Bij Bevelandse schooljeugd is tandbederf nog aanzienlijk Zeeuwse Almanak BOUW VAN HET MIDDELBURGS ZWEMBAD AANBESTEED POEDERDOZEN Partumerie VAN BIEMEN MODERN FABRIEKSBEDRIJF INTENSIEF BEZICHTIGD IR. HORSTMAN NA AANRIJDING TERUG IN SAS VAN GENT Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE C O I' R A KINDERDAG 26 NOVEMBER 1953 SCHOOLT ANDVERZORGING IN 1952-1953 Er werden ruim 1000 kinderen behandeld Het tandbederf by de Bevelandse kinderen blykt nog aanzienlijk to z^ti, zo njcldr het Jaarverslag van de Stichting tot bevordering van Sehooltund- vereorglng op Zuid- en Noord-Beveland over het boekjaar 1 September 1952 -31 Augustus 19153. Vaak moesten grote vullingen gelegd worden cn daar de nohonltandverzorglng In do eerste plaats bedoeld is voor het verhelpen van kleine gebreken was dit niet bevorderlijk voor een vlotte werkwjjso. Overigens wordt hierdoor de noodzakelijkheid van de sehooltandverzor- glng nog eens duidelijk naar voren gebracht. Eerst na verloop van enige t|jd kan hierin door ©en regelmatige behandeling op de scholen verbetering komen. Dit jaar waren de drie laagste klassen der lagere scholen b|j deze •chooltandveraorging ingeschakeld Het eerste onderzoon strekte zich vul over 3250 kinderen, Hiervan worden er 1207 behandeld. Niet behandeld werden o.m. wegens een goed g'-hii 1335. te laat voor systematische be handeling 50, weigering der ouders 497, weerspannigheid 17 en afwezig heid 124. Er werden 1913 vullingen gelegd en 317 extracties verricht. Het. tweede onderzoek betrof 3732 kinderen, waarvan er 1107 werden behandeld. Niet behandeld werden wegens een goed gebit 1756 kinde ren, 67 te laat voor systematische behandeling, 656 wegens weigering der ouders, 8 wegens weerspannig heid en 135 wegens afwezigheid. To taal werden bij dit tweede onderzoek 15S7 vullingen gelegd. Het aantal ex tracties bedroeg 238. In het gebied Rrulnlngen, waar nog een achterstaml ingehaald moest worden, ontstonden tengevolge van de ramp opnieuw ernstige moeilijk heden. De meeste kinderen In dit district zijn in dit verslarjaar slechts éénmaal behandeld. De hee- en me vrouw Van Laer z\Jn inmiddels weer in Krulningen terug en hebben het werk voor de schooltandverzorging opnieuw ter hand genomen. Door de opeenvolgende tegenslagen zal m dit district nog veel werk verzet moeten worden. In de districten Yerseke en de Zak kon het werk normaal voortgang vinden. In Januari 1953 heeft de heer W Krommenhoek het werk in het district Goes overgenomen van de heer Van Ketel, die om gezondheids- Art «"-rlcti t te Voor St. Nicolaas beschikt 't éjesckenkenhuis weer over een grote sortering GESCHENKEN voor jong en oud. Badhuisstraat 34, Vlissingen. redenen zhn medewerking moest be ëindigen. Later hoeft de hoer Krom menhoek ook het district Noord-Be veland overgenomen, wegens vertrek van de hoer F oenstra. Het werk in deze districten is thnn3 gewaarborgd. In Noord-Bove- land zijn de moeilijkheden van per soonlijke aard nu ook opgelost. De medewerkende tandartsen had den reeds herhaalde malen erop ge wezen, dat de installaties nog al te wensen overl!eten. Er zijn daarom drie nieuwe motoren voor de boor machines aangeschaft. Doordat de verzorging van de districten Goes en Noord-Beveland in één hand kwam. hebben de tandartsen te Kruiningen sn Yerseke thans ieder de beschik king over een installatie, waardoor zij hun werk beter kunnen indelen De inning van de bijdragen voor de niet-verzekerde kinderen door in- schakel:ng van het Algemeen Zie kenfonds voor Zuid- en Noord-Bevé land werkte uitstekend. Van de