Buitenlanders naar Nederland om zich te laten scheiden BOEKEN j TOCH IS 'T ZO! jj PREMIER D. MALAN WIL EEN ZUID-AFRIKAANSE REPUBLIEK INKOMSTENBELASTING HEFFEN VAN NOBELPRIJS ONJUIST VRIJDAG 20 NOVEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S JUSTITIE IN TWEEDE KAMER Zware straffen gevraagd voor de verkeersovertreders (Van onze parlementaire redacteur.'; Buitenlanders, die in hun eigen land niet voldoende of geen deugdelijke gronden kunnen aanvoeren om te scheiden kiezen Nederland als uitwijk plaats om hun huwelijk te kunnen ontbinden. Prof. Lemaire (K.N.P.) vestigde hierop Donderdagmiddag in de Tweede Kamer, tijdens de behan deling van de begroting van Justitie, de aandacht. Zij maken hier gebruik van het allengs ingeburgerde onwettige middel, dat de bedenkelijke naam heeft gekregen van „de grote leugen". Wanneer twee echtelieden met onderling goedvinden willen scheiden, neemt een van hen de schuld van overspel op zich hoewel daarvan in het geheel geen sprake geweest is maar de rechter spreekt de scheiding uit. Van vele kanten is daartegen al jaren lang geageerd. Donderdagmiddag signaleer den ds. Zandt (vS.G.P.), prof. Gerbrandy (A.R.) en prof. Lemaire (K.N.P.) deze misstand weer eens en zij knoopten daaraan een aansporing tot mi nister Donker vast om hierin spoedig verandering te brengen. Prof. Lemaire had gelijk, toen hij bewelrde, dat buitenlanders naar Ne derland komen om zich te laten schei den. In zo'n geval zet de procureur niet in de stukken zo is ons be kend dat het hier buitenlanders betreft en dan kiezen de echtelieden, die hun huwelijk willen laten ontbin den werkelijk bestaand of ook wel slechts nominaal domicilie in Ne derland. Belgen volgen deze weg herhaaldelijk. Op dit terrein valt er door minister Donker dus het een en ander te regelen. Het is waarlijk niet het enige, want hoewel hg een zeer groot aantal wetsontwerpen heeft aangekondigd hetgeen prof. Ger brandy de waarschuwing ontlokte, dat de degelijkheid niet onder de hoe veelheid mag leiden kreeg hij nog een hele waslijst van desiderata voor gezet. Wat de oud-N.S.B.-ers aan gaat vroeg de heer N. van den Heu vel (K.V.P.) of zij niet weer in de mij nen, waar zij degelijk productief werk verrichtten en 'n behoorlijke boterham verdienden kunnen worden terug geplaatst. Mej. Tendeloo en mej. Zee lenberg (beiden arb.) en de heren wVWVWVVVVWVWVW. VIS 68G. Een vis die van het zoete water in zee terecht komt of omgekeerd wordt voor vele vraagstukken ge plaatst. Eigenlijk is het de mens die voor deze problemen wordt gesteld, want de zalm noch de forel zullen zich over de verandering van het milieu het hoofd breken. Hun organisme lost de moeilijkheden op, en het is aan ons daarvoor de verklaringen te vinden. We weten dat het zeewater door het zoutgehalte zwaarder is dan zoet water. Wü de naar de zee trekkende vis dus niet boven komen drijvendan zal hij over een inrichting moeten be schikken, waardoor zijn soortelijk ge wicht wordt gewijzigd. Zoals we ge zien hebben, lean de hoeveelheid gas in de zwemblaas worden geregeld, zo dat de vis door verkleining van het volume van de zwemblaas in staat is zijn soortelijk gewicht te vergroten en in overeenstemming te brengen met het hogere s.g. van het zware zee water. Maar hierin ligt, niet de grootste moeilijkheid. Veel belangrijker is hét dat het bloed van de vis een hogere concentratie heeft dan zoetwater, maar een lagere concentratie bezit dan zeevjater. In het zoetioatermilieu dringt door de half-doorlaatbare slijmvliezen van de kieuwen voortdurend water in het vis- senlichaam binnen, wélke overvloed aan vocht door de nieren weer uit het bloed moet worden verioijderd, waar door de waterhuishouding van het dier gewaarborgd blijft. Bovendien zorgt de slijmlaag op de schubben er