nes. na zwaar bevochten zege op R.K.F.C in de kopgxoen Falend Zuidelijk elftal verloor van Luxemburg BONDSaFTAL EN ROTTERDAMS TEAM SPEELDEN 3-3 GELIJK VLISSINGEN VERSLOEG CORN BOYS MET 7-3 MAANDAG 16 NOVEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U ti A N 'I NORMALE UITSLAGEN Breskens behaalde een verdienstelijke overwinning op Nieuw Borgvliet Het kleine en vrij onbelangrijke voetbalprogramma leverde geen enkele verrassende uitslag op. Aangezien de enige vastgestelde tweede klaswed strijd geen doorgang vond, bleef onbegrijpelykerrvijs de achterstallige ived- stryd tussen Alliance en Moe als onregelmatige toon in de competitielad der zitten. In de derde klas kwamen normale uitslagen uit de bus en ook de vierde klassers deden wat van hen verwacht mocht worden. Ook het gelijke spel tussen de reserves van Vlissingen en Terneuzen valt niet buiten de gemaakte berekeningen. DERDE KLASSE C. In de derde klasse C wonnen alle thuisclubs. Leider Roosendaal behaal de een kleine overwinning op RKC (32), hetgeen ons eerlijk gezegd tegen valt van de leider. Dongen be haalde een verdienstelijke overwin ning op DHV (2—1). WVO bleef met 10 de baas over SCO. Door deze over winning blijft de ploeg Roosendaal goed volgen. Virtus won met dezelfde cijfers van WSC. De stand luidt: Roosendaal WVO Virtus WSC DHV Hero Dongen VES BSC SCO Zierikzee RKC 6 6 0 0 18- 9 12 7 5 1 1 17- 7 11 7 4 12 12-10 9 8 4 1 3 15- 9 9 6 2 3 1 9- 7 7 6 3 12 14-14 7 6 3 0 3 15-10 6 6 3 0 3 17-15 6 6 2 13 18-14 5 6 12 3 10-18 4 6 0 1 5 7-20 1 7 0 1 6 9-23 1 DERDE KLASSE D. Het reisje naar Nieuw Borgvliet le verde de Breskens-ploeg een verdiens telijke 12 overwinning op, waardoor de Zeeuwsch-Vlamingen zich iets ho ger konden werken op de ranglijst. Dat de^d ook RCS door met dezelfde cij fers van RKFC te winnen. De Soubur gers hadden weliswaar hun handen overvol aan deze Bergenaren, maar de winst bleef behouden en de derde plaats op de ranglijst kon worden inge nomen. Meto kreeg de verwachte ne derlaag van Odio te slikken, de cijfers waren ditmaal niet mis (16). De mannen uit Ossendrecht passeerden zowel Corn Boys als Axel, getuige on derstaande standenlijst: het de baas over Ria W. Ook Honte- nisse viel niet uit de toon en de nor male 20 overwinning op Sluiskil bracht hen op de eerste plaats en het zal heel wat moeite kosten hen daar af te krijgen vermoeden wij. De stand is: Hontenisse Luctor Koewacht 7 4 1 2 9 19-15 Clinge 6 3 0 3 6 18-12 RiaW. 6 3 0 3 6 15-14 Aardenburg 6 2 2 2 6 14-17 Steen 6 2 1 3 5 17-15 Sluiskil 5 113 3 10-13 EMM 5 1 1 3 3 8-18 Oostburg 5 1 1 3 3 5-16 IJzendijke 5 0 14 1 5-20 RES. TWEEDE KLASSE C. De Vlissingen reserves zijn er welis waar in geslaagd ongeslagen te blij ven, maar dit vierde gelijke spel was toch oorzaak, dat reeds een achter stand van drie verliespunten op de Middelburg-reserves werd geboekt. Intussen een fraaie prestatie van Temeuzen H, dat door deze uitslag (11) de derde plaats kon behouden. Hier is de stand: De Zeeuwen Hulst RCS Odio Com Boys Axel Breskens RKFC Biervliet Meto Nieuw Borgvliet Zeelandia 7 5 0 2 10 18- 8 6 4 11 9 21-15 7 4 12 7 4 12 7 3 3 1 6 3 12 7 2 3 2 7 2 3 2 6 2 13 7 12 4 6 0 2 4 7 0 2 5 9 26-15 9 22-13 9 14-11 7 18-10 7 13-12 7 17-17 5 10-18 4 8-19 2 6-19 2 4-20 VIERDE KLASSE G. Zowel de wedstrijd SC GastelHal