PREDIKBEURTEN ieuws uit Walcheren KIPPEN, KONIJNEN EN DUIVEN IN OUDE VLISSINGSE KAZERNE ,DE WREDE ZEEEN HEIDI DOMINEREN ZATERDAG 12 DECEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE 0.0 V li A Vlissingen Propaganda-avond van Buurtverenigingen Opvoering van toneelspel „Vader Landman" Een behoorlijk bezet Concertge bouw heeft gisteravond genoten van de opvoering van een toneelspel „Va der Landman" op een propaganda- avond van de buurtverenigingen Bad huisstraat en omgeving en Coosje Buskenstraat e.o. m Vlissingen. De voorzitter van de buurtvereni ging Badhuisstraat e.o., h\ J. R. de Waard, sprak een welkomstwoord namens beide verenigingen. Het to neelspel „Vader Landman" in drie bedrijven, geschreven door Adriaan Klijssen, bleek een behoorlijk speel baar stuk, dat goed voor het voet licht werd gebracht. De regie was in handen van de heer G. S. Knegt en zijn speelsters en speler hebben zich waarlijk alle moeite gegeven om dit drama van het boerenland voor de toeschouwers te doen leven. Nora Biemans, de huishoudster van Ste ven Landman, is van tafel en bed ge scheiden van de hofmeester Lieven- daal. Aanvankelijk meende zij bij hem het huwelijksgeluk te kunnen vin den, nadat zij met haar zoontje ver laten was. Maar Lievendaal blijkt een dronkaard te zijn, die haar ui ter. mate slecht behandelt en in haar wan hoop vlucht zij naar het dorp, waar de vader van haar kind vandaan kwam. Hier is de waarheid over haar levensgeschiedenis slechts aan enke len bekend en dan nog maar gedeel telijk. Het stuk handelt dan over de vele verwikkelingen Lievendaa' wordt vermoord in het huis van Boer Landman, die haar als huishoud ster aanneemt. Hoe deze boer moet vechten om haar énders te zien als een oudere dochter, hoe zijn kinde ren tegen deze huishoudster en haar zoon in opstand komen, wordt op overtuigende wijze in de verschillen de scenes uitgebeeld. In het algemeen kan gezegd wor den, dat de spelers zich stuk voor stuk goed in hun rol hebben inge leefd. Dat het publiek dankbaar was voor de gevoelige en goede vertolking bewees het hartelijk applaus. De heer De Waard sprak het dankwoord en er waren prachtige bloemen voor de dames. Een avond, waarmede de buurtverenigingen eer inlegden. Het slot bracht een gezellige samenzijn met dansen, waarbij de muziek ver zorgd werd door „De Constellations" Goed vertrouwen misbruikt. Bedrog om kralensnoer. In de omgeving van de Paarden straat te Vlissingen vond een bouw vakarbeider een gitten kralensnoer met gouden medaillon. Hij wilde deze vondst bg de politie aangeven, maar omdat hij ieder weekend naar huis gaat, verzocht hij zijn kostbaas dit voor hem te doen. Het was een kost baar snoer en het interesseerde de vinder wel, wie dat verloren zou kun nen hebben. Toen hij terugkwam, ver telde zijn kostjuffrouw hem, dat er iemand om was geweest, door de poli tie gestuurd en zij gaf hem de vor stelijke beloning van een rijksdaalder. De vinder, wie het niet te doen was om een geldelijke beloning, gaf een gulden voor de spaarpot van de kin deren. Maar hij vertrouwde het niet helemaal. Bij informatie bij de poli tie bleek het verhaal van a tot z on waar. Het snoer is door de politie in beslag genomen. Er werd proces verbaal opgemaakt en thans wordt onderzocht, wie het snoer verloren heeft. Rijwielen gestolen. Het is blijkbaar zaak om in Vlis singen goed op de rijwielen te letten. Bij de politie kwam aangifte binnen, dat er een fiets gestolen was. Korte tijd daarna werd het rijwiel opge spoord, waarbij bleek, dat onbeken den het eenvoudig hadden mee geno men en