De nieuwe Gereformeerde kerk te Vrouwenpolder een fraai gebouw Zeeuwse Almanak VAN TOT C.B.T.B.-BLAD CONCLUDEERT: TRAM MOET NIET MEER TERUG NIEUWE A.M.Z.-BUSDIENSTEN NIET RENDABEL Agenda 2 PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 NOVEMBER 1953 ACHTHOEKIGERUIM 10 METER HOGETOREN Donderdag wordt het gebouw officieel in gebruik genomen Donderdag: a.s. zal het voor de Gereformeerde Kerk te Vromvenpoldet een bijzondere en gedenkwaardige dag zijn Op die dag zal namelijk de nieuwe en fraaie kerk, welke even buiten de dorpskom is verrezen, tijdens een avonddienst officieel in gebruik worden genomen. De bouw van het gehele complex berk, bijgebouwen en pastorie heeft ongeveer een tOD gekost. Het stijlvolle gebouw werd ontworpen door het architectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft te Middelburg. De jonge predikant van de Gere formeerde Kerk, ds. O. Jager, ontving ons gistermiddag met grote gastvrij heid in zijn gloednieuwe pastorie, welke ongetwijfeld de modernste wo ning van Vrouwenpolder is. Terwijl mevrouw Jager met thee en speculaas rondging, vertelde haar man het een en ander over de bouw van de kerk en de voorgeschiedenis daarvan. Bij de scheuring in de Gereformeer de Kerk, aldus ds. Jager, heeft de Geref Kerk (art. 31 K.O.) bij gerech telijke uitspraak de kerk te Vrouwen polder toegewezen gekregen. „Er zat toen niets anders op, dan zelf te gaan bouwen". In November 1952 werd de bouw van de kerk aanbesteed; vrijwel on middellijk daarna ging de eerste spade in de grond. Aanvankelijk moest de nieuwe kerk in Augustus van dit jaar gereed zijn, maar door de stormramp en de vrij strenge winter werden de bouwwerk zaamheden vertraagd. Eerste gemeente Vrouwenpolder is de eerste gemeen te van ds. Jager. Op 5 October 1952 deed hij zijn intrede in dit Walcherse dorp. Tot aan het gereedkomen van de pastorie is het predikantsgezin in pension geweest, „maar zo ver trouwde mevr. Jager ons toe: „er gaat toch niets boven een eigen woning". In de kerk Van de pastorie naar de kerk zijn slechts enkele stappen. Met gerechtvaardigde trots heeft ds. Jager ons rondgeleid in het Godshuis. Wat onmiddellijk opvalt, is de acht hoekige, ruim 10 meter ho'ge toren ,die. hoewel sierlijk van vorm, toch mas saal aandoet. Het gebouw is in gewo ne baksteen opgetrokken, heeft brede glas-in-lood ramen en is met blauwe pannen gedekt De hoofdingang naar de kerk is on der de toren. Van hieruit leidt een trapje naar een ruimte, waar het or gel is opgesteld. Het interieur van de kerk is sober, maar uiterst modern. De wanden zijn wit-gepleisterd, het dakbeschot be staat uit blauw gekleurde houtwol ce- mentplaten. De preekstoel en banken voor diakenen en ouderlingen zijn uit gevoerd in gebroken-wit. Rustige kleuren dus. In de kerk, die ruim 17 meter lang is en bijna 9,50 meter breed, zijn 208 vaste zitplaatsen (banken), terwijl tij dens het zomerseizoen nog 60 stoelen bijgeplaatst kunnen worden. Electri- sche apparaten aan de wanden zorgen voor een aangename warmte. Ook tussen de banken, in de vloer, zijn verwarmingsapparaten aange bracht, waardoor men geen last zal hebben van koude voeten. Aan de ach terzijde van de kerk bevinden zich een ruime consistoriekamer, een keu- Bijdrage van Provincie in kosten Braakman-project In toenemende mate wordt van de zijde van de industrie een beroep ge daan op de N.V. Waterleidingmaat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" om grote hoeveelheden water te leveren voor industriële doeleinden. De be schikbare hoeveelheid zoet water is in Zeeuwsch-Vlaanderen zeer be perkt, zodat de waterleidingmaat schappij njet zonder meer aan alle verzoeken kan voldoen. Een moge lijkheid om verbetering te brengen in deze toestand is om het uit Bel gië komende zoetwater op te vangen in spaarbekkens, in het bijzonder het water bg Isabellasluis, dat in een Braakmanboezem geborgen zou kun nen worden. De kosten van dit Braak manproject worden geraamd op 