NIEUWS IN EEN LEEGPOMPEN VAN DE POLDER SCHOUWEN VORDERT GOED WALCHEREN Chefarine „4" doet wonderen! MARKTBERICHTEN OFFICIËLE PUBLICATIES LAATSTE NIEUWS WOENSDAG 18 NOVEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 GOEDE BOCHTEN Pompen in de Vierbannenpolder zullen waarschijnlijk vandaag proefdraaien De pompboot „Neptnnns" van de provinciale Gelderse electriclteits-maat- schappij, die sinds half September in de haven van Zierikzee was gesta- tionneera. zal weldra gaan verdwijnen. Ruim 40 volle dagen is deze drij vende pompinstallatie in gebruik geweest bij het leegpompen van het wa terschap Schouwen, waarvan zij meer dan 30000.000 kubieke meter water voor haar rekening nam. Binnenkort zal met de demontage van de buis- leidingen worden begonnen. Het Is het plan, dat de boot zelf volgende week naar Nijmegen wordt teruggebracht. Deze pompboot is overbodig gewor den. omdat het waterpeil in de polder dermate is gezakt, dat de aan de Zie- rikzeese Havendijk in werking zijnde drie electrische pompen aan deze kant het water vlot aan kunnen Met het oog op de werkzaamheden ter ver breding van de dijk. waarop deze pompen geplaatst zijn zullen nu de buisleidingen verlengd worden. Over het algemeen maakt het leeg pompen van de polder Schouwen uit stekende vorderingen. De pompen bij Burghsluis hebben vrijwel geen water meer. zodat vier hiervan nu worden overgeplaatst naar Schelphoek, waar zij ter hoogte van de zogenaamde Ge mene Geul zullen worden opgesteld Hier staat nog volop water, dat al leen door in de onmiddellijke nabij heid geplaatste pompen kan worden weggemalen. Ook de pompen bij Den Osse, tussen Brouwershaven en Scha- rendijke, hebben nog voldoende water te verwerken en draaien op volle kra°ht' VIERBANNENPOLDER Vandaag zullen waarschijnlijk de pompen in de Vierbannenpolder gaan proefdraaien- Het waterpeil in deze polder is nu vrijwel stationnair, door- Volgend jaar een derde Herv. school in Goes Frisse jongens- en meisjesstemmen klonken Dinsdagavond in de „Prins van Oranje" te Goes, waar de Her vormde schoolvereniging „Het Mos terdzaad" haar ouderavond hield. Ds. A. W. M. Odé, voorzitter van deze schoolvereniging deed in deze bijeen komst de verheugende mededeling, dat er aan het eind van het volgend jaar waarschijnlijk een nieuw sehool- febouw gereed zal zijn, terzijde van e Zuidvlietstraat in Plan West. Dit zal dan de derde Herv. school in Goes zijn. Getracht zal worden om met zes lokalen te starten. De bedoeling is echter het schoolgebouw uit te brei den tot acht lokalen. Jubileum-actie Vrije Universiteit Maandagmiddag werd in Middel burg een vergadering gehouden van vertegenwoordigers der V.U.-comi- té's op Walcheren, met de heer B., Rutgers te Groningen, één der pro pagandisten van de V.U. Besloten werd op Vrijdag 8 Janua ri a.s. te Middelburg en te Vlissingen in de Geref. Kerk, Paul Krugerstraat, Srote openbare bijeenkomsten te hou- en ter voorbereiding van de Jubile um-actie. In deze vergaderingen zal gespro ken worden door een hoogleraar van de V.U. en een predikant, terwijl een en ander zal worden opgeluisterd met declamatie en zang. FILMS IN ZEELAND Het vierde gebod Luxor (Vlissingen) vertoont tot en met Donderdag de komische film „Willy en Joe in Tokio". Twee vlotte Amerikaanse jongens hebben zich la ten inschrijven voor de „stille'' reser ve, in de hoop, daardoor voor altijd „stil" te blijven. De oorlog in Korea schopt echter hun plannen in de war en de jongelui moeten het uniform aantrekken. In Tokio beleven zij dan het avontuur van hun leven, waarin een Japanse