elders neergezet. Uit een por tiek bij een winkelier werd eveneens een fiets gestolen. Uit de Spuiboe- zem werd een oud damesrijwiel opge vist, waarvan de herkomst nog niet werd vastgesteld. Sint Nicolaas-bijeenkomst „Philatelica" In „Concordia" te Vlissingen werd de jaarlijkse Sinterklaas-bijeenkomst gehouden der Int. Ver. „Philatelica", afdeling Vlissingen. Aanwezig was ook de algemeen voorzitter, de heer P. L. Backer uit Den Haag. Na ope ning door de voorzitter, de heer A. Rorije, werd het afwisselende pro gramma vlot afgewerkt. Als bijzon dere attractie werden 4 interessante geluidsfilms vertoond, waarbij een over de vervaardiging van de Uno- postzegels. Verder werden er verlotingen ge houden, waarbij vele prijzen zowel op postzegel- als op culinair gebied wer den gewonnen. De heer Backer hield nog een toespraak, waarin hg zijn genoegdoening uitsprak over het feit, dat de afdeling Vlissingen in gestadigde bloei verkeert, dank zij de krachtige leiding van het bestuur en het enthousiasme der leden. Lezing over de haringvangst Vrijdagavond hield de heer H. J. Stuvel uit Voorburg in het Schelde- kwartier te Vlissingen voor de per soneelsleden van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" een cau serie met lichtbeelden over „Met de filmcamera op haringvangst". De heer Stuvel, die in 1948 met de „Scheveningen 49" op de haring vangst was gegaan, vertelde uitvoe rig over de voorbereiding en het van gen van de haring. De vele aanwezi gen kregen, mede door het na de pau ze vertonen van de film ,,'t Schot is te boord" een duidelijk beeld, hoe de Nederlandse vissers de „Hollandse nieuwe" aan de zee ontrukken. De heer J. Martijn, voorzitter van de Personeelsvereniging, sprak een openingswoord, waarin hij in het bij zonder de heer Stuvel welkom heet te. Vergadering Katholieke bouw vakarbeiders. Onder leiding van de heer J. v. d. Vate kwam St. Joseph, afdeling Vlis singen, in ledenvergadering bijeen. De agenda voor de a.s. bondsraad werd behandeld. Rector M. v. d. Togt hield een in leiding over het onderwerp „Gezin en Parochie". Met een woord van dank aan de in leider sloot de voorzitter deze bijeen komst. Middelburg Begroetingsavond „Jonge Kerk"-C.Q.A.K. Óp Dinsdag 15 December a.s. houdt de afdeling Middelburg van „De Jonge Kerk uitgaande van de Her vormde gemeente, een begroetings avond met de militairen van de C O A.K. De avond, welke een feestelijk karakter zal dragen zal worden ge houden in het Kerkcentrum op het Koorkerkhof te Middelburg. Vergadering P.v.d.A. Donderdagavond werd in het volks gebouw „De Gouden Poorte" te Mid delburg een vergadering gehouden van de afdeling Middelburg van de Partij van de Arbeid. Men besloot de heer 1. van Loo, lid van de gemeen teraad, te candideren voor het voor zitterschap van de vereniging tot ex ploitatie van „De Gouden Poorte". in de vacature, ontstaan door het over lijden van de heer J. de Ruijter. Na mens de secretaris, de heer C. B Helm, werd verslag uitgebracht van de onlangs te Goes gehouden gewes telijke jaarvergadering. D'e heer A Lagendijk besprak de gevoerde pro paganda. Brede aandacht werd geschonken aan de door het gewestelijk bestuur opgemaakte Candidatenlijst voor de a.s. Statenverkiezingen Dit bestuur stelt voor in alle kieskringen uit te komen met één en dezelfde lijst, wat betreft de eerst twaalf plaatsen en deze lijst in iedere kieskring af zonderlek aan te vullen met regi onale vertegenwoordigers. Vervól gens werd gediscussieerd over „Ge zinszorg op levensbeschouwelijke ba sis". Als afgevaardigden naar de vandaag te