NIEUWS IN EEN NOTEdOP Mm&ei Nieuws uit Walcheren r SIOAREN VOOR- EN NADELEN VOOR DE RAMPGEBIEDEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 3 DECEMBER 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Middelburg Buurtvereniging ,,'t Zand" is actief. De actieve buurtvereniging ,,'t Zand" te Middelburg heeft haar win ter programma bekend gemaakt. Het clubhuis van de vereniging heeft thans twee modelschoorstenen, zo dat de clubjes weer met volle kracht hun bezigheden kunnen hervatten. Twee avonden per week zullen groepjes kinderen onder leiding van de dames Bambergen, v. d. Wijck en de Munck een kinderoperette instu deren. Voorts zQn er twee tafelten- nisavonden en er is een toneelclub, een handwerkclub en een gymnas tiekclub in actie. Men overweegt zelfs nog een mondharmonicaclub te vormen. Sint Nicolaas komt op 12 December a.s. in het Schuttershof de kinderen van ,,'t Zand" een be zoek brengen. Deze winter zullen de kinderoperetteclub en de gymnas- tiekafdeling een aparte uitvoering zeven Op Donderdag 4 Maart 1954 houdt de buurtvereniging haar jaar lijkse feestavond. Vlissingen Filmavond C.M.B. De afdeling Vlissingen van de Christelijke Metaalbewerkers Bond hield Woensdag in het Concertge bouw een filmavond, welke werd ver zorgd door de filmdienst van de bond. Na de gebruikelijke opening door de plaatselijke voorzitter, de heer C. J. Vader, die alle aanwezigen, in het bijzonder de districtsbestuurder, de heer J. modder, van harte welkom heette, betrad nadat een kleine technische storing het programma had doen veranderen de heer Lod der het podium. Onder het motto „Schakel in en doe mee" hield deze spreker een kort propagandistisch pleidooi als inlei ding van de belangrijke en aangena me taak, welke hg te vervullen had, namelijk het decoreren van een tien tal leden met het gouden insigne van het C.N.V. De heren H. F. Goossen, C. Kooman, C. H. Lenaerts, H. J. van Tiggele. J. Abrahamse, W. Goossen, N. Meijer en J. de Ridder mochten zich dit teken van 25 jaar trouw lid maatschap op de rever laten spelden. Twee anderen, dc heren H. van Leer- sum en C. Bostelaar, waren verhin derd zelf deze huldeblijk in ontvangst te komen nemen. Vervolgens konden de aanwezigen voor de pauze nog de film „Vooruit gang in de luchtvaart" aanschouwen. Na de pauze werden de films „300 millioen mensen moeten worden ge voed", „Orkaan" een documentai re over de orkaanwaarschuwings dienst twee komische rolprenten en de bekende Hollandse productie ,,'t Schot is te boord" vertoond. De heer Vader bracht daarna dank aan de heer Lodder en de filmdienst. De bijeenkomst werd door de districtsbe stuurder met dankgebed gesloten. Sint Nicolaas in kabouterland. In het gebouw „Concordia" te Vlissingen bereidde de buurtvereni ging Tuindorp de kinderen uit die buurt Woensdagavond een Sint Nieo- laas-feestje. Nadat chocolademelk was geschonken en koek rondgedeeld vertoonden enkele kinderen met me dewerking van een „heuse" Sinter klaas en Piet het éénactertje „Sint Nicolaas in Kabouterland", dat door de in de zaal aanwezige kinderen intens werd meebeleefd. Na nog een kop chocolademelk met koek wer den tot slot surprises uitgereikt. Timmermansavond Dinsdag 8 December organiseert het Nutsdepartement Vlissingen in de