steren als NSVSchutters eindigde in een puntenverdeling wat van Hal steren en Schutters toch wel iets te genvalt. In Oud Gastel eindigde men zoals begonnen werd (00) en in Nis pen scoorden beide ploegen tweemaal. Het niet spelende Steenbergen spon hiermede nog de beste zijden, wat uit de stand wel blijkt r Steenbergen Halsteren De Schutters Yerseke NSV Grenswachters SC Gastel Robur HSC 28 Kaaise Boys 6 3 2 1 8 11- 9 7 2 4 18 12-10 5 3 1 1 7 14- 7 4 3 0 1 6 7-4 6 2 2 2 6 18-10 5 2 1 2 5 9-7 6 2 1 3 5 7-8 5 2 0 3 4 11-20 4 1 0 3 2 9-14 4 0 13 1 3-12 VIERDE KLASSE H. Koewacht heeft ons niet teleurge steld. Met niet minder dan 40 bleef VOETBAL Zeeuwse voetbalvelden Na afloop van de wedstrijd Aarden- ,burg IIOostburg II ontstonden eni- 'ge incidenten. De scheidsrechter had de bezoekers na de rust een straf schop toegekend, waarmee enige toe schouwers het niet eens waren. Twee personen, J. C. en P. B. gaven de scheidsrechter na afloop enige klap pen. De K.N.V.B. stelt een onderzoek in. De wedstrijd Kruïningen IWal cheren I voor de Zondagcompetitie van de afdeling Zeeland der K.N.V.B., welke te Goes werd gespeeld, moest twee minuten voor het einde worden gestaakt. Een speler, die van de scheidsrechter hét bevel kreeg het veld te verlaten, wilde hieraan geen gevolg geven. Er ontstond toen een woordenwisseling tussen deze speler en de scheidsrechter. De woorden wisseling liep zo hoog, dat de scheids rechter onder bescherming van de po litie het terrein moest verlaten. De wedstrijd werd met de stand 41 ge- De voetbalvereniging F.C. Sluis staakte in de tweede helft de wed strijd tegen Damme. De Zeeuwsch- Vlamingen stonden op dat moment met 21 achter. Toen de scheidsrech ter één der spelers van Sluis uit het veld verwijderde, besloten alle spe lers de strijd te staken. Nederlands elftal in Januari tegen Italië Dr. ir. Ottorino Barassi heeft na mens de Italiaanse Voetbalbond aan de K.N.V.B. het voorstel gedaan om in Januari van het volgend jaar een wedstrijd in Nederland te organiseren tussen het Nederlands elftal en een Italiaanse selectieploeg. In Italië heeft men 26 spelers ge kozen, die in aanmerking komen voor de wedstrijden voor het wereldkam pioenschap. Uit deze spelers zal een ploeg worden samengesteld, die dan in Januari een oefenwedstrijd zal spe len "tegen Nederland. Dr. Barassi zal tevens gaarne zien, dat Nederland een return-wedstrijd in Italië zal spelen. Middelburg n Vlissingen H Terneuzen n Goes H Com Boys n De Zeeuwen n Breskens H Axel II Zeelandia II RCS H 5 4 1 0 9 9-1 6 2 4 0 8 28- 8 7 3 2 2 8 17-11 6 3 12 7 24-17 4 2 0 2 4 8-19 5 2 0 3 4 12-14 6 1 2 3 4 7-13 4 1 1 2 3 3-12 5 1 1 3 3 2-9 4 1 0 3 2 8-14 Middelburg deelde met Hulst (2—2) Het is Middelburg niet gelukt in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Hulst een overwinning te belialen. Met een 2-2 gelijkspel moesten hoofdstedelingen genoegen nemen. De Walchenaren hebben nog steeds niet de juiste opstelling gevonden. Het ploegverband was. mede .door het stopperspilsysteem, dikwijls zoek. Hulst speelde een enthousiaste party, maar de Zeeuwsch-Vlamingen scho ten technisch tekort tégen Middel burg. Hulst begon direct in 'n hoog tempo en lanceerde enige aanvallen, waarbij van de snelle midvoor Neef veel ge vaar uitging. De hoofdstedelingen wisten echter