Goes te houden gew-te- lijke vergadering werden aangev «r n mevrouw M. van BovenWoudstra en de heer G. van Loo. Lezing en films over „Rayon". Voor leden en introduces van het „Natuurkundig Gezelschap" werd in een der zalen van het Schuttershof te Middelburg een film vertoond over „Rayon". Deze rolprent gaf een beeld van de fabricage dezer half-syntheti- sche vezelstof. De grondstof is de cellulose, afkomstig van naaldhout. Uiteindelijk krijgt men de cellulose in vezelvorm weer terug. Men kan er nu allerlei soorten kledingstukken van vervaardigen, maar ook kan de stof worden verwerkt in autoban den en worden er tandwielen van ge maakt. In de pauze konden de aanwezigen verschillende producten bezichtigen Daarna gaf de heer P. van Hoek een nadere uitleg van de film en tot slot beantwoordde hij nog een aan tal vragen. Werkzaamheden in Hofpleinkerk In de Gereformeerde Kerk aan het Hofplein te Middelburg is men mo menteel bezig enkele veranderingen aan te brengen. De wanden en liet. plafond van dit kerkgebouw, dat omstreeks de jaren '30 werd opge richt worden geheel in lichte kleu ren beschilderd. Tevens wordt de ver lichting van de kerkruimte ver nieuwd. Er komen in de kerk nu z.g. „schrjn- werperlampen" van verschillende soort en sterkte en enkele ,T.L. bui zen o.a. boven de kerkeraadsban- ken. De preekstoel krijgt een zg „frontverlichting". Als de nieuwe installatie gereed is, zal de kerkgan gers het lezen veel gemakkelijker vallen dan vroeger. Men verwacht, dat over ongeveer zes weken het werk voltooid zal zijn. De gemeente van de Hofplein-lwk houdt haar diensten zolang in de Noorderkerlt aan de Bogardstraat. Benoeming ouderlingen Tot ouderling in wijkgemeente V (ds. E. Sneller) te Middelburg) zijn gekozen de heren ir. S. G. Brummel en A. de Jong. leraar Chr. H.B.S., terwijl tot diaken werd benoemd de heer 'J. Z. S. Pel, arts te Middelburg. HULPVERLENING AAN .ALCOHOLISTEN In een der zalen van het volksge- bouw „De Gouden Poorte" te Middel burg sprak de heer W. den Baas, di recteur van het Consultatiebureau voor Alcoholisten te Rotterdam, voor leden en belangstellenden van de Ne derlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, over het onderwerp „Nieuwe aspecten van de hulpverlening aan alcoholisten" De heer Den Baas trad als spreker op, in plaats van de heer H. J. Krauweel. directeur van het Amsterdams Con sultatiebureau, die wegens ziekte ver hinderd was. Spreker gaf allereerst een overzicht van de verschillende vormen van al coholisme. die men thans kent en van de psychische storingen, die tot drank zucht kunnen leiden Daarna ging hij nader in op de tegenwoordig in ge bruik zijnde curatieve behandelings methoden. waarbij hij in het bijzon der wees op de Refusal-kuur. Voorts vestigde hij de aandacht op de werkgroepen van „Anonyme Alco holisten", waarvan er ook in Neder land o.a. te Rotterdam in navol ging van de Verenigde Staten, enkele zijn opgericht, die bijzonder nuttig werk verrichten. Na zijn causerie kreeg de heer Den Baas nog een groot aantal vragen te beantwoorden. De- heer A. J. Beren pas, die de leiding der bijeenkomst had. dankte de spreker voor zijn in teressant betoog. Domburg Bouw landhuisje aanbesteed. Te Domburg werd Dinsdag door de architect W J de Haan te Seroosker- ke onderhands aanbesteed het bou wen van een landhuisje te Domburg. Ingeschreven werd als volgt: fa. A. Jansen en Zn., Zoutelande f 21.467; fa. Jansen Domburg, f 21.200; fa. J. Ga- briëlse, Zoutelande, f 20.950; fa. J- Vreeke, Domburg, f 20.600. De gun ning werd aangehouden. Grijpskerke In