NIEUWS IN EEN Mieüws uit Walcheren BURGERLIJK ARMBESTUUR TE GRIJPSKERKE OPGEHEVEN NAJAARSVEETENTOONSTELLING EN RUNDVEEFOKDAG BOEIENDE OPVOEDKUNDIGE FILM EN AMUSEMENT WOENSDAG 2 DECEMBER 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Voorzitter C.B.B. te Middelburg gehuldigd. Zilveren jubileum van de heer P. Meliefste. De lieer P. Meliefste te Middelburg:, een bekende figuur in de Christelijke Vakbeweging op Walcheren is Dins dagavond tydens een propaganda- vergadering van het C.N.V. in de gro te zaal in het „Schuttershof" te Middelburg gehuldigd, In verband met het feit, dat hij 25 jaar voorzit ter van de Christelijke Besturenbond te Middelburg is. De heer A. Jeras, tweede voorzit ter van de C.B.B.sprak als eerste de heer Meliefste toe. Spreker be toogde, dat de thans jubilerende voorzitter al vroeg blijk gaf een hel der inzicht in het maatschappelijk le ven te hebben. De heer Meliefste is een bestuurder, die met geheel zijn hart achter de arbeid van de Chris telijke Vakbeweging staat, aldus de heer Jeras. De C.B.B. is onder zijn Slatogo werd een succes. EXTRA BEKRONINGEN. De nationale slagerstentoonstelling Slatogo 1953 te Goes heeft Dinsdag avond de deuren gesloten. Enkele duizenden bezoekers hebben in de af gelopen drie dagen deze interessante expositie bezocht. Vooral Dinsdag, de Goese marktdag waarop tevens de Zuid-Bevelandse Rundveefokdag efi najaarsveetentoonstelling werd geor ganiseerd, mocht de Slatogo zich me de dank zij het fraaie weer, vooral in de middaguren buitengewoon veel belangstelling trekken. Ongetwijfeld zal deze tentoonstelling er toe heb ben bijgedragen om weer meer waar dering te kweken voor hetgeen ook de Zeeuwse slagers weten te preste ren. Naast de honderden prijzen zijn op de Slatogo 1953 aan de Zeeuwse deelnemers van de slagersvakwed- Btrrjd nog de volgende extra bekro ningen toegekend: Zilveren Statuette van het gemeen tebestuur Goes, aan J. Hugense, Domburg voor boetseerwerk (cum iaude); beker aan A. C. Snel, Vlis- singen voor inzendingen in groep A, B en C.; siervaas aan J. P. van Sab- ben. Goes voor inzending in groep étalageschotels; siervaas aan J. J. Goedbloed, Goes voor inzending éta lageschotels, blauw bord, aan M. J. de Gruyter, 3ruinisse voor bruids- bouquetschildery aan C. J. Sim mers, Zierikzee, voor stippelwerk; vulpen aan C. J. Simmers, vnd. voor étalageschotel; medaille aan Mw v. d. Eijk-Beukelaar, Tholen voor étala geschotel; medaille aan Joh. Wabeke Kapelle, voor étalageschotel; medail le aan M. J. Sanderse, "s Heer Arends kerke, voor stippelwerk; medaille aan J. D. de Jonge, Goes, voor éta lageschotel; medaille aan J. Hugen se, Domburg voor inzending vlees waren; medaille aan fa. G. J. te Roller, Middelburg, voor inzending vleeswaren; medaille aan J. P. van Sabben, Goes, voor inzending vlees waren; bus picalmette aan M. £man- se, Vlissmgen, voor inzending vlees waren. Orkestrale medewerking Requiem von Bruck en Fock Het Noordhollands Phïlharmo- nisch Orkest (de voormalige Haar lemse Orkestvereniging) heeft zijn medewerking toegezegd voor de uit voering van het Requiem van Gerard von Brueken Fock op 1 Febr. a.t. te Goes. Zoals bekend zal deze uitvoe ring. die gegeven wordt ter nage dachtenis van de rampslachtoffers, door de radio' worden uitgezonden. ZWEEDSE INVENTARIS VOOR KLEUTERSCHOOL IN ST. MAARTENSDIJK. In St Maartensdijk is een complete inventaris voor een kleuterschool na mens de Zweedse vereniging „Radda Barnen' (redt de kinderen) overge dragen aan het bestuur van de tUts- kleute-schoolstichting Binnen enkele dagen zal ook in Poortvliet een com plete Kleuterschool