De verdwenen beeldjes Verbetering Zeeuwse lijn tussen Kruiningen en Vlissingen SIAMESE TWEELING MAAKT HET UITSTEKEND PROVINCIALE ZEEUWSE C O U R A N '1 ZATERDAG 12 DECEMBER 1953 ACTIVITEIT LANGS DE SPOORBAAN. Er komt volgend jaar een einde aan moeilijkheden bij Goes en Middelburg Als een reiziger op het traject Bergen op ZoomVlissingen comfortabel ïn een dieseltrein gezeten, de trieste grijsheid van de Kruiningsepolder in rijdt, valt hem, naast liet landbouwherstel waarvan de sporen in alle delen van de polder te zien zjjn, ook de activiteit bij het station Kruiningen Yerseke op. Rond het station is het een schilderachtige rommel, kenmerk van de wederopbouw. Stapels stenen, hout, zandhopen en werktuigen vor men hier de hulpmiddelen van de mens. Het stationsgebouw van Kruinin gen wordt geheel gerestaureerd en gemoderniseerd. De witbetegelde hal met de loketten voor de plaatskaar- tenverkoop is reeds gereed. De wacht kamer 2e klas is aanzienlijk vergroot en geriefelijker ingericht, dan voor de ramp het geval was. Dit is gedaan met het oog op de reizigers, die in de toekomst over Kruiningen Veerhaven Perlcpolder, naar Vlaanderen gaan. In de Krulningerpolder is het twee de spoor weer in gebruik genomen. Het tydens de inundatie herlegde eerste spoor wordt thans hersteld. Half December zal dit werk gereed zijn zodat er dan weer dubbel spoor ligt. Aan het herstel van het empla cement wordt gewerkt, doch het zal voorjaar worden, eer het alles gereed Het alcoholvraagstuk De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft, zoals is ge meld, de adviescommissie inzake het alcoholvraagstuk ontbonden. Deze adviescommissie was in 1948 "nge- steld met de opdracht de problemen verband houdende met het na-oorlog- se alcoholvraagstuk, in onderlinge sa menhang te bezien. Desgevraagd of eigener beweging kon de commissie de regering van advies dienen over te nemen overheidsmaatregelen, waardoor de verschillende belangen op dit gebied gecoördineerd kunnen worden en tenslotte zo nodig aan te geven welke wijzigingen in de wette lijke regeling van de kleinhandel in alcoholhoudende dranken dienen te worden aangebracht. Het besluit van de minister is, zo vernemen wij bij informatie, yegrond op practische overwegingen. De op dracht. die aan de ruim 'vijf jaar ge leden ingestelde adviescommissie werd gegeven, wordt te omvangrijk geacht. Het is de bedoeling dat thans twee commissies zich met de aspec ten van het alcoholvraagstuk zullen gaan bezighouden, Over deze com missies kan op dit ogenblik nog niets worden vermeld. KERKNIEUWS Afgevaardigden Synode. De classicale vergadering van IJzen- dijkc hee.' ds. J. H. van Beusekom, Hervormd predikant te Breskens. gekozen tot primus-afgevaardigde ter Generale Synode. Eerste en twee de plaatsvervanger zyn ds. M. J. W Schopenhauer en ds D. A. ten Haaft, respectievelijk Hervormd predikant te Schoondijke en te Hoek. Deze be noemingen gaan ;n op 1 Januari, 1954. Scheuring in Geref. Gemeenten De classis Barneveld van de Gere formeerde Gemeenten is in vergade ring bijeengeweest. Medegedeeld, werd, dat de gemeenten Ede, Eist (U.), Harderwijk en Veenendaal zich niet hebben ^kunnen verenigen met de beslissingen van de laatste generale synode van de Gereformeerde Ge meente inzake dr. Steenbok en in hun geheel uit het kerkverband zijn ge treden. Ook is een deel van de Geref- Gemeente te Rhenen uitgetreden. GEREF. GE5DEENTEN. Tweetal te Dordrecht: F. J. Diele- man te Yerseke en W. C. Lamain te Grand Rapids (V. S.van wie eerst genoemde is beroepen. Beroepen te Meliskerke: H. Lich tenberg te Rotterdam. Waar zijn onze .schepen? Aletta 10 v. Pladju