KAPPIE EN DE TRIL-MAGNEET Kapitaalkrachtige ondernemingen hebben kansen in Ethiopië mm GEEN OMBUIGING VAN HET BELEID, ALDUS MINISTER PRACTISCHE CONSEQUENTIES VAN DE HUURVERHOGING RODENT °oodt Dp verdwenen beeldjes 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 DECEMBER 1953 PRINS BERNHARD VERTELDE OVER ZIJN REIS „Nog nooit uitgenodigd voor een goodwillreis naar Indonesië" (Van onze Haagse reaacue; „Ik ben nog nooit uitgenodigd", beantwoordde Prins Bernhard de jour nalistieke vraag van een Indonesische collega, of Zijne Koninklijke Hoog heid het niet nuttig achtte ook eens een „goodwill-reis" naar Indonesië te maken. Die vraag werd gesteld tijdens een persconferentie in Den Haag, waar Prins Bernhard de Nederlandse en buitenlandse pers bijzonderheden ver telde over zijn bezoek aan Ethiopië. Het meest getroffen is de Prins ge weest door de Nederlandse pioniersgeest, die ten toon gespreid is door de H.V.A. in de suikeronderneming Wongi. Niet alleen wij zijn hier trots op, maar ook de Ethiopische regering. Keizer Haile Selassie bezocht deze onderneming al verschillende malen. Op Wongi werken thans 3000 mensen. weg bereikt worden en konden daar door nog niet in exploitatie genomen worden. De keizer van Ethiopië staat sympathiek tegenover de Westerse wereld, niettegenstaande de geringe medewerking, die hij ontving van de Volkenbond toen het Italië van Mus solini zijn land overviel. De Italiaan se invloed is nog allerwege merkbaar Er leeft geen haat tegen de Italianen. „Liggen er voor de Indische Neder lander geen goede kansen?", wilde 'n journalist nog weten. „Stellig", ant woordde Prins Bernhard, „maar", zo voegde hij er aan toe, „alleen in het verband van een kapitaalkrachtige Tijdens zijn verblijf vond Prins Bernhard gelegenheid op Nederlands specialiteit te wijzen op het terrein van havenwerken, wegenaanleg en bruggenbouw. Voor de Nederlanders als individu ele krachten biedt Etliiopië geen pers pectief, wel in groepsverband als cultuurondernenring b.v. met kapi taalkrachtige achtergrond. Reeds heeft een groep Nederlandse ondernemin gen mensen op verkenning uitge stuurd. Nagegaan wordt of er geschikte ter reinen te vinden zijn voor rijst- en koffie-cultuur en onder welke condi ties gewerkt kan worden. Op finan ciële steun van de Ethiopische rege ring mag beslist niet gerekend wor den. De beschikbare gelden zijn hard nodig voor oplossing van hun trans port- en havenprobleem. Deze proble men zijn de zorgenkinderen van de regering. Er is nog maai- één spoor lijn en veelal moet het transport ge schieden langs ongebaande wegen, te paard of per ezel. Zelfs de goudmijnen van de keizer, waar het goud als het ware voor het opscheppen ligt, moeten langs deze In middenstandsbedrijven hogere geldomzetten. Het Economisch Instituut voor de Middenstand publiceerde enkele gege vens over het omzetverloop in het klein- en middenbedrijf gedurende October 1953. De belangrijkste feiten waren: In vele branches hogere geldomzet ten dan in October 1952. October 1953 telde een Zaterdag meer dan October 1952; hierdoor wa ren in tal van branches de October- omzetten in 1953 hoger dan in 1952. In de boekhandel bleven de omzet ten beneden het niveau van October 1952. Prijsstijgingen in voedingsmiddelen hebben geleid tot een toeneming van de geldomzetten. Het omzetverloop in het opticiénsbe- drijf was gunstig. Winteraankopen brachten omzetver- groting in schoeisel- en textielwinkels. Geldomzetten in chocolateriebedrij- ven waren lager dan in October 1952. Omzetten in huishoudelijke