inventaris worden overgedragen. Adresboek verschenen Bij de fa. F. van de Velde Jr. te Vlis- singen verscheen het nieuwe adres boek van Vlissingen. Dit keurig ver zorgde werkje, voorzien van een groe ne omslag is overzichtelijk samenge steld met een alfabetische naamlijst en een lgst van instellingen en besturen, bijgewerkt tot 1 Augustus 1953. Het is een goede gedachte geweest in het boek een korte geschiedenis van de stad op te nemen, van de hand van de gemeentearchivaris, mr. W. D. de Bruine. voorzitterschap gegroeid tot een or ganisatie van ruim 1300 '.eden met 20 afdelingen. Als blijk van waardering bood spreker de heer Meliefste na mens de C.B.B. een staande schemer lamp aan. De heer A. Maas, secreta ris van de C.B.B., zwaaide in het bij zonder mevrouw Meliefste lof toe, die haar man al deze jaren tot steun is geweest en hem vele avonden aan de Christelijke vakbeweging heeft moe ten afstaan. De heer Maas sprak te vens uit naam van de Christelijke Beambtenbond. Mevrouw Meliefste ontving een fruitmand. Als oud-bestuurder van de C.B.B. spraken de heren A. Flipse en W. A. den Hollander de heer Meliefste toe. Voorts werd het woord gevoerd door de heren J. C. Wattel, namens de Ne derlandse Christelijke Bond van Over heidspersoneel, W. Boone, voor de Christelijke Bouwvakarbeidersbond, S. Boone. als vertegenwoordiger van de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale en K. Cornelissen namens de Christelijke Metaalarbeidersbond. De heer Meliefste dankte de sprekers voor hun woorden en geschenken. Tijdens deze propaganda-vergade- ring werd een rede uitgesproken dooi de heer M. Ruppert, voorzitter van het C.N.V. De titel van zijn rede was „Een vraag en U antwoordt". Ds. E. Sneller, Herv. predikant te Middelburg, sprak een slotwoord. Aanbestedingen te Middelburg en Vlissingen Op het bureau der genie te Bergen op Zoom werden Maandagmorgen door de Eerst aanwezend Ingenieur der Genie in het openbaar aanbesteed het doen van voorzieningen aan mili taire gebouwen en werken te Middel burg: en Vlissingen. Er warén zeven inschrijvingen bin nen gekomen. 1 P. v. d. Klippe, Vlissingen 28.750,-; 2 E. G. Lindenberg, Vlissingen 28.995,3 B. Stegink, Vlissingen 29.790,4 B. J. N. Schmelzer en Zn., Vlissingen 30.250,— 5 J. Vinc- ke, Middelburg 31.150,6 L. v. d. Klippe, Vlissingen 31.418,7 J. Wattel, Middelburg 33.000, vanG nt ;,elei Middelburg Maatregelen tegen ontoelaatbare groentenverkoop B. en W. van Middelburg delen de raad mede, dat zij o.a. van de Coöpe- raieve Veilingvereniging „Walche ren" de klacht ontvangen hebben, dat een grossier in groenten van buiten Middelburg in de directe na bijheid van de veilinggebouwen op de openbare straat groenten aan klein handelaren verkoopt, Omdat optre den tegen deze ontoelaatbare han delwijze door de politie thans niet 't gewenste resultaat kan hebben, stel len B. en W. de gemeenteraad voor een nieuw artikel aan de Algemene Politieverordening toe te voegen, zo dat aan het euvel paal en perk ge steld kan worden. Dit artikel houdt in, dat het verboden zal zgn aardap pelen, groenten en fruit op de open bare weg met zich mee te voeren, om deze op andere dan door B. en W. aangewezen plaatsen aan weder verkopers te verkopen of te koop aan te bieden. VOETBAL Keurig herstel van De Zeeuwen tegen Corn Boys. De Zeeuwen hebben zich in een aantrekkelijke wedstrijd tegen Corn Boys keurig nersteld van de vorige week tegen Axel geleden nedex-laag. Aan béide zijden werden vele goede kansen verknoeid. Corn Boys telde 3 invallers, terwijl bij de Zeeuwen nog steeds Schinkel ontbrak. Direct na de aftrap