Holland staat een Huis Te Grijpskerke werd door bemid deling van de blindeninrichting uit Zeist Dinsdag de film „In Holland slaat eèn Huis" vertoond. Voor de twee voorstellingen bestond grote be langstelling. Ambtsdragers In de Ned. Herv. Kerk te Grijps kerke werden de heren W. Blok en J. Franke Jacz. respectievelijk als ouderling en diaken gekozen. Koudekerke Zangdienst te Koudekerke wordt uitgezonden. Vrijdagavond a.s. zal de N.C.R.V. een uitzending geven van de in de Ned. Herv. Kerk te Koudekerke te houden zangdienst. De dienst begint om half acht. Aan het orgel zit de heer M Boekei. St. Laurens C.H.-Kieskring bijeen. Donderdagavond vergaderde de C.H.-kiesvereniging te St. Laurens onder voorzitterschap van de heer H. van Langevelde. Na de gebruikelijke opening en het voorlezen van de notu len, werden de namen genoemd voor het samenstellen der groslijst voor de a.s. Statenverkiezingen. Vervolgens werden verschillende actuele proble men besproken en gemeentezaken be handeld, waarbij de heren K. Wouter- se en J. Koole Dz., respectievelijk wet houder en gemeenteraadslid van St. Laurens de nodige toelichtingen ga ven. Schip bij Dishoek aan de grond en weer vlot Het Poolse s.s. Jcdnosc Robotnic- za", dat Vrijdagmorgen ter hoogte van Dishoek op de Westerschelde aan de grond liep. is Vrijdagmiddag op eigen kracht vlot gekomen De sleep boot „Goeree" was uitgevaren, maar behoefde geen assistentie te verle nen. Het schip was op weg van Ant werpen naar Stettin en heeft <le reis voortgezet. Auto over de kop in de Saspolder In de Saspolder op Schouwen-Duive- land is Woensdag tegen de avond een personenauto door te veel naar links uitwgken van de dgk afgegleden, over de kop geslagen en in de sloot terecht gekomen. De inzittenden, o.a. de heer en mevr. Van N. en mevr. Van E. uit Nieuwerkerk werden licht gewond. Causerie over Zuid-Afrika Voor de afdeling Middelburg van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen hield Vrijdagmiddag voor een uitzon-* derlijk talrijk gehoor de heer G. Bal- lintrjn een causerie met lichtbeelden over Zuid-Afrika. De vergadering was meer dan voldaan over het ge bodene en er klonk na afloop een zeer hartelijk applaus. Mevrouw Everwijn-Behage dan k te ais voorzitster de spreker voor de bijzondere middag, die hij zijn talrijk gehoor bezorgd had. Examens. Te Den Haag slaagde voor het examen Gemeente-Financiën I de heer J. L. G. van den Broecke, amb tenaar ter secretarie te Heinkens- zand. Geslaagd voor het eindexamen pla no Cl en schoolmuziek C2 van net Koninklijk Conservatorium voor mu ziek, de heer C Schjjve te Oostburg leraar muziek aan de Rijkskweek school te Middelburg. De heer C. W. Janse, ambtenaar ter Provinciale Griffie te Middelburg, slaagde voor het te 's-Gravenhage gehouden examen Gemeente-Finan ciën (le deel). Te 's-Gravenhage slaagde voor het eerste deel van het examen Gemeen- te-financiën, de heer J. Marijs, amb tenaar ter secretarie te Vlissingen. Collecten. De collecte in de Ned. Herv. kerk te Scherpenisse voor de kerkvoogdij heeft 56.97 opgebracht. GOEDE KWALITEIT Burgemeester Kolff opende provinciale tentoonstelling Ouder grote belangstelling werd Vrijdagavond om half acht in de Wil lem III kazerne te Vlissingen dc provinciale tentoonstelling van pluim vee, sierduiven en konijnen geopend. Deze tentoonstelling is georganiseerd door de Waleherse Tentoonstelling» Combinatie. De voorzitter, de heej J. Christianas, heette namens de Waleherse fok verenigingen In het bijzon der de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolf! welkom en las