Schonwen-Duiveland ontving zending landbouwwerktuigen WENNEKER Zeeuwse Almanak HEMES MUZIEK EN CABARET IN VLISSINGS CONCERTGEBOUW e MONTIES POGINGEN OM STAKINGSACTIE VAN BELGEN TE BREKEN CBfeb-tateas RATTEN VEROORZAKEN PER JAAR 33 MILUOEN SCHADE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 DECEMBER 1953 FLINKE „DUW" OM VERDER TE GAAN Officiële overdracht op het Havenplein te Zierikzee Ondnnlcs hot druilige, mistige weer dat liet rampgebied Schomven-Diii- velanil weer in al zijn triestheid aan do bezoekers toonde, was het Don derdag voor de getroffen landbouwers toch een zonnige dag, zoals een der Schouwenaren het 's middags op het Havenplein te Zierikzee uitdrukte. Terwijl het eiland thans begint droog te vallen en de vernieling aan gron den en bedrijven zich eerst recht openbaart, stonden hier op dit plein een vierendertig-tal kostbare landbouwwerktuigen, met con totale waarde van 90.000, waarmee de gedupeerden volgend jaar hun gronden weer kunnen gaan bewerken. Een reusachtige combine van een kwart ton, een trekker en verschillende kunstmeststrooiers, zaalmachincs, maaimachines ge schenken van het Zweedse en Deense Rode Kruis vormden de eerste zending van de stroom van landbouwwerktuigen, waarmee het buiten land de getroffenen zijn medeleven wil tonen. Talrijke autoriteiten waren voor deze belangrijke gebeurtenis naar Zierikzee gekomen. Toen de voorzit ter van de prov. herstelcommissie van de Stichting v. d. Landbouw, de heer M. A. Kostense uit Kruïningen, zijn hoge „spreekgestoelte" op de combine beklom, kon hij o.m. de Kringcommissaris van het Ned. Ro de Ki'uis, mr. J. A. Hegse uit Mid delburg, de vertegenwoordiger van het Zierikzeese gemeentebestuur, wethouder R. Gerritsen, de provin ciale voedselcommissarïs, ir. J. D Dorst, de inspecteur v. Landbouw- herstel, ir. J. Post, alsmede me- jufrrouw mr. M. de Jong, hoofd van het Planbureau van het Nederlandse Rode Kruis, welkom heten. Het verheugde hem. dat thans deze prachtige collectie land bouwwerktuigen in Zierikzee kon worden aangeboden. Nu dt dijken dicht zg"n, wordt vaak maar al te gemakkelijk ge dacht, dat thans alles gered is. De opbouw moet echter nog be ginnen. Spreker hoopte dat een groot gedeelte van het eiland volgend jaar weer bewerkt en ingezaaid zal kunnen worden, en dat de geschonken werktuigen hierbij hun nut zullen bewijzen De Kringcommissaris van het Ne derlandse Rode Kruis, mr. J. A. Heij- se droeg hierna de door de zuster organisaties in Zweden en Denemar ken beschikbaar gestelde landbouw werktuigen met een korte toespraak aan de voorzitter van de subcom missie landbouwwerktuigen van de Coördinatiecommissie hulpverlening watersnood, dhr. J. A. van Nieuwen- huyzen, over. Mr. Heijse releveerde hierbn nog de verschillende door het Rode Kruis na de ramp georganiseer de hulpacties, zoals het textielDlan, het huizenplan en het landbouwwerk tuigenplan. De heer Van Nieuwenhuyzen wees in zijn dankwoord met name op de grote morele waarde van deze ge schenkzendingen. De gedupeerden wordt hiermee een hart onder de riem gestoken, daar zrj de overtuiging krijgen dat een brede kring, tot zelfs in het buitenland, met hen meeleeft Deze geste zal straks voor hen een stimulans zijn. om zich ten volle te geven aan de opbouw van deze streek De heer Van Nieuwenhuyzen sprak woorden van dank tot het Rode Kruis voor de geboden hulp alsmede tot de importeurs voor hun medewerking. Op zijn beurt droeg hij daarop de ge schenkzending over aan de neer A. M, Geluk van de districts advies-com missie van Schouwen-Duiveland. De ze vertolkte in gevoelvolle woorden de dankbaarheid