BOK Breedvoerige beschouwingen bij begrotingsbe handeling NIEUWE KLEUTERSCHOOL IN SCHOONDIJKE GEOPEND KASSIER BOERENLEENBANK VERDUISTERDE 650.000 GEVEL VAN PROVINCIALE BIBLIOTHEEK BEHOUDEN! A^nda 2 PROVIN C I ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 NOVEMBER 1953 RAAD VLISSINGEN Opnieuw kwam de Zeeland ter sprake ENIGE UREN lang heeft de raad van Vlissingen zicli met de gemeentebe groting 1954 bezig gehouden en vanzelfsprekend werd een groot deel van deze tyd ingenomen door de algemene beschouwingen van de fractievoor zitters. Daarbij werden politieke verschillen in het Nederlands staatkundig leven aan een diepgaand onderzoek onderworpen, terwijl voorts dc verkie zingsresultaten in Vlissingen nog eens grondig werden bekeken. Tenslotte bleef één vraag over, die by de re- en duplieken nogmaals van alle kanten werd bekeken, namelijk: „Is de doorbraak gelukt?" En toen bleek de ver zuchting van het A.K.-raadslid Marijs maar al te waar: „Daarover worden wij het toch nooit eens Overigens werd het debat op hoffelijke toon gevoerd en viel slechts zel- doji oen scherp woord. Daardoor kwam opnieuw vast te staan, dat In het Vlissingse bestuurscollege onderling uitmuntende verhoudingen bestaan. - spi J. van Poelje (PvdA), die er op wees dat de verklezïngsactie in Vlissingen over liet algemeen op een waardige wijze was gevoerd. Hij meende even wel, dat een circulaire van de WD, gericht tot de middenstand, in dit verband niet helemaal correct was. Spreker verzekerde, dat de door braak nu zeker als gelukt kan wor den beschouwd en zeide, dat er geen angst voor behoeft te bestaan, dat de socialisten in alle zaken hun zin zullen doordrijven. Vervolgens be paalde de heer van Poelje zich bij de gemeentelijke zaken in engere zin, waarbij hij de precaire financiële toestand der gemeente naar voren bracht. Als wensen van zijn fractie noemde hij: een cultureel fonds, waar in een gedeelte van de opbrengst der vermakelijkheidsbelasting kon wor den gestort, alsmede een culturele adviesraad. Hij bepleitte instelling van een commissie ad hoe voor be studering van deze aangelegenheden, vroeg inlichtingen o.a. over de mu ziekschool en stelde voor bepaalde Selden, die niet bestemd konden wor- en voor de bouw van een openbare «chool, zoveel mogelijk te besteden voor de bouw van een openbare kleu terschool. DE „ZEELAND" Ten aanzien van de beslissing der regering over het niet terugkeren van de „Zeeland" uitte de heer van Poelje nogmaals zijn teleurstelling Spreker informeerde naar het aan deel van het E.T.I. in de vestiging van de nieuwe meubelfabriek in Vlis singen, bracht de onderhadelingen met de Marine over de aankoop van een deel van het industrieterrein ter sprake en behandelde uitvoerig de Woningbouw en de woningnood. De heer H. van Rooijen (CHU) was 't met de PvdA-fractieleider eens dat de verkiezingen in een goede sfeer waren verlopen, hetgeen vol gens spreker de verhoudingen in de raad ten goede kwam. Nu de PvdA- fractie van 11 van de 21 raadszetela bezet, meende de heer van Rooijen, dat een gelukwens aan het adres van deze partij op zy'n plaats was. Spreker betwijfelde evenwel of de doorbraak gelukt was en betoogde, dat de confessionele partijen nog al- ttfd springlevend zijn. FINANCIëN ZORGELIJK Ook de heer Van Rooijen bracht de sorgelijke financiële toestand der gemeente ter sprake, uitte zijn waar dering voor het college van B. en W. de gemeentesecretaris en de ambte naren wees op de noodzaak van wo ningbouw en vroeg inlichtingen over de nieuwe gastarieven en de veer diensten op de Westerschelde. Ten slotte informeerde spreker naar de mogelijkheid van verplaatsing naai het nieuwe centrum o.a. van het postkantoor. De A.R.