zetten de Vlissingers een goe de aanval op, welke echter geen suc ces opleverde. Na 15 minuten kopte de Sasse back Vermeulen terug op doelman Schelfhout. Deze was echter reeds uit het doel gelopen om de bal op te vangen, zodat het leer in het verlaten doel verdween. De Zeeuwen kwam hierdoor goedkoop aan een doelpunt. Tot de rust kwam er geen verandering meer in de stand. Na de hervatting viel De Zeeuwen direct fel aan, maar schoten van Leijn- se werden door doelman Schelfhout gestopi Na 12 minuten hadden De Zeeuwen voor de tweede maal succes. Een goed opgezette aanval, geleid door Leynse en Boot, werd afgewerkt met een keurig doelpunt van linksbui ten de Bart (20). Corn Boys tracht te zich aan de druk der Vlissingers te ontworstelen. De Boys midvoor Traas strafte een fout van back Wielema- ker met een uitstekend doelpunt af. (21) In de 30e minuut ging Leijnse er alleen vandoor en hielp De Zeeuwen aan het derde doelpunt (3—1). Tot 't eindsignaal klonk werd aan beide kanten nog geprobeerd verandering in de stand te brengen. Doelpunten kwamen er echter niet meer. 0 Bewonderaars z(jn doorgaans alleen maar lastig. Dat ondervond de politie in Calcutta (India) waar de mensen hün filmsterren wilden zien. uen gebouw waar een receptie gehouden werd. werd urenlang belegerd door de menigte, die zich in een complete veldslag verwik keld zag met de politie tenslotte werd er maai traangas gebruikt 0 De werelo wil bedrogen zijn Hetzij aoor een film hetzh aoor de illusie een mooie bontjas te bezitten. Op het ogenblik is het parool in Londenlet op uw kat Zodra net on nozele dier op straat verscntjn» is het de prooi jan laagstaande heden, die poes stropen en net vel aan onverantwoor delijke .bontverwerkers" verkopen 0 Bedrogen werd ook mevrouw Belle Brook in Burbank tCallfornië). Zij bood via een advertentie een mlnk-ias en stola te koop aan. Er kwam een vriendelijke mijnheer om het voor zijn vrouw te ko pen, maar toen zij nem eenmaal had bin nen gelaten .bond hij haar aan handen en voeten. En daarna ging nij er met hel bont vanooor 9 Als men linkshandig is. vormt de vinding van een Amerikaanse firma een uitkomst. Die brengt een pols horloge in de handel, waarvan het knopje voor opwinden en gelijk zetten bij het cyfer negen zit in plaats van bij de drie op de wijzerplaat 0 Met grote snelheid reden drie jagers op een motorfiets uit een bos bij Pisa de Italiaanse stad met de beroemde scheve toren Een houtves ter hield hen aan omdat de middelste man. naar het scheen, op net punt stond van de motor te vallen Wat bleek? De heren hadden een wild zwijn, dat zl) buiteD net jachtseizoen schoten, geheel gekleed op de motor gezet Nu brommen ze ln de cel. boos op de noutvester 0 Het was een vergissing Dat bekende de 51-jarige John Sherpack. die besloten had vele doktoren en verpleegsters uit de wee te ruimen Dr Mcalonan stond op die lijst en niet de bekende Ameri kaanse hartspecialist dr. Edward Spal ding, die op straat door deze moordenaai werd doodgeschoten 0 Een sympathiek idee, da' hier best gevolgd kan worden neeft mej. Hudson In Londen Zij adver teert in de Londense bladen dat zij besi des avonds op de man wil passen, als de vrouw des huizes uit wil met een vrien din. „Deze .oppasser van echtgenoten zegt dat andere vrouwen het helemaal niet onplezierig vinden om haar alleen met haar man thuis te laten Omdat ze zo aardig en rustig is. We hebben mej Hudson nog niet ontmoet, zodat we er niet over kunnen oordelen. Het Rode Kruis. In ons artikel van Dinsdag j.l.over het Rode Kruis zijn enkele kleine onjuistheden geslopen. Wij vermeld den, dat