NIEUWS IN EEN N0TEV0P ieuws uit Walchere MARKTBERICHTEN WORDEN ER IN VLISSINGEN 34 WONINGEN AFGEBROKEN WEK DE GAL [N UW LEVER OP DINSDAG 8 DECEMBER 1953 PROVINCIALE; ZEEUWSE COURANT 7 Vlissings politierapport Terug naar pa en moe Zaterdag hebben enige knapen tc Vlissingen ergernis verwekt in de Badhuisstraat. Ze schoten namelijk met een catapult een ruit stuk van een huis aan die straat. De politie zoekt de jeugdige daders. Terug naar vader en moeder moest een zeventienjarig meisje uit Beti- ningen bij Nijmegen, dat in de Spui straat te Vlissingen wandelde en was weggelopen van huis omdat ze zo heel erg naar een zeevaartscholier wilde, die in haar hartje een gTote plaats innam. Ook naar vader en moeder maar ditmaal in Middelburg ging een jongeman, die in Souburg een chocoladeletter had gekocht en aan de winkelier vertelde, dat hij zich in Vlissingen zou gaan verdrinken als de zoete lckkernii was opgegeten. De politie kwam in het geweer en ze vond hem nog in Souburg, waar na hij niet in de richting Vlissingen, maar in de richting Middelburg werd „afgevoerd". Het was overigens Zaterdag wel de dag van de weggelopen jeugd, want in het Havendorp te Vlissingen werd een 17-jarige jongen uit Nij megen aangetroffen, die daar zonder medeweten van zijn Nijmeegse ou ders verbleef. Hij is naar de oude bisschopsstad teruggebracht. Rijwielen zijn soms zorgenkinderen in Vlissingen. Een bewoner van de Oude Markt moest bij de politie aan gifte doen, dat zyn fiets was gesto len. Er werd een onderzoek inge steld en laat men nu dat rollende voorwerp voor een winkel in de St. Jacobsstraat teruggevonden hebben! Drie inwoners van Vlissingen zul len zich op het politiebureau moeten melden omdat ze in de nacht van Zondag op Maandag hun fietsen on beheerd en niet-op-slot op straat hadden achtergelaten. Dit zou dief stal in de hand kunnen werken, van daar de politionele terechtwijzing Anders ligt het geval met de auto ped in de Bloemenlaan. Die autoped is verdwenen en naar men aanneemt gestolen. De politie zoekt thans naar de dader of daderes. Een dader was er niet, toen een konijnendiefstal aan de Hobein- straat tot klaarheid gebracht moest worden. Bij het zoeken naar het ver miste dier bleek namelijk, dat lang oor zelf op stap was gegaan en in de tuin achter een huis aan de Bad huisstraat was opgedoken. De bewo ners hadden aan het konyn zolang asyl verleend. Maar daders waren er wel in twee andere „kleine" affaire's. Een jon gen. die op de Oost-Souburgse weg het verkeer in gevaar bracht door te fietsen zonder het stuur vast te hou den, kreeg een proces-verbaal. In onderzoek is tenslotte nog een klacht tegen een bewoner van het Haven dorp, die een zevenjarige buurjongen zou hebben geslagen, omdat deze knaap met het jongetje van de straf fende bewoner had gevochten. VOETBAL Gelatteerde 41 zege van Sluiskil op EMM In jen matige wedstrijd heeft Sluis kil een verdiende maar geflatteerde overwinning behaald op E.M.M. In het veld waren de partijen aan elkaar gewaagd, maar de voorhoede van de Zeeuwsch-Vlamingen was doortastender dan die van E.M.M. Na 25 minuten nam Sluiskil de lei ding. Twee minuten voor rust was het Keersemeeckers die de stand op ge lijke voet bracht (11). Na de rust waren beide partijen beurtelings in di aanval, maar toen na 25 minuten Sluiskil de stand op 21 bracht, werd de tegenstand van E.M.iyi. minder. Lafort en De Koeyer brachten de stand op 41 waarmede het einde kwam van deze matige wed strijd. HANDBAL De Zeeuwen-dames klopten Marathon-dames Op tet terrein aan de Bosweg te Vlissingen speelde Zondag de hand balvereniging Marathon met het eer ste dames elftal, dat uitkomt in de eerste klasse Zuid van het Neder lands Handbal Verbond, een