kleine zaal van het Concertgebouw een Timmermans-avond. Lia Timmer mans vertelt over haar vader, de schrijver Felix Timmermans. Maab U los uit de greep van Rheumatische Pijnen. Doe een bloedzuiverende kuur met Krnschen. Zuiver bloed, dat is het geheim om vrij te b'ijven van scheuten en ste ken en die stramme pijn in ledema ten en gewrichten. Daarom kunnen n. - nnen noch vrouwen op rijpere leef tijd zonder Kruschen Salts De zes mi nerale zouten die Kruschen bevat, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking. Onzuiver heden in het bloed kunnen zich dan niet vastzetten en pijn verwekken, maar mden afgevoerd langs na tuurlijke weg. Dat is het hele geheim van Kruschen en zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tiendui zenden lijders aan rheumatische pijnen. Contactvergadering. De afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Bond van Oud-Strflders, aangesloten bij de Wereldfederatie, hield Dinsdag onder voorzitterschap van de heer Th. van Zutpfen een contact vergadering met de „Ambo nezen Oud-Strijders" in de cantine van het Ambonezenkamp aan de Koudekerkseweg te Vlissingen. De vergadering had ten doel de Ambo- nese oud-strijders, die onder de Ne derlandse vlag hebben gestreden, te doen aansluiten als leden van de Ne derlandse Bond. De voorzitter zette doel en stre ven van de Bond uiteen en wees er op, dat de Ambonese oud-strijders de zelfde rechten toekomen als de Ne derlandse oud-strijders. De Bond zal trachten verbetering te brengen in de moeilijkheden, waarin de Ambone se oud-strijders verkeren. Na de pauze sprak de heer Lili- pali, ex-sergeant majoor van het voormalige K.N.I.L., die in de Bond zitting nam als afgevaardigde voor de Ambonese oud-strflders. Cursusavond Besturenbond. In de zaal van de Metaalbond te Vlissingen. vervolgde de heer H. Kaper, bestuurder van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond, Dins dagavond zgn causerie over „De so ciale en economische aspecten van de volkshuisvesting en woningbouw". Voor het kader van de Besturenbond gaf spreker een uiteenzetting over de huurverhoging. Deze derde cursusavond, waarvoor veel belangstelling bestond, werd be sloten door de tweede voorzitter van de Vlissingse Besturenbond, de heer J. C. Buys, die de heer Kaper .dank bracht voor zijn inleiding. JONGE HOND EN EMBLEEM. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat inlichtingen zijn te verkrijgen over de in het tijdvak van 25 November 1953 tot en met 1 December 1953 gevonden voorwerpen: kinderwan tjes. kinderschoen. Wegenwacht em bleem, pyamajasje, diverse huissleutels, alpino muts. kinderportemonnaie, sleu tels, broche, handschoenen (dames), arm band, Solex-standaard, bankbiljet, kin derportemonnaie, Zeeuwse broche, he renhandschoen, étui met vulpen en pot lood, jonge hond. heren das en lichte re genjas. Tevens zijn ook inlichtingen te verkrijgen omtrent diverse rijwielen. Oostkapelle A.R. kiesvereniging bijeen. In de vergadering van de A.R. kiesvereniging te Oostkapelle werd de candidatenlijst voor de verkiezing van de Prov. Staten als volgt samen- festeld: 1. A. Schout; 2. P. Meliefste; A. A. v. Eeten; 4. J. Hommes; 5. C. de Putter; 6. P. Boudeling; 7. A. I. Catsman. De heer J. de Kam besprak art. 1 5 van het Progr. van Beginselen. Verschillende vragen over de Ge meentepolitiek ontlokten een leven dige discussie. Serooskerke (W.) Onderwijzer benoemd. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Serooskerke (hoofd de heer L. A. de Vos) werd benoemd de heer J. C. Mesu te Nieuw- en St. Joosland. Kaartuitreiking voor de P.Z.C.-kindervoorstellingen De kaartjes, die recht zullen geven op het bijwonen van één P.Z.C.-kin- dervoorstelling, waarbij de jeugd zal kunnen genieten van de boeiende avonturen van „Pinky", zullen als volgt worden uitgereikt: Te Middelburg op Vrijdag 4 De cember a.s. van 2 tot 6 uur in „Het Schuttershof" en in Vlissingen op Dinsdag 8 December a.s. van 3 tot 5.30 uur in de zaal van het Leger des Heils aan de Paul Krugerstraat. In beide plaatsen zal dus slechts een maal een uitreiking worden gehou den. In Goes op Zaterdag 5 December a.s. van 2 tot 5 uur en op Dinsdag 8 December a.s., eveneens van 2 tot 5 uur, ten kantore van de P.Z.C. Naast de benodigde bonnen, welke uitgereikt werden door de deelne mende winkeliers, gelieve nen ger kind een dubbeltje mee te rengen! Zoals bekend, komen deze dubbeltjes ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. Er zal ter dege op worden gelet, dat één kind slechts één voorstelling bezoekt. Afhalen kaarten Havendorp, Vlis singen: Dinsdag 8 December van 11.3012.30 uur bij sigarenmagazijn Kesteloo no. 412. Examens Te Den Haag slaagde voor het voorlopig diploma Scheepswerktuig- kunde H. C. de Bruyn te Bergen op Zoom, leerling van de Machinisten- school te Middelburg. De heer P. Swanborn te Middelburg slaagde aan de universiteit te Utrecht voor het propaedeutisch examen sociologie. Collecten. De Unie-collecte voor de Christe lijke scholen bracht te Middelburg 872,30 op. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: J. J. P. Nulsvan Beers, z.; M. W. BosVerboom, d.; A. VaderPop- pe, d.; J. M. Schouten—Steijn, z.; M. M. JanseBeentjes, d.; G. Stroovan Molen broek. z.; J. J. Oranje—van der Mee. d.; N. T. Adriaansede Klerk, z.; L. Lameijn —de Kam, z. Getrouwd: J. Guzowski, 26 j. en J. M. de Waard, 30 j.; J. J. van de Riet, 26 j. en J. G. Kosten, 22 j.; C. Janse, 27 j. en C. van de Gruiter. 23 j. W. H. van Rooijen, 26 j. en D. M. de Koster. 22 j.; G. M. Boucherie, 28 j. en J. M. van Belzen. 21 jaar. RITTHEM. Bevallen: W. F. v. OorschotWestphal, dochter. Ondertrouwd: C. Verhage, 25 j. en C. J. de Visser, 24 j. BIGGEKERKE. Overleden: J. Wisse, 90 J„ weduwnaar van T. Caljouw. ARNEMUIDEN. Bevallen: N. J. van de KetterijGoet- heer, d.; J. C. MeermanKusse, z.; J. P. MoerlandSmits, z. Getrouwd: J. P. Davidse. 28 j. en P. de Hamer. 24 j.; J. de Ridder, 22 j. en N. Meulmeester, 22 J.; C. Marijs, 23 j. en T. de Ridder. 18 j. Overleden: J. Oreel. 31 j.; J. de Ridder, 41 j., echtgenoot van J. Meulmeester. MELISKERKE. Ondertrouwd: A. Jacobse, 28 j. en A. Bokslag, 30 j. Getrouwd: A. Riemens, 22 j. en P. E. Sturm, 23 j. Op Tweede Kerstdag zal een postbe stelling worden uitgevoerd Op Zaterdag 2 Januari wordt de postdienst uitgevoerd als op andere Zaterdagen f) Er was wel iswaar geen schip te bekennen, maar de kinderen in de De Bilt zongen toch, dal zij een stoomboot zagen aankomen bij de intochi van St. Nicolaas De plaatselijke handelsvereniging had