25.000. De minister van Economische Za ken heeft zich bereid verklaard, om het verlenen van een rijksbijdrage van 60 pet. met een maximum van 15.000, in de door de waterleiding maatschappij te verlenen kosten te bevorderen, De minister is van me ning, dat de industriële ontwikkeling ook een groot provinciaal belang is, zodat de provincie zich in deze ten aanzien van het verlenen van een bij drage in de kosten niet afzijdig kan houden. Daar hier tevens sprake is van een belang van de betreffende waterleidingmaatéchappij, heeft deze zich bereid verklaard 20 pet. van de kosten voor haar rekening te nemen. Gedeputeerde Staten van Zeeland de len de mening van de minister en stellen de Provinciale Staten voor de resterende 20 pet. van de kosten tot een maximum van 5.000 voor re kening van de provincie te nemen. Er is niets wat de mensen méér samenbindt als het gezamenlijk wer ken in de uren van zelf gekozen ont spanning. Huisvlijt, het vervaardigen van kleine kunstvoorwerpen, brengt de beoefenaren samen in een geest van loehoiUendheid en wederzijds be grip. Daarom moet het initiatief in Sas van Gent worden toegejuicht waar men na enkele desbetreffende tentoonstellingen op het idee kwam een eigen Kunstkring op te richten. Niet met de bedoeling de grote kunst te imiteren of te evenaren. In onderafdelingen zal men gezamenlijk schilderen, tekenen, kantwerk en smyrnawerk maken, boetseren, hout snijden enz. Voorts staat op bet pro gramma het inrichten van tentoon stellingen, houden van lezingen, kort om alles wat tot meer begrip van de kunst kan leiden. Ook de jeugd is welkom bij dit streven, in het bijzon der voor de tentoonstelling, die der traditie getrouw in September ook het volgend jaar zal worden gehou den- Voorzitter van de Kunstkring -is BOLLETJES Bollenbloembollen wél te verstaan schijnen in het huiselijk leven een be langrijke rol te spelen, want na ons verhaaltje over de man, die uien voor tulpenbollen aanzag en derhalve door zijn echtgenote ter verantwoording werd geroepen, bereikte ons een an dere, op bollen geïnspireerde, geschie denis. Ditmaal spélende in Oost-Sou burg. Aldaar kreeg een man van zijn vrouw het verzoek een aantal bolle tjes te poten, hetgeen de man wel grif beloofde, maar niet deed. Zo zijn man nen soms. Telkens als de vrouiv vroeg: „Man, ga jij nu vanmiddag de bolle tjes planten," antwoordde hij vlotjes: ,Ja hoor, straks". Maar hij dééd het niet en dat heeft de vrouw zeer ver droten. Geruime tijd na de bolletjes-periode had de man een vrije middag en hij dacht: „Weet je wat, ik ga es wat tuinieren". Al tuinierende stuitte hij op enkele bolletjes en even later op nog meer bolletjes, totdat hy tenslotte een mamd vol bolletjes had opgegra ven, waarmede de goede kerel opgeto gen naar zijn vrouw snelde. .JLijk es vrouw, wat ik in de tuin vindt!" sprak hij argeloos Het waren dezelfde bolletjes, die hy niet had willen planten en die zijn vrouwverbitterd, zélf had gepoot. En aan het einde van }s mans vrije middag is hij toen dan toch maar die bolletjes gaan planten de heer Frantz Stevens, secretaresse mevrouw Jacobs Prinsenkade 6a. Hier kunnen belangstellenden alle inlich tingen verkrijgen. AANPAKKEN. Nog een voorbeeld van de geest van aanpakken in Sas van Gent. Vrijwil ligers zijn namelijk bezig met op hun vrije Zaterdagmiddagen te wer ken in de tuin van de Ned. Herv. Kerk. Enkelen hanteren de spade, an deren ruimen stenen en onkruid en de dominee gaf zelf het goede voor beeld door uit de tuin opgegraven ste nen met een kruiwagen te vervoeren. Af en toe stuit men bij dit werk nog op stoffelijke resten van mensen, die vroeger begraven werden rond de kerk, die omstreeks 1896 in vlammen opging. VERRASSING. Men stond dezer dagen te Koe wacht wel wat vreemd te kijken, toen er op de Axelse straat zomaar een vliegtuigbom gevonden werd. De herkomst van dit gevaarlijke projec tiel is onbekend. De opruimings dienst heeft de bom verwijderd. BOTER EN WAGEN. In het