vriend schappelijke wedstrijd tegen het da mes-elftal van De Zeeuwen, dat mo menteel leidt in de eerste klasse van de afdeling Zeeland. De Zeeuwen-da mes wonnen deze wedstrijd met 63. Middelburg Directeur Techn. School 1 Maart 1954 in dienst In aansluiting op ons bericht over de benoeming van de heer J. Huis man te Breda tot directeur van de Technische- en Machinistenschoo) te Middelburg, vernemen wij over de le vensloop van de nieuwe directeur het volgende: De heer Huisman werd op 5 November 1908 te Nieuw-Helvoet geboren Nadat hij de Ambachtsschool en de Machinistenschool had doorlo pen, deed hy bij verschillende tech nische ondernemingen practijk op In 1928 trad hij in dienst van de Konink lijke Nederlandse Stoombootmaat schappij, waar hij de verschillende machinistenrangen doorliep. In 1934 verliet hij deze maatschappij in de rang van werktuigkundige en werd leraar aan de Ambachts- en Machi nistenschool te Den Briel. In 1950 ver wisselde hij Den Briel voor Breda, waar hij tot leraar aan de Technische School en de School voor Scheeps- werktuigkundigen werd benoemd. De nieuwe directeur zal vermoede lijk op 1 Maart 1954 zijn functie in Middelburg aanvaarden- Kwajongensstreek Zaterdagmiddag staken enige jon gens in de Lange Delft te Middelburg temidden der winkelende menigte een voetzoeker af. De ontploffing veroorzaakte schade aan de kleding van een dame. Een baby in een vlak- bjjzijnde kinderwagen bleef wonder boven wonder ongedeerd. De „heldhaftige" daders waren snel van het terrein verdwenen, maar de politie stelt een onderzoek in. Benoeming Polder Walcheren By Koninklijk Besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot raad voor de Polder Walcheren de heer J. L. van der Harst te Middelburg, uiter lijk tot het eind van het zittings jaar, waarin hij 70 jaar zal zijn ge worden. Officiële Dublicaties. PUBLICATIE MIDDELBURG Kaarten on- en minvermogenden gene rale repetitie Kon. Zang ver. „Tot Oefe ning en Uitspanning". B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kenni?, dat op Maandag 14 De cember a.s., des namiddags van 4—5 uur, in het gebouw van de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg (kamer 1) Stadhuistraat 5, alhier, kaar ten a f 0.10 verkrijgbaar zijn voor on- en minvermogenden voor de generale repe titie van de Koninklijke zangvereniging „fot oefening en Uitspanning" op Don derdag 17 December 1953, des avonds om 8 uur. in de Concert- en Gehoorzaal, Sin gelstraat, Middelburg VLISSINGEN. HINDERWET^ Verzoeken om vergunning. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie, 2e afdeling, ter inzage liggen ver zoeken met bijlagen en wei van: A. J. Brugge te Vlissingen om vergun ning tot het oprichten van een opslag plaats van vloeibaar gas in stalen cylin ders. op het perceel gelegen aan de Noordzeestraat No. 3; A. J, Eissens te Vlissingen om vergun ning tot het oprichten van een opslag plaats van vloeibaar gas in stalen cylin ders m een houten loodsje aan het Ha venterrein. Gedurende tien dagen, te rekenen van 5 December 1953 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur Bovendien zal op Dinsdag 22 December a.s., des vun. resp. 10 en 10.30 uur, ten gemeentehuize een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van deze verzoe ken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvragers van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot be roep gerechtigd degene, die. zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. 