PREDIKBEURTEN WALT DISNEY'S, ROBIN HOOD, KLUCHTEN EN AVONTUREN WALCHEREN ZUID-BEVELAND ZATERDAG 28 NOVEMBER 195Ó PROVINCIALE ZEEUW HE COURANT FILMS IN ZEELAND In de Viissïngse bioscopen draait regie van Hugo Bolander werd toe een luchtig en amusant programma, met als uiterst aantrekkelijk onder deel in Alhambra Walt Disney's verfilming van de steeds weer boei ende geschiedenis van Robin flood. Ditmaal hanteerde Disney niet de te- lcenstift, doch bestierde hy acteurs van vlees en bloed, waarbij Kenneth Annakin de regie voerde. Deze versie in kleuren van Robin Hood, de legendarische vrij buiter, is een uitstekende geslaagde, niet in de laatste plaats ook door het spel van Richard Todd en Joan Rice in de hoofdrollen. Robin Hood, het romantische ver haal uit de' dagen van Koning Ri chard Leeuwenhart, heeft ook bij de ze verfilming het nodige relief ge kregen Luxor (Vlissingen) brengt een sol- datenklucht onder de veelbelovende titel „Alles- goed in de petoet"; een product, dat slechts ten doel heeft enkele uren pretentieloze ontspan ning te bieden en dat daartoe onder St. Maartensdijk krijgt carillon In de vernieuwde toren van Sint Maartensdijk zal een volledig caril lon worden aangebracht, aldus be sloot de gemeenteraad in de verga dering van Woensdag. Hoewel de kosten hiervan ongeveer tien dui zend gulden bedragen, moet men zich thans dit offer getroosten, daar een dergelijk carillon niet meer kan worden aangebracht, wanneer de to ren is voltooid. Met algemene stem men werd het desbetreffende voor stel aangenomen. Geslaagd Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het prop examen de heer J. Jonker te Apel doorn. Raadsverslag In het telefonisch doorgegeven verslag van de Donderdagavond ge houden vergadering van de Goesse gemeenteraad behoeft een passage over de discussie betreffende het voorstel tot deelname aan de Bouw- ltas Noord-Nederlandse gemeenten, verbetering De heer Haverhoek zag. evenals zijn fractiegenoot Visscher. deze bouwkas als een oplossing voor a.s. echtparen. In het verminkt door gekomen verslag was juist het te gendeel beweert. Waar zijn onze schepen? Bloemfontein 2a v. Antwerpen n. A'dam Blommersdijk 26 v. New York n. Ant werpen. Dongedijk p. 25 Panamakanaal n. Los An geles. Ena Ct.27 Balikpapan verw. Indrapoera 26 rede Semarang, Jagersfontein 26 v. Tenerlffe n Kaapstad Kota Baroe 27 te Suez. Kota Gede 26 tn Str. Banka. 28 te Tj. Priok verw. Laagkerk p. 26 Noordpunt Ceylon n. Co lombo Lemsterkerk p. 26 Vlissingen n. Hamburg Llssekerk 26 te Suez. Lutterkerk 26 v Genua n. Port Said. Maas 26 te Izmir Marisa (t.) p 26 Minikol n. Suez. Mataram 26 dw Kp. Bon n Halifax. Meliskerk 26 v. Singapore te Port Swet- tenham. Muiderkerk p. 26 Ouessant n. Genua. Soestdfjk 25 v. Houston n. Beaumont. Sunetta (t.25 v Balikpapan n. Sydney. Tabian 25 te Madras. Tomor) 26 te TJ Pandan, Willem Ruys p. 26 Guardaful n. Port Said Zeeland KRL 26 v Aden n. Colombo. Abbekerk 26 v. Genua n. Antwerpen. Alcyone 26 te Recife. Almdijk 26 v. Lissabon n. Havanna. Amerskerk 28 Cochin verw Ampenan 27 v. Padang n. Colombo. Annenkerk 26 v. Hongkong n Shanghai Arensdiik 26 te Rio de Janeiro. Enggano 26 te Genua v. Rotterdam. Friesland KRL 25 v. Philadelphia te New York. Gaasterland 26 v. Amsterdam n. Bremen Grootekerk 27 v. Antwerpen te A'dam. Karimun 26 te Amsterdam. Laertes 25 rede Singapore. Laurenskerk p. 27 Gibraltar n. Bordeaux Lissekerk 27 v. Port Said n. Vassillko Bay Maasland 26 v. Buenos Aires n. Montevi deo. Salatlga 23 te New Westminster. Schiedijk 27 v. Port Said n Alexandria. Waal p 27 Gibraltar n. Algiers. IJssel 27 v Rotterdam te Amsterdam. Alkaid 26 v. Rotterdam n Hamburg. Mariekerk p. 27 Perlm n. Aden. Meerkerk 26 v. Mozambique n. Dar es Salaam Molenkerk 26 v. Port Amelia n. Mozam bique. Noordam 26 580 m. O.N.O, Kp, Race n, New York, Schiedijk 26 in Suez Kanaal n. Alexan- drië. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen 26 Nov.: Erika Fritzen, zee; Hope. Antwerpen; Brant Couty, Antwerpen; Bouty Korsör; Akron, Antwerpen; Westersingel Gent; 27 Nov.: Heron. Antwerpen; Delfin. Newport News Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 26 Nov.; Trompenburgh, Amsterdam; Lauwers, Denemarken- Bellatrix, zee. Terneuzen; Amsteldiep. Amsterdam; Ben- nekom. Hamburg; Casana. Rotterdam; 27 Nov.: Vrouwepolder. Rotterdam; Tromp. Oostende. Gent; Diana. Londen; Beste- vaer Marieberg. Vlissingen vetrokken 26 Nov.: Nanjo. New Castle; Lucas Bols II. Antwerpen; Hope. Huelv'a; Erika Fritzen, zee; 27 Nov.: Brant Couty, Hampton Roads: Bouty. Ant werpen- Heron .Breskens. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 26 Nov.: Flevo, Hamburg: Alioth, Rotter dam; Saba, Denemarken; Lemsterkerk. Hamburg; Lea, Boston. Terneuzen; Bloemfontein. Amsterdam; Merwede. Houston; Grootekerk, Amsterdam; Brou wersgracht, Londen; Nederland, Ipswich; *uv.: Florida, Duinkerken. bereid. Een ietwat opgewonden his torie, met veel misverstanden, mooie meisjes, opgewekte liedjes, muziek eu vooral veel dwaasheden, welke men de koele Noorderlingen het is een film uit het hoge Noorden niet zo makkelyk zou toeschrijven. De rolbezetting namen zeggen Ne derlanders hier weinig is vrij goed en het geheel is ongetwijfeld amu sant. Humor in het leger is ook het voor naamste bestanddeel in Warner Bros' rolprent „De schrik van de 2e compagnie", welke ge beleven kunt in Electro (Middelburg). Waarmede niets ten nadele van deze film ge zegd wil zyn, want juist aan die „schrik" kunt ge plezier beleven, dank zij het onder regie van Lewis Seiler vlot gefilmde, onderhoudende verhaaltje. Twee handelsreizigers Jimmy Durant en Phil Silvers verzeilen .egen wil en dank in het leger, hetgeen het begin is van een reeks dwaasheden, waarin uiteraard ook een aardig meisje (Jane Wy- man) een rol speelt. En goed speelt. Eveneens een amusante rolprent. „Het gevloekte zeilschip" (Schouw burgbioscoop, Middelburg) is verre van een klucht; zelfs het tegendeel. Het is een avonturenfilm met hier en daar een dramatisch tintje, hoewel 't „happy end" niet ontbreekt. Slatogo 1953 opent vandaag zijn deuren Vanmiddag om drie uur ral de Na tionale Klagerswedstrijd en tentoon stelling in de zalen-Krijger te Goes enen, zijn Zoals op iedere tentoonstelling, is net ook op deze „Slatogo 1953" op de laatste uurtjes aangekomen, om al les in gereedheid te brengen. Vrijdag avond en -nacht was het nog een drukte van belang met het opstellen van de stands en net keuren van de honderden inzendingen, doch men kon zich toch reeds enig beeld vor men van deze nationale expositie, die iets zeer jijzonders belooft te wor den. In alle zalen wordt ongeveer 800 m2 door stands van inzenders van vleesproducten en van fabrikan ten Ingenomen. Niet alleen vooi sla gers, doch ook voor het publiek zal hier veet ce genieten zijn. Een voor proef van wat hier op het gebied