voor, dat het water niet ook nog door de wssenhuid naar binnen dringt. Ware dis slijmlaag er niet, dan zouden de nieren deze overvloed van binnendrin gend water niet meer kunnen verwer ken en de vis zou dan opzwellen tot een wanstaltige ballon. Het omgekeer de zou echter plaats vinden in zee, want door de onbeschermde vissen- huid zou steeds meer water aan de omgeving worden afgestaan en de vis zou voortdurend vermageren, om uit eindelijk van dorst te sterven. Geluk kig werdt de vis door de slijmlaag hiervoor behoed. Maar daarmee zijn we er nog niet, want in zee dringt, ook geen water door de kieuwslijmvliezen nam- bin nen. Wil de vis zyn vochtgehalte in het lichaam op peil houden, dan moet hij in het zoutwatermilieu zeenatter drinken, iets wat in het zoete water niet nodig is. Dit zeewater heeft ech ter een te hoge zoutconcentratie en dus moet na elke dronk zout -worden afgescheiden. Daartoe zyn de nieren niet bij machte, maar de kieuwen springen ook nu weer bij, Want zij be zitten het vermogen de overmaat aan zout uit te scheiden, waardoor hst vis- senbloed de betrekkelijk lage con centratie kan behouden. De kieuwen kunnen dus in twee richtingen wer ken, n.l. in zoetwater door opname van vocht, en in zeewater door uitschei ding van zont. Het is duidelijk dat de trek van de rivieren naar zee of omgekeerd 'n hele aanpassing van Jt organisme betekent, waartoe slechts enkele soor ten in staat, zijn. Bovendien kan deze aanpassing niet plotseling plaats vin den, maar is enige tijd nodig om te „acclimatiseren" in het brakke water van de riviermondingen. Voor de ene soort is deze tijd weer langer dan voor de andere. Maar zo zult u wellicht vragen waaróm trekken vissen van het ene milieu naar het andere? Dat. is een vraag die nog niet bevre digend lean worden beantwoordmaar ivuarop wel iets te zeggen valt. H. Pétillon. Zandt (S.G.P.), Van Rijckevorsel (K. V.P.) en Haken (C.P.N.) brachten evepcens de kwestie van de politieke delinquenten en het optreden van de N.E.S.B. ter sprake. Streng doch rechtvaardig optreden werd van de minister verwacht. Ook dat hij aan de Duitse rechters precies zou ver tellen, wat de verklaringen van de Uit Breda ontsnapte en in Duitsland weer gevangen genomen oorlogsmisdadi gers, dat zij de Duitse nationaliteit bezitten, waard zijn. Te weinig medeleven Over het vluchtelingenvraagstuk kwam de Kamer trouwens ook nog in ander opzicht te spreken. Mej. Tendeloo was van oordeel, dat de re gering zich te weinig aan de vluch telingen uit de Oost-Europese lan den gelegen laat liggen en hun vestiging in Nederland te veel be lemmert. De heer Rijckevorsel beval aan ten opzichte van de Ambonezen niet meer te spreken van mensen met de Indo nesische nationaliteit, maar van per sonen „vreemdelingen van onbekende nationaliteit". Déze afgevaardigde toonde zich voorts ongerust over de plannen van de minister ten aanzien van de administratieve rechtspraak, Mej. Zeelenberg wenste meer se lectie in de huizen van bewaring, be vredigende toestanden bij de toepas sing van de voorlopige hechtenis en zij vroeg aandacht voor de gegijzel den en de strafinrichtingen voor vrou wen. Mej. Tendeloo en de heren Ha ken en Zandt spraken hun veront rusting uit over de beangstigende toeneming van het aantal verkeers ongelukken. Zij verlangden van de minister, dat hij verkeersovertreders zwaar zou straffen, vooral bij geble ken alcohol-gebruik en dat van auto mobilisten het rijbewijs zou worden ingetrokken als zij ernstige ongeluk ken veroorzaken. De grensboer De heer Zandt drong aan op de spoedige tot standkoming van een dierenbeschermingswet. En hij en de heren aVn Rijckevorsel en Haken wensten dat de grensboeren van wie de landerijen, die zij van het Beheers instituut kochten, weer werden afge nomen, omdat de