KAPPIE EN DE TRIL-MAGNEET De verdwenen beeldjes Nieuws uit Walcheren E®» pracht'n b^ts RODE KRUIS WERKT VOORT IN DE RAMPGEBIEDEN IN 1954 MUZIEK-CONCOURS IN KL0ETINGE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 1 DECEMBER 1953 Middelburg Jubileum „Volksbelang" te Middelburg Receptie w&rd druk bezocht De Woningstichting „Volksbelang' te Middelburg bestond op 26 Novem ber jl. 35 jaar, welk jubileum Zater dagmiddag gevierd werd met eenre ceptie in de bovenzaal van de sociëteit ype Vergenoeging" te Middelburg. Dc voorzitter, de heer A. Flipse, sprak aan het begin van de receptie een speciaal woord van welkom tot wethouder J. W. Kögcler, de heren D. Stam van de Dienst Wederopbouw en Volkshuisvesting en A. C. van de Velde, voorzitter van de afdeling Zee- land van de Nationale Woningraad. Spreker bracht in warme bewoor dingen hulde aan de heer W. A. den Hollander, de secretaris der woning stichting, die deze functie reeds 35 laar vervult en dus mét „Volksbe lang" jubileert. Als blijk van waar dering werd hem een sigarenkist met zilveren deksel overhandigd. Me vrouw den Hollander ontving bloe men. Voorts bracht de heer Flipse dank aan de heren D. den Hollander de timmerman der stichting en J. Houmes, de incasseerder. De heer W. A. den Hollander gaf vervolgens een beknopt overzicht van de geschiedenis der woningstichting, en gewaagde nog van de aangename wijze, waarop de stichting steeds met het gemeentebestuur van Middelburg samenwerkte. De heer J. W. Kögeler, wethouder van Middelburg, wenste „Volksbe lang" namens het gemeentebestuur feluk met dit jubileum. Spreker wijd- e waarderende woorden aan he-t werk van de stichting. Namens de directie Zeeland van de Wederopbouw en Volkshuisvesting sprak de heer D. Stam, die zijn waar dering uitsprak voor de arbeid van „Volksbelang". De heer J. Gillissen bracht de ge- gelukwensen over van de Algemene Woningbouwvereniging te Middel burg. Namens de Christelijke Wo ningstichting op het platteland van Walcheren sprak de heer P. A. van de Putte te Souburg. Voor de afd Zee land van de Nationale Woningraad en de woningbouwvereniging „Goed Kostbare 21 zege van Zeelandia op Nw. Borgvliet. Zeelandia heeft een verdiende en zeer kostbare 12 overwinning be haald op Nieuw-Borgvliet, Beide ploegen wogen tegen elkaar op, maar de Middelburgers bleken pro ductiever. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub. Na ongeveer 15 minuten spelen scoorde Buron uit een goed opgezette aanval (10). De Braban ders vielen nu fel aan, maar Zeelan dia wist wel raad met deze aanval len. Na de thee was Zeelandia er beter in en het was de linkshalf, die met een hoog schot de stand op ge lijke voet bracht (11). Dit doel punt gaf de Zeelandianen de moed om hun aanvallen nóg feller door te voeren. De Borgvliet-verdedigjng kreeg het dan ook erg moeilijk orii de aanvallen van de Zeeuwen het hoofd te bieden. Nadat de gehele Borgvliet-defensie voor vermeend buitenspel was blijven staan, had de rechtsbuiten geen moeite om zgn ]rtoe^aan de volle winst te helpen R.C.S. versloeg Axe! in de laatste minuten (3-2). In een goed gespeelde wedstrijd heeft RCS in eigen huis een ver diende 32 overwinning behaald op Axel. RCS nam direcj; na de aftrap het heft in handen en ondernam aanval op aanval op het doel der gasten. De voorhoede had echter met pech te kampen. Schoten van De Kramer c.s. belandden tegen lat of paal. De aanvallen, die Axel ondernam, wa ren in deze periode niét ongevaar lijk. maar de goed spelende achter hoede, die de thuisclub in het veld bracht, wist hiermee wel raad. Hoe hard beide ploegen voor rust ook zwoegden, doelpunten bleven uit. Na de hervatting speelde Axel agressiever, maar RCS bleef licht in de meerderheid. De Axel-doelman