Zeeuwsch-Vlaanderen dringt op handhaving bus Breda aan Zeeuwse Almanak SCHOUWEN-DUIVELAND KREEG HERSTELCOMMISSIE uitvin GOESSE HERFSTACTIE IS EEN SUCCES GEWORDEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 DECEMBER iao3 VERGADERING IN TERNEUZEN Argumenten zullen aan minister hekend gemaakt worden De onmiddellijk na de ramp van 1 Februari j.l. door de Z.V.T.M. ingelegde busdienst van Zeeuwsch-Vlaanderen via België naar Breda, waardoor een snelle en comfortabele verbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland ontstond, heeft zich in de betrekkelijk korte tijd van haar be staan steeds in een grote belangstelling van de zijde der bevolking van het gewest mogen verheugen En zo was dan ook zeker verklaarbaar, dat, nu deze dienst in gevaar is gekomen, de belangstelling voor de Vrijdag door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen uit geschreven vergadering in hotel „Rotterdam" te Terneuzen, teneinde de mening te kunnen horen van verenigingen en organisaties, dje bü het voort bestaan van de busdienst belang kunnen hebben, groot was. Vertegenwoordigd waren o.m. de Verenigingen van Burgemeesters, Se cretarissen en Ontvangers in Oost- en in West Zeeuwsch-Vlaanderen, de Vereniging van Werkgevers in de Ka naalzone, het N.V.V., de K.A.B., het C.N.V., de Vei'eniging van Breigoede- renfabrikanten, enkele middenstands verenigingen en Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer, de Polders en Waterschappen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. de Z.V.T.M- en de B.B.A De voorzitter, ir. C. A. L. Horst man, gaf bij de aanvang der bijeen komst een kort overzicht van de stand van zaken, waarbij hij wees op de on rechtvaardigheid, die naar de mening der Kamer weer over de streek dreigt te komen, indien, zodra de veerdienst PerkpolderKruiningen weer nor maal functionneert, de busdienst van Zeeuwsch-Vlaanderen naar Breda vervalt Door de Z.V.T.M. werd enige tijd geleden een aanvraag gedaan om in het bezit te komen van een defi nitieve vergunning tot het exploite ren van de busdienst, doch dit werd van hogerhand afgewezen, cp grond van het door de Belgische en de Ne derlandse Spoorwegen gegeven advies Er zou geen volstrekte noodzakelijk heid voor deze dienst bestaan. Intussen is echter gebleken, dat van Belgische zijde in feite geen bezwaar bestaat tegen het geven van een ver gunning en dat het de Nederlandse Spoorwegen zijn, die zich tegen een verdere exploitatie kanten. De heer Horstman wees vervolgens op de voordelen, welke de busdienst voor de reizigers biedt, als tijdwinst, niet overstappen, minder wachten, enz., en de grotere zekerheid bij mist en ijsgang. Aan de hand van hem ten dienste staande gegevens wees ir. Horstman'er op, dat voortbestaan van de busdienst in feite voor de N.S- slechts betekent, dat op het traject tot Breda per trein 6 reizigers, af komstig uit of zich begevend naar Zeeuwsch-Vlaanderen, minder zullen worden vervoerd, terwijl daartegen over ook voordelen voor de N.S. staan, doordat voor velen de reisgelegenheid wordt vergroot. Vele sprekers voerden hierna het w-ord, waarbij tal van argumenten vOor het handhaven van de busdienst werden aangevoerd. Zo werd er o.m. op gewezen, dat de busdienst voor ve len een verlossing uit het isolement betekent, zolang Zeeuwsch-Vlaande ren geen vaste oeververbinding heeft •en dat Zeeuwsch-Vlaanderen door de dienst voor velen elders in den lande wordt ontsloten. Werkgevers De voorzitter van de Kring van Werkgevers in de Kanaalzone, drs H. J. P. Verschaffel, verklaarde, dat bij de werkgevers unaniem de mening bestaat dat de dienst moet blijven bestaan, omdat deze van buitenge woon groot belang is voor het aan trekken en behouden van geschoold technisch