n. Bangkok. Jagersfontein 11 te Port Elisabeth. Laertes 10 v. Surabaja n. Balikpapan. Polyphemus 11 te Penang. Schie p 10 Gibraltar n. Tunis. Sibajak 10 270 m. W. ten Z. Kangeroe Eil n Aden. Thalatta p. 10 Malta n. Landsend. Tomini 10 v. Labuan n. Sorong. Van Spilbergen 10 v. Matadi n. Baia Far- ta. Waterman 10 200 m. W.Z.W Monrovia n. Kaapstad. Westerdam 10 620 m. O. Kp. Race n. New York. Aldabi 10 v. Bahia n. Antwerpen. Chama (t) 10 rede Liverpool. Drenthe 11 v. Aden n. Balawan. Eos p. 10 Kp. Bon n. Oran. Maas 10 v. Lissabon n. Amsterdam. Malvina (t.) 1 Odw. Martinique n. Mara- caibo Nieuw Amsterdam 11 v. Southampton n. New York. Oranjestad 10 v. Funchai n. Plymouth. Str. Malakka 9 v Durban n Fremantle. Talisse 10 v. Southampton n. Port Said. Alphard 11 v. Antwerpen n. Rotterdam, 11 bij Vlissingen ten anker. Ampenan 10 v. Djeddah n Port Said. Arendskerk 10 v Manilla n Jolo. Dongedijk 10 v. San Francisio n. Cristobal. Friesland KRL p. 10 Gibraltar n. Bey routh Grootekerk 11 v. Genua n. Port Said. Ivoorkust p. 10 Vlissingen n. A'dam. Karimun 10 v. Amsterdam n. Antwer pen. Manoeran 10 v. Antwerpen n. Amster dam. Noordam 14 New York te Rotterdam ver wacht. Zuiderkruis 10 v. Amsterdam n. Nieuw- Zeetand. Delft 0 930 m. W.Z.W. Faya< n. A dam. Tjimenteng 9 740 m. Z.W. Sabang naar Lorenzo Marques. Tjibodas te Nunukan. Lang staat de trein niet stil in Kruiningen. De stationschef heft zijn spiegelei omhoog, zoemend trekt het treinstel op en verlaat weldra de zo zwaar getroffen polder op weg naar Goes. Ook daar zijn veranderingen op komst. Zoals bekend, zal het perron in westelijke richting worden ver plaatst. In- en uitgang komen dan ter hoogte waar zich nu de fietsen- loods bevindt. De overkapping blijft bestaan. Met het verplaatsen van het per ron in westelijke richting wordt be reikt, dat de reizigers, die uit de lich ting Bergen op Zoom komen, het per ron meteen kunnen verlaten, net als op het station Bergen op Zoorn het §eval is en dus niet, zoals thans in oes, moeten wachten tot de trein weer vertrokken is eer zij het perron kunnen verlaten. Omstreeks voorjaar 1954 zal het station Goes vernieuwd zijn. Hecht en sterk. Voort gaat het weer, over de Sloe- dam, waar ook hard is aangepakt. Door de stormvloed werd deze dam zwaar beschadigd, maar 10.000 ku bieke meter zand en de nodige hoe veelheid klei om het dyklichaam af te dekken, hebben ervoor gezorgd, dat de Sloedam er weer hecht en ste vig ligt, sterker dan voorheen het geval was. Middelburg, weer een plaats waar het station verbeterd wordt. De hal het plaatskaartenkantoor worden groter en moderner ingericht, vooral ook doelmatiger. Het front van het stationsgebouw zal iets worden ge wijzigd. Waar thans ramen zijn, ko men deuren, terwijl het tochtportaal geheel verdwijnt. Het eerste perron wordt 70 centimeter hoger, zodat de reizigers geen moeite meer zullen hebben by het in- en uitstappen. Het werk zal, naar men hoopt, ge reed zijn, eer de zomerdrukte in 1954 begint. Dan vertrekt de trein naar het kopstation Vlissingen, begin en eind van de Zeeuwse lijn. Arbeiders zijn er bezig het derde perron te slopen, waar een nieuwe goederenloods een plaats zal krijgen. In de loods komt een kantoor voor van Gend Loos en een douanekantoor. Hiermede wordt de in de oorlog vernielde loods, weike te genover de bocht in de Prins Hendrik- weg stond, definitief vervangen. Zo bouwen de spoorwegen aan de Zeeuwse lyn, welke omstreeks de zo mer van 1954 aangepast zal zijn aan het moderne reizigersverkeer. Op het station Vlissingen worden de fundamenten gelegd voor een nieuwe goederenloods. Operatie wellicht al binnen enige maanden De Siamese