was echter bijzonder goed op dreef. Schoten van Keulemans en Van den Dries wist hij onschadelijk te ma ken. Na ongeveer een kwartier spe len, gaf Stroo de bal aan de in vrije positie staande De Kraker en deze êaf de Axel-doelman geen schgn van ans (10). Toen keeper Beun ech ter een verre trap wilde opvangen, liet hij de bal vallen. Een der Axel spelers was er als de kippen bij om de partijen op gelijke voet te bren gen (11). Enkele minuten later maakte Axel er 12 van. RCS bleef echter doorvechten en oefende een sterke druk uit op het doel der Zeeuwsch-Vlamingen. Vijf minuten voor. tijd gaf Passenier een fraaie pass aan v. d. Dries en de stand was gelijk. Twee minuten later be zorgde Keulemans zijn club de volle winst, toen hij buiten bereik van de Zeemvsch-Vlaamse-keeper hard in schoot (32). Hontenisse te sterk voor E.M.M. (0—3) Het Vlissingse E.M.M. kreeg het nog ongeslagen Hontenisse op bezoek en moest met een 3-0 nederlaag ge noegen nemen. Het spel van Honte nisse was niet veel beter dan dat van E.M.M.. maar de Zeeuwsch-Vlamin gen wisten beter gebruik te maken van de geboden kansen. Na 15 minu ten spelen had Hontenisse succes. Bij een ongevaarlijke aanval, kwam de rechtsbuiten van de gasten plotseling alleen voor de Vlissingse keeper. Zijn schot gaf doelman Gunters het nakij ken. (0-1). EMM verknoeide enkele mooie kan sen. Voor de rust kwam er geen ver andering meer in de stand. Na de hervatting was het aanvankelijk een gelijkopgaande strijd. Een kwartier voor het einde maakte Hontenisse een tweede doelpunt (0-2). Daarna had E.M.M. niet veel meer in te bren gen. Het werd zelfs nog 0-3 voor de Zeeuwsch Vlamingen. Wonen" te Vlissingen sprak de heer A. C. van de Velde te vlissingen. De heer W. de Ridder voerde het woord namens de woningbouwvereni ging „Gemeenschappelijk Belang" te Vlissingen. Voor de Christelijke Be sturenbond te Middelburg sprak de heer J. Bosdijk. De gelukwensen van het Nederlandse Werkliedenverbond „Patrimonium" werden overgebracht door de heer L. J. de Troye. Tenslot te sprak de heer J. Verspoor het be stuur toe namens de bewoners van de door „Volksbelang" beheerde hui zen. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde JAARVERGADERING TE MIDDELBURG In de bovenzaal van restaurant Wöhler te Middelburg hield de afde ling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde Vrijdagavond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. Lokker, zei in zijn ope ningswoord te hopen, dat in de toe komst meer leden de vergadering zullen bijwonen. De heer G. Budde, secretaris, rele veerde in dichtvorm het verenigings leven in het afgelopen jaar, waarbij bleek, dat het ledental iets was ge daald. Het fïnanciel verslag toonde een batig saldo van f 106,82. De kinderfloralia-actie, die dit jaar werd gehouden, sloot met een gun stig saldo van f 175,89. De heer G. Budde werd bij acclamatie als secre taris herkozen. In plaats van de heer J. Riemens, die bedankte, werd tot bestuurslid gekozen de heer C. San- derse. Na de pauze hield de heer H. Jans een materiaalbespreking. Retraite, gemeenschap en geestelijk leven. Ingeleid door dr. H. van der Lin de, Nederlands Hervormd predikant te Middelburg, sprak mevrouw M. C. van EmpelBoddaert in het Kerkcentrum aan het Koorkerkhof te Middelburg voor belangstellenden over „Retraite, gemeenschap en geestelijk leven". Mevrouw van Empel gaf een over zicht van de bedoelingen van de re traite-commissie in de Nederlands Hervormde kerk, die onder leiding staat van ds. A. P. L. van Dijk. Hoewel het woord „retraite" mo- :lgk voor sommigen een R.K. klank ieft. betekent retraite in wezen, het zich terugtrekken (inkeer) en is alzo een bijbels begrip. De spreekster gaf vervolgens een schets van de