WYBERT Grote plannen in Kloetinge om achterstand in te halen Zeeuwse Almanak JWRHEUMIN4 ZEELANDWERF TE HANSWEERT IN FINANCIËLE ZORGEN MIDDELBURG KRIJGT VOOR ZEELAND UNIEKE IJSBAAN VEERBOOT „KRAMMER" WERD IN GEBRUIK GENOMEN Juist nu! Agenda 2 PROVINCIALE ZEE UW UB COU'RANT VRLIDACS 13 NOVEMBER 1953 HOGERE RIJKSUITKERING NODIG Ruim 4 ton kapitaalswerken op begroting 1954 gebracht gemeenteraad van Kloetinge hechtte Donderdagavond zyn goedkeu ring aan een w ijziging van de begroting 1954, waarbij de uitgaven met 418.000 voor kapitaalswerken worden verhoogd. Hiermee heeft de raad volkomen aangetoond, welke voorzieningen voor deze gemeente dringend noodzakelijk zijn. De consequenties van deze investeringen zullen zijn, dat de gewone dienst voor meerdere jaren zwaar belast zal zijn. Het nadelig slot zal plm. 46.000 bedragen. Daarom zal verhoging ran de algemene rijksuitkering nodig zyn. B. en W. van Kloetinge menen hierop aanspraak te kunnen maliën, daar deze tot en met 1952 veel te laag is geweest. Voor dat dit belangrijke punt aan de orde kwam, werden in snel tem po een aantal kleinere voorstellen afgehandeld. De gemcenterekening 1952 kon reeds worden aangeboden, met voor de gewone dienst een be drag aan Inkomsten van 203.622,84 en aan uitgaven 206.076.79 en voor de kapitaaldienst aan inkomsten 526.643,37 en aan uitgaven 563.915,82. Aan J. Daniëlse werd een premie voor woningverbetering toegekend voor de woning Achterweg 16. De heer Buitenhuls (A.R.) merkte hier bij op, dat by de huisvestingscommis sie nog geen verzoek binnenkwam om deze woning te mogen betrekken. Hij geloofde overigens niet. dat hier tegen bezwaar zal bestaan. Na een kort inleidend woord van de voorzitter, burgemeester mr. H. N. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye, gaf wethou der D. Schipper (P. v. d. A.) daarop namens het college van B. en W. een uitvoerige toelichting op de voorgestelde begrotingswijzi ging. Hij vroeg zich af of ooit in de geschiedenis van Kloetinge op enige primaire of suppletoire begroting van zulke sommen gelds sprake is geweest als thans, vele wensen leven in de raad om het voorzieningspeïl van deze gemeen te te verhogen. Op de begroting 1953 ls de eerste stap gezet met o.m. het herstel van de toren, het maken van een uitbrei dingsplan en de bouw van een bad huis, tot een bedrag van 129.8S0. Met deze eerste wijziging van de be groting 1954 wordt de tweede stap gezet. Men wil o.m. torenklokken aanschaffen, een kleedlokaal op het sportterrein, een wachthuis nabij de spoorwegovergang en een nieuwe openbare school bouwen, de burge meesterswoning verbouwen, speelter rein aanler^en, straatverlichting aan- KANS OP VERKOUDHEID? KRE0FLAV0N voorkomt en geneest u Geen snoepje, meer ...'I helpt 20 tabletten 75* VAN £jvin Het is in feit ztfn prachtig najaar dat ook het pluimvee ervan in de war raakt. Maar wel heel bont maakte het de kip van de latidbouwer F. te Zaamslag. Voornoemde kip was al enige tijd van het erf verdwenen. De terugkeer werd een triomfantelijke intocht van Ma Kip met in haar kiel- zorg maar liefst zeven kuikens. Uit gebroed in een rietmljt in de 'omge ving van de boerderij. Lente in No vember. Moge het zo blijven ALLEMAAL DIT BELG IE Op 11 November hebben onze Zuider buren een nationale feestdag. Duizen den benutten die gelegenheid om een bezoek aan ons land te brengen. Na tuurlijk kreeg Zeeuwsch-Vlaanderen een flink aantal van deze bezoekers te verwerken. In alle plaatsen en voorna melijk in Axel was het overweldigend druk en velen profiteerden van de kooplust van de Belgische vrienden De Hollandse biefstukken waren voor al in trek. ACHTERGROND De reis toas zonder stoornis ver lopen en de boot bijna in Zierikzee gearriveerd, toen er plotseling een man de kajuit betrad, die even iet wat verxoilderd om zich heen blikte en vervolgens weer verdween Een ogenblik later dwaalde hij over het dek, met in sip» ogen