spel tussen smokkelaars en immer actieve douane heeft een Belg in Koewacht het onderspit gedolven. Hij trachtte met een auto clandes tien boter over de grens te brengen. Gevolg: boter èn auto in beslag ge nomen. DROOG GEVALLEN. Vanzelfsprekend is de nieuwsgie righeid groot, als er gebieden zrjn drooggevallen. Het water is in de onmiddellijke omgeving van Renesse weg getrokken. Verrasingen blijven niet uit. Mosselzaad, zeesterren en krabben kan men allerwege ontwa ren. Zij verspreiden een zware en on welriekende lucht. Noordwelle, het anders zo vriendelijke en welvarende dorp, biedt een treurige aanblik". Tus sen Serooskerke en Noordwelle zijn enkele draglines bezig kanalen te graven voor het afvoeren van het water naar de pompen. GOEDE EXPORT. Vooral naar Frankrijk is nog een goede mosselexport, maar België neemt al minder af. Vele mosselkwe kers hebben reeds zeventig procent van hun „capaciteit" bereikt De oes- terverzendine blijft iets kalmer dan in vorige jaren. Er is een goede vraag naar de grotere soorten maar het aanbod kan niet bepaald over vloedig genoemd worden. Verwacht wordt dat er dit jaar aanmerkelijk minder consumptie-oesters zullen zijn, zulks als een gevolg van de drastische sterfte gedurende de vo rige winter en het voorjaar. kentje, toiletten en een overdekte rij wielbergplaats. In het voorjaar zal rond de kerk een beplanting worden aangebracht. Donderdagavond om 7 uur zal dit fraaie gebouw officieel in gebruik ge nomen worden. Als geschenken zullen o.m. door dc jeugdvereniging tien Bü bels en door de vrouwenvereniging 'n avondmaalsklced aangeboden worden Zuster W. F. Sontag Woensdag zal in het ontspannings lokaal van de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom zuster W. F. Son tag, hoofdverpleegster van paviljoen I worden gehuldigd in verband met haar veertigjarig jubileum. Zr. Son. tag werd in Rotterdam geboren en kwam in 1913 naar „Vrederust", Za terdag de eigenlijke datum van het jubileum werd zij gelukgewenst door de oud-directeuren, dokter Ice land en dokter de Jonge. Ook dokter Dekker en de geestelijke verzorger van „Vrederust'*; ds. v. d. Berg kwa men haar feliciteren. Vorige week Woensdag werd zr. Sontag gehuldigd door de damclub D.O.S., van welke vereniging zg van de oprichting af lid was. Op 1 Decem ber zal de jubilaresse de inrichting met pensioen verlaten. Meer subsidie aan Prov. Ve>r. tot Bestrijding der t.b.c. De Provinciale Zeeuwse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose heeft het Provinciaal Bestuur verzocht haar een subsidie in de kosten van beheer en administratie tot een be drag van ten hoogste 3000 per jaar te willen verlenen aangezien de dek kingsmiddelen voor de uitgaven ter zake van het Algemeen Secretariaat geheel ontoereikend zijn om de uit gaven te betalen. De rekening van lasten en baten van het Algemeen Secretariaat der vereniging over 1952 sluit dan ook met een nadelig saldo van 3943,84. De vereniging ont vangt reeds jaarlijks een subsidie van de provincie ter grootte van 6000, die naar behoefte wordt verdeeld on der de plaatselijke verenigingen voor tuberculose-bestrrjding. Tevens ver leent de provincie haar een jaarlijkse bijdrage van 2500 ten behoeve van het Aanvullend Verpleegfonds. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen thans de Provinciale Staten voor de gevraagde subsidie te verle nen, daar de financiële positie van de vereniging de inwilliging van het verzoek wettigt en haar werk voor de Zeeuwse bevolking van grote be tekenis is. Een gymnasium te Vlissingen De rector van het Middelburgse- Gymnasium schrijft ons: In verband met het bericht in de Prov. Zeeuwse Courant over de plan nen inzake de eventuele stichting var een gymnasium te Vlissingen lijkt het ons niet ondienstig nog eens op de volgende ten dele wel bekende fei ten te wijzen. Vlissingen is een in dustrieplaats en levert uiteraard heei weinig leerlingen voor een gymna sium. Bovendien is op amper 6 km afstand