van de getroffenen. Ontroerd is men over dc vele hulp, welke in de afgelopen maanden aan het rampgebied werd geboden. Ook deze geschenken geven weer moed om verder te gaan. Spr. dankte het Rode Kruis tevens voor wat reeds in de afgelopen maanden voor deze zwaar getroffen streek werd gedaan. Globaal geschat werd op dit eiland alleen reeds tweederde deel van de totale agrarische rampschade in Zee land geleden. Tenslotte was het de heer J. van Nieuwenhuijzen uit Nleuwerkerk, die dankwoorden sprak namens de geluk kigen, die thans een geschenk ont vingen. „Na het droogvallen van land en puinhopen kon het ons wel eens benauwen. We hebben thans een flin ke „dmv" gekregen, die ons moed geeft weer verder te gaan. Met Gods hulp hopen we dit eiland weer te doen herrijzen". De heer Kostense sprak daarna liet, slotwoord van deze korte, blijde plechtigheid. Mariniers vierden de verjaardag van hun korps Aan boord van de „Heemskerck" Donderdagavond, op de 288e ver jaardag van het ltorps der Mariniers, kwamen 60 gepensionneerde-, ond oorlogsvrijwilligers, en actief dienen de mariniers van Walcheren op Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck", liggen de in de marinehaven te Vlissingen, bijeen. De organisator van de reünie, de kapitein der mariniers P. Sinke, wees in znn welkomstwoord op de traditie van het 288 jaar oude korps. Namens de aanwezigen werd aan de comman dant van het korps een telegram met gelukwensen verzonden. Ook werd dank gebracht aan de commandant maritieme middelen Vlissingen, kapt. ter zee le klas J. G. Broekhuysen, die wederom toestemming bad gege ven. op de „Heemskerck" bijeen te komen. Vervolgens schaarden de mariniers zich rond de rijsttafel en het werd een ongedwongen, gezellig samenzijn. Namens de aanwezigen dankte de gepensionneerde adjudant der mari niers A. Touw voor de genoten gast vrijheid en merkte op, dat de band, ontstaan door kameraadschap en goede discipline, ook na het uittre den uit het ltorps gehandhaafd blijft. Na hem sprak de heer P. Verhage, die eindigde met een driewerf hoera op het korps. De oudste deelnemer aan de reünie was de heer A. Schuurman (78 jaar), de jongste J. Sollie (20 jaar). Judo kampioenschappen. Op Zaterdag 19 December a.s. wor den in de „Eratozaal" te Roosendaal de individuele judo kampioenschappen van de sportscholen F. Janssens uit Middelburg, Goes, Vlissingen, Bergen op Zoom en Roosendaal gehouden. P.Z.C.-TOURNEE OUDÉ 'G E N E V E R Avond vol vrolijkheid Gezellig en vlot, zo helemaal zon der moeite hebben Wim de Graaf met zijn .Zuidwesters" en Baby den Toon der met zijn showband een lawine van vrolijkheid ontketend in het VKs- singse Concertgebouw. Ze waren daar Donderdagavond op de feestavond, die de Provinciale Zeeuwse Courant aanbood aan baar zakenrelaties te Vlissingen en ze waren prachtig op dreef. Baby den Toonder met zijn mannen musiceerden met Zuid-Amerikaans temperament; Tuny Pearl „croonde" alsof ze zo van Broadway kwam. Soms ging dat alles met zo'n indrin gend rhythme, dat honderden voeten ■in de overvolle zaal mee-scandeerden. Voor de pauze werd het kinderto- neelstuk „Pinky' opgevoerd, maar in een versie, die op de pittiger smaak VAN TOT Uit Sint Annaland wordt er de aan dacht op gevestigd, dat nu Engeland en Duitsland weer open gesteld zijn voor de export van uien, er ook wel meer vraag zal komen naar dit pro duct. Men vertrouwt, dat de telers er dan wat aan zullen hebben, want de prijzen liggen aan de lage kant dit jaar- Er wordt nog eenmaal geveild In 1953 en wel op Dinsdag 15 Decem ber. Na Nieuwjaar zullen er per week twee uienveilingen gehouden