-woordvoerder, de heer J. Marijs, sprak woorden van lof je gens B en W. en het ambtenaren corps. De heer Marijs bestreed de op vatting als zouden alle sociale voor zieningen in Nederland aan de PvdA te danken zijn. „Alle bonafide par tijen hebben daaraan medegewerkt", aldus spreker. Hij vroeg aandacht voor het herstel van de schade aan woningen door de inundatie van '44 en de ramp toegebracht. Ten aanzien van de Zeelandkwestie stelde deze spreker de vraag of de be slissing van de regering niet enigszins was te begrijpen. Verplaatsing van Hoek van Holland naar Vlissingen zon misschien goed geld naar kwaad geld gooien. Spr. pleitte voorts snelle afwerking van de stadhuisplannen. bracht even eens de gastarieven ter sprake en vroeg aandacht voor de sportaccomo- datie. De R.K. woordvoerder, de heer E. C. Vader, sloot zich bij de woorden van hulde door de beide vorige sprekers tot B- en W- gericht aan waarna de heer J. C Verhagen van de V.V.D nader inging op de opmerkingen van de heer Van Poelje. Daarbij zette hij uiteen, dat het gevraakte verkiezings pamflet uitsluitend ten doel had de middenstanders af te houden van het stemmen op de Middenstandspartïj Over de gemeentebegroting zeide de heer Verhagen .dat het opmaken hier van tegenwoordig lijkt op het zoeken naar de steen der wijzen „Een Duits schrijver noemde de steen der wijzen evenwel: vrolijk zijn....", aldus spr. Ook de heer Verhagen bracht hulde aan het college en de ambtenaren waarbij hij in het bijzonder de dienst van gemeentewerken noemde. Ten aanzien van de vecrtarleven op de Westerschelde meende hij te weten, dat er slechts een matige verhoging op komst is Na een uitweiding over de sport op Zondag behandelde ook deze spreker de Zeeland-kwestie. „Vlissingen heeft historische en more le rechten en daarom is het besluit van de minister In hoogste mate be treurenswaardig". Burgemeester rar. B, Kolff, die als eerste namens het college de sprekers /VVVNAA^VVVN^^VVVVVVVV^ Vader Cats in de raadszaal Tijdens het vooronderzoek van de Vlissingse gemeente- oegroting had net raadslid H. Knoop geklaagd over minder fraai Nederlands In de stuk ken van B. en W. Vrijdagmid dag lag op zijn plaats een keu rig rolletje, een document, waarin een onbekend dichter de heer Knoop van repliek diende. „Siet naer Uw eighen Tijd, waarin de tael tot hutspot, jae eilaas, is uitgedijd. Coiffeur end' oock Tailleur, dat en togh sijn vreemde laecken. En heb ben niets meer met ons eyghen tael te maeken" zo betoogde de poeet. De heer Knoop las het gedicht voor, waarop de raadsleden onder de indruk van deze poezie voor eén ovationeel applaus zorgden. De dichter bleef onbekend... Maar toch herinnerde men zich in de raadszaal, dat een der wethouders in Brouwershaven is geboren. En was dat niet de vaderstad van Jacob Cats? wwvwvw*w\\<v\*wv*w beantwoordde, ging nogmaals de fi nanciële verhouding rijk-gemeente na en behandelde voorts de woningsitua tie in de Schteldestad Over het terugkeren van de Zeeland zeide spreker, zich met name tot de heer Marijs richtend, dat er na de be slissing van de minister een aantal dingen eerst recht duidelijk zijn ge worden Spr. wilde zich daarover niet nader uitlaten, maar zeide met na druk, dat het vervoer zeker even goed (Vervolg op pag. 4.) Advertentie Met December komt m.jn stevige broer 'i Is een Munchener type IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Schoorsteenbrandje door kraaiennest Donderdag ontstond in het pand Seisstraat 16 te Middelburg 'n schoor steenbrandje. De bejaarde bewoonster van het huis wilde voor het eerst de kachel aanmaken. Toen de kachel begon te branden, sloeg de rook de kamer in en Je schoorsteen was ge vuld met vlammen. De bewoonster maakte alarm en een toegesnelde buur man slaagde er in het vuur te bedwin gen. De brandweer deed de rest Een onderzoek wees tenslotte uit, dat kraaien boven in de schoorsteen een nest hadden gebouwd. Subsidieverzoeken aan provinciaal bestuur Uit de agenda voor de tweede zit ting der provinciale staten van Zee land in 1953 blijkt o.m., dat de ver eniging „Kinderzorg" te Middelburg verzocht heeft om een subsidie van f 25.000.Dit bedrag zou mede moeten dienen voor de oprichting van een opvangcentrum en een te huis voor werkende meisjes. Voorts kwamen subsidieverzoeken binnen van de Muziekschool te Ter- neuzen (f 500.voor 1954 en vroe gen de gemeentebesturen van Mid delburg en Vlissingen om een jaar lijkse subsidie van f 3000.