gemeenten was een bijdra ge van 8',£ cent per inwoner nodig om het boekjaar zonder tekort te kunnen sluiten. Toch nieuwe school met acht klassen in Goes Advies financiële commissie De financiële commissie uit de ge meenteraad van Goes hooft In haar advies ovêr de Donderdagavond te behandeleu voorstellen o.m. medege deeld, dat men tegen het voorstel tot het verlenen van medewerking tot de bouw van 6 lokuien lu plaats van 5 door de Herv. schoolvereniging, geen bezwaar heeft. Wel Is de vrtuur gere zen of het niet boter Is een volledige school met 8 lokalen te bouwen, daar het ongetwijfeld voordeliger Is In een maal 8 lokalen te bouwen, dan eerst 6 en later nog 2. De commisaio is van oordeel, dat door de uitbreiding van Goes later aan een volledige schoolbehoefte zal bestaan. Zolang de volledige school voor de Herv. Schoolvereniging niet benodigd is, zouden de overige loka len gebruikt kunnen worden door de Prof. Di'. Kohnstammschool, omdat deze school ruimte te kort komt. Daar 't voorstel tot wijziging van de gemeentelijke salarisregeling laat werd ontvangen was 't de commissie niet mogelijk dit te bestuderen en een gefundeerd advies te geven. In ver band daarmee zou de commissie 't op prijs stellen, indien dit wordt aange houden tot een volgende vergadering. Voorts was de financiële commissie van mening, dat de toetreding tot de N.V. Bouwkas Noord-Noderlandse Gemeenten voor Goes van niet zo'n groot belang is. In verband daarmede is de vraag gerezen of zich reeds ge gadigden uit deze gemeente voor de bouwkas hebben aangemeld. VOORBEREIDINGEN GEREED Het kan in 1954 gereed zijn Het ziet er thans naar nit dat de voorbereidingen voor de bouw van een zwembad t« Middelburg in de eindfase gekomen zijn. Het werk is nu aan besteed en het wachten is op de gunning van het werk. Jarenlang heeft men aan de voorbereidingen gewerkt. Het pad van het stichten van dit zwembad is dan ook niet over rozen gegaan. Verleden jaar om deze tijd scheen er echter plotseling schot in te komen De militairen van de school Mecha nische Uitrusting te Wezep togen naai Middelburg om de bassins te graven ,H«.t zag er naar uit. dat Middelhurg In 1953 nog over een behoorlijk ge outilleerd zwembad zou kunnen be schikken. Toen werd echter bekend, dat de Rijksgoedkeuring niet verleend kon worden omdat de Pharmaceutisch In specteur de Wederopbouw adviseerde deze goedkeuring niet te verlenen, zo lang er geen zuiveringsinstallatie werd aangebracht. Tenslotte werd het bericht ontvan- VAN TOT Gaandeweg herstelt zich het gewo ne leven ook bijvoorbeeld in een zwaar getroffen plaats als Dretschor. Een verheugende mededeling kwam er uit d- vergadering van de gymnastiek vereniging ,jong Dreischor''. Het gym astirklokaal is thans weer her steld zodat men besloot voor alle af delingen met ingang ran deze week weer te turnen tn rtff lokaai. Het Is te hopen, dat vele jongeren zich bij de vereniging zuilen aanslui ten- De rampschade aan de materialen is nog niet vergoed, 'odat het nug niet mogelijk was nieuw materiaal aan te schaffen. Een zustervereniging te POES De avond was reeds gevallen, toen de jongeman zich door de op dat tijd stip verlaten winkelstraten van Mid delburg spoedde. Nóg brandde in ve le etalages de fleurige feestverlich ting, passend bij de wintermaanden, maar de middagdrukte was al voor bij. Geen winkelende dames bewogen zich meer, beladen met pakken en pak je- over de trottoirs. Slechts een poes. een wat verregen de poes bevond zich nog in de straat waardoor de m gedachten verzonken jongeman snelde Ondanks zijn haasf