dr. E. Tonkes, arts te Mid delburg, tot chef-staf van het Rode Kruiskorps is benoemd. Dit moet echter zijn dr. M. Huygens, arts te Westkapelle. De circulaire aan de gemeentebesturen voor de registra tie der schepen tenslotte, ging uit van de Commissaris der Koningin en niet van de Kringcommissaris van het Rode Kruis. Vlissingen Keuken uitgebrand Maandagmorgen ontstond begin van brand in een flatwoning aan de Bonedijkestraat te Vlissingen. Door het gebruik van benzine, hetwelk in aanraking kwam via de spaarbrander van de gasgeyser, vatte de vloeistof brand. Al spoedig stond de gehele keuken in lichter laaie. De brandweer was onmiddellijk ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen. De vrouw des huizes liep enkele brand wonden aan de arm op. Koudekerke St. Nicolaas in Der Boede. Maandagmiddag om 2 uur kwam tot grote verrassing van de patiën ten en zusters van Der Boede te Koudekerke, Sint Nicolaas in eigen gersoon op bezoek. De hoofdzuster eette hem van harte welkom en zeide heel blij te zijn, dat hij de tijd had kunnen vinden om naar Der Boede te komen. Onmiddellijk begon hij daarop zijn rondgang door de zalen waar hij ie dere patiënt vriendelijk toesprak. Piet voorzag ieder van een mooi verpakt cadeautje en de dames gin gen rond met schalen vol van aller lei lekkers. Er heeste al spoedig een vrolijke stemming en allen waren verheugd over de vele mooie en nut tige dingen, die uit de pakjes te voorschijn kwamen. Alle goede ge vers, zowel particulieren als winke liers uit Vlissingen en ook die uit Sloten en Badhoevedorp (waar een inzameling was gehouden voor de pa tiënten van Der Boede in Zeeland), kunnen er zeker van zijn, dat zij hebben meegeholpen een prettige middag te bezorgen. Kaariuitreiking voor de P.Z.C.-kindervoorstelIingen De kaartjes, cHe recht zullen geven op het bijwonen van cén P.Z.C.-kinder voorstelling, waarbij de Jeugd zal kun nen genieten van de boelende avonturen van .Pinky", zullen als volgt worden uitgereikt: Te Middelburg op Vrijdag 4 Decem ber a.s van 2 tot 6 uur in „Het Schut tershof en in Vlissingen op Dinsdag 8 December a.s. van 3 tot 5.30 uur in de zaal van het Leger des Heils aan de Paul Krugerstraat. In belde plaatsen zal dus slechts eenmaal een uitreiking worden gehouden. In Goes op Zaterdag 5 December a.s. van 2 tot 5 uur en op Dinsdag 8 De cember a.s., eveneens van 2 tot 5 uur. ten kantore van de P.Z.C. Naast de benodigde bonnen, welke uitgereikt werden door de deelnemen de winkeliers, gelieve men per hoofd een dubbeltje mee te brengen! Zoals oekend, komen deze dubbeltjes ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel Er zal ter dege op worden gelet, dat één kind slechts één voorstelling be zoekt. aar zijn onze schepen? Alhena 1 Dec. te Rlo de Janeiro. Delft I Dec. v. Cristobal te Curacao. Lieve Vrouwekerk 1 Dec. te Karachi Malvina 30 v. Las Palmas n. Curacao. Rijndam 30 v. Southampton n. Halifax. Straat Malakka 2 Dec. te Kaapstad verw Tabian I Dec. te Calcutta. Taria p 30 Fayal n. Ornskoldsvlk. Tibia 30 te Rotterdam. Waal 1 Dec. v. Algiers te Tunis. Willem Ruys 1 v. Port Said n. Napels. Aagtedijk 30 v. Philadelphia te Norfolk, Aagtekerk 30 v. Antwerpen. 1 Dec. te Rotterdam. Abbedijk 30 v. Antwerpen, 1 Dec. te Rotterdam. Averdijk p. 30 Sclllys n. New York. Blijdendijk 30 v, Boston te Norfolk. Kota Agoeng 1 Dec. te Marseille en vertr. 