en hoger kantoorpersoneel voor de industrieën. Voorts omdat de bewoonbaarheid van Zeeuwsch-Vlaanderen er door wórdt vergroot en omdat er mogelijk heden door ontstaan voor verdere in dustrialisatie en uitbouw Bovendien speelt hier een enorm psychologisch belang een rol. De vertegenwoordigers der vakbe weging wezen eveneens op de nood zakelijkheid van de busdienst in het belang van de werknemers, die el ders in Nederland woonachtig zijn en noemde deze van sociaal en econo misch, zowel als van cultureel belang. De heer F. A. van Rosevelt, die na mens de Vereniging van Burgemees ters, Secretarissen en Ontvangers in West Zeeuwsch-Vlaanderen sprak, bracht hulde aan de Z.V.T.M. voor het destijds genomen initiatief. Hij wees er echter op, dat, tijdens de vergade ring van de West Zeeuwsch-Vlaamse Vereniging van Burgemeesters, Se cretarissen en Ontvangers bleek, dat de meningen verdeeld zijn, omdat voor de bevolking in dat district de bus dienst naar Breda niet van zulk groot belang is, als dat voor het Oostelijk deel het geval is. Oostburg en Bier vliet toonden zich voorstanders van de busdienst, doch verder waren de gevoelens gemengd en sommigen vreesden, dat bij handhaving van de dienst de uurdienst van de N.S. in gevaar zou kunnen komen. Na nog enige discussie, waarbij ba ron H A. A. Collot d'Escury wees op het belang van de busdienst, mede met het oog op de arbeidskrachten van elders, die tijdens de bietencam pagne in Zeeuwsch-Vlaanderen werk zaam zijn, verenigde men zich met 'n voorstel van ir. Horstman om namens de aanwezige verenigingen en orga nisaties en enkele West Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten tot de minister van verkeer en waterstaat een schrij ven te richten, waarin de argumenten voor behoud van de dienst naar voren zullen worden gebracht en waarin zal worden verzocht, dat, indien de veer dienst KruiningenPerkpolder wordt hervat vóór de kwestie zal zijn afge handeld, een tijdelijke vergunning wordt verstrekt, opdat verbreking van de busdienst kan worden voorko men. Middelburgers mishandelden Vlissingse taxichauffeur Wegens mishandeling van een taxichauffeur te Missingen veroor deelde de Middelburgse politierech ter Vrijdag M. P. V. en A.R., bei den uit Middelburg en respectievelijk sloper en chauffeur van beroep, tot resp. twee maanden en een maand ge vangenisstraf. De els luidde tegen V. vier maan den en tegen R. twee maanden ge- gevangenisstraf. In de nacht van 25 October waren beiden in Vlissingen uit en om zich van de ene dansgele genheid naar een honderd meter ver der gelegen dancing te laten vervoe ren, bestelden zij een taxi. Voordat zij dit vervoermiddel verlieten, vielen zij de chauffeur aan en mishandelden hem. De taxichauffeur zag evenwel nog kans zijn auto op gang te bren gen en trachtte het politiebureau te bereiken. Onderweg zagen de heren evenwel kans hem tot stoppen te dwingen, waarna zij het hazenpad kozen, maar de vlucht baatte weinig, want Vrouwe Justitia wist hen wel te bereiken. Zal namens gemeenten coördinerend optreden Tijdens een vergadering van de Vereniging van burgemeesters en se cretarissen op Schouwen-Duiveland werd besloten tot instelling van een Herstelcommissie voor dit eiland. De ze commissie heeft zich tot taak ge steld op velerlei terrein coördinerend werk te verrichten en namens de ge zamenlijke. gemeentebesturen zo no dig bij verscheidene instanties stap pen te doen. VAN TOT Boter is nog steeds een gewild ar- tilcel voor de smokkelarij naar Bel gië. Dat blijkt wel uit de talrijke aan houdingen en het in beslag nemen van de laatste tijd. Te Sint Jansteen werd een Belgische vlasbevjerker be trapt, die 25 kg. echte Hollandse roomboter bij zich had. Een strop voor deze Belg, die een