dagindeling van de Nederlands Hervormde retraite-com missie (medidatie, inkeer, zelfonder zoek voor het H. Avondmaal). In landen als Engeland en Duits land is de retraite geheel individu eel van opzet. Het heeft zich ontwikkeld tot een bijkans internationale beweging voor verdieping van het geestelijk leven en tot vorming van Christelijke ge meenschappen (de Communauteiten van Taize, Grandchamps, Pomeyrol e.a.) Gepoogd wordt tot een internatio naal, liturgisch, morgengebed te ko men. De spreekster stelde tenslotte de vraag of mogelijk ook in Middel burg de belangstelling bestaat voor de vorming van een zg. liturgische kring. Gesproken werd in dit verband nog over de mogelijkheid van dè in voering van een morgengebed, bgv. 1 of 2 maal per week en een avond- Hierna werden enige gestelde vra gen beantwoord'. De bijeenkomst, welke onder lei ding stond van dr. Van der Linde, werd met gemeenschappelijke zang en gebed besloten. Request aan gemeenteraad De afdeling Middelburg van de Al gemene Bona van Ouden van Dagen heeft een request aan de Middelburg se gemeenteraad gezonden, waarin het verzoekt om een soepelere beoor deling van de aanvrage voor een ko- lentoelage. Ook wil liet bestuur inge licht worden, welke inkomsten-nor men gelden voor het verstrekken van deze toelage. Ontspanningsavond A.N.M.B. De afdeling Middelburg van de Al- f;emene Neaerl. Metaalbedrgfsbond ïield in de grote zaal van het Schut tershof te Middelburg een ontspan ningsavond. Aan het begin van de avond werd een 25-tal leden gehuldigd, die 25 jaar of langer lid van de bond zijn. Twee van hen, de heren H. Laroes en H. Koekman, die reeds langer dan 40 jaar de vakbeweging dienen, kregen het gouden insigne van het N.V.V. Daarna bracht de Capriolen- revue 't cabaret-programma „Lach- editie" voor het voetlicht. Nel van Dijk, Willy Rex, Mini Kok, Rudi van Olfen en Nick Godart bezorgden met hun kleinkunst het publiek enkele vermakelijke uren. Tot slot volgde een gezellig bal op muziek van een orkest onder leiding van A. Polvliet. Vlissingen Interessante lezing voor scheidsrechters. De heer R. de Grood uit Tilburg hield in café-restaurant Kiviet te Vlissingen 'n lezing voor de scheids- rechtersvereniging „Walcheren" over „De persoonlijkheid van Scheids rechter en Jeugdleider." De heer De Grood ging in zijn in teressante lezing uitvoerig in op de kwaliteiten, waarover een scheids rechter en jeugdleider moeten be schikken. Behalve lust en bereidwil ligheid moeten zij ook over de no dige kennis beschikken. De voorzitter van de scheidsrech- tersvereniging „Walcheren", de heer J. Verkerk uit Vlissingen. sprak een openingswoord, waarin hij er o.m. op wees, dat de vereniging streeft naar een verbetering van het spelpeil. Hiervoor zullen in de toekomst mis schien speciale avonden belegd wor den voor de voetbalverenigingen. By de ongeveer 60 aanwezigen wa ren o.m. de vooi-zitter van de afde-, ling Zeeland der K.N.V.B., de heer A. Imanse en vertegenwoordigers van de voetbalverenigingen op Wal cheren. 3000 voor Guys-expositie. Vrydagmiddag besloot de raad van Vlissingen te benoemen tot lerares huishoudkunde aan de openb. school voor voortgezet gewoon lager onder wijs, mej. E. MT Doolaege te Vlis singen. Tot leeraracht^. aan de open bare Ulo werd benoemd de heerj Adriaanse te Brielle. Na enige dis cussie werd voorts besloten een cre- diefc van 3000ter beschikking, te. stellen voor de organisatie van de Guys-expositie. By de beraadslaging kwam naar voren, dat deze tentpon- stelling zeer uniek is en de belang stelling heeft van internationale top figuren op het terreiq van de beel dende kunst. De gedachte om de tentoonstelling te organiseren werd voor het eerst geopperd door de ge meente-archivaris, mr. W. de