Onderzeebootjager Noord Brabant liep vlot van stapel Castella-Uaatwas VAL DA Er ligt ook een „Noord Brabant" ergens in de dennenbossen! AANNEMERS EN PATROONS VIERDEN GOUDEN JUBILEUM WALCHEREN ZEGETOCHT VAN ST. NICOLAAS DOOR VLISSINGSE STRATEN SPOEDEISENDE VERGADERING POLDER WALCHEREN B.DD. MAANDAG 3ü NOVEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 BIJ KON. MIJ. „DE SCHELDE" VLISSINGEN Mevrouw W. Burg'hard-van der Sluys, echtgenote van de commandant zeemacht, heeft Zaterdag j.I. de onderzeebootjagor „Noord Brabant" op de werf van de Kon. My. „De Schelde" te Vlisslngen gedoopt en te water gelaten. Het was een uiterst vlotte stapelloop, waarvoor vooral van marine- zyde grote belangstelling bestond. Behalve de commandant zeemacht schout by nacht F. Th. Burghard waren aanwezig de schouten by nacht B. C. W. Heringa, waarnemend hoofd materieel en J. B. Berck, vlagofficier technische dienst, voorts de commandant maritieme middelen Zeeland, kapt. t.z. J. G. Broekhuyzen, de directeur Loodswezen kapt. t.z. F. J. E. Krips en tal van andere marine officieren. Het Kon. Instituut voor de Marine uit Den Helder had een dele gatie gezonden bestaande uit de Senaat van het adelborstencorps en tien adelborsten. Tot de niet militaire belangstel lenden behoorden o.a. de Commissa ris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, mevr J. E. de Quay, echtgenote van de Commissaris der Koningin ln Noord- Brabant (naar welke provincie het nieuwe schip genoemd is), de bur gemeester van Vlisslngen, mr. B. Kolff, de heer J. J. van Houten, se cretaris-generaal van het departe ment van marine, de heer Sluis, di recteur Rott. Droogdok Mij., de heer Damme, president-commissaris van de Nevesbu en directeur van Werk spoor en tenslotte de Schelde-direc- teuren ir. C. Kapsenberg en ir. H. W. van Tijen met de commissaris ir. H. C. Wesseling. Na de tewaterlating van de „Noord Brabant" sloeg liet gezel schap de kiellegging gade voor de onderzeeboot jager „Limburg." Raketwapen. De onderzeebootjager „Noord Bra bant" is de vijfde van de sei-ie van twaalf voor de Koninkiyke Marine in aanbouw zijnde jagers, welke te water Wordt gelaten en de vierde en laatste van de z.g. A-klasse. De schepen van de A-klasse heb ben een grootste lengte van 111,30 m., een grootste breedte van 11,30 m., een gemiddelde diepgang van 3,86 m. en een standaard-waterver plaatsing van 2160 ton. Het machinevermogen wordt 45.000 as-paardekrachten, de maximum snelheid zal 32 zeemijlen per uur be dragen. De bemanning zal 246 kop pen tellen. De bewapening zal bestaan uit 4 kanons van 12 cm. in dubbeltorens. Deze kanons zijn zowel bedoeld tegen zee- als tegen luchtdoelen. De zeer moderne richtmiddelen stellen hen in staat, ook met succes tegen de snelst vliegende vliegtuigen in actie te ko men. De vuursnelheid is zeer hoog. meer dan 50 granaten per minuut. De onderzeebootbestrijdingsmidde len zullen eveneens van het nieuw ste type zijn. In samenwerking met Franse ingenieurs hebben Nederland se deskundigen namelijk hiertoe een nieuw wapen ontwikkeld, dat ver want is aan het raketwapen en de traditionele dieptebom zal vervangen De jager „Noord Brabant" is even als de andere schepen in deze serie geheel gelast en uitgevoerd in sectie- bouw, dat wil zeggen de verschil lende secties worden afzonderlijk vervaardigd en op de helling samen gevoegd. Met de bouw van de „Noord Bra bant" werd op 1 Maart 1951 begon nen. Receptie. Na de tewaterlating recipieerde de Sehelde-directie in het Scheldekwar- tier. Ir. C. Kapsenberg sprak een wel komstwoord en wees op de uitne mende verstandhouding tussen de technische diensten van de marine en van de werf. Wat het moderne