2 Dee v. Marseille n. Rotterdam. Noordam 30 v. Rotterdam te New York. Oranje p 1 Dec. Aden n. Colombo. Oranjestad 1 Dec. v. Trinidad n. Barba dos. Zeeland KRL 2 Dec. Colombo verw. v. Aden. Tjimenteng te Singapore. Tjibodas te Makassar. Bacchus 29 Nov 50 m. O. St. Michaels. Hersilia 29 Nov. 100 m. N.O. St. Michaels Ged. Staten drongen bij Herverkavelingscommissie op verbetering dorpskom aan. De raad van de gemeente Grgpskerke kwaim in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. U. Bouwman. By de ingekomen stuk ken \vrd 'n afschrift van 'n brief van G.S. aan de Herverkavelingscommis sie Walcheren voorgelezen, waarin er op aangedrongen werd zo spoedig mogelijk over te gaan tot verbetering van de Schultvaartstraat, de kom van de gemeente Grijpskerke en de bocht bij de molen. Aan de heer A. Clarisse, verzorger van het Dorpshuis werd met ingang van 1 Januari 1953 een vergoeding van 300,toegekend. Voorts be sloot de raad aan de opleidingscur sus van kleuterschoolonderwijzeres sen te Middelburg vooraan aan het einde van het jaar een subsidie van 75,per leerling toe te kennen. Ingekomen was een verzoek van J. C. de Voogd e.a. om van gemeen tewege woningen te doen bouwen in verband met het bestaande wo ningtekort en de bevolkingsterug gang in de gemeente. De raad be sloot B. en W. op te dragen alles in het werk te stellen om tot woningbouw te geraken. Besloten werd met ingang van 1 Januari 1954 het Burgerlijk Armbe stuur op te heffen en aan de leden, secretaris en penningmeester eervol ontslag te verlenen. Als leden van de commissie vain advies ingevolge de woonruimtewet werden herbenoemd de heren W. de Wolf, A. Francke en C. de Voogd, BIUAR1EN E. de Nooyer kampioen derde klasse libre De laatste uitslagen van de wed strijden om het persoonlek kampi oenschap derde klasse libre der K.N. B.B. district WalcherenZuid-Be veland luidden: P. Labruvère 97 33 2,93 18 J. Theune 100 33 3,03 14 Lefèvre 100 20 5,00 24 J. Verhage 62 20 3,10 9 J. Walraven 93 44 2,11 12 J. Theune 100 44 2,27 15 J. Theime 100 36 2,77 S P. de Vos 81 36 2,25 12 P. Labruyère 86 23 3,73 14 v. Eenennaam 100 23 4,34 14 J. Walrave 100 29 3,44 12 P. Labruyère 98 29 3,37 18 J. Walrave 97 33 2,93 12 Lefèvre 100 33 3,03 18 J. Walrave 79 32 2,46 9 J. Verhage 100 32 3,12 20 J. Theune 98 35 2,80 25 E. de Nooyer 100 35 2,85 11 P. de Vos 84 41 2,04 17 E. de Nooyer 100 41 2,43 12 V. Eenennaam 46 24 1,92 11 Lefèvre 100 24 4,16 23 E. de Nooyer 53 23 2,30 8 v. Eenennaam 100 23 4,34 29 J. Verhage 79 27 2,92 10 P. de Vos 100 27 3,70 16 Lefèvre 70 34 2,06 14 J. Theune 100 34 2,94 7 P. de Vos 60 26 2,30 11 v. Eenennaam 100 26 3,84 16 P. Labruyère 68 23 2,95 13 E. de Nooyer 100 23 4,34 14 Kampioen werd de heer E. de Nooy er van de biljartvereniging A.LJV1. uit Goes. De eindstand luidde: E. de Nooyer 12 653 221 J. Theune v. Eenennaam P. de Vos J. Verhage Lefèvre J. Walrave P. Labruyère 9 685 248 2, 8 584 183 3, 8 625 213 2, 7 635 196 3, 6 649 205 4 592 221 2, 2 629 195 3, 15 ,76 25 1,19 29 1,93 20 1,24 33 1,17 24 1,68 12 1,23 25 terwijl in plaats van de heren D. A. Sanderse en A. W. Cevaal werden benoemd de heren K. Poppe en Joh. Louws. Medegedeeld werd, dat tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie door B. en W. was benoemd de heer J. Provoost, thans volontair ter sec retarie, in plaats van de heer J. J. Engelvaart, die momenteel zijn dienstplicht moet vervullen. Bij de rondvraag vroeg de heer W. Cappolse of het plakbord te Hooge- lande niet kan worden herplaatst. De voorzitter antwoordde, dat op dracht was gegeven de laatste drie plakborden te herplaatsen nl. in Pop- rdamme, Zandvoort en Hoogelan- Op een vraag over het plaatsen van varkenshokken bij woningwet woningen werd medegedeeld, dat B. en W. beslissen over het plaatsen van hokken en dergelijke. GEZELLIGE BEDRIJVIGHEID TE GOES Fraaie inzendingen rundvee. Op