een openbaar gymnasium ge vestigd, dat te Middelburg. Het Mid delburgs gymnasium nu trekt het me rendeel van zijn 80 90 leerlingen van buiten Middelburg, n.l. uit ITïs- singen, de dorpen van Walcheren en ook van Zuid- en Noord-Beveland. Valt Vlissingen en een deel der dor pen van Walcheren uit, dan komt 't aantal leerlingen stellig aan de sub- sidiegrens en is de opheffing nabij. Een oplossing, waaraan toch wel nie mand denken zal, is verplaatsing van het gymnasium van Middelburg naar Vlissingen. zo mogelijk gepaard met stichting van een fraai gebouw mèt gymnastiekzaal! Neen. het lijkt ons veel meer voor de hand liggend, de beschikbare middelen van de openba re kas aan te wenden om de bestaan de onderwijsinrichtingen te verbete ren. bv. dóór het gymnasium te Mid delburg te voorzien van een behoor lijke gymnastiekzaal. H. W. FORTGENS. Geschenk aan Gelderland. Ged. Staten van Zeeland stellen voor f 1000.beschikbaar te stellen voor de inrichting van een nieuw pro vinciehuis voor Gelderland. Het ligt namelijk in de bedoeling dat de pro vinciale besturen aan het in de oorlog zwaar getroffen Gelderland een geza menlijk geschenk aanbieden. De bij drage daarvoor komt op f 1000. per provincie. Wijziging Polderreglement Zeeland Bij Koninklijk Besluit van 10 Sep tember 1952 is wijziging gebracht in de artikelen 17 en volgende van het Algemeen Rijksambtenarenreglement regelende het gelijktijdig benot van burgerlijke en militaire beloning. Daar ten aanzien van de rechtstoe stand van de ambtenaren in dienst der polders of waterschappen in deze firovincie op dit punt de Rijksrege- ing wordt gevolgd, stellen Gedepu teerde Staten van Zeeland de Provin ciale Staten voor een wijziging van het Reglement voor de polder- of wa terschapsambtenaren in Zeeland vast te stellen. Bij deze wijziging zijn ook betrok ken de artikelen 16 en 17, het eerste handelende over de bezoldiging van ambtenaren, die anders dan voor her halingsoefeningen als militair in wer kelijke dienst zijn, het tweede over de termijn, die in werkelijke dienst ver vuld moet zijn, alvorens de bezoldi ging genoten kan worden. DE R.T.M. OP SCHOUWEN-DUIVELAND Niet het belang van een maatschappij, maar dat van Schouwen-Duiveland dient voorop te staan Het probleem van de R.T.M. op Schouwen-Doiveland staat de laatste tijd weer in het middelpunt van de belangstelling. In het laatste nummer van „Ons Platteland" (Zeeuwse editie), het orgaan van de Christelijke Boeien- en Tuindersbond wordt deze kwestie eveneens aangesneden waarbij op twee vragen nader wordt ingegaan, nameijjk: Moet de tram in Schou wen-Duiveland terugkomen? en: Is het gewenst, dat de veerdienst Zjjpe- Anna Jacobapolder in handen van de R.T.M. blijft? Bij een algemene tendenz van toe neming van het transport per vracht auto zal men met niet minder toe kunnen dan met een flinke boot met koplading van Zijpe naar Anna Jacobapolder, terwijl de uitvoering van de dienst, dusdanig dient te zijn, dat niet het belang van de exploite rende maatschappij of van het uit voerend personeel in de eerste plaats voorop staat, maar het belang van Schouwen-Duiveland, aldus het blad. In het verleden heeft hieraan wel eens iets gemankeerd, zo betoogt de schrijver yan het artikel verder en illustreert dit met een voorbeeld, dat hij een week eerder meemaakte. EEN VOORBEELD. Na 'n langdurige periode van wach ten bij Stevensluis, er had zich een colonne gevormd van ongeveer 20 auto's (personen- en vrachtauto's), ging om 18 uur de doorlaatpost open en kon de stoet zich bewegen om om 18.30 uur de boot te halen van Zijpe naar Anna Jacobapolder. Sommigen hadden 2 uur bij Stevensluis moeten wachten doch zij kwamen alle tijdig in Zijpe aan. En zie daar, de helft van het aantal kon ongeveer mee en de rest kon blijven staan of terugke ren. Blijven staan betekende wach ten tot de volgende morgen, want de boot van 18.30 uur was de laatste, aldus „Ons Platteland". Hier had het op de weg van de R.T.M. gelegen