en zijn ongetwijfeld belangwekkende ovei pemzingen, merkte hij toch de poes op die, toen hij passeerde, een klagelijk gem-auw aanhief. De poes zat voor een deur, een win keldeur. en loenste klaarblijkelijk bin nengelaten te worden. De jongeman bleef staan, bekeek het diet en drukte gedachtenloos de deurkruk neer waarna de winkel deur enkele centimeters terugweek De kat verdween verheugd in de ont stane opening, waarna de jongeman zijn weg vervolgde, met in zijn on- derbt unistzijn het prettige gevoel iets goeds te hebben verricht Hetgeen een misvatting was. Want enkele ogenblikken later zwaaide de winkeldeui oven omde poes weer door te latei Een zeer driftig uitziend man, zwaaiend met de restanten van een metworstdeed het dier weinig gracieus uitgeleide Hij was slager en de kat was niet van hem. Haarlem zal een brug en een tremplin schenken. De bibliotheek te Dreischor werd uitgebreid met 500 leesboeken, ge schonken door het Nederlandse Rode Kruis. een eigen gebouw In Oud-Vosserneer werd de nieuwe houten barak voor de kleuterschool in gebruik genomen. Het gebouwtje is verdeeld in een leslokaal en een speel ruimte en het biedt plaats aan niet mindei dan 63 kleuters. Midden op het speelterrein staat de nieuwe barak en het is wel een groot voorrecht dat men thans niet meer aangewezen is up het veel te kleine lokaaltje, dat van de ge- meent- werd gehuurd Hoe belangrijk het kleuteronderwijs is. mag thans wel algemeen bekend heten De nieuwe aanwinst werd bezichtigd op een bij- eenkomsi van ouders en leden en van hen. die er mede voor zorgden, dat de financiën geregeld konden worden jlOF voor rijkspolitie lp het gemeentehuis te Cadzand Kwamen de manschappen van de pos tten Retranchement en Cadzand van de Rijkspolitie bijeen ten einde afscheid te nemen van opperwachtmeester J K Hariot Tevens was er gelegenheid kennis te maken met de opperwacht- meestei L. Meertens van de. groep Aardenburg, in verband met de wij- ziginf van het dislocatieschema. Bur gemeester Leenhouts van Cadzand dankte de opperwachtmeester Hariot voor de prettige samenwerking, die er steeds was gedurende de tijd. dal Cad zand en Retranchement tot de groep Oostburg behoorden. In zijn begroe tingswoord tot de opperwachtmeestei Meertens sprak -de burgemeester de venva.hting uit dat deze goede sfeei bestendigd zou blijven Namens het politiepersoneel sprak de postcom- mandant van Retranchement wacht meester Korstanje. in beslag genomen Twee koeien vormdei. de buit van de douane Het "ee werd in beslag ge nomen door grenskommiezen bij IJzendijke. toen smokkelaars trachtten naai België te komen. De smokke laars ontkwamen in het duister. in een regel Mei- J J. Kesteloo. onderwijzeres aan d» School met de Bijbel te Oud Vossemeer. is benoemd in eenzelfde functie te Noordwijk. gen dat de eis tot het opstellen van een zuiveringsinstallatie voor het nieuwe zwembad was ingetrokken Toon Icon opniemv gestart' worden met de plannen, daar inmiddels ge bleken was dat in verband met de slechte grondslag het bassin onder heid moest worden. de inrichting Zoals bekend komt de zweminrich ting te liggen aan het kanaal door Walcheren, beginnende bij de bocht aan de Blauwe Dijk in de richting Vlissingen. Het rijwielpad langs het kanaal werd daartoe reeds omgelegd In de eerste plaats is bij het pro ject gedacht aan de jeugd Hiervoor is een „pierenbak" gereserveerd ter lengte van 21 meter, met een breedte variërend van 9.5fl tot 19 meter en met een diepte variërend van 0.30 tot 0.90 meter. Daarnaasl komt met de grootste lengte langs het kanaal, het