De verdwenen beeldjes Drie jaar SHAPE is drie jaar vooruitgang-in-veiligheid Nieuws uit Walcheren JIMMY BK( >WN en de Bloed boef-Beren MAATSCHAPPELIJKE ZORG TE MIDDELBÜRG IN 1952 DIE NARE PIJN Zwitsaletten 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 NOVEMBER 1953 VEERTIEN LANDEN WERKEN SAMEN (V en slot) Afhankelijkheid van West-Europa ilet 00it aodi|i kan worden opgeheven ROCQUENCOURT. Drie jaar geleden, toen de NATO nog maar pas in haar kinderschoenen stond, stelde een politicus deze vraag aan een militair deskundige: Wat hebben de Sovjets nodig om naar de At lantische kust te kunnen oprukken? Het antivoord luidde: Slechts schoe nen- Op 31 Augustus jl. beantwoordde generaal Alfred M. Gruenther in een toespraak tijdens de Tweede Internationale Studieconferentie voor een Atlantische Gemeenschap te Kopenhagen dezelfde vraag. Het ant woord luidde toen: Ik kan u de verzekering geven, dat op het ogenblik de NATO-strydkrachten van het geallieerde opperbevel in Europa zóveel kracht kunnen ontwikkelen, dat de Sovjets niet voldoendo strijdkrach ten in bezet Europa hebben om zeker te zjjn van een goede afloop in dien /.y zouden aanvallen. Met andere woorden: zy zouden versterking uit Rusland zelf moeten laten komen om een succesvolle aanval op het Westen te kunnen doen. Dit betekent een geweldige vooruitgang omdat het inhoudt dat ivy tjjd zouden hebben om onze reserve-krachten te mo biliseren. Deze uitlating., die indertijd nogal de aandacht heeft getrokken, was het uitgangspunt van net gesprek, dat wij met de kopstukken van de SHA PE hadden, die niet meer rondliepen met de bezorgde gezichten van 1949, toen de staatsgreep in Tsjechoslowa- kije, de oprichting van de Komin- form, de blokkade van Berlijn, de op bouw van de geweldige legers in de satellietlanden, de handhaving van reusachtige rode troepen-eenheden in de Oosteuropese staten en nog een aantal soortgelijke grimmige feiten de indruk wekten, dat de Sovjets wel eens voornemens zouden kunnen zijn hun nivloedssfeer af te ronden tot aan de kusten van de Noordzee, de Atlan_ tische Oceaan en de Middellandse Zee. Als de heren van het Kremlin in die dagen zulke plannen hadden gekoesterd was West- en Zuid-Euro pa machteloos geweest, want er was geen verdediging. Een Duits leger was er niet; het Franse en het Ne derlandse leger waren voor een groot deel in het Verre Oosten, de gealli eerde bezettingslegers in Duitsland waren op het afslaan van een aan val geenszins berekend, Noorwegen en Denemarken betekenden hoege naamd-niets, België had een behoor lijk leger, maar veel te klein van omvang om iets te kunnen uitrich ten, Italië was nog aan het reorga niseren; kortom, West-Europa was, militair gezien, een zieke man kort voor zijn dood. En-het zag er niet Verandering. Veiligheid is een moeilijk hanteerbaar begrip. Wanneer ls men veilig? Waardoor neemt veiligheid toe of af Er zyn ein deloos vele antwoorden op zul ke vragen te geven en die ant woorden zijn dan alle aan vechtbaar. wij onthouden ons van het zoeken naar de enig- juiste definitie van veiligheid en bepalen ons er toe vast te stellen, dat er sedert drie jaar (laat ons het zó maar zeggen) heel wat ten goede is veran derd. Voor een goed deel is dat te danken aan het werk van SHAPE, dat onverminderd voortgang heeft. Bijgaand arti. kei vertelt het een en ander over hetgeen er gebeurt te Ro- cquencourt en van daar Uit. Motorclub hield filmavond In de bovenzaal van de Schouw burg te Middelbürg werd voor de le den van de motorclubs „Scheldegou- wen" en „De Zeeuwen" een film avond gegeven. Het programma werd verzorgd door de filmdienst van de fa. Burlage en Co. te Den Haag. De door mej. Burlage opge nomen film van de motor-terrein wedstrijden te Norg, gaf een over zichtelijk beeld zowel van de wed strijden als van de prachtige omge ving van het Drentse plaatsje. Voorts werd een