van sierkunst te zien zal zrjn. toonde ons reeds aan de vooravond de inzen ding van de heer J. Hugense uit Domburg. Deze slager-.,beeldhou wer" heeft een waarlijk artistieke prestatie gelevrd door uit vet een prachtig model van het De Ruyter standbeeld uit Vlissingen te boetse ren. Een .verk, dat maanden heeft gevergd. Ongetwijfeld zal straks nog veel meer schoons op dit gebied worden getoond, zodat Slatogo 1953 zeker al leszins een bezoek waard zal zijn. Ook de Dinsdag te houden vee markt belooft goed te worden, Er zijn reeds een 150-tal dieren aangemeld. Middelburg „Lassie comes home". De afdeling Walcheren van de Bond van Politieambtenaren in Ne derland tot Bescherming van Dieren organiseerde in de Schouwburg te Middelburg vier voorstellingen van de bekende kleurenfilm „Lassie co- mes home." Des middags waren er twee voor stellingen voor de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen. De leerlingen waren in grote getale opgekomen en beide keren was de Schouwburgzaal geheel gevuld. Aan het begin van de voorstellingen sprak de heer J. Munter namens de bond een openingswoord. Hij wees de kinderen er op, dat dierenbe scherming helaas nog altijd nodig is en dat de politieambtenaren, door hun functie in de gelegenheid zijn, hierin een grote rol te spelen Spre ker herinnerde aan de woorden van Koningin Juliana; „Hebt eerbied voor al wat leeft en groeit." Hy drukte het jeugdige publiek op het hart deze woorden in toepassing te bren gen en met name de beplanting van de Middelburgse bolwerken in ere te houden en de nesten der vogels met rust te laten. Zy moeten de politieman als een vriend beschou wen, die medewerkt aan hun opvoe ding. De film „Lassie comes home" naar de bekende roman van Eric Kniaht, vertelt het verhaal van de hona, die ondanks mishandeling en opsluiting door kwaadwilligen, zijn baas trouw blijft. Lassie legt hon derden kilometers af, om zijn jonge eigenaar terug te vinden. De hond beleeft daarbij vele avonturen. Deze rolprent is door spel en opname wel bijzonder geschikt om de liefde voor het weerloze dier op te wekken. Des avonds waren er twee voor stellingen voor de leden en dona teurs van de bond en voor de ver dere belangstellenden. Peter Scharoff naar Middelburg. Op Dinsdag 1 December a.s. brengt de Haagse Comedie voor de Z.V.U. in de Middelburgse Schouwburg het spel in drie bedrijven „De blauwe heuvel" van Keith Winter. Oor spronkelijk zou hetzelfde toneelge zelschap het stuk „Staatszaken" in Middelburg spelen. Wegens ziekte van Cees Laseur kan dit geen door gang vinden. „De blauwe heuvel" is uit net Engels vertaald door Alfred Pleiter. Het stuk wordt gebracht on der regie van de beroemde, tot Ita liaan genaturaliseerde Rus Peter Scharoff. De behandeling speelt zich af in een tydens de regeringsperiode van Elisabeth I gebouwde Doerderij in Yorkshire. De medespelenden zijn: Heieen Pimentel, Willy Haak, Gijsbert Tersteeg, Piet Kamerman, Elisabeth Andersen en Jan Retèl. 