tot in de 7e minuut het ergste te voorkomen. Het was rechtsbuiten Dobbelaar, die Neef in de gelegenheid stelde Versluis te pas seren. (1-0). Middelburg wist door Outermans een keurige tegenaanval te lanceren- welke door Gillissen met een doelpunt werd besloten. (1-1). Middelburg kreeg na dit doelpunt een licht overwicht, doch het binnen- trio, Schotman, van Maane ,en Gillis sen, bleef te veel achter, zodat de voorzetten van Outermans en Adri- aansens onbenut bleven. In de 15e min. kreeg Middelburg een strafschop te nemen. Deze werd echter door Van Maane naast gescho ten. Hulst wist met enige tegenaanval len te antwoorden en in de 18e min. door De Voet de leiding te nemen. (2-1). Even voor rust kreeg Middelburg zijn tweede strafschop te nemen en deze werd door Koster goed benut. (2-2). In de tweede helft was Middelburg aanvankelijk in de meerderheid, doch de Hulstenaren wisten uiteindelijk het initiatief over te nemen en tot het einde te behouden. Tot doelpunten kwam het echter niet meer. WIELRENNEN Naar een Ronde van Europa? De groep particulieren, die bezig is plannen te ontwerpen voor een wieler ronde van Europa, heeft een eerste contact gehad met het gemeentebe stuur van Straatsburg en met dc Raad van Europa. Na de gevoerde bespre kingen werd besloten Straatsburg als eindpunt van de Ronde te kiezen. In een van de eerstvolgende zittingen van de gemeenteraad zal deze kwestie ter sprake komen. Men meent te weten, dat de Ronde uit elf étappes zal bestaan en dat ze onder het patronaat van de Raad van Europa zal worden geplaatst. Van Pa rijs, de startplaats, zou het parcours door België, Nederland. Luxemburg, Duitsland, Oostenrijk, Italië, Zwitser land voeren naar het eindpunt Straats burg. Volgens geruchten zou de opzet o.m. voorzien in een rit Amsterdam Luik, gespitst in twee halve étappes: Amsterdam—Geleen met massa-start en Geleen—Luik tegen het uurwerk. Enkele toeschouwersdie de vriend schappelijke wedstrijd Vlissingen Corn Boys bijwoonden, hadden zich achter het doel van de thuisclub opge steld. Afgaande op de gezichten zou men zeggen, dat er zich een spannend moment voor het doel vani Vlissingen Foto P.Z.C.). BOKSEN Randolph Turpin getrouwd De Britse middengewichtkampioen Randolph Turpin is Zondag te wel lington (Shrophire) in het huwelijk getreden met mej. Gwyneth Price, de dochter van 'n landbouwer in Wales. Het paar arriveerde bijna twee uur te laat voor de huwelïjksformalitei- ten, die slechts zeven minuten in be- namen. urpin was Maandag 9 November teruggekeerd uit de Ver. Staten waar hg door Bobo Olson verslagen was in een wedstrijd om het wereldkampi oenschap middengewicht, en daarna in een onverkwikkelijke affaire be trokken werd. MET 3—0 VERSLAGEN Klaassens vervulde zijn taak naar behoren De 26ste semi-interland wedstrijd tussen het Zuid-Nederlandse elftal en het nationale team van Luxemburg te Kaalheide is in een volkomen ver diende 0-3 overwinning voor de Luxemburgers geëindigd. Het spel van de Zuid-Nederlanders, die liefst zeven spelers van het oranje-team in hun ge lederen hadden, is over de gehele linie ver beneden de verwachtingen ge bleven. Het Zuidelijke team is zelfs geen enkel ogenblik tot een behoorlijke spelontplooiing kunnen komen. Vooral de verdediging maakte een zwakke indruk. In de middenlinie