oorspronkelijke Duitse eigenaren ontvijand werden, op een degelijke manier zullen wor den schadeloos gesteld. De juristen in de Kamer lieten zich tenslo'tte niet onbetuigd in allerlei be schouwingen over de organisatie, de onafhankelijkheid en de opleiding van de rechterlijke macht. En nog staan enkele leden op het sprekerslijstje ingeschreven. Minister Donker krijgt heel wat te beantwoorden. Raad voor Jeugdvorming De Tweede Kamer nam gisteravond In behandeling het wetsontwerp tot instelling van een raad voor de Jeugdvorming. Deze raad zal de mi nister van O. K. en W. van advies moeten dienen bij de vervulling van de taak voor de jeugd in vorming buiten schoolverband. De leden zullen door de Kroon op voordracht van de minister worden benoemd en ontslagen. Men wil des kundigen benoemen en daarbij reke ning houden met de geestelijke stro mingen in ons volk. De heer Peters (K.V.P.) verklaar- Een jaar surséance voor N.V. Waldorp Aan de N.V. Ned. Instrumentenfa briek Waldorp te Den Haag is giste ren, na een bijeenkomst van crediteu ren door de Haagse rechtbank vooi een jaar tijds definitieve surséance van betaling verleend. de. dat zijn fractie zich in het alge meen met het wetsontwerp kan ver enigen. Er wordt in dit verband met een behoorlijke dilettantisme ge werkt. Een nationale conceptie ont breekt. De heer Stufkens (Arb.) vond, dat het werk nu eigenlijk pas goed een aanvang neemt. Zijn wensen gaan uit naar een eigen jeugddeparte- ment. De minister moet een jeugd- wet ernstig in overweging nemen. Tegen versplintering van dit werk over vijf departementen heeft spre ker ernstig bezwaar. Hij zal de mi nister aan zijn woord houden, dat als een staatssecretaris nodig mocht zijn, er inderdaad een zal komen. Spreker hoopte, dat de raad zich ook zal bemoeien met de jeugdwerkloos heid, de culturele vorming van de militairen enz. De heer Fokkema (A. R.) meende, dat er een te sterke be moeiing is van de overheid. Een an der bezwaar is het miskennen van de representatieve organisaties, waar aan spreker door een amendement te gemoet wil komen. De heer Tilanus (C.H.) is van mening, dat men de naam jeugdraad moet gebruiken. De jeugdvorming geschiedt in het gezin en de kerk.. Spreker kwam met ver schillende amendementen. Nadat ook mevr. Fortanierde Wit (V.V.D.) had gesproken was het woord aan minister Cals. De vergadering werd evenwel verdaagd tot vanmiddag. WAARSCHUWING AAN ENGELAND. Ook gebiedsuitbreiding gevraagd. Dr. Malan, de premier van Zuid- Afrika, heeft bij de opening van het congres der Nationalistische Partü in de Kaapprovincie verklaard, dat hoe wel Engeland zijn heerschappij over meer dan 600 millioen mensen heeft opgegeven, het nog steeds „wanhopig vasthoudt aan gebieden binnen de grenzen van Zuid-Afrika" (de betrok ken gebieden zijn: Beetsjoeanaland, Swaziland en Basoetoland) Dr. Malan voegde er aan toe, dat wanneer er geen wijziging in de Britse houding zou komen, het moeilijk zou zijn, „te 1 Een leeuwtje voor 1 Prins Bernhard H De voorlaatste dag van zijn M H verblijf in Ethiopië woonde n Prins Bernhard een Koptische eredienst bij in de kerk van de Heilige Drie-eenheid in Addis j= Abeba Tijdens de dienst werd s een speciaal gebed voor de H Prins uitgesproken. De uiter- n lijke vorm van de eredienst deed Arabisch aan. Het koor, H in witte gewaden gehuld en met tulbanden getooid, gaf een Rembrandtiek effect. Na de H plechtigheid volgde een bezich- tiging van de Keizerlijke graf- j= kelder. H Onder de cadeaux welke de Prins tijdens zijn verblijf in Ethiopië werden aangeboden, bevindt zich ook een drie- maands leeuwtje van de keizer, n liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiii Conflict in Berlijn Amerikanen verwelen dat sensatieblad terugkomt Het West-Berlijnse parlement heeft