grote bassin te liggen. Dit bassin heeft een lengte van 50 meter en Is eveneens 19 meter breed. Het bassin is gescheiden in een half- diep en diep gedeelte, Het half-diepe varieert van. 1.201.50 meter, het die pe van 1 50 tot 3.25 meter Tn dit bas sin komen 6 wedstrijdbanen met 6 startblokken. Van'elfsDrekend worden er voor het geven van lessen de no dige voorzieningen getroffen- In het diepe gedeelte zijn 2 springplanken geprojecteerd, t.w. één van i meter en één van 3 meter hoogte. Rondom de bassins komen tegel perrons, waarop banken geplaatst worden De gehele inrichting wordt begrensd door een te metselen muur. Tussen deze muur en het rijwielpad is gelegenheid tot het stallen van fietsen Via entree en cassa komt men in de gesepareerde dames- en herenafdeling. Elke afdeling heeft de beschikking over "26 wisselcabines- De verhouding in het aantal cabines van deze afdelin gen kan naar behoefte gewijzigd wor den. Is er dus op een bepaalde tijd een grotere toeloop van dames dan heren, dan behoeft men slechts een schot te verplaatsen om enkele cabines van de herenafdeling aan de dames afdeling toegevoegd te krijgen. Bovendien is bij elke afdeling nog een gemeenschappelijk kleedlokaal ge- projecteerd dat bij schoolzwemmen goed. diensten zal kunnen bewijzen. Nadat de zwemmers hun kleding aan de garderobe hebben afgegeven, ko men zij via de toiletten waadbak en don .-he's op de perrons rondom de baden. Op het perron langs het diepe bad is een bergruimte met toegang tot de pompkelder. Aan de ene zijde van d-ze ruimte is een consumptie-ruimte aan de andere zijde is het vertrek voor de badmeester gereserveerd. De ze laatste heeft zijn vertrek enigszins boven de perronvloeren, zodat bij al tijd een goed overzicht op bet pad heeft. polowedstrijden Vanzelfsprekend heeft het bad 'de vereiste afmetingen om polowedstrij den te kunnen organiseren De piannen zijn ontworpen door het architectenbureau Van "Wesselo en Van Voorst uit Bussum. H.t is te hoper, dat de werkzaam heden zonder al te veel tegenslagen we denken hierbij aan de vorst vlot zulien kunnen verlopen. Dan zal Mid delburg het volgend zwemseizoen ovei een behoorlij geoutilleerd zwembad beschikken, waar ook de jeugd weer zal kunnen leren zwemmen. Vooral ook in de betere soorten een opvallende cob iectie bij KLOKSTRAAT, GOES. Ziekenhuis St. Joseph in Vlissingen 40 jaar Een intieme herdenking Hoewel men het veertig jarig be staan van het Sint Joseph-zieken- huls te Vlissingen eigenlyk al in dit voorjaar had moeten vieren en het bestuur eerst helemaal niet gepor teerd was voor enigerlei herdenking van de stichting, is het er toch van gekomen. Men besloot na enige aarzeling ziekenhuisbesturen timmeren nu eenmaal niet graag aan de weg tot een intieme herdenking. Deze heeft de vorm aangenomen van een diner in Hotel Noordzee Boulevard, waarvoor uitgenodigd waren de plaatselijke specialisten en medici uit Vlissingen, Koudekerk© en Souburg, het dagelijks bestuur van de gemeente Vlissingen, de r.k. gees telijkheid, het dagelijks bestuur van het Chr. Ziekenhuis Bethesda en van het ziekenfonds Walcheren. In een tafelrede gaf de voorzitter van St. Joseph, de heer A. W. van Nieuwland een kort historisch over zicht, waarbij hij er op kon wijzen, dat het ziekenhuis uitgroeide van een inrichting met 60 bedden tot een met 160 bedden. Thans staat als nieuwe uitbreiding op het program het bouwen van een vérpleegslers- huis, waarvoor de plannen gereed liggen. Hartelijke woorden werden daarna gesproken door de arts H. P. Vee- ning namens de medici, pastoor