Het faillissement is uitgesproken van M. Vader, slager te Middelburg. Curatoi in dit faillissement is mr. J. J. v. d. Weel, Middelburg. Het totaal aantal faillissementen in Nederland bedroeg 109 (v.j. 138) over de maand November1. In Zee land was er 1 faillissement in de maand November. Dezelfde maand van het vorig jaar waren er twee. CONCOURSVAN KANARIES Zij zongen het hoogste lied Ruim driehonderd kanaries hebben in het „Slot Ostende" te Goes zes da gen lang xet hoogste lied gezongen. Vier dagen beeft de keurmeester el ke gevederde zanger twintig minuten lang „geëxamineerd" op zyn knorren, hollen, kloeken, schokkels, fluiten en holklingels, zoals de kanarieliefheb bers de verschillende „toeren" plegen te betitelen. Zaterdag en Zondag was het dan zover, dat deze tentoon stelling, georganiseerd door de Vogel vereniging „Onze gevederde vrien den" te Goes, voor het publiek toe- gankeiyk was. Voor de liefhebber was er veel te genieten. De zangkanaries ..concer teerden" er lustig op los en de kleur- kanaries brachten de bezoekers in verrukking door hun prachtige exoti sche verentooi. De tentoonstelling werd verder opgeluisterd door een interessante inzending aquaria met tropische vissen, van de leden van de Goesse aquariumverenlng „Tricho- gaster". De voornaamste uitslagen van de federatieve wedstryd zyn als volgt: Klasse I: 4 vogels. Ie pr. J. J. Tromp, Vlissingen: 2de pr. S. Posthuma, Vlis singen. (Een zijner vogels werd ook tot meesterzanger van de tentoon stelling uitgeroepen)3de pr. G. J. v. Loon, Bergen op Zoom. Klasse II: 2 vogels. Ie en 2de pr. W. J. Reinders, Middelburg; 3de pr. C. Goedegebure, 's Heer Arendskerke. Klasse in: 1 vogel. Ie pr. C. Goe degebure, vnd.; 2de pr. J. J. Tromp, vnd.; 3de pr. I. W. Datthyn, Sluis. Klasse IV, 1 vogel, overjarig. Ie pr. A. Schryver. Goes; 2de pr. J. Oreel, Vlissingen; 3de pr. S. Posthu ma, vnd. Kleui-vogels: le en 2de pr. J. v. d. Hogen, Axel; 3de pr. P. Geldof, Vlis singen. Ereprijzen voor bijzondere toeren werden toegekend aan de volgende eigenaren: Voor de beste knor, S. Postjiuma, vnd., beste hol, J. J. Tromp, vnd., beste kloeken, G. L. Groenendyk, Goes, beste schokkel, J. J. Tromp, vnd., béste fluiten, I. W. Datthyn, rad., béste holklingel, W. J. Reinders, vnd: ;w-~- ,/Yë^ v: j P.v.d. A.-groslij st Statenverkiezing Vergadering gewest Zeeland Het gewest Zeeland van de Party van de Arbeid kwam Za- tei'dagmorgen in „De Prins van Oranje" te Goes, onder voorzitter schap van mr. A. J. v. d. Weel, byeen, ter vaststelling van de groslijst voor de Prov. Statenverkiezingen in 1954. Besloten werd om in alle districten met een vaste kop van 12 personen uit te komen, aangevuld met nog een 8-tal personen in ieder district. Na een drukke en geanimeerde dis cussie, waarby de districts-vertegen- woordiging ö.m. breedvoex-ig onder de loupé werd genomen, kwam men tot de volgende groslyst: 1. L. P. van Oorschot, Vllssingen; 2. mr. A. J. v. d. Weel," Middelburg; 3. C. Hamelink, Axel; 4. mr. H. B. Bouwman, Goes; 5. mevr. E. J. v. d. Rrnecke—-de Man. Aardenburg; 6. A- H. Venneulen, Dreischor; 7. J. L. Lukaart, Goes; 8. L. F. du Bois. Ter- neuzen* 9. mr. T. A. J. W. Schorer, Middelburg; 10. J. S. Vjisscher, Goes; 11. M. J. van Poelje, Vlissingen; 12. Z. C. Salomé, Kortgene. Verder wordt de lijst aangevuld met voor Walcheren: 13. A. J. Berenpas, Middelburg; 14. J. de Prietster, O. en W. Souburg; 15. C. Geldof, Domburg; 16. L. J. Geers, Middelburg; 17. M. A- van Popering, Vlissingen; 18. J. Al- laart, Arnemuiden; 19. L. A. Bou- man, Middelburg; 20. J. v. d. Hout, Vlissingen. Noord- en Zuid-Beveland: 13. A. Schipper, KeLendyke; 14. mevr. E. SchryverWaage, Goes; 15. A. West- strate, Kruïningen; 16. A. Welleman, Kortgene; 17. Ph. Haverhoek Goes; 18. C. Almekinders, Wolfaartsdijk; 19. B. J. Korstanje, Yerseke; 20. J. W. Godeschalk, Goes. Schouwen-Duiveland, Tholen: 13. C. Hoek, Zierikzee; 14. A. P. Bil, St. An naland; 15. R. Gerritsen, Zierikzee; 16. C. "P. Ktthper, Ouwerkerk; 