LCREEM Een helicoptère-dienst van Rotterdam op Zeeland rendabel? uitvin Zeeuwse Almanak RESTAURATIE VAN KERKEN TE MIDDELBURG EEN HARTEWENS IN SLUIS VERBETERING VAN WEGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 NOVEMBER 1953 VERKEERSPOTENTI EEL GROOT GENOEG Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot in helicoptère-studiecommissie De heer M. C. Beheers, verbonden aan de afdeling handel en verkeer van het havenbedrijf te Botterdam heeft een uitvoerig rapport opgesteld over helicoptèrediensten In Nederland. De bedoeling van dit rapport Is de gemeentebesturen op de hoogte te stellen van de Inzichten, welke thans over de hellcoptère bestaan en van de ervaringen opgedaan bij de voorbereiding helicoptèredlenst Rotterdam- Antwerpen-Brusscl. Dit rapport Is thans gepubliceerd. Uiteraard bespreekt het in hoofd zaak algemene ervaringen met het hefschroefvliegtuig en de vraag, wel ke eisen men moet stellen aan lijn diensten. Er komen echter enkele opmerkin gen in voor, die van bijzondere bete kenis zijn voor Zeeland. De rapporteur zegt namelijk in zijn rapport: „Het verkeerspotenti- eèl van een lijn RotterdamZeeland moot groot genoeg worden geacht om zelfs een nationale helicoptère dlenst te kunnen rechtvaardigen? Hij schrijft dit na tevoren er op gewezen te hebben, dat de eindpun ten van Nederlandse 'nelicoptèredien- sten niet noodzakelijk in Nederland behoeven te liggen en na gepleit te hebben voor nationale hehcoptère- verbindingen, die aansluiten op in ternationale netten. Deze inzichten van de schrijver z\jn duidelijk In te- fenstelling met de opvattingen, wel- e thans bij de K.L.M. en bij het P. T.T.-bedrrjf in Nederland heersen. Deze beide lichamen staan pessimis tisch tegenover nationaal helicopté- reverkeer. Gewezen wordt op de pioniersfunc tie, welke de Sabena thans inneemt bij de ontwikkeling van het helicop- tèrebedrijf. Vroeger had de K.L.M. op luchtvaartgebied deze pioniers functie. Het feit, dat kleine plaatsen, die niet als eindpunt voor een helicoptèredlenst kunnen dienen in doorvlucht aangedaan kunnen wor den, opent perspectieven voor deze kleinere plaatsen, hetgeen de Sabena reeds heeft ingezien. De schrijver Zwembad Middelburg aanbesteed Het ziet er thans naar uit, dat de voorbereidingen tot de bouw van een zwembad te Middelburg in de eind- phase zijn gekomen. Maandag werd de aanbesteding van het werk, na eerst nog enkele dagen uitgesteld te zijn gehouden en het wachten is nu op de gunning. De aanbesteding had het volgende verloop: 1. Aanne mersbedrijf J. A. Leijs, Kapelle, a. f 388.000>~; 2. fa. H. E. Diest, Gou da, a. f 319.800.— b. f 309.800.—; 3. fa. E. G. Lindenbergh, Vlissingen, a. f 307.500.—, b. f 302.500.— 4. fa. B. Stegink, Vlissingen, a. f 303.460, b. f 296.800.5. fa J. Geschiere, Middelburg, a. f 299.580.b. r 297.690.6. fa. Heijkamp, Vlissin gen, a. f 296.000.—, b. f 293.500.—; 7. N.V. Aannemersbedrijf v.h. R. J. Jansen en Broek, Groningen, a. f 284.200.—, b. f 270.000.—; 8. Aan nemersbedrijf van Loon, Vlissingen, a. f 273.400.—, b. f 270.000.—, c. f 260.000.a. met stoomblok; b. met Hollandse heistelling; c: met fa- briekspalen. Zoals bekend komt de zweminrichting te liggen aan de bocht van het Kanaal door Walche ren bij de Blauwedijk. noemt als zulke plaatsen: Utrecht Vlissingen en een enkele plaats in Twente. COMMISSIE INGESTELD. Uit Den Haag wordt intussen ge meld, dat de minister van verkeer en waterstaat heeft besloten een com missie in te stellen die zal onderzoe ken welke plaats in het verkeer in en om Nederland thans en in de naaste toekomst kan worden ingenomen door het hefschroefvliegtuig. Als lid van deze commissie Is onder meer aangewezen, jhr. mr. A. F. C. d_ Casembroot, Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland. Nieuwe administrateur van da P.Z.EJ. benoemd Met Ingang van 1 Januari 1954 werd benoemd tot administrateur bij de N.V. Provinciale Zeeuvvsche Elec- triciteits-Maatschappij, de heer M. de Bruijne te Ryswijk, thans chef van de afdeling comptabiliteit by het Ministerie van Financiën. V ertegenwoordi ger pleegde verduistering De Officier van Justitie by de Ar rondissement Rechtbank te Middel burg eiste tegen P. C. C. van L., ver tegenwoordiger te Heinkenszand. 