om het aantal wagens dat niet mee kon toch nog over te varen naar Anna Jacoba. Echter niets van dit alles! Er bleven wagens staan met mén sen, die heus niet voor hun plezier naar Schouwen en Duiveland waren gekomen, maar die er gewerkt had den met de bedoeling het eiland er weer boven op te helpen. Zo stond er een vrachtauto van een firma uit Boskoop. Het personeel had in Dreischor een landbouwschuur ge- Slaatst en trachtte nu het eiland af 3 komen. Helaas, de boot was weg. Deze mensen, en zovele anderen kon den terug over de geïmproviseerde weg naar Zierikzee, kwamen daar om 19.15 uur aan, konden met de boot van 20 uur niet mee, moesten wach ten op de volgende, kwamen op plm. 12 uur in Katseveer aan en waren op z'n vroegst om 3 uur in de nacht thuis gekomen. Bij een goede service-verlening van de R.T.M. zouden deze mensen zeker om 10 uur 's avond thuis geweest zijn, nog afgezien van het aantal af te leggen kilometers dat nu gere den moest worden. Bij de Provinciale Stoombootdien- Oud-VIissinger aangehouden te Amsterdam Hij verduisterde ongeveer 2000 Op verzoek van de commissaris van politie te Vlissingen heeft de po litie te Amsterdam aldaar gearres teerd zekere H., voorheen wonende te Vlissingen. Bij zijn arrestatie be stuurde ver dachte een auto, welke hij bij een Middelburgse garagehouder had gehuurd en niet had terugge bracht. H. had in Vlissingen verschil lende personen voor grotere of klei nere bedragen opgelicht en tevens goederen gekocht zonder te betalen. Voorts had hij als leraar in het Am bonezenkamp het vertrouwen van de Ambonezen zover weten te winnen, dat zij om allerlei redenen gelden af stonden aan H., welke hij eveneens verduisterde. Het totaal bedrag van verduistering, oplichting, enz. bedroeg ongeveer f 2000. De man zal voor de Officier van Justitie worden voor geleid. Wegschap Walcheren door de Kroon goedgekeurd Het Provinciaal Blad no. 36 bevat de afkondiging van het 9 October jl. door de Kroon goedgekeurde besluit van de Provinciale Staten tot oprich ting van het Wegschap Walcneren voor de verzorging van de openbare wegen op Walcheren (herverkave ling) en het bijzonder reglement op het bestuur van dat waterschap. Uit deze afkondiging blijkt, dat de Kroon de tegen dit Wegschap door de gemeenten Middelburg en Vlissingen ingebrachte bezwaren, niet heeft er kend. Koninklijke onderscheidingen Deburgemeester van Zierikzee, jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije, reik te Zaterdag de bronze ere-medaille, behorende bg de orde v. Oranje Nas sau, uit aan de heren A. Bil, en W. Barrevoets, kantonniers van het wa terschap Schouwen. Beide heren wa zigheid van het voltallig dag< bestuur van het Waterschap Schou wen. sten zou dit niet voorgekomen zijn, meent de schrijver. Ten aanzien van de „tram-kwestie" wordt betoogd, dat het moderne ver keer andere eisen stelt dan een puf fend itrammetje. Het kunnen verwij deren van de tramlijn zou ook voor de uitvoering van de herverkaveling vele moeilijkheden opheffen, waarbij nog komt, dat een aantal hectaren cultuurgrond gewonnen wordt. Ten slotte wordt geconcludeerd, dat ook van de zyde der georgani seerde landbouw pogingen in het werk moeten worden gesteld om de terug keer van de tram op Schouwen-Dui veland te verhinderen en om het veer Zijpe-An na Jacobapolder in andere handen te krijgen. Advertentie MATROZENSHAG WEINIG VERVOERSAANBOD Opheffing van de lijnen Zak van Zuid-Beveland Middelburg en RillandBergen op Zoom De met van de winter- dienst geopende buslijnen van de Zak van Zuid-Beveland naar Middelburg en van Noord Beveland naar de Zeeuwse hoofdstad, blijken wat het vervoersaanbod betreft, tot dusver nog geen succes te zijn. Het aantal te vervoeren passagiers op de lijn van en naar de zak is zeer gering. Op de lijn Noord Beveland- Middelburg is het iets beter, doch de dienst is nog niet rendabel. Ook van de dagelijkse dienst Rilland-Bergen op Zoom wordt weinig gebruik ge maakt. Wanneer de