NIEUWS IN EEN N0TED0P driÜDSOie Nieuws uit Walchere n Walcherse burgemeesters en secretarissen bijeen RODENT"0"" '1.'".""," MARKTBERICHTEN KEURING VAN JONGE PAARDEN LIET GOED MATERIAAL ZIEN VRIJDAG 4 DECEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Middelburg Successen van „Nut en Sport" op konijnententoonstelling Op de nationale konhnententoon- stelfing, die op 28 en 29 November jl. te Öosterbeek werd gehouden be haalden leden van de Konijnenfok kersvereniging „Nut en Sport" te Middelburg de volgende prijzen: A. A. Clement met Wit Weener Ram jong Z. G. en met voedster jong G.; M. J. Hoogesteger met Wit Wee ner Ram jong G. G. en met Bruin Rex Ram oud 1ste Z.G. met Voedster Oud 1ste Z.G. met Rammen jong 1ste G.G. en 2de G. met Voedsters jong lste Z.G. en 3de G. -f 4 ereprijzen; M. A. Hoogesteger met Blauw Hol lander Voedster jong 2de G. en met Bruin Hollander Ram Oud lste Z. G. met ereprjjs; P. J. den Hollander met Havana Voedster Oud lste Z.G. met Ram Jong lste Z.G. en met Voedster Jong lste Z.G. met 5 ereprijzen. De nieuwe Seisbuitenbrug. Het werk aan de nieuwe Seisbui tenbrug is nog steeds in volle gang. Het bruggedeelte is op de gestelde tijd gereed gekomen. Thans is men bezig met het bestraten van de op ritten der brug en van de verbinding met de Seisstraat. Onder het wegdek moeten echter verschillende kabels en leidingen wor den gelegd, zodat het nog wel enke le w^ken zal duren, voordat het gehe le werk is voltooid. Men hoopt ech ter in een zodanig tempo te kunnen vorderen, dat de geplaagde bewoners van Seissingel, Seisweg en omgeving tegen de Kerstdagen weer op norma le wijze de binnenstad kunnen berei ken. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Middelburg raadt een ieder aan, al vorens een gift te schenken aan de te Middelburg, aan het adres Bel- linkstraat no. 29 gevestigde afdeling van het Kruisleger, (niet te verwar ren met het Internationale Leger des Heils, Stichter William Booth) zich eerst met hem in verbinding te stellen. Jubileum bij Vitrite Works. Donderdag was het 25 jaar gele den, dat de heer J. Stroo, werkzaam in de automatische beits-inrichting, in dienst trad van de N.V. Vitrite Works te Middelburg. Tijdens een bijeenkomst van di rectie, bedrijfsleiding en medewer kers, werd hij door de directeur, de heer B. A. Hesselink, gefeliciteerd met zijn zilveren jubileum. De heer Hesselink overhandigde hem tenslotte een enveloppe met in houd. De heer A. de Vos, chef der be trokken afdeling, bood eveneens zijn gelukwensen aan en wees op de pret tige verhoudingen waarin men met de jubilaris samen werkt. De heer P. Meliefste feliciteerde namens het gehele personeel en zei- de dat de heer Stroo iemand is, die steeds met plezier zjjn werk ver richt, hetgeen ongetwijfeld een be langrijke factor is, zowel voor de ju bilaris persoonlijk als voor het ove rige personeel. Dat dit ook door het personeel wordt gewaardeerd, is ge bleken uit het feit, dat de heer Stroo in 1948 als vertegenwoordiger in de Personeelraad werd gekozen. Ir. G. Kranen richtte een persoon lijk woord tot de jubilaris en zei waardering te hebben voor de wjjze waarop de heer Stroo steeds tracht een product af te leveren dat aan de gestelde eisen voldoet. De heer G. van Belzen feliciteer de namens de collega's uit de beits- afdeling. De heer Stroo dankte hierop de Directie voor de waarderende woor den en enveloppe met inhoud, alsme de de overige sprekers voor hun fe licitaties en cadeau's. St. Nicolaas bij de ouden van dagen. Donderdagavonw werd in de grote zaal van het Schuttershof een ont spanningsavond voor de Middelburgse ouden