Donderdag de herverschrjning van het blad „B. Z." „een slag voor het ver trouwen en de samenwerking tussen West-Berlijn en de Amerikaanse autoriteiten" genoepid. „Der Abend" schreef, dat de Ame rikaanse Hoge Commissaris, Conant, de verschijning van „een sensatie blad" had goedgekeurd, terwijl de West-Berlijnse bladen „de belangrijk ste wapens bij de verdediging van on ze vrijheid dienen te zijn". Het gevaar 'oestond, aldus het blad, dat „een niet-politiek sensatieblad" de belang stelling van de West-Berlijners voor de politiek zal doen afnemen. verhinderen, dat de betrekking tussen Zuid-Afrika en Engeland in de loop van de tijd vergiftigd wordt". Inmiddels zouden de pogingen om de drie gebieden bij de Unie in te lij ven door middel van vriendschappe lijke onderhandelingen voortgezet worden. „Engeland verschuilt zich echter achter het voorwendsel, dat de inheemsen van deze gebieden eerst geraadpleegd moeten worden", aldus dr. Malan. Zijn rede vervolgend, zeide de Zuid- Afrikaanse eerste minister te hopen, dat in de toekomst een nauwere sa menwerking zou groeien tussen Zuid- Afrika en Engeland, Portugal, Frank rijk en België, om te pogen „de infil tratie van Indiërs in Afrika" tegen te gaan. De eerste minister van India, Nehroe, had een beroep gedaan op de Indiërs in Afrika om zich aan de zijde van de inheemsen te scharen. Volgens dr. Malan met het doel de blanken uit Afrika te verdrijven. De omvorming van Zuid-Afrika tot een republiek, noemde dr. Malan na bij. De nationalistische partij zou de andere partijen er van moeten over tuigen. dat een republiek wenselijk is. Dr. Malan zeide tenslotte nog, dat vele Engelssprekenden in Zuid-Afrika ten onrechte de republiek vrezen. De Zweedse prinses Christina krijgt les in schoontijden op de schaats. De prinses (derde van rechts) kt ge zelschap van haar vriendinnen. Adres van N.E.S.B.-leiders aan Tweede Kamer Het uitschakelen van een belang rijke politieke geestesstroming in een democratie mag niet mogelijk zijn en wanneer zij toch geschiedt maakt zij de rechten van de mens tot een aan fluiting", schrijven Paul van Tienen en mr. J. Wolthuis, leiders van de N. E.S.B., in een adres aan de Tweede Kamer. Naar bekend zgn beiden wegens deelneming aan een verboden vereni ging door de Amsterdamse rechtbank tot 2 maanden met aftrek veroor deeld en inmiddels in vrijheid gesteld, aangezien zij hun straf hebben on dergaan. De zaak zal later in hoger beroep nog voor het gerechtshof die nen. De beide leiders der N.E.S.B. zeg gen voorts in him adres aan de Tweede Kamer „dat het blijkens de memorie van antwoord op de justi tiebegroting in de bedoeling ligt van de huidige minister van Justitie om bij een vrijspraak in hoogste instan tie op de tegen ons ingestelde straf vervolging zijnde dit een zeer waarschijnlijke mogelijkheid een wetsontwerp in te dienen, waarbij al le als fascistisch beschouwde orga nisaties worden verboden". Dat het van nationaal-socialistische zijde aan het Nederlandse volk toe gebrachte leed deze maatregel ten op zichte van de N.E.S.B. zou rechtvaar digen ontkennen adressanten ten sterkste. Oordeel van Tweede Kamerleden In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van financiën, dat thans verschenen Is, zjjn de leden algemeen van oordeel, dat het onjuist zou zijn ïnkomsten- Mossadeq wil in hongerstaking gaan De openbare aanklager in het pro ces tegen ex-premier Mossadeq, bri gade-generaal Azemodeh, heeft Don derdag het hof verzocht de ex-pre- mier te veroordelen tot de dood door de strop. Eenzelfde straf verzocht hij aan Mossadeqs medebeklaagde, gene raal Riahi, op te leggen. Mossadeq dreigde Donderdag, de tiende dag van het proces, in hon gerstaking te zullen gaan, nadat de openbare aanklager gezegd had, dat hij hem eenzaam zou laten