's Avonds winkelen Er blijkt bij de middenstand en win kelend publiek misverstand te heersen omtrent de openingstijden van de win kels in de tijd voor en na de Decem- ber-feestdagen. Van de zijde der politie verzoekt men ons daarom er de aandacht op te willen vestigen, dat de winkelsluitings wet algehele ontheffing tot 9 uur des avonds verleent in de perioden 29 November tot en met 4 December, 20 tot en met 24 December en op 30 De cember 28 November valt buiten deze tijdvakken, maar omdat het hier de Zaterdag vóór de Sint Nicolaasweek betrof, is door het gemeentebestuur speciale ontheffing verleend. N.C.V.B. onthaalde Ouden van Dagen. De afdeling Middelburg van de Nederlandse Christen Vrouwenbond hield in de Bogardzaal te Middel burg een gezellige middag voor de ouden van dagen van alle gezindten Mevrouw R. BlaauwMulder, pre sidente van de afdeling, opende de bijeenkomst en sprak haar dank uit voor het spontane gebaar van enke le auto-bezitters, die ongeveer 30 slecht ter been zijnde oudjes van huis hadden afgehaald. Vervolgens sprak mevrouw Blaauw over „Paulus' levensverzekering." Mevrouw C. MaljersCaljoiiw las een verhaal voor, waarna door de leden van de N.C.V.B. het leken spel „Naomi" werd opgevoerd. Voorts verleende een zangkoortje medewerking aan deze middag. De oudjes werden getracteerd op thee, chocolademelk en koek en voor de mannen was er een rokertje. Mevrouw E. de Nood-Dekker een slotwoord. Filmvoorstellingen Het Aardrijkskundig Jeugdcen trum te Middelburg zal op 3 en 4 December a.s. in de Schouwburg voor de 21 aangesloten scholen van het lager en middelbaar onderwijs en voor de militairen van de COAK filmvoorstellingen geven. Vertoond worden „Het hoogovenbedrijf in Ne derland" en de kleurenfilm „Prince ly India;" Aaventsdiensten Evenals vorig jaar zullen ook nu weer op de Zaterdagen in de advents tijd korte Zaterdagavonddiensten wor den gehouden in de Koorkerk te Mid delburg Het kerkgebouw zal te beginnen hedenavond om kwart over zeven worden opengesteld. De korte dienst, die om half acht aan vangt en te acht uur eindigt, omvat bijbellezing, gebed en orgelspel. Vlissingen Srortuitwisseling met Engeland In café-restaurant Kieviet ls onder voorzitterschap van de heer M. F. van Hijfte een vergadering gehouden van de Contact Organisatie voor Sportuitwisseling, waarin een twee tal besluiten moest worden genomen betreffende sportuitwisseling met Scarborough en Bromley F.C. Het voorstel om met Pasen 1954 met een Viissings elftal naar Bromley F.C. te gaan en deze club met Pink steren in Vlissingen te ontvangen werd aangenomen, met voorbehoud van de voetbalver. „Vlissingen", die er alleen accoord mee zai gaan als de K.N.V.B. een schriftelijke verkla ring geeft, dat op die dagen geen wedstrijd moet worden gespeeld. De uitwisseling met Scarborough vond algemeen instemming, maar geen enkele vereniging kon meede len hoeveel leden er mee zullen gaan. Besloten werd, dat deze voor 15 Ja nuari bij de secretaris moeten zyn opgegeven. Voor deze vergadering was maar weinig belangstelling. ■**«-**** Si N;co'aas bezoekt Middelburg opZa'erdag 28 November! Komt allen hem om 2 uur verwelkomen aan de Rouaanse Kaai tegenover flatgebouw. Zingt de versjes, welke „Onda" speelt, uit volle borst mee. Begroet de Sint hartelijk bij zijn rondrit door de winkelstraten. U koopt prettig in Midde'burg, de koopstad van Zeeland! Geslaagde uitvoering „Con Amore". Donderdagavond gaf de Christe lijke Mandoline Vereniging „Corp Amore" te Vlissingen een geslaag de uitvoering in het Concertge bouw. Na opening van de avond door de presidente, mevrouw N. van HoornSrjtsma, en het zingen van Psalm 150, bracht de jeugdafde ling van „Con Amore" op verdien stelijke wijze enkele marsen en een wals ten gehore. Het optrëden van een Cowboy-trio, dat de talrijke aanwezigen op liedjes uit de prairie vergastte, oogstte veel succes. On