9 maanden gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar, Van L. was ver tegenwoordiger van de C V. Noord- Hollandse Machinehandei te Wormer- veer- In deze functie had hij van zijn firma f 4800 verduisterd, door geld, dat hij. voor de levering van machines ontving niet aan zijn opdrachtgevers over te maken. Met dit geld betaalde hij de taxi's waarmee hij zijn klanten bezocht Hij had een motor, die niet naar zijn zin was en die hij liever door een auto vervangen wilde. Die taxi's kostten hem ongeveer f 100 per dag, terwijl zijn onkostenvergoeding slechts f 50 per week was. Hij trachtte het ene gat met het andere te stoppen, maar tenslotte begon zijn directeur het te merken. Deze gaf L. nog een kans, maar deze kon het ontbrekende geld niet opbrengen. Propaangasverwarming in R.K. kerk Schoondijke De in het voorjaar gerestaureerde Nederlands Hervormde Kerk te de Cocksdorp op Texel is voorzien van een propaangasvei warming, voor zo ver bekend de eerste, die in ons land in een kerkgebouw wordt aange bracht, Volgende week wordt in de R.K. kerk te Schoondijke een tweede soortgelijke installatie in gebruik ge nomen. Het geschenk waar de Sint zijn mijter voor afneemt 's Werelds meest verkochte hairdressing County Perfumery Co. Ltd. St.omore, Englind. Imp jicq. Mot jr. Amsterdam VAN TOT Langs de weg van Retranchement naar Knokke had men vóór de oorlog een muur. Een muur, waarvan het nut was, dat in geval van dijkbreuk het van Nederland uit komende wa ter niet kon binnendringen in de lage Hazegraspolder in België. De be zetting had tot gevolg, dat de muur verdween maar door de stormramp in Februari kwam opnieuw vast te staan, dat deze muur wel degelijk nodig is. Daarom gaf de raad van Knokke opdracht aan de stadsinge nieur om een plan te maken voor het herstel van deze muur. In de jongste raadszitting heeft men dit plan ge accepteerd. In België gaat het an ders dan hier en de gemeente Knok ke moet zelf de nodige gelden lenen, NU NIET Men heeft het u en om gisteren bij herhaling verzekerd. Dat het koud icas. Ge wist dat natuurlijk ook reeds lang, maar niettemin deed het ook u goed het op deze eerste, werkelijk koude dag van het jaar nog eens te horen. Te horen, dat ook een ander het koud had. Daar verwarmt ge u aan... Het was dus koud en temeer ging ons mededogen uit naar de bejaarde dame, die aan de aanlegsteiger van de provinciale boot te Vlissingen on aangenaam verrast werd door een gril van het altijd onbetrouwbare wa ter. Juist toen zij de loopbrug wilde betreden, golfde het water onder de brug, opgestuwd door de binnengelo pen boot, hoog op en spoelde over de keurig geschoeide voeten van de da- m%c nmislukt grapje van het koude ■water. Mislukt, omdat het een bejaarde dame, en omdat het winter was. In de zomer zou het, met een jonge dame als slachtoffer, immers grap pig zijn geweest. Nu niet. Nu was het koud en naar voor die oude dame. Enfin, komende zomer beter! omdat van de regering geen bijdrage is te vernachten. Daarna kan men tot uitvoering van het plan overgaan. IN KLEURENFOTO'S. Men kan midden in het rampge bied wonen maar toch zijn belang stelling blijven tonen voor de wijze, waarop de gevolgen van deze cata strophe in beeld worden gebracht. Dat was in Brouwershaven het ge val. waar een talrijk publiek zich vol lof uit liet over de kleurenfoto's, die de hoer J. v. d. Berge uit Haamstede heeft gemaakt en die op een bijeen komst in hotel „Jacob Cats" via een projectie-apparaat werden vertoond. Natuurlijk