worden. De groep Schcrpenisse neeft niet zo veel uien, al zal het ook wel eens voorkomen, dat ook deze twee vei lingen per week heeft HET TONEEL- Een grote belemmering voor een goede ontplooiing van net amateur toneel vormt de te hoge vermakelijk heidsbelasting. Dat de verenigingen desondanks niet bij de pakken neer zitten. bewijst men te Axel, waar de. Koestraatse toneelclub besloot de eer ste winteruitvoering te geven op Dins- OP VISITE f Wanneer het geheugen oils niet in de steek laat, heeft opa Kip van Dreischor dit jaar de gezegende leef tijd van 102 jaar bereikt en daarmede in Zeeland een record gevestigd. Uit Oraauw meldt men ons thans, dat aldaar een recordhondster icoon achtig is, namelijk Doka Vermeulen, die 28 Januari a.s eveneens 102 jaar hoopt te worden, zodat opa Kip in Doka Vermeulen een ernstige con currente heef! gevonden! Zelfs na een eeuw schijnen de vrouwen de ■mannen, of omgekeerd zo ge wilt. elkaar nog maar weinig te willen toegeven. Doka Vermeulen verkeert- nog tn goede welstand, hetgeen onlangs nog gebleken is, toen zij in Hulst by haai dochtèr op bezoek ging omde gouden bruiloft van kindlief mee te maken! Moeder en dochter vierden het feest in grote opgewektheid en zy zien thans reeds verlangend uit naai de 28e Januari, wanneer moeder haar 102e verjaardag hoopt te vieren. Of opa Kip op visite zal komen f dag 15 December a.s. Op het program ma staat het toneelstuk „De rebel" Uit Sluis komt de mededeling, dat de Rederijkerskamer ,De Oranje- bloem' uitnodigingen ontving uit Breskens en Biervliet. Hier zal even eens het stuk „Pinky" gebracht wor den waarmede men bij opvoeringen in Retranchement en Zuidzande al voor het voetlicht kwam. CAMPAGNE LOOPT AF De eerste arbeiders van de Centrale Suikerfabriek, aldus meldt men uit Axel, zijn in verband met 't naderen de einde van de campagne zonder werk gekomen. Deze week zullen de snijploegen volgen, waarna de af werk ploeg in de loop van de volgende week het werk beëindigt. Op de Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent worden thans eveneens de laatste bleten voor de verwerking aangevoerd, -zodat ook daar de cam pagne medio December een einde zal nemen. GOED VOORBEELD Het gaat goed met de sportvereni ging ,,'t Vrije" in Sluis, in het bijzon der de gymnastiek-afdeling. Men be schikt reeds over 'n behoorlijk wand rek. een goede springbok en een brug, welk hulpmiddel in bruikleen werd ontvangen. In Sluis geeft men een goed voorbeeld, doordat verschillende van de toestellen door de plaatselijke meubelindustrie vervaardigd konden worden Weldra hoopt men het mate riaal nog uit te breiden o.a- met rin gen Voortreffelijke resultaten, de korte tijd van het bestaan in aanmer king genomen. „MOEDER EN VADER" In de raad van Wemeldinge speel de een interessante kwestie. Hoe moet men een echtpaar noemen dat de lei ding heeft in een tehuis voor ouden van dagen? Het betreft hier het te huis .Vrede - Best". Een raadslid vond de aanspreekwijze .vader" en „moeder" verouderd. Ook in het te huis zijn er, die zelf vader of groot vader zijn, die bezwaar nebben tegen de benaming „vader" of „moeder" Anderzijds kan men toch zeggen, dat men in een tehuis één groot gezin vormt B. en W. wilden maar wach ten tot er wijziging komi in het per soneel alvorens een verandering in te voeren. van de oudere leeftijd was ingesteld. Dit toneélstuk groeide uit tot een klucht, waarbij de lach niet eindigde Na de pauze kwam het non-stopwerk van de showband en de „Zuidwes ters". De „Zuidwesters" brachten hun vlotte schetsjes vol humor en ironie met als hoogtepunt wel de opera-pa rodie „Opera Komtini". Nel Kunst raakte een gevoelige snaar met haar declamatie „Voltooid verleden tijd" en het liedje „Mijn Zeeland". Den Toonders band schiep tussen de schetsjes door de daverende uit bundigheid van Zuid-Amerikaanse en andere dansmuziek. Kortom het was een avond van grote opgewektheid en veel applaus. Namens de Provinciale Zeeuwse Courant sprak de heer J. E. Witte bij de aanvang van de voorstelling een begroetingswoord. Nadat de finale was verklonken bood hij aan Tuny Pearl en Nel Kunst een doos bonbons aan om daarmee zowel de showband van Den Toonder als de „Zuidwes ters" van De Graaf dank te zeggen voor hun succesvolle werk. KEELPIJN... Westkappels Dameskoor bij aankomst „Prins Willem III" Naar wg vernemen is het West kappels Dameskoor uitgenodigd om luister bü te zetten aan de aankomst van de „Prins Willem Hl" te Rotter dam op 21 December a.s. Zoals gemeld, is dit schip vanuit Toronto (Canada) vertrokken met 412.000 dollar, bestemd voor de land bouwers in de getroffen gebieden. Bij aankomst van de „Prins Wil lem m", dat vaart met de Rode Kruisvlag in top, zullen ook verte genwoordigers uit Zeeuwse land- bouwkringen aanwezig zijn. Promotie directeur „Vrederust" Dinsdag 15 December a.s. hoopt de geneesheer-directeur van de inrich ting Vrederust te Bergen op Zoom, uitgaande van de vereniging tot Chr. Verzorging van geestes- en zenuw zieken in de provincie Zeeland, de heer M. van der Beek, aan de Univer siteit te Utrecht te promoveren. Het onderwerp van zijn proefschrift is: „Electronarcose Therapie". Pro motor zal zijn prof. dr. M. C. Rümke. Dr. Van Beek werd op 22 Novem ber 1904 Le Genderen in Noord-Bra bant geboren. Hij studeerde aan de Universiteit te Utrecht en daarna ontving hij een speciale opleiding tot psychiater-neuroloog in de Valerius- kliniek te Amsterdam /an orof. dr. Van der Horst. Daarna was hg veer tien jaar werkzaam bg de psychiatri sche inrichting Wolfheze. In 1946 werd hij verbonden aan de inrichting Zon en Schild te Amersfoort, gerui me tijd als waarnemend geneesheer directeur. Op 17 October j.l. werd hij tot ge neesheer-directeur van de inrichting „Vrederust' benoemd, als opvolger van dokter P. de Jonge, LEZERS SCHRIJVEN Aanbiedingen aan Nederlandse loodsen Het schgnt, (lat de stroeve houding, welke wordt aangenomen door de stakende Belgische zeeloodsen te Vlis singen een werkelijk offensief van de tegenpartij heeft uitgelokt. De dienst leiding is er blijkbaar op uit deze ac- tie te breken, zo schrijft men ons van Belgische zijde. Aanlokkelijke aanbiedingen werden gedaan aan ex-loodsen, die thans ter koopvaardij dienst doen en ook aan de gepensionneerde zeeloodsen te Oostende om hen over te halen de actieve dienst wederom te aanvaar den, teneinde de scheepvaart enigs zins op gang te houden. Deze pogin gen mislukten echter, want niet een der genodigden meldde zich tot dienstname. Verder verscheen 'n be- Zo klaar mei de afwas en... fluweelzachte handen! Ged. Staten willen Middenweg Gedeputeerde Staten van Zeeland zullen binnenkort aan de Provinciale Staten voorstellen de Middenweg door de Braakman en de op het ter tiair wegenplan voorkomende wegen HoekTerneazen en HoekSluiskil St. Annapolder (laatste gedeelte de beruchte Blikstraat). op het pro vinciale wegenplan te plaatsen en de Noordvveg door de Braakman op het tertiair vvegenplan. Indien deze plannen worden goed gekeurd en uitgevoerd zullen in mid- den-Zeeuwsch-Vlaanderen de provin ciale weg IJzendrjke—Biervliet HoekTerneuzenSluiskilSt. An napolder en de tertiaire weg Bres kensHoofdplaatTerneuzen wer kelijkheid worden. Wethouders gekozen te