— voor het oprichten van de Stichting Muziek school voor Walcheren. Zeeland in de aether. De in verband met de watersnood reeds lange tijd uitgestelde Zeeuwse uitzending in de rubriek „Tussen Dol- lard en Schelde" in het programma van de N.C.R-Vgaat nu door op Don derdag 10 December a.s. De heer R de Jonge uit Kloetinge zal dan twee door hem geschreven Zeeuwse schet sen voordragen, getiteld: „Zelden Rust" en „Oe Wullem van Koeve- rienge een wuuf rocht". Het programma wordt uitgezonden tussen 17.40 en 18 uur. Collecten De Klaprooscollecte heeft te Kapelle f 144.71 opgebracht. Advertentie TOT VREUGDE VAN VELEN „Vijf jarenplan" om inventaris van de school te completeren Te Schoondijke ls Vrijdagmiddag het nieuwe gebouw van de vereniging „Kleuterschool" officieel geopend, integenwoordigheid van vele genodig den, die byeen waren gekomen in het Gereformeerde Jeugdgebouvv. De voorzitster van de vereniging, mevrouw M. van Dijk-Fibbe, richtte zich In haar welkomstwoord in het byzonder tot de heer A. Schout, lid van Gedep. Staten, mejuffrouw H. J. Glasz, schoolopziener van het kleuteronderwijs en het voltallig gemeentebestuur van Schoondyke. Na de toespraak van mevrouw Van Dyk begaf het gezelschap zich naar de nieuwe kleuterschool, die met een versierde sleutel werd geopend door mevrouw A. D. van Rosevelt-van Dare. In haar toespraak herinnerde me vrouw Van Dyk aan het verleden, toen het accent bij het kleuteronder wijs nog lag op het „bewaren", wes halve men sprak van „bewaar school" In een beknopt overzicht over het kleuteronderwijs wees spr. er op, dat Schoondyke op dit gebied steeds vooruitstrevend is geweest. Reeds in 1866 werd de kleuterschool opgericht en het gemeentebestuur steunde het altijd met een flinke jaarlijkse subsidie. Bovendien kende men in Schoondijke bij het kleuter onderwijs reeds dertig jaar geleden gediplomeerde krachten. Vervolgens bracht mevrouw Van Dijk dank aan allen, die hadden bij gedragen tot de totstandkoming van het nieuwe gebouw en aan de inge zetenen van Schoondijke, die de aan schaffing van enig meubilair moge lijk hadden gemaakt. Zij deelde mede, dat op de In De cember a.s. te houden algemene le denvergadering een „vijfjarenplan" zal worden voorgelegd, dat beoogt de kleuterschool wat betreft in ventaris, „compleet" te maken. Hierna begaf het gezelschap zich naar de nieuwe school, die na de VAM TOT Op 31 Januari was er voor het laatst een verbinding tussen Oud- en Nieuw Vossemoer met liet pontveer. Na tien maanden stilstanu wordt thans deze veerdienst weer hervat en wel op Maandag a.s. De voorbe reidende werkzaamheden zijn thans vrywel gereed. Een en ander bete kont voor de bewoners van Oud- en Nieuw Vossemeer een stap vooruit, omdat het verkeer was rondgelegd over Steenbergen naar St. Philips- land e.o. Gedurende de wintermaan den zal het veer alle dagen van 7 uur voormiddag tot 6 uur namiddag Kyn opengesteld. „GENEESKUNDIGE" Voor de kantonrechter te Tholen Btond J. N. uit Goes terecht. Een zaak zoals er onlangs zoveel in Dor drecht voorkwamen. De beschuldi ging luidde, dat hij als „geneeskun dige" was opgetreden en krulden had verkocht. D. D. te St. Maartensdijk was er met zijn vrouw geweest en op het advies van N. wera er voor 35 gulden aan kruiden gekocht. N. gaf wel toe, dat het echtpaar bij hem was geweest maar hy bestreed, dat hy een advies had gegeven. Het voor schrijven van bepaalde kruiden be hoort nu eenmaal tot het geven van geneeskundige hulp. EN LAAG Het kleinehet prille en nog vrij wel