vervol gens de namen van de deelnemers op, die in aanmerking kwamen voor de medailles. Hierna voerde burgemeester Kolff het woord. Spreker achtte het ver heugend, dat een combinatie van ver enigingen tot stand was gekomen, met als resultaat deze tentoonstelling „Men kan", zo merkte hij op, „veel van elkaar leren door elkaar te hel pen. Deze samenwerking is toe te juichen". Burgemeester Kolff consta teerde, dat na de oorlog de liefheb berij om dieren te houden Is toegeno men „Hier", zo ging hij voort, „kan men zien, dat velen van deze liefheb berij iets bijzonders hebben gemaakt. Er wordt gestreefd naar het besie. dat te bereiken is". Met de wens, dat de Waleherse verenigingen ook in den lande een foed figuur zullen slaan, verklaarde e burgemeester de tentoonstelling geopend. Hierna sprak de heer M. W. van den Driest namens de Raad van Be heer en Toezicht op het gebied van pluimvee en pelsdieren. De heer Van den Driest wees op hetgeen thans in de provincie is oe- reikt. Helaas werken nog niet alle fokverenigingen samen, maar wel licht zal ait in de toekomst wel het geval zijn. Dan zullen er nog mooiere tentoonstellingen worden georgj seerd en gaat alles nog veel Beter', zei hij. Namens de Raad van Beheer wenste hij de organisatoren veel suc ces met de tentoonstelling. De aanwezigen bezichtigden ver volgens de tentoongestelde dieren welke in twee zalen zijn onderge bracht In het geheel zijn er 345 In zendingen. Kippen, krielkippen, konijnen en duiven, de beste vertegenwoordigers FILMS IN ZEELAND ZONDAG 13 DECEMBER. Ned, Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. Willenswaard Arnemuiden 10 ds. Sneller, 2.30 en. 6 dhr. Matze; Biggekerke 10 en 2 ds. Abbing; Gapinge 10 ds. Kloosterman; Grijpskerke 10 ds. de Boer, 2.30 ds. v. Woerden; Kleverskerke 10 ds. Ot- te; Kouderkerke 10 ds. Durkstra, 10 Jeugdk., 7 ds. v. Dijl, Vliss.str. 2.30 ds. v. Dijl; 't Zandt 10 ds. v. Dijl, 10.15 Jeugdk., 7 ds. Durkstra; Melis- kerke 2.30 ds. Maas; Middelburg Nw. kerk 10 ds. v. Woerden, 5 dr. v. d. Linde; Oostkerk 10 ds. Sneller (open deur zangd.); Electro-bioscoop j.0 ds. v. d. Linde (Jeugdk.); Nieuw- en St, Joosland 10 en 2.30 ds. Pjjnacker Hor dijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en li ds. Voorhoeve, 7 ds. Wagener; 9.30 „Concordia" Jeugdkerk; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. Muller, 2.30 ds. Durkstra; Seroosker- ke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Lau rens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. de Groot, 5 ds. Voorhoeve; En gelse Kerk 9.30 Kerk voor jongeren; Noorderkapel 9.30 (H.D.) en 10.45 ds. Oostenrijk; Havendorp 10 ds. Maas; Vrouwenpolder 2 ds. Theunissen; Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. Maas (jeugdd.); Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. Muller. Eglise Wallonne, Middelburg 10.30 dans l'Eglise mennonite: Monsieur le Pasteur Risseeuw. Geref. Kerk (Art. 31). Souburg 9.45 prof. Jager, 2.30 leesd.; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Hoekstra (H.A. en Dankz.); Vlissingen 8 leesd.; 4.45 prof. Jager; Zoutelande 10.30 en 2.30 ds. Hoekstra (H.A. en Dankz.). Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen (Voorb. H.A.); Dom burg 10 ds. Pontier, 2.30 leesd.; Ga pinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijps kerke 10 ds. Goumare, 2.30 ds. Boon; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Noorderk.) 