17. L. v. d. Klooster, Burgh; IS. Joh. Bal, Bminisse; 19. J. Dekker, Brouwersha ven; 20. A. P. Bout, St. Maartensdijk. Zeeuwsch-Vlaanderen13. C. van Bendegem, Axel; 14. S. W. Henry, Terneuzen; 15. J. P. J. Wage, Sluis; 16. M. de Vos, Terneuzen; 17. H. Ste vens, Sas van Gent; 18. P. Notebaart, Breskens; 19. B. Burger, Terneuzen; 20. C. Scheen, Oostburg. Van 2123 Januari kaderdagen te Axel De Provinciale Raad van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland kwam Zaterdagmiddag in hotel „Centraal" te Goes in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Ad. Doeleman, uit Dreischor, kon In zijn openings woord wijzen op de grote vooruitgang, welke sedert de ramp weer op ve lerlei gebied valt te bespeuren. Ook de L.J.G. draait weer en verschillende activiteiten als de kaderdagen, de Groninger dag, de excursie, sportdagen enz. stemmen tot tevredenheid. Voorts wees de voorzitter op de van 11 Ja nuari tot 6 Februari in de volkshogeschool te Bakkeveen te houden cursus over de plattelandsopbouw in Nederland en Europa. Bij de bestuursverkiezing werden de hoofdbestuursleden de heren M. C. Risseeuw (West-Zeeuwsch Vlaande ren), Joh. Mol (Zuid Beveland) en ir. J. Bos, secretaris, herkozen. Als af gevaardigde naar het hoofdbestuur van de Z.L.M. werd gekozen de heer M. C. Risseeuw. Bij de begpreking van het werk van de afdelingen, kwam o.m. het plan van de Z.L.M. om de mogelijkheid van aanstelling van een jeugdleider te bestuderen, aan de orde. De verga dering bleek van de noodzaak van een jeugdleider ter stimulering van het werk overtuigd te zyn. Op 21, 22 en 23 Januari zullen in Axel kaderdagen worden gehouden, waarop het onderwerp „Industrie en Legaat voor de Van wijlen Jhr. Lampsins van den Velden B. en W. van Vlissingen ontvingen van notaris A. G. Cool te IJsselsteln bericht, dat jhr. J. K. Lampsins van den Velden, die op 1 November '53 te Doorn overleed, aan de gemeente Vlissingen heeft gelegateerd 'n zes tiental portretten van de familie Lampsins, alsmede 'n stamboom van voormelde familie in vergulde ïyst en een kleine pendule van bruin marmer. De portretten waren reeds eerder aan de gemeente in bruikleen gege ven. B. en W. delen de raad mede, dat zij met grote erkenteiykheid en waardering van dit legaat hebben kennis genomen. Er is aan het legaat de voorwaarde verbonden dat alle voorwerpen, met uitzondering van één portret, dat zich in de raadszaal bevindt, in het Stedelijk Museum moeten worden bewaard en op de gebruikelijke wijze ter bezichtiging moeten worden gesteld. B. en W. stellen voor het legaat met deze ver plichting te aanvaarden. landbouw" zal worden behandeld. Getracht zal worden alsnog een to neelconcours te organiseren, hoewel het moeilyk is deelnemers te krygen voor het opvoeren van een een-acter. De financiële toestand van de L.J. G. is bevredigend. Gesproken werd nog over de besteding van de door de P.J.G.N. geschonken gelden. Hierby werd gewezen op het financieel steu nen van te vormen orkestjes en ko ren. De begroting 1954 werd goedge keurd. Kerstconcert te Bergen op Zoom Het Mannenkoor te Bergen op Zoom zal op Woensdag 23 December in de Grote Kerk een Kerstconcert uit voeren met. medewerking van Aafje Heynis, alt en Hein Zomerdyk, orgel. Uitgevoerd zullen worden werken van Joh. Seb. Bach, da Vittoria, Benja min Britten en Cesar Frank. Algemene vergadering C.B.T.B. De op 30 December a.s. te houden algemene vergadering van de Zeeuw se C.B.T.B. zal niet. zoals gemeld, in het Schuttershof te Goes, doch in het Schuttershof te Middelburg worden gehouden. MIDDELBURG. Vandaag. Electro „De wrede zee", 14 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Het grote avontuur", 14 j., 8 uur; Boekhandel Van Benthem en Jutting: Antiek-tentoonstelling, 918 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Het zal je gebeu ren", (18 Jr.), 7 en 9 uur; Luxor: Pygmalion", (a.l.), 8 uur. GOES Vandaag Grand: Heidi", (a.L), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2