rolprent vertoond over autowedstryden in Amerika en enkele show- en tekenfilms. Niet op bietenwagens klimmen De Commissaris van politie te Middelburg verzoekt ons nogmaals de aandacht van de ouders te willen vestigen op het gevaar, dat hun kin deren lopen, wanneer zij op bieten wagens klimmen. Verschillende ke ren zijn hierbij reeds ongelukken ge beurd! naar uit, dat het spoedig anders zou worden. Juist echter al die dreigin gen tezamen leidden tot overleg; net overleg, dat zou voeren tot de op richting van de NATO. Vele leidende figuren te Rocquen- court, ook Gruenther, hebben het werk van het gemeenschappelijk hoofdkwartier van net begin aï mee gemaakt. Zij toonden zich tevreden over de snelle vorderingen Maar wij zijn er nog lang niet, voegden zy er steeds weer aan toe. Onze lucht strijdkrachten schieten nog tekort, was het eenstemmige oordeel. En de zomermanoeuvres van de Europese legers in Duitsland van de mobilisa bele eenheden zfön eigenlijk onvol doende. Het kan moeilijk anders, maar dat blijft een lastig punt. Ove rigens hebben wij de drie moeilijkste jaren achter de rug. De vrees, waar uit de NATO is geboren, is verdwe nen; onze doeleinden veranderen langzamerhand. En van grote waar de is, dat elke gewapende man van de Noordkaap tot de Kaukasus weet wat hem te doen staat, „als de bal lon omhoog gaat." Vragen. Wij stelden vragen. Is het juist, dat de NATO ho gere bedragen zal gaan eisen van de nationale regeringen Waarschijnlijk nietzeide men voorzichtig. Kan Rusland wel rekenen op de legers der satellietlanden als her er op aankomt? De satellietlegers bezorgen de heren in het Kremlin menigmaal zware hoofdpijn, meende men; denk aan de 17e Juni te Berlijn! Hoe komt het, dat de NATO- luchtstrydkrachten tekort schieten? Er is een groot gebrek aan all- weather-fighters, verklaarde men ons; op dat punt ls op het ogenblik alle aandacht gevestigd. Engeland zal vermoedelijk de productie uit breiden. Is SHAPE thans in staat het gehele NATO-gebied te verdedigen? Als het ooit nodig zou zijn, zijn wij stellig voornemens het gehele ge bied te verdedigen, luidde de cate gorische verklaring. Blijft twee jaar dienstplicht de minimale eis, dié NATO aan de le- geropleiding stelt? Van die gedragslijn kan nog niet worden afgeweken. Heeft, in welke zin dan ook, de gedragslyn van de SHAPE een ver andering ondergaan, sedert het be kend is dat de Russen atoombom men maken? Ja, zeide men ons, sedertdien wordt er gestreefd naar een snellere aflevering van wapentuig. Begrip. In snel tempo flitsten vragen en antwoorden heen en weer. Er was geen zweem van terughoudendheid, er was geen verdoezeling van feiten. Er was wèl een groot begrip voor Europa, ook by de Amerikanen. Deze landen hier, zeiden zy, zyn zowel in 1914 als in 1940 onder de voet gelo pen. Hun technische ontwikkeling is daardoor tot tweemaal toe stil blijven staan, terwijl er in de vrije landen een snelle ontwikkeling der techniek viel waar te nemen in dezelfde jaren. Vandaar de thans zo duidelijk aan het licht tredende afhankelijkheid van West-Europa, die wel degelijk opge heven kan worden. Alleen: dat kost tijd en geld. En er is begrip voor no dig. Het gaat echter thans de kant uit van Westeuropese zelfvoorziening. De zelfstandigheid neemt toe. Komt u over drie jaar nog eens praten, zeide men ons 25. De gehele volgende dag zat professor Propjos in diep gepeins verzonken. Er was niets met hem te be ginnen. Volgens zijn zeggen had hij die nacht geen oog dicht gedaan doordat hij het boek, dat Jimmy in dat steegje had opgediept, in één adem had uitgelezen en toen hij daarmee klaar was, had hij nauwelijks meer een woord gesproken. Zelfs op doodgewone vragen als: oom Pepie wil je nog een kopje koffie? gaf hij niet eens antwoord. Hij knikte maar een beetje afwezig en dan moesSen Jimmy en Jackie maar begrijpen wat hij bedoelde. Jimmy