9 en 10.30 (openb. Bel.) ds. v. Til, 2 ds. v. d. Schaaf, 5 ds. Brederveld; (Luth. Kerk) 7.15 ds. Spoelstra; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brer derveld (H.A. en Dankz.); Oostka pelle 10 en 2.30 cand. Vollenhoven; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 ds. Boon, 2.30 ds. Meister; Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 10 en 2.30 (Voorb. H.A.) ds. Jager; Westkapelle 10 ds. Meister, 2.30 ds. Pontier. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Vrijdag 18 Dec. 7.30 ds. Aan- geenbrug. Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 leesd. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remon- strantenkring. Vlissingen 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gein. Middelburg 5 ds. Johannes (H.A.); Vlissingen 10.15 ds. Johannes (H.A.). Doopsgezinde Gemeente. Middel burg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgemeeente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. dienst, 4 openl. samenk., 7.30 Verlos- singssamenk. o.l.v. Kapt. v. Greven; Vlissingen 10 heil.dienst, 7.30 Verlos- singssamenk. o.l.v. Kapt. v. Ameron- gen. Donderdag 8 Adventsdienst. Herv. Evang. Vlissingen „Concor dia" 10 en 5 dhr. v. Herlt. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen Willem in-kazeme 10 en 5 dhr. v. d. Kolff. Voorts een oude bekende en luchtig amusement. Naar de roman van Nicholas Mon- sarrat werd onder regie van Charles Frend de film „De Wrede Zee" ge maakt, welke Electro (Middelburg) thans vertoont. Deze film is een suc ces geworden! De sobere en toch heroïsche strijd van de marinemensen tijdens de twee de wereldoorlog, gevoerd in de Atlan tische Oceaan, is in „De Wrede Zee" voortreffelijk vastgelegd en het ver haal van Monsarrat levensecht, ontroerend en raak tot in details heeft op het witte doek niets aan waarde ingeboet. De geschiedenis van de beman ning der twee schepen „Compass Ro se" en „Saltash Castle" is een ware geschiedenis, zo'als duizenden zeelie den ook Nederlanders beleefd hebben en die in de film (uitstekend) vertolkt wordt door acteurs als Jack Hawkins, Donald Sinden en Denholm Elliott. Een tweede voortreffelijke film in het programma van deze week is „Heidi" (Grand, Goes), naar een ro man, hoewel vrij bewerkt, van Jo hanna Spyri. Een ontroerend ver haal, spelend tegen de majestueuze achtergrond van het Zwitserse land schap, van een weesje, dat door haar grootvader wordt opgevoed, doch na derhand door een tante in Frankfort wordt ondergebracht bij een welge stelde familie, waar Heidi als gezel schap moet dienen voor een invalide meisje. „Philatelica" viert tweede lustrum Op 31 Maart jj. bestond de afde ling Walcheren van de Internationa le Postzegelvereniging „Philatelica" tien jaar. Het vieren van dit feit werd destijds in verband met de wa tersnoodramp uitgesteld. Het jubi leum zal nu op bescheiden schaal wor den gevierd met een filmavond in het volksgebouw „De Gouden Poorte' te Middelburg, op Donderdag 17 De cember a.s. De afdeling Walcheren bestrijkt het gehele eiland, behalve Vlissingen. waar de philatelisten zelf een afdeling hebben opgericht. Mo menteel heeft men een ledental van ruim 80 en er zit een kleine stijging in dit cijfer, dat gedurende de oor log zelfs meer dan 100 bedroeg. De vereniging heeft het plan om binnen kort weer enkele postzegeltentoon stellingen te organiseren, in samen werking met de zusterafdelingen Vlissingen en Goes. Waar deze expo sities gehouden zullen worden, is nog niet bekend. Het bestuur van de afdeling Wal cheren is thans_ als volgt samenge- ijce~ steld: de heren J. de Ruijter, voorzit ter, F. E, Appel, secretaris, beiden te Middelburg; J. Biezen, penningmees ter te Souburg; R. A. Bastiaanse