schone, een Amerikaanse wapensmokkelaar en veel MJP.'s be trokken zijn. Tot en met vanavond draalt in Electro (Middelburg) „Zondige le vens", een film naar het toneelstuk „Das vierte Gebot" van Ludwig An- zengruber. Een verhaal op het the ma van het vierde gebod: „Eert uw vader en uw moeder". Het gezin Schalanter is niet zo'n bijster fraai gezin. Vader dronk en moeder tracht te steeds op kosten van haar dochter te leven. Hun leven werkt niet in spirerend op dat van de zoon en de dochter. De dochter Josefa raakt steeds meer bergafwaarts, de zoon Martin wordt een luie knaap, die ijjn militaire superieur vermoordt en die ter dood wordt veroordeeld. Als hij in de gevangenis zit, denkt hij alleen met liefde terug aan zijn grootmoe der, die de laatste woorden met hem spreekt. Een film waarin de hoofd vollen worden vervuld door Attilla Hörbiger, Danny Servaes, Inge Eg- ger en Hans Putz. dat de afsluiting bij Ouwerkerk wei nig watei meer doorlaat. Wanneer zicb geen onverwachte strubbelingen voordoen, zal waarschijnlijk over on geveer een week met de droogmaling worden begonnen Hiertoe zijn acht pompen met elk een capaciteit van 50 kubieke meter per minuut bij Ouwer kerk opgesteld en twee pompen van respectievelijk 400 en 100 kubieke me ter per minuut bij Stevenssluis. Wellicht moeten m de buurt van de Rijksweg van Zierikzee naar Zijpe nog enkele kleine pompen worden bij geplaatst. Aanbesteding Te Bergen op Zoom werd in het openbaar aanbesteed het eenjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken te Middelburg, Vlissingen en Arnemuiden. Er waren zes inschrijvingen bin nengekomen. Laagste was B. J. N. Schmelzer Zn. Vlissingen voor 32.900.J. C. Vinke Middelburg 37.940; CC v. d. Klippe Vlissingen 38.2900; A. Poelman Zn. Ritthem 41.095; J. Wattel Middelburg 41.300; H. A. Horstman O, en W. Souburg 43.770.63. Collecten De klaprooscollecte heeft te Zoute- lande opgebracht 33,52. De Klaproos-collecte bracht in St. Laurens 35,21 op. Examens In het „Wilhelmina Gasthuis" te Amsterdam slaagde voor het diplo ma A ziekenverpleging mej. M. Wie. link, vroeger te Vlissingen. Voor het diploma A scheepswerk- tuigkunde siaagde de heer H. Sluiter en voor 1ste stuurman G. H. V. de heer J. W. A. Deynen, beiden leer lingen der „De Ruyterschool" te Vlis singen. Voor het te Den Haag gehoudeD examen M.O. Staatsinrichting K 1 slaagde de heer K. Flipse te West- kapelle. Middelburg Raad svergaderin g. De gemeenteraad van Middelburg komt op Maandag 30 November a.s. te 14 uur ten stadhuize bijeen. N.C.R.V.-steravond Ook te Middelburg is een zeer ge slaagde „N.C.R.V.-steravond" gehou den. Het publiek, dat de Concert- en Gehoorzaal geheel vulde, heeft enke le genoeglijke uren beleefd. De avond werd geopend door ds. E. Durkstra, Nederlands Hervormd predikant te Middelburg, die speciaal de aandacht vestigde op de jubileum-actie van de N.C.R.V en op de jubileum-ontmoe ting in Juni van het volgend jaar. Nadat het Zeeuwse volkslied door de zaal had geklonken, trad het be kende radio-ensemble „Vrij en Blij" op, onder leiding van Wessel Dekker, met als solist Bert van 't Hof. „Vrij en Big" bracht melodieuze en prettig in het gehoor liggende muziek. De manipulator Peter Oran verbaasde daarna het publiek met zijn goochel toeren. Na de pauze werd een -Afri kaans programma ten tonele ge bracht, dat uitstekend was verzorgd en de bezoekers een aantrekkelijk beeld gaf van het verre land aan de andere kant van de evenaar. „Uw industrie" nu naar Vlissingen De tentoonstelling „Uw industrie" georganiseerd door de Vereniging Ne