Vlissingse jachthaven medio volgend jaar gereed Zeeuwse Almanak BOTEN VAN LIJN VLISSINGEN- BRESKENS IN REVISIE VAN TOT WINTERZITTING DER STATEN WERD GEOPEND TWEE ZEEUWSCH-VLAAMSE LANDBOUWERS IN CANADA Agenda 2 WOENSDAG 2 DECEMBER 1953. EEN FRAAIE MAQUETTE Deze week komt waarschijnlijk toestemming van „waterstaat" Do heer P. Groenonberg te Vlisslngen heeft samen met zyn vyftlenjari- gezoon een sierlijke, kleurrijke maquette gemaakt van de ontworpen Vlis singse jachthaven. De maquette staat thans in het prlvékantoor van do directeur Loodswe zen kapt. t. z. F. J. Krlps, die zich als beschermheer van de Vlissingse jachtclub veel moeite heeft gegeven om Vlisslngen ln het bezit te stellen van een nieuwe jachthaven. Vermoedelijk zal deze week de toestemming van „Waterstaat" afkomen voor het jachthavenproject, dat op een terrein bij de Keersluisbrug wordt uitgevoerd en dan kan men aan de verwerkelijking van de havenplannen beginnen. Wanneer men voor zo'n maquette staat, die geheel op schaal gemaakt is en waarop reeds de bootjes „dobberen", welke gelijken op de scheepjes van diverse jachtclubleden, dan krijgt men toch wel een duidelijk beeld van wat daar zal komen op het Noordelijke deel van het voormalige Vlismar- terrein. Er komt een prachtige havenkom, die 100 meter lang en 45 meter breed zal zijn. Die kom wordt zo als de waterstaatsmensen zeggen „in den droge" gemaakt en de af komende grond zal gebruikt worden om het naburige terrein op te ho gen. De haven krijgt een zes meter bre de toegang, zo ongeveer tegenover het huidige gebouw „Zilverpool". Rondom de haven zal een looppad voeren en de maquettebouwers neb ben er ook al een sierlijke bomenry bij geplant, die daar in de toekomst ongetwlifeld ook zal staan. Naast de haveningang is een klei ne helling, waarop de jachtbezitters zelf hun vaartuigen onderhanden kunnen nemen. De haven zal ruimte bieden aan 50 middelgrote jachten en een even groot aantal kleinere schepen, die gemeerd kunnen worden aan de drijvende loopsteiger, welke langs alle havenwamden is aange bracht. De vl yot. Op het ogenblik hebben de jacht club-leden een vloot van 20 schepen, die langer zijn dan zes meter, 26 kor ter dan 6 meter en 22 kano's. Er is dus in de haven voldoende ruimte over voor het verstrekken van lig plaats aan bezoekende jachten. Op dat laatste wordt dan ook sterk ge rekend. Men zal zich herinneren, dat enkele jaren voor de oorlog de toen malige Vlissingse jachthaven door niet minder dan 250 schepen van el ders werd bezocht en hoopt het nu weer in dié richting te sturen. Dat bezoek geeft namelijk leven en ver tier zowel in de jachthaven als in de stad Vlisslngen. Eert clublokaal. Wanneer de havenplannen thans in uitvoering komen is dat naast de gemeente VRssingen, de N.V. Haven van Vlissingen, de Waterstaat en nog enkele andere instanties, ook moge lijk gemaakt door de offervaardig heid van de jachtclub-leden, die met een verdubbeling van de liggelden en van de contributies genoegen hebben genomen. Daardoor is men dan op enigszins rendabele basis gekomen, hoewel men nog niet op rozen zit. Gehoopt wordt, dat te enigertrjd ergens een loods of een oude noodwoning tegen weinig geld beschikbaar zal komen, opdat men bij de haveningang een clublokaaltje kan zetten, maar daar over kan eerst beslist worden als de kosten van de havenaanleg precies bekend zijn. Hoofdzaak is. dat men een haven heeft en dat