0 Twee zakenlieden In Delft nebben een oud gebruik in ere gehouden, dat zegt dat een ieder de koelen mag melken, die in de nacht van Sint Nicolaas nog In de wei lopen. Zij trokken er, gewapend mei emmers touw en blokken up uit om la ter zegevierend terug te keren. Welis waar «net van kou trillende vingers, vui le besmeurde schoenen en kleding maar met 40 liter melk 0 Nauwelijks naa Sint Nicolaas in Amsterdam zijn witte schimmei na een rondtocht tn de In dische buurt naar de stal gezonden of het jouwe dier werd ondeugend Ue stalknecht werd .asphaitruiter" en moest met inwendige kneuzingen in een Am sterdams ziekenhuis worden opgenomen 0 Knip knip. zei iemand in de Amster damse tram en hij mompelde het niet al leen zachtjes voor zich neen maar nij deed hei ook Een 24-jarige typiste Kwam tenminste op net politiebureau vertel len. dai een onbekende een gedeelte van haai loshangende haren nad afgeknipt In het politierapport werd veiondersteld dat hy dit haar misschien nodig had voor een surprise 0 Charlie, de grote Charlie Chaplin gaal in Engeland een nieuwe film maken Maar het zal niet gaan over MacCarihy Dat werd door Chaplin be slist tegengesproken 0 iwee inwoners van nel Noord-Hollandse dorpje De Rijp klommen gewapend met een schepne. naar hel haantje van de kerktoren om een papegaal te vangen, die reeds ge ruime tijd onder de torenomloop zat Na veei moeite slaagden zij er in het dier te vangen. 0 Emmanuel Faea zette zich op 24 November in een café te Genl achter de piano me! het vaste voornemen het wereldrecord uithoudingsvermogen te breken. Dit stond op naam van de Duitsei Heinz Arntz met 275 uur Na 27U uur onafgebroken te hebben gespeeld heeft Faes het moeten opgeven omdat nu een instorting kreeg. De dokter meent dat hij wei méér dan 270 uur nodig heeft om weer bij te komen 0 Nog een man uit Gent. de accordeonnist K Braeckman, speelde 73 uur achter eikadr en hij verbeterde he» record, dat op naam stond van de heer Schelstraete mei een uur 0 Voi lof waren de zeelieden van het Zweedse s.s ..Kattegat", dat dooi de Nederlandse zeesleepboot „Zwarte Zee" op de Atlantische Oceaan op sleep touw was genomen. Het scnip dreef rono met een beschadigde stuurinstailatie De Hollanders hadden het keurig naar Go- tenburg gebracht 0 tiet l'unesisehe s.s „Carthage", dai tijdens de rampnachi op het Scheveningse strand liep zal worden gesloopi Het heeft maandenlang op hei strand vastgezeten. 0 Een 42-jang« geestelijke te Londen heei' een vereniging van „Barmhartige Samaritanen' gesticht Mensen die in grote moeilijkheden zitten Kunnen de vereniging telefonisch om oijstand vra gen. 0 De „Prawda schrijft, dat 186 Sowjet Russische studenten in 1953 de doctors ti»eJ oehaald hebben, .zonder voldoende te hebben aangetoond, dai zy deze ver dienden 0 De N.V. sigi.rettenfaDrlek J. van Kerckhoi zal .le hoofdstad veriaten en zich vestigen in Harderwijk Het grote gebouw der N iaan de in.Z Voorburg wal .aai mede gelet op he. karakter van de aangienzende percelen geen expan sie to.. Modernisering va. de bedrijfs ruimten is voorts nauwelijks mogelijk. II Zuiveringsinstallatie in 1954 in Arnemuiden Post op begroting In de Maandag te Arnemuiden on der voorzitterschap van de heer J van den Bos. waarnemend burgemeester gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter mede dat bij wijziging van de begroting 1954 opgenomen zal wor den hel bouwen van een zuivering* installatie en hei sluitstuk van de rlo lering alsmede het dempen van de spoorsloot Met deze kapitaalswerken is een bedrag gemoeid van ongeveer f 387 000 hetgeen een aanzienlijk te kort op de gewone dienst tengevolge zal hebben De oegroting 1954 werd door de raad zonder hoofdelijke stemming vastgesteld De gewone dienst toont aan inkomsten en uitgaven f 336-620 met eer. post voor onvoorziene uitga ven van f 2529.67 Voor wat de kapi- taalsdienst betreft in ontvangsten op f i.253 723.83 en in uitgaven op een bedrag van f 