derlands Fabrikaat, die een beeld geeft van de Nederlandse nijverheid en die van 11 November in de vlees hal te Middelburg werd gehouden, is Dinsdagavond gesloten. Er hebben ruim 1700 personen de expositie be zocht, hetgeen naar de mening van de organisatoren een groot succes genoemd kan worden. Het grootste en meest enthousiaste deel van de be zoekers bestond uit leerlingen van middelbare scholen en inrichtingen voor voortgezet onderwijs. Deze ten toonstelling komt nu naar Vlissingen, waar zij van 23 tot en met 28 Novem ber in de oude Zeevaartschool aan de Boulevard Banckert bezocht kan worden. Lezing oveir behandeling drankslachtoffers Maandagavond hield de heer B. Pfaeltzer, zenuwarts te Middelburg in de goed bezette bovenzaal van de Bogardzaal te Middelburg voor leden en genodigden van het Middelburgs Drankweercomité een lezing over het onderwerp „De behandeling van drankslachtoffers door een anti-alco- holkuur". Spreker zette uiteen wat men on der chronische alcoholisten moet verstaan, n.l. mensen, die door een inwendige drang worden gedwongen te drinken. Zij zrjn niet in staat alco hol sociaal te hanteren en berokke nen daardoor grote schade aan gezin en samenleving. Hun eigen lichaam en geest lijdt er evenzeer onder, al dus de heer Pfaeltzer. De alcoholist wordt tegenwoordig vaak als patiënt beschouwd. De ouderwetse geheel onthouder wilde de alcoholist gene zen door zichzelf als voorbeeld te stel len. Tegenwoordig wordt een behan deling van de alcoholist nodig geacht. Hij kan voor liet ondergaan van een kuur in het ziekenhuis worden opge nomen. Spreker weidde uitvoerig uit over de wgze van behandeling en noemde daarbij de „A.A.", de in Ame rika bestaande vereniging van vroe gere alcoholisten, waarvan ook in Ne derland reeds afdelingen bestaan. De ze vereniging bewerkt op grote schaal de drankzuchtigen. Voorts Die olijke Manus Olij probeerde er wéér vandoor te gaan. En nog wel uit de gevangenis in Leeuwarden. Volgens het gerucht zou hij zich hebben willen ver stoppen met twee medegevangenen ondei de boe'enkoolplanten in de tuin om daar na in de duisternis te verdwijnen. De vermissing werd evenwel bij de controle gemerkt Pech voor Manus. 8 De omroe per van de Ierse radio is er al niet veel beter aan toe. Hij werd ontslagen omdat hij te smetteloos Engels sprak. Ox- ford-Engels in plaats van het Ierse ,,bro' gue". Nederland is vol van verhalen over bedelaars op het ogenblik Dezer dagen werd er een in Tilburg aangehou den, die er een gewoonte van maakte enige vrouwen met kleine kinderen per auto te vervoeren naar bepaalde punten in de stad. Daar liet hij ze uitzwermen in sjofele kledij en allerarmoedigst uiterlijk. Was de wijk „afgewerkt" dan ging het stel weer in de auto naar een volgend punt van actie. De man kwam uit Den Bosch enbeschikte over drie auto's voor zijn „onderneming". 8 Vier van de vijf Haagse bedelaars, die door de politierechter waren veroordeeld, hebben tegen bet vonnis cassatie aangetekend 8 Het zal' bepaald rustig zijn als deze lieden eens daar werden opgeborgen waar ze de handen uit de mouwen moe ten steken Wij mogen dan wel erg op die rust gesteld zijn. in Duitsland leg gen ze het er nog een schepje bovenop. In een aantal Duitse badplaatsen en va- cantie-oorden zullen de klokken van kerken, raadhuizen en andere gebouwen voortaan alleen overdag slaan, zodat zij des nachts de rust der gasten niet kun nen verstoren. 