nog steeds de blik van een zoekende en reeds meenden wij hem te hulp te moeten snellen, toen hij het gevonden scheen te hebben. ,jHet" was een andere passagier, die evenals de zoekende de ruwe wind trotseerde. Beiden hadden namelijk devoot het hoofd ontbloot en staarden gespannen in het inwendige van el kanders hoeden. Zij stonden daar als beroepsgoochelaars, wachtend op de konijnen Een konijn scheen er echter niet te toillen komen, want weldra schudde dezoekende mistroostig het hoofd, bedekte het weer en snelde henen. Enkele seconden later herhaalde zich het toneeltje, ditmaal met een andere tegenspeler, waa/rop de ach tergrond van het drama duidelijk werd. De man had een verkeerde hoed opgezet, en zocht vertwijfeld naar tfn eigendom brengen, een riolering en verbetering van alle straten en wegen. Hiermee is totaal een bedrag van 418.000 gemoeid. De werken zullen over meer jaren moeten worden uitgevoerd. De gewone dienst zal hierdoor zwaar be tast worden en in 1954 een nadelig slot van 45.906.33 vertonen. Ook na deze werken" zullen nog niet alle wensen vervuld zijn. Als verdere wensen somde weth. Schipper o.m. op: sanering Kerk plein 11, straatverbreding Kerkplein, electrificatie Noordeinde en Kapelse weg, watervoorziening Noordeinde, Groeweg, Lange weg, wensen t.a.v. plantsoenen, en subsidies maatschap pelijk en cultureel werk. De schuld van de gemeente zal door de voorgestelde mvesteringen van 1953 en 1954 stijgen tot 893.146. Veel belangrijker is echter de vraag, hoe het nadelig slot van plm. 46.000 op de gewone dienst zal kunnen wor den gedekt. Hiervoor is slechts één oplossing: verhoging van de algeme ne rijksuitkering. De huidige uitke ringen zyn gebaseerd op toestanden in een ver verleden. Met alle macht wordt gestreefd naar een financiële verbetering. B. en W. hebben niet de Illusie, Jat alle thans voorgedragen kapi taalswerken onmiddellijk en in kort tijdsbestek kunnen worden geëffec tueerd. Men wil echter met deze be grotingswijziging zowel aan het Rijk en Ged. Staten de noden en behoef ten tonen en aan de burgerij doen blijken, dat de raad een open oog heeft voor alle voorzieningen. Het Prov. bestuur dat wacht met de goedkeuring van de begroting 1954. heeft reeds schriftelijk verklaard overtuigd te zijn, dat voor deze ge meente de huidige dekkingsmiddeTen niet meer toereikend zijn. Wanneer straks bekend zal zijn of èn hoeveel de uitkering zal worden verhoogd, zal aan de raad de urgen tie van uitvoering der plannen ter discussie worden voorgelegd. Grote woningnood. Voorts wees weth. Schipper na mens het college nog op de noden van volkshuisvesting. Kloetinge is gelukkig voor de watersnoodramp ge spaard, doch er komt een andere ramp over deze gemeente, wanneer weer maar 6 woningen voor drie jaar zouden worden toegewezen. De woningbehoeften zijn zeer groot. Er zouden direct 55 woningen nodig zijn. Daarnaast 31 voor verv noodwoningen in het TOT slijpt ONDER DE KAP. In St. Philipsland is men thans zover met de woningbouw gevorderd, dat alle 35 woningwetwoningen onder de kap zijn. Met het aftimmeren kan thans worden begonnen. Ook de zes Oostenrijkse woningen worden nu af getimmerd. Een begin wordt gemaakt met het graven van funderingen voor de nieuwe schooL VERLICHTING BLIJFT Een van de spectaculaire elementen bij de dichting van het dijkgafbij Ou- werkerk was de sterke natriumver- lichting, die te Anna Jacobapolder werd aangelegd aan noodmasten. Thans wordt vernomen, dat enkele noodmasten blijven bestaan, terwijl an dere masten geplaatst worden op Zij- pe. Bij de nieuwe brug voor de veer pont met koplading alsmede voor de nieuwe weg is een goede verlichting flan ook hard nodig. WERKERS GEVRAAGD. Onder voorzitterschap van de heer Laurens, burgemeester van Oosterland werden te Bruinisse met ambtenaren van onderscheidene departementen be sprekingen gevoerd over de mogelijk heid electrlciens te animeren