zal er nu van komen. Waarschijnlijk zal deze nieuwe ha ven medio volgend jaar als de grote zeesluizen en de Keersluisbrug ge reed zijn, ook in bedrijf komen. BH de feestelijkheden, die ongetwijfeld met deze belangrijke gebeurtenissen gepaard gaan, kunnen dan de jacht- bezitters ingeschakeld worden!! Dit alles overweegt men... staande voor een maquette, die een fraai stuk handenarbeid vertegenwoordigd die tegelijk een mooi propaganda- object is voor de nieuwe Vlissingen jachthaven. Alle lof aan de heer Groenenberg en zijn zoon!- De heer O. W. Oskamp, die benoemd is tot directeur van (ie Provinciale Zeeuwse V.V.V. Voorrang op kleinere schepen voor zwaar vervoer. Gedurende het winterseizoen zal rang «3 vcuomu uo urenmuuu, een van de beide schepen van de („Koningin Juliana" of „Prins Bern- schepen zijn echter niet geschikt voor het huidige zware autovervoer. Daarom besloot het provinciaal be stuur voor dit zware vervoer voor- te verlenen op de dlenstboot provinciale vloot, die de dienst onderhouden tussen Vlissingen Breskens uit de vaart worden ge nomen voor een grondige revisie. Het veer is mede tengevolge van de watersnoodramp bijzonder zwaar belast geweest gedurende de afgelopen periode, waarbij zowel de „Koningin Juliana" als de „Prins Bernhard" onafgebroken in de vaart waren. Thans kan echter met revisie niet langer worden gewacht, tenein de een zo groot mogelijke zekerheid te hebben, dat zij in het drukke sei zoen van 1954 in dienst kunnen wor den gehouden. Eén van de beide schepen zal even wel in de vaart worden gehouden. Op deze lijn zal daarnevens, voor zoveel nodig, dienst worden gedaan door de „Prins Hendrik", eventueel de „Ko ningin Wilhelmina". De beide laatste hard"). Onder zwaar vervoer worden hier verstaan auto's met aanhangwa gen en auto's, welke met inbegrip van lading, een totaal gewicht heb ben van meer dan 15.000 kg. Voor zover het lichtere vervoer niet met de dienstboot kan worden overgezet, zal dit zijn aangewezen op de andere schepen. tfVU1 Er wordt thans in ons land geluk kig veel gedaan voor'de ouden van dagen. In tal van plaatsen hebben zij de beschikking over een sociëteit en de gemeentebesturen werken nauw samen met de sociale organisaties om de levensavond van vele Neder landers te verlichten. Ook in de ge meente Schoondijke heeft men thans dit voorbeeld gevolgd. De, gemeente zorgde er voor, dat de ouden van dagen terecht kunnen in een localiteit m de barak naast het noodgemeentehuis, waar zij thans op geregelde tijden samenko men. Hiermede wordt ook een einde ge maakt aan het gevaar van lediggang en eenzaamheid. Hier ontmoeten de oudjes elkaar en kunnen zij samen praten over de dingen van iedere dag, een kaartje leggen en verder wat gezelligheid hebben. TALE Vélen spreken de taal van hun ambacht en heel duidelijk wordt dat soms, wanneer ge in aanraking komt met zeelieden. Zij immers gebruiken bij voorkeur zeetermen in de geest van het roer recht houdengeen bak zeil halengaan passagieren enzo voort. In ieder geval zijn hun termen beeldend, pittig en duidelijk. De tale nu is een wonderlijk in strument, dat zich voor sommigen moeilijk, voor anderen gemakkelijker laat bespelenmaar dat in ieder ge val de eigenschap heeft iets mee te delen omtrent de bespeler. Soms zelfs alles. Want toen wij dezer dagen in een der Vlissingse straten een mannen stem op vermanende toon een zin hoorden zeggen, wisten wij