van dagen gehouden. Mevrouw M. Derjnen sprak namens het dames comité een openingswoord. Leden van de buurtvereniging Ba- gijnhof traden daarna voor het voet licht met een programma van confé rence, sketches en zang, waarmee zij het bejaarde publiek uitstekend ver maakten. St. Nicolaas en Zwarte Piet kwamen tot grote vreugde van de oudjes de avond grote luister bijzet ten. Vol ijver werden de Sinterklaas liedjes meegezongen en de lekker nijen vonden gretig aftrek. Het was een zeer geslaagde avond. Filmvoorstellingen aardrijkskundig Jeugdcentrum. Het Aardrijkskundig Jeugdcen trum te Middelburg hield Donderdag in de Schouwburg te Middelburg voor de leerlingen van de bij dit cen trum aangesloten middelbare en la gere onderwijsinrichtingen vier film voorstellingen. Vertoond werden „Het hoogovenbedrijf in Nederland" en „Princely India". De eerste film toont het hoogovenbedrijf te Velsen in al z\jn geledingen; van het aanvoeren van gzererts en steenkolen via de werkwijze van hoogoven en gieterij tot en met eindproduct. „Princely India" is een kleurenrolprent, die beelden geeft van enkele van de vele Indiase vorstendommen en van de leefwijze van de veelal schat rijke regeerders van deze staten en staatjes. De voorstellingen wer den zeer druk bezocht. Vandaag worden nog drie voorstellingen van deze films gegeven. Jubileum bij P.T.T. De besteller le klasse van het Middelburgse postkantoor, de heer J. Vreke, was Donderdag 40 jaar in dienst van het Staatsbedrijf der P. T. T. In aanwezigheid van het per soneel werd de heer Vreke door de directeur van het postkantoor, de heer L. A. van Hoeve toegesproken, die hem namens de directeur-generaal van de P. T. T. een oorkonde en een gratificatie aanbood. Ook de heer P. van Gilst, de hoofdbesteller voerde het woord. Van het personeel ont ving de heer Vreke een blijvend aan denken. Vlissingen Gezellige drukte. De Sint Nicolaas-bedrijvigheid, die de laatste dagen ook de binnenstad van Vlissingen des avonds zo'n gezel lig aanzien ^eeft, werd Woensdag avond nog verhoogd door een her haald bezoek van de Sint aan de Scheldestad. Voorafgegaan door het muziekgezelschap „St. Ceacilia" en begeleid door een aantal fakkeldra gers trok de stoet, met de Goedheilig man in het middelpunt der belangstel ling, door Vlissingen. De goede man nad het wel druk, want Tn het Leger des Heilsgebouw hield de buurtvereniging „Goed Wo nen en Omstreken" de traditionele Sint Nicolaas-avond, waar de kinde ren uit deze buurt op versnaperingen werden onthaald. OPENBARE LEESZAAL. Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal té Vlissingen wérd uitgebreid met de volgende werken: Briggs, Het derde kind: Guareschi. Don Camillo en zijn kudde; Kielland. Soms is net leven ge vaarlijk: Linklater, Kinderen zijn troel: NijnattenDoffegnies, 't Hemeltje: Re- vis. Mensen die muiten: Stolzvan den Kieboom, Balans; Van der Veen, Het wil de feest; Klabund, Bracke; Monsarrat. Three corvettes; Paton. Too late the phalarope; Schintz, Canadees avontuur; Kruijer, Suriname en zijn buurlanden: Dijksterhuis, De mechanisering van het wereldbeeld: Clarke. Expedities naar de planeten; Petterson. Met de Albatross op diepzee-expeditie; Nieuwenhoven, Vlech tende handen; De Beer. Katten; Blijstra. Europa, mijn vaderland; Panorama 1952 II; Facus 1951. In de maand November werden uit geleend 2387 Ned. romans, 201 romans in vreemde talen, 855 studieboeken en 1048 kinderboeken (totaal 4470) De tijdschrif ten- en krantenzaal werd bezocht door 491 mannen en 124 vrouwen en de jeugd leeszaal door 56 jongens en 98 meisjes. Expositie W. Jurka In zijn bescheiden