tweeling in het Leeuwarder Diakonessenhuis maakt het goed. De beide meisjes zjjn gezond en groeien al wat, zodat de betrokken artsen tot dusverre alle reden tot tevredenheid hebben. De gelukkige omstandigheid doet zich voor, dat geen enkele ziekelijke aandoening dwingt tot onmiddellijk operatief ingrijpen. De chirurgen kunnen nu rustig afwachten tot Folkje en Tietje de Vries Sterk genoeg zijn om zonder te groot risico een operatie te ondergaan. De doktoren zijn van oordeel, dat dit wellicht reeds binnen enige maan den mogelijk zal zijn. Een beslissing is hierover nog niet genomen, daar die afhankelijk is van de gezond heidstoestand en het weerstandsver mogen van de tweeling. Ook op deze beslissing zal men dus enige maan den moeten wachten. Welke inwendige lichaamsdelen de tweelingen gemeen hebben, weten de artsen nog niet. De babies zijn nog te klein en te teer voor een uit- ;ebreid onderzoek en na de bestu dering van het stofwisselingsstelsel heeft men ze met rust gelaten. De artsen zijn nog steeds zeer optimis tisch over het verloop van een even tueel chirurgisch ingrijpen en koes teren de verwachting, dat deze zal slagen. Gaat de operatie te zijner tijd door, dan zullen Leeuwarder chirurgen die verrichten. Het medisch centrum in Leeuwarden is wel van die omvang en kwaliteit, dat er geen medewer king van buiten af nodig, is, zoals bijvoorbeeld uit Groningen bf Leiden. Ook daar heeft niemand ervaring in het opereren van een tweeling, die gedeeltelijk aaneen gegroeid is. Er is in het geheel geen contact met de medici in Londen. De professor, die daar de scheiding heeft bewerkstel ligd, kan na dit ene geval evënrnm spreken van ervaring. Het persnu- reau Reuter heeft korte tijd geleden wel gemeld, dat de Londense specia listen hun ervaringen bij de operatie opgedaan, aan hun Leeuwarder col lega's zouden zenden, doch dit is (nog) niet gebeurd. Ook heeft men hier niet om die gegevens verzocht, want de doktoren verklaren, dat het mogelijk is deze operatie hier zelf „op te knappen". De tweelingen zijn Dinsdag een maand oud geworden. Zo op het oog zien ze er uit als andere babies, be halve dan het feit, dat ze „Siamees" zijn. Moord door vergif in Hengelo Bevestiging van vonnis geëist Voor het gerechtshof te Arnhem is ppnieuw twintig jaar gevangenisstraf geëist tegen de 34-jarige voorwerk- spinnei Ch. v. d. S. uit Hengelo, we gens moord en dertien jaar en vier maanden gevangenisstraf waarna ter beschikkingstelling van de regering tegen de 37-jarige fabrieksarbeidster A. W H., eveneens uit Hengelo, we gens medeplichtigheid aan moord. Beide verdachten zouden in overleg met elkaar besloten hebben om de vrouw van v. d. S. met rattekrun om het leven te brengen. Nadat het slacht offer was oveneden hebben beide ver dachten' ieder twee maal ontkend en twee maal bekend Zij hielden thans voor het Hof hun eigen onschuld vol, doch beschuldigden elkaar. Het ver hoor van de verdachten en de getui gen duurde zes uur. Daarna concludeerde de procureur- generaal dat het verhoor niets nieuws had opgeleverd De omstandigheden Vlopten volledig met de eerste afge legd. bekentenis Hij vroeg bevesti ging van de vonnissen, die door de rechtbank te Almelo zijn uitgesproken en waarbij ten aanzien van de vrouw rekening is gehouden met een vermin derde toerekeningsvatbaarheid. De verdedigers pleitten vrijspraak, omdat h.i. noch van moord, noch van medeplichtigheid iets was bewezen. Uitspraak over veertien dagen. De perrons te Middelburg liggen te laag, waardoor de reizigers moeite hebben met het in- en uitstappen. Schilderij enzwecdelzaak voor Leeuwarder Gerechtshof Een achttal schilderyen, toegeschre