ging de belangstelling in het bijzonder uit r.aar de dichtingen van de Schelphoek en bij Ouwerkerk. Brouwershaven heeft aan deze pri meur alle eer bewezen. De beelden getuigden van vakmanschap, hetgeen vooral bleek uit de opnamen tydens zonsondergang. Na de pauze volg den foto's van een vacan tie-trip in Zwitserland. De avond werd besloten met een gezellig bal. De dansmuziek werd verzorgd doof „De Amateurs", in Brouwershaven geen onbekenden. VERKENNERS BIJEEN. Hoogtepunten ln het leven van 'n foede padvinder vormen zeker ook e districtsontmoetingen, waar men de verkenners uit andere plaatsen ontmoet in een sportieve sfeer en ka meraadschap. Zondag hadden de r.k. padvinders in Sluis zo'n districtsdag, waaraan werd deelgenomen door groepen verkenners uit verschillende gemeenten in West Zeeuwsch Vlaan deren. Natuurlijk was er des mor gens het traditionele begin met een vlaggenparade. Burgemeester P. F. van Hootegem sprak een hartelijk welkomstwoord en ook pastoor G. Rombouts richtte zich in een toe spraak tot de padvinders. DRUKTE IN SLUIS. Een goed naseizoen of een drukke voorjaarstijd zyn voor het totale beeld van een jaar minstens even be langrijk als het hoogseizoen zelf. In Sluis denkt men nog niet aan ophou den, getuige de gezellige drukte Zon dagmiddag op de markt en de kade, In de gehele gemeente stonden de auto's geparkeerd. Borgstellingfondsen voor de middenstand In 1938 stelden de Provinciale Staten een regeling vast ter subsidi ering van de borgsteliingsfondsen voor de middenstand. Hierbij werd aan elk van de besturen der borgstel lingsfondsen te Middelburg en Ter- neuzen een bijdrage van f 1000 ver leend. De gemeenten, die tot een der gelijk fonds toetraden betaalden dan voor éénmaal 0,10 per inwoner, uit welke bedragen het werkkapitaal werd verkregen Tevens betaalden zij 0,02 oer inwoner per jaar als bij drage ih de exploitatiekosten. Deze regeling bevredigde de minis ters van Bïnennlandse en van Eco nomische Zaken echter niet meer. In 1947 stelde eerstgenoemde minis ter in een schrijven aan de colleges van Gedeputeerde Staten een wijzi ging voor. Volgens dit voorstel zou de "éénmalige kapitaalsstorting van 0.10 per inwoner worden benouden, doch de minister wilde de jaarlijkse bijdrage van 0,02 vervangen door een garantie tot dekking van het nadelig saldo der exploitatiereke ning. Het Rijk draagt voor 50% de verliezen op de eigen credietgeving der fondsen. Da minister stelde te vens voor, dat prov'ncie, Kamer van Koophandel en de gemeenten zich voor de overige 50% garant stelden en wel in de verhouding 3:1:6. De maximum-bijdrage van deze drie lichamen gezamenlijk zal niet hoger zijn dan 3\i cent per inwoner van de aanges'oten gemeenten. De pro vincie hoeft derhalve niet meer dan 0.975, de gemeenten 1.95 en de Ka mers van Koophandel 0.325 bij te dragen. De nieuwe regeling is voor de ge meenten niet duurde- dan voorheen, terwijl door de deelnemende instan ties niet meer wordt bijgedragen dan nod:g is om het fonds te doen func. tionneren. Gedeputeerde Staten heb ben deze voorstellen destijds reeds aanvaard en vanaf 1 Januari 1947 gevolgd. Zij stellen thans de Provin ciale Staten voor de regeling aldus va3t te stellen. Benoemingen. Aan de Hervormde school te Jaarsveld werd benoemd H. Kroon te Kruiningen en te Terneuzen (hoofd H. C Muinen), T. Zijlstra te Amstelveen. Van Waterlandkerkje begint de victorie Waterlandkerkje is de eerste ge meente in Zeeland, waar het gehele personeel van de Bescherming Be volking voltallig is. Het vrijwil lige brandweercorps en de biokploeg tekenen de vrijwillige verbintenis om. als het ooit zou nod'g zijn, te helpen. Alle hulde aan de plaatselij ke autoriteiten, die zich er voor heb ben ingespannen. Laat het een aan sporing zijn voor de andere gemeen ten, waarvan er trouwens ook al een groot deel „op weg" is, maar waar van