C. A. Omyendijk namens de geestelijk heid, de zeereerwaarde heer J. v. d. Toet als rector van het ziekenhuis, wethouder J. Post namens het ge meentebestuur van Vlissingen, de arts J. S. Bloos als voorzitter van 't Ziekenfonds Walcheren, de heer J. Moll als voorzitter van Bethesda en tenslotte door dr. H. C. A. Detmar als oudste arts. Het was een bijeenkomst, die ge kenmerkt werd dooi- een bijzonder hartelijke sfeer. Telkens weer bleek welk een belangrijke plaats het St. Joseph's ziekenhuis te Vlissingen in neemt. Het zinken van de „Br 47" Berisping voor schipper Vorig jaar stootte het Bresltense motorvissersvaartuig de „Br. 47" op een wrak in de mond van de Schelde, waardoor het lek werd en dreigde tv zinken. De „Br. 20" en de ..Br 3St\ die in de buurt waren, maakten aan weerszijden vast en wisten het schip drijvende te houden. Op deze wijz? bereikte men Breskens. waar de 47 werd neergezet, later echter zonk en door een bok moest worden gelieht De zaak diende onlangs voor de Raad voor de Scheepvaart, waarbij de inspecteur-generaal voor de scheepvaart er op wees, dat op en om de banken van de Scheldemon- ding vele wrakken liggen. In 1952 is een aantal wraktonnen gelegd, wel iswaar niet bij élk wrak, maar vol doende volgens deskundigen om -de wrakken te kunnen vrijvaren. De ..Br. 47" passeerde de wrakton Spleet, terwijl men aan boord wist, dat 1800 meter verder een wrak lag. waar men alleen bij hoogwater over heen kon varen. Het was echter laag water en niettemin voer de schipper er overheen met het vermelde ge volg. De Raad voor de Scheepvaart heeft als zijn oordeel uitgesriroken, dat de schiriper niet zorgvuldig heeft genavigeerd en strafte hem met een berisping. De Raad sorak voorts zijn lof uit voor het werk van de beide andere schepen, die er in slaagden de zinkende ..Br. 47" nog naar Bres kens te brengen. EXCURSIE MIJ. NIJVERHEID EN HANDEL Topproductie door mechanisatie Wanneer in enige jaren tyds een nieuwe fabriek verrijst, waar bijna duizend arbeiders en arbeidsters werk vinden en waarvan liet product zijn weg over de ganse wereld vindt, dan is dat groots. Woensdag hebben dc leden van het Departement Zeeland der Nederland se Maatschappij voor Nijverheid en Haiulel een excursie gemaakt naar dit bijzondere bedrijf- Het wa» de Philipsfahriek te Roosendaal, die als voor naamste product de T.L.-buls heeft. Er zijn thans in Nederland zo ongeveer 1.5 miliio^n T.L.-buizen per jaar nodig en in de Verenigde Staten z\jn fabrieken welke 100 millioen buizen per jaar produceren. Men knippert wel even met de ogen, wanneer men zulke cijfers hoort. Dc ontwikkeling van de T.L.-verlichting viel voor een belangrijk deel ln de oorlogsjaren en daardoor raakte Nederland achter Om- deze achter stand in te lopen en daarna die achterstand om te zetten in een voor sprong werd de fabriek PhiUps-R'oosondaal in bedrijf gebracht. Ze begon in 1948 met twee groe pen machines voor T.L.-buizen-pro ductie en thans zijn er zeven groe pen in bedrijf Het product gaat zo snel weg, dat er practisch geen voorraad in de fa briek aanwezig is Woensdag dan wandelden de Zeeuw se bezoekers door de hallen van dit bedrijf, nadat ze tevoren in de lunch- zaal waren verwelkomd door de di recteur de heer S. Apninga. Deze verzekerde, dat de mensen ln zijn be drijf aan de Zeeuwen een warm hart toedragen. Hij herinnerde er even aan hoe in de dagen na de waters nood direct in enkele zalen van het bedrijf een noodhospitaal met 60 bedden werd Ingericht, waar reeds op Zondag 1 Februari de eerste slachtoffers een onderkomen vonden. Daarna werd onder deskundige lei ding een rondgang gemaakt en kon men gadeslaan hoe via een sterk ge mechaniseerd productie-proces hon derd duizenden T.L.