was er maar een man, namelijk de BW-er Klaassens, die zijn taak naar behoren vervulde. Gedurende de gehele match heeft hij als enige in het Nederlandse team een goede partij voetbal gespeeld. In de voorhoede had de Eindhovenaar Van Melis een zeer aarzelende start, maar eenmaal ingespeeld, kwam hij over het dode punt heen en probeerde hij met goede passes leiding aan de aanval te geven. Het was jammer dat hg vaak niet begrepen werd door zijn teamgenoten, van wie vooral Over- beeke (Dosko) te individueel spel de monstreerde. Bennaars (Dosko) speelde ver beneden de maat. terwijl linksbuiten Gruyzen (Sittardia) te weinig in het spel betrokken werd om te kunnen tonen wat hij waard was. Van Beurden (BW) kwam vaak tot verrassende goede combinaties met Overbeeke, doch over het algemeen was het spel van de BVV-ers te wei nig intelligent om de Luxemburgers, die met 5 man in de achterhoede opereerden te kunnen verschalken. De Luxemburgse ploeg kwam goed voor de dag. De ster in de verdediging was de rechtsback Wagner, die zijn 50ste interland speelde. Voorts hield lllllllllllllllllllllllllllllllillllll Een grapje van Joe Louis In Chicago circuleerde het be richt, dat Joe Louis, de vroege re wereldkampioen in net zwaargewicht, voor de derde maal in het huwelijk was ge treden. Te Hamilton zou hij met Greta Stark zijn getrouwd. Wie schetst de verbazing van de journalisten, die- Louis op zochten om hem te feliciteren, toen deze verklaarde, dat er van een huwelijk geen sprake was. „Ik heb dat bericht zp maar voor de grap de wereld ingestuurd", zei Louis. ATHLETIEK Slijkhuis vierde te Niel Wim Slijkhuis heeft in de traditio nele internationale cross te Niel (B.) revanche genomen op de A.A.C. er v. Zeeland, in wie hij eerst te Breda en vorige week in het Belgische plaatsje Stabroek zijn meerdere had moeten erkennen. Te Niel werd Slijkhuis 4e achter Jim Peters (Engeland) en de Belgen Van de Wattijne en Smith. Van Zeeland werd 6e en Janus van der Zande lOe. de stopperspil Speck Van Melis vol gens alle regelen der kunst in be dwang. In de voorhoede van de Lu xemburgers was de jeugdige midvoor Kohn voortdurend zeer gevaarlijk. Reeds direct na de aftrap togen de Luxemburger ten aanval, waarbij zij over rechts een combinatie inluidden, die besloten werd met een keihard schot van midvoor Kohn, dat door doelman Rixoort (Sittardia) gestopt werd. De Luxemburgers bleven zeer agressief en telkens verschenen zij weer voor het doel van Rixoort. De meeste schoten afgevuurd door Kohn en Meurisse, gingen echter hoog over of langs de verkeerde kant van de paal. Hier tegenover stelden de Zui delijken slechts sporadisch enkele aanvallen. Het was vooral Klaassens, die vaart in het spel probeerde te brengen, hg was de stuwer, die tel kenmale zgn voorhoede ten aanval dreef. Het enige goede schot voor de rust van de Zuidelijken kwam van de voet van Overbeeke, maar doelman Steffen bleek paraat. Het eerste Lu xemburgse doelpunt ontstond in de 28ste minuut toen linksbuiten Kemp een van Speek toegespeelde bal in zijn bezit kreeg, De R.B.C.