de Beestenmarkt en de Vlasmarkt ee Goes heerste Dinsdag weer een gezellige bedrijvigheid met de Zuid BeveJandse Rundveefokdag en lajaars- veetentoonstelling. De Beestenmarkt had een feestelijk aanzien met vlag gen en onder een opgewekt muziekje werd morgens half elf met de keu ringen van de ongeveer tachtig ingezonden stuks rundvee en de tientallen varkens en schapen begonnen. In verband met de voorschriften voor de mond- en klauwzeerbestrijding moest helaas een aantal stallen verstek laten gaan. Niettemin werd het weer een geslaagde dag. De talryke be zoekers konden mooie inzendingen rundvee bewonderen, tcrwyl verschil lende handelaren ook tamelijk goede zaken moeten hebben gedaan. Het hoogtepunt van de dag vorm- des middags de prijsuitreiking. De burgemeester van Goes. mr. W. C. ten Kate overhandigde de voor naamste prijzen aan de eigenaren. Het kolossale koebeest, eigendom van de heer J. A. Blokpoel Tt Goes, Politierechter Middelburg Geen geld, toch kennis. f 50 voor rij'wieidiefslal. De Middelburgse Politierechter behandelde Dinsdag de volgende za ken: De schildersknecht S. G. v. d. P- uit Middelburg had op een karwei te Goes een aantal rollen behangsel papier weggenomen en enige kilo grammen verf. Hiervoor werd hij veroordeeld tot 40 of 20 dagen. Op hetzelfde karwei nam de schudersknecht J. v. d. V. uit Ka pelle enige bussen verf weg, hetgeen hem kwam te staan op J 40 of 20 dagen en 2 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. J. de W., constructieklinker, wo nende te Vlissingen, was tijdelijk werkzaam op de cokesfabriek te Sluiskil. Daar had hij kans gezien een hoeveelheid oud ijzer weg te ne men, dat hij aan een opkoper ver kocht. Op 29 September, toen hg weer wat ijzerafva! mee wilde nemen werd hij door de nachtwaker betrapt. Re sultaat: een geldboete van 12 of 6 dagen hechtenis. De los werkman P. J. uit Tholen wilde in Bergen op Zoom kermis gaan vieren. Omdat hij geen geld had-, fietste hij eerst naar Oud-vos- semeer, haalde daar van een hoop' aardappelen een hoeveelheid van 60 kg. weg, waarna hij deze buit te Ber- gen op Zoom voor 9 verkocht. eze verdachte werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Wegens diefstal van een hoeveel heid verpakte levensmiddelen werd de kok-inkoper H. G. uit Rosmalen, die destijds werkzaam was bg het dichten van de dijken op Schouwen, veroordeeld tot 50 of 25 dagen. De D.U.W.-arbeider J. v. D. uit Heesch (N.-Br.) was in de nacht van 22 op 23 September j.l. te Burgh- Haamstede aan het dansen geweest. Toen hij 's nachts niet helemaal nuchter weer naar zijn kamp te Burghsluis terug wilde, nam hij on derweg een fiets mee. Vlak voor het kamp gooide hij deze fiets in de berm van de weg, waarna hij zich er niet meer om bekommerde. Voor dit feit werd v. D. veroor deeld tot 50 of 20 dagen. Examens Geslaagd te Den Haag voor het diploma Scheepsvverktuigkunde: P. D. Dekker, Borsele; P. J. Bolijn, Ouwerkerk; M. H. Roeting, Souburg; H. Schrijver en J. A. Siereveld, Goes; allen leerlingen van de Machinisten- school te Middelburg. FILMS IN ZEELAND „Kinderen van de Straat" is de ti tel van de uitstekende Deense, pae- dagogische film, welke Grand (Goes) thans vertoont. Deze met een aan zienlijke staatssubsidie vervaardigde film heeft ten doel de aandacht te vestigen op de handel en ivandel van de veelal onbegrepen arbeidersjeogd in de grote steden en wil aantonen, dat in vele gevallen de vrijetijdsbe steding een oplossing voor dit pro bleem kan bieden. Wel, deze film tóónt dit ook aan. Het is een levensechte, sober gehou den, maar sterk gespeelde film, waarmede de Denen