om in het rampgebied te gaan werken. Ook werd nagegaan hoe dit werken zo aantrekkelijk mogelijk gemaakt kan worden. Een der nUpendste problemen ls het gebrek aan geschoold personeel om de reeds droog gevallen en straks weer vrfl komende dorpen zo snel mogelijk van electriscb licht te voorzien. Daar voor zijn werkers nodig. Waar blijven ze? TE GAST IN AMSTERDAM. Ongeveer veertig kinderen uit het door Amsterdam geadopteerde Schouwen- Duiveland zullen als gast van de ge meente Amsterdam de intocht van St. Nicolaas op 21 November a-s. meema ken. Vrijdag 20 November komen de jongens en meisjes, uit elke plaats op Schouwen-Duiveland twee, per bus in de hoofdstad aan. Ze zullen logeren in het jeugdhotel „De Laurier" aan de Lauriergracht. Zondag 22 Novem ber gaan zij met de bus naar Zeeland terug. IN EEN REGEL. Met ingang van 23 November is tot tijdelijk onderwijzer benoemd aan de school met de Bijbel te St. Annaland. de heer J. Grosman te Oosterbeek. dorp, en 56 voor krotwoningen. vervanging van Alle jonge mensen worden door woningtekort uit Kloetinge wegge jaagd. Met het barakkendorp is het aangezicht van deze gemeente ge schonden en bouwplannen van par- ticnliere zijn onuitvoerbaar. Dit if niet de schuld van het gemeentebe stuur. „Wij worden er sol van", al dus weth. Schipper „wanneer we zien hoe gemakkelijk andere gemeenten extra-woningen zo maar nit de vest zak toebedeeld krijgen. Wij luiden de klok en vragen het Ministerie van Wederopbouw en Ged. Staten aan dacht voor het woningprobleem in Kloetinge." De heer R. Buitenhuis (A.R.) die namens de commissie Van onderzoek rapport uitbracht, alsmede de heren M. Rerjnhoudt (C.HG J. Q. C. Lens hoek (V.V.D.) en D. Koster (S.H.). spraken hun voldoening uit over de ze wijziging en hoopten dat door een hogere uitkering Kloetinpe uit de fi nanciële nood zal worden geholpen. Hierna stelde de raad nog de her ziening van het uitbreidingsplan vast. In dit plan is o.m. een nieuwe school aan de Lewestraat geprojec teerd en een Parallelweg langs de hoofdweg tot aan de molen, zodat het verkeer van Goes naar de rich ting Wemeldinge niet meer van de hoofdverkeersweg gebruik behoeft te maken. Voorts schept het plan ruim te voor ca. 150 woningen. By de rondvraag informeerde de heer Buitenhuis nog naar de plannen voor opruiming van het Kloosterman" dorp. Hierover zijn B. en W. reeds anderhalf jaar bezig. Een beslissing is echter nog niet verkregen. Er wor den nu voorbereidingen getroffen om te trachten iets in deze te bereiken. Advertentie 20 tabletten AFTREDEN VAN DIRECTEUR Aangekondigde reorganisatie leidde nog niet tot succes Bij beschikking van de arrondissementsrechtbank te Middelburg van 4 November j.l. is voorlopige surséance van betaling verleend aan N.V. Werf Zeeland gevestigd te Hansweert. Als bewindvoerder werd benoemd mr. M. Vlaming en bepaald werd, dat op 15 December a.s. een vergadering van schuldeisers zal worden gehouden. Men had opdrachten voor reparatie- werk onder meer voor het herstel van de Belgische tanker Capella, welk schip na de watersnood in tweeën ge broken uit de Kruininger polder werd geborgen. Ook waren er opdrachten voor nieuwbouw namelijk voor een sleep boot besteld door Pakistan en een kustvaarder. De verwachting be stond, dat voor de nieuwbouw 50 h 60 vaklieden van elders aangetrokken zouden worden. Aangezien bij de aan vraag voor surséance van betaling geen ontwerp-accoord werd inge diend, hebben wij ons tot de bewind voerder mr. M. Vlaming gewend om inlichtingen. Hij verklaarde nog geen inlichtingen te kunnen geven, omdat hij nog bezig was zich een beeld van de zakelijke toestand te vormen, waarover dan in de crediteuren-ver gadering van 15 December a.s. mede delingen verstrekt kunnen worden. Voor het ogenblik werkt het bedrijf normaal door. Naar wij in aansluiting op het bo venstaande vernemen is vorige week in een vergadering van aandeelhou ders der