en A- A. Theune, leden, beiden te Mid- meentei'aad zal worden gehouden, delburg. Vlissingen, 11 December 1953. Met name het spel van Elsbetb Sigmund als Heidi is verrassend zui ver en deze film telt dan ook vele bijzonder knappe scènes, waarin voorts een groot aandeel hebben Isa Grünther (uit de film Louise-Lot'.e) en de acteurs Theo Lingen en Willy Birgel. Een film om te gaan zien' Een oude bekende, de Nederlandse film „Pygmalion", draait in Luxor (Vlissingen) en degenen, die de ken nismaking op het witte doek met Li- lv Bouwmeester, Johan de Meester Matthieu van Eysden. Eduard Ver kade, Nel Oosthout en Wim Kan wil len vernieuwen, zullen daar zexer geen spijt van hebben. Het kostelijke verhaal van Bernard Shaw in deze Nederlandse versie is nog altijd ui termate amusant en afgezien van de „filmische" tekortkomingen in deze Nederlandse „classic", zullen velen aan ..Pygmalion" genoegen beleven „Het grote avontuur", dat op net zilveren scherm van de Schomvburg- bioscoop (Middelburg) door met na me Kirk Douglas beleefd wordt, speelt in de eerste helft van de vorige eeuw. Een verhaal van bonthanaë- laren, woudlopers en Indianen, le vend langs de boorden van de Mis souri. Een verhaal met opwindende gevechten, een Indiaanse schone en voorzien van véél romantiek. Een voor de liefhebbers onderhoudend filmproduct. Een tweede avonturenfilm, spelend evenwel in een ander werelddeel, is „De dief van Damascus" (Alhambra. Vlissingen). Eveneens boeiend en zo mogelijk nog kleuriger, met Paul Henreid in de hoofdrol. Een Oosters avontuur, met vele mysterieuze situ aties, die zich in technicolor aan het oog ontrollen. Luchtig amusement, zonder ingewikkelde problemen en derhalve aan te bevelen voor dege nen, die zich enkele uren pretentie loos willen ontspannen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Vlissingen is bij spoedgevallen te bereiken de heer G. J. M. de Greef, arts Badhuisstraat 121. tel. 2121 Te Middel burg is te bereiken de heer J. Z. S. Pel. arts. Rouaanse Kaai 11, tel. 2585. Te Kou dekerke Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer L. Sloos, arts te Koude kerke. Middelburgsestraat l tel. K 1185— 231. Te Veere. Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer M. A v. d. Sluijs, arts te Veere. Markt A 155. teL K 1181— 271. Apotheken Vlissingen- apotheek J. H. M. v d. Sande. v.h. wed A. J. Ocken- burg. Badhuisstraat 22, tel 2066; Middel burg: apotheek v. d. Harst. Korte Delft 12. tel. 2789. Officiële Dublicaties. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat op Vrijdag 18 December 1953 des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de ge- van de verschillende soorten zijn op de expositie bijeengebracht. De Waleherse Tentoonstelling^ Combinatie wordt gevormd door ae Vlissingse pluimvee, sierduiven en ko- nijnenfokkersvereniging „Het Edele Ras", de Middelburgse Pluimvee-fok kersvereniging Middelburg en Om streken en de Pluimvee en Konijnen fokkersvereniging „Nut en genoe- §en" te Souburg. De tentoonstelling lijft geopend tot 13 December. Ereprijzen 1. Bronzen medaille, aangeboden door H.M. de Koningin voor het mooiste konijn, J. Nieuwdorp tc Souburg met een „witte Wener" ram. 2. De medaille, aangeboden door Z.K.H Prins Bernhard voor het mooi ste dwerghoen. J J. Antheunisse te Middelburg met een „zwarte Java Krielhaan. 3. Bronzen medaille, aangeboden door Z.E. de minister van landbouw voor de mooiste duif van dc tentoon stelling, A. Marinus te Oostkapelle met een „vedervoetlge Saksische rode eksterkropper". 