ditmaal bedactv om de Sint per nellcopter te laten ko men. Sint wuifde hoog in de lucht, goed zichtbaar tn de glazen Koepel, naar de menigte Onder daverende bijval sloop de Goedheilig Man in gebukte houding onder boven zijn mijtei nog steeds draaiende schroefbladen uit De intochi geschiedde verder per schimmel. Na hel nieuws van een Sint met de valhelm lijkt ons dat wei zo rustig en misschien ook wei meer in overeenstemming mei de waardigheid van een en ander... '9 Tweehonderd duizend Mark zullen de bevelhebbers van de Westelijke sectoren in Berlijn ter beschikking stellen met Kerstmis voor de behoeftige West-Ber- lijnse kinderen en ouder van dagen 0 Een 23-jarige Noor, die wegens inbraak in de gevangenis van Drammen zat. neeft kans gezien een maand lang des nachts uit te breken om nieuwe inbraken te plegen. Hij kwam uit de gevangenis in een bioscoop terecht waar hij zich ge makkelijk kon schuil houden onder de uitgaande bezoekers. In Israël heerst een koudegolf, zoals het Heilige Land tn geen jaren heeft doorstaan In het Jor- daandai bij Tiberias, waar gewooniijK een subtropisch Klimaat heerst bevriezen de bananen aan de bomen 9 De Japan se openbare diensten verkeren in een chaos omdal alle ambtenaren tegelijK hun vacantie hebben genomen om kracht bij te zetten aan hun eisen voor Nieuw jaarstantièmes Op de spoorlijn tussen Oran-Colomb Betsjar in Algiers Is een trein tengevolge van sabotage ontspoord Drie soldaten van het Vreemdelingen le gioen werden ernstig gewond. üit een auto van een Amerikaans ingenieur, die in een straat In Parijs was geparkeerd werd een fototoestel met onontwikkelde opnamen van Franse radar-Installaties gestolen De Parljse politie neemt even wel aan dat het hier toch een ge wone diefstal betreft. Een boot met dertien Inzittenden ls op een meer in de Pbilippnnse provincie Batanga omgesla gen. Een wervelwind trok over dit ge bied. Alle dertien opvarenden, acht man nen en vijf vrouwen, zijn verdronken. Advertentie Voor ae aflossing van KOREA-vrijwilligers, die één jaar in KOREA hebben gediend, bestaat wederom de gelegenheid zich aan te melden voor dienstneming btf en uitzending naar bet NEDERLANDS DETACHEMENT VERENIGDE NATIES Leeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar. Ook zij, die nimmer in militaire dienst zjjn geweest, komen voor uitzending in aan merking. Reeds afgewezen candidaten komen niet in aanmerking. In verband met een overcom pleet aan onderofficieren en korporaals, is de aanneming van deze categorieën voorlopig stopgezet. De bezoldiging is gelijk aan die van het beroepspersoneel der Koninklijke _,andmacht, vermeerderd met 35 voor ongehuwden en met 70 voor gehuwden. Voor elke maand verblijf in KOREA wordt bovendien 100,— uitgekeerd, alsmede, zulks voor de duur van de wapenstilstand 4,— voor elke dag dat men in KOREA normaal dienst verricht. Overgang in beroepsdienst blijft, na terugkeer uit KOREA, voorshands mogelijk. Aanmelding dient mondeling of schriftelijk te geschieden bij het Aanmeldingsbureau KO REA, Nieuwe Frederikkazerne, van Alkemadelaan Geb. E. 5, Kamer 9, 's-GRAVENHAGE, tel. 18.50.70, toestel: 1589. COUPON. Verzoeke mü ie brochure „Mannen van Stavast" te sturen: I Plaats: Aanvraag richten tot Aanmeldings- I bureau