expositieruimte in het Groenewoud te Vlissingen ex poseert de kunstschilder W. Jurka een aantal van zijn jongste, na de Februari-ramp, vervaardigde werken. Een groot deel van de expositie wordt ingenomen door aan Vlissingen gewijde doeken. Met vaste hand ge penseelde stadsgezichten, in strakke, welhaast ietwat naïeve lijnen en der halve enigszins kinderlijk van ex pressie. Niettemin schilderijen, welke zeker waardering zullen vinden. Ook de andere werken op deze tentoonstelling ademen dezelfde geest en wijzen op de werkelijkheids zin van de schilder, zoals bijvoor beeld het doek „Aquarium", de weer gave van de „Kungsholm" en enkele portretten. Een enkele uitzondering vormen doeken als .,De vergankelijk heid" en „Julius Caesar"; symboli sche onderwerpen, klaarblijkelijk met meer „diepgang" geschilderd. Ten slotte vindt men op deze expositie een door Jurka vervaardigd houten borstbeeld van de overleden kunst schilder Han van Meegeren. Aanbesteding verbouwing oude Gasthuis. Namens B. en W. van Vlissingen werd aanbesteed het verbouwen van het Oude Gasthuis tot Internaat voor de Zeevaartschool aan de Hel lebaardierstraat met aangebouwde dienstwoning met bijkomende wer ken te Vlissingen. Ingeschreven werd als volgt: fa. De Munck en Petrie, Vlissingen 129.490; W. F. Christi- aansen, Vlissingen 142.467; J. A. Letzer, Vlissingen 144.210; A Blankenburg, Nieuwdorp 144.700; C. v. d. Klippe, Vlissingen 147.719; J. M. Goedemondt, Vlissingen 148.200; J. F. Berting, Vlissingen 162.300: J. N. D. Bijl, Vlissingen 162.886; en fa. De Munck en De Kam, Vlis singen 165.900. Ouderavond Bonedijkeschool. Uitgaande van de Bonedijkeschool te Vlissingen werd een ouderavond gehouden. De heer J. C. Cornelis, hoofd van de school, bracht lof aan het gemeentebestuur voor de school reisjes, de reorganisatie van het on derwijs en de bouw van nieuwe scho len. De heer De Bruijn, vertegenwoor diger van het gewestelijk arbeidsbu reau, ging nader in op het onderwerp beroepskeuze, waarbij hij de wense lijkheid van het psychotechnisch on derzoek naar voren bracht De inte ressante lezing werd toegelicht met een rolprent. De heer I. J. Luteijn schetste de huidige nood van het on derwijs in ons land. Hij zette de be tekenis van het Volksonderwijs uit een, waarna een 15-tal personen zich voor het Volksonderwijs opgaf. Ten slotte beantwoordde het hoofd der school enkele vragen over het onder wijs. Zoutelande - Jaarfeest Hervormde Vrouwenvereniging Dinsdagmorgen vierde de Hervorm de Vrouwenvereniging „Stille kracht" te Zoutelande haar 20-jarig bestaan in het "ibouw .Middendorp'4. De pre sidente. mevrouw N. Wagener-Quispel sprak een welkomstwoord tot de tal rijke aanwezigen en hield een liturgi sche beschouwing. De leden brachten de avond door met ang, declamatie en voordracht. Er waren afgevaardigden tegen woordig uit Brugge, Rilland-Bath, Westkapelle en Biggekerke. De Bel gische dames overhandigden een ge schenk aan de gedupeerde vereniging van Rilland-Bath. Ds. J. F. Wagener sprak het slotwoord. De Vereniging van Burgemeesters en Seci etarissen op Walcheren verga derde Donderdag onder voorzitter schap van de heer J. L. Dregmans, burgemeester van Koudekerke en Biggekerke in het stadhuis te Vlissin gen. Uitvoerig werden besproken de zwa re financiële lasten, waarvoor de Walcherse gemeenten zijn geplaatst door het instellen van het Wegschap Walcheren. Alle gemeenten op het eiland staan door de structum'veran dering, die het wegschap met zich brengt, voor het brengen van grote geldelijke offers, die zij niet uit eigen middelen kunnen verschaffen. De fi nanciële regeling