der leiding van de heer G. M. Prins, kwam vervolgens de blokfluitclub aan de beurt De jeugdige „fluitis ten" bleken goed overweg te kunnen met de blokfluit. Tot slot van hun optreden werd een potpourri van va derlandse liederen gespeeld, waarby de aanwezigen zich met onbetuigd lieten en uit volle borst meezongen. Na de pauze trad het Cowboy- trio nog voor het voetlicht waarna opgevoerd werd het sprookje „Hoe Prins Mario plezier in het leven kreeg." Prins Mario speelde liever dan dat hij leerde, maar toen alle bekende sprookjesfiguren, zoals Hans en Grietje, Roodkapje, Assepoester - enz. hem bezochten en een gedeelte van hun avonturen vertelden, werd hij toch nieuwsgierig. Hij beloofde toen, dat hij voortaan zijn best zou doen om te leren lezen en schrijven. Een wijze les dus voor hen, die. lie ver spelen dan leren. „Con Amore" kan op eenjgeslaag- de avond terugzien. K.A.V. vergaderde De kring Vlissingen van de Katho lieke Arbeiders Vrouwen vergaderde te Vlissingen in het Ariënsgebouw Na de gebruikelijke opening verwelkom de de voorzitster, mevr. C. ten Hacken, de aanwezigen en in het bijzonder de spreekster voor deze avond, de aio- cane vooratster, mej. Stringa. Na be handeling van de ingekomen stukken en enkele mededelingen gaf de voor zitster het woord aan mej Stringa. die een inleiding hield over de taak van de vrouw in de moderne samenleving. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst werd gedeeltelijk bijgewoond door pastoor C. Ouwendijk, die enkele woorden wijdde aan het Madriale jaar. dat 8 December a.s. begint. Walcheren ZONDAG 29 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Richard; Arnemuiden 10 en 6 de heer v. d. Vliet, 2.30 ds. Kalkman; Biggekerke 10 en 2 ds. Roscam Abbing; Dom burg 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Gapmge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. Richard, 2.30 ds. Klooster man; Kleverskerke 10 ds. Otte; Kou- dekerke 10 ds. Kwast, 10 Jeugdk. Viiss.str., 2.30 ds. v. Dijl, 7 ds. v. Dijl (jeugdd.); 't Zandt 10 ds. v. Dijl, 10.15 Jeugdk., 7 ds. de Boer (ieugd- zangd.); Meliskerke 2.30 ds. Wage- ner; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Don, 5 ds. v. d. Linde, 7 geen dienst; Oostkerk 10 ds. Metzelaar (jeugdd.); Electro-bioscoop 10 geen dienst; N. en St. Joosland 10 en 2.30 (H.D.) ds. Pynacker Hordijk; Oost- en West- Souburg 9.30 en 11 de heer Barnard, 7 ds. Kwast (jeugdd.), „Concordia 9.30 jeugdk.; Ritthem 10 ds. Muller, 2.30 ds. Kwast; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman (H.D.), 5 ds. de Groot; Engelse Kerk 9.30 Kerk voor jonge ren; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Maas; Havendorp 10 ds. de Groot (H.D.); Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wage- ner, 2.30 ds. Muller; Oostkapelle 10 ds. Sneller, 2.30 ds. Richard. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'Eglise mennonite Monsieur le Pasteur Risseeuw. Geref. Kerk. (art. 31). Middel burg 8.30 en 4.30 ds. v. Dooren; Sou burg 9.45 en 2.30 ds. Plaatsman; Vlissingen 8 en 4.45 ds Plaatsman; Zoutelande 10.30 en 2.30 ds. v. Dooren. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 en 2.30 dienst; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 ds. v. Til, 2.30 ds. Goumare; Koudekerke 9 30 en 2.30 ds. Brederveld; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Noorderkerk) 9 ds. Meister, 10.30, 2 en 5 ds. v. Til; (Luth. kerk) 7.16 de heer de Jonge; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Rienks; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wou- we; St. Laurens 10 en 2,30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 én 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 10 leesd., 2.30 ds. Ja ger; Westkapelle 9.30 ds. Jager, 2.30 as. Pontier. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Gruppen. Ver. van Vryz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remon- str. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10.15 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer, Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heiis. Middelburg 10 Heil. dienst; 4 openl. samenk., 7.30 verloss. samenkomst o.l.v. kapt. v. Gr even; Vlissingen 10 Heil. dienst, 7.30 verlossingssamenkomst o.l.v. kapt. v. Amerongen. Herv. Evang. Vlissingen „Concor dia" 10 en 5 de heer Neering. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen Willem m-kazerne 10 en 5 ds. Luitjes. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken, de heer L. P. Boone, arts. Bad huisstraat 30, tel. 2950. Te Middelburg is te bereiken mevrouw Pel, arts, Rou aanse Kade 11, tel. 2585. Te Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer P. J. Bom. arts te Oostkapelle, Dorpsstraat 2. tel. K 1188 276. Te Koudekerke. Westkapelle en Zoutelande is te bereiken, de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, „De Wie- zei", teL K -1186282. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek firma Engering. Singel 60. tel. 2025. Middelburg: Apotheek J. v. Pienbroek v.h., Markt 69. tel. 2134. Theo van der Pas gaf een jeugdconcert De leerlingen van de U.L.O.-scho- len en de Huishoudschool te Vlissin gen hebben gistermiddag kunnen ge nieten van een jeugdconcert van de bekende Nederlandse pianist Theo v. d. Pas. Dit concert, dat gegeven werd in de Doopsgezinde Kerk, werd ingeleid door Wouter Paap. Het pro gramma vermeldde een sonate van Mozart, études van Chopin, Szyma- nowsky, Hans Franco Mendes en Scriabine. Voorts konden de leerlin gen luisteren naar werken van Schu mann en Brahms. In zijn inleiding wees Wouter Paap op de bijzondere kenmerken van de romantische periode in de muziek geschiedenis en op de verwantschap van de romantici, die elkaar kenden en beinvloeden. Van der Pas speelde zoals men dat van hem gewend is. Dit concert zal over veertien dagen worden uitgezonden in een algemeen programma, dat verzorgd wordt door de Vara. RAAD ZOUTELANDE. Gemeentebegroting 1954 vastgesteld In de onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde gehouden raadsvergadering is de gemeentebe groting 1954 vastgesteld, welke slui tend werd aangeboden. Uit' de toe lichting bleek evenwel, dat er een gekort van 20.000 zou zijn geweest, 'Indien rekening was gehouden met dringende uitgaven voor objecten zo als riolering, bouw gymnastieklo kaal, verbetering van straten e.d. In 1954 zullen volgens de begroting echter geen kapitaaiswerken worden uitgevoerd. De gewone dienst op de begro ting toont aan inkomsten en uitga ven in totaal 142.205,54. De kapi- taalsdienst toont aan inkomsten in totaal 188.575,81 en aan uitgaven 222.046,17, zodat er een nadelig slot is van 33.470,36. De raad besloot tot het aangaan van een geldlening, groot 1 25.000, af te lossen in tien jaar tegen 2(4 rente. De exploitatierekening van de Stichting Gemeenschappelijk Be lang werd goedgekeurd. Hieruit