onbeclorvene vermag op volwas senen toch altyd weer vertederend te werkenhetgeen wij gisteren weder om mochten constateren. In Schoondijke was een aantal ge nodigden bijeen om, de officiële ope ning van een nieuwe kleuterschool bij ie wonen en uiteraard bezichtigde men ook het gebouw en daar, temid den van miniatuurstoeltjes, tafeltjes en gootsteentjes, manifesteerde zich de verlerdering. Zelfs betrapten wij twee dames, die maar dat moogt ge niet verder vertellen ontroerd glimlachend staarden naar hetgeen te zien was door een discreet op een kier geopen de deur. En dan moogt ge driemaal raden wdt. die dames tot ontroering bracht... In ieder geval was het onwaar schijnlijk klein eil laag a N. vroeg nog of hy dan geen krui den mocht verkopen maar de Amb tenaar O.M. bracht hem aan het verstand, dat het daar niet om ging. Er werd geneeskundig advies gege ven en juist dat is strafbaar. „U speelt voor dokter en daarvoor bent U al veroordeeld te Roermond en Terneuzen". De Ambtenaar O.M. noemde N. een gevaarlijk mens, die in het oog gehouden moet worden. De eis was f 300.subs, twee maan den en het vonnis was conform. OPBOUW. De Postduivenhoudersvereniging i „De Bruse Trekker" te Bruinisse liield in het Centrum te Brüinisse haar eerste vergadering na de ramp. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer H. W. Bossers, die in zy'n openingswoord de nagedachtenis eer de van de heer I. Deurloo, die op 1 Februari te Bruinisse om het leven kwam. Hij was een uitstekend lid van de vereniging, die altijd opkwam voor de duivensport. Ook op het nabijge legen Nieuwerkerk gingen helaas le den verloren. De vereniging moest voorts een gevoelig verlies aan materiaal con senteren. Oudere duiven gingen ver loren, andere, die overbleven bleken door onvoldoende verzorging sterk achteruitgegaan. Dit kwam tot ui ting bjj een vergelijking der vliegtij- den, tydens de wedstrijden van deze zomer. Maar de jonge duiven zijn veelbelovende exemplaren. Men over weegt het houden van een tentoon stelling, doch hierover zal nog nader worden beslist. Er werden nieuwe voetringen be steld. De vereniging is vol vertrou wen voor de toekomst. Nieuwe leden traden toe. GEEN WEG VERBETERING. Gedeputeerde Staten hebben het femeentebestuur van Axel laten we en. dat de verbetering van het weg- vak AxelKijkuit (Rijksweg naar Hulst) niet kan plaats vinden. De weg Hulst- -AbsdaleDrieschouwen zal worden verbeterd. IN EEN REGEL. De heer M. van Voorberge, grens- kommies bij de douane te Zuiadorpe werd overgeplaatst naar de post te Eede. De heer J. Vinke te Axel slaagde voor het in Goes gehouden examen voor het diploma constructie-bank- werken. Terneuzens raadslid overleden In het Protestants Ziekenhuis te Terneuzen overleed Vrijdagmiddag na een kortstondige ziekte op 39-ja- rige leeftijd de heer M. L. van Liere. De heer Van Llere, die op 30 Septem ber 1914 te Axel werd geboren, was lid van de Terneuzense gemeente raad voor de Party van de Arbeid en lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaan deren. Bovendien bekleedde de heer Van Liere nog verscheidene andere functies. Zo was hy o.m. secretaris van de Terneuzense Bestuursbond (N.V.V.) en voorzitter van de Ad viescommissie Woonruimtewet. Daar naast vertegenwoordigde hy de ge meente o.m. in het bestuur van de Stichting Protestantse Ziekenzorg Zeeuwsch-Vlaanderen en in het zgn. georganiseerd overleg. De heer Van Liere, die in het particuliere leven In het bakkersbedrijf werkzaam was, was gehuwd -en vader van drie kin deren. Zyn opvolger voor de P.v.d.A. in de Terneuzense raad is de heer R. Hol. Examens Onze dorpsgenoot, de heer W. H. Byl, slaagde te Den Haag voor 't pa troonsexamen „Goederenvervoerder". D3WIGS m#' Hamea-Gelei 1 super handverzorging ARRESTATIE IN LEWEDORP Hij gebruikte het geld voor grondaankoop enz. Naar wy vernemen Is de heer C. R. voormalig kassier van de Boe renleenbank te Lewedorp op bevel van de officier van justitie te Mid delburg in voorlopige hechtenis ge steld. Aan de verdachte wordt ten- laste gelegd verduistering tot een bedrag van 650.000.