tussen Rijk en ge meente laat in bepaalde gevallen het verkrijgen van een extra bijdrage toe. 9 Sommige mensen moeten tocfi maar rare dingen doen om In net leven te kunnen blijven, lijdens een varlété-num- mei in Dania (VS.i demonstreerde Wil liam MeLellan hoe hij zijn hoofd kon steken in de grote wijd geopende muil van een krokodil Maar tot ontzetting van het publiek sloot het ondier plotseling zijn kaken. Twee mannen sprongen de piste in en zij slaagden ei in de kaken van het beest weer open te Krijgen Daarna Konden de doktoren een groot aantal wonden van de artist gaan hech ten. Anneltes uit Maastricht is weer thuis Met stille trom heeft deze 17-ja- rige filmster In spè. die zomaar Clark Gable kustte. net vaderiana weer opge zocht Het schijnt dus nog niet zo besi te gaan met dit filmcontract De Vara zal Zaterdag in de vooravond een uitzen ding verzorgen van een St Nicolaasvle ring m het kindertehuis van het Leget des Hells in Naarden. Deze viering Kan dank zit de radio-speelgoedactle worden gehouden, gelijktijdig met het St. Nico- laasfeest in nog 135 andere kindertehui zen in ons land van alle richtingen en schakeringen In totaal zijn ruim IO.OOU kinderen hierbij betrokken, die speel goed en lekkers zullen krijgen 0 Werk lieden namen de viueht toen zu in de na bijheid van een generator van een Urachlstation te Devon, nabij Flymouth. een voiwassen krokodil ontdekten De hoofdingenieur stelde voorzichtig een onderzoek in en toen bleek, dat het on dier was opgezet 9 De 65-jaar oude Amerikaanse vereniging van zadelmakers heeft tot opheffing besloten, daar de omvang van de zaken te gering is Mei weemoed dacht men aan net iaar 1910 toen er ln de V S. negentien mtlhoen paardei- waren. Er worden nu nog slechts zadels geleverd aan plezierruiters en jockey s Een nele nare man in Haar lem, de 44-jarige tuinman C. K„ zelde tegen een jeugdleider, dat hij wei een St. Nleolaasfeest voor arme Kinderen zou organiseren. Maar Zaterdag JJ. werden honderden kinderen teleurgesteld omdat het heie verhaa. verzonnen bleek te zyn Amsterdammers met harten van goud en een echte vriendelijke Klndennspec trice in Haarlem hebben ou samen een plannetje bedacht om deze teleurgestei de kinderen alsnog de vreugde te laten beleven van een goed Sinterklaasfeest 0 Uit Putte wordt een nieuw initiatie! gemeld Wie het klaarspeelt drie minu ten aan een stuk fatsoendelijk te liegen Kan üo worden van de „Leugenaars club" De voorzitter een aartsleuge naar - zal telkens voor één avond wor den gekozen Hij heeft de zwaarste taak. want er mag die avond geen waar woord over zijn lippen komen Eens per maano zullen wedstrijden worden genouden Men kan zelfs koningsleugenaar worden en dat alles omdat supporters van een voetbalclub op een middag gezellig ble ven nabomen. Besloten werd dan ook, dat de leden van de vereniging binnen afzienbare tijd bij hun gemeenteraden een voor stel zullen indienen, waarin het Rijk wordt verzocht om financiële steun in de kosten, die de gemeente moet ma ken voor het Wegschap Walcheren. Vooi'ts werd gediscussieerd over de onderlinge hulpverlening bij brand, een kwestie, die wat coördinatie be treft, nog veel te wensen over laat. Om dit vraagstuk te bestuderen werd een commissie ingesteld, waarin zit-, ting hebben een vertegenwoordiger' van het gemeentebestuur van Middel burg, een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Vlissingen en de burgemeester van Oostkapelle. de heer F. G. Sprenger. De beide eerstge noemde leden der commissie zullen nog worden aangewezen. Na de vergadering werden voor de leden der vereniging de motorspuiten