oorlogsschip ln zijn onderdelen betreft is thans wel haast de grens van het technisch uit voerbare Dereikt. Het is voor de Mg. „De Schelde" een eer by de totstandkoming van de nieuwe Nederlandse vloot een groot aandeel te leveren. Spr. hoop te dat de werf ook in de toekomst zou blijven bouwen voor de marine. Herinnerend aan dagbladberichten waarin de waag werd gesteld of Nederlandse werven wel in staat waren oorlogsschepen te bouwen, wees spr. er op, dat tussen de mari neautoriteiten en de werven een juist begrip is gegroeid. Daarna bood ir. Kapsenberg aan mevr. Burghard het bijltje aan, waar mee de te waterlating was verricht, en bovendien nog een souvenir in de vorm van eén broche. Schout bg nacht Burghard be antwoordde de toespraak van ir. Kapsenberg. Hij wierp een terugblik op het ontstaan van de Scheldewerf uit het oude marine-etablissement te Vlis singen. In 1878 kreeg „De Schelde" een eerste marine-opdracht. Tot heden zijn 52 marineschepen op de werven van „De Schelde" gebouwd, waaron der de eerste Nederlandse onderzee boot. De „Noord Brabant", die straks aan de Nederlandse vloot zal worden toegevoegd, is het derde schip van die naam by de marine. Vierde „Noord-Brabant" Eigeniyk is er nog een vierde „Noord-Brabant" maar dat schip zal nooit te water gelaten worden. Toen de matrozen-opleiding dennenbos verplaatst werd naar de dennenbossen, heeft men daar van cement een soort schip gemaakt, en uit piëteit jegens MET FEEST IN MIDDELBURG. Geschenken en vele gelukwensen. De afdeling Middelburg en omstre ken van de Nederlandse Aanne mers- en Patroonsbond heeft Vrijdag in het Schuttershof te Middelburg, zoals gemeld, haar 50-jarig bestaan gevierd, met o.a. een feestvergade- ring, een receptie en een toneeluit voering. 's Morgens werd in de N. A. P. B.-zaai van het Schuttershof de feestvergadering gehouden. De voorzitter der afdeling, de heer K. J. van Loo, heette in zgn ope ningswoord o.a. welkom de heren mr. B. Bouraan, algemeen secretaris der N.A.P.B., A. dè Bruijne, provin ciaal commissaris van de bond, het voltallig bestuur van de zusterafde- ling Vlissingen en afgevaardigden van de afdeling Zuid-Beveland. De heer Van Loo memoreerde in het kort de geschiedenis der afde ling. GESCHENKEN. Vervolgens sprak de heer A. de Bruijne, die namens het hoofdbe stuur de jubilerende afdeling geluk wenste en een antieke klok voor de vergaderzaal aanbood. Voor de zus- terafdelingen in Zeeland voerde de heer A. Bijl uit Vlissingen het woord. Deze bood na een korte toespraak de afdeling Middelburg een antieke kast voor de vergaderzaal aan. Daarna verenigden de leden en genodigden zich aan een lunch. 's Middags werd in de N.A.P.B.- zaal een receptie gehouden. Als eers te spreker voerde hier het woord de heer J. v. d. Hout. die namens het districtsbestuur van de Bouwvakar beidersbond de jubilerende afdeling geluk wenste en 'n bloemstuk aan bood. De heer C. A. Kammeraad, voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuw se eilanden te Middelburg, feliciteer de eveneens. Het hoofdbestuur van de bond sprak zijn gelukwensen uit bg monde van de heer J. Visser. De heer G. van Nederveen voerde het woord namens het bestuur van de Techni sche School te Middelburg. Felicita ties werden voorts uitgesproken door burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg burgemeester mr. M. Tydeman van Westkapelle en burge meester W. Baas van St. Laurens. Voor Gemeentewerken van Middel burg, werd het woord gevoerd door wethouder L. J. van 't Westende. Na liet oude Vlissingse opleidingsschip „Noord Brabant" aan dat schip de zelfde naam gegeven. Dit blok cement in de dennenbos sen zal nimmer in de vaart komen (daverend