had Jackie meegenomen om nog een laatste tocht door de straten van Calcutta te maken voor het doen van nog een paar noodzakelijke inkopen. Zo kochten zij in een bazar een paar geweldige blikken om zoveel mogelijk reserve benzine te kunnen mee nemen. „We behoeven er niet op te rekenen dat wij in het hooggebergte om de vijf kilometer een benzine pomp zullen aantreffen", zei hij tegen Jackie. Beladen onder een nieuwe vracht boodschappen keerden zij laat in de middag in het hotel terug, waar zij de professor nog steeds met een diepe denkrimpel in zijn voorhoofd aantroffen .Hij merkte amper dat zijn twee reisgezellen waren terug gekeerd. Maar toen had Jimmy er méér dan genoeg van. Hij pakte de professor bij zijn schou der. schudde hem eens flink heen en weer en riep: „Hoor eens oom Pepie. Je zit hier niet in je studeerkamer thuis, maar je bent op weg naar het Himalaja-gebergte en door maar een beetje voor je uit te zitten suffen schiet je geen meter op. Vooruit wordt eens wakkerl f Advertentie! Middelburg Verlenging aanstelling leerkracht. De gemeenteraad van Middelburg besloot op 1 September jJ. de heer I. J. de Bert te benoemen tot tijde lijk onderwijzer aan de Ulo-school op de Dwarskaal voor het tijdvak van 1 September tot uiterlijk 31 De cember 1953. B. en W. stellen de raad thans voor de tijdelijke aan stelling met een jaar te verlengen. Deze verlenging is mogelijk door de stijging van hel aantal leerlingen aan die school. De minister heeft medegedeeld, dat voor 1954 Rijks vergoeding voor een zesde onderwij zer zal worden verleend, mits het leerlingental tenminste 151 bedraagt. Ouderavond School J Tijdens de ouderavond van school J. te Middelburg die onder leiding stond van het hoofd der school de heer A. Goedhals, werden als leden van de oudercommissie herkozen me vrouw J. H. Fortgens-Bakker en de heer P. H. Geers en traden als nieu we leden toe mevrouw B. Ringeling- van Eijk en de heren A. Maas en J. Boon. Na het huishoudelijk gedeelte hield mr. P. van der Woude, secreta ris van de Voogdijraad te Middelburg een causerie over „Kinderbescher ming en Kinderrecht". De naar aan leiding hiervan gestelde vragen be antwoordde hij op uitstekende wijze en gaven hem gelegenheid dieper op een en ander in te gaan. Namens allen dankte de voorzitter de heer van der Woude voor deze Herziening Wederopbouwplan. Bij de vaststelling van het thans van kracht zijnde Wederopbouwplan van Middelburg, is practisch de ge hele speelplaats van de Rijksleer- sehool ten offer gevallen van de zg. uitvalsweg naar Domburg. Hierdoor is voor deze school een onhoudbare toestand ontstaan. De kinderen zyn nu gedwongen op de openbare straat te spelen, hetgeen gevaarlijk is voor de kinderen zelf en hetgeen een be lemmering voor het verkeer vormt. Deze gevaarlijke situatie zal nog worden verscherpt, als de brug over de Herengracht gereed zal zijn, waardoor de uitvalsweg als ver keersader van en naar de stad dienst zal gaan doen, aldus B. en W. van Middelburg in een schrijven aan de gemeenteraad. Het college acht het van het groot ste belang, dat de Rijksleerschool zo spoedig mogelijk weer de beschik king krijgt over een speelplaats, zo- FEUHIET0N DOOR PATRICIA WENTWORTH si Juffrouw Silver vernam op ernsti ge toon: „Ik moet u verzoeken, hier goed bij na te denken. Als ik me met een zaak belast, kan dat alleen zijn om de waarheid te ontdekken, niet om een bepaalde persoon van schuld vry te pleiten of een ander schuldig te verklaren. Ik acht het een plicht, dit ieder die mijn hulp inroept onom wonden mee te delen. Misschien wilt u de zaak nog eens overwegen." Rietta had haar schrik en weifeling overwonnen. De duik in 't koude wa ter was volbracht. Ze keek juffrouw Silver vastberaden aan en zei moe dig: „Neen, dat is niet nodig, want ook ik wil slechts de waarheid." De naalden kletterden voort, de licht-blauwe strook