-buizen, millioe- nen autolampjes, fonoflitslampjes en Sloeidraad-buislamp'en beschikbaar omen. In de fabriekshallen werken vrij wel uitsluitend jongè mensen, die voor een belangrijk deel van het platteland afkomstig zijn en die na diverse keuringen waarbij onge veer 50 afvalt geschikt bevon den worden voor een taak aan een der machines. Voor veie bezoekers was deze rond gang door het hypermoderne bedrijf uitermate boeiend. Advertentie} DASSENKLEM (diverse modellen) 1.50 KAASSCHAAF (vlijmscherp) 2.50 KÏ7UKENKLOKJE ('n sieraad voor de keuken6.75 6 TAFELMESSEN (roestvrij) 7.50 DELFTS BLAUW WAND BORD (watersnood 1953) 15.75 PRACHT SCHILDERSTUK (olieverf op linnen) 22.50 KAPSTOK (Gothisch) 29.75 TINNEN THEESERVIES (4-delig stel) 45. Nadat de Zeeuwse gasten hadden geluncht volgde nog een bespreking, waarbij vragen beantwoord werden er. inlichtingen verstrekt. De departementsvoorzitter, de heer D. F P. Hoegen, richtte woor den van hartelijke dank tot de heer S. Anninga, die nog een slotwoord sprak," waarbij hij memoreerde ho.e deze -excursie tot stand was geko men door bemiddeling van ir. J, P. Berdenis van Berlekom te Middèl- burg. GECOMPLICEERD VERKEERSONGEVAL Evenals echtgenote slechts licht gewond Naar wij vernemen is de gezond heidstoestand van ir. c. a. l Horst man, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwscji-Vlaande ren, die Dinsdag gewond raakte bij 'n gecompliceerd verkeersongeval nabij Waddlnxveen, goed te noemen. De heer Horstman bekwam enkele ge- kneusde ribben en werd aan een knip gewond, terwijl zijn echtgenote, enkele beenwonden opliep. Beiden zijn inmid dels weer in Sas van Gent gearri veerd. De auto van ir. Horstman werd zwaar beschadigd. Bij de botsing op de rijksweg Den Haag-Utrecht onder de gemeente Waddinxveen. nabij de brug over de Gouwe, waren vijf auto's betrokken De heer A. uit Utrecht moest tenge volge van deze aanrijding met ernsti ge verwondingen naar een der Goudse ziekenhuizen worden overgebracht. De heer A. wilde met zijn auto een vóór hem rijdende veewagen passeren, juist op het ogenblik dat deze wagen een militaire colonne voorbij reed. De. auto van de heei A. kwam hierdoor op het linker weggedeelte terecht en üaai het enigszins mistig was, zag de be stuurder een tegenligger te laat. Een aanrijding met de tegenligger, be stuurd door ir. Horstman uit Sas var Gent was het gevolg. Door de gladheid van het wegdek ter plaatse draaide dc uit Utrecht komende auto een halve slag om en kwam daarbij in aanraking met de juist nassèrende auto vnn ir F Q. den Hollander, president-direc teur. der Nederlandse Spoorwegen. Diens auto werd hierdoor beschadigd Toen de auto van de heer A. tot stil stand was gekomen, botste ir. Horst man met zijn wagen tegen deze auto aan, waardoor eerstgenoemde auto zwaar werd beschadigd en de héér A zware verwondingen opliep. Een dame. komend» uit de richting Utrecht, reed vervolgens met haar auto op de reeds beschadigde auto r in, waarna ook nog een vijfde wagen tegen de opeengehoopte auto's botste' Dit laatste voertuig werd bestuurd door een Engels militair uit Purley die zijn auto door de gladheid van de weg niet tijdig tot. stilstand had kun nen brengen. Door de Rijkspolitie moest het verkeer op de weg in beide richtingen worden stilgelegd. Benoemingen bij hel onderwijs Aan de Kooiparkschool te Leiden is benoemd de heer J. J. Oranje uit Oapinge en aan de Chr. school