1.287.168. u8. met een na delig saldo van f 33.444,25 De heer J Allaart had graag gezien, dat ten opzichte van het onderwijs een ruimer standpunt ingenomen was omdat hij in de gerasmde post voor het onderwijs geen perspectieven zag De voorzitter antwoordde, dat de openbare lagere school (kom) oud is en lat bij verwezenlijking van het nieuwe uitbreidingsplan een nieuwe schoo. gebouwd zal worden. Voor wat de kleuterschool betreft moet eerst gewacht wordei op de wet op het kleuteronderwijs Geen der leden had behoefte aan een algi.nene beschou wing Besloten werd om aan de Schoolstraat grond aan te kopen voor d? bouw van woningwetwoningen. St Nicolaas op Walcheren Maandagavond werd in het Huis van Bewaring te Middelburg een Sint Ni- colaasfeestje gehouden voor de gede tineerden. Na een openingswoord van de heer G. J. Kamphuis, de directeur van het Huis van Bewaring, trad de heer J. J. Doeleman op, die de aan dacht van zijn publiek een tijdlang gespannen hield met zijn goocheltoe ren- Vervolgens bracht Sint Nicolaas met zijn adjudant Zwarte Piet de gedeti neerden een bezoek. De krasse oude Sint toonde zich uitstekend op de hoogte van de gedragingen der „lo geergasten" en menigeen werd door de goedheiligman vermanend toege sproken, waarna als boete een liedje ten beste moest worden gebracht Er heerste een gezellige sfeer, waartoe ook het accordeonspel van de heer H. Reinders veel bijdroeg. Tenslotte wer den allen rijkelijk getracteerd en nam de Sint weer voor een jaar afscheid. Zaterdagmiddag werd in het Con certgebouw te Vlissingen voor de kinderen van de Vlissingse Bestuur- dersbond van Souburg, Westkapelle en .Vlissingen een St. Nicolaas-Jtin- derfeest gegeven, waarop natuurlijk St. Nicolaas en Zwarte Piet tegen woordig waren. Na het zingen van de traditionele St, Nicolaas-liederen en het vertonen van een aantal kinder films werden de kinderen onthaald op lekkernijen. De kinderen aangesloten bfl de commissie Kinderfeest K.A.B. te Vlissingen hebben een mooi Sint Ni- colaasfeest gehad. De feestmiddag begon met enkele filmpjes, waarna de Sint op bezoek kwam. De Sint had voor een ieder een geschenk. Voldaan gingen de kinderen huiswaarts. Zaterdagmiddag hield St Nicolaas zijn intocht in Sint Laurens. Na een oponthoud aan de grens van de ge meente, reed de Sint begeleid door de jeugd, naar het Vergadergebouw, waar hij door het college van B. en W. werd ontvangen. De burgemeester van St. Laurens, de heer W. Baas, heette de gryze kindervriend welkom in zyn gemeen te en herinnerde aan het gastvrije onthaal van het vorige jaar in het Belgische stadje St. Niklaas. Spre ker verzocht de medewerking van de bisschop voor het verkrijgen van een groter bouwvolume en prees het initiatief van de plaatselijke kruide niers. Nadat Spaanse wijn was rond gediend, beantwoordde de Sint de re de van burgemeester Baas. De Goed heiligman informeerde naar het plaatselijke verenigingsleven, het ge drag der jeugd, de aanleg van sport velden en trottoirs en de herkomst van de eigenaardige kronkel in de Noordweg, ter hoogte van de school. Na afloop van deze plechtigheid strooide Zwarte Piet buiten met gul le hand lekkernijen voor de jeugd. De kinderen zongen enkele liedjes, waarna St. Nicolaas zijn ronde in de gemeente ging doen. Zaterdagmiddag maakte Sint Nico laas, voorafgegaan door de muziek vereniging „Arne's Genoegen" een rondgang door Arnemuiden. De Sint werd bij aankomst toegesproken door waarnemend burgemeester J. van den Bos en de heer J de Nooijer, bestuurs lid van het N.V.V. Dit Sinterklaas feest was georganiseerd door de plaat selijke afdelingen van het N.V.V. In het Verenigingsgebouw reikte de Sint aan een aantal kinderen cadeau tjes uit, welke gretig