artike len waren gelijk aan die in October 1952. Textielomzetten 7 pet- en schoeisel- omzetten bleken 11 pet. hoger dan in October 1952. In de meubelbranche noteerde men in October jl. bevredigende omzetten. De omzetstijging in het rijwielbe- drijf was aanzienlijk geringer dan in voorgaande maanden. In slagers- en zuivelwinkels waren de geldomzetten 14 pet. hoger dan in October 1952. De omzetten in banketbakkersbe drijven waren tegenover October 1952 gestegen ir/et 12 pet.; daarentegen trad in cocolateriebedrijven omzetdaling in. In sportwinkels waren de October- omzetten in 1953 15 pet. hoger dan in 1952. Amsterdamse Beurs 9 Dec. 10 Dec. Bank van Ned. Gem, 4% 108% 108% Nederland 1951 (3%) 102 102% Nederland 1948 (3ft) 99% 99% Nederland 1947 (3%) 3 99% 99% Nederland 1937 3 97% Dollarlening 1947 3 pet. 96% 96% Investeringscertificaten 3 100% 100% Nederland 1962-64 3 ioo% 100% Nederland N.W.S. 2% 80 80 Ned. Indië 1937 A 3 98% 98% Grootboek 1946 3 98% 98% Nat. Handelsbank 117% 117% Ned. Handelmij. 1663/, 167% A.K.U. 180% 180% Bergh's en Jurgens 285% 286 137 Calvé-Delft 135 Centrale Suiker 182 182 Kon. Ned. Hoogovens 169% 169% Unilever 229% 226% e.d. Ned. Kabelfabriek 228% 230 Philips 197% 198% Wilton-Feijenoord 180% 181 Kon. Petroleum Mij. 347% 349% Amsterdam Rubber 93 94% Holland Amerika Lijn 146% 147% Kon. Paketvaart 124 124 Rotterdamse Lloyd 129% 130% Ned. Scheepvaart Unie 136% 137% Stv. Mij. Nederland 145% 146% H.V.A. 115% 114% Deli Mij. 98% 99 Baltimore-Ohio 21 21 Missouri K.T. 4% 4% New York Central 20 19% Pennsylvania 19 19% Anaconda 32% 32% Bethlehem Steel 51% 51 e.d General Motors 60% 60% Intern. Nickel 37 36% Kennecott 66% 653/4 Republic Steel 49% 49% U.S. Steel 39% 39% North American Cy. 22 22% Midcontinental 60% 60% Shell Union 76 75% Tide Water 21% 20% Kon. Mij. De Schelde NB 105% Toneelcongres op 15 Dec. in Amsterdam. Ondanks het feit, dat er in ons land op zo verheugend serieuze wij- goed toneel wordt gespeeld, dat Overheid daarbij op zo lofwaar dige wijze steun verleent, beseffen grote lagen der bevolking nog niet, dat het toneel bij uitstek een spie gel van onze tijd kan zijn en ons geestelijk zozeer kan verheffen en ontspannen. Het bestuur van de Vereniging van Schouwburgdirecties nam daar om het initiatief, tot het houden van een groot toneel-congres. Het heeft daarvoor contact opgenomen met enkele andere organisaties en het re sultaat daarvan is dat nu op Dins dag 15 December a.s. in „Krasna- polsky" te Amsterdam een congres zal worden gehouden onder het mot to: „Ons toneel... en wij Nederlan ders". Dit congres staat onder auspiciën van de Vereniging van Schouwburg directies in Nederland, „het Neder lands Theater 'Centrum" en de (be roeps) toneelgezelschappen van ons Op dit congres wil men zich be raden omtrent de middelen, welke dienstig kunnen zijn om de belang stelling voor de toneelspelkunst meer algemeen te doen worden. Prof. Anton van Duinkerken, de heer G. de Roos, wethouder voor Kunstzaken van Amsterdam, mr. H. Waage en Paul de Vries, hebben zich bereid verklaard op dat congres een inleiding te houden. onderneming; niet individueel. Op hun kwaliteiten heb ik kunnen wijzen, evenals op de schoolse grondslag, die in Nederland gelegd wordt voor de tropenmensen" Hardop denkend wees Z-K.H. er ten slotte op, dat het voor de ontwikke ling van dit land met zijn zeer intel ligente en bekwame topmenêen in de regering niet uitgesloten moet zijn. dat enig West-Europees land een groot crediet op lange termijn ver strekt. Prins Bernhard was er van