N/V. Werf Zeeland ontslag verleend aan de algemeen directeur, de héér G. A. Schouwink te Hilver sum. De technische directeur, de heer J. van Gelder, kreeg naast de techni sche ook de algemene leiding van het bedrijf. Begin van dit jaar moesten wij reeds melding maken van plannen voor financiële reorganisatie. De commissarissen spraken toen in een communiqué, dat aan de pers werd verstrekt de hoop uit, dat op 31 Maart j.l. deze financiële reorgani satie haar beslag zou hebben gekre gen. Blijkens de aanvrage voor sursé ance van betaling heeft deze reorga nisatie blykbaar nog niet tot het ge wenste doel geleid. Begin April van dit jaar beschikte de werf over circa 70 man personeel. Advertentie) TELEFUNKEN Radiotoestellen en gramoioons verkrijgbaar bij de erkende TELEFUNKEN dealeral VOLGEND JAAR GEREED Heidemij. zal het project uitvoeren. Middelburg krijgt een ijsbaan, De Midd die uniek zal zijn in Zeeland. De Middel burgse IJsclub heeft in zijn algemene vergadering van Donderdagavond, over het inrichten van het aangekochte ter rein tot ijsbaan, belangrijke besluiten genomen. Met het maken van de outil lage der baan zal een bedrag van f 26.000 gemoeid zijn. Men denkt dit te kunnen opbrengen door bet Tegenslagen voor jonge industrie (blot van pagina 1.) ginac", de enige Nederlandse fabriek op dit gebied, werkt thans nog voor namelijk voor het binnenland. Het ligt in de bedoeling de produc tie te vervijfvoudigen, waarbij ook andere types met hogere viscositeiten voor de textielindustrie en bepaalde cosmetische en pharmaceutische toe passingen zullen worden geprodu ceerd. Verwacht wordt, dat de uit breiding van de installatie nog een jaar zal vergen. Daar het een geheel nieuwe Industrie is, moet namelijk voor het aanschaffen van de machi nes ook veel researchwerk verricht worden. Ondanks de tegenslagen van de ramp, waardoor dit bedrijf in zijn ont wikkeling vele maanden achterop ge raakte, blijft men toch vol goede moed voor de toekomst. Door een goede verzorging van het wier op de in tact gebleven dijken hoopt men een behoorlijke productie te kunnen be houden." De ervaring heeft reeds g< leerd, dat door regelmatig snijde van het wier, een dikkere mat wordt verkregen, die ook beter bestand ls tegen ijsgang en storm. Voor ons land wordt met deze In dustrie verkregen, dat een tot nu toe waardeloos product deviezen bespaart en mogelijk ook deviezen zal gaan op leveren. Daarom mag gehoopt wor den, dat deze jonge Zeeuwse industrie voor verdere tegenslagen behoed zal blijven. uitgeven va een obligatie-lening van maximaal f 10.000 en door het houden van een loterij Voorts hoopt men op een niet on belangrijke D.U-W.-subsidïe. De uit voering van het project, die drie vier maanden zal duren, komt in han den vaD de Heide-Maatschappij. Het is niet mogelijk voor het a.s. schaats seizoen de baan gereed te hebben. De vergadering, welke onder leiding stond van de heer A. de Jonge, heeft het bestuur machtiging verleend tot het uitgeven van een obligatie-lening van maximaal f 10.000 en voorts tol het nemen van alle maatregelen, wel ke nodig zijn tot het aanleggeD en in standhouden van een ijsbaan te Middelburg. Deze ijsbaan, die zal ko men op een terrein aan de Breeweg wij schreven hierover in onze edi tie van 23 October j.l. reeds bevat o,a. aparte banen voor hardrijders, kunstrijders, een wedstrijdenbaan, een baan voor het publiek en een kinder- baan. Het door de ijsclub aangekochte terrein heeft een grootte van bijna 4 H.A., is 275 m. lang en 108 m. breed. Wanneer dit plan verwerkelijkt zal zijn, bezit Middelburg een ijsbaan, die enig is in Zeeland. Daar komt nog bij, dat door de a.s 'verlaging van de waterstand op Wal cheren men my het aanbreken van een vorstperiode niet meer op plasser zal kunnen rijden. Hierdoor wordt ook de strook water, die in de Middel burgse vesten staat „belangrijk smal ler en waar bovendien de zogenaam de „Kom" in