kronkelde om laag „Dan zult u me misschien wel precies vertellen, wat gisteravond ge beurd is, juffrouw Cray." Rietta streek met de hand wat haar van het voorhoofd. ..Ik weet eigéhlijk niet goed, waar te'beginnen...... James Lessiter was een oude vriend van mewe zijn zelfs met elkaar verloofd geweest. Ik heb die verloving verbroken en tot eergisteren had ik hem in drie en twintig jaar niet gezien. Die dag ont moette ik hem 's avonds by Catheri ne Welby, die in het Poortgebouw by het begin van de oprijlaan naar Melling House woont én hij scheen volkomen op zijn gemak. Hij liep met mij naar huis en sprak over een paar dingen, in de hoop, dat ik de bedoe lingen, die zyn moeder daaromtrent had, zou weten. Ik kon hem niet in lichten, maar ons gesprek was heel gewoon en vriendelijk. Gister avond Ze aarzelde, want nu moest ze niet over zichzelf, maar over Carr spre ken. Als ze hem er buiten liet, kon ze even goed zwijgen. Anderzijds, als hij er bij moest worden gehaald, hoe zou ze dan weten, of ze hem soms in ge vaar bracht? Op deze vraag was er slechts één antwoord: Ze kon hem niet buiten spel laten. „Gaat u voort, juffrouw Cray", zei haar bezoekster, met een geruststel lende blik. En Rietta ging voort, met korte dorre zinnetjes, zoals: „Dominee Ain- ger kwam binnen en liet wat tijd schriften achterNa zyn vertrek liep ik naar de telefoon. Toen ik terug kwam, ging Carr uit Neen, dat diende nergens toeen ze besefte het. Juffrouw Silver hielp haar vriende lijk op weg. „U moet me, geloof ik, vertellen, waaróm hij uitging, maar eerst bij u zelf uitmaken, of u van plan is me te vertrouwen. Halve maatregelen zijn van nul en generlei waarde. Lord Ten nyson zegt net zo mooi: „Vertrouw me in niets of wel in 't algeheel". „Het gaat nietniet om mijzelf". Juffrouw Silver kuchte. „Denkt u eens even na over de indruk, die u maakt. U wilt uw eigen gedachten en motieven wel vertellen, omdat u weet, dat u onschuldig is. Is u daar minder zeker van ten aanzien van meneer Carr?" Rietta slaakte een kreet, een woord loos scherp protest, maar juffrouw Silver zei kalm en beslist: „U moet uw houding bepalen". Er volgde een ogenblik stilte, ter wijl Rietta naar het venster liep. Daar bleef ze met de rug naar de kamer gekeerd staan en toen eindelyk: „Als men eenmaal iets verteld heeft kan men het niet terugnemen. Carr heeft het niet gedaan, daar ben ik zeker van, maar het kan de schijn hebben, alsofnu ja, alsof hij er reden toe had, om het wèl te doen". (Wordt vervolgd). dat aan deze toestand een eind kan worden gemaakt. Een oplossing hier voor kan worden gevonden door een deel van het perceel kadastraal bekend in Sectie D no. 2144, thans in gebruik als tuin, aan het terrein van de school toe te voegen. B. en W. stellen de raad voor het weder opbouwplan in dier voege te herzien, dat dit perceel grond daarin wordt opgenomen. Daarna kan zo nodig tot onteigening worden overgegaan. Onderhandse geldlening van de gemeente. In verband met het voorstel tot verstrekken van een hypotheek van 200.000, op het complex woon- en winkelhuizen, dat op het terrein aan de hoek Segeerstraat-Lange Delft te Middelburg is gelegen, stellen B. en W. van Middelburg de gemeenteraad voor een onderhandse geldlening te sluiten. Deze lening omvat een be drag van 200.000, zal een looptijd van 40 jaar hebben en een rente van 3% per jaar. Aankoop grond Koninginnelaan. In het uitbreidingsplan van Mid delburg zijn door twee bouwpercelen aan de Koninginnelaan straten ge- toegebracht. eigenaar De bezitter van de grond, de heer H. van Kampen heeft het gemeente bestuur verzocht de schade te willen regelen in die zin, dat de gemeente de bouwgrond tegen redelijke prijs overneemt. Hij biedt die percelen aan voor een bedrag van 6000. B. en W. van Middelburg stellen de ge meenteraad thans voor de grond aan te kopen. Vlissingen HUIS-AAN-HUIS COLLECTE. Deze week wordt te Vlissingen een huis-aan-huïs collecte gehouden ten bate van de vereniging „Het Hooge- land". Deze verenigingjieeft ten doel ontslagen gevangenen, voorwaardelijk veroordeelden en in vrijheid gestelden, psychopathen en kiriderrecnterpupil- len te verzorgen in een viertal kolo- V.N.F.