-er Cools omspeelde en Rixoort het nakijken gaf. Precies vier minuten later was het Meurisse, die met een kopbal de Zuidelijke keeper andermaal passeer de, doch om onbegrijpelijk redenen werd dit doelpunt door de Franse scheidsrechterHarzig afgekeurd. Ook in het verdere gedeelte van de eerste helft bleven de Luxemburgers zeer agressief. Nederlands offensief Na de rust startte het Zuidelijk team met een overdonderend offen sief. Het haalde niets uit, en al ras Onze uitslagenlijst Eerste klasse A: Be Quick—Ajax 15. Eerste klasse B: Blauw WitVolenwijckers 22. Zuid I. Tweede klasse B: AllianceMOC '30 uitg. Derde klasse C: DongenDHV 21; Roosendaal—R KC 3-2; WVO—SCO 1—0; Virtus- WSC 1—0. Derde klasse D: Nieuw Borgvliet— Breskens 12; RCS—RKFC 21; Meto —Odio 1—6; Vierde klasse G: SC Gastel—Halsteren 0—0; NSV—De Schutters 2—2; Vierde klasse H: KoewachtRia W 4—0; SluiskilHontenisse 0—2. Reserve tweede klasse C: Vlissingen II--Terneuzen II 1—1. Vriendschappelijk: Vlissingen—Corn. Boys 7—3; Hulst- Middelburg 2—2; Goes II—Luctor 3—2. hernamen de Luxemburgers de over hand. En weer zag men hetzelfde spelbeeld als voor de rust, met dien verstande, dat de toch al zwakke Zui delijke verdediging nog meer aan het schutteren sloeg. Toch hadden de Lu xemburgers niet over pech te klagen, toen bg een gevaarlijke doorbraak, nadat Klaassens, de bal uit het mid den van het veld had opgebracht, Van Melis met een keihard schot van 30 meter afstand de lat trof. De te rugspringende bal werd door Gruy zen jammerlijk naast geschoten. On middellijk hierna kwam er weer een gevaarlijke Nederlandse aanval, en nu kanjerde Overbeeke van ver tegen de lat. Weer was het Gruyzen, die de terugspringende bal naast schoot. Na veertig minuten spelen, toen het korte Nederlands offensief ge luwd was, trokken de Luxemburgers er weer tussen uit. Brj een verrassen de snelle aanval over rechts werd de bal naar de vrij staande Meurisse ge speeld en deze schoot ineens onhoud baar in (0-2). De wedstrijd was ver loren voor de Zuidelijken maar de score zou nog zwaarder worden, want een minuut voor het einde ontstond het derde en laatste doelpunt van de Luxemburgers. GOUDEN BEKER BLEEF IN MAASSTAD Spannende momenten, maar weinig goed voetbal Op het gezellig volle Sparta-terrein te Rotterdam heeft het Rotterdams elftal met een gelijk spel op de bondsploeg (33), bevochten na een wis selende en daardoor attractieve strijd, de Gouden Onafhankelijkheidsbeker behouden. Toen de rustig en goed leidende scheidsrechter Martens het einde had aangekondigd bleven de Rotterdammers door dit gelijk spel houder van de beker. De spelers beklommen het ere-platform, gehuld in de bekende witte badmantels en voor het front van de bij deze wedstrijd nog altijd hoogtij vierende hoge hoed en jacquet werd de beker aan Ter- louw uitgereikt. Na een aarzelende start kwamen beide ploegen langzaam op toeren. Niet, dat er ,-ulke fraaie technische voetbalstaaltjes te zien waren, verre van dat: aan beide zijden werd soms erbarmelijk geknoeid, maar de strijd zelf was levendig, afwisselend en vol boeiende momenten. Of de aanwezige technische leiders van de K.N.V.B. met veel waardevolle notities het „kasteel" hebben verlaten betwijfelen wij echter ten zeerste. Bg de beken de spelers als Terlouw, Van der Hoek, Bleyenberg, Nass en de gebroeders Heyster waren geen uitblinkers, al speelde de midvoor van Rigtersbleek een zeer nuttige partij, en bg de nieu- HANDBAL Tonido verloor met 711 van E.B.H.V. In de heren-afdeling van de le klasse Zuid heeft het Goesse