boete kreeg en bovendien de boter kwijt was. Een FRIETEN Het verrukkelijke van jong, érg jong zijn, is dat men niet geremd wordt door velerlei fatsoensoverwe gingen als het er om gaat een verlan gen te stillen of een wens te doen vervullen. Of althans om pogingen in die richting te ondernemen. Kinderen kunnen schaamteloos zijn, maar de charme van hun schaamteloosheid is, dat ze het on bevangen zijn en veelal onbewust Kinderen bedelen met een vrijmoe digheid, die een Haagse bedelaar hen niet zou verbeteren, hetgeen een da me in Terneuzen ondervond. Ze had zich voor een etalage op gesteld. toen zich plotseling iets kleins voor haar plaatsteHet was een wat smoezelig aandoend jochie, dat zich gemaklcelyk op een stenen rand. onder het winkelraam aange bracht, installeerde om vervolgens de winkelende dame op zijn gemak te beschouwen. De dame trachtte nog te veinzen, de. knaap niet te bemer ken, maar toen hij zich met een door dringend stemmetje tot haar richtte, werd zulks uiterst moeilijk. Het jongmens draaide er niet om heen. Vrijmoedig tot haar opziend sprak het: Jlc 'heb toch zó'n zin in een zakje frieten" Het was voor de Vfouw een moei lijke situatie, maar ze redde zich er uit. tcant door het korte antwoord .Jk ook", liet het knaapje zich in de 'nog met zó lang geleden ontgroeide luren leggen. Want brutaal was hij niet. andere smokkelaar ontsnapte in het nachtelijk duister maar hij moest 20 kg. roomboter achterlaten. TOCH VAN HARTE WELKOM Sint Nicolaas is nu het land weer uit. Maar de kinderen denken met warmte aan hem terug en zij zien iedere dag aan het' nieuwe speelgoed en het lekkers, dat nog niet allemaal op is, hoe goed het bezoek van Sint geweest is. Maar Sint heeft altijd van verrassingen gehouden en dat be merkten ook de leerlingen van de openbare lagere school te Sint Phi- lipsland. Daar kwam een gift van spoortreinen, complete poppenkamers e.d. Sint liet weten, dat dit alles een schenking was van de kinderen van de schoolvereniging „Instituut Gooi land" te Bussum. Hoofd van deze schoolvereniging is de heer J. Odink. voor Sint Philipsland geen onbeken de. Natuurlijk was Sint erg trots op de trouwe helpers in Bussum. Zij heb ben dit alles zelf bijeen gebracht of, zoals de poppenkamers met toebeho ren, op de handarbeidlessen zelf ge maakt Hartelijk dank Bussum! Van de adopterende gemeenten in Noord-Holland kwam een grote ver rassing met Sint Nicolaas voor de Christelijke kleuterschool in Sint An- naland Een mooie verzameling speel goed. welke met grote vreugde ont vangen werd. GOEDE TENTOONSTELLING Onlangs werd te Axel een onder wijstentoonstelling gehouden onder de titel „Lepels, vorken, messen en tin nen gebruiksvoorwerpen" Niet min der dan 417 leerlingen van de ver schillende scholen kwamen een kijkje nemen op" de tentoonstelling. Hiervan waren 373 leerlingen van de 4 Axelse scholen en 44 leerlingen van de twee Zaamslagse scholen. De algemene in druk was. dat deze expositie zeer leerzaam en aantrekkelijk genoemd moet worden en een goed beeld gaf van de prestaties van de industrieën op dit gebied. LAATSTE LOODJES In de Kamperlandse haven zijn de laatste suikerbieten aangevoerd en vandaag zullen de bieten van het ba- venterrein opgeruimd worden. De aanvoer bedroeg ongeveer 28 millioen kilogram. De commissie zal een belangrijk deel van het werk overnemen, dat tot dusver werd verricht door de Stich ting „Nieuw Schouwen-Duiveland". Diepgaand overleg met deze Stich ting heeft er toe geleid, dat hierover volledige overeenstemming werd be reikt met het bestuur dezer Stich ting. Er zal in de toekomst met „Nieuw Schouwen-Duiveland" nauw samengewerkt worden. In de commissie hebben zitting ge nomen burgemeester A. A. van Eeten van Nieuwerkerk, burgemeester