-tenïoonstelling Tot en met Zaterdag aanstaande wordt in twee bovenlokalen van de Oude Zeevaartschool te Vlissingen de tentoonstelling van de Vereniging van Nederlands Fabrikaat gehouden. De tentoonstelling is geopend van 9 toi 12 uur, van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10 uur, alleen voor volwassenen. Er zyn allerlei stands te bewonderen van diverse industrieën. Vooral van de scholen bestaat veel belangstelling voor de tentoonstelling. Nadelig slot Burgerlijke Instelling 318.300 en van de Gemeentelijke Dienst 56.700 Verschenen is het jaarverslag van de Burgerlijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg in Middelburg over 1952 en het verslag van de Ge meentelijke dienst voor de Maatschappelijke Zorg. In het verslag van de gemeentelijke dienst wordt herinnerd aan de vele verhuizingen, die sinds het bombardement van 17 Mei 1940 nodig waren. In November 1952 kreeg men een definitieve behuizing in de nieu we vleugel van het Stadhuis. In de loop van 1952 werden voor bereidingen getroffen tot het instel len van een gemeentelijke volkscre- dietbank. Aan het eind van het jaar was de goedkeuring op de plannen nog niet verkregen. Op 31 December 1952 telde de dienst 14 personeels leden. Het verslag maakt melding van een veelomvattend contact met de verschillende ambtelijke diensten en instellingen. Naast deze samen werking was er een vruchtdragend overleg met kerkelijke en particulie re instellingen. Het verslag maakt voorts gewag van de pogingen, die aangewend wer den om te komen tot het instellen van een „Commissie voor Sociale Kunstopdrachten". Deze commissie hoeve van de regeling voor Sociale Bijstand aan beeldende kunstenaars. Men is er tot op heden nog niet in geslaagd een deskundige voor deze commissie te vinden. In het kader van de Sociale Voor zieningsregeling A, die op 1 Juli 1952 in de plaats trad van de Overbrug gingsregeling, werd in 1952 uitge keerd aan 10.583 personen een totaal bedrag van f 55.611. In 1951 luidden deze cijfers achtereenvolgens 8242 en f 46.066. Voor de Sociale Voorzie ningsregeling B, die in de plaats kwam van de z.g. Sociale Bijstands- regeling, werden aan 1854 personen uitkeringen verleend tot een totaal bedrag van f 49.932 (in 1951: 635 en f 26.013). Volgens de regeling voor kleine zelfstandigen werd uitge keerd f 3451 aan 8 personen fin 1951 f 190 aan 1 persoon). De in 1951 begonnen werkzaam heden in gevolge de sociale werk voorzieningsregeling voor handarbei ders werden voorgezet. Door uitbrei ding van het aantal objecten, kon een groter aantal werklozen worden te werk gesteld. Begin 1952 waren 22 en aan het eind van het jaar 47 per sonen onder de regeling werkzaam. Aan loon werd over 't gehele jaar uit betaald 48.719,75 ('51: 10.217,06). Voorts bevat het verslag o.a. gege vens over de sociale werkvoorzie ningsregeling voor hoofdarbeiders, uitkeringen aan gedemobiliseerden, de regeling hulpverlening gerepatri- eerden en de overige Rijksregelingen. Tenslotte blykt uit het verslag, dat de jaarrekening van de gemeentelijke dienst over 1952 een nadelig saldo van f 56.700 vertoont, tegen in 1951 f 57.200. AANLOOPKOSTEN. In het verslag van de Burgerlijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg worden enkele bestuursbeslui ten gereleveerd. Inzake de z.g. „aan loopkosten", de door emigranten te maken kosten ter voorbereiding van hun vertrek zal een tegemoetkomen de houding worden aangenomen. Na ontvangen machtiging van Gedepu teerde Staten werd tot verkoop van het in gezamenlijk eigendom :net het bestuur der Godshuizen