Vlissingen practisch on bruikbaar is, is de Middelburgse ijs baan in de toekomst de enige gelegen heid waar reeds na één of twee vorst- nachten gereden kan worden. Voorts werd ter vergadering beslo ten tot het instellen van een aantal commissies, o.a. voor het aangaan van de obligatielening, voor het voeren van propaganda, het werven van le den en voor het houden van een lo terij. Vervolgens werd een commissie be noemd, die de gemeentebesturen op Walcheren zal trachten te bewegen om aan de ijsclub een éénmalige sub sidie te verlenen. Tenslotte werden nog commissie benoemd voor de ver lichting en de beplanting van het ter rein. De propaganda-commissie zal een folder verspreiden over de actie, die de ijsclub gaat voeren. Op de bijeenkomst was een maquette van de baan opgesteld. Deze maquette zal eerstdaags in de étalage van het bureau der Middelburgse V.V.V wor den geplaatst. Op de verdere details van bet project en het belang dat de baan voor Zeeland zal hebben in ver band met het organiseren van schaats en ijshockeywedstrijden, komen wij nog nader terug. Een lang gekoesterde wens is in vervulling gegaan. Als onderdeel van liet feestprogramma ter gelegenheid van het 75-jar!g bestaan der R.T.M. en in tegenwoordigheid van het provinciaal bestuur van Zeeland is Donderdagmiddag de veerboot met koplading, het s.s. „Krammer" op het veer Zijpe—Anna Jacobapolder officieel in gebruik ge steld. De minister van Verkeer en Water staat was vertegenwoordigd door de directeur-generaal van het verkeer, de heer H. van Galen Last. Nadat de echtgenote van de Commissaris der Koningin in Zeeland, mevrouw De Casembroot door het doorknippen van een lint de officiële ingebruikstelling had verricht heeft de heer Vrolyk, president-commissaris van de R.T.M. een kort woord gesproken, dat werd beantwoord door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De Commisaris der Koningin me moreerde de jarenlange strijd, die ge voerd is om deze boot met koplading op dit veer te krijgen. In de overbrug gingsperiode, waarin de plannen van de reconstructie-commissie voor het eiland Schouwen-Duiveland zullen worden onderzocht en zo mogelijk uit gevoerd en de herverkaveling van net eiland zyn beslag zal krijgen, zal de tram waarschijnlijk terugkeren. Dit zal op het eiland zelf, waar men autobussen wenst, weerstanden wek ken, maar spreker wilde de gelegen heid aangrijpen om hulde te brengen aan directie en personeel van de R.T. M. voor wat in de rampdagen en daarna is gepresteerd- Hij vroeg ver trouwen en begrip voor de wederzijd se moeilijkheden. De boot zal over en kele weken geregeld in dienst kunnen worden genomen, omdat de aanleg steigers en de toegangen naar cue steigers nog niet gereed zyn. De minister van verkeer en water staat, mr. J. Algera, heeft in gezel schap van de directeur-generaal van de rykswaterstaat ir. A. G. Maria en de hoofdingenieur-directeur Beneden rivieren, ir. J. W. de Vries, een werk bezoek gebracht aan Schouwen-Dui veland. Eerst werden de dichtingswerk zaamheden by Ouwerkerk m ogen schouw genomen, waarna de lunch in Zierikzee werd gebruikt. Vervolgens voerde de minister besprekingen met de diverse hoofden van dienst, waar na hij 's middags een bezoek bracht aan de Schelphoek. Het gezelschap werd vergezeld door de hoofdin genieur-directeur van de Zuiderzee werken, ir. J. F. R. van de Wall in de hoofdingenieur ir. F. J. B. G. Geers. KUNST Balletgroep Sonia Gaskell. Schouwburg Middelburg Z.V.tJ. De balletgroep Sonia Gaskell heeft Donderdag in de Middelburgse Schouwburg een bijzonder belangwek kende dansavond gegeven. De start was al dadelijk ongewoon: op muziek van Alex Voormolen werd een aantal Etude-flitsen gedanst en men kon zich waarlijk in 'n balletschool wanen. Het was. alsof het gezelschap zich „warm danste" Onmiddellijk daarop volgde een aantal Dansflitsen. waarin ver schillende typen van dansen werden gedemonstreerd