J, L. van Leeuwen van' Brouwershaven, burgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens van Renesse, burgemeester S. Francke van Kerkwerve en de se cretaris van Zierikzee, de heer Mul der. Kerstvacantie voor ouden van dagen. De ouden van dagen uit het ramp gebied worden in de gelegenheid ge steld, op kosten en door bemiddeling van het Rode Kruis, de Kerstdagen door te brengen in het Rode Kruis- hotel te Zeist. Dit is gedurende de week van 21 tot 28 December. C. Kuiper neemt afscheid. Naar wij vernemen zal Woensdag 6 Januari a.s. in een bijeenkomst in hotel „De Korenbeurs" te Goes af scheid genomen worden van de heer C. Kuiper, inspecteur van het L.O., die de dienst met pensioen gaat ver laten. Om drie uur wordt een bijeenkomst gehouden met gemeente en school besturen en vertegenwoordigers van de leerkrachten, waarna om vijf uur gelegenheid zal bestaan voor overige belangstellenden om afscheid van de heer Kuiper te nemen. Ir. Pannekoek 65 jaar Ir. J. C. Pannekoek, thans Raad gevend" Ingenieur te Den Haag, viert op 13 December a.s. zijn 65ste ver jaardag. Ir. Pannekoek is geruime tijd werkzaam geweest als Eerstaan wezend Ingenieur bij de Dienst der Zuiderzeewerken. Hij' werd op 13 Dec. 1888 te Zormemaire geboren. Na dat hij zijn studie in Delft had vol tooid, was ir. Pannekoek vavn 1904 1910 als tijdelijk opzichter werk zaam bij gemeenten, waterschappen en Rijkswaterstaat bij de uitvoering van waterbouwkundige- en bouwkun dige werken. Vervolgens was hij ach tereenvolgens werkzaam als landme ter en adj. ingenieur bij het Rrjks- toezicht op Spoorwegdiensten (1913 —1919), in 1919 volgde zijn benoe ming bij de Zuiderzeewerken. In 1926 wera ir. Pannekoek benoemd tot Eerstaanwezend Ingenieur bij de Zuiderzeewerken. In de periode 1937 1938 was hg als regeringsadviseur werkzaam in Mexico. Hij werkte daar aan verscheidene projecten van spoorwegbruggen. Toen hij in Neder land was teruggekeerd richtte ir. Pannekoek een advies-bureau op tot uitvoering van utiliteitsbouw. Hij legt zich thans toe op speciale dak constructies, die de bouwprgs verla gen. De heer Pannekoek werd in 1933 benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Dr. Willemse nam afscheid van Rotterdam-Zuid Welverdiende rust in Wassenaar Onder overgrote belangstelling nam Rotterdam-Zuid Woensdagavond afscheid van dr. A. Willemse, die twee en veertig jaar lang op de lin ker Maasoever zijn praktijk als huis arts heeft uitgeoefend. Dr. Willemse aanschouwde op 1 September 1881 te Oost-Souburg het levenslicht en verwisselde deze, zijn geboorteplaats, 18 jaar daarna met de hoofdstad des lands om aldaar zijn studie in de ge neeskunde aan te vangen. Het is meer dan begrijpelijk, dat de Rotterdammers dr. Willemse niet zon der meer lieten vertrekken. In de Ge reformeerde kerk aan het Putseplein namen zij afscheid van hem. Het hul- digingscómité had ruim elf honderd gulden bijeengebracht en het kon de scheidende arts daardoor een prachtig radio-toestel met pick-up en een aan tal kort- en langspeelplaten aanbie den. Velen, onder wie wethouder Hoge- -Andel, spraken woorden van waar- weg. pastoor Vijverberg en ds. Van del ing aan het adres van dr. Willem se, die in de volkrgke buurt zulk prachtig werk heeft ven*icht. „Een huisarts en vertrouwensman bij uit nemendheid", zei de pastoor en de wethouder herinnerde aan de moei lijke laatste dertig jaren tengevolge van de snelle uitbreiding van de ha venstad. Na twee en veertig jaren nuttig medisch werk in Rotterdam gaat dr. Willemsethans in het kalme Was senaar van een welverdiende rust ge nieten. Openluchtspel in Vlissingen Op een propaganda-avond in het Concertgebouw te Vlissingen deelde de secretaris, de heer C. A. Bikker, van