situatie niet ver betert, is de kans niet groot dat met name de bij wijze van proef geopende diensten van de Zak van Zuid Beve land naar Middelburg en Riland-Ber- gen op Zoom, bestendigd zullen blij ven. Dorpshuizen. In het gisteren gepubliceerde arti kel „Dorpshuizen: ideaal voor kleine gemeenten in Zeeland", is een storen de fout geslopen. De passage, welke begint met ,.In hun vrije tijd hebben de gemeenteambtenaren..." moet ui teraard luiden: „In hun vrije tijd heb ben de gemeentenaren." De op de lijn Goes-Wolphaartsdijk- se veer bij wijze van proef ingevoer de uurdienst heeft tot dusver nic' tot een groter vervoersaanbod geleid, óedrijfsteehnische redenen zal uurdienst echter voorlopig wel gehandhaafd blijven. Busdiensten op Tholen toegewezen Naar wij vernemen, heeft de Com missie Vergunning Personenvervoer de busdiensten op en naar het eiland Tholen toegewezen aan de onlangs opgerichte „Coöperatieve Vereniging Thoolse Autobusdiensten T.A.D." U. A. Deze vereniging wordt gevormd door de heren J. C. Krijger, de fa. C. v. d. Klundert en de B.B.A., die tot dusver de diensten op Tholen met doorverbinding naar Tholen, resp. de buslijn Bergen op Zoom-Tholen, ex ploiteerden. Een verzoek van de Auto Mij. „Zee land" om vergunning tot het exploi teren van busdiensten op het eiland Tholen werd door de commissie afge wezen. Districtsvergadering N.C.G.O.V. Zaterdagmiddag vergaderde in de Bogardzaal te Middelburg het district Zeeland van de Nederlandse Christe lijke Geheelonthoudersvereniging, on der voorzitterschap van de heer G. M. Fey. De voorzitter wees op het werk der barmhartigheid, ook in de drankbestrijding. De heer H. Barnard, geestelijk ver zorger van de werkkampen in Zee land, sprak over het onderwerp „Huisbezoek en propaganda". De lief de van Christus mooet ons hierbij tot drang zijn. Wij belijden, dat alleen door het geloof in Christus blijvende redding van drankslachtoffers moge lijk is, aldus de heer Barnard. De heer K. Gunther uit Vlissingen deed ver blijdende mededelingen over de afde ling C.O.J.O. te Vlissingen. Voorts werden de afdelingen opgewekt pro paganda te maken met „de Wereld- strrjd". Op kosten van het district zullen gratis nummers naar de Zeeuwse werkkampen worden gezon den Het Zeeuwse Drankweer-comité zal gesteund door de plaatselijke co- mité's en de provinciale organisaties, de anti-bierfolder verspreiden. De heer G. M. Fey nam afscheid als voorzitter. In zijn plaats werd be noemd de heer J. Gastel te Vlissingen. Deze bracht de aftredende voorzitter dank voor alles wat hg deed en doet voor de drankbestrijding en het red dingswerk. „Si. Caecïlia" Vlissingen 60 jaar Zaterdag a.s. zal te Vlissingen de Harmonie „St Caecilia" haar 60-ja- rig bestaan vieren. In het C.J.M.V.- gebouw in de Noordstraat wordt van 16.30—17.30 een receptie gehouden. Radio zendt Requiem ran Von Brucken Fock uit De organisatoren van de Requiem uitvoering op 1 Februari a.s. te Goes hebben van de Nederlandse Radio Unie bericht ontvangen, dat deze uit voering in elk geval zal worden uit gezonden. Deze uitzending zal ge schieden of door de samenwerkende omroepverenigingen of door de N.C. R.V.. die op 1 Februari a.s. over zend. tijd beschikt. Zoals bekend zal het Requiem van Gerard von Brucken Fock worden uitgevoerd ter herdenking van de watersnooaslachtoffers. Bespreking dichting dijken Ter herdenking van de rampdag, zal het Koninklijk Instituut van In genieurs op Maandag 1 Februari 1954 een vergadering wgden aan de dich ting van de dijken in het rampgebied. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Zondige levens" (18 jaar). 7 en 9.15 uur; Boekhandel Van Ben them en Jutting. Boeken- expositie „Sociale wetenschappen", 9 —18 uur; Schuttershoi P.Z.E.M.-revue „Kortsluiting'8 uur. VLISSINGEN Vandaag Aihambra „De dertiende brief", 7 en 9 uur; Luxor: „Willy en Joe ir Tokio'8 uur. GOBS Vandaag Grand „Opmars der vrou wen", 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2