Bruine, aldus deelde de burgemeester mede. Aan de leesbibliotheek „De Post hoorn" werd een subsidie van 60 verstrekt, nadat een uitvoerig debat hieraan was voorafgegaan. Met na me werd daarby gesproken over de vraag of met deze subsidie-verlening al dan niet een precedent werd ge schapen. De overplaatsing van het Bevrachtingscommissariaat In verband met het schrijven, dat door het college van B. en W. te Ter- neuzen van de minister van Verkeer en Waterstaat werd ontvangen waarin de minister mededeelt, dat het Bevrachtingscommissariaat voor de Binnenscheepvaart van Terneuzen zal worden overgeplaatst, vernemen wij nog het volgende. De minister gaat bij zgn voornemen o.m. uit van de mening, dat samen voeging van de Rijks Verkeersinspec- tie en het Bevrachtingscommissariaat noodzakelijk is voor een goede vervul ling der uitvoering van de wet Auto vervoer Goederen en van de wet Goe derenvervoer Binnenscheepvaart. Slechts in goed sluitend organiek verband kan men, naar de mening van de minister, hiervan verzekerd zgn. De keus is op Middelburg gevallen, omdat deze plaats niet alleen de hoofdstad der provincie, doch eveneens het be- stuuriyk centrum van Zeeland is. Voor de toepassing van de wet Goederen vervoer Binnenscheepvaart zal de concentratie, aldus de minister, geen vertraging behoeven teweeg te bren gen. Aan net hoofd van het bijkantoor te Terneuzen zullen zodanige bevoegd heden worden toegekend, dat het slui ten van overeenkomsten voor de wilde vaart even vlot zal verlopen als thans het geval is. Naar wij verder vernemen, mag wor den verwacht, dat verschillende be langhebbenden zich niet zonder meer i by het voornemen van de minister zul len neerleggen. Uitbreiding binnenvaart- school Terneuzen. Naar wg vernemen, ligt het in het voornemen van het Koninklgk On derwijsfonds voor de Scheepvaart om de bestaande binnenvaartschool te Terneuzen uit te breiden met een opleiding voor machinist bg de bin nenvaart. Tot op heden bestond daartoe in Terneuzen geen gelegenheid. KRING ZEELAND VERGADERDE Vletten in diverse plaatsen voorhanden Zaterdagmiddag werd in hotel „Centraal" te Goes een algemene af deling-bestuursvergadering van de Kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis gehouden. Kringcommissaris mr. J. A. Heyse uit Middelburg gaf in zyn openings rede een overzicht van de werkzaam heden gedurende de periode Mei tot en met November. Spreker knoopte hier tevens een nabeschouwing over de arbeid van het Rode Kruis igdens de rampperiode aan vast. De heer Heijse wees op het nuttige werk, dat de permanente Rode Kruis posten, die bij de dgkdichtingen te Kruiningen, Schelphoek en Ouwer- kerk zijn gestationneerd, verrichten. Zolang het werk op die plaatsen voortgaat; blyven de posten in be- drjjf. Op Schouwen-Duiveland is voorts opgericht een rampen-depót in Zierikzee en een dependance te Haamstede. In de corridor Brouwers- haven-Zierikzee, die naar is gebleken een van de veiligste streken van Schouwen-Duiveland is zgn op diver se plaatsen vletten met buitenboord motoren opgeslagen. De Kringcom missaris heeft alle gemeentebesturen in Zeeland een circulaire gestuurd, waarin zg verzocht worden om alle schepen, die in hun gemeente thuis horen te registreren zodat men voort aan in geval van nood onmiddellk weet, hoeveel schepen ter beschik king zijn. Voorts deelde spreker mede, dat de inzamelingscampagne van het Rode Kruis in Zeeland een bedrag van 26.500 heeft opgebracht (in 1952 22.700). De ledenwerfactie, die door de kringsecretaris is georgani- RAMPSCHADE IS.000.— Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen vergaderde te Goes. Op Tweede Pinksterdag 1954 zul len in Kloetinge de fanfares weer klinken: tydens de Zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden jaarvergadering van de Bond van Harmonie- en Fanfarever- enigingen in Zeeland, werd namelijk „Excelsior" Kloetinge, uitverkoren het jaariykse concours te organise ren. De bondsvoorzitter, de heer J. C. Maas uit Colgnsplaat kon in zgn openingswoord zijn tevredendheid uitspreken over de grote belangstel ling voor deze algemene Vergadering Een der voornaamste punten van de agenda betrof wek de bespreking van het jaarlgkse Pinksterconcours - Niet minder dan vier verenigingen hadden zich aangemeld om dit con cours te organiseren. Na enige dis cussie werd tenslotte Kloetinge aan gewezen. Een voorstel van het bestuur om het splistenconcours in Maart 1954 te Kapelle te houden, werd aangeno men. Voorts werd een commissie be noemd, die tezamen met het dagelyks bestuur, tot een verdeling van de beschikbare gelden voor getroffen FEUILLETON DOOR PATRICIA WENTW0RIH Tervvgl dominee Ainger sprak, had zijn stem, prachtig geschikt voor de kansel, zich nog uitgezet en op deze korte afstand vond Rietta ze wel wat overweldigend. Ze trok met enige moeite haar handen terug en zei: „Dank je, Henry". „Ik heb nooit zoiets beledigends ge hoord! En dat alleen omdat je de man een kwart eeuw geleden hebt gekend „Een kwart eeuw geleden", wat klonk dat droog, dor en droefgeestig! Zich tot een flauwe glimlach dwin gend, zei ze moeilgk: „Alsals ik jou hoor, is het me, alsof ik zo oud ben als Methusalem". Met een nadrukkelijk gebaar wuif de hg de opmerking weg. „Alleen, omdat je die kerel zoveel jaar geleden al gekend hebt?" „Daarom niet bepaald, Henry. Ik ben bang, dat het om méér en wat an ders gaat, want ik heb kort voor de moord gepleegd moet zgn met hem gesproken. Wghier aarzelde ze even „nu we hebben getwist en toen ik wegging liet ik een regenjas liggen. Toen ik het ding terugzag zat het af schuwelijk vol vlekken. Doordat, nogal dom, geprobeerd is, de vlekken eruit te krggen, vond de politie de jas helemaal vochtig en heeft ze haar zo meegenomen. Ik zie niet in, waarom ze me niet zouden verdenken. Toen we verloofd waren, heeft die arme James een testament te mgnen gunste ge maakt. Hij liet het me gisteravond zien en zei, dat er geen ander bestond. Me vrouw Mayhew heeft aan de deur ge luisterd en gehoord wat hg zeide. Je ziet, ze moeten wel verdenking aan mijn adres koesteren. Maar ik heb het niet gedaan, Henry". „Dat behoef je me niet te vertellen", riep hg uit, met de harfd door zijn dik ke haar woelend, zodat het overeind ging staan.. Je moet dadelijk de hulp van een advocaat inroepen. Je zegt, dat de regenjas vol vlekken zat, toen je ze terugzag. Hoe kón je het ding terugzien? Iemand moet het je dan gebracht hebben. Was 't Carr soms?" „Ik kan je niets meer vertellen, Henry". „O, je beschermt iemand en in een moordzaak als dit zou je niemand, be-' halve Carr, beschermen! Weet je wat ze zeggen? Mevrouw Crockett heeft het aan mijn zuster verteld. Dagmar weet, hoe ik het land heb aan praatjes, maar ze vond. dat ze 't mg moest me dedelen. Welnu, ze zeggen, dat James Lessiter de man was, die er indertgd met Carr's vrouw vandoor ging. Is dat waar en tracht je Carr te bescher men?" „Houd op, alsjeblieft, Henry". „Is het waar?" drong hg aan, ter wijl zgn grote blauwe ogen vol ver ontwaardiging op haar gevestigd ble ven. Eindelgk sprak ze met vermoei de, vlakke stem: „Carr heeft het niet gedaan en ik evenmin. Méér weet Ik niet". Meteen deed ze blindelings een stap terug en ging zitten. Langer staan zou haar onmogelijk zgn ge weest. 