wederom bewe zen hebben in staat te zijn de wei-- kelijkheid onderhoudend op het witte doek te brengen. Het zijn de beleve nissen van de bewonertjes van een huurkazerne in een grote stad, die op het goede spoor komen dank zg een nieuwe congierge, die begrip en belangstelling voor hun problemen toont. Een boeiende, waardevolle film voor allen, die met de jeugd te ma ken hebben. In Electro (Middelburg) spelen zich op het witte doek een aantal spannende belevenissen af in de film „Verboden zóne" (Rope of sand), met in de hoofdrollen Burt Lancas ter, Paul Henreid, Peter Lorre en Corinne Calvet De regie van deze in de diamantwereld van Zuid-Afrika spelende avonturenfilm had William Dieterle en hg is er in geslaagd de nodige actie in deze rolprent te be waren. Burt Lancaster is de uit bal lingschap teruggekeerde Mike Da- vis, die in verzet komt tegen de on menselijke politiecommanaant Paul Vogel (Paul Henreid) Dit verzet leidt tot een aantal verwikkelingen, waarin de revolvers soms duidelijke taal spreken. Een merkwaardige historie speelt zich af in de onder regie van Erich Kobler vervaardigde film „Als na regen de zon schijnt" en aanvankelijk vraagt men zich ietwat verbijsterd af of het hier een drama dsn wel een comedie betreft De trieste handelingen in het be gin van deze in Luxor (Vlissingen) draaiende film worden echter weldra gelogenstraft door de kluchtige in slag van het geheel en als zodanig blijkt „Als na regen de zon schijnt, met in de hoofdrollen Sonja Ziemann en Gert Fröbe, dan ook uitstekend geslaagd. Een amusante rolprent, die enkele uren licht ontspanning schenkt. Advertentie De zagende pijnen van rheumatiek, spit, ischias, noofd- en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bg apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en Ondernemingsraad gevormd Op initiatiei van de georganiseerde leden van de Bond van Handels- Kan toor- en Winkelbedienden is op de groente en fruitveiling te Bergen op Zoom een ondernemingsraad gevormd, welke door de directeur, de heer P van ück, is geïnstalleerd. Benevens de directeui hebben in de ze raad zitting de heren A. C. Geijzen; H. C. van Elzakkers en H. van Til- burgh. Het doel is, dat deze raad eventuele klachten en moeilijkheden zal onder zoeken en oplossen. dat als „beste slachtdier" van de markt werd bekroond, werd door burgemeester Ten Kate de gebruike lijke krans omgehangen, terwijl o.m. de heer J. Meeuwse uit Kloetinge uit handen van de burgemeester <le zil veren beker ontving als eigenaar van de kampioene Margretha in de pro ductieklasse van de Zuid Bevelandse fokdag. MARKTBERICHTEN VEILING MIDDELBURG. I December. Aardappelen: Bintjes, bon ken 9.70—11.70, grote 10.20—1150. Meer- landers. grote 9—11.60. Fruit: Goudrelnette AA 33, A 23—28, BS 20. 1 21—24, K 10—21. Golden Deli cious A 54. BC~ 47, I 47. K 26—28, Lom- bart Calville K 17. Jonathan I 24— 32. K 1825. Appels va) en kroet 3—7. Legi- pont I 48. Comtesse de Paria I 32—39, n 22. K 27—31. St. Remy K 10. Tomaten 30—73. Appels: Bellefleur I 15—16, 11 5. K 815. Groninger Kroon K 21. Sterap pels I 25. Groenten: Bloemkool A 2555, B 13— 32, C 822. Rode kool 59, Savoye kool 715. Witte kool 5. Boerenkool 824. Bospeen 820. Boskroten 58. Bosrame- nas 3—12. Koolrapen 5—11. Andijvie 7 —22. Prei 813. Spinazie 24—28. Witlof 1843. Spruiten 1542. Kroten per kg. 4 —11. Uien per kg. 4—5. Sla per stuk 3— 11. Sla per kg. 19—39 .Veldsla per kg. 7—26. VEEMARKT ROTTERDAM. 