4. Bronzen medaille aangeboden door de Commissaris der Koningin in Zeeland voor het mooiste grote hoen van de tentoonstelling, J. Sim pelaar te Middelburg met een ..Rhode Islands Reds haan". 5. Zilveren medaille aangeboden door de burgemeester van Middel burg voor het mooiste trio grote hoenders J. Simpelaar te Middel burg met „Rhode Islands Reds". 6. Zilveren medaille, aangeboden door de burgemeester van Vlissingen voor de mooiste duif op 2 na. J. Wan ders te Sluiskil met een „Engelse langsnavelige tuimelaar". 7. Bronzen medaille, aangeboden door de burgemeester van Souburg voor het mooiste trio dwerghoenders M. van IJsseldijk te Middelburg met een trio „Java kriel". 8. Beker, aangeboden door mr. A. Tieleman te Warnsveld, voor het mooiste grote hoen op 1 na, J. Sim pelaar te Middelburg" met een jonge hen „Rhode Islands Reds". 9. Beker aangeboden door „Het Zaadhuis" voor net mooiste dwerg hoen op 1 na, P. Simpelaar te Mid delburg met een witte haan. 10. Beker aangeboden door „Nut en Genoegen" Souburg voor de mooi ste duif op 1 n^, P. vrolijk met een blauwe „Hollandse kropper" duif. 11. Beker aangeboden door „Het Edele Ras" Vlissingen voor het mooi ste konijn grote rassen, indien geen winnaar van ereprijs no. 1 Anders op 1 na de mooiste. M. Pierens te Sou burg met een jonge voedster „Vlaamse reus" wit. 12. Beker voor het mooiste konijn middenrassen. Indien geen winnaar van ereprijs no 1. A. A. Crucq met groot „Zilvers" licht zwarte jonge voedster. 13. Beker voor het mooiste konijn klein-, dwerg-, kort- of langharige rassen, indien geen winnaar van ere prijs no 1, J. Mulder met jonge brui ne ram „Rex". MARKTBERICHTEN VISMIJN VFERE. 11 Dec Aangevoerd: 148» kg. export garnalen 1,05—1,25: 9 kg schar 25: 26 kg. rog 31; 1 kg. zalm 2,41. VEILING GOES. 11 Dec. Bloemkool A 36—54; A II 28 —40; 3 i 18; afw. 23—27; Spruiten A 1 29—35; A O 32 B I 15—17 WiUof A I 40—45; A H 34: B I 29—32; afw 14—24; Kropsla B 1 4 Gr Savoye kool 915; Roöt kool 6; Witte kooi 5: Boere kool 9 -13. Andijvie 2434; Knolselderij 817; Veldsk 34; Prei 10—13; Uien 2—3; Bos- selderij 8: Druiven 1.65—1.68. VEILING MIDDELBURG. II Dei Aardappelen. Bintjes bonken 1180-12,10; grote 8— lx, 10. Fruit Golden Deliciou.- A 55; BC 49— 50; 1 50—52; keuken 23—36 Goudrenet ten A-> 3334, A 30; Be 22: 1 18—27; II 14, keuken 12—21; Jonatban A 44; BC 44; 1 16—34; keuken 21—30 Comtesse de Paris 41—46; i. 21; xeuker. 37. St. Re- my I 20. keuken 20 -22; uieser Wildeman 1 39; Appelen: Groninger Kroon keuken 18—19; Bellefleui I 12—16; 7-8; keu ken 515; Appelen vai en kroet 311; Peren va' en kroet 15- 20. Groenten: Bloemkool A 2156; B 14 34; C 824; D 811; Rode kool 511; Javoye kool 7—10; Boere kooi 3—6; Wit te kool 5—6: ÖosDeen 11 -20: Boskroten 28; öosramenas 68; Kroten per kg. 4—10: Andijvie 7—23; Prei 8—11. Sprui ten 1542; Spinazie 1537; Witlof 21— 57: Sla per stuk Wz—12; Veldsla per kg. 17- -35, Sla per kg 1351; Sladunsei per kg^ 58. Koolrapen 3—11; Uien per kg. VEILING TERNEUZEN. 11 Deo Bloemkool A 33—19- B 13—24- C 10; Andijvie 34—37; Rode kool 6—ll| Savoye kool 16-22; Waspeen 6-8; Prei 9—11; Knolselderij 2—7; Spruiten 31; Uien Witloi 43—46: n 27: Veldsla 40. Fruit Zoete appelen 12; Overige soor ten appelen 3—10; St. Remy keuken 16 VISMIJN BRESKENS. 11 Dec Aangevoerd: 579 kg. export garnalen 90—1.46; 148 kg schar 32—39; 10 kg. bot 16; 58 kg. schoi 32; 384 kg. wijting 1626; 2 kg. tong (grote) 2,84; kg. rog 40; 82 kg. kabeljauw 60—63: Doorgedraaide schardijn 5008Vi kg., door gedraaide haring 260.000 kg., per ton f 11,88.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3