opsluiten, als de ex-premier niet ophield met klagen over zijn voedsel en de behan deling in gevangenschap. Bomaanvallen in Kenia Drie bommenwerpers van de Britse luchtmacht in Kenia hebben 17 zware bommen op schuilplaatsen van Mau- Mau-opstandelingen in de Aberdare bossen geworpen. Dit was het begin van de bombar dementen, die in de komende weken tegen de „harde kern" der opstande lingen in het gebied van Aberdare en Mount Kenya ondernomen zullen wor- d en- Naar wij vernemen zal de nieuwe R.K. kerk in Schoondijke nog dit jaar vermoedelijk omsteeks Kerstmis in gebruik worden genomen. Met de bouw er van werd begin 195S begon nen en aanvankelijk hoopte men de kerk reeds in Juli in gebruik te kun nen nemendoch de werkzaamheden werden vertraagd, tengevolge van de watersnood. Thans is het gebouw vrijwel voltooid. In de ongeveer zestien meter hoge to ren, gebouwd in een van de traditie afwijkende vorm, ontbreken nog slechts de deuren. De kerk zal via de toren betreden wordende .voorgevel' van de kerk, waarin drie boogramen zijn aangebracht, ligt aan de Prinses Beatrixstraat (Foto P.Z.C.) belasting te heffen van de Nobelprijs, die dezer dagen aan een Nederlandse geleerde (prof. dr. F. Zernike te Groningen. Red.) werd toegekend. Van opbrengst van dienstbetrekkin gen is hier uiteraard geen sprake. Afgezien van juridische argumenten, achtte men het echter, mede met het oog op het karakter van de genoemde prjjs, ongewenst, dat een aanslag zal worden opgelegd, waarbij de ontvan gen prijs tot 't inkomen van de No belprijswinnaar zal worden gerekend. Verzocht werd daarom de desbetref fende inspecteur op korte termijn in te lichten, dat van het heffen van In komstenbelasting te dezer zake kan worden afgezien. ONDERWIJSUITGAVEN (I). De onderwijswereld van vandaag kan zich waarlijk niet beklagen over gebrek aan keuze van leermiddelen. Het is de uitgeverij J. B. Wolters, Groningen, wel toevertrouwd al deze schoolboeken in een prettige en aan trekkelijke uitgave te brengen, ter wijl de inhoud aan strenge eisen vol doet. Voor het Middelbaar onderwijs kunnen thans worden aangekondigd: „Groeiende Jeugd", het kind in de Nederlandse romanliteratuur door dr. W. Bordewijk en drs. J. J. Bor ger, leraren aan de gem. kweek school voor onderwijzer (essen) te Rotterdam, een leesboek voor het kweekschoolonderwrjs; „Palet", een voudige poëzie uit deze eeuw, verza meld door A. C. Bosch, leraar aan het stedelijk gymnasium te Leeu warden, geschreven voor „onge schoolde lezers" en bedoeld voor de drie laagste klassen van de middel bare scholen. Een voortreffelijke keus uit Nederlandse poëzie De tiende druk verscheen van het bekende overzicht van de Duitse li teratuur „Hauptperioden der Deut- schen Literaturgeschichte" door B. E. Bouwman en Th. A. Verdenius. Dit werk, dat al zovele jaren op de middelbare scholen in gebruik is, be hoeft geen aanbeveling meer. In de serie „Problemen der Natuurweten schappen" verscheen deel II „Na- tuur- en scheikunde" door C. van den Brandhof. Het Wereldgebeuren Onder buren Er wordt nogal vaak en veel ge praat over dc waag of niet-com- munistische landen met Rusland in vrede en vriendschap kunnen le ven. Meestal wordt die vraag pessi mistisch beantwoord. Het voorbeeld van Finland, dat nu al enige jaren poogt met de Russische buren in vre de te leven, krijgt daarbij minder aandacht dan het verdient. Toch is het de moeite waard enige studie te maken van de Russisch-Finse ver houdingen, omdat daaruit wel iets te concluderen valt. Finland worstelt met grote, econo mische moeilijkheden. Het landje met z'n vier millioen zielen lijdt onder een afgrijselijke duurte en onder een grote werkloosheid. Bovendien leefden de twee partij en. die samen onder leiding van Kek konen, de leider der agrariërs, 'n ka binet