8 Het leven is vol van vreemde gebeurtenissen. Neem nu die arme Bernard Champenois in het Zui den van Frankrijk, In zijn jeugdige on bezonnenheid, de knaap was 12 Jaar oud. bond hij een touw aan de staart van een op de rotsgrond staande ezel, bond zich zelf vast aan het andere einde om te zien wat er ging gebeuren. De ezel sloeg op hol en omdat de arme knaap 2ich niet meer kon bevrijden, werd hij mee gesleurd en aan het hoofd gewond. Zo danig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden noemde hij enkele oorzaken van de drankzucht. De heer Pfaeltzer betoogde, dat t kwaad niet geheel is uit te roeien, echter wel te beteugelen. Veel arbeid wordt tegenwoordig verricht door de eonsultatiebureaux voor alcoholisten. Een dergelijk consultatiebureau is dok in Zeeland in oprichting. Het kost echter veel geld en het zal in zijn ar beid worden bemoeilijkt door de geo grafische gesteldheid van onze pro vincie. Na deze interessante lezing beantwoordde de spreker nog enkele vragen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het bureau van politie te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen over volgende gevonden voorwerpen: stenen plug, wit kinderwantje, wijnrood kinder jasje, rechter zwarte damesschoen, num merbord K 8014, sok, fietssleutel, gestreep te shawl, grijs met bl. kinderwant, broche, groen zakkammetje, spaarduit van Rijkspostspaarbank, fietssleuteltje, tasje met inhoud .een paar rode wanten, paarse kinderwant, bruine motorkap. 2 sleutel tjes w.o een Wilka, rood kindertasje met inhoud, rechter wollen handschoen, wol len want, zaag, witte tuinschoenen en broekje, half ronde vijl, muntbiljet van f 1. ijzeren pijp (5 m .lang), een paar kin derwanten (beige blauw). Upssleutel (Ve- co), lederen motorhandschoen. kinder armbandje, bruine kinderportemonnaie m. inhoud, groen gebreide handschoen, witte tuinschoen, blauw-grijze jongenspet, gr. glacé dameshandschoen, witte kinder shawl, oorbel, doublé armband, goudkl. schakelarmband, sleutel, zwarte ballpoint pen, armbandje (kettinkje) zilveren rin getje met steentje, rechter br. ledéren handschoen, rechter glacé dameshand schoen. rode step op luchtbanden, een paar beige glacé herenhhndsch., geblokte shawl, potlood (verm. zilver). Faillissementen Het faillissement van G. J. Holt- hurjsen te Middelburg is opgeheven wegens gebrek aan actief. Vlissingen Gas-straatverlichting blijft ten dele Ten aanzien van de gas-straat verlichting hebben B. en W. van Vlis singen een plan in studie omtrent de vraag, waar deze straatverlichting ge handhaafd kan blgven. Dit bleek uit hun antwoord in het rapport over het vooronderzoek der gemeentebegroting 1954, welke Vrijdag 27 November a.s. in de raad behandeld zal worden. Bij de toekomstige lange afstands- gasvoorziening kan namelijk de gas- straatverlichting blijven bestaan. De ze soort verlichting is naar de mening van B. en W. voldoende te achten voor woonstraten met weinig verkeer. Toe gegeven wordt, dat een gasverlichting voor deze straten, voor zover deze aansluiten op straten met een goede electrische verlichting, nimmer zal be vredigen. Met het oog op de hoge kos ten van electrische verlichting, za) voor verlichting van een belangrijk deel van de stad de gas-straatverlich ting echter gehandhaafd dienen te blijven. RAAD VROUWENPOLDER Verhoging W.- en W.