overtuigd, dat dit aanzienlijke rente zou kunnen opleveren. Schelde-Rijn-vraagstuk En de Schelde-afsluiting Met betrekking tot de besprekin gen die te Brussel zijn gehouden tussen de heren Van Cauwelaert (België) en Steenberghe (Neder land) over 't Schelde-Rijnprobleem, schrijft „de Gazet van Antwerpen" het volgende: „Op de vorise bijeen komst, die begin van dit jaar te Den Haag werd gehouden, was aan de deskundigen opdracht gegeven een uitvoerig rapport op te stellen be treffende de globale kosten, die met de aanleg van een Moerdijkkanaal gepaard zouden gaan. De nota moest eveneens de verdeling dezer kosten tussen beide landen opgeven. Naar verluidt, aldus „de Gazet van Ant werpen", zou alleen van Belgische zijde een dergelijke onkostenbegro- ting zijn ingediend. Bevestiging hier van konden wij-evenwel niet krijgen, omdat de onderhandelaars en de des kundigen overeengekomen waren over de onderhandelingen het stil zwijgen te bewaren. Niettemin mag worden aangenomen, dat een nieuwe bijeenkomst binnenkort zal worden gehouden. In diplomatieke kringen, aldus „de Gazet Antwei'pen", was men, na afloop van deze bijeenkomst, even min erg mededeelzaam. Personen, die in nauw contact staan met de onderhandelaars, lieten zich optimis tisch uit over het uiteindelijke resul taat der besprekingen. Anderen zien de zaken minder rooskleurig in en stellen de vraag of het probleem van een kanaal tussen Antwerpen en de Rijn niet voorbijgestreefd is door het Nederlandse plan de Sehel- dc-armen in te dijken, waardoor de Zeeuwse eilanden in het binnenwater zouden komen te liggen. Hierdoor zou het Belgische bezwaar tegen de huidige verbinding langs Hansweert vervallen, daar de Rijnboten dan via dit kanaal in een binnenwater ko men, waar geen getij meer is en waar op volle kracht gevaren kan worden. De verdeeldheid in het Bel gische kamp, zo besluit het blad, zal zeker geen aansporing zijn voor Nederland om in te gaan op onze eisen. Dronken taxichauffeur veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam heeft de 42-jarige Hilversumse taxichauf feur P. F. van A. die in Augustus j.l. te Hilversum onder de invloed van sterke drank een bakker had aangereden zodat deze voor zijn ver dere leven invalide werd, conform de eis veroordeeld tot een gevange nisstraf van acht maanden (waar van vier voorwaardelijk) met aftrek en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van twee jaar. Eervol ontol&g aan Van Mourik Broekman Bij K.B. is aan B. W. van Mourik Broekman te Den Haag met ingang van 1 Jan. 1954 op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als commissaris van gemeentepolitie in de rang van hoofdambtenaar 2e klasse bij het mi nisterie van Binnenlandse Zaken, on der dankbetuiging voor de door hem als zodanig bewezen diensten. Igor Goezenko, voormalig codeerklerk op de Sowjet-ambassade in Ottawa, ts bereid vertegenwoordigers van de Ame rikaanse Senaats-subeomimssie voor bin nenlandse veiligheid te ontmoeten. Het is nog niet bekend wanneer of waar de bijeenkomst zal plaats vinden, LANDBOUWBEGROTING Bedrijfsschappen blijven nog wel even. Minister Mansholt ontkent in zijn Memorie van Antwoord aan de Twee de Kamer over de landbouwbegroting, dat er sprake is van een ombuiging van het beleid. Niet het prysverloop van een be paald product, doch de gehele markt situatie is in de eerste plaats bepalend voor het prijsbeleid. Omtrent de voortzetting van de pre mieverlening aan de kleine boerenbe drijven in 1955 is nog geen beslissing genomen. Het vrijmaken van het handelsver keer