't Leek wel, of de kamer en Henry in een dichte mist begonnen rond te draaien. Eenmaal gezeten, sloot ze de ogen. Een ogenblik later lhg Henry op zgn knieën naast haar terwgl hg haar de handen kuste, zich zelf van allerlei lelijks beschuldigde en zgn onvergankelgke toewijding be tuigde. „Je hebt die nooit nodig gehad, maar nu, Rietta, heb je ze wél nodig. (Wordt vervolgd i verenigingen moet komen. Hierin werden benoemd de verenigingen Kortgene, Yerseke en Souburg. De geraamde schade bedraagt plm. 15.000. In de bondskas is hiervoor f 1000.aanwezig, doch gelukkig zal ook het Rampenfonds in de vergoe ding van de schade bijdragen. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J. J. Laroes uit Middel burg bleek, dat de bond ook in het afgelopen jaar aan zyn doel. het be oefenen van de toonkunst te helpen bevorderen, heeft beantwoord. De re kening van de bond sloot met een batig saldo van 775.91. Tot be stuursleden werden herkozen de he ren J.. J. Laroes en L. Nagelkerke. Van „De Echo' 'te Wilhelminadorp was. een schrijven ontvangen, dat de ze vereniging in verband met gebrek aan leden voor het lidmaatschap heeft bedankt. Officiële publicaties. VLISSINGEN. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloze herinenting op Woens dag 2 December 1953 om vier uur des namiddags in het gebouw van het Me disch Centrum, Julianalaan 4. HINDERWET. VERGUNNINGEN VERLEEND. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare ken nis, dat bij hun besluit van 24 November 1953 vergunning is verleend,, op de daar bij gestelde voorwaarden, aan: M. J. van Vessem te Vlissingen, tot het oprichten van een inrichting tot het bak ken van vcedings- en genotmiddelen in oliën of vetten, waarin 4 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 3 2/3 P-K. gebezigd zullen worden, alsmede een gasoven, in het perceel St. Jacobsstraat 31; R. van Hoeydonck te Vlissingen, tot het oprichten van een ijs- en patates frites- inrichting. waarin 3 electromotoren met een vermogen van resp. 2, 1 en 1/3 P.K.. alsmede een gasfornuis gebezigd zullen worden, op het perceel, bekend De Rey' terplein. VERHINDERING SPREEKUUR. De wethouder van Volkshuisvesting te Vlissingen is aanstaande Donderdag ver hinderd spreekuur te houden. seerd, met de bedoeling: het ledental van 14000 langzamerhand op te voe ren tot 20.000, heeft reeds ruim 500 nieuwe leden „opgeleverd". Ter ver gadering was aanwezig mej. Schok- king, uit Den Haag. hoofd van het Jeugd Rode Kruis. Zg sprak over de actie, die gevoerd wordt om een aan tal ouden van dagen uit het rampge bied in de Kerst- of Nieuwjaarsweek een tijdlang in het Henri Dunant- huis ontspanning te geven. De voor zitter heette de afgevaardigden van de onlangs opgerichte afdeling Hoek welkom. Deze afdeling telt reeds 160 leden. Een woord van welkom werd eveneens gesproken tot de heer A. D. Constandse, de nieuwe kringsecreta ris. De heer Heijse deelde mede, dat mr. J. de Jongh van Arkel te Middel burg tot kringbestuurslid is gekozen in de vacature J. C. Corver. De heer E. Tonkes, arts te Middelburg is be noemd tot chef-staf van het Rode Krulskonps. Dhr. P. C. J. v. d. Slikke, arts te Mid delburg en gewestelgk commandant, die onlangs tot provinciaal medisch adviseur van de B.B. is benoemd, sprak over de samenwerking van de Bescherming Eevolkïng en het Rode Kruis. Tijdens de bgeenkomst werd nog medegedeeld, dat wanneer er voldoende belangstelling voor bestaat een boottocht van een week voor in validen gehouden zal worden met de „Kasteel Staverden". Deze tocht gaat uit van de Raad voor invalidenzorg van hef N.R.K.. Het r Kruis is van plan op Schouw >n llchtagreaat te 6ta- tionnerer dat zal dienen in tgden van nood. Tevens worden pogingen in het werk gesteld om op dit eiland een mobilofoon-installatie te plaat sen. Tenslotte drong de burgemees ter van Zierikzee, mr. J. Schuurt? - ie Boelje, aan op het aanschaffen van keukenuitrustingen voor tyden van nood. St. Laurens Feestavond