—. By het in leidend onderzoek is reeds geble ken, dat vermoedelijk het gehele bedrag kan worden aangezuiverd uit de liquidatie van onroerende goederen, welke aan de verdachte toebehoren. In aansluiting op het bovenstaan de vernemen wy nog uit Lewedorp het volgende. De heer R. heeft zich toen hy kas sier van de boerenleenbank was be zig gehouden met transacties in ;rond en boerderyen. De daarvoor ienodigde bedragen putte hy uit de fondsen van de boerenleenbank zon der dat daarin de leden waren ge kend. Ook was de Centrale Boeren leenbank te Eindhoven niet op de hoogte van deze voorschotten-verle ning. In feite werd er dus verduiste ring gepleegd. Aannemers geven pogingen niet op De beroemde monumentale gevel van het voormalige gebouw van de Provinciale Bibliotheek aan de Lan ge Delft te Middelburg, dat in Mei 1940 aan het vuur ten prooi viel, blyft voor Middelburg benouden! De heer K. J. van Loo, voorzitter van de afdeling Middelburg en omstreken van de Nederlandse Aannemers- en Patroonsbond, die Vrijdag zyn 50- jarig jubileum vierde, deelde dit me de op de jubileum-vergadering van de afdeling. Na de brand van 1940 is de gevel, die niet veel van het vuur had gele den. in de steigers gezet. Enige tyd later werd tot afbreken besloten. De delen zyn na de afbraak in een loods aan de St. Barbaragang opgeslagen, waar zy jaren lang bleven. Enkele jaren na de oorlog besloot Monu mentenzorg, dat zy op behoud van de gevel geen prijs meer stelde aange zien deze te zeer was beschadigd en dus volgens deze instelling geen waarde meer had. Het bestuur van de afdeling Mid delburg der N.A.P.B. kwam toen op het idee te trachten, dit fraaie staal tje van beeldhouwkunst te redden. Men begon te onderhandelen met Monumentenzorg, de Commissaris der Koningin en de leden van Gede puteerde Staten. Na ampele bespre kingen werd toegezegd, dat de gevel geschonken zou worden aan de N.A. P.B. Deze schenking is inmiddels gedaan en de afdeling Middelburg is dus eigenaresse van het monumenta le bouwwerk geworden. De stenen van de gevel zyn elders opgeslagen en de beelden werden apart hiervan op een zeer veilige plaats geborgen. Op verzoeken om enkele "beelden ter beschikking te stellen voor „Der Boede" is de N.A. t.B. niet ingegaan. Men wil de gehele gevel behouden, opdat dit rijke bezit eerlang weer in het stadsbeeld van Middelburg zal pryken. De N.A.P.B. is van mening, dat de beschadigingen aan het bouw werk niet van die aard zyn, dat van onherstelbaarheid kan worden ge sproken. .eer veel werk voor net behouden van de gevel heeft de vVestkappelse architect, de heer W. Roelse verricht, die o.a. ook een te kening van het monument maakte. De N.A.P.B. wil wellicht de gevel voor een in de toekomst in Middel burg op te richten gebouw gebrui ken. Men dei t hierbij aan de Balans en wel aan de plaats, waar vroeger de beroemde zandstenen gevel van het hotel St. Joris stond. Uit al deze feiten blykt wel, dat de aannemers ook interesse hebben voor andere, dan materiële belangen. Mid delburg kan hen voor dit initiatief dankbaar zyn! Het verslag van de viering van het 50-jarig jubileum der afdeling Mid delburg van de N.A.P.B., moest we gens plaatsgebrek aangehouden wor den en zal nog gepubliceerd worden. De zaak kwam reeds enige tyd ge leden aan het licht, maar zy vergde een uitvoerig onderzoek alvorens tot justitieel ingrypen kon worden over gegaan. Hoewel men er in Lewedorp vry algemeen van overtuigd ls, dat de gelden van de boerenleenbank niet verloren zyn, omdat zy in vaste goe deren werden belegd, vraagt men zich toch wel af hoe deze kwestie in het reine moet komen. Het is name- lyk nog niet duidelyk in hoeverre by de transacties ls afgeweken van de