het hoofdbestuur van de Bond van Buurtverenigingen mede, dat men plannen heeft om in de volgende zomer de activiteit van de buurtver enigingen te stimuleren. Dit'voorne men heeft o.a. geleid tot de voorbe reiding voor de uitvoering van een openluchtspel aan het einde van Juli, in welk spel flitsen te zien worden gegeven uit de geschiedenis van Vlis singen. Een en ander zal samenvallen met de beëindiging van de beplan- tingsactie van „Nieuw Walcheren" ook aan het einde van Juli volgend jaar. Een diamanten echtpaar Vandaag viert het echtpaar C. Vos en D. Vos Gunst, Schuitvaartgracht 131 te Vlissingen, zijn diamanten bruiloft. Eigenlijk is de juiste datum 13 December, maar vanmiddag komt de familie bijeen in het Verenigings gebouw aan de Beursstraat. Vadei (81) en moeder (84) Vos maken het beiden goed. Hun kinderen, 10 in ge tal, hun 33 kleinkinderen en 7 achter kleinkinderen zullen, samen met ver dere familieleden en vrienden onge twijfeld een prettige middag hebben. Het echtpaar heeft altijd in Vlis singen gewoond, waar het hoofd van het gezin, na als jongen eerst ver schillende ambachten te hebben be oefend, 30 jaar in de houthandel heeft gewerkt. Hij- is wat doof. maar ver der goed gezond Moeder Vos is zeer slecht ter been. Als Woensdagsmid dags de dochters bg moeder op be zoek komen en gezellig zitten te breien en te praten, gaat vader wan delen, zoals hij vertelde. „Daarbij kunnen ze me missen", was zijn com mentaar. OVERVLOEDIGE „GULDENREGEN" Uitkeringen overtroffen de verwachtingen „Da's een weekgeld, vrouw", zei een van de gelukkigen van de Goesse Herfstactie, die dezer dagen ruim acht en dertig gulden aan waarde bonnen in zgn brievenbus vond. En met hem waren er 2029 andere in zenders, die tezamen het kapitale be drag van 27.093.75 uitgekeerd kre gen. Voor /elen een buitengewoon welkom St. Nicolaasgeschenk, zodat in talrijke briefjes aan het comité enthousiaste bedankjes werden geuit. In een onderhoud met de voorzit ter resp. penningmeester van het co mité, de heren A. Vermaire èn W. J. Dominicus, hebben deze na afloop van de grote actie iets over hun be vindingen verteld. Het heeft de comi téleden menig nachtuurtje gekost om tien weken lang iedere avond de duizenden brieven te verwerken er waren dagen dat er 180.000 aan waardebonnen werden ingeleverd doch de actie is geslaagd. Tot tevre denheid van de deelnemende winke liers zowel als van de kopers. In het Zeeuwse C.B.T.B. houdt algemene vergadering. In Schuttershof te Goes. Woensdag 30 December a.s. houdt de Zeeuwse C.B.T.B. een algemene ledenvergadering in het Schutters hof te Goes. In de morgenvergadering zal de be groting 1954 worden behandeld, ter- w>;i vei der gelegenheid zal bestaan om allerlei vragen van principiële, or ganisatorische en practische aard te bespreken. Des middags zal ir. S. Herweyer, di recteur van de Rijksdienst voor Land- bouwherstel spreken over „De agra rische aspecten van het herstel van Zuid-West Nederland" (o,a. de af sluiting van de zeegaten.) T eraardehestelling dr. D. Schoute Onder grote belangstelling werd Vrijdagmiddag op de algemene be graafplaats te Goes ter aarde bè- stëld het stoffelijk overschot van dr. D. Schoute, die van 19021927 chi rurg te Middelburg is geweest. I Aan de grafkelder, 0welke bedekt was met een schat van bloemen, heb ben verschillende sprekers getuigd van de grote medische gaven en de bijzondere belangstelling voor de ge schiedenis der geneeskunde van dr. Schoute. Als eerste sprak een zwager van de overledene, mr. Van Viersen Trip uit Hilversum, die hem prees om zijn grote medische kennis waardoor hij op dit terrein ook een vraagbaak voor de familie was. Namens de Kring Walcheren van de Mij. tot bevordering der Geneeskunst, schetste