gelach). Spr, uitte zijn bewondering voor de Nederlandse industrie, die na de oorlog in korte tijd de achterstand wist in te lopen welke op het gebied van oorlogsschepenbouw was ont staan. Schout bg nacht Burghard eindigde met goede wensen aan te bieden voor de tweede phase van de bouw der „Noord Brabant." Daarna werd een koude lunch ge serveerd. De staking der zeeloodsen. Vandaag zal in Antwerpen een vergadering worden gehouden van de Belgische rivierloodsen, waar zij opnieuw hun houding zullen bepalen ten aanzien van de staking der zee- loodsen. Deze staking is thans tien dagen oud, hetgeen betekent dat vol gens het statuut van het Belgisch rijkspersoneel de betrokken loodsen ontslagen kunnen worden. Het schgnt echter dat de instanties in Brussel dergelijke stappen niet overwegen. Zaken ook Dinsdagmiddag geopend. Het gemeentebestuur van Middel burg heeft de Middelburgse winke liers toestemming verleend hun za ken, met het oog op St. Nicolaas, ook op Dinsdagmiddag open te houden. Ledenvergadering Z.L.M. Kring Walcheren. Deelname manifestatie 1954. De kring Walcheren van de Z.L.M. hield Vrijdagmiddag in de bovenzaal van restaurant „De Vriendschap" te Middelburg een algemene ledenver gadering. De voorzitter van de kring, de heer A. W- Cevaal, heette in zijn openingswoord de sprekers van deze middag de heren ir. J. Bos. adjunct- secretaris van de Z.L.M. en ir. W L, Harmsen, Rijksveeteeltconsulent voor Zeeland, hartelijk welkom. Vervolgens memoreerde spreker de instelling van de commissie voor de Provinciale Ma nifestatie tijdens het bezoek van Ko ningin Juliana od 25 Juni 1954 aan Middelburg. De Z.L.M. zal trachten aan deze manifestatie deel te nemen met een aantal verenwagens en ver schillende andere voertuigen. Een week vóór de manifestatie zal de Z.L.M. in Goes weer haar land- bouwdagen houden, welke worden ge organiseerd door de kring West Zuid- Beveland- De secretaris deelde mede, 'dat, gevolg gevend aan de oproep van de voorzitter, ir. M. A. Geuze, tot het beschikbaar stellen van landbouwpro ducten voor de door de ramp gedu peerden, de leden van de kring grote hoeveelheden hooi, voederbieten, wit stro, erwtenstro en voederaardappe len bijeen brachten. Het verzoek om 'n bijdrage voor de gederfde contribu ties van de rampslachtoffers heeft tot nog toe in Walcheren een resultaat van f 923,25 opgeleverd. Desgevraagd deelde mr. J. F. G. Schlingemann, se- cretaris-peningmeester van de Z.L.M., mede, dat het tekort van f 30.000 ten gevolge van de contributiederving door het landbouwcomité is gedekt. Vervolgens was het woord aan ir. J. Bos, die sprak over de vooruitzichten van de Nederlandse landbouw. Ir. W L. Harmsen sprak over „De positie van de varkenshouderij op Walcheren", Hij wees er op, dat op Walcheren niet voldoende varkens worden gehouden om te voldoen aan de behoefte van de steden Middelburg en Vlissingen. In het fokken van var kens zit, volgens spreker, een grote winstkans. Voorts werd ter vergadering voor gesteld te trachten een provinciale verordening te bewerkstelligen voor het opfokken van tamme duiven ge durende een bepaalde periode. In de ze periode kunnen dan de wilde dui ven, die zich in grote menigte in het beboste deel van Walcheren bevinden, afgeschoten worden. In de rondvraag werden enkele vra gen gesteld over de herverkaveling op Walcheren. Hierbij deelde de heer Schlingemann mede, dat de Z.L.M. over deze herverkaveling een ver trouwelijk rapport heeft opgesteld, dat aan alle leden van de Herverkave lingscommissie zal worden gezonden. Desgevraagd antwoordde de voorzitter tenslotte nog, dat de data van de twee de taxatie van gronden op Walcheren nog niet zijn vastgesteld. Algemene vergadering Z.L.M. Maandag 14 December a.s. houdt de Zeeuwse Landbouw Maatschappg in zaal Krijger te Goes haar algeme ne vergadering. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken zal de voor zitter van het hoofdbedrijfschap van Akkerbouwproducten, ir. T. P. Huis man, een rede houden over „Het handhaven van de graanprgzen in Nederland en de belangen der vee- houderg". Slager vrijgesproken van dierenmishandeling. De slager J. H. uit Domburg, die op 10 November j.I., beschuldigd van die renmishandeling, voor de Middelburg, se politierechter terechtstond, is thans vrijgesproken. Hem was ten laste ge legd, dat hij in Juli en Augustus j.I. een aantal varkens meer dan 24 in een hok opgesloten had gehouden, zonder deze dieren van drinken te voorzien. J. H. verweerde zich, door te zeggen, dat de varkens niets te drinken kre gen, omdat zij zo spoedig mogelijk ge slacht moesten worden. Het zou zeer nadelig zijn, volgens J. H„ de dieren te slachten, terwgl zg een volle maag hebben. Voorts voerde ij aan, dat het geen hij deed, bij de slagers algemeen gebruikelgk is. „BeHatrix" naar Zeebrugge gesleept. Het nabij Zeebrugge op een wrak gevaren Duitse schip „Bollatrix" is Zaterdag vlot getrokken en naar Zeebrugge gesleept. Volgens de gezagvoerder Is het schip, dat een loods aan boord had in de mist op een wrak gevaren tenge volge van het verplaatsen van een boei. Volgens de Belgische autoritei ten echter is het ongeval uitsluitend aan de mist te wflten. De heer A. v. d. Hem te Terneuzen overleden. Te zijnen huize overleed op 54-ja- rige leeftyd na een langdurige ziekte te Terneuzen, de heer A. van der Hem, leraar aan het openbaar lyceum in Terneuzen. De heer Van der Hem was sinds 1949 verbonden aan het Terneuzense lyceum. Van 1926 tot na zgn bevrij ding uit Japanse gevangenschap ver toefde de heer Van der Hem in het toenmalige Nederlandsch-Oost-Indië. waar hij eveneens bij het onderwijs werkzaam was, o.m. als inspecteur voor het Indisch Onderwijs. Het stoffelijk overschot van de thans ontslapene zal Dinsdag a.s. te Rauwert (Fr.) ter aarde besteld wor den. NA OFFICIËLE ONTVANGST. Honderden opgetogen kinderen juichten de hoge gast toe. Honderden ongeduldige kinderen stonden Zaterdagmiddag tegen drie uur „met vol verwachting kloppende harten" opgesteld langs de Houtkade te Vlissingen, waar de jaarlijkse Hoge Gast uit Spanje omstreeks dat tijd stip zou arriveren. Ook dit jaar werd zgn komst weer vol spanning tege- moetgezien; een spanning, die merkbaar was bij de kinderen, maar ook by de heren van de commissie van ontvangst en zelfs bg wethouder J. Poppe, die St. Nicolaas namens het gemeentebestuur zou ontvangen. „Ik heb wel wat op m'n geweten, maar m'n aanklager Is er gelukkig niet", zo sprak de wethouder, die vanaf het bordes Vah het raadhuis onafgebroken over het water tuurde, wachtend op het grote ogenblik. Lang hoefde de wethouder, hoefden de honderden meisjes en jongens niet te wachten, want slechts enkele minuten na drie nur zette de Sint, vergezeld van maar liefst zes Zwarte Pieten, voet aan waL Kort daarop begon de zegetocht van Sint, die gezeten was op een vurig zwart ros, door de stad, waar zeer velen hem hebben toegejuicht! De eersten, die de Goede Heilige verwelkomden waren de leden van de commissie van ontvangst, de heren A. Geelhoed, C. Dockheer, J. M. Goe- aemondt en F. Maas, vertegenwoor digers van de Middenstandscentrale en van het Vlissines Actiefonds. Zg waren tegenwoordig bg de ontsche ping van Sint en zijn uitgebreid (roetzwart) gevolg; een altgd weer indrukwekkend ceremonieel, ditmaal opgeluisterd door muziek van de Kon. Harmonie „Ons Genoegen", onder lei ding van de heer