Begin tot uitbreiding van het Middelburgs Gasthuis Moderne nieuwe openbare school te Wolphaartsdijk SpLtofjM S.n>in DAVITAMON i SLOAN'S liniment Zeeuwse Almanak „WESTENWIND", FRANSE FILM RONDOM DE WATERSNOOD VERBINDING MET SCHOUWSE WESTHOEK WEER NORMAAL Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 NOVEMEER 1953 EEN NIEUWE VLEUGEL Dochtertje van burgemeester legde de eerste steen De eerste steen voor de uitbreiding; van het Middelburgse Gasthuis is gelegd. Woensdagmiddag heeft de zesjarige Cathrlentje Bolkestein, het oudste dochtertje van de burgemeester van Middelburg, tijdens een korte plechtigheid de steen in een van de muren van de in aanbouw zgnde nieuwe vleugel gemetseld. Op deze steen staan de woorden: „Op de 11e November 1953 is door Barendina Catharina Elisabeth Bolkestein de eerste steen ge legd voor deze uitbreiding". Tevoren verzamelden de genodigden zich in de zusterskamer van het gasthuis, waar zij door het bestuur van de Godshuizen te Middelburg wer den ontvangen. Onder de aanwezigen waren mr. dr. N. Bolkestein, burge meester van Middelburg en mevrouw Bolkestein, de wethouders jhr. mr. T. A. J. W. Schorer en L. J. van 't Westende, de gemeente-secretaris, de heer J. Ph. Koene, de heer T. J. Verbaas, lid van de Raad van Ziekenhui zen, de geneesheer-directeur van het gasthuis, de heer L. J. H. Brongers, de directrice, zr. E. H. Bal en voorts vele leden van de medische staf van het ziekenhuis. De lieer W. Berdenis van Berlekom, voorzitter van het bestuur der Gods huizen, opende de bijeenkomst met allen hartelijk welkom te heten. gers, de huidige geneesheer-directeur, de eerste steenlegging voor het ge bouw, dat in de plaats van het oude kwam en dat thans voor de tweede keer wordt uitgebreid. Tenslotte richtte spreker zich tot het dochtertje van burgemeester Bol kestein. Hij bood haar een zilveren troffel aan, die zij als herinnering zal mogen behouden. Daarna begaf men zich naar bui ten, waar Cathrientje Bolkestein on der grote belangstelling van genodig den, ziekenhuispersoneel en arbeiders van het werk, de steen aanbracht. Na de steenlegging werd het woord Hij bracht vervolgens dank aan het gemeentebestuur en in het bijzonder aan burgemeester Bolkestein, voor de medewerking, die het bestuur der Godshuizen van dit college heeft mo gen ondervinden bij het werk aan de plannen tot uitbreiding van het zie kenhuis. Spreker herinnerde aan de reizen naar Den Haag, die hij samen piet de burgemeester heeft gemaakt, om daar de belangen van het Middel burgse ziekenhuis te bepleiten en aan de moeite, die deze zich heeft ge troost, door mede te ijveren voor het verbéteren van de volksgezondheid in zijn gemeente. „Wij zijn U daarvoor zeer dankbaar", aldus de heer Van Berlekom, „en wij meenden deze dankbaarheid het beste te kunnen uiten, door de naam Bolkestein aan ons nieuwe gebouw te verbinden". Daarna richtte spreker zich tot de heer J. T. Verbaas, aan wie de Gods huizen eveneens grote dank zjjn ver schuldigd. De heer Verbaas, die voor de oorlog zitting had in de commissie Frëriks, die tot taak had de verbete ring van de Nederlandse ziekenhuizen onder de loupe te nemen, heeft een groot aandeel gehad in de totstand koming van het nieuwe gebouw in 1939. De heer Verbaas, die in Colijns- plaat is geboren, heeft na de oorlog, toen hij tot lid van de Raad voor Zie kenhuizen was benoemd, zijn Zeeuwse hart laten spreken, door steeds in die raad de aandacht te vestigen op de urgentie van een verbetering aan het Gasthuis te Middelburg. Men sprak daardoor in Den Haag vaak van „het gasthuis van Verbaas", aldus de heer Van Berlèkom. Voorts "sprak hij hartelijke woorden aan het adres van ir, J. van der Lin den, de architect van de uitbreiding en aan de-heer L. Siemerink uit Wier den, de aannemer, die de bouw uit voert. Derde maal. De heer Van Berlekom wees er op, dat het de derde keer is, dat het gast huis een eerste steenlegging in de an nalen kan vermelden. In 1864 was het de toenmalige burgemeester van Mid delburg, mr. Bijleveld, die de eerste steen legde voor het bekende gebouw met de twee torens. In 1938, toen dit gebouw al weer afgebroken was, ver richtte een dochter van de heer Bron- gevoerd door