in agrarische producten stuit op grote weerstanden Ook de vooruit zichten t.a.v. een verlaging van in voerrechten zijn minder gunstig. Er zijn zelfs aanwijzingen, dat de bescher ming gelegen in de kwantitatieve be perking van de invoer, meer en meer vervangen zal worden door een pro tectie door middel van invoerrechten. Indien het in behandeling; zijnde wetsontwerp tot wijziging van de huurwet door de Eerste Kamer zal zyn aangenomen, zullen de gemeen ten en de woningbouwverenigingen dienen over te gaan tot verhoging van de huurprijzen van een aantal woningwetwoningen, noodwoningen en woningen gebouwd met steun van de hypotheekregelingen 1940 en '41. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft dienaangaan de een circulaire tot de gemeentebe sturen gericht. Uit de inhoud daar van blijkt, dat voor alle woningwet- Uitbreiding Staatsdrukkerij Inzake de begroting over 1953 van de Staatsdrukkerij wordt door de minister van Binnenlandse Zaken aan de Eerste Kamer medegedeeld, dat voor de begroting 1952 200.000 werd gevraagd, doch dit bedrag be trof siechts de naar schatting van de Rijksgebouwendienst in dal jaar te verwerken uitgaven. De uitgewerkte kostenraming gaf aan totale bouwkosten 280.000 te vermeerderen met 28.000 voor het aandeel van de Rijksgebouwendienst. Later werd dit door de prijsstijgin gen resp. 296.000 en 29.600. In het begin van dit jaar werd door de Rijksgebouwendienst becij ferd, dat de totale kosten ongeveer 310.000 zouden bedragen en het aandeel van deze dienst 31.000. On langs wei'd medegedeeld, dat de kos ten ongeveer 17.500 onder de ra ming zouden blijven. Ten behoeve van de onteigende gronden zal nog 161.300 uitgetrokken moeten wor den. woningen tot stand gekomen vóór 5 Mei 1945 de huurprijzen met 17, 20, 23, 26 of 29 zullen worden ver hoogd naar gelang van de klasse, waarin de gemeente is ingedeeld. De woningwetwoningen, die na 5 Mei 1945 zijn tot stand gekomen en waarvoor steun is verleend op voet van de beschikking bijdragen wo- ningwetbouw 1948, zullen op dezelf de wijze in huur worden verhoogd. Bij deze categorie kan de minister in bepaalde gevallen de verhoging tot een lager percentage beperken, nl. voor die woningen van deze groep, waarvoor anders een aanzien lijk hogere huurprijs zou ontstaan dan voor gelijkwaardige woningen van die groep in dezelfde gemeente. De gemeentebesturen zullen daartoe gemotiveerde voorstellen aan de mi nister kunnen doen. De huurprijzen van woningwetwo ningen, waarvoor steun is verleend op voet van de beschikking vermin derde bijdragen 1950 en 1951, en van de beschikking bijdragen woning- wetbouw 1950 zullen niet worden verhoogd. De noodwoningen, gebouwd vóór 27 December 1940 zullen met het in de gemeente geldende percentage worden verhoogd. Die, gebouwd na evengenoemde datum zullen op ge lijke wijze worden verhoogd, tenzij op voorstel van het gemeentebestuur de minister tot een lager percentage besluit. Voorts zullen alle woningen, ge bouwd met steun volgens de nypó- theekregelingen 1940 en 1941 met het desbetreffende percentage wor den verhoogd. Tenslotte geldt voor de in com plexen vóór 27 December 1940 tot stand gekomen woningwetwoningen voorkomende bedrijfsruimten, dat geen huurverhoging zal geschieden, tenzij een nieuwe Huurovereenkomst wordt aangegaan. In dat geval zul len de huurprijzen ten hoogste met de desbetreffende percentages wor den opgetrokken. FEUILLETON DOOR PATRICIA WENTW0RTH „Maar beste Randal!" „Ja," knikte hij, „is het mooi of niet?" ,In elk geval buitengewoon interes sant! Wat