Tonido met 711 het onderspit moeten del ven tegen E.B.H.V. Door dit vesul- taat delen oeide clubs thans de onder ste plaats op de ranglijst. De uitsla gen luidden: District Zuid. le klasse heren: Geel- blauwAgressieve 710; Tonido E.B.H.V. 7—11; P.S.V. HWoensel Dames: EindhovenP.S.V. II 34. District Zeeland, le klasse damt EJVI.M.Walcheren 44; Olympus -Tonido 53; Hellas nDe Zeeu wen 25; VolhardingDe Zeeuwen 4—1. le klasse heren: OlympusTonido II127Hellas HVolharding 62. Meisjes-junioren: WalcherenTo nido 21; VolhardingDe Zeeuwen 2—o. Jongens-junioren: Marathon—To nido 34. Meisjes-adspiranten: Walcheren- Marathon 07. Sportieve sfeer in vriendschappelijke ontmoeting In een zeer sportieve, doch tech nisch niet op hoog peil staande wed strijd, heeft Vlissingen de vriend schappelijke ontmoeting tegen Corn Boys met 7-3 gewonnen. Het klasse- verschil van de ploegen kwam in de wedstrijd goed tot uiting. De Sasse- en speelden niet onverdienstelijk, ir tegen het meer doortastende spel van de rood-wïtten, hadden de oranjehemden geen afdoende wapen. Het spel dat de toeschouwers 1 zien kregen was echter matig. Direct na de aftrap nam Vlissingen het initiatief in handen en de Corn Boys-verdediging kreeg handenvol werk. Langzamerhand zetten de Sas- senaren enkele aanvallen op, die ech ter al evenmin resultaten hadden. Het spel ging van doel tot doel, waarbij de Corn Boys rechtsbuiten, de Smit, in de 25e minuut de bal kreeg toege speeld en het zachte schot dat deze speler afvuurde, liet Baart door zijn vingers in het doel glippen (0-1). On geveer 10 minuten later werkte de Corn Boys-verdediging onvoldoende weg en Hendrikse was er als de kip- Jen bij om de stand op gelijke voet :e brengen. Kort voor rust gaf Van der Schaaf een goede voorzet van rechts. De Nooyer kopte de bal on houdbaar langs de Sasse keeper. (2-1). Kort na de hervatting stompte de Corn Boys keeper bij een aanval van Vlissingen de bal uit zijn doel, maar de toegeschoten Clarisse schoot hard in en de bordjes wezen 3-1. In de 12e minuut kregen de Sassenaren een pe nalty toegewezen wegens fout ief aanvallen van Marijs. De Corn Boys rechtsbuiten De Smit plaatste zich achter de bal en gaf een zacht roller- tje in dc richting van Baart. Dit spor tief gebaar werd door de toeschou wers met een spontaan applaus be loond. Van Reems en De Nooyer zorgden voor de stand 5-1, waarna Corn Boys door Walkiers en Van den Eekhout, die niet onverdienstelijk speelde, de achterstand tot 5-3 redu ceerde. Uit een voorzet van Van Reems scoorde Clarisse met 'n prach tig schot voor de zesde maal en in de slotphase maakt De Nooyer er nog 7-3 van. Clarisse, die voor deze gelegenheid als rechtsbuiten bij Vlissingen stond opgesteld, speelde een behoorlijke partij. Vooral zijn voorzetten waren beter dan men dat van zgn voorgan ger gewend was. Ongetwijfeld zal hij nog wel meer in het eerste elftal uit komen. Een spelmoment uit de wedstrijd Vlis singen Com Boys. De Vlissingse keeper weet hier het gevaar te keren, maar niettemin moest hij driemaal de bal uit het net halen. (Foto P.Z.C.). welingen was rechtsbuiten Trooster, een clubgenoot van Bleyenberg, de enige opvallende figuur. Nadat Rotterdam 5 minuten lang had gedomineerd, trok de in rood zwart gestoken bondsploeg naar vo ren met enkele aanvallen over 