zynde pand, Korte Noordstraat 32, besloten. De plannen tot verbouwing van het Mo lenberghofje namen vastere vorm aan, doordat een tekening van de nieuwe toestand werd gemaakt. Aan het eind .ran het jaar was hierop echter nog geen goedkeuring ontvan gen. Aan brandstoffenbijslag werd uit gegeven f 10.182,50 (1951: f5.919,60). In 1952 werden 173 voorschotten ver leend (1951: 79). Aan byzondere ver strekkingen voor kleding, dekking en schoeisel werd uitbetaald f 1534 (1951: f 2985,51). In het kader van de werkverschaf fing aan personen, die om bepaald© redenen niet aan het arbeidsproces kunnen deelnemen, werd de tydens de oorlog stopgezette papierafhaal- dienst weer ingesteld. De opbrengst hiervan bedroeg f 1077,39 (1951: f 1146,18). Uit het financieel over zicht blykt, dat de burgerlijke instel ling over 1952 een nadelig slot heeft van f 318.300, tegen f 293.800 in 1951. De kosten voor de gemeente we gens hulp krachtens de bepalingen van de Armenwet 1912 bij 21.817 in woners waren op 31 Dècember 1952 f 14,60 (1951: f 13.06) per inwoner per jaar. Voorts vindt men in het verslag gegevens over de uitgaven, die werden gedaan inzake Kerstga ven, begrafeniskosten onvermogen- den, versterkende middelen, medische hulp, genees- en verbandmiddelen en de opname in gestichten. Advertentie flauwe koest' Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende Serooskerke (W.) „Een schip vaart uit". Zaterdagavond gaf het „Reciteer- gezelschap Serooskerke" een opvoe ring van het toneelstuk „Een schip vaart uit". Dit stuk werd door de spelers goed ten tonele gebracht. Zaterdag a.s. zal het reciteergezel- schap hetzelfde stuk nog eens op voeren. De regie had de heer J. de Keijzer. Ouderlingen benoemd. In de te Serooskerke gehouden ge meente vergadering van de Geref. Kerk zyn gekozen tot ouderlingen, de heren W. v. d. Broeke en P. G Jobse en tot diakenen de heren J. Gi- deonse en J. den Herder. die iedere vrouw kentLaat (U er tocb niet langer door kwellenVoor de mo derne vrouw zijn die periodieke pijnen snel en zeker te bestrijden met VOETBAL R.C.S. deelde winst met Meto 11 RCS, vorig jaar de grootste concur rent van Vlissingen, doet het tot nu toe niet al te best in de derde klasse D. Grote overwinningen worden afge wisseld met nederlagen, terwyl de ploeg soms bij zwakke broeders een steek laat vallen. Dit was ook nu weer het geval in de wedstryd tegen Meto. Volgens de rangschikking zouden de RCS-ers gemakkelijk kunnen winnen. Het werd echter een 11 gelyk spel. Het was Meto, dat na 15 minuten door Verhezen de leiding nam (10). RCS trachtte nog voor de rust de bakens te verzetten, maar doelpunten werden niet gescoord. Na de hervatting hadden de Sou burgers het beste van het spel. De ge lijkmaker hing in de lucht en na 10 mi- ten hadden ze dan ook succes. Met een goed schot bracht de rechtsbinnen de partijen op gelijke voet. RCS bleef aanvallen, maar de Meto-verdediging gaf geen krimp. De schaarse aanval len van de Brabanders leverde al even min succes op, zodat in de stand geen wijziging meer kwam. E.M.M. kon het tegen Steen niet bolwerken (52). Het Vlissingse E.M.M. heeft de uit wedstrijd tegen Steen niet in winst kunnen omzetten. De thuisclub was gedurende de gehele wedstryd enigs zins in de meerderheid en dë 52 overwinning was dan ook volkomen verdiend. Steen had reeds spoedig succes, toen de jeugdige midvoor scoorde (10). Vervolgens was het rechts buiten Picavet, die tweemaal het E.M.M.-net deed trillen. E.M.M. wist hier weinig tegenover te stellen. Voor rust slaagden beide ploegen er nog eenmaal in te scoren. Kort na de hervatting bracht de Steen-midvoor de stand op 51, toen de E.M.M.- doelverdediger een blunder maakte. De bezoekers bleven moedig doorspe len en slaagden er in een minuut of 10 voor tijd het tweede doelpunt aan te tekenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 12