Korea, Nieuwe Frederikka zerne, van Alkemadelaan, 's-Graven- hage. BD 43 „Twee Gebroeders" gelicht. Het oei gingsvaartuig „Bruinvis" van Taks Bergingsbedrijf, ondei schipper Sperling, heeft Dinsdagnacht het m de Oosterschelde gezonken motor scheepje „Twee Gebroeders" gelicht. Op de slikken te Bruinisse is het lek voorlopig gedicht, waarna men naar Stampersgat is vertrokken. Ir. J. H van den Burgt. Door Gedeputeerde Staten' werd tot lid van het bureau van de Pro vinciale Commissie voor de Werkge legenheid in Zeeland benoemd, ir. J. H. van der Burgt. hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland te Middelburg. Officiële oublicaties. MIDDELBURG. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat in het vervolg de gemeentelijke bekendmakingen ter ken nis van het publiek zullen worden ge bracht door aanplakking aan het publi catiebord, dat is aangebracht in de gang tussen de gemeente-secretarie aan de Lange Noordstraat en de conciërgewoning. In de plaatselijke pers zal zo nodig door middel van een „officiële publicatie' op deze bekendmakingen de aandacht worden gevestigd. Middelburg, 1 December 1953. DROOG NAJAAR BRENGT: Komende maanden zullen beslissend zijn In deze tijd "an recordverbeteringen heeft het de schijn, dat ook het weer hieraan gaat meedoen. Zo kenmerkt het jaar 1953 zich zeker door zyn uitzonderlijke weersomstandigheden. Niet alleen door het zachte weer, waardoor de kachels het nog kalmpjes aan kunn endoen, docb ook door de abnormaal geringe regenval Ln dit najaar. De Bilt heeft reeds nagegaan, dat het in de herfst van 1920 nog droger was, maar overigens moet men wel honderd jaar teruggaan, om een zo droog najaar te vinden. In de zo mermaanden is het niets bijzonders, dat op afgelegen boerderijen of plaat sen waar geen waterleiding is, de boeren water moeten gaan mennen, docb zoals nu in December pleegt niet vaak voor te komen. Dat deze droogte ook zijn voor- en nadelen voor de landbouw heeft, laat zich be grijpen. Volgens de berekeningen had Vlis singen in September een gemiddelde regenval van 54 mm. tegen 71 mm j normaal In October liet Pluvius prac tisch helemaal niets van zich horen want toen viel er in Zeeland gemid deld slechts 515 mm. en in Novem ber ongeveer een gelijke hoeveelheid Voor de landbouw op de droge gron den werd het nierdoor een uitzonder lijk najaar. De bietencampagne ver- Liep vlotter dan ooit. Terwijl in an dere jaren vaak geploeterd moest worden om de bieten gerooid te krij gen. gingen de peeën thans gemakke lijk de grond uit en leverde het ver voer van het land geen enkele moei lijkheid op. De suikerbieten profite ren hiervan mee, zodat de campagne spoedig beëindigd zal kunnen worden Ook voor de najaarsbewerking van de gronden had de boer zich geen beter weer kunnen wensen. Onvoldoende ontzilting. Maar nu op de overstroomd geweest zijnde gronden, zal men zeggen. Voor een regelmatig verloop van het ont ziltingsproces is de geringe regenval vanzelfsprekend een tegenvaller Het zoutcijfer. is nog weinig gedaald De bovenlaag van de grond zou eigenlijk thans reeds vrij of nagenoeg vrij van zout moeten zijn, doch dit is veelal nog niet het gevaL Rekening houdende met een norma le regenval is men ervan uitgegaan, dat polders met een zoutcijfer van 12 volgend jaar geen moeilijkheden meer zullen geven, wat het zout betreft Of dit nu bet geval zal zijn? Het is een open vraag geworden. De Komende maanden kunnen nog veel goed maken, docb wanneer er veel .