-rente vrijwillige brandweer Maandagavond kwam de raad der gemeente Vrouwenpolder in openba- re vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgmeester A. de Kam. De ingekomen stukken werden voor gelezen en medegedeeld werd, dat te Vrouwenpolder 2 nieuwe woningen gebouwd kunnen worden. Aan de op leiding voor kleuteronderwijs werd een subsidie van 15 toegezegd. Het voorstel van B. en W. tot her ziening van de salarisverordening voor net gemeentepersoneel werd aangenomen, evenals een vaststelling van de Baatbelasting-verordening no. 3. De jaarlijkse en 5-jaarlijkse af rekeningen van de schoolbesturen te Vrouwenpolder en Gapinge wai'en na gezien en werden vastgesteld, alsme de enige wijzigingen van de gemeen te begroting 1952 en 1953. B. en W. stelden een verhoging van de weduwen, en wezenrente bg de ongevallenverzekering van de vrijwil li ge brandweer voor en verkregen daarvoor machtiging. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Janse naar de verplaatsing van het lichtpunt bij de Zoekweg en naar de riolering in de Korteweg. De heer W. Louwerse 'stelde o.m. de vraag of er een uitbreidingsplan voor Gapinge was. De heer J. Geerse vroeg naar ver- gadeiTuimte te Vrouwenpolder. De burgemeester beantwoordde alle vra gen, waarna de nieuwe wegenkaart van Walcheren bezichtigd werd en de wensen voor Vrouwenpolder naar vo ren gebracht werden. Hier is voor de Herverkaveling nog wel iets te doen. Advertentie) TEGEN PIJNEN *r> GRIEP. 20 TebletUn F 0.75 Schoondijke gaat geld lenen Dinsdagavond kwam de raad van de gemeente Schoondijke in vergadering bijeen onder voorzitterschap van our- gemeester P. A. Rosevelt. Op voorstel van B. en W werd besloten het slui tingsuur van de café's te bepalen op 11.30 uur. De tot nu toe geldende re geling, waarbij het sluitingsuur op 11 uur was vastgesteld, gold reeds 50 jaar. Besloten werd tot het aangaan van een geldlening met de N V Bank voor Nederlandse Gemeenten, groot 50.000 gulden, tegen een rente van 3ft pro cent, af te lossen in een tijdvak vafa 30 jaar bi verband met de bouw van 6 woningwetwoningen, en tot het aan gaan van een geldlening groot 150 000 gulden, tegen een rente van 2ïb pro cent, af te lossen in 10 jaren, ter con solidatie van de wederopbouwuitga- ven. Domburg Herdenkingsdienst Wereldbondgebedsweek Zondagmiddag werd in de Her vormde Kerk te Domburg door de gezamenlijke bij de Ring Walcheren van de C.J.M.V. aangesloten vereni gingen een goed bezochte herden king van de jaarlijkse- Wereldbond gebedsweek uitgaande van de wereld federatie (Y.M.C.A. en Y.W.G.A.) ge houden. De leiding van de dienst Be rustte bij ds.'G. H. van Willenswaard, te Domburg en bij Wika de Vlieger te Goes. St. Laurens Kringvergadering Geref. Meisjesverenigingen De klingen Walcheren Noord en Zuid van de Geref. meisjesverenigingen hielden in de Geref. kerk te Sint Lau rens een gecombineerde vergadering. De leiding was in handen van mej. J. Koets van Grijpskerke. Mej. Rie Koo- le van Souburg hield een inleiding over. „Heb plezier in je werk" waarin ze wees op de vreugde die er kan zijn in het werk als het gezien wordt als een opdracht van God. Ernstige en luimige bijdragen wer den geleverd dooi- de verenigingen van Gapinge, Grijpskerke en Seroos- kerke. De avondsluïting werd verzoi'gd door mej. de Kam uit Middelburg naar aanleiding van Matth. 28 vers 18 b. VEEMARKT ROTTERDAM. 17 November Aanvoer in totaal 3702. (weektotaa! 6083) Vette koelen en ossen 600. gebrulksvee 844 (t.b.e -vrij 368). Vet te kalveren 75. graskalveren 37» (t.b.c. vrij 214». nuchtere kalveren 693, varkens 192, biggen 336. paarden UI, veulens 7 schapen of lammeren 424, bokken of gel ten- 49. Vette koelen per k- In ct. lc kW. 2.54— 2.68. 2e kw 2.40—2.50. 3e kw 2-220. Vette kalveren per kg. tn ct. Ie kw 2.55 —2.65, 2.45—235. 