onmiddel lijk, dat er een agent van politie in de buurt was Sprekende in de tale van het wetboek. „Jongeman"aldus de stem „jon geman, ga met dat rijwiel vim hel trottoir Wel, bi) „riftviel" wisten wij, dat een agent deze woorden sprak. Een ambténaar in functiegezeten op een fiets Want moeilijk toch kunnen wij ons voorstellen, dat deze ambtenaar, niet in functie zijnde, in ernst tot zijn echtgenote zal spreken: „Vrouw, we gaan per rijwiel" DE BESTE FOKKERS Op 20 December organiseert de duivensportvereniging „De Vrede" te Sas van Gent een z.g. „kampioe nendag", waar de beste fokkers van postduiven uit Zeeuwsch Vlaanderen uitkomen met hun fraaiste exem plaren. Men kan er ook duiven en eieren kopen. Het staat nu al vast, dat deze tentoonstelling een succes wordt. VONDST BIJ GRAAFWERK. Men zou geneigd zijn het een da gelijks nieuwtje te noemen maar zo erg is het gelukkig nu weer niet. Niettemin komt 't in Zeeland en an dere door de oorlog getroffen pro vincies vrij veelvuldig voor, dat er nog oorlogstuig gevonden wordt en in het bijzonder is dat het geval, wanneer men gaat graven. Zo wer den er bij graafwerk ten behoeve van de Provinciale Zeeuwse Electr. Mij., langs de Nozemansweg onder de ge meente Schoondijke, nog twee gra naten gevonden. De Hulpverlenings dienst zorgde voor de opruiming van de onwelkome souvenirs. BIJZONDER BEZOEK. Hij Ifl hier, hy is daar, hij is overal maai' wé&r hij ook komt, daar is hij welkom en dit was vooral ook het geval in de zaal van hotel Koster te Burgh. Daar kwamen de gedupeerde bewoners uit Serooskerke bijeen op initiatief van de Gelderse adoptiege meenten Wisch en Ruurlo. In grote getale was men opgeko men om het bezoek van Sint bij te wonen. Het gemeentebestuur gaf blijk van zijn belangstelling en voorte waren aanwezig de vertegenwoordi gers van de gemeenten Wisch en Ruurlo. o.w. ae burgemeester van Wisch H. G. I. baron Tuyll van Se- rooskerken en de schoonmaakploeg uit deze gemeenten. Sint was vergezeld van twee Zwar te Pieten. Hij hield een toespraak tot de Serooskerkers en reikte vervol gens passende geschenken uit. Niet alleen aan het nuttige was gedacht maar ook de aangename za ken ontbraken niet en er was zelfs gedacht aan het komende geslacht. Voor de eerstkomende nieuwe we reldburger of burgeres werd een aan geklede wieg aangeboden. De Sint Nicolaasliedjes werden dapper mee gezongen en het geheel had een pret tige en vrolijke sfeer. De burgemees ter dankte de Sint namens het ge meentebestuur en de bevolking voor de vele goede gaven, waarna de aanwezigen per bus huiswaarts keer den. Kustmijnenveger „Bedum" gearriveerd. Met weinig ceremonieel, doch on der grote belangstelling van de zijde der marine is Dinsdag om elf uur Hr. Ms. kustmjjnenveger „Bedum" voor de eerste maal een Nederlandse ha ven, n.l. Den Helder binnengelopen. De „Bedum" is de tweede van een serie kustmrjnenvegers, die door Amerika aan de Nederlandse marine is overgedragen. Deze kustmijnenvegers worden in serie gebouwd en zullen worden over gedragen aan Nederland, Italië, Noorwegen, Portugal, België en Frankrijk. De veertien aan Neder land over te dragen schepen zullen de namen dragen van Nederlandse ge meenten, beginnende met een b, de z.g. b-plaatsnamenserie. De „Beem- ster" en de „Bedum" zijn reeds in ons land aangekomen. Nog zullen volgen: de Borne, Brammen, Breukelen, Bla- ricum, Érielle, Breskens, Bruinisse, Boxtel, Prouwershaven, Bolsward, Beilen