op muziek van we derom een Nederlandse componist, Sem Dresden. Het was een uitstekend gevonden introductie tot de kern van het programma, die daarna volgde: een op „Garcia Lorca" geïnspireerde pantomime over de liefdesperikelen van de oude Don Perlimpin en de jeugdige Belisa en de „Grand-pas-des- deux elassique" uit Tsjaikowsky's „Le Cygne Blanc" Conraa^ van de Wetering kreeg als Perlimpin alle gelegenheid zijn be wonderenswaardige lichaamsbeheer- sing te tonen en hij maakte daar een dankbaar gebruik van. Loeki van Oven danste een uitstekende Belisa en Janine van Thor de dienstbode. In de „Grand-pas-des-deux" was het Marianne Hilarides, die domineerde en samen met Jaap Flier het klassieke ballet tot een belevenii maakte. Jam mer. dat Marianne Hilarides. wier techniek door niemand van het en semble geëvenaard wordt, niet wat meer expressie in haar gelaat heeft. Hoe volmaakt haar beweging was. de totaal-indruk miste daardoor leven digheid. Na de pauze toonde Sonia Gaskell, met name in het Italiaanse Concert van Bach, wat zy met haar balletgroep heeft weten te bereiken Bachs lyriek werd hier tot een eenheid met bewe ging kleur, die waarlijk verbluffend was. Ook de „Pas-des-trois" uit „Le Lac des Sygnes" van Tsjaikowsky oogstte langdurig applaus. Het pro gramma werd besloten met „Het Ge dwongen Huwelijk", een comedre- ballet naar Molière op muziek van Rameau, wederom een klassieke panto mime, onderhoudend, geestig en tech nisch opnieuw van hoog gehalte. Ma ria Hilarides was, zoals gezegd, de technisch knapste van het drietal, maar ook in Maria Huisman. Janine van Thor en Loeki van Oven heeft deze dansgroep uitstekende krachten. Van de heren waren het vooral Con- raad van de Wetering en Jaap Flier, die blijk gaven van bewonderens waardig ballettalent. De costuums waren buitengewoon fraai en er wa ren na afloop bloemen voor de dames en Sonia Gaskell en een zeer lang durig applaus. Des middags heeft het ballet So- nia Gaskell voor de leerlingen der Middelbare Scholen een instructief programma uitgevoerd, getiteld „Drie Eeuwen Danskunst". Alle nummers werden ingeleid en van explicatie voorzien door Sonia Gaskell die bet jeugdige publiek al zeer spoedig in de greep van de balletkunst bracht. De scholieren, die vanzelfsprekend voor het eerst kennis maakten met de bal letkunst, hebben een bijzonder leer rijke middag gehad. G. B. Kostganger in Zierikzee vals beschuldigd. Door mede-kostganger, cfie zelf de schuldige was...... De opkoper K. uit Zierikzee deed bij de politie aangifte van diefstal, tot zyn nadeel gepleegd in het kost huis, waar hy vertoefde. Naar hij mededeelde zouden hem een bank biljet van 25, een bedrag van 12, een paar gummilaarzen en een rijwiel ontstolen zyn. Voorts vertelde K., dat van zyn kostbaas tot tweemaal toe geld uit diens portefeuille gestolen zou zijn, tot een bedrag van 95. Volgens zijn verklaringen verdacht men een kostganger, die sinds kort inwonend was. Voordien was er nooit iets gestolen. De „verdachte" werd aangehouden, doch bij 't politieverhoor kwam diens onschuld vast te staan, waarna men de opkoper K. aan de tand voelde, die weldra bekende zijn kostbaas be stolen te hebbenDe man zal voer de officier van justitie worden geleid. (Advertentie) Nu zoveel mense om U heen ver kouden zijn, mac U vooral Uw keel niet verwaarlozen Geef de bacillen geen kans, gebruik MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Perrucha, kind van de nacht", (18 j.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg- „Bad boy" (14 1.), 8 u.; Doopsgezinde kerk: Lezingen sociale wetenschappen, 8 uuiSociëteit „De Vergenoeging": „Oost en West" film avond Nieuw-Guinea, 8 uur. VLISSINGE"!. Vandaag. Alhambra: „De knuppel In het apenhok" (a.l.), 7 en 9 uur; Luxor: „Het zwarte kasteel" (18 jr.), Vandaag. (18 jr.), 8 uur. GOES. Grand: „Spel met de duivel"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2