ven aan Rembrandt, Frans Hals. Wouwermans en andere bekende meesters, vormden Vrijdag de ach ter-grond in de zittingszaal van het gerechtshof te Leeuwarden, waar de grootste schilderijenzwendel, ooit in Drente gepleegd, in appel werd o'e- handeld. De Asser rechtbank had namelijk de gebroeders C. en J. de Z., kunst handelaren te 's-Gravenhage, ieder veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf met aftrek hun vader en de Arnhemse kunsthandelaar Th. S. ieder tot een jaar met aftrek. Slechts de Z. senior berustte in zijn vonnis. Deze zwendelzaak heeft zich in 1950 en 1951 hoofdzakelijk in Emmen afgespeeld, waar de gebroeders de Z. contact kregen met de predikant H. van L. uit Doorn, die zich liet verleiden, tegen onderpand van naar hem werd medegedeeld, waardevolle meesterstukken, gelden te verstrek ken tot een bedrag van brjna 90.000 Met vernietiging van het recht- bankvonnis eiste de procureur-gene raal mr. B. S. Besier, oplegging van dezelfde straf: drie jaar met aftrek tegen C. de Z. Tegen J. de Z. werd verlaging van de straf tot 2 jaar met aftrek geëist en tegen S. wederom een jaar met aftrek. Merkwaardig verschil. Een verschil tussen de hoogste en laagste inschrijver, zoals werd geno teerd by de aanbesteding van grond en drainagewerken door de dienst van openbare werken van Zwijn- drecht, zal slechts zelden zyn voor gekomen. De hoogste inschrijfster, fa. gebr Van Gilst uit Rotterdam, had voor dit werk ingeschreven met 25.360. De laagste inschrijfster, fa. J. P. Baas uit Capelle aan de LJssel meende echter dit werk voor 5450, dus voor ongeveer 20.000 minder, te kunnen uitvoeren. Soedanees parlement is pro-Egyptisch Alle afgevaardigden voor de twee Kamers van de volksvertegenwoordi ging in Soedan zijn nu gekozen. Van de in totaal 97 zetels bezet de Natio nale Unieparty die pro-Egyptisch is, er 46 en de Oemma-partij 22. Minstens, zes onafhankelyken zul len de Uniepartij steunen, zodat die van een absolute meerderheid in bei de Kamers verzekerd is. 9 Ongeveer 700.000 behoeftige en werk loze West-Berlijners zullen in Januari een kiló boter en anderhalf kilo melk poeder elk ontvangen als gift van de Amerikaanse regering. VAN ROSSEM'S MATROZENSHAG %/>CfLES^ FEUILLETON DOOR PATRICIA WENTWORTH 79 „Inderdaad blijkt dit niet uit de ver klaring van mevrouw Mayhew, maar juffrouw Cray heeft er tegenover mij wèl melding van gemaakt. Ik vroeg haar of ze wist wat er in stond en ze geloofde, dat het bepaalde mededelin gen bevatte over de door mevrouw Lessiter getroffen beschikkingen." „Zei Rietta, dat het stuk in kwes tie tijdens haar gesprek met Lessiter op tafel lag?" „Niet ir zoveel woorden, maar ik heb zeker de indruk gekregen," ver klaarde juffrouw Silver, voorzichtig als steeds. „Nu dat kan belangrijk zyn," meen de March, ,héél belangrijk, inderdaad. Wilt u haar misschien opbellen en vragen of het memorandum daar werkelijk, zodat zij het kon zien, heeft gelegen?" „Ja, dat kan ik wel doen. De tele foon is in de eetkamer; ga maar mee." Toen Rietta met haar diepe stem de oproep beantwoordde, kon nie mand oc' maar vermoeden, hoe ang stig ze het toestel van de haak had genomen De stem van juffrouw Sil ver, zo kalm en vriendelijk, verjoeg echter voor een ogenblik alle vrees. „Ik hoop, dat ik u niet stoor, maar bij uw beschrijving van het gesprek op de bewuste avond noemde u een zeker memorandum. Hebt u dat stuk werkelijk gezien?" „Deze vraag bracht Rietta het to neel van de noodlottige avond weer voor de geest. Ze zag de plagende glimlachende James, hoorde hem over haar brieven, „jonge liefdesdromen", praten... en toen over het memoran dum van zijn moeder, dat sommige mensen maar wat graag eveneens tot as zouden hebben zien verteerd. Ten slotte Catherine's wanhopige mede deling aan de telefoon, dat Lessiter „dat ellendige memorandum" had ge vonden. 