van de B.B. gedemonstreerd, waarna men tevens het magazijn van de B.B. te Vlissingen in de oude Willem III- kazerne bezichtigde- Tenslotte brach ten de burgemeesters en secretarissen een bezoek aan de Gemeentelijke Huishoudschool te Vlissingen. FILMS IN ZEELAND. Donderdag-cyclus. Zowel in Grand (Goes) als in Alham- bra (Vlissingen) draaide in de Don- derdagavond-cyclus de boeiende film Louise Lotte, naar het bock van Erich Kastner, in reprise. Deze on der regie van Josef van Baky ver vaardigde film, met in de hoofdrol len Jutla Günther, Isa Günther, Ant- ie Weisgerber en Peter Mosbacher, heeft bijzondere verdiensten. Het verhaal van de elfjarige „tweelin gen" Louise en Lette, die elkaar ontmoeten in een vacantie-kinder- oord in de Beierse Alpen, is char mant, ontroerend en bovenal boei end, niet in de laatste plaats door het levensechte spel van de meisjes Günther, die na haar filmdebuut verklaarden: „Het is enig om jezelf op de film te zien. Wel een beetje gek ook hoor, en kijk eens, dit is het jurkje, dat we mochten hou den!'' „Something to live for" is de titel van de film, die Electro (Middelburg) Donderdagavond vertoonde. Een Van Gogh-tentoonstelling te Bergen op Zoom Het Comité Tentoonstellingen te Bergen op Zoom heeft besloten in 't stadhuis in de Markiezenzaal een Van Gogh-tentoonstelling te hou den, tot besluit van het Van Gogh- jaar. Met deze tentoonstelling zal te vens de wederingebruikneming van het gerestaureerde raadhuis worden gecombineerd. De tentoonstelling wordt gehouden van 26 December tot en met 10 Ja nuari. Men is in onderhandeling over het tentoonstellen van werken van Van Gogh uit de verzamelingen van Kröller-Miiller en ir. Van Gogh. Vlissingen III won met 53 van Souburg II In de Zeeuwse schaakcompetitie werd slechts één wedstrijd gespeeld Het was de ontmoeting tussen Vlis singen III en Souburg II ln de derde klasse. De Scheldestadbewoners ble ven met 53 baas in eigen huis. De uitslagen waren: J. WijnenJ. Kemeling 01; T. M de LooffA. Bruijnooge 10; J. KroonJ. v. j. Broeke 10; J. R. WjjtenburgM. E. Essers 10; P AntheunisseP. de Rijke 01; P. WeelandA. Touw 01; A. Smit— J. Vreeke 10; C. A. Bikker sr. J. H. Francois 10. Officiële publicaties. VLISSINGEN. DANKBETUIGING INZAKE INKWARTIERING. Naar aanleiding van een desbetreffend ontvangen schrijven van de Schout bij Nacht. Commandant Zeemacht Nederland, breng ik op verzoek van deze Comman dant ter algemeene kennis, dat hij in zijn functie van Admiraal Benelux aan burgerij van Vlissingen zijn bijzondere waardering betuigt voor de medewerking, betoond bij de inkwartiering van Marine- schepelingen gedurende de oefening van de mijnen-uitkijkdienst van 24 September 1953 tot 2 October 1953. Vlissingen. 2 December 1953. De Burgemeester van Vlissingen, B. KOLFF. MIDDELBURG. Mededeling aan belanghebbenden van de afdeling Voorlichting van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting RECTIFICATIE. In ons Nr. van Woensdag 2 Dec. Is ln de voorlaatste alinea een fout geslopen. Deze passage moet luiden: Dit betreft ln 't algemeen die schade gevallen. waarvan de herstelkosten de f 3000.— niet te boven gingen en welke op grond van de z.g. f 3000.— regeling zijn gefinancierd. uJUrótirJÈ uitïöHclellijk QOQd... Advertentie VEILING GOES. 3 December. Exportveihng appels: Cox Orange Pippin A 73, BC 56.90. I gr. 68, I 49. II 13—15. Sterappel 1 27. II 4. Goud- reinette AA 30.20. A 28.60—28.80, BC 25— 26.30. i gr. 27.3027.50, 1 2055—21.40 Zure Bellefleur I gr. £2—23. x 1950, 6. Golden Delicious A 50. BC 40. I gr 36 44.50, J 26.90—32.10. n 12—15. Jonathan A 44.40 BC 46.30, I gr. 35.80. 