en Borculo. Bij verscheidene gemeenter. bestaat grote belangstel ling voor him „petekind" en het laat zich aanzien, dat dit daadwerkelijk tot uiting zal komen, o.a. door bezoe ken aan boord. St Philipsland krijgt een kleuterschool. De gemeente St. Philipsland heeft j van het graafschap Bentlieim een 1 kleuterschool aangeboden gekregen. In het graafschap is hiervoor een in zameling gehouden. Vorige week is het gemeentebestuur van St. Philips- land naar Nordhorn in Duitsland ge weest, waar liet door de „oberkrëis- direktor" dr. Mawick is ontvangen. Nieuwe methode van veilen Op de Bergen op Zoomse groente en fruitveiling werd Maandag een nieuwe methode van veilen toegepast, welke ook op de veilingen te Goes, Kapelle en Breda wordt gebruikt, nl. het zgn neer-zet systeem. Deze methode heeft de eerste dag al goede resultaten opgeleverd. De vei ling was ruim l',è uur eerder afge werkt. Dit systeem heeft verschillen de voordelen: o.m- kunnen de kwali teiten beter worden onderscheiden; er kan rustiger worden gekocht en verkocht en het geheel verzekert een vluggere aflevering- Danktelegram aan minister Algera. De tweede gewone zitting der Pro vinciale Staten van Zeeland is Dins dag te Middelburg geopend. In zijn openingswoord gaf de Commissaris der Koningin, jhr. tnr. A. F. C. de Casembroot uiting aan zijn dankbaar heid voor de dichting der dykgaten, hulde brengend aan al diegenen, die hiervoor hun beste krachten hebben gegeven. De vergadering besloot op voorstel van de Commissaris een danktelegram te zenden aan de mi nister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera. Voorts deelde de Commissaris me de, dat zo juist verschenen Is het rapport van de Reconstructiecommis sie Schouwen-Duiveland, dat op 9 December in een vergadering dezer commissie zal worden behandeld en daarna aan de Provinciale Staten zal worden toegezonden. Het zal dan op 11 Januari in de afdelingen en ver volgens in Januari in de Staten be handeld worden. Ten slotte deelde de Commissaris mede, dat met ingang van 2 Decem ber een veerdienst mogelijk is gewor den op het traject Hoedekenskerke Perkpolder. De ingekomen stukken werden ten dele voor kennisgeving aangenomen, ten dele in handen gesteld van Gede puteerde Staten voor prae-advies. De subsidieaanvragen zullen nog in de winterzitting der Staten aan de orde komen. De voorstellen van Gedepu teerde Staten werden naar de afde lingen verwezen. Advertentie DE AFDELINGEN. De afdelingen werden vervolgens als volgt samengesteld: Eerste afdeling: A. S. Wisse, J. L. Verhagen, mr. 'W. F. E. baron van der Feltz, Z. C. Salomé, L. P. van Oorschot. D. Dekker. A. H. S. Ste- merding, A. Vermaire, jhr. mr. A. J. W. Schorer, J. L. J. Bruynzeel, C. Boender, D. W. Lindenbergh en voor Gedeputeerde Staten C. Philipse en A. L. S. Locltefeer. Tweede afdeling: E. F. Poppe, Joh. de Kruijter, A, H. Vermeulen, A. J. Cambier, C. Verdonk, P. Boudeling, C. de Putter. A. P. Bil. J. S. Visseher, A. A. van Eeten, D. Kodde, M. den Boer en voor- Gedeputeerde Staten mr. dr. A. J. J. M. Mes en C. Hame link. Derde afdeling: P. Meliefste, J. Hommes, L. F. du Bois, J. Flikweert, P. V. M. Vercauteren, C. A. Kaan, M. A. H. Govaert, C. H. M. Plasschaert, mr. H. B. Bouwman, mevr. E. J. van den Broecke-de Man, ir. G. P. M, Di- kötter, J. M. A. C. van Dongen en voor Gedeputeerde Staten A. Schout en mr. A. J. van der Weel. De afdelingen gingen hierna in ver gadering. De volgende vergadering werd vastgesteld op 11 Januari 1954. Kassier Boerenleenbank heeft bekend C. R. voormalig kassier van de Boe renleenbank te Lewedorp, die zoals wij Zaterdag j.l. reeds meldden op bevel van de Officier van Justitie te Middelburg in voorlopige hechtenis was gesteld, heeft thans een volledige bekentenis afgelegd. Men zal zich her inneren, dat R. tenlaste gelegd werd verduistering tot een bedrag van 650.000 gepleegd te hebben. 