P. de Rooy. Gedra gen klonken de tonen van „O, kom er eens kgken", aanvankelgk nog wat Crediet van half millioen gevraagd. Voor aankoop van basalt. Het bestuur van de Polder Wal cheren is tegen Zaterdag 5 Decem ber a.s. in spoedeisende vergadering bijeen geroepen in het Polderhuis te Middelburg. De agenda vermeldt o.m. een ver zoek van het dagelijks bestuur om beschikbaarstelling van een crediet van 500.000 voor de aankoop van 15.500 ton basait. Deze aankoop is noodzakelijk, om dat van de 5000 ton, welke vereist worden voor de onderhanden wer ken. slechts 2500 ton beschikbaar komt van de Dienst Dijkherstel Zee land, terwijl 13.000 tön nodig zal zijn voor de in 1954 uit te voeren werken. Bestelling van het basalt reeds op dit tijdstip is nodig, omdat tijdige aanvoer anders niet gegaran deerd is. Het basalt komt op 27,50 per ton franco voor de wal te Mid delburg, wat met losloon en kosten verder vervoer op 33 per ton komt. In het kader van het herstel van de stormvloedschade van 31 Januari mens de Dienst Wederopbouw wenste de heer M. D. A. Glerum, hoofdinge nieur-directeur van de directie Zee land, de jubilerende afdeling geluk. Tenslotte spraken nog: de heren J. in 't Hout en L. M. Naaktgeboren namens de directie van de restauratie der Abdggebouwen, voor de Bond van Nederlandse Architecten de heer M. van Beveren, de directie van de Ge nie bij monde van de heer P. Groenen- berg, de heer A. Jobse namens de Loodgietersbond en voor de Smeden- bond de heer S. Hillebrand. Des avonds was er een feestuitvoe- ring. Het toneel- en cabaret-ensemble „Klaveren Vijf" uit Roosendaal, bracht de bekende klucht „Pukkel en Pukkel" voor het voetlicht. Na af loop van de toneelvoorstelling hebben de feestvierenden nog geruime tijd gedanst op de tonen van de Babytoh- band. 1 Februari is spoedshalve uverge- gaan tot het verbeteren van de in- laagdrjk en de waterkerende rur van hoge gronden tussen het voormalige fort De Haak en de zeedijk langs ae Oosternieuwlandpolder te Vrouwen polder. Voor dit werk is een besluit van het polderbestuur nodig en het dagelijks bestuur stelt voor, het als nog te nemen. De kosten zullen door het Rijk vergoed worden krachtens de noodwet Dgkherstel. De agenda vermeldt verder een voorstel om de pensioengrondslagen van de hoofdambtenaren aan te pas sen bij de wgziging van het Toelage- besluit 1951. Tenslotte bevat de agenda de ont slagaanvrage van ir. A. G. Wiersma en een voorstel om een perceel, groot 1.35.90 ha., ten behoeve van het her stel der stormschade destijds in de gemeente Veere onteigend van de heer P. Cevaal, om in de behoefte aan klei te voorzien, weer aan de heer Cevaal terug te verkopen, om dat de polder deze grond niet meer nodig heeft. De huidige waarde van het perceel is getaxeerd op 1900. schuchter meegi i door de kin- Houtkade. Na deze muzikale begroe ting begaf wethouder Poppe zich naar de Hoge Gast om hem via de ro de loper naar het bordes van het raadhuis te geleiden, alwaar Sint kon plaats nemen in een gereedstaande zetel. Zijn trouwe garde stelde zich op de tred in van het bordes op: zes Zwarte Pieten, in de kleurige kledij der Moren. Op verzoek van Sint weerklonk toen het aloude „Zie de maan schgnt", waarvoor de Spaanse bis schop, vriendelijk wuivend naar de honderden opgetogen kleuters, dank- Welkom Daarna was het woord aan wet houder Poppe, die de Sint namens het gemeentebestuur hartelijk wel kom heette en die slechts naar de ve le blijde kindergezichten hoefte te verwgzen, om te béwgzen hoe wel kom St. Nicolaas ook dit jaar wel is! De heer Poppe verklaarde nog een ogenblik ongerust te zijn ge weest bij het zien van zes Zwarte Pieten, maar zeide te vertrouwen, dat