Geref. jongelings- vereniging De Geref. Jongelingsvereniging te Sint Laurens hield onder leiding van de heer A. C. Simonse een feestavond. De heer P. Ton hield een Bijbel-ln- leiding over „Medearbeiders van Christus". De secretaris, de heer L. Davidse, bracht een uitvoerig verslag uit. Opgevoerd werd het toneelstuk „Trouw beloond", gevolgd door enkele andere bydragen. Namens de kerke- raad sprak ds. C. Boon en namens het gemeentebestuur burgemeester W. Baas. Tot slot werd de oprichting van de vereniging in 1895 in beeld gebracht. Ds- C Boon sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. Intocht St. Nicolaas Daartoe uitgenodigd door de plaat selijke kruideniers zal St. Nicolaas op Zaterdag 5 December a.s. zgn in tocht in St. Laurens doen. Het ge meentebestuur stelt zich voor de kin dervriend te 14 uur in het vergader lokaal te ontvangen. Van onze adverteerders De Firma D. de Jager Jr., gzerlian- del, Lange Delft 5 te Middelburg opende Vrgdagmiddag jl. haar nieu we winkelpand. Hiermee is een van de laatste stappen gezet op de weg naar de volledige voltooiing van Mid delburgs hoofdstraat. Gelijkvloers be schikt men in het nieuwe gebouw over een grote en overzichtelijke win kelruimte, die in heldere en contras terende kleuren is gehouden. Aan de achterzijde zgn de kantoren van de ijzerhandel en het buta-gas-depöt. Op eerste vrdieping is een toonzaal van buta-gas-installaties ingericht. Daarboven vindt men ruime maga zijnen. Het gehele interieur van het gebouw getuigt van de moderne op vattingen omtrent het inrichten van winkelruimten en kantoren. Alles is zo economisch mogelijk opgezet. In de reeds bestaande gebouwen van de firma De Jager, die ook voor een groot deel reeds tweemaal zgn uitgebrand, zgn nu weer magazgnen van de afdelingen ijzerhandel en bu- ta-gas ondergebracht, zodat men thans over een aanzienlijk grotere ruimte voor opslag beschikt. Tevens zal aan de achterkant nog een .inrij poort worden gebouwd, waardoor de vrachtauto's toegang tot de ingan- ~en der magazijnen zullen hebben. Tenslotte is in het privé-kantoor een gedenkraam aangebracht, dat Vrydagmiddag door het gezamenlg- ke personeel is aangeboden. Het raam beeldt een Phoenix uit, herrij- zende uit zgn as, met daarboven het vakembleem van de gzerhandel. 18, „Kunnen wij niet meer dalen? I" riep Kappie. „dus de Kraak is gedoemd om als een ballon in de lucht te blijven zweven?!" „Nee", iel professor Wobbe, „zodra de batterijen ln mijn labo ratorium uitgeput zijn, val len we naar beneden". „Val len?!" herhaalde Kappio. zich het zweet van het voor hoofd wissend, „wat een toestandI Dc begrijp er Ja niets meer van". „Het is an ders heel eenvoudig", zei dc geleerde, „mijn trilmagnee' op het eiland zendt kruis getrilde Wobbestralen naa- Uw schip, dat hierdoor van zelfsprekend gaat zweven Om Uw schip te laten da len. zou ik dus mijn tril- magneet langzaam moeter uitschakelen. Dat kan ik alleen in mijn laboratorium op het eiland doen. doch ik kan dat laboratorium niei bereiken, omdat ik mij hoog in de lucht op Uw schip be vind". „Zo, zo," zei Kappie, „dus wij zijn in deze toesta, lat U verzuimd hebt. tijdig van boord te ga. Ta", antwoordde professor Wobbe. „de voortreT kookkunst van Uw kok heeft mij te lang aan boord gehouden. Wij kunnen dus niets anders doen dan afwachten, tot de batterijen van de trilmagneet uitgeput zijn." „En wij omlaag storten", vulde de Meester aan. die som ber had toegeluisterd, „hoe lang zullen die batte rijen het uithouden?" „Vier weken", antwoordde de geleerde, „maar U zult voor die tijd wel proviand genoeg aan boord hebben" „Met U erbij misschien niet", riep de Meester, toen de professor wéér naar de kombuis ging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 8