4 KAARTASBAKJES 1.25 (zeer aardig) DAMESPORTEFEUILLE 8.— (manch. leder) FRAAI WANDBORD 4,75 (Olde Kruyck) NIEUWSTE THEEZEEF 5.50 (met lekbak ineen) BORSTELGARNITUUR 14.50 (met handschoendoos) 12-PERS. GEBAKSTEL 19.50 (Ivoor porcelein) SCHOORSTEENKLOKJE (moderne Pendulette) GERO-ZILVTUM KAPSTEL (in étui) 45.— Schin met bieten in Zandkreek gezonken. Opvarenden gered. Dinsdagmorgen in alle vroegte is op de kruising van het Engelsvaar water en de Zandkreek het 121 ton metende m.s. „Twee Gebroeders", schipper Wolthuis uit Groningen, ge zonken. De schipper met zijn echt genote en zijn broer konden zich met de roeiboot in veiligheid brengen en kwamen in Ouwerkerk aan land. Het schip, dat bieten had geladen op Noord-Beveland, had lekkage opge lopen, waarbij water in de machine' kamer drong, zodat de motor stil viel. Het schip is hierna enigszins afgedreven en vervolgens gezonken. Getracht zal worden het vaartuig te lichten. GILLIS EN KEES DE PUTTER Nu bezitters van drie boerderijen De gebroeders Gilles en Kees de Putter, die zoals gisteren gemeld in Toronto (Canada) de trofee wonnen voor de beste inzending soyabonen op een grote landbouw tentoonstelling, emigreerden in 1920. Zy werden in Hoek geboren. Na hun aankomst in Canada von den zij spoedig werk in de landbouw in het Middlesex-district van Zuid- Ontario. Reeds in het tweede jaar konden zij een boerderij kopen en sindsdien ging het,-ondanks de cri sisperiode in de jaren '30, vrijwel steeds bergopwaarts. Zy hebben vrij wel alle aspecten van de landbouw beoefend, doch tegenwoordig specia liseren zy zich op de teelt van soya bonen en op het fokken van slacht vee. Tezamen bezitten Gilles en Kees de Putter nu drie boerderijen grond met een totale oppervlakte van 200 hectare. Op de thans gehouden landbouw- wintertentoonstelling wonnen zij het wereldkampioenschap met hun in zending soyabonen. In 1951 wonnen zy een prijs met een vroege variëteit (Flambeau). Dit jaar dongen land bouwers uit Canada, de Verenigde Staten en Engeland mede naar het wereldkampioenschap voor verbou wers van tarwe .haver, gerst, rogge, mais, soyabonen, voedergranen en aardappelen. In Ontario is een aan zienlijke soyabonen-cultuur, die grondstoffen levert voor de fabrica ge van margarine e.d. Gilles de Putter is een vooraan staand man in de organisatie van de soyabonentelers in Ontario en heeft als Canadees gedelegeerde zitting in de Amerikaanse organisatie. Gesprek met burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder. (Slot van pagina 1.) Ongeveer een week of zes geleden, reed hier één van de vrachtauto's op een „vergeten" landmyn. Nadien heeft men uitgebreide voorzorgsmaatrege len getroffen. Een lid van de M.O.D. heeft tot taak elke nieuwe route, die de vracht auto's ryden, op de aanwezigheid van landmynen af te zoeken Toen burgemeester De Kam zijn au to de Noorder Nieuwlanddyk op reed, was onze eerste reactie: hoe