in ontvangst werden genomen- Tijdens dit feest sprak o.a. de voorzitter van de Bestu renbond, de heer F. Buijs, de goede heilige en de aanwezigen toe. Er wer den ook nog enkele kinderfilms ver toond. St. Nicolaas bracht ook een bezoek aan Ritthem. Aan de grens van de gemeente werd hij met zijn knecht afgehaald door de muziekvereniging „O.N.D.A." en belangstellenden. In optocht ging het na een omwande ling door het dorp naar het gemeen tehuis, waar de goede Sint officieel werd ontvangen en burgemeester P. Daniëlse hem toesprak. Inmiddels waren alle Rltthemse kinderen met belangstellenden naar „Ons Dorpsleven" gegaan en wacht ten daar of de komst van de Sint. Het werd een prettig Sinterklaas feest. „O.N.D.A." zorgde voor de mu zikale opluistering. Vrijdagmiddag bracht Sint Nico laas een bezoek aan de Openbare Lagere School te Domburg. Het hoofd der school sprak een welkomst woord en de kinderen zongen het ge- bruikelyke lied. De tevredenheid van de Sint bleek uit de grote gulheid, waarmede hg de kinderen bedacht. Werkloosheid daalde wederom in November Het laagst in Zeeland Het direct beschikbare aanbod van mannelijke arbeidskrachten steeg In de maand November tengevolge van het seizoen met 15.940, hetgeen blijkt uit de toeneming van bet aantal werklozen van 55.512 tot 66.328 en het aantal DUW-arbeiders van 10.787 tot bijna 16.000. De oogstwerkzaamheden in de land bouw werden mede als gevolg van 't fraaie nerfstweer reeds in de eerste weken van Nov. beëindigd. Ook in andere bedrijfstakken, zoals de baksteenindustrie en de veende rijen, en in geringere mate in de bouwnijverheid, nam de werkgelegen heid in verband met het seizoen af. Bovendien kwamen enige objecten der openbare werken gereed, terwijl de behoefte aan arbeidskrachten voor het dijkherstel kleiner werd. Het aantal werklozen in Zeeland bedroeg 1325 in November 1952; 519 eind October 1953 en 851 eind No vember 1953. De relatieve werkloosheid was eind November 1953 het hoogst in Fries land met 28 werklozen per 1000 man nelijke beroepsbeoefenaren en het laagst in Zeeland met 10 werklozen per 1000 mannelijke beroepsbeoefe naren. Zeesterren. Op de G revel Ingen zijn velen weer bezig met het schoon vissen van hun mosselpercelen, en dat betekent dat er aan de haven weei zeesterren worden aangevoerd, die worden door- getransporteerd naar de veevoeder fabrieken. De aanvoer van zeester ren bedroeg in de maand November 28.560 kg. Collecten. Te Ritthem bracht de oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk 427,52 en de Zendings-Najaarscollecte 212,83 op. Vlissingen Ergelijke vernielzucht Een ergerlijk staaltje van verniel zucht is Zondag in Vlissingen ten bes te gegeven. Een in ons land als gast vertoevende Amerikaanse leraar W ging met een gehuurde auto naar de voetbalwedstrijd VlissingenDosko in Vlissingen. Hij parkeerde zijn wagen tussen de andere, welke er tijdens de wedstrijd voor de ingang van het voetbalterrein stonden. Toen hij na afloop van de wedstrijd bij de auto kwam, bleken vandalen te hebben huisgehouden. De ruitenwissers wa ren afgebroken, het nummerbord om gedraaid en de spatborden beschadigd Het is niet bekend, welke onverlaat een en ander op zijn geweten heeft, maar vast staat, dat de Amerikaan zeer teleurgesteld Is over de veilig heid van in ons land geparkeerde auto's. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Rotterdam 7 Dec KJciaardappelcn 35 mm .opwaarta. Eigenheimers 12—14; Bin tjes 11—12; Bevelanders 12.50; Usselster 10; Alpha 9.75; Furore 12.50 kend pet 100 kg en op de handclsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto Havenarbeidsreserve in Terneuzen op komst Overleg thans gaande Sinds lang bestonden in Terneu zen plannen om tc komen tot de op richting van een Haven Arbeidsre serve, waarb'y •'Cf Initiatief vooral uitging van de vereniging „Haven- belangen" Enerzijds om daardoor voor de werknemers de gelegenheid te scheppen een meer vast bestaan in de Terneuzense haven te vinden, anderzijds om geschoolde arbeiders te behouden en aan te kweken, zodat de haven steeds over goed geschool de arbeidskrachten kan beschikken. Voor de verwezenlijking van de plannen is thans tussen enige werk gevers en de Unie Verkeer, omvat tende alle georganiseerde transport arbeiders. een overeenkomst gesloten, ingaande 1 Januari 1954, met het doel te geraken tot een havenarbeids reserve. die voorlopig 25 arbeids krachten zal omvatten. In deze zin is aan de minister van sociale zaken een verzoek gericht om daaraan zyn medewerking en steup te willen verle nen. Zo de vorming van de arbeids reserve doorgang vindt, zullen de eventuele tekorten gelijkelijk door het Ryk en door de werkgevers wor- aangezuiverd. De overeenkomst zal voorlopig voor 1 jaar gelden met de clausule, dat deze bij niet-opzegging telkenmale stilzwijgend met 1 jaar wordt verlengd. In de overeenkomst is verder bepaald, dat zij, die van de havenarbeidsreserve deel uitmaken 80 van het contract-uurloon zul len ontvangen voor elk niet gewerkt Uur voor zover zij gehuwd, kostwin ner of ongehuwd en 23 jaar of ouder zyn. De ongehuwden beneden 23 jaar ontvangen voor elk niet gewerkt uur 70 van het contract-uurloon. In bevoegde kringen wees men er op, dat, indien de opzet slaagt, dit van zeer grote betekenis genoemd kan worden voor de haven van Terneuzen. De Kerstveiling te Bergen op Zoom. In de Zaterdagmiddag te Bergen op Zoom gehoudeD vergadering der leden van de gioenten- en fruitveiling is be sloten op 16 December a.s. een Kerst, fruitveiling in de hallen van het vei linggebouw te houden. Een 20-tal fruitkwekers zullen hun producten in totaal 40 ton fruit tentoonstellen. EERST HERSTELD Inundatie-naschade blijkt te groot te zijn Naar wy vernemen zijn er plannen in voorbereiding om te komen tot vervanging van 34 woningen in Tuinstad te Vlissingen, eigendom van de woningbouwvereniging „Gemeenschappelijk Belang". Deze panden bevin den zich in een dusdanig slechte staat, dat deskundigen verdere bewo ning niet tvenselQk achten. Het bestuur van „Gemeenschappelijk Belang" is gemachtigd plannen te doen vervaardigen voor de vervanging van de onderhavige hulzen. Het betreft hier een van de meest trieste gevallen van naschade te Vlissingen. Triest, omdat door ver scheidene instanties en door het be stuur van de woningbouwvereniging destijds ten sterkste is gewaarschuwd tegen het herstel der woningen. Des ondanks kwam uit Den Haag op dracht de panden weer bewoonbaar te maken. Zy werden in 1917 gebouwd. Het cement-gebrek in de jaren van de eerste wereldoorlog noopte tot het gebruik van andere specie voor het optrekken der muren. Men gebruikte hiervoor een mengsel van schelpkalk en trasmeel. Achteraf is echter dit mengsel ondeugdelijk gebleken. De woningen werden al spoedig de zor- genkinderen van de woningbouwver eniging, die dan ook in 1937 aan B en W. van Vlissingen verzocht bet complex eens ernstig te bekijken, om dat men weinig heil zag in voortzet ting der exploitatie. Inmiddels werd het oorlog en door de inundatie wer den de huizen zwaar getroffen Ze stonden op zeer laag terrein dat men niet had opgespoten en by hoge vloed reikte het inundatiewater tot de nok. Na de drooglegging van Walcheren begreep men al heel spoe dig, dat het herstel van deze wonin gen veel geld zou kosten en dat het voordeliger zou zijn de beschadigde panden af te breken. FILMS IN ZEELAND. Drie sterren Clark Gable, Jeanette MacDonald en