1 33.70, II 17. Lomb. Culville I 2£—26 Zoete Ërm- gaard i 26—33. Goudreinette keuken 17.80—18.10, fabriek 8.40—8.50 Allington Pippin A 32. BC 29. I gr. 30, 1 25. U 11. Peren St. Remy I gr. 18501950. 1 17.80, II 1650. Pondspeer 1 16. Kleiperen I 17. II 6. Comtesse I 35. Doyenne du Comm i 74.70—75. Verpak' fruit: Goudreinette AA 35—39, A 33—34 Jonathan I 45. Doyenne du Comm. I 7883 Gewone veiling Cox Orange Pippin K 32—41, F 10—14 Sterappel K 8. Jonathan K 16—25. F 10—13 Gold OeL K 30—31. F 13. Zure Bellefleur K 9-12. F 6 Lomb Calville K 25. F 11. Zoete Campagne K 13. Zoete Ermgaard K 19, F 813. Div kroet-appels 4550. Peren Doyenne du Comm. K 5860 Comtesse K 25—30. F 15. Pondspeer K 16. F 12—13. St. Kemy K 16—18. F 12—14. Gleser Wildeman F 8. Kleiperen K 12, F 3—8. VISMIJN BRESKENS, 3 December Export garnalen, aanvoer 75 kg., 7460. Handels garnalen aanvoer 20 kg., 69. Schar, aanvoer 147 kg., 70— 56 Bot aanvoer 41 kg., 4223. Wijting, aanvoer 150 kg.. 31—16. Middel tong. aan- voer 2 kg,. 2.20 Schardtjn, aanvoer 16.500 kg., 19—12. Haring, 10 kg., 19. 60.000 kg. doorgedraaid. Haai. aanvoer 16 kg., 10. Rozemond. aanvoer 18 kg. .11. VISMIJN VEERE. 3 December. Export garnalen, aanvoer 1903 kg.. 60—67. Handels garnalen, aan voer 310 kg., 47—51. Schar, aanvoer 142 kg.. 42-59. Bot. aanvoer 63 k.g.. 38—41 Wijting, aanvoer 10 kg., 3453. Middel tong, aanvoer 13 kg., 116—249. Rog, aan voer 89 kg., 2430. OP GROTE MARKT TE GOES „Jet van Bleijendaal" en „Unicum van Monnikenhof" verwierven de eretitel. Vele paardenliefhebbers waren Donderdag weer op de Grote Markt te Goes verenigd, waar de samenwerkende bonden van paardenfokkers boven de Westerschelde, de jaarlijkse keuringen van anderhalf jarige hengsten en merries organiseerden. Er werd een negentigtal jonge dieren aangevoerd, van naar het oor deel der jury goede kwaliteit. Het materiaal had zelfs de verwachtin gen overtroffen. De deze week in Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden keurin gen hebben wel aangetoond, dat Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen dit jaar met haar fokproducten aan de kop gaat, doch het verschil in kwaliteit met de andere streken is niet groot. om het kampioenschap Donderdag tussen Jet van Bleijendaal, dochtei van Nico van Stegeshof en Clairon- ne v. d. Melo, eigendom van de heer Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vosse- meer en Merza, dochter van Nico van de Klef en Golda eig. de heer S. Breure, Geersdtjk. Uiteindelijk werd Jet van Bleijendaal tot kampioene uitgeroepen. De kampioenskeuring voor de heng. sten verliep zonder spanning. Beide eerstgeplaatste hengsten in hun ca tegorie, Herman van 't Hof Nieuw- land,. zoon van Nico van Ella en Bora van 't Hof Nieuwland en Uni cum van Monnikenhof, zoon van Ni co van Ella en Lientje van Monni kenhof, zijn eigendom van de heer D. A. Timmerman. Kattendijke. Ten slotte ging Unicum van Monnikenhof met de eretitel strijken. De eigenaars van de kampioenen ontvingen uit handen van de heer Iz. Groenewege een fraaie lauwer krans als ereprijs, beschikbaar ge steld door de commissie tot bevorde ring van het marktwezen in Goes. UITSLAGEN. Hengsten, grote maat: le. Herman van 't Hof Nieuwland. eig. D. A. Timmerman. Kattendijke, 2e. Urgent van Volckerpoi- der, eig DA Timmerman, vnd.; 3e Nico van de Akker, eig Jac. Fr Brooij mans, Oud-Vossemeer; lm an uit de Stooflaan. eig. C Verdonk—v d. Heijden. Lewedorp; Albert van Zeedul, eig. J. Maljaars Jzn., Oostkapelle. Hengsten kleine maat: le Unicum van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman, vnd.; 2e Nico van Vluchtenburg, eig C. Verdonkv. q Heijden, vnd.; Jan van Bleijendaal, eig. Jac. Fr Brooijmans. vnd.; 3e Neiis van Serfrans. eig. Iz. Groenewege, Hoedekenskerke en Jonas van Bieuendaal, eig. Jac. Fr. Brooij mans, vnd Merries, kleine maat: le. Merza, eig. S. Breure, Geersdtjk; 2e. Qultta van Oost-Hoeve, eig. J der Weduwen, Kerk- werve; Zora van Waarde, eig. C Mol Waarde. Reina van Dorpzicnt. eig. Gebr Leendertse. Hoedekenskerke: Elza v d. Peukepolder, eig Gebr C en M. van Tilbeurgh, O.