-egen tegelijk mocht komen heeft dit voor de ontzii'ing weer min der effect dan wanneer de neerslag regelmatig valt. Overigens heeft dit droge naiaai toch ook onmiskenbare voordelen voor de rampgebieden gebracht Voor de grondbewerking en het gipsstrooien had men zich de omstanaighedeD niet beter kunnen wensen Om dan nog maai niet te spreken van het voor deel, dat de cultuurtechnische werken en het dijkherstel tot dusver onge stoord voortgang konden vinden. Wintertarwe. Een nadeel van het droge najaai voor de landbouw is echter wel, dat de wintertarwe minder goed kiemt Op de zware gronden in de droge ge bieden welke normaal geploegd wer den, is het te droog, terwijl op de zou- VEILING KAPELLE. December. Goudremette AAA 30.10. A 27.30—28.10. BC 24.70—25.20. I gr. 26.70 —26.80. 1 f. 19.80—21.90. D 14.40. K 17.80 —18.20, fabr 7.20—10.90. Jonathan BC 44.50, 1 gr. 35.20. 1 f. 32.20—32.30, II 18.70 —17.80 K 22—25.50, fabr. 12.40—12.60 Cox Orange Pippin 1 48.10, II 12.50, K 32 70— 33.80. fabr. 10. Zure Bellefleur 17.10. II 5.50. Zoete Ermgaard 1 gr 34, 1 22.20 —23, II 9.80, Sterappel 1 24.20, II 3.30 Golden Delicious A 51.10, BC 41.20, i gr. 45.40. 1 f 34.40, U 17.40. Peren Saint Remy 1 gr. 19.20. I t. 19 —19.90. D 15.40, K 16.80. fabr. 13. Gieser Wildeman I gr 34.80, 1 i. 27. U 13.50. Zure Kroetappels 5. Verpakt fruit; Goud- reinette AAAA 38. AAA 36. AA 34. Gewone veiling Starking 15. Golden Delicious 17—38. Winterlouwtje 10—23. Kleipeer 8—16 Comtesse de Paris 10— 27. Jodenpeer 15—19. Hollands Zoet 6 13. Court Pendu 5—15. Jos de Maline 30. Pondspeer 15. Wintersuikerij 812. Groenten: Veldsla 29. Andijvie 12. Begrafenis A. v. d. Hem. Onder grote belangstelling is Dins dag te Rauwerd (Friesland) ter aar de besteld het stoffelijk overschot van de heer A. v. d. Hem, in leven leraar aan net Openbaar Lyceum te Ter- neuzen en oud-inspecteur bij het In disch onderwijs. Bij de groeve voerde een vgftal sprekers het woord, on der wie de oud-rector van het Ter- neuzens Lyceum, ir. G. Westerhof en dr. J. Wesseling, leraar aan dit Ly ceum, die namens de Terneuztise Collega's sprak. De Terneuzense de putatie, die de teraardebestelling bg- woonde, bestond uit de oud-rector, ir. G. Westerhof. de leraren van het Lyceum, drs. A. Benders, ir. W. D. G. Toorenman en dr. J. Wesseling en de voorzitter van de Lyceumclub, de heer Hans Drok. te gronden door het gebrek aan regen, de zoutconcentratie in de bovenste laag, waarin het zaad moet kiemen, te hoog is. Trouwens ook de vroeg gezaaide wintertarwe ondervindt enig nadeel van de droogte Hel zaad is wel ontkiemd, docb de plantjes kunnen moeilijk kleur houden. Zo staan er voor- en nadelen tegen over elkaar. De komende maanden moeten uitwijzen, of de nadelen de overhand zullen hebben. Twee emmertjes Intussen is het in de gebieden, waar nog geen waterleiding ligt, de situatie niet alleen voor de boer. doch ook voor de burger minder prettig ge worden Op Noord-Beveland weet men daarvan mee te- praten. Rond Kortgene, waar de regenbakken en drinkputten na de ramp