1 December. Aanvoer ln totaal 4453 (6501). Vette koeien en ossen 625: ge- brulksvee 188 501); vette kalveren 90; graskalveren 246 (195); nuchtere kalveren 846; vatkenB 225; biggen 443; paarden 144; veulens 18; schapen of lammeren 596- bokken of geiten 32. Vette koelen le kw. 2.52—2.60, 2e kw. 2.35—2.48, 3e kW 2.00—2.15. Vette kalveren le kw. 2.602.70, 2e kw. 2.50—2.60, 3e kw 2.30—2.60. Pr. in ct per kg. Pr. ln gld. p. st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 400 325 240 Nuchtere kalveren 56 50 45 Biggen 42 34 30 SI.paarden 1.40, 130, 1.10 Schapen 115 100 90 Lammeren 95 85 75 Kalfkoe'.en 1000 940 180 Melkkoeien 1100 940 180 Vare koeien 70ü 575 500 Vaarzen 850 700 575 Pinken 575 475 375 Vette koeien aanvoer iets kleiner, nan- del redelijk, ruim prijshoudend, prima's boven notering, vette kalveren, aanvoer als von ge week. handel willig, prijshou dend; graskalveren aanvoer even minder, handel goed prijzen beste soorten wat stijver verder onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer groter, handel tamelijk, teruglopende prijzen; biggen aanvoer iets korter handel redelijk, prijzen tets stij ver; siachtpaarden aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen aanmerke lijk lager; schapen aanvoer veel groter, handel goed. prijzen oude schapen tets hoger lammeren prijshoudend: lammeren aanvoer veel groter handel goed prijzen oude schapen iets hoger, lammeren prijs- houdena, melkkoeien aanvoer iets klei ner. handel kalm, ruim prijshoudend; vare koeien aanvoer iets kleiner, handel kalm. ruim prijshoudend; vaarzen aan voer even minder handel stil, prijzen sta biel; pinken aanvoer even minder, han del stil, prijzen stabiel. VISMIJN VEERE. 1 December. Export garnalen, aanvoer 1711 kg., 60—67. Handels garnalen, aan voer 498 kg., 4555. Schar aanvoer 99 kg., 44—56. Bot, aanvoel 12 kg., 53—54. Ongesorteerde vis, aanvoer 22 kg., 48—61. Officiële publicaties. MIDDELBURG. Mededeling aan belanghebbenden van de afdeling Voorlichting van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting. E. en W. van Middelburg delen hierbij naar aanleiding van een persbericht cld. 20 October 1953 van de afdeling Voorlich ting van het Ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting aan belangheb benden in deze Gemeente het volgende mede: De belanghebbenden, die destijds om trent de indiening van een aanvraag om toekenning van een aanvullende bijdrage door de Dienst Herbouw Middelburg zijn ingelicht en die nog geen definitieve fi nanciering ontvingen, zullen dezer dagen opnieuw door voornoemde dienst per cir culaire worden voorgelicht, waarbij hun op de mogelijkheid van toepassing van art. 8 (vervangingswaarde) der Wet op de Materiële Oorlogsschaden zaj worden gewezen Dit betreft de gevallen van her bouw en zwaar herstel, welke destijds met credieten zijn gefinancierd oi waar voor een rentevergoeding is toegekend. Die belanghebbenden, die slechts een vergoeding van 75 pet. van de goedge keurde herstelkosten ontvingen, kunnen alsnog een aanvraag om toekenning van een bijdrage op vervangingswaarde con form art 8 der bovengenoemde wet in dienen. Indien men van mening is aan de daarin gestelde voorwaarden te kunnen voldoen Dit betreft in 't algemeen die schade gevallen. waarvan de herstelkosten de i 3000.— niet te boven gingen en welke f 3000.— niet te boven gingen cn welke op zyn gefinancierd. Wij geven deze belanghebbenden ln overweging, indien zij voornemens zijn een aanvraag in te dienen, zich voor 1 Januari a.s. in verbinding te stellen met de Dienst Herbouw Middelburg, Stads- schuur 1. (geopend van 9—12 "uur des morgens) en zich door deze dienst ter za ke te doen voorlichten. Middelburg, 1 December 1953.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3