-Vossemeer; Mlrza, eig C sterk gegeven (drankzucht en de ge volgen daarvan), een uitstekende rolbezetting o.a. Joan Fontaine en Ray Miliand en en met strakke hand door George Stevens gevoerde regie, ziedaar de factoren, die „So mething to live for" maakten tot een alleszins boeiende film, waarbjj bovendien voortreffelijk camerawerk werd verricht. van Iwaarden, Kloetinge; 3e. Irene. v. Jacob Vos, Koudekerke: Lucille van Lan- geweg. eig. P. J Goorden. Oud-Vosse meer, Metha, eig. W. de Kam. Zoutelan de; Mirza van Westkapelle, eig P de Buck xzn., Serooskerke (W.); Nicoiine v. d. Bergpad, eig. G. Hetjnsdljk, Goes. Clara v d. Jachthoek, eig. M. A. D. Bo ller Kloetinge; Ouantina v. Helenahoeve, eig. fa. Wisse. N.- en St. Joosland. Merries middenmaat: le Roelle v d. Berg. eig. J. C. üe Vrieze. Kloetinge. 2e Juliana v. Dijkwel. eig. Joh. de Jonge. Kapelle; Fannie van Buitenzorg, eig J P. van Gorsel, Tholen; Bea van Moustic eig. P. Koole, W.-Souburg; Nora van Hollestelle, eig. L, Boonman. Ovezande. 3e. Irene v. d. Bongerd, eig J. L. de Jager. Kapelle: Liza, eig P de Buck Izn vnd.; Sonja van Domburg, pig J de Vis ser Zn.. Domburg: Nellie v d. Streep, eig Jac F. Brooijmans. vna.; Nellie van Welgelegen, eig j Q. C. Lenshoek. Kloe tinge; Vera van Nico. eig. P D. Remeijn- se. Kamperland, Emmy v. a Wieën. eig J. Mafjaars Jzn.. vnd.; Dora van Rei- mershoek. eig. B de Maaker. Wolfaarts- dijk; Truus v. d Mairehoeve. eig. A. C. P Timmermans. Oud-Vossemeer. Merries, grote maat: le. Jet van Bleij endaal. eig. Fr. Brooijmans. vnd., 2e Ni cole van Doolman, eig. C J. de Wael. Heinkenszand; Clara, eig. A Maijaars. Serooskerke (WSulma v d. Peukepol der. eig Gebr. Stoutjesdijk. Tholen; irene van Groenenburg. eig. D. A. vaD Nieu- wennuijzen. N- en St Joosland: Elena van Spaarte, eig. A. Zandee. Wemeidinge Zita van Waarde, eig. C. Moi. vnd.. Pau la van Nlsse, eig. J. P. Nljsse. Nisse; 3e. Ella v. d Berg, eig J. C. de Vrieze. vnd.; Margriet v. d. Siakkepad, eig, J. W. v. d. Dries, Heinkenszand; Alice van Zeeduin. eig. J. Maijaars Jzn., vnd. Ursula van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman, vnd.; Frida van Stella, eig. H. van Iwaar den. Heinkenszand; Kitty van Ella. eig. S. Breure. vnd.; Vera. eig. A. M. Braam- se. 's Heer Abtskerke; Helma van Ka pelle, eig. J. van Overbeeke. Kapelle. Marie, eig. P. Priester. Borsele; Arja v. d. Zandweg, eig. L. Nieuwenhuyse. 's Heer Arendskerke: Francien van Dom burg, eiga. A. Zandee, vnd.; Roza. eig. K. Meijers, Serooskerke >W.); Ninette van Doolman. eig C. J. de Wael. vnd.. Henny v d. Karnemelksput, eig. P H. Janse, Goet; Annie van Landzicht, eig. Joh. 1. Ce vaal, Grjjpskerke. EIF.RVEILING MIDDELBURG. Minimumprijs voor pluimveehouders f 2.50 per kg. VEILING ST. ANNALAND. 