er ook zyn, die ver achteraan komen. Lichten havenrlijk Bergen op Zoom. Op het Westeinde van de haven- dyk te Bergen op Zoom 2ijn de beide witte vaste geleidelichten vervangen door witte onderbroken lichten.. Advert entte H MIDDELBURG ■■■■5 is van de wonden, die de oorlog het toebracht, hersteld. De oude HOOFDSTAD VAN ZEELAND g SS is nu ook weer KOOPSTAD VAN ZEELAND Fraaie winkels, waaronder tal van spe- «S; ciaal-zaken, vergemakkelijken door hun ZSjj ruime sortering uw keuze. Daarom WIE WINKELT, WINKELT WEER TE MIDDELBURG VERENIGING „HANDELSBELANG". Voorstellen om bij te dragen in de kosten De Oóstkerk te Middelburg zal worden gerestaureerd. De kerk die in de jaren 1647—1667 is gebouwd, vertoont verschillende gebreken, waardoor herstel zeer gewenst is. Dit betreft voornamelijk de restau ratie van het dak. de goten, het met selwerk en het herstel van het na tuursteen- en beeldhouwwerk. In wendig blyft de bestaande toestand gehandhaafd, uitgezonderd het leg- raam, dat zal worden verwyderd, Jaarverslag Provinciale Gezondheidsdienst Dieren Getuigt van activiteit Het jaarverslag van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren over het boekjaar 1952/'53 ?etulgt van 'n grote activiteit. Het laboratorium werk onderging weer uitbreiding. Al leen op het gebied van de tbc-bestrij- dintr werd een verblijdende teruggang geconstateerd. Na jaren van activiteit op dit gebied was deze in het afgelo pen jaar practisch tot nul geredu ceerd. In het verslag wordt o.m. een over zicht gegeven van de werkzaamhe den van de dienst bij de evacuatie van vee uit de rampgebieden. In Zeeland zijn ongeveer 7480 stuks rundvee verdronken, waarvan s Heen 4500 op Schouwen-Duiveland. Via het evacuatiecentrum Goes werden plm. 2600 dieren geëvacueerd. Hiervan werden er direct 24 als reageerders uitgehaald, terwijl bij tuberculinatie later nog 75 reageerders werden ge bonden. In 1952/1953 werden bij 6052 vee houders 78.141 runderen onderzocht. Hiervan waren er 909 reageerders. zodat het reactiepercentage 1,2 was. Er werden 5 open lijders ge vonden. Op 418 vrije bedreven wer den totaal 550 reageerders gevonden. By een gemiddelde van 13 dieren per bedrijf bedroeg het percentage rea geerders op de vrije bedrijven 1.01% op 7.6 van de vrije bedrijven. Ver geleken bij het vorige jaar is dit een flinke daling. De cijfers waren toen resp 2,1 en 12 Bij het Nat. fonds run.der t.b.c.-be- stryding was voor Zeeland per 1 September een batig saldo van to taal f 478.690.73 te verwachten na 3 bestrijdingsjaren. Aan spaarheffin- gen kon f 208.350 aan veehouders worden terugbetaald. Voederproeven werden genomen met het nieuwe door de dienst samenge steld minderalenmengsel. De eerste indruk is gunstig. Het verslag geeft verder nog een uitvoerig overzicht van de vele an dere door de dienst verrichte onder zoekingen. Toelage aan directeur Centrale Dienst Bevelanden RAAD VAN BAARLAND IS NIET TEVREDEN De raad van Baarland vergaderde Maandagavond onder voorzitter schap van burgemeester W. N. van Liere. Bij de ingekomen stukken bracht de heer De Vriend de eerste wijziging der begroting 1953 van de Centrale Dienst Bevelanden ter sprake. Spre ker ziet daarin een persoonlijke toe lage van f 500.aan de heer Valk, directeur dezer dienst. Persoonlijk heeft hij mets tegen de heer Valk, maar hij vindt het wel wat scheef, als de heer Valk er f 500.bij krijgt en bijvoorbeeld een der ambtenaren, n.l. de heer De Rijk, totaal niets. „De paarden, die de haver verdienen krij gen ze Hiet". Als de heer Valk het aruk heeft, geldt dit vanzelfspre kend ook voor zijn personeel. De voorzitter zegde de betreffende ver gadering j.L Vrijdag te hebben bijge woond. Ook hy vond deze gang van zaken vreemd en meerderen ter ver gadering waren deze mening toege daan. Het standpunt van het be stuur was, dat de heer Valk ten tij de van de ramp veel extra