denk jij er van?" Randal fronste de wenkbrauwen. „Ik weet het niet," antwoordde hij. „Drake, eerst één en al ijver om de schuld van Rietta of Carr te bewijzen, komt nu met de veronderstelling, dat Cyril bij een poging, om die kostbare beeldjes te stelen werd verrast en zijn toevlucht tot de pook heeft genomen. Die theorie kloot m.i. absoluut niet met de situatie. Immers, de beeldjes stonden op de schoorsteenmantel en Lessiter zat aan zijn schrijftafel toen hij een slag met de pook op het hoofd kreeg. Hg zat met de rug naar de haard gekeerd en de slag kwam dan ook van achteren. Dit valt onmoge lijk te rumen met een op heterdaad betrappen van Cyril Mayhew. Er is echter een andere mogelijkheid. Als u de plattegrond van de kamer bekijkt, ziet u, dat de deur waaraan mevrouw Mayhew stond te luisteren op één lijn met de haard ligt. Welnu, Cyril kan, evenals zijn moeder reeds gedaan had, de deur onhoorbaar hebben geopend misschien had zg die wel op een kier laten staan. Hg kan op zijn sok ken zijn binnengekomen, de pook heb ben gegrepen en Lessiter de slag heb ben toegebracht, allemaal zonder dat iemand het zag of hoorde." „Dat zou vreselijk zijn," merkte juf frouw Silver op. „Ja, maar het was mogelijk, al kan ik het ook niet geloven!" Randal's ex-gouvemante kuchte bedachtzaam. „Ik voor mij kan ook moeilijk inzien, waarom die jongen een moord zou willen begaan. Immers hg behoeft slechts te wachten tot me neer Lessiter naar bed ging en kon dan de beeldjes wegnemen zonder enig bloed te hebben vergoten." „Als altijd hebt u de spijker op de kop geslagen. Ik kan wel een dozijn redenen voor diefstal, maar geen en kele voor moortl bedenken. Hoezeer Ik er ook naar verlang de schuldige te vinden, ik kan me Cyril Mayhew niet als de dader voorstellen. Het is moge lijk, dat hij de beeldjes kwam stelen en ook, dat hij eerst bij het zien van Les- siters lijk op de gedachte van de dief stal is gekomen, maar..." March vol tooide de zin nic „Ik voor mij begrijp maar niet," bracht juffrouw Silver in het midden, „waarom zulke kostbare dingen als die beeldjes op de schoorsteenmantel van eer. feitelijk onbewoond huis stonden. Mevrouw Lessiter is al twee jaar geleden gestorven en meneer Lessiter was in geen twintig jaar of meer thuis geweest." „J,a het is wel wat eigenaardig, maar mevrouw Lessiter was nu een maal zo." March vertelde wat Rietta hem over de verzekêringskwestie had medege seld n zei toen verder: „Ik heb er mevrouw Mayhew naar ge vraagd en volgens haar zijn de beeld jes na de dood van mevrouw Lessiter 'opgeborgen in een keukenkast, maar weer op de schoorsteenmantel gezet voor meneer Lessiter de kamer be trad; ze dacht, dat hg die dingen an ders zou missen," „Ja, ik begrijp het nu," zei juffrouw Silver, stevig doorbreiend „maar weet je ook Randal, wat meneer Les siter deed op het ogenblik, dat hg werd vermoord. Schreef hij soms?" „Niet voor zover we kunnen vast stellen. Blijkbaar was hg aan het op ruimen geweest, want de haard zat vol met verbrande rommel. Op de schrijftafel zelf lag maar één papier, het out"testament, waarbij alles aan Rietta werd vermaakt. Het was aan één kant verschroeid en nogal erg ge vlekt. Pennen en potloden lagen op hun plaats en alle laden van de schrijftafel waren gesloten." „Wat deed hij dan aan de schrgf- tafel?" „Dat weet ik niet." „M.i. komt het er vooral op aan, dit te onderzoeken," merkte juffrouw Sil ver ernstig op. „Gelooft u dan...?" „Ik geloof, dat, als inderdaad één of ander stuk vermist wordt, dit van groot belang kan zijn en misschien