deze grote staf niet zou leiden tot al te drastische maatregelen, het geen de Sint kon bevestigen. Met het doen uitbrengen van een driewerf hoera op de grote kindervriend, be sloot wethouder Poppe zgn het moet maar gezegd worden ietwat bibberig uitgesproken welkomst woordMaar dat kwam door de zes Zwarte Pieten. Vast klonken daarentegen de stem men van de meisjes en jongens bij het zingen van „Zie ginds komt de stoom boot"! Sint aan het woord. In voortreffelgk Nederlands de Sint heeft zich dat in de loop der eeuwen uitstekend meester gemaakt richtte de bisschop zich vervol gens tot de jeugd. Hij verklaarde al tijd met genoegen weer naar Vlissin gen te komen, omdat hem daar altijd een prettige ontvangst wacht, com pleet met gemeentebestuur, muziek en honderden kinderen. Hij dankte Zo klaar- mei de afwas en... fluweelzachte handen f BIJ VERKOUDHEID PASTILLES Advertentie. Niet krabben. De helder f R R 11 I Dtt vloeibare D. D. D. kal kt» iLl li meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ee- aeest tot diep ln de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN *1 HUIDAANDOENINGEN J Advertentie ruwegesprongen hntd, schrale lippen 1 December Vlissingen Terneuzen 5 Hansweert Zierikzee VVemeldinge HOOG EN LAAG WATER 10.12 1.27 10.39 1.48 10.58 1.61 11.17 0.94 11.36 1.12 U.+N.A.P U.-f-N.A.P. N.A.P. 22.51 1.52 23.19 1.73 23.44 1.88 3.46 1.28 4.15 1.50 4.50 1.64 4.53 1.06 N.A 1 16.26 1.61 16.56 1.81 17.31 1.98 17.24 1.40 17.30 1.65 - J.uu -L.ZÖ LI.ÓU Breskens 6 minuten eerder hoog- en laag water ten opzichte van Vlissingen. {Advertentie) 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om ervan al te komen. 83 van de 100 personen tukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de eerste week elke avond twee Carter's LevcrpUletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverptlletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten bet tempo van uw ingewanden tijdelük vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver stopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes. ontvangst en gaf nog de verzekering, dat de zes Zwarte Pieten uitsluitend in noodzakelijke gevallen zullen op treden. Hetgeen voor sommigen klaarblijkelgk een opluchting was! Hiermede was de officiële ont vangst ten einde en maakten Sint en zijn gevolg zich gereed voor de tocht door de stad. Het begin van deze tocht was wat overrompelend, daar het vurige zwarte ros aanvankeiyk met zgn kostbare last de verkeerde kant opdraafde. Snel ingrijpen en het beheerst en waardig optreden van St. Nicolaas die vast te paard bleek te zitten brachten de edele viervoeter echter weldra weer in het rechte spoor....~. Voorafgegaan door „Ons genoegen" en gevolgd door de leden van de com missie van ontvangst en de zes Zwar te Pieten. verdeeld over twee open rij tuigen, maakte St. Nicolaas zijn in tocht in de stad, waar duizenden kin deren en volwassenen hem op deze bij zonder mooie Novemberdag hebben toegejuicht. Tot grote vreugde van de kleinen strooiden de Pieten onderweg met gulle hand de traditionele peper noten in het rond! Tenslotte verscheen de Sint nog op het balcon van Hotel Dekker in het Bellamypark het eindpunt van de route om de toejuichingen van de enthousiaste Vlissingers dankbaar wuivend en vriendelijk lachend in ont vangst te nemen, waarbij „Ons Genoe gen dat de gehele tocht muzikaal voortreffelgk opluisterde, nog enkele opgewekte marsen ten beste gaf. De Sint had zijn intocht in Vlissin gen gemaakt, door de overvolle stra ten geleid door de dienstdoende politie mannen, die bij de Bisschop ongetwij feld een goede beurt hebben gemaakt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7