Brouwershaven Donderdagavond kwam de raad der gemeente Brouwershaven in voorzitterschap van burgemeester J. openbare vergadering bijeen onder L. van Leeuwen. Allereerst werden de vereiste eden en beloften door de raadsleden afgeleed. waarna de wet houdersverkiezing werd gehouden. De uitslag hiervan was: le verkiezing: J. Dekker (P.v.d.A.) 5 stemmen, O. Nieuwenhuize (V.V.D.) 2 stem men; 2e verkiezing: O. van Nieu wenhuize 4. stemmen, R. J. van der Wekken (A.R.) 3 stemmen, zodat de heren Dekker en Van Nieuwenhuize zijn gekozen als wethouders. De heer Van Nieuwenhuize heeft zijn benoe ming aangenomen; de heer Dekker houdt deze nog in beraad. Zilveren dienstjubileum bij de P.Z.E.M. Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de heer J. C. Homburg, boekhou der 2e klas bij de N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschap. pij. bij het bedrijf in dienst trad. Op nadrukkelijk verzoek van de ju bilaris was ér geen officiële huldi ging. Bij ontstentenis van de direc teur, sprak de administrateur der P.Z.E.M., de heer J. M. Baan, harte lijke woorden van dank en waarde ring, zulks onder aanbieding van het gebruikelijke geschenk onder couvert. De personeelsvereniging had eeïi schrijven gezonden met bloemen. Examens. Te 's-Gravenhage slaagde voor het eerste deel van het examen Gemeen te Financiën, de heer D. K. Smit, ambtenaar ter secretarie te Vlissin gen. Strenge straffen voor Z.-Ylaamse smokkelaars Haags Gerechtshof wees arrest Het Haagse Gerechtshof heeft ar rest gewezen in een beroep van drie Zeeuwsch-Vlamingen, die betrokken zijn geweest bij een poging tot vee smokkel. De veehandelaar A. A. S. en diens knecht A. de R. uit Hulst werden door de Middelburgse rechtbank resp. tot twee jaar en één jaar ge vangenisstraf veroordeeld, omdat zij in de nacht van 28 Juli van dit jaar met een wagen vee hadden gewacht op een uit België komende pantser auto, die de dieren over de grens zou brengen. Het Gerechtshof verhoogde deze straffen tot twee en een half jaar en één jaar en drie maanden, met af trek van het voorarrest- tot op de dag van deze uitspraak. De caféhouder C. V. uit Sas van Gent, die als gids voor de gepantser de smokkelauto optrad, werd con form het Middelburgse vonnis tot één jaar veroordeeld. Walerschapsbank N.V. Geen Zeeuwen benoemd De oprichting van de Nederlandse Water sc-h apsbank N.V., waarin ook Zeeuwse waterschappen deelnemen, is thans zover gevorderd dat aan de minister van Justitie onder overleg ging van de statuten de vereiste ver klaring van geen bezwaar wordt aan gevraagd. Tot directeur van de bank is be noemd dr. A. de Graaff te Bussum, terwijl zich bereid hebben verklaard als commissaris van de bank op te treden mr -J. J. C. R. van der Bilt te Amsterdam, mr. J. W Harbers te 's-Gravenhage, mr. J. W W. van der Hoeven te Rotterdam, mr. A. C. Knook te Almelo, mr, K H. Mulder te Langweer en mr. "h. A. J. Vosters te Boxtel. Namens de Unie van Waterschaps bonden zai haar directeur mr. dr Th F. J. A Dolk als gedelegeerd commis saris optreden. Het adres van de bank wordt Den Haag. Hoewel men in Zeeland verheugd is over de oprichting van deze bank, en de grote waterschappen deelnamen in het aandelenkapitaal, bevreemdt het de waterschapskringen ten zeer ste, aldus het A-N.P., dat geen enkele Zeeuw onder de commissarissen wordt genoemd- Noch in de examen-com missie van de Unie voor Waterschaps bonden noch in de studie-kring voor secretarissen en ontvangers zijn Zeeu wen vertegenwoordigd. Lading „Seablue" voor 75 in tact De lading van het Engelse kust vaartuig „Seablue", dat zoals bekend na een aanvaring