door de moordenaar is verduisterd. Vanzelf kan het moeilijk zijn wegge raakt! Ook acht ik het buiten kijf, dat iemand niet aan zijn schrijftafel gaat zitten, a! iij daar niets te doen heeft. Hij moet dus of hebben geschreven, ofwel papieren nagezien. Het enige papier, dat ze op tafel voor hem aan troffen, was dat korte testament, maar zowel Mevrouw Mayhew als juffrouw Cray hebben terloops over een and document gesproken. En juffrouw Cray heeft het speciaal in haar gesprek met mij genoemd." „Welk document dan?" „Het memorandum, waarop me vrouw Mayhew doelde, toen ze vertel de, wat ze van het gesprek tussen meneer Lerriter en juffrouw Cray had afgeluisterd. Volgens haar had hij bij het zoekt van een memorandum dat zijn moeder had nagelaten, de brieven van juffrouw Cray gevon den." „Maai" niets bewijst, dat zo'n stuk voor hem op tafel heeft gelegen." (Wordt vervolgd) 26. Langzaam langs het an kertouw afdalend, bereikten Kappie en de Maat het raam, waarin het anker van de Kraak zich had vastge haakt. Hun plotselinge ver schijning in het verbrij zelde venster verwekte ge lukkig niet die sensatie, die zij verwacht hadden; de mensen van het daar ge vestigde kantoor schenen niet meer in staat te zijn, zich nog ergens over te ver bazen, sinds een schip bo ven het gebouw voor anker was gegaan en dit anker door de ruiten had gemikt. „Zeelui", stelde de jongste bediende vast, na een korte blik op de onverwachte be zoekers. „Joho! Johol" riep de chef, die blijkbaar dacht, dat men zeelui zo behoorde te begroeten. „Wat zeggen ze?" vroeg de hardhorende juffrouw Krijte nieuwsgie rig. „Zij hebben nog niets gezegd!" brulde de jongste bediende. Dit herinnerde Kappie er aan, dat er een verklaring v« verwacht. „Vooruit", zei hij. de Maat „leg JIJ het maar uit, ik heb er geen lijd voor Men zie naar Engeland, dat een ver hoging van tarieven op groenten en fruit gaat invoeren. Landbouwschap. Tegen het advies van de Sociaal- Economische Raad tot instelling van een landbouwschap bij algemene maatregel van bestuur zijn aanvanke lijk bij de regering enige bezwaren gerezen. Overigens was het door over leg mogelijk gebleken geen wijzigin gen aar, te brengen in ,de tekst van de voorgestelde algemene maatregel van bestuur. Een kortstondige verlenging van de bestaande bedrijfsschappen is prac- tisch niet te vermijden. Voor enkele gevallen, waarin onvol doende uitzicht bestaat op de totstand koming van een productschap waar toe behoren de suikersector, de griend en de rietsector en de vlas- en de hen nepsector zullen weliswaar wets ontwerpen op korte termijn, strekken de tot opheffing van de bestaande be drijfsschappen worden ingediend, doch ernstig moet worden betwijfeld of de ze wetten vóór 15 Februari 1954 het Staatsblad zullen kunnen bereiken. Met een zeer tijdelijke verlenging van de werkingsduur van de bedrijfsschap pen moet dus rekening worden gehou den. Binnenkort zal de commissie voor de wettelijke regeling van het land bouwonderwijs worden geïnstalleerd. De minister bespreekt vervolgens verschillende maatregelen ten behoe ve van de tuinbouw. Hij is bekend met de ontevredenheid, die in tuin- bouwkringen bestaat omtrent de wijze, waarop de Belgische regering het Be- nelux-landbouwprotocol toepast. Ook hij kan in vele gevallen voor deze toepassing weinig waardering hebben. De landarbeiders kunnen geen ont heffing krijgen van de voorschriften van het besluit tot bestrijding van de aardappelmoeheid. Sinds kort is de „Stichting voor de bevordering van de maisteelt en de daarbij aansluitende