3 December. Uien: Middel 6.506.10. Aanvoer 43 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 3 December. Gewone uien 6, bonken 5, aanvoer 25 ton .Tarwe 26—26.50. Gerst 20—21 Haver 2021. Kleine erwten 45 50. Schokkers 50—70. Bruine bonen 8b— 95. Koolzaad 57. Maanzaad 125. TURNEN Jaap v. d. Sande in finale Ned. tnrnkampioenschappen De Vlissinger Jaap v. d. Sande heeft ttfdens de te Winterswijk ge houden halve finale van de Neder landse turnkampioenschappen weer uitstekend werk verricht. Hij eindig de als vijfde en plaatste zich daar door in de te Leiden te houden fina le. De Vlissinger was vooral zeer goed met zijn uiterst beweeglijke en spec taculaire vrije oefening, op welk on derdeel hij alle anderen achter zich liet Klaas Boot eindigde ook nu nog als eerste, maar hn ondervindt steeds meer tegenstand. Vooral Van Galen uit Enschede bleef hem dicht op de hielen en werd met minimaal ver schil tweede. De uitslag van de eerste 14 deel nemers, die tevens in de finale ko men, luidt als volgt: 1. Klaas Boot (De Halter, Alk maar) 103.4; 2. G. van Galen (Her- cules-Hebe, Enschede) 101.6; 3 W. Groeneveld (Donar, Den Haag(, 99.4; 4. A. Hoogers (Volt, Tilburg) 96.5; 5. Jaap v. d. Sande (V.T.V., Vlissin gen), 96.3; 6. A. Meijnen (Hercules- Hebe, Enschede), 96.1; 7. G. Sallé (K.D.O., Amsterdam), 92.5; 8. M. Volkers (De Halter. Alkmaai). 92; 9. L. de Ruijter (Sparta, Delft), 91.4; 10. F. Winands (W.N.K., Bo- choltz), 91.1; 11. W. Achterberg (Hercules-Hebe, Enschede), 90.2; 12. BOKSEN Jack Dempsey gaat weer trouwen. De oud-wereldkampioen zwaarge wicht Jack Dempsey (58 jaar) en de zeer gefortuneerde mevr Estelle Au- guste (42 jaar) uit Palm Beach (Flo rida) hebben bekend gemaakt, dat zij binnenkort in het huwelijk zuilen treden Dempsey is reeds driemaal ge trouwd geweest. Mevr. Auguste zal voor de derde keer in het huwelijks bootje stappen. SCHAKEN Vlissingen won van Goes. Van de op 9 November gespeelde wedstrijd ln de eerste Klasse tussen Vlissingen en Goes, die in een voorlo pige 53 overwinning voor Vlissingen was geëindigd, werdén de beide afge broken partijen uitgespeeld.W J. Plinsinga (Vlissingen) won van A. J. C. Nordlohne (Goes) terwijl A Wil- lemse (Vlissingen) en J Tholenaar (Goes' remise speelde. De einduitslag werd hierdoor 6M:—voor Vlissingen. In de 3de klasse begon Vlissingen m met een 53 overwinning.op Souburg II, De uitslagen waren: J Wijnen—J. Kemeling 0—1; T M. de Looff—A. Bruijnooge 10; J Kroon—J. v. d. Broeke 10; J R. WijtenburgM. E. Essers 1—0; P. AntheunisseP. de Rijke 01; P WeelandA Touw 0— 1; A- Smit—J Vreeke 1—0; C. A. Bilo- ker Sr.J. H. Francois 1—0. Om persoonlijke titels Voor het persoonlijke schaakkam pioenschap van Zeeland hoofdklasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. G. G Boon uit Middelburg bezorgde M. J Quakkelaar uit Terneuzen een nederlaag en veroverde daardoor de tweede plaats. De stand is nu: W. J. Plinsinga 7 uit 7; G. G Boon 5 uit 8; M. J Quakkelaar 5 uit 9; J L. Woud stra 4 uit 6; drs. J. Scheltens 3 uit 9; W Flissebaalje 0 uit 9. Voor de finale van het persoonlijke kampioenschap eerste klasse werden de eerste wedstrijden gespeeld. De uit slagen waren: L J Woudstra—A. Mast 0—1: BreelA Mast 1—0. Nagekomen idvertentfe. Fruitteeltschool te Wilhelrainadorp. Voor enkele personen be staat nog de gelegenheid op de binnenkort aan te van gen CURSUS geplaatst te worden. Zij, die alsnog als cursist zich willen aanmel den kunnen dit doen vóór 12 December a.s. bij de Rrjkstuinbouwconsulent, Ra velijn ,,De Groene Jager" S te Goes. 5 December. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeidinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.-fN.AJ». 1.05 1.31 2.07 2.02 2.20 2.29 1.46 2.43 1.70 13.18 1.81 13.40 2.00 14.16 2.10 14.45 1.33 14.57 1.58 U.-N.A.P. U.—N.A.P. 7.06 1.73 19.31 1.91 7.39 1.94 8.20 2.11 8.22 1.63 8.22 1.63 20.05 2.11 20.45 2.27 20.41 1.80 20.41 1.80

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7