schoonge maakt moesten worden, zit men thans door het uitblijven van voldoende neerslag zondei regenwater. Trou wens ook in de niet getroffen dor pen, Colijnsplaat, Kats, Wissekerke en Kamperland is het niet beter. Met behulp van de plastic leiding ontvangx Kortgene sinds het voorjaar wel lei dingwater uit Zuid-Beveland, doch nu de voorraad regenwater zienderogen is geminderd, werd de vraag zo groot dat het niet gemakkelijk is om hier aan vlot te voldoen. Zo ziet men thans de huisvrouwen bij de reservoirs in de -ij staan, om raison van drie cent per emmer, een hoeveelheid water te bemachtigen. De toevoer is aan een bepaalde capaciteit gebonden, zodat men wel eens moet wachten. Des nachts wordt ou de watertoevoer be nut om de reservoirs te Colijnplaat en Kats bij te vullen, waar overdag even eens het water door de gemeente wordt verkocht Ook de boeren, die veel water voor het vee aodig heböen komen vaak 's nachts hun tanks bij vullen In Kamperland i3 dezer dagen reeds water per tankschip aangevoerd moeten worden. Met ongeduld verbeiden de Noord Bevelanders daarom een regenperio de. die bun regenbakken weer zal doen volstromen Docb liever nog wensen zij een spoedig aanleg van de waterleiding, die hen voorgoed uit de misère zal helpen Een principe-besluit hiertoe schijnt reeds genomen te zijn Naar verluidt zal het echter tocb nog wel voorjaar worden, voordat met de aanleg begonnen zal kunnen worden Het is tot dusver prachtig weer ge weest, doch wat zullen de komende maanden nog brengen? Wanneer er straks vorst mocht komen zal er im mers moeiijk grondwerk voor de aan leg van het waterleidingnet verricht kunnen worden. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen: 1/12 Vlieland Rouen. Van Brakel Londen. Jo- sien Goole. Kathe Marie Gent. 2/12 Castor Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 1/12 Hoogezand Sable D' ologne. Dora Dieppe. Kathe Marie Stockholm. Vlieland Kristiansund. Van Brakel Caen. Josien Rochefort. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 1/12 Corsica Londen. Blitar Rot terdam. Bleu Boy Boston Hans- weert. Vlissingen gepaseerd van Antwerpen: 1/12 Heemskerk A'dam. Talisse A'dam. Alice Fowey. Pavo Stock holm Gent. Cateli Goole Gent. Audacia Honsfleur. Trude K Rot terdam. Oberon A'dam. Waar zijn onze schepen? Almkerk 2 Dec. te Sydney. Arendskerk 1 Dec. v. Kobe n. Kaohsiung (Formosa). Frieslano SSM 1 Dec. v. Methil n. R'dam Gaasterkerk p. 1 Dec. n.m. Kp. Leeuwin n. Aden. Maashaven p. 1 Dec. Ouessant n. Dakar. Macuba p. 1 Dec Kp. Bon n. Singapore. Mariekerk 1 Dec. te Mombasa Meliskerk p. 1 Dec. Saoang n. Colombo. Omala 1 Dec. te Rotterdam verw. Polyphemus 1 Dec. v. Aden n. Belawan. Rijndam 1 Dec. Lizardhead n Halifax. Saroena 1 Dec. ten Z.O. Biliiton n. Balik- papan. Sibajak 2 Dec. te Melborune. Sumatra 30 te Hamburg. Van Linschoten 1 Dec. v. Hamburg n. Amsterdam. Waal l Dec. v. Tunis n. Malta. Willem Ruys 1 Dec. ten N. Alexandrlë n. Napels IJssel p 1 Dec. nan. Flnisterre n. Malta. Ampenan 1 Dec. v. Colombo n. Aden. Andijk 2 Dec. te Tampico. Borneo 2 Dec. op rede Beiawan. Dongedijk 2 Dec. te Los Angeles. Jagersfontein 1 Dec 450 m. 0J4.0. Ascen sion n Kaapstad. Maas 1 Dec. v. Cavalia n. Tunis. Madoera 2 Dec. te Beyrouth. Salatiga 3 Dec. Los Angeles