vraagstukken" in het leven geroepen, waarin een sa menwerking tussen onderzoekers, voorlichters en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven tot stand is ge komen. De maisteelt heeft in de Ne derlandse landbouw een blijvende plaats verworven. Egalisatiefonds. Voor zover prijsmaatregelen nodig zullen zijn voor voedergranen, zullen deze maatregelen niet worden afge stemd op de kostprijs. Bij de vaststel ling van deze kostprijs is rekening ge houden met de beloning voor de on- dernemersarbeid- Voor de voedergra nen wil men een prijsniveau, dat niet lager ligt dan deze kostprijs. Overigens houdt deze overeenstem ming niet zonder meer in, dat voor el ke soort voedergranen onder alle om standigheden deze kostprijs wordt ge- garandeerd.- Om een ongelimiteerd prijsverval tegen te gaan heeft men gegrepen naar het systeem van monopolieheffingen. WT BE ZATERDAG 12 DECEMBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 —24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kaL 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Franse chan sons. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.40 Radiophiiharm. ork. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Vocaal dubbelkwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Amus. muz. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.20 Plano en viool. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Eng. les. 14.40 Amateurs- progr. 15.15 Kron v. letteren en kunsten. 15,55 Metropole-ork., koor en soliste. 15.20 Luchtvaartpraatje 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Sportuitsl. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Amus. muz. 18.40 Regeringsuitz.: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Nws. 19.10 Zi geunermelodieën. 19.20 Pari. overz. 19,30 Gram. 20,25 De gewone man. 20.30 Licht baken. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. progr. 21,50 Act. 22.00 Wedstrijd in sterke ver halen. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Maastrichts Sted. ork. HILVERSUM IL 298 m. 1007 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA- 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym, 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de ar beiders in de continubedrijven. 11.35 So- pr. en piano. 12.00 Orgelsp. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Gevar. muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Lichte muz. 14.25 Huïs- muz. 14.45 Amateursprogr. 15,15 „Eerst denken, dan doen", caus. 15.30 Roemeens ork. 15.55 Vlaamse letterkunde. 16.10 Ka- merork. en solist. 17.00 Radioweekjour naal. 17.30 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.35 Lichte muz. 19.00 Ar tistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passe partout" caus. 19.40 „De Heidense We reld. waarin het Christendom ontstond", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soci alistisch comm. 22.15 Weense muz. 22.40 „Onder de pannen" hoorsp. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. i hen were moet nu direct op zoek naar een vliegtuig". En me' een korte groet verliet hij haastig de afdeling Dt aanwezigen richtten nu hun dringend vragende blik ken op de achtergebleven Maat. die verlegen met zijn baard speelde ..Ahum", zei hij schor, „heeft er iemand iets te vragen?" Nagekomen advertenties. Heden overleed, een langdurij onze Zuster, zuster en Tante, CORNELIA DAGEVOS, in de ouderdom van ruim 87 jaar. Namens de familie DAGEVOS. Goes. 10 Dec. 1953.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6