officiële grondpryzen en „zwarte toeslagen" zyn betaald By de ko mende liquidatie van het bezit dient men zich uiteraard aan de officiële prijzen te houden en de kans op na delige verschillen is niet uitgesloten. opening door mevrouw Van Rose- velt bezichtigd werd. GELUKWENSEN. In het Jeugdgebouw sprak vervol gens als eerste de burgemeester van Schoondyke, de heer F. A van Rose- velt, die o.m. zeide, dat het ge meentebestuur zeer verheugd was over het gereedkomen van de nieuwe school en dat het ook in de toekomst belangstelling voor het kleuteronder- wys zal blyven tonen. Mejuffrouw Glasz gewaagde ver volgens van haar bewondering voor het bestuur van de vereniging „Kleu terschool" en voor de bevolking van Schoondyke en gaf een korte uiteen zetting over de betekenis van het kleuteronderwys. De heer Schout bood namens het provinciaal bestuur zijn gelukwensen aan en prees de voortvarendheid van het gemeentebestuur. In de toespraken, die telkens met een kort woord beantwoord werden door mevrouw Van Dijk, kwam voorts de grote waardering tot ui ting, die men heeft voor het werk van mejuffrouw E. Bruynooge, se dert vele jaren hoofd van de school. Ten slotte boden mevrouw Scho penhauer en de heer W. Bruynooge resp. namens de ouders en namens architect en aannemers enkele ge schenken aan en gaf zelfs Sinter klaas zy het in burger acté de présence. Mevrouw Van Dflk sprak een dank woord, waarna men nog enige tyd byeen bleef. hhMtffevolte n Wenken Graskalveren voor Kortgeense veehouders Te Kortgene konden Donderdag weer een aantal gedupeerde veehou ders met een prachtig geschenk ver- rykt worden. Vertegenwoordigers van de landbouworganisaties uit Bad- singerhorn, Wieringerwaard, Wierin- germeer en Schagen kwayien die dag naar het getroffen eiland met 22 graskalveren voor hun collega's. Het gezelschap werd ten gemeen tehuize te Kortgene officeel door bur gemeester A. A. Schuit ontvangen en na een gemeenschappelyke lunch in de „Stads Wijnkelder'7 werd by mon de van de heer Mooi, voorzitter van een der landbouwverenigingen, het geschenk overgedragen. De heer J. A. van Oeveren nam namens de Z.L. M. en C.B.T.B. deze geschenkzending in ontvangst en vertolkte de gevoe lens van dankbaarheid van de gedu peerden. Terwyi de gelukkigen met nun nieuwe bezit huiswaarts keerden, maakten de Ncordhollandse gasten nog een rondrit door de overstroomd geweest zynde polder. FLUWELEN HANDSCHOENEN hebben wy niet voorradig, maar voor nappa, pigskin, lammy of wol len handschoenen in bruin en grys vanaf 4.50 tot 32.50 slaagt U nergens beter dan by 5T.JACOBS5TPAAT 25 VLISSINGEN Speciale St. Nicolaasverpakbing. Aangesloten by Cadeaukring. Melk schenk kurk 0.95 (grote koeienkop) Pracht fruitschaal 1.95 (mat zilver of mat goud) Glazen compöte-stel 8.95 (6 persoons) Moderne kandelaar 6.95 (2 arms) Koperen wandlamp 8.65 (lantaarn model) Leren boodschaptas 14.50 (Nieuwste model) Zilmeta keukenrek 17.90 (4-delig stel) Barometer 83.75 (vliegtuig-propeller) MIDDELBURG Vandaag Electro. ,,De schrik van de tweede compagnie" la.l.), 7 er 9.15 uur; Schouwburg; „Het gevloekte zijlschip'(14 J 8 uur; Boekhandel van Benthem en Jutting: Antiek tentoon stelling, van 9 tot 18 uur. Morgen Electro als vandaag, 3.30. 7 en 9.15 uur; Schouwburg: als vandaag. 2.30 en 8 uur VLISSINGEN Vandaag Alhambra. „Robin Hood", (a. 1.) r' en 9 uur, Luxor: .Alles goed in de petoet", (aJ.). 7 en 9 uur; Zieken huis Bethesda. officiële opening rheu- mapaviljoen, 3 uur; Bezoek St Nico- laas. 3 uur officiële ontvangsi ten stadhuize; Schelde: Tewaterlating on derzeeboot,iager Hr.Ms „Noord-Bra bant". 12.30 uur. Morgen Alhambra: als vandaag 3. 7 en 9 uur: Luxor: als vandaag, 3, 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: „Susanne", (18 jr.), 7 en 9 uur. Morgen Grand: als vandaag, 7 en 9 uur. „Kinderen van de straat", (aJ.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2