zwaar beschadigd de haven van Vlissingen binnenliep, bleek voor 75 pet. nog in tact. De la ding, die uit auto's bestond, is thans in lichters overgeladen met bestem ming Antwerpen. De „Seablue" zal in het kleine dok van „De Schelde" worden gerepareerd. De kapitein van het schip verklaarde zeer erkente lijk te zgn jegens het personeel van de Belgische loodstender en van de reddingsboot „President J. V. Wierdsma", die onmiddellijk na de aanvaring assistentie verleenden. De reddingsboot begeleidde 't schip tot in de Vlissingse buitenhaven. (Slot van pagina 1.) van 12 tot en met 19 December, en het zal weer een gif-oorlog zgn met het befaamde Scilla-preparaat, dat bij toevallig gebruik door mens of vee niet levensgevaarlijk is. Ir. A. J. Ophof, chef van de afde ling Gewervelde Dieren van de Plan- tenziektenkundige Dienst, heeft ons een en ander verteld over de komen de actie. Voorop stelde hij, dat de gemeentebesturen er niet op mogen rekenen, dat het publiek meedoet, wanneer het gemeentebestuur zelf achterblijft in zgn activiteit. Vervolgens vertelde ir. Ophof, dat het rattengewoonte is, zich een ze ker jachtterrein af te bakenen. Dat moet hem voedsel en dekking bie den. Wordt het gebied te dicht be volkt. dan emigreert een deel naar nabuurgebieden, die ratvrrj gemaakt werden. Vandaar de noodzaak, dat alle gemeenten in Nederland aan de actie deelnemen, en dat de actie voor geheel Nederland in één periode valt. De bestrijding zelf wordt locaal georganiseerd door het gemeentebe stuur, dat van de Plantenziektenkun- dige Dienst het gewenste aantal lok aasporties ter beschikking krijgt. Ie der lokaasportie is zo giftig, dat het bij wijze van spreken dodelijk is voor anderhalve rat. Het uitzetten van het gif moet met enig overleg gebeuren. Men uient na te gaan wat de vaste looppaden zijn van de dieren om het op die pa den te deponeren. En dan verder moet men ervoor zorgen, dat er geen ander voedsel voor de ratten op het erf gevonden kan worden. Denkt men niet om dit laatste, dan is het heel foed mogelgk, dat de gifpakies ver wenen zijn, maar de ratten ln leven blijven. In dat geval mag men veilig aannemen, dat ze de gifpakjes ge hamsterd hebben in hun nesten voor de tijden, dat er niets meer voor hen op het erf, of in de hokken en schu ren gevonden zal kunnen worden tij dens hun nachtelgke rooftochten, ln de buurt van slordige lieden komt die tgd nooit, en blijft het gifprepa raat dus steeds onaangeroerd Wat dat betekent? Wel ook dat is weer rekensommetje. De dracht van ieder rattenwijfje duurt drie we ken. In drie weken zijn de jongen geslachtsrijp en kunnen zich op hun ieurt weer voortplanten. Eén ratten- paar kan. onder gunstige omstandig heden jaarlgks dertig tot vijftig jon en ter wereld brengen. Wanneer daar niets aan gedaan zou worden, zou het niet lang duren, of we zou den ons moeten gaan afvragen, of ons land er voor de ratten is, of voor ons. En dat lijkt ons hoogst onple zierig. En daarom: Te wapen tegen dit gespuis! richt aan de Belgische rivierlnodsen dat een zgn. convooistelsel in het le ven werd geroepen. Dit systeem ech ter schgnt geen goede vruchten af te werpen, gezien een ernstige aanva ring, welke ontstond op de rede van Vlissingen. Nadat deze pogingen faalden werd te Vlissingen getracht gepensionneerde Nederlandse lood sen te bewegen zich te melden bij het Belgische loodswezen. Er zou een maandelijks bedrag van 1000 aan geboden zijn als salaris. Tot nu toe heeft hieraan één gepensionneerde gevolg gegeven, aldus net schrijven. De andere Nederlandse gepension- neerden gaven tot nog toe geen ge volg aan deze