dr. J. J. Okker wat dr Schou te voor de medische wereld in deze streek heeft betekend, terwgl mr, J. A. E. Rink, voorzitter van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen. waarvan dr. Schoute van 19211926 voorzitter was, herinner de aan de grote belangstelling, wel ke de thans overledene steeds voor het werk van het Genootschap aan de dag legde. Nadat mevr. Beintema uit Gronin gen nog namens de neven en nichten had gesproken, dankte mr, C. E. Mas- see uit Blaricum tenslotte namens de naaste familie. Record-visaanvoer te Breskens Woensdag werd te Breskens een re cord-visaanvoer genoteerd van 476 ton. waarmee het record van het vo rig jaar (412 ton) vrij aanzienlijk werd overtroffen. begin liep het nog niet zo vlot, doch langzamerhand ging het steeds beter. Er werd enorm veel verkocht een winkelier had berekend, dat zijn om zet ruim 27 meer was dan in vo rige St. Nicolaasperiodes en het publiek heeft ervan mee geprofiteerd. Terwijl begroot was dat 25.000 kon worden uitgekeerd, werd het bedrag uiteindelijk ruim 27.000. Het feit, dat er betrekkelijk weinig minder bonnen werden ingeleverd, dan uitge geven waren, bewgst ook wel dat de ze actie bij het kopend publiek is „ingeslagen". Hoewel van een enkele winkelier de medewerking niet altgd even enthousiast is geweest, mag toch ge constateerd worden, dat alles goed is verlopen. Ook de pessimisten die wel eens geuit hebben, dat deze actie geen stimulans zou betekenen om naar Goes te komen, hebben zeker ongelijk gehad. Iedereen heeft kun nen constateren, dat het in de afge lopen weken geweldig druk is ge weest, terwijl de woonplaatsen van de inzenders leerden, dat uit alle de len van Zeeland en zelfs daarbuiten het publiek naar de Ganzenstad is ge trokken. De Goesse middenstand kan tevre den zijn over St. Nicolaas 1953 en de gelukkige inzenders niet minder. En daar gaat het uiteindelijk om! Noodkerk voor bewoners van barakkenkamp Tevens geschikt voor verenigingsgebouw Maandag a.s. zal In het nooddorp Nieuwerkerk-Ouwerkerk begonnen worden met de bouw van een nood kerk. Het initiatief hiertoe werd ge nomen door de kerkvoogdijen van de Nederlands Hervormde Gemeenten te Ouwerberh en Nieuwerkerk. Het noodgebouw zal tevens ge bruikt kunnen worden als vereni gingsgebouw en zo nodig als schoolgebouw. De burgerlijke gemeen, ten hebben volledige medewerking toegezegd. De stichting van het noodgebouw betekent voor de bewoners van de barakken verdrevenen uit de Vier- bannenpolder een uitkomst Tot nu toe moesten de kerkdiensten ge houden worden in een schuur, welke daartoe welwillend werd afgestaan door een particulier, die thans ook de bouwgrond voor de noodkerk belange loos heeft afgestaan. Bovendien oe- tekent de totstandkoming van dit noodgebouw, dat wellicht reeds met Kerstmis in gebruik genomén zal kun nen worden, dat het gemeenschaps leven weer tot ontplooiing zal kun nen komen. MIDDELBURG Vandaan Electro: „De wrede zee" (14 jr.) 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Het grote avontuur", (14 jaar). 8 uur; Boekhandel van Benthem en Jutting: Antiek tentoonstelling. 918 uur; „De Vriendschap": Chr Emigratie Centra le. Australië-middag 2.30 uur. Morgen Electro: als vandaag, 3.30, 7, en 9.15 uur: Schouwburg: als van- VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De .dief van Da mascus", (14 jr.). 7 en 7 uur- Luxor: .Pygmalion" (a.l.), 7 en 9 uur; Con certgebouw: Toneelavond M.U.L.O. en Zeevaartschool" 8 uur Morgen Alhambra: als vandaag. 3, 7 9 uur; Luxor: als vandaag, 3. 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: „Heldi". (a.l.), 7 en 9 uur Morgen Grand: als vandaag. 7 en 9 uur. „Strijd om Apachepas". (14 jr.), 3 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2