lcomen wij hier door! De dijk zit zo vol gaten en diepe karresporen, dat er grote kans bestond ot om te slaan of mid den in de „rimboe" te blijven steken. Noch het één noch het ander gebeur de. Wat wel gebeurde, was de verras, sing die zich van ons meester maakte, toen na verloop van enige tijd het erf van de boerderij „Het Schorretje" werd bereikt. Zeelands Tuin Hier zo zei de heer De Kam hier ziet u nog een stukje oud Walche ren, een brok van Zeelands Tuin... Hij had niets te veel gezegd. De oude boerderij met de aangren zende landbouwschuur, waarvan het dak vrijwel geheel was ingestort, de door de tand des tijds afgebrokkelde binten, cl' statige bomen rond het huis, de knotwilgen en het mos op het erf, dat het geluid van de voet stappen dempte, dat alles boerderij en omringende natuur was van een weergaloze schoonheid Vrouwenpolder worstelt behalve met het wegenprobleem ook nog met een ander probleemhet heeft gebrek aan goede woningen. Rond de dorpskern is een uitbrei dingsplan geprojecteerd, waarvan een klein gedeelte reeds gerealiseerd 1b. Maar we zouden harder opschieten, In dien we meer bouwvolume toegewezen kregen, aldus de burgemeester. Inmiddels is voor burgemeester De Kam, die nog steeds in Grtfpskerke woont, een oplossing voor zyn „wo ningprobleem" gevonden. Volgend jaar wordt in Vrouwenpol der een ambtswoning gebouwd. Over enkele maanden zal de bouw van de woning word i.n aanbesteed. Hoe eerder ik in Vrouwenpolder woon, hoe liever het me is zo zei burgemeester De Kam ons tot slot. KUNST „De blauwe heuvel". Haagse Comedie onder regie van Peter Scharoff. Schouwburg, Middelburg. WEL zelden is in Nederland een stuk op de planken gebracht, dat aan regisseur en spelers zo zeer de rol van koorddansers opdwong, als Keith Winter's „The Shining Hour", dat gisteravond door de Haagse Comedie voor de Zeeuwse Volksuniversiteit gebracht werd in de Middelburgse Schouwburg. Arm aan handeling is dit stuk, dat in het Nederlands de niets-zeggende titel „De blauwe heu vel" heeft gekregen, bij het drakerige af is de inhoud. Er wordt gewerkt met ietwat sentimenteel pianospel, met ruisende regen, met ondergaande zon nen en zelfs bliksem en onweer wor den niet versmaad. Eén enkele mis stap. één enkel vals accenten de acteurs en actrices rollen als misluk kelingen van hun koord. Alleen als van begin tot einde de opvoering geladen is van innerlijke spanning, als de in de telkst verbor gen menselijke warmte in iedere vol zin haar uitstraling kan vinden, als ieder gebaar, als iedere stilte beteke nis hebben, met andere woorden al leen als een geniaal regisseur kan werken met spelers, die niet alleen grote capaciteiten hebben, maar bo vendien een sterk ensemble vormen, kunnen catastrophes worden verme den. En ook dan alleen zal „De blau we hemel" een succes worden Peter Scharoff toonde zich zulk een geniaal regisseur en het is een groot com pliment voor de Haagse Comedie. dat zij zich in zijn handen zo kneedbaar toonde dat er inderdaad een me,ester- lijk brok toneel op de planken werd gezet. Een Engelse landheer ontvangt zijn uit India terugkerende broer en diens jonge vrouw Mariella. Mariella heeft Henry Linden getrouwd, omdat zij het wachten op de ideale man moede was. David Linden, de landheer, heeft op zijn beurt zyn vrouw Judy getrouwd, nadat zij hem er van overtuigd had, dat hij van haar hield. Als David en Mariella echter tegenover elkaar