'inks, waar Schmidt echter niet in al te beste vorm stak. Van gevaar voor het doel van Mühring was voorals nog geen sprake, dat kwam pa3 na 20 minuten toen Schmidt een hoek schop mocht nemen. Voorlopig bleef de Rotterdamse verdediging de baas, maar wie goed toekeek zag, dat Ter louw de grootste moeite had met Bleyenberg, die zich weer een mees ter toonde in het spelverdelen met subtiele hoofdknikjes, waarvoor hij door goed opstellen en hoog en uit stekend getimed springen de kans kreeg. Eerste goal Het verwonderde niemand, dat het bondselftal de leiding nam. Na 27 mi nuten trapte Lagerwaard een bal non chalant voor de voeten van Schmidt, die een leeg doel voor zich vond. maar het beter achtte het leder aan Van der Ggp te geven, die toen rustig in de benedenhoek kon plaatsen. Kort hierna kwam een voorzet van links van de D.O.S.-man Visser voor de voeten van Bleyenberg, die ineens inschoot. Na rust Het tempo, dat in het laatste half uur voor de rust al regelmatig was opgevoerd, werd na de hervatting ge handhaafd door twee fel op de bal zittende ploegen, die met volle am bitie speelden. Midden in een periode, waarin ieder dacht Rotterdam defini tief te zien onder gaan, kwam een Rotterdams doelpunt. Spil Westbroek trapte een bal bij het wegwerken te gen zijn linksbinnen Visser op en de kans, die midvoor Van Pelt (S.V.V.) hierdoor kreeg, was niet te missen (1—-2). Geïnspireerd door deze treffer en door de luide aanmoedigingen van 't publiek bleef de Rotterdamse aanval aandringen. Van der Hoek en Dörr stuwden de stormlinie voortdurend en de gelijkmaker hing in de lucht. Maar weer ging het andérs dan men ver wachtte. Nadat Feyts een schot van Van der Hoek op fraaie wijze had ge stopt, zorgden de beide Rigtersbïe- kers voor een juweel van een doel punt. Trooster zond een lage schui vende voorzet af, zo op maat voor de voeten van zijn midvoor, dat Bley enberg maar een been had uit te ste ken om Muhring vergeefs in de lucht te doen gnjpen. Met een 31 voor sprong leek de bondsploeg veilig, maar deze ontmoeting had al meer bewezen een grillige geest te hebben en toen de Kennemers-back Pegge- man een schuiver van Van der Hoek onvoldoende wegwerkte en de oal bri Benningshof belandde was het 3—2 en dus alles nog mogelijk. Kort hier na zorgde Van Pelt voor het 3—3 ge lgke spel. HOCKEY Middelburg-reserves deelden met Cadetten II Middelburg H trok naar Breda voor de ontmoeting tegen Cadetten H In vlot gespeelde wedstrijd zagen de Mid delburgers kans tegen de lang niet zwakke Cadetten-reserves een pun tenverdeling te bewerkstelligen. Voor de rust was Middelburg iets in de meerderheid. Toch namen de Cadetten de leiding door een keihard schot (1— 0). Met deze stand brak de rust aan Na de hervatting vergrootten de Bre- daneren hun voorsprong door een schot, dat van de arm van de Middel burgse doelman in het net sprong C v. d. Peijl verkleinde de achterstand van de gasten tot 1—2. Enkele minuten later scoorde Michielser, uit een voor zet van rechts de gelijkmaker (2—2). In deze stand kwam geen verandering meer. De wedstrijd tussen de dames van Push en Middelburg werd afgelast op verzoek van Push. De uitslagen luiden: Zuid: Tweede klasse A: Liberty—Push II 2—3 Cadetten—Til burg 1—2; DES—Breda H 1—1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5