hadden gevormd, gestadig in conflicten. Kort geleden bood Kekkonen daar om aan president Paasikivi het ont slag van zijn kabinet aan. Enigszins tot zijn verbazing kreeg hij niet op nieuw gelegenheid het roer van staat te grijpen, maar werd er een zaken kabinet gevormd onder leiding van de heer Tuomioja, president van de Finse Bank. Deze conservatief kondigde grote bezuinigingen aan. Hg wilde de uitgaven voor sociale zaken met uitzondering van de werklozen steun drastisch verlagen en aller lei andere maatregelen nemen om het budget in evenwicht te brengen. Dwars door deze activiteit van Tuomioja heen is dc oud-premier Kekkonen thans met de mededeling gekomen, dat hem van Russische zij de voorstellen hadden bereikt, die voor Finland uiterst belangrijk wa ren. De Russen wilden namelijk be stellingen plaatsen bg de Finse in dustrie en'een deel van die orders betalen in Westerse valuta. Ze zou den ook bereid zijn een lening te verstrekken en zelfs zouden de Rus sen willen praten over het toestaan van bijzondere rechten aan Finse be drijven, die zich in gebieden wilden vestigen, welke aan Rusland werden afgestaan bij het ondertekenen van het Fins-Russisch vredesverdrag. Bij deze mededelingen van Kekko nen speelt ongetwijfeld de teleur_ stelling over z'n aftreden een grote rol. Kekkonen verwacht klaar blijkelijk, dat de Russen tegenover het conservatieve kabinet Tuomioja minder toeschietelijk zullen zijn, dan tegenover een kabinet Kekkonen. Dit dan zou van invloed kunnen zijn op de parlementsverkiezingen, welke binnenkort in Finland gehouden moe ten worden en waarna Kekkonen on getwijfeld een nieuwe gooi naar het eerste-ministerschap wil doen. Dit laatste is in hoofdzaak van binnenlandse betekenis, maar Kek- konen's mededelingen over de Rus sische toeschietelijkheid zijn dat stel lig niet. Zij hebben internationale waardeindien ze althans juist zijn. Men zou er uit kunnen afleiden, dat de Russen de vriendschap van de Finnen willen winnen om daardoor tot een loyale uitvoering van het Fins-Russische vredesverdrag te ko meneen uitvoering, die onder meer inhoudt, dat Russen en Finnen zullen samenwerken, wanneer Fin land zou blootstaan aan een oorlogs dreiging. Bovendien zou men er uit kunnen concluderen, dat Rusland andere lan den met name Zweden wil to nen hoe goed er met de Russen te praten valt, wanneer men maar geen anti-Russische actie voert. In zekere zin zou dat ook voor andere landen dan Zweden kunnen gelden. Het zou daarom van grote bete kenis zijn, indien de huidige Finse-regering inderdaad met de Russen kon onderhandelen- Die on derhandelingen zouden een soort toetssteen kunnen zgn. Zover zal het vermoedelijk niet ko men. De regering Tuomioja staat uiterst zwak. Zij heeft voor haar sa neringsplannen geen meerderheid in het parlement en in het bijzonder de sociaaldemocraten (21 pet. van de kiezers) zullen zich verzetten tegen maatregelen, welke de levensstand aard van de arbeiders omlaag zouden halen. Het laat zich dus voorzien, dat dit kabinet spoedig zal vallen en dat dan algemene verkiezingen gehouden zul len worden voor een nieuw parle ment. Daarmee is dan weliswaar de eco nomische noodtoestand in Finland niet opgeheven, maar er is kans op de samenstelling van een kabinet, dat een parlementaire basis heeft en dat de onderhandelingen met Rus land kan voeren, waarvoor eigenlijk de hele wereld grote interesse zou hebben. Wel jammer, dat we vermoedelijk nog vele maanden op dat Russisch- Fins onderhandelingen-experiment mo"! en am oh ten! KEKKONENbetreurt zijn aftreden als Fins minister-president. 9 In Gainesville (Florida) is een vierling géboren, een jongen en drie meisjes. De ouders zijn Syrische studenten aan de universiteit van Florida.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3