staan, weten zij in dezelfde seconde, dat zij voor elkaar geschapen zijn. En er is er slechts één, die dat ook ziet: Judy. Zij heeft even tyd nodig om zich de consequenties te realiseren van wat er in haar tot dan toe zo eenvoudige leven in enkele seconden verandert. Maar als zij eenmaal be seft, dat het geen zin heeft David van Mariella af te houden, omdat hij ook als hij trouw zou blijven voorgoed een onbevredigende zou zijn, maakt zij vrijwillig plaats voor wie haar plaats heeft ingenomen. Daarna staan David en Mariella echter voor pro blemen die Judy niet heeft kunnen voorzien. Maar zij heeft althans Ma riella daaruit de uitweg gewezen. Mariella is het tenslotte, die in een zeer knap gespeelde, adembeklemmen de slotscène de spanning breekt. Vermoedelijk is er in Nederland geen regisseur te vinden, die „De bauwe heuvel" deze uitbeelding had kunnen geven Scharoff volbracht dit kunststuk, maar alle hulde ook aan het gezelschapIn Heieen Pimentel bezit de Haagse Comedie een jonge actrice, die toonde een rol met ontel bare hachelijke elementen volkomen gaaf en menselijk en tegelijkertijd aangrijpend uit te kunnen beelden. De rijpere Elisabeth Andersen was een ideale tegenspeelster Willy Haak tenslotte een snibbige, verbitterde, wanhopig-eenzame Hannah Het moge waar zijn, dat de heren dit hoge niveau niet wisten te berei ken. met name de rol van David was dan ook zo mogelijk de hachelijkste van het stuk Jan Retèl bracht naar voortreffelijk en was in de slotscène van het derde bedrijf zelfs groots. Gijsbert Tersteeg als echgtenoot van Mariella en Piet Kamerman als onge trouwde jongere broer hadden een minder zware taak. Er was na afloop een applaus, dat tot een ovatie uitgroeide, een ovatie, die ten volle was verdiend. G. B. Mr. A. J. Fokker jubileert. Vrijdag 4 December a.s. zal de in Middelburg geboren mr. A. J. Fok ker zijn gouden jubileum als advo caat vieren. Mr. Fokker is thaas nog advocaat te 's-Gravenhage. Aanvankelijk oefende hij de rechtspraetijk uit in Leiden, naderhand in Amsterdam en sinds 1940 in Den' Haag. Hij is dra ger van enkele buitenlandse onder scheidingen. Telefoneren in Zeeland. Volgorde automatisering. In de Memorie van Antwoord In zake de begroting van het Staats bedrijf der Posterijen, deelt de minis ter mede, dat gestreefd wordt naar de realisering van een plan, dat ge richt is op de algehele voltooiing van de automatisering in 1960. De volgorde Is o.a. zo geregeld: 1955 eindcentrales sector Oostburg, completeren sector Goes; 1956 sec tor Zierikzee, 1957 sector Hulst (ge deeltelijk) sector Bergen op Zoom (gedeeltelijk), 1958 completeren sec tor Hulst, completeren sector Ber gen op Zoom, i960, volledige auto matisering van sector Oostburg. „In pyama" De toneelgroep van de Zeeuwse verenig'ng „Luctor et Emergo" te Dordrecht, welke ook in Zeeland uit voeringen geeft, heeft thans op het programma de klucht in drie bedrij ven „In pyama" van Franz Arnold en Ernst Bach naar een bewerking van Bert de Jonge. middelburg Vandaag Electro: „Verboden zötiè", (18 j.), 7 en 9.15 uur; Boekhandel Van Benthem en Jutting: Antiek-tentoon stelling, 9—21 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Onzichtbare boelen", (14 J.), 7 en 9 uur; Luxor: „Als na regen de zon schijnt", (a.l.), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Kinderen van de straat", (a.l.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2