verw. Schie 1 Dec. v. Rotterdam n A'dam. Schiedijk p. 1 Dec. Kp. Bon n Halifax. Ternate p. 1 Dec. Flnisterre n. R'dam. Heemskerk 1 Dec te Amsterdam. Mataratr p. 1 Dec Azoren n. Halifax. Noordwijk 29 Nov. te New York. Schie 2 Dec. te Amsterdam Delft 2 Dec v. Curacao n. Londen. Ganymedes 2 Dec. v. Cahupano n. Tri nidad. Ivoorkust 2 Dec. Laspalmas gepass. naar Antwerpen. Laurenskerk 1 Dec. te Bordeaux. Jagersiontein 30 Nov. 320 m. Z.Z.W. Palmas. rjimenteng 14 Nov. te Singapore. Tilra 30 Nov. te Pernis. Tjibodas 30 Nov v. Makassar n. Nunukan Sinabang 25 Nov. v. Oguta te Makassar. Utrecht 1 Dec. te Hamburg Loosdrecht 29 Nov. te Bremen. ^ersilia 30 Nov. 140 m. St Michaels. Congostroom 30 Nov te Havre Alkaid 30 Nov. te Hamburg Blijdendijk 25 Nov. te Boston. Bloemkool 26—44 Rode kool 3—8.50. Prei 15—17. Boerenk. 13 Witlof 30. Witte kool 4. Savoye kool 6.50 .Uien 550. Spruiten 22—31. Andtjvie 10—16. Krul-andijvic 23. Knol selderij 7—18. Veldsla 24—33. Spinazie 17 —23. Peen 5—7. Waspeen 13. VISMIJN TE VEERE. 2 December. Export garnalen .aanvoer 173 kg., 60. Handels garnalen, aanvoer 149 kg.. 51. Schar, aanvoer 2- kg., 46— KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Krabbendijke: L. Bloemsma te Beesd. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Ridderkerk: J. B. Bel te Krabbendijke en Fr. J. Dieleman te Yerseke. SrcABPAN e» Psva, J alles w°l 13 "l™, heel, dagel j BICMIPM1 I MAAG-CACHETS "AKKER 1.smaakloos .H mSBasLisiJl Ga gerust een avondje uit... De vaat houdt IJ niet langer tegen Zo'n berg afwas behoeft uw gezellig avondje-uit niet meer in de war te brengen, of U ruwe „atwashanden" te bezorgen. Met Castella Vaatwas is uw afwas zo aan de kant en blijven uw handen zo zacht als fluweel. Een lepeltje Castella Vaatwas ontwikkelt een teil vol actief sop. dat blijft door- schuimen, tot het laatste bordje ge reinigd is. Alle vet, alle vuil en aan slag verdwijnen in een ommezien. U heeft dit wondermiddel (Castella Vaatwas kost maar 25 cent per pak) toch in huis? VOETBAL Aanklacht tegen bestuur van V.V.V. ingetrokken. De heer M. Toussalnt te Tegelen heeft in een schrijven aan het ge schorste bestuur van VV.V. mede gedeeld dat hij zijn aanklacht, vol gens welke dit bestuur de amateurs bepalingen van de K.N V B zou heb ben overtreden, reeds geruime tijd geleden heeft ingetrokken. De heer Toussaint deelde mede, dat hij tot dusverre van de zijde van de K-N V B geen enkele reactie op deze annulering van zijn verklaringen had ontvangen. Korte Sprinties HET BESLUIT van de Nederland se Boksbond om Wtm Snoek de toe stemming te onthouden voor het ge vecht tegen Yolande Pompey, ia voor de Nederlandse kampioen in het hatf- zwaargeioicht, de grootste drijfveer geweest om voorlopig van zijn trip naar A erika af te zien. MOMENTEEL zijn er besprekingen gaande de .andenwedstrijd Nederland Hongarije zioemmen, waterpolo en schoonspringen, op 10 en 11 Juli 195// te A. ii hem te houden. IN PARIJS wordt in 1951/ een van het grootste voetbalstadions gebouwd. Het nieuwe stadion zal plaats bieden aan 100.000 personen. Pers: radio en televisie zullen over aparte installaties kunnen beschikken. Voorts komt er een parkeer ierrein voor ongeveer 5000 auto's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3