te Anna Jacobapolder de heer W. Bronkhorst uit And'el (Noord-Bra bant). Duits schin aan de grond bij Zeebrugge Vermoedelijk op een wrak gevaren Ter hoogte van Zeebrugge is Woensdagmiddag het Duitse 4075 brt. ton metende s.s. „Bellatrix" van het Orion Sohiffahrts Ges. Roith und Co. K.G." uit Hamburg lek festoten. Mon acht het niet onwaarschijnlijk, dat de „Bellatrix". die naderhand op het strand aan de grond gezet is. op een wrak is gevaren. De uit 30 kop pen bestaande bemanning bleef aan boord. Na het lekstoten liepen een ruim en de bunkers vol water, zodat de kapitein besloot zijn schip op het strand aan de grond te zetten om yerder onheil te voorkomen. De sleepboten „Goeree" uit Vlis singen en „Richard" uit Zeebrugge voeren ter assistentie uit. Boekeninzameling voor Schouwen-Duiveland Amsterdam-Noord begint In het kader van de Amsterdamse hulpverlening aan Schouwen Duive- land heeft het gemeentebestuur aan de hoofden en directeuren (-trices) der openbare en bijzondere onderwijs inrichtingen in Amsterdam-Noord verzocht medewerking te wl!'»h ver lenen wn inzameling van boeken voor Schouwen-Duiveland. Wanneer iedere leerkracht en fe'ere leerling één of meer'boeken voor het geadopteerde eiland afstaat, zal in korte tijd een hoeveelheid lectuur bij een worden gebracht, die voldoende groot 's om in alle gemeenten op dit eiland goede algemene bibliotheken te vormen. Alle soorten boeken zijn wel kom. De actie wordt voorlopig beperkt tot Amsterdam-Noord, ten einde te voorkomen, dat meer boeken bijeen gebracht worden dan nodig zijn om in de behoefte te voorzien. Mocht blijken, dat het bijeenge brachte aantal niet voldoende is. dan zal ook een beroep worden gedaan op de scholen in andere stadswijken. Tram of bus op Schouwen Ged. Staten vóór de bus Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan ile Stichting Nieuw- Schouwen-Duiveland medegedeeld, dat z\j zich voorshands op hel stand punt stellen, dat de bus de meest aangewezen vervoersgi'legenhrid op het eiland Schouwen-Duiveland moet worden geacht. Deze mededeling werd gedaan tijdens een bespreking van God. Staten met een delegatie van Nieuw Schouwen-Duiveland, be staande uit (le heren P. Heering, A. M. Geluk en C. flock. God. Staten zullen deze aangele genheid op korte termijn met de be trokken autoriteiten en met de streek nader bespreken. Gemeenteraad gekozen te Dreischor Bij de Woensdag te Dreischor ge houden gemeenteraadsverkiezingen werden in totaal uitgebracht 620 geldige stemmen (in 1949 bedroeg dit aantal 629). als volgt over de drie lijsten verdeeld: (Tussen haak jes de cijfers in 1949). Partij ^an de Arbeid 281 (259); Vrijzinnige Kiesvereniging 160 (201) Christelijke Kiesvereniging 179 (169). De zetelverdeling is: P.v.d.A. 3 (3); Vrijz. Kiesver. 2 (2) en Chr. Kiesver 2 (2). Gekozen zijn de he ren J. van der Doe, A. Kommer en W. C. Vane, Pvd.A.L. M Moer- mond en C. van der Linde, Vrijz. Kiesver.; J. J. Klaasse en A. M. de Vlieger. Chr. Kiesver. D-- collecte ten bate van net oorlogsgra- vencomité te Aai denburg bracht f 22.50 op. Het Verbond van Algemene instellin gen collecteerde t 21 64. De najaarszen- dingscollecte bracht in de Ned. Herv. xerk te Sluis f 141.17 op. MIDDELBURG Vandaag Electro. ..Het dal der beslis sing". (14 j en 9.15 jur. Boekhan del Van Benlhem en hittingAntiek- lentoonstelling. 9—18 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: ..De Barbier van Sevilla", (14 Jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „The Drum" (14 ir.i .8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2