bleek, dat de gemeente aan het te kort 527,76 betaalt, terwijl de ge zamenlijke verenigingen 58,64 in het tekort hebben te betalen. De begroting 1954 van het bur gerlijk armbestuur werd goedge keurd, met in totaal aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 12.844. Tot lid van de adviescommissie vor dering woonruimten werden benoemd de heren A. Janse en P. Brasser. Tot lid van het burgerlijk armbe stuur werd herkozen de heer L. Vos. Uit de gemeentebegroting 1954 bly'kt, dat als reservering voor de exploitatiekosten van hét sportveld 160 is geraamd. Na rondvraag volgde Bluiting. Oostkapelle Afdeling P.y.d.A. opgericht Donderdag kwam de Arbeiders Kiesvereniging te Oostkapelle in ver gadering bijeen. Het belangrijkste punt van bespreking vormde dè op richting van een afdeling der P.v.d. A. Naaat mr. dr. Bolkestein, burge meester van Middelburg en geweste lijk bestuurslid van de P.v.d.A. het doel en streven van de partij uiteen had gezet, besloot de vergadering de Arbeiders Kiesvereniging op te nef- fen en een afdeling van de P.v.d.A. op te richten. De gemeenteraad van Eindhoven zal a.s. Maandag een voorstel bespreken om B. en W een crediet te verlenen van 2.500.000 gulden ten behoeve van het om leggen van de spoorlijn Eindhoven—Val- kenswaard over Geldrop. KERKNIEUWS GEREF KERKEN. Beroepen te Doorn: A J van Sluys te 's-Gravenhage West. Aangenomen naar Gouda: J. J. M Vlaming te Egten (Friesland), die be dankte voor Zwartebroek. GEREF KERKEN (onderh art. 31) Bedankt voor Opende-Surhuister- veen: J de Feyker te Valkermond. CHR GEREF. KERKEN. Beroepen te Nieuwpoort: W Baay te Alphen aan de Rijn Aangenomen naar Mïddelhamis: P. de Smid te Zeist. Goes Vereniging voor Algemeen Wetenschappelijke Belangen Voor de tweede avond in Goes van de Vereniging voor Algemene Wetcn- j schappelijke Belangen in dit seizoen bestond weer grote belangstelling, zo dat de voorzitter, de heer v. d Berg. een talrijk publiek kon verwelkomen. De bekende voordrachtskunstenares Roosje Driessen trad daarna op en de- clamee'de voor de pauze ..De kleine prins" van Antoine de St Exupéry. Na de pauze volgden „Negersermocn" van Anl. Bosman, ..Het verksken" van Felix Timmermans en ..Les heures I sont roses" van Mary Dorna. Doordat mej Driessen ziek geweest was. was zij genoodzaakt enige wijzi ging in het aangekondigde program ma aan te brengen. Het ten gehore gebrachte werd door de aanwezigen met bijzondere aan dacht gevolgd. Het was weer een ge slaagde avond. Filmavond Reisvereniging Grote belangstelling bestond voor de Donderdag door de Nederlandse Christelijke Reisvereniging georgani seerde filmavond in „De Prins van Oranje" te Goes. Namens de afdeling Zeeland sprak de heer H. C. van Donk een kort ope ningswoord, waarin hij wees op het belang van de Chr. Reisvereniging De propaganda-commissie vertoon de daarna een geheel nieuw filmpro gramma Gedraaid werden „In nieu we banen". „Herfst in Zwitserland", „Wintersport in Zwitserland" en „Al- pensportdienst in Wallis". Yerseke Oude man gevallen De 85-jarige J. R. te Yerseke, kwam op de Damstraat zodanig te vallen dat h$j een grote been wonde opliep, welke door de plaat selijke arts moest worden gehecht. Kapelle Voetbalwedstrijd. Woensdagmiddag werd op het ge meentelijk sportterrein te Kapelle een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een combinatie van de voetbalvereniging „Kapelle" en een Kapels veteranen- elftal