werk heeft verzet, doch dat men op het kantoor als het ware om werk verle gen zat Zodoende had het bestuur gemeend, alleen aan de heer Valk een toelage te moeten verlenen. De heer De Vriend zei. dat het kon voorko men, dat op een bepaald moment het Sersoneel weinig werk heeft, omdat oor stagnatie op alle mogelijke pun ten geen werk binnenkomt. Maar on getwijfeld is na die 'corte periode van slapte een terugslag gevolgd met wel heel veel extra werk in verband met de watersnoodschade in tal van gemeenten. Daarom maakte de heer De Vriend er een voorstel van, by G. S. bezwaar te maken tegen deze post, waarbij wordt verzoent te be vorderen dat hetzij f 500.wordt verdeeld onder de heer Valk en het personeel van zijn kantoor tezamen, net zij naast die f 500.ook aan het personeel van het kantoor een even redige toelage wordt verleend. Dit voorstel werd met algemene stem men aangenomen. Het College van Kerkvoogden van de Nederlands Hervormde Gemeente te Middelburg is van plan binnen korte tyd de restauratie van de En gelse Kerk ter hand te nemen. Aan net gemeentebestuur is een subsidie gevraagd. B. en W. van Middelburg meiken thans in een schrijvén aan de gemeenteraad op, dat zij een res tauratie van deze kerk toejuichen. Het kerkje valt in zijn huidige bouw vallige vorm in de directe omgeving van net stadhuis zeer uit de tóón. Zo lang'-deze kerk niet is hersteld, zal de entree van de stad van die zijde een weinig fraaie aanblik bieden, al dus B. en W. De restauratiekosten zyn begroot op f 100.000.De mi nister van O. K. en W. heeft een rijkssubsidie toegezegd van 50 der kosten met een maximum van f 50.000.—. De provincie heeft op een aanvraag om subsidie nog niet be slist. B. en W. stellen thans de ge meenteraad voor in deze kosten 10 procent bij te dragen met een maxi mum van i 10.000.Dit bedrag wil het college te zijner tyd dekken door te beschikken over een gedeelte van het batig saldo van de gewone dienst 1952. waardoor de koepel weer zichtbaar zal worden. De kosten van de restauratie zijn begroot op f 98.500. De minister van O. K. en W. heeft iii de restauratie kosten een subsidie toegezegd van 55 van f 94.300, dus f 51.865. Een bedrag van f 4200.- voor voor ziening met betrekking tot de ver warming'der kerk is bij de vaststel ling van de subsidie buiten beschou wing gelaten. Voorts is het subsidie bedrag afhankelijk van de door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting toegekende vergoe ding wegens geleden oorlogsschade. Ook aan de provincie is subsidie j-evraagd. Het provinciaal bestuur heeft echter nog niet beslist. Gezien het grote belang, 'dat de ge meente heeft bn de instandhouding van de zich op haar grondgebied be vindende monumenten, stellen R. en W. van Middelburg de gemeenteraad thans voor een subsidie te verlenen. De gemeente zal 10 bijdragen van het oedrag van f 94.300, tot een ma ximum van f 9430.--. B. en W. den ken de kosten hiervan te zijner tijd te dekken door te beschikken over een Engelse kerk Na aanvaring in Vlissingen gebleven Het Duitse schip „Maria Elisa beth" dat, zoals bekend Zondag op de rede van Vlissingen een aanvaring heeft gehad, is nog dezelfde dag doorgevaren. Het andere bij de aan varing betrokken schip, de Belgische „Capitaine Heusers", is voor voorlo pige reparatie in Vlissingen binnen gelopen De verschansing is inge drukt en er is schade ontstaan aan de brug. Salarispositie provinciaal personeel. Gedeputeerdet Staten van Zeeland hebben aan Provinciale Staten voor gesteld om het K. B van 4 Augus tus 1953, strekkende tot verbeterin" van de financiële positie van burger» lijk rijkspersoneel en van personeel van onderwijsinrichtingen of instel lingen, ook van toepassing te verkla ren ten aanzien van personeel in dienst der provincie Zeeland. Voorts stellen Ged. Sfaten voor het K B van 8 Juli 1953 houdende toe kenning van een