uitnodiging. Zg zouden zich nog steeds de goede verhoudingen herinneren, die met hun Belgische collega's bestonden zo wel bij de bevrijding van het land, als daarna en zg zouden dan ook niet wensen te interveniëren in een zaak, die hun Belgische collega's aangaat. Ook hebben zij niet vergeten, dat in 1946 diezelfde Belgische loodsen hun de hand hebben gereikt, teneinde ge zamenlijk een oplossing te zoeken voor arbeidsproblemen, velen zouden zelfs verontwaardigd zijn over het indienstnemen van een hunner. Intussen handhaven de Belgische loodsen hun standpunt. De Belgische beurtrol vermeldde gisteravond tien zeeloodsen, waarbij inbegrepen de Nederlandse (gepensionneerde) loods. G.S. niet accoord met verkoop gasfabriek De Middelburgse gemeenteraad besloot in April j.l. een deel van de gebouwen en terreinen der gasfa briek aan het Molenwater en een deel van de inventaris van deze gebouwen toe te wijzen aan de C.V. Wasserij Zeeland in totaal voor de prijs van 73.000. B. en W. van Middelburg delen de gemeenteraad thans mede, dat Gedeputeerde Staten zich niet met dit besluit kunnen verenigen. Dit college voert als bezwaar aan, dat de betrokken inventaris te laag is gewaardeerd, zodat de gebouwen te goedkoop zouden worden verkocht. B. en W. hebben nu de gebouwen en de inventaris afzonderlijk laten taxeren. Het resultaat hiervan is, dat de opbrengst van de onroerende goe deren wordt geraamd op 52.000 en die van de inventaris op 27.160, in totaal dus een bedrag van 79.160. of ruim 6.000 meer dan de gewraakte opbrengst. B. en W. stellen thans voor, het besluit van 7 April ln te trekken, de gebouwen van de gasfa briek aan de Wasserij Zeeland toe te wijzen en de inventaris afzonderlijk in'het openbaar te laten verkopen. Gouden jubileum „Onderling Kunstgenot" In de rg van zusterverenigingen, welke Woensdagavond de Koninklijk erkende toneelvereniging „Onderling Kunstgenot" te Goes kwamen geluk wensen met haar gouden jubileum, had zich ook de Goesse toneelvereni- fing „Kunstvrienden" geschaard. Het estuurslid, de heer L. Schuerman wenste „O.K." geluk en deed zijn woordenvergezeld gaan van een mand bloemen. Eerste woningen na ramp te Stavènisse onder de kap Donderdag zijn in Stavenisse de eerste vier na de stormramp van Fe bruari j.l. gebouwde traditionele wo ningen onder de kap gekomen Het betrefi hier een gedeelte van 50 wo ningen, welke door de gemeente Sta venisse ten behoeve van rampslacht offers worden gebouwd. Burgemeester L. A. Verburg sprak des middags op het werkterrein namens het gemeen tebestuur woorden van gelukwens en overhandigde een enveloppe met in houd, bestemd voor de aanwezige bouwvakarbeiders. ASTHMALIJDERS MAAK EEN EINDE AAN UW MARTELINGEN. Elke asthmalgder kent het verstik kende gevoel dat een asthma-aanval kenmerkt en dat voor hem een ware marteling Is. Adozo maakt hieraan een einde. De Adozo-tabletten bren gen binnen de 30 seconden verlich ting en bedwingen de felste aanval in 515 minuten. Om geheel gerust te zgn, nemen vele lijders aan asthma één Adozo-tablet bij het naar bed gaan en één bij het ontwaken. Neem ook eens de proef! Bij apothekers en drogisten. MIDDELBURG. Vandaag Electro: ..De wrede zee" (14 jaar), 7 eii 9.15 uur; Schouwburg: „Hei grote avontuur" (14 jaar), 8 uur; Boekhandel Van Benthem en Jutting: Antiek-tentoonstelling, 9—18 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alharrbra: „Ue dief van Da mascus", (14 jaar), 7 en 9 uur: Luxor: „Pygmalion", (alle leeftijden), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Heidl", (alle leef tijden), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2