't Was alweer gedaan met Rietta's gemoedsrust. Voor haar ging het nu tussen twee personen, die ze zoveel mógelijk moest beschermen, Cathe rine en Carr. Rietta Cray had ook nu, als altijd, zichzelt volkomen uitge schakeld. Ze probeei'de haar gedach ten een vaste richting te geven, uit te maken wat ze veiüg zou kunnen vertellen. Intussen had juffrouw Silver de vraag herhaald. ..Hebt u dat stuk ge zien?" „Ja", klonk het antwoord. „Kunt u het zo ongeveer beschrij- „Het bestond uit een heleboel vel letjes; ze waren blijkbaar opgevou wen om in een enveloppe te steken, maar toen er weer uitgenomen. De enveloppe lap- daar en de velletjes pa pier waren half opengevouwen. Ik herkende de hand." „Dank u wel," zei juffrouw Silver, het toestel weer ophangend en zich tot Randal March wendend met de vraag: „Heb je het gehoord?" „Ja," antwoordde hij. Juffrouw Crook bracht de thee bin nen en deelde later aan haar vriendin, mevrouw Grover, mede, dat de hoofd commissaris zulk een keurige meneer was en zo beleefd. ..maar hij hield blijkbaar niet erg van thee en van ge bak. dat toch ~o goed was uitgevallen, al zeg ik het zelf." Onder deze om standigheden duurde de thee-ceremo nie naar kort en toen March voor een derde kopje bedankt had, kuchte juf frouw Silver by wijze van introductie tot een dringend verzoek. „Ik zou je een gunst wiilen vragen, Randal," sprak ze bescheiden. .Welke gunst?" vroeg hy glimla chend. „De helft van mijn konink rijk?" „O, ik hoop. dat ik nooit iets on mogelijks zal verlangen." „Nu taakt u me werkelijk onge rust. Zgtu't maar dadelijk a.u.b.l" Op haar beurt glimlachend, ant woordde zij: „Och, 't is eigenlijk iets heel eenvoudigs. Ik zou zo graag de studeerkamer op Melling House eens zien." „Hm, dat zal aanleiding geven tot praatjes." „Maar beste Randal, geloof je heus, dat er nu niet gepraat wordt?" „Ja, natuurlijk praten ze, maar ik ben bang, dat ze dan over een soort complot of hoe u het noemen wilt tus sen u. Rietta en mij zullen spreken." „Als de mensen praten willen kun jë ze onmogelijk 't zwijgen opleggen; vooral niet in een dorp." „Maar wat denkt u te bereiken? Drake is gew .ldig ijverig en zal alles wel met de microscoop hebben onder zocht." „Daar twijfel ik niet aan," zei juf frouw Silver en tenslotte bezweek hij voor haar vriendelijke, maar vast- h< .idende blik. „Goed dan, maar u brengt me ln een moeilijk parket. De hele zaak be nauwt me zozeer, dat ik helemaal niet weet, wat ik feitelijk moet doen of laten." „Maar beste Randal...!" Wordt vervolgd i HOCKEY Middelburg-dames kunnen weer tweemaal winnen. De 2e klasse A van de K.N.H.B. waar het eerste herenteam van Mid delburg in uitkomt heeft een vrije dag. Voor de Commissie van Bijstand Zuid-Nederland spelen: Dames: Warande I—Waalwijk II; Forward LUPelikaan II: Push UI -Breda II. Middelburg speelt op het neutrale veld van Tempo te Ber gen op Zoom. de uit- en thuiswed strijd tegen het Tilburgse Were di, ook hier moeten de Middelburgse in staat zijn om 4 punten te verzame len. Heren: Tempo II -Middelburg EL, beide punten zullen wel in Bergen op Zoom blijven, hoewel de Middelbur gers de laatste tijd vooruitgang to nen. Voorts spelen in die afdeling Pelikaan IIBreda III en Push IV Cadetten EL. Voor de Landelijke Veteranenbe- ker spelen; P.W.Amersfoot; Hur leyH.G.C.; GooiDeventer. Mid delburg heeft vrij. DAMMEN Anderson in voorronden van persoonlijk kampioenschap. Om de Nederlandse titel 1954. De voorwedstrijden