Hoewel de veteranen een 20 voorsprong wisten te nemen, bleken ze toch niet opgewassen tegen de com- binatieploeg. Ze moesten dan ook ge noegen nemen met een 52 nederlaag. Betovergrootvader. Een gelukkige tijding mocht een de zer dagen de 39-jarige heer P. Groen- leer te Kapelle ontvangen Hij is bet overgrootvader geworden doordat er bij de familie Westdorp te 's Heeren- hoek een telg was geboren in het vijfde geslacht. Baarland V oorlichtingsbijeenkomst Watersnoodschadewet De Kring Westelijk Zuid Beveland van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij belegde In het verenigings gebouw te Baarland een voorlich tingsbijeenkomst over de Waters noodschadewet. Na een openings woord van de kringvoorzitter, de heer J. L. Klompe. behandelde de voorzitter van de Iandbouwherstel- commissie van de Stichting voor de Landbouw, de heer J. A. van Nieu- wenhuijzen, evenals enkele weken geleden te Kruiningen, op duidelijke en overzichtelijke wijze de voor de agrarische sector belangrijke artike len van deze wet. Veel zal afhangen van de verschillende normen welke voor de vergoedingen zullen worden gesteld. Volgens de voorlopige gege vens welke - hierover bekend, zal dit over het algemeen niet onbevredi gend zijn. Verder besprak de Inleider nog de te verwachten regeling voor levens onderhoud, welke voor niet al te gro te bedryven ook van betekenis kan zijn. Ten aanzien van de geschenkzen dingen deelde hij mede, dat men mo menteel gaat tot 3y2 van de schade. Wanneer de waarde van het aangevraagde werktuig niet teveel afwykt van hetgeen waarop men aan de hand van zijn schade recht heeft, kan bijbetaling plaats vinden. De boeren in de nog droog te komen gebieden, behoeven niet bevreesd te zijn, dat alle geschenkzendingen zul len zijn uitgereikt. Er blijft hiervoor een reserve. De heer Van Nieuwen- huijzen verwachtte ook dat het per centage van 3(A nog eerder ver hoogd, dan verlaagd zal kunnen wor den. Aan de hand van vragen kon de spreker daaroD nog op tal van pun ten dieper ingaan. Wegens grote toevloed van Kopij moesten enkele verslagen van verga deringen aangehouden worden. MARKTBERICHTEN VEILING MIDDELBURG. 27 Nov,: Aardappelen: Meerlanders, grote 8.10 Bintjes bonken 1170 ld. gro te 11.80 Furore grote 10.60 .ld. bonken 10.20 Koopmans blauwe grote 12.10. Fruit. Appelen Golden Delicious A 57. BC 51. j 36. h 12. K 17—37 Jonathan A 39—40 BC 41. 1 26-30. K 12—28 Goudrei- nette AA 32. A 25—26. BC 21—23. I 13— 24. H 12—14. K 9—20. Peren. Comtesse de Paris K I 33—45. H 16—19 K 17-33. Gieser Wildeman K 28—34 Tomaten 28—69. Appels: Lombart Calville K 24. Ster appels i 25 Bellefleur I 12—21. O 7—10. Gron Kroon K 1920 .Zoete Ermgaard 1 26. n 11—30 Appels val en kroel 38. Groenten: Bloemkool A 1948 B 15— 25. C 8—71. D 8. Rode kool 3—7 Sav kool 6—14 Boere kooi 3—10 Witte kool 45. Bospeen 826. Bosk roten 610 Bosra- menas 9—14 BosTadils 8. Andijvie 6—15. Spinazie 19—28 Spruiten 21—54 Witlof 17—51 Prei 8—16 Sla per stuk 2ü—10. Stoofsla per kg 10—25 Duob Prlncesse- bonen 1.07—1.23 Veldsis per kg 6—23. Uien per kg 45. Kroten per kg 310. VISMIJN VEERE. 27 Nov Export garnalen 1489 kg 62—94. Middel tong 1 kg 146 Beide nin ets p kg. VISMIJN BRESKENS. 27 Nov Export garnalen 87 kg 134. Schar 112 kg 31—45. Rog 43 kg 21 Scnar- dljn doorgedraaid 1350 kg 8 Haring door- gedraaid 180.000 kg 14 A Haal 30 kg I 10.20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 15