Spencer Tracy; de namen van drie sterren, die in de filmwereld een ge heel eigen plaats hebben ingenomen staan er in de film „San Francisco" (Alhambra, Vlissingen) al reeds borg voor, dat deze rolprent de moei te van het aanschouwen waard is. En dat is deze film ook, ondanks het feit, dat het sterk geromantiseerde verhaal een wel wat groot beroep op de goedgelovigheid van de toeschou wer doet. De verfilming, onder regie van W. S. van Dyke, heeft dit Be zwaar echter vrijwel weggenomen en geboeid volgt men dan ook de bele venissen van de barman Blackie Norton (Clark Gable) en van de zan geres Mary Blake (Jeanette MacDo nald), die elkaar eerst vinden na veel complicaties. Ja, er is zelfs een aardbeving voor nodig om het „hap py end" te bewerkstelligen! Een film, waarin knap camera werk is verricht en waarin, met na me door de drie genoemde sterren, goed spel te zien wordt gegeven. Door „Gemeenschappelijk Belang" werd zelfs een voorlopig project ge maakt om op het terrein een com plex geheel nieuwe woningblokken neer te zetten. Deze moeite werd evenwel niet beloond. Den Haag be sliste, dat de panden hersteld moes ten worden, zelfs met toepassing van een aantal bezuinigingen. Hel herstel werd aanbesteed. De aanne mersfirma, die het werk uitvoerde, deed zich van haar beste zijde ken nen en toen de woningen in 1950 werden opgeleverd zagen ze er keu rig uit. Maar lang is net niet zo ge bleven: al heel spoedig sijpelde net vocht door de muren, het behang scheurde en de woningen werden op den duur onbewoonbaar. Thans zyn dus de eerste stappen genomen om deze kwestie definitief te regelen. Had Den Haag destijds maar geluisterd VOETBAL A.D.O.-er komt naar Vlissingen Waarschijnlijk zal de voetbalvereni ging .Vlissingen" eind December een nieuwe speler in haar gelederen kun nen opnemen. He» is de heer J M Otteloo. die verscheidene malen in het eerste elftal van de voetbalvereniging A.L.0 te Den Haag uitkwam De overschrijving is inmiddels aange vraag, en verwacht wordt, dat Otte loo nog dit jaar de kleuren van Vlis- zal kunnen verdedigen. SCHAATSEN FARSTADT MAG NIET TEGEN NEDERLAND UITKOMEN. De Noorse schaatsenrijder Sverre Farstadt, die als gast in de Oosten rijkse ploeg zou deelnemen aan de officieuze landenwedstrijd Oostenrijk —Nederland welke vandaag te We nen Degint, heeft van de Noorse schaatsenrijdersbond een telegram ontvangen, waarin hem verboden wordt in de wedstrijd uit te komen. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 Kg. franco Rotterdam). Tarwe doorancckwalltelt op vochtcon- dltle tot f 27.15. De betere kwaliteiten daarboven. Voedergranen. kalm; zomergerst 21.50 22 75; grove geschoonde daarboven: naver 19 75—20 75; blanke daarboven; Rogge 20 50—21.25: 17 procent vocntconditte tot 21.50; Mals doorsneckwaiitelt. prijshou dend tol f 23.25: Peulvruchten, kalm; Groene erwten 40.00—50.00; Schokkers 60-0068.00; Brume Bonen tol 88DO. VISMIJN VEERB 7 Dec. Aangevoerd: 383 kg export-gar nalen 69—92; 429 kg. handels-garnalen 45—52: 38 kg. schar 46. VEILING BERGEN OP ZOOM. 7 Dec Andijvie 31—35; Bloemkool AA 6670. A 35-51: B 22—33: C 25; Was- peen 19, Kroten 5—12; Prei 10—17; Sa- voye kool 7—12; Spruiten 32—71; Boere kool 14—17; Rode kool 7—12; Witte kool 7—10; Appelen: Jonathan 27—36; Goud renetten 16—36 Bellefleur 16. VEILING GOES. 7 Dec. Bloemkool A 1 35; A II 27—35; B 1 18—24; C I 10: C O 8; afw. 8: Sprui ten A U 19—27; Kropsla 5—8: Gr. Savoye kool 12—14; Wille kool 5: Boere kooi II -16; Prei *12; Kroten 6—3; Andijvie 11 —23; Peen 6: Veldsla 32—37; Knolselderij 10—15. U snit 'a morgen» „kiplekker" oit bed springen. Elke dag moei uw lever een liter ga o uw ingewanden doen stromen, and en verteert uw voedsel niet. het bederft. O raakt verstopt, wordt humeurig et joom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVBRP1LLETJKS om die liter ga jp te wekken en uw eptjavertertng en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Sen plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen Eist Carter's Leverpilleties. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te VVageningen: W. Bouwsema te Maarssen; te Wel sum (toezegging): H. Visser, legerpredi- kant te Arnhem. Aangenomen naar Fésse (toezeg ging): A. /an Ginkel cand. te Eder- veen. Bedankt voor Huizen NJL: J. Ba telaan te Utrecht; voor Kampen: A. Breure te Zegveld. GIFTEN EN LEGATEN. De Ger. Zendingsbond In de Ned. Herv. Kerk ontving een legaat groot 10.000.- van wylen ds. J. Hengst, in leven emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. Waar zijn onze schepen? Breda o van Salaverry naar Chimboto Ivoorkust 7 van Dakar te Le Havre erw. Karimata p 6 Gibraltar n. Amsterdam Sui Alhena 7 v. Santos te Montevideo. Amp en an 7 te Aden Avercüjk p 6 Kp Race n. New York Britsum 7 te New Orleans v. Baltimore Ganymedes 6 te Paramaribo Groote Kerk 7 v Amsterdam te Marseille Jonan van Oldenbarvelt p 6 Lissabon n. Amsterdam Lekhaven 6 v. Montevideo n. Las Paimas Maas 7 v. Tunis te Algiers Marisa i 'v. Singapore te Suez Meiiskerk 6 v. 'Jolombo n Aden Noor dam 6 360 m. O. New York n. Rot terdam Oranjestad 6 1260 m. Z.W. ten W. Madei ra naaj Madeira. Papendrecht p 6 Dover naar Curacao Schie p 6 Ouessani naar ueixoes Siamat 6 v -New Orleans oaai Charleston Aagtexerk 6 v. Rotterdam te Hamburg Boschfunieln 7 v. Amsterdam n Hamburg Croneuburgb 6 v. Leningrad n. Svendborg Diuvenayk 7 te Rotterdam csso Amsterdam 7 te Arub Farmsen 6 v. Honolulu n. Shimiru tndrapoera 5 v. TJ. Priok o. Rotterdam 7 te Singapore Kola Agoeng p 6 Fimsterre n Rotterdam Kota Baroe p 7 Fimsterre n. Rotterdam Laurenskerk 6 v Bordeaux le Le Havre Lekkerkerk 7 v. Colombo te Madras Loosdrechl p 6 Vlissingen n. Rotterdam Lutterkerk 7 te Aden Macuba p 7 Suez n. Singapore Sloterdyk 6 v. Antwerpen q New York Willem Kuys p 7 Quessant n Southampton Zeelano KKL 7 v. Colombo n. Belawan Zeeland SSM 7 v d. Tyne ie Kiel Alphara 9 v. Las Paimas te Antwerpen verwacht Aagtekerk 5 v. New York n. Trinidad Aldabi 5 v. Rio de Janeiro n. Victoria Aikaid o v. Hamburg n. Antwerpen Annenkerk 6 v Shanghai n lak u bar Arendsxerk 6 v. Hongkong n Manilla Arnedijk 6 v Le Hare n. Rotterdam Bloemfontein 6 v. Bremen te Hamburg Borneo 5 v. Belawan n. Colombo Cerorua p 6 Penro n. Napels Friesland KRL p 6 Azoren n Cassablar.ca Gaasteriand 6 v .Hamburg te Amsterdam verwacht Jagersfontein 7 v. l'ecerttfe te Kaapstad Kedoe te Balikpapan Lieve Vrouwekerk 6 v. Karachi te Bom bay Liudekerk 6 v -Bahrein n. Muscat Molenkerk 6 te Lorenco Marques verw. Noordam 5 v New York n Rotterdam. Oranje 6 250 m. O. Ceylon n. Belawan Pendrecht 5 v. Mena Al Ahmadi n. Land- send. Polypnemus verw p. 7 Ceyion n. Belawan Sloterduk 6 op Schelde voor anker (mist) Soestdyk 5 v New Orleans n. Charleston Tamo 5 te Puerto Alegrc rhalalla 6 v. Mena Ai Ahmadi te Suez Waai 6 v Piraeus a. Alexandrie Waterman 6 v. Amsterdam ie Las Palma3 Wester aam 5 v. Rotterdam o New York Enggano 4 v. Suez n Aden Karimun 3 v. Amsterdam te Hamburg Loenerkerk 5 te Colombo HOOG EN LAAG WATER 9 December. U. N.A.P U.+N.A.P. U.-N-AJ U N Vlissingen 3.26 1.94 15.49 2.00 9.51 1.92 22 03 Terneuzen 3.55 2.11 16.16 2.17 10.21 211 2233 Hans weert 4.36 2.19 16.58 205 11.02 2.26 23 14 Zieriltzee 5.00 1.41 17.21 1.51 10.39 1 58 2245 Wemeldinge 5.16 1.67 17.34 1.77 10.56 1.81 23 12 Breskens 6 minuten eerder boog- en laag water ten opzichte van Vbssjngen. 1.69 1.38 2.04

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3