3e kw 2.25—245. Pr. In ct. p. k. Pr. In gld. p. st. Ie 2e 3e le 2e 3o kwaliteit kwaliteM Graskalveren 350 300 230 Nuchtere kalveren 59 53 43 Biggen 35 30 25 SI .paarden 1.60 1.55 1.50 Schapen 110 95 83 Lammeren 90 80 75 Kalfkoeien 1085 630 780 Melkkoeien 1085 930 780 Vare koelen 700 600 525 Vaarzen 850 700 575 Pinken 575 475 375 Vette koeien aanvoer even kleiner, han del lui. prijzen resp. als gisteren, prima's Schip aan de grond en weer vlot bij Zoutelande Het Nederlandse m.s. „Duurswold", 199 brt, op weg van Antwerpen naar Vasteras en geladen met koper, liep Dinsdagmorgen omstreeks 6.45 uur ter hoogte van Zoutelande aan de grond. De sleepboot „Ebro" van L- Smit Co's internationale sleepdienst en het bergingsvaai'tuig „Dolfijn" van Van der Tak's Bergingsbedrijf voeren ter assisten.ie uit. De kustvaarder kwam echter na ongeveer 10 minuten aan de grond gezeten te hebben op eigen kracht vlot, en vervolgde haar reis. Bijdrage voor Zeeuwse patiënten te Gheel (B.). Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Provinciale" Staten voor met ingang van 1954 een jaarlgkse bg- drage te verlenen aan de Vereniging in het belang van Igdende Nederlan- dei-s te Gheel (België). Deze bijdra ge wordt verleend voor de arbeid de zer vereniging ten behoeve van uit Zeeland afkomstige geesteszieken, die in Gheel worden verpleegd. De bijdra ge wordt gesteld op basis van f 5. per Zeeuwse patiënt per jaar. Byzantijnse kunst In de serie „Les grands siècles de la peinture", uitgegeven door Skira te Genève, die in de Provinciale Bi bliotheek van Zeeland aanwezig is, verscheen van de hand van André Grabar een nieuw deel: „La peinture byzantine". Ter gelegenheid van dit feit worden in de leeszaal van de Provinciale Bibliotheek gedurende en kele weken enige kostbare werken over Byzantijnse kunst uit het eigen bezit ter bezichtiging gelegd. Gele genheid hiertoe bestaat op de uren, waarop de bibliotheek is opengesteld. VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, tér inzage ligt een ver zoek niet bijlagen van de heer A. C. Schonk. Hogeweg 157, aldaar om vergun ning tot het oprichten van een banket bakkerij, waarin 1 electromotor met een vermogen van 1 P.K. en een gasoven ge bezigd zullen worden op het perceel ge legen aan de Hogeweg 157. Gedurende tien dagen, te rekenen van 17 November 1953 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning ln te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 1 December a-s., des voormiddags 10 uur, ten Ge meentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zg'n de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene die, zondèr op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 17 Nov. 1953. MIDDELBURG. HINDERWET. TER INZAGE LEGGING VERZOEKEN OM VERGUNNING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage liggen, van de ver eiste bijlagen voorziene, verzoeken vergunning ingevolge de Hinderwet: Mej. M. TH. P. VERKLEIJ, Seisdam 16, Middelburg tot het oprichten van een pa tates frites-inrichting op perceel Molen water J. M. VAN KERKVOORT, Schoorsteen- vegerssingel 38, Middelburg tot het oprichten van een patates frites- inrichting op perceel Houtkaai. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 27 No vember 1953. Voorts heeft ieder de gelegenheid ln persoon of bij gemachtigde mondeling be- KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Grijpskerke, vicaris J. Wisse uit Axel. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Ouderkerk a. d. Amstel; C. Noordegraaf te 's-Gravendeel en J de Vuyst te Vlissingen. NED. PROTEST BOND Benoemd tot voorganger te Tho- len; O. ELseman te Bergen op Zoom. zwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op resp. Don derdag 3 en Vrijdag 4 December 1953 te 10 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk be zwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot be roep gerechtigd, indien zij niet woonach tig zijn in deze gemeente. Middelburg, 17 November 1953. Waar zijn onze schepen? Aagtekerk 16 v. Port Said n Genua. Axkrumdijk 16 v Colombo n. Bombay. Alcyne p 16 Madeira n. Recife. Aikaid p 16 Ouessant n. Antwerpen. Almkerk 15 te Fremantle. Ampenan 17 v. Port Swettenham te Bela- wan. Arendskerk 16 v. Nagoya n. Yokohama. Bloemfontein 16 145 m. Z.Z.W Kaap Blan co n. Teneriffe. Cab ex The Hague 16 v. Rotterdam n. Si- don. Lronenburgh p. 16 Bruns Buttel n. Riga. Ilos 14 te Napels. Johan van Oldenbarnevelt 16 540 m. Z.Z. V Cocus Eil. n. Aden. Kedoe 16 v. Laban n. Tj. Pandang. iota Baroe p. 16 en Colombo n Port Said. Laertes p 16 Ceylon n. Penang. Larer.berg 16 v. Hamburg n Amsterdam. Lutterkerk p. 16 Ouessant n Marseille. Maasdam 16 720 m. O.N.O. Kp. Race n. Halifax. Manoeran 16 te Frederikstadt. Mariekerk 15 Genua. Nieuw Amsterdam 16 160 m. Z.W. Kp. Ra ce n. Southampton. Oranjestad 16 v. Curasao n. Aruba. Polyphemus p. 16 Pantellaria n. Port Said. Sunetta 16 te Miri Zuiderkruis 16 130 m. Z.W. Freetown n. La- Palmas. Politierechter Middelburg Dronken achter stuur. De vertegenwoordiger P. H. A. O. te Vlissingen werd door de politie rechter te Middelburg veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd en 4 maan den voorwaardelijke ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te be sturen met 3 jaar proeftijd. O. was dronken achter het stuur van zijn auto gaan zitten en had te Terneu- zen een hek vernield. De schade heeft hij inmiddels vergoed. L. P. uit Vrouwenpolder reed op 13 September dronken op zijn bromfiets door Aardenburg en was brutaal te gen de politie opgetreden. Dit kostte hem 2 weken gevangenisstraf. G. de V., groente- en fruithande laar te Vlissingen, had een auto be stuurd, terwijl hij onder de invloed van sterke drank verkeerde. Hij kreeg 2 weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd en voorwaar delijke intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van 4 maanden met een proeftijd van 3 jaar. boven notering. Vette kalveren aanvoer ais vorige week, handel vlug prijzen even stijver. Graskalveren aanvoer groter, nan- de) kalm prijzen prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel ma tig. prijzen onveranderd Biggen aanvoer iets korter, handel matig, prijzen onver anderd Slachtpaarden aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Schapen aanvoer gewoon, handel leven dig. prijzen even hoger dan vorige week Dinsdag Lammeren aanvoer gewoon, han del levendig, prijzen even hoger dan vo rige week Dinsdag. Kalfkoeien aanvoer Iets minder, handel goed. prijzen con stant. Melkkoeien aanvoer iets minder, bande) goed. prijzen constant Vare koelen aanvoer als vorige week handel kalm, prijzen le en 2e kwal, als vorige week. Vaarzen aanvoer iets kleiner handel stil, prijzen prijshoudend, mindere so >rten Iets lager Pinken aanvoer Iets kleiner, han del stil, prijzen prijshoudend. VISMIJN VEERE. 17 Nov. Aangevoerd: 2472 kg. export garnalen 79—92, 445 kg. handels-garnalen 74—75. 209 kg. schar 43—59. 93 kg. bot 48—56, 12 kg. wijting 46-50, 122 kg. rog 49—68. VISMIJN BRESKENS. 17 Nov. Aangevoerd: 1729 kg. export garnalen 901,25, 40 kg. handels-garnalen 96—1.03. 103 kg. schar 63—70. 