tegemoetkoming over 1953 in de kosten, verband hou dende met ziekte, aan burgerlijk rijkspersoneel ook van toepassing te verklaren voor personeel ln dienst der provincie Zeeland. Ten slotte stellen Ged Staten voor de rijksregeling voor de vacantvetoe- slagen over 1953 ook ditmaal van toepassing te verklaren voor het pro vinciaal personeel. SUBSIDIE DIERENBESCHERMING Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen Provinciale Staten voor om een jaarlijkse bijdrage te verlenen van 100 aan de afdeling Zeeland Noord van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren te Middel burg. Gedeputeerde Staten mót V- ren dit voorstel met het nut van het door deze afdeling verrichte werk en de zwakke financiële positie der ver eniging. Advert entte m» POCHETTEHOUDER ('n leuke surprise) 0.75 COLLIER MET ARMBAND (goed blijvend) 2.25" SCHRIJFMAP (geheel gevuld) 4.95 LUXE KLOKJE (prima uurwerk) 7.50 VERZILVERD POTLOOD (schryft vier kleuren) LEREN BOODSCHAJPTAS (mooi model) 14.50 BAROMETER ('n herencadeau) 19.75 BIJZETTAFELTJES (3 in elkaar) 45. (slot van pagina 1) „Sluis is al sinds jaren ingesteld op het vreemdelingenverkeer", zo vertelt burgemeester Van Hootegem. „Iedereen werkt mee om het toeris me te bevorderen en zelfs de kinde ren beseffen als het ware hoe zij han delen moeten. In Sluis zal het niet voorkomen, dat de jeugd een enigs zins exotisch geklede vreemdeling naroept! De volwassenen doen veel al moeite om Engels en Frans te le ren, en zo zijn er douane-beambten en een politieman, die Engels leer den". Sluis leeft in de sfeer van het vreemdelingenverkeer en het vaart er wel bij! Naast de voor vreemdelingen reeds bestaande bekoorlijkheden van het aloude Sluis bestaan er nog andere mogelijkheden tot 't verhogen van de aantrekkelijkheid van dit stadje. De burgemeester wijst b.v. op de attrac tie, welke men zou kunnen bieden, in dien het. kanaal Sluis-Brugge weer bevaarbaar zou zyn. Door middel van plez:ertochten zou men de vreemde lingen immers via het kanaal door het karakteristieke- Vlaamse land schap naar Brugge (en terug) kun nen voeren. Helaas is het kanaal nog steeds niet bevaarbaar, nadat er in België bij de oorlogshandelingen in 1940 twee duikers vernield werden In België ondervind; men van deze vernielingen geen hinder, daar er voor de afwatering, waartoe deze duikers mede dienden, een andere op lossing is gevonden Herstel van de vaarmogelijkheid, welke tevens van belang zou zijn voor het vervoer van Landbouwproducten, is dus helaas niet op korte termyn té verwachten. Hoewel ook Brugge er toeristisch be lang bij heeft! Tenslotte zou het „gezicht van Slu's" nog belangrijk aan waarde winnen, indien en dat is een har- tewens van het gemeentepestuur de wegen verbeterd zouden worden. Met name geldt dit voor de weg St. Anna ter Muiden—-Sluis, een toe gangsweg tot Nederland, welke mo menteel een schrille tegenstelling vormt tot de prachtige Belgische be- tonbaan, even over de grens. In Sluis wacht men in spanning op de beslis sing, welke over de werkzaamheden aan deze weg g nomen zal worden. Het is namelijk zo, dat het een pro vinciale weg is, d:e voorkomt op het Rijkswegenplan, zodat het nog niet duidelijk is, welke instantie hier, „de hand aan de ploeg zal slaan". Eerst wanneer dit laatste het geval is kan bet gedeelte van de weg. dat aan de gemeente toebehoort, onder handen genomen worden. En zo kenl Sluis nog enkele „we- gvnkwesries". welke innj-»> zij opge lost zond -n zijn, de toevoer an vreemdelingen nog zou kunnen bevor deren. Hetgeen men in Sluis al'een maar zou toejuichen, want mèt d- indus trie vo-nL het vreemdelingenverkeer voor Sluis de bron van bestaan! Agenda MIDDELBURG. Electro: „Het dozijn blijft voordeliger", (a.I.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Limelight", (a.L). 8 U.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2