om het per* soonlijk damkampioenschap van Ne derland zullen beginnen. Om het ge- westelyk kampioenschap nemen de volgende spelers deel: F. Okrogelnik, Hoensbroek. kampioen van Limburg, A de Graag, Heusden, kampioen van Noord-Brabant en L. Anderson, Goes, kampioen van Zeeland. De winnaar van dit dubbel ronde-tournooi zal uitkomen in de finale van het natio naal kampioenschap. Zondag 13 De cember speelt Anderson met zwart tegen Okrogelnik. De wedstrijd wordt gespeeld in Den Bosch. Op 19 De cember speelt hij in Den Bosch met zwart tegen De Graag en met wit tegen Okrogelnik. Op 9 Januari speelt de Zeeuwse kampioen tegen De Graag en wel te Goes. De Graag is een geducht speler, die meermalen deelnam aan het nationaal kampioen schap. Okrogelnik is 'voor Anderson een onbekende. HANDBAL In Goes binden Tonido en Hellas de strijd aan. Het programma voor de eerste klasse Zuid heren van het Nederlands Handbal Verbond vermeldt de wed strijd Tonido—Hellas. Hellas is on betwist de sterkste, maar in een plaat selijke ontmoeting is alles mogelyk. Toch heeft Hellas de beste papieren, voor deze wedstrijd. Bij de dames staan op het program ma de wedstrijden EindhovenLEW en SwiftWHV. Het programma voor de afdeling Zeeland luidt: Dames eerste klasse: Olympus— Walcheren; De Zeeuwen I—E.M.M.; VolhardingHellas II. Heren eerste klasseOlympus- Hellas HI. Meisjes junioren: De Zeeuwen Hellas. Jongens junioren: MarathonHel las TI. Torido II Hellas II. Tijdens het Kerstweek-end en Nieuwjaar zullen geen competitie wedstrijden worden gespeeld in de af deling Zeeland. Korte Sprintjes HET NEDERLANDSE dames ta feltennisteam heeft te Nijmegen met 5h van de Belgische damesploeg verloren. Amsterdamse Beurs 10 Dec. 11 Dec. Bank van Ned Gem. 4% 108% 108% Neder! nd 1951 13%) IO21/4 Nederland 1948 (3%) 993/s 99% Nedeland 1947 (3%) 3 99% 99% Nederland 1937 3 97 97% Dollarlening 1947 3 pet. 96% 96% Investeringscertificaten 3 100% .00% Nederland 1962-64 3 1003/j 100% Nederland N.W.S. 2% 80 79% Ned. Indië 1937 A 3 98% 98% Grootboek 1946 3 98% 98% Nat, Handelsbank 117% 117% Ned. Handelmij. 167% 167% A.K.U. 180% 179% Bergh's en Jurgens 286 285% Calvé-Delft 137 139 Centrale Suiker 182 182% Kon. Ned. Hoogovens 169% 170 Unilever 226% e.d 225% Ned. Kabelfabriek 230 229% Philips 198% 201% Wilton-Feijenoord 181 181 Billiton i 298 Kon. Petroleum Mij. 349% 350% Amsterdam Rubber 94% 95% Holland Amerika Lijn 147% 148% Kon. Paketvaart 124 124% Rotterdamse Lloyd 130% 131% Ned. Scheepvaart Unie 137% 137% Stv. Mij Nederland 146% 146% H.V.A. 114% 1163,4 Deli Mij. 99 98% Baltlmore-Ohio 21 21 Missouri K.T. 4% 4% 19% New York Central 19% Pennsylvania 19% 19% Anaconda 32% 32% Bethlehem Steel 51 e a 503,4 Genera Motors 60% '9% Intern Nickel 65% 64% Republic Steel 49% 49 U.S. Steel 39% 39% North American Cy. 22% 22 Midcontincntal 60% 62% Shell Union 75% 75% Tide vVater 203/, 20% Kon. 'Vlij De Schelde NB, 105% HOOG EN LAAG WATER 13 December u N.A.P. U. N.A.P, U. N.A.P U.-N A P Vlissingen 6.23 1.61 19.04 1.73 0.03 1.43 12.49 1.97 Terneuzen 6.54 1.83 19.29 1.96 0.33 1.62 13.19 2.00 Hansweert 7.19 1.93 20.03 2.09 1.13 1.77 13.56 2.15 Zierikzee 7.38 1.20 20.17 1.44 1.16 1.12 13.35 1.50 Wemeldinge 8.01 1.40 20.33 1.64 1.18 1.35 13.52 1.78 14 December - 1.74 Vlissingen 7.23 1.54 20.10 1.72 0.59 1.38 13.48 Terneuzen 7.52 1.76 20.33 1.93 12.9 1.56 14.18 1.95 Hansweert 8.17 1.86 21.06 2.06 2.07 1.72 14.54 2.10 Zierikzee 8.34 1.15 21.21 1.41 2.09 1.06 14.31 1.46 Wemeldinge 8.57 1.34 21.36 1.60 2-.14 1.31 14.49 1.73 Breskens 6 minuien eerder boog en laag watei ten opzichte van vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 8