126 kg. bot 36—47, 10 kg. tong (middel) 2,56—2,70, 9000 kg. schardjjn 2836. Munitieopslagp^ts vloog in de lucht De munitie-opslagplaats van het fort Focb bij Straatsburg is Dinsdagmid dag geteisterd door brand en een reeks ontploffingen in de afdeling voor de infanterie-munitie. AUe hoop om de zes leden van het personeel, allen militairen, nog te redden, is opgege ven- Het was de brandweerlieden niet mogelijk net fort dichter dan vijfhon derd meter te benaderen met het oog op de in het rond vliegende granaten en kleinere projectielen. Amerikaans vliegtuig neergestort Een „Globemaster" legertransport- vliegtuig is Dinsdag in 't fort Bragg- reservaat (Noord Carolina) neerge stort. Dertien inzittenden verloren het leven. BRIDGE Afd. A (Walcheren). De 2e zitting van de parencompeti tie werd Zaterdag in 't „Strandhotel" te Vlissingen gehouden. De uitslag luidde: 1 echtpaar Ballintijn, Middelburg, 61,3 2 echtpaar Parent, Middelburg, 53 3 mevrouw Dronkersde heer Heijbocr, Middelburg, 52,4%. 4 echt paar v. d. Kreke, Vlissingen, 49,4%. 5 dames v. d. BoudtMazure, Middel burg, 48,8%. 6 dames BrouwersUs- sel, Middelburg, 48,2%. 7 de heren JansenKnoop, Vlissingen. 44,1%. 8 de heren v. OppenRurjg, Vlissingen, De stand na twee zittingen is: 1 mevrouw Dronkersde heer Heij- boer 56,3%. 2 echtpaar Ballintijn 55,1 3 dames BrouwersLJssel 54,2%. 4 de heren JansenKnoop 51,2%. 5 echtpaar Parent 50,9%. 6 dames v. d. BoudtMazure 46,4%. 7 echtpaar v. d. Kreke 45,8%. 8 de heren v. Oppen Ruijg 39,9%. Door een mooie score plaatste het echtpaar Ballintijn zich no 2, terwijl mevrouw Dronkers en de heer Heg- boer de leiding namen. le klasse A: 1 echtpaar Nederhof Vlissingen 60,7% 2 de heren v. d. Sluis Sr. en Jr., Veere 57,7%. 3 dames Alewijnse, Middelburg 54,2%. 4 de heren v. Nieuwenhugze Polderman, Middelburg 52,4%. 5 de heren BestLako, Vlissingen, 48,2%. 6 dames Knoopv. d. Jagt. Vlissin gen, 45,2%. 7 echtpaar Stoppelen burg Vlissingen, 44,7%. 8 mevr. Huijssede heer Brouwers, Middel burg 36,9%. De stand na twee zittingen is: 1 de heren v. d. Sluis Sr. en Jr. Veere 59,2%. 2 echtpaar Nederhof Vlissin- f en 53,3%. 3 dames Knoopv. d. Jagt lissingeii 53%. 4 de heien BestLa ko Vlissingen, 50%. 5 de heren v. NieuwenhugzenPolderman, Middel burg, 47,6%. 6 dames Alewijnse, Mid delburg 46,7%, 7 echtpaar Stoppelen burg. Vlissingen, 46.4%. 8 mevrouw Hugssede heer Brouwers, Middel- buig 43,8%. Door constant goed spel namen de heren v. d. Slugs Sr. en J. de leiding, ter-wijl het echtpaar Nederhof op schoof van de 6e naar de 2e plaats. le klasse B: 1 echtpaar v. Iren, Vlissingen, 66,1%. 2, 3 en 4 de heren Cox-velegnGroen, Vlissingen. dames GabriëlsePeek. Middelburg, dames Kortewegv. d. Rest, Vlissingen 52,4%. 5 echtpaar Bosshardt (invallers) 46.4%. 6 dames BloklandKlaassen 45,8%. 7 dames BruinV. d. Sluijs 44,1%. 8 dames v. d. MostMuller 40,5%. De stand na twee zittingen luidt: 1 echtpaar v. Iren 61%. 2 de heren Cox-veleijnGroen 59,8%. 3 dames GabriëlsePeek 54,8%. 4 dames Kor tewegv. d. Rest 53.9%. 5 'dames BloklandKlaassen 51,5%. 6 dames v. NieuwenhuijzenPolderman 40.5 7 dames Bruinv. d. Sluijs 39.6%. 8 dames v. d. MostMuller 36%. In deze afdeling maakte het echt paar van Iren een sprong van de 4e naar de le plaats. Behoudens de da mes BloklandKlaassen. die een le lijke buiteling maakten, handhaafden de overige paren zich ongeveer op de zelfde plaatsen. Nagekomen advertentie. SPORTVRIENDEN. Heden door de mist vermist de navolgende postduiven: 207893; 745366; 699780; 1138360; 117583; 1157917; 1230222: 1138547; 699769; 118782- 6050473. Gelieve te berichten aan Gebr. J. J. SMALLEGAN- GE, EHewoursdijk, en ze be slist niet te houden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3