burgemeester Bolke stein. Deze gewaagde van de prettige relaties, die het gemeentebestuur heeft met het bestuur van de Gods huizen en van de moeite, die men heeft moeten doen om de plannen in Den Haag er door te krijgen. Spreker memoreerde het bezoek van de secre taris-generaal van Volksgezondheid di'. P. Muntendam, aan Walcheren, tjjdens welk bezoek hij dr. Munten dam had mogen rondleiden in het gasthuis, zodat deze met eigen ogen kon aanschouwen, hoe dringend het gebouw verbetering en uitbreiding nodig heeft. Burgemeester Bolkestein zei, het zeer op prijs te stellen, dat zijn oudste dochtertje de eerste steen legging mocht verrichten en dankte het bestuur van de Godshuizen voor dit gebaar. Tenslotte zei de burgemeester, te hopen, dat de bouw een vlot verloop zou mogen hebben, zodat de uitbrei ding spoedig geopend zal kunnen worden. (Advertentie) Een voor gezondheid! Neem geregeld Uw het ideale vitamine-preparaat yH. JAJj 0RGAN0N-0SS Advertentie Bij spit, rheumatiek spierpijn, flcht dringt de genezende warmte van SLOAN'S LINIMENT diep door en geeft direct verlichting. In ons kli maat moet U altijd SLOAN'S In huls nebben. SLOAN'S doodt de pijn Knaapje slachtoffer van ongeval in Zaamslag. Te Zaamslag is Woensdag het vijf jarig zoontje van de heer J. Maas, door een droevig ongeval om het le ven gekomen. Het knaapje speelde aan de Pol derweg, die thans verbeterd wordt en waar vrachtauto's, geladen met zand. af- en aanrijden. Het kind is komen te vallen en onder de wielen rold. Een ont- s de dood con- Ergerlijke staaltjes van dierenmishandeling. Daders voor politierechter te Middelburg. Twee personen stonden terecht voor de politierechter te Middelburg wegens ergerlijke dierenmishande ling. W. R., dijkwerker te Zïerikzee, had zich van zgn hond, die volgens zijn zeggen vals was geworden, wil len ontdoen en daartoe een met ste nen verzwaard touw om de hals van het dier gebonden en het vervolgens in een put gegooid. Het dier raakte in zijn val een stuk hout en jankte van pijn. Gelukkig hadden omstan ders zich nog bijtijds over het beest kunnen ontfermen. De politie-rechter veroordeelde verdachte tot 50 boe te of. 20 dagen hechtenis. De slager J. H. uit Domburg hield in Juli en Augustus een aantal var kens meer dan 24 uur achtereen in een hok opgesloten, zonder hen van drinken te voorzien. Deze zaak werd aangehouden tot 24 November. School te Sluis gesloten De Christelijke school te Sluis is wegens roodvonk onder de leerlingen met ingang van Maandag voorlopig gesloten. NA DE KERSTVACANTIE GEREED Oude gemeentehuis werd gymnastieklokaal Na de kerstvaeantie zullen leerkrachten en leerlingen van de Openbare school te Wolphaartsdyk met groter opgewektheid dan ooit naar school gaan. Aan de Julianaweg, op enige afstand van de houten noodschoot waarin men sinds 1946 verblijft, nadert thans een fraai nieuw schoolge bouw zijn voltooiing. De ramp was mede ooi-zaak, dat eerst half Mei nipt de bouw van deze 3 klassige school kon worden begonnen, doch nu is aan nemer Den Herder zover gevorderd, dat begin Januari het gebouw kan worden betrokken. De gemeente Wolphaartsdijk heeft met deze schoolbouw tegelijk een an der probleem opgelost. Tot dusver moesten de scholen en de sportver enigingen in het Verenigingsgebouw Tavenu oefenen, dat voor dit doel al lerminst ideaal was. Achter de nieu we school, op de plaats waar het oude VAN TOT In de rampdagen werd al spoedig de vluchthaven van Bruinisse inge richt als depot van herstelmaterialen voor de begenadigde dijken van Schou- wen-Duiveland. In enorme hoeveel heden werd stortsteen aangevoerd. Ontbrak de overslagruimte dan werd de steen op de wal en in de haven zelf gestort. Grote drijvende ponton- kranen draaiden, toen het er op aan kwam dag en nacht. Het luid geratel van deze werk zaamheden werd een bekend geluid in het dorp. Maar de overslag van steen vergde in de vluchthaven te Zijpe zo'n grote ruimte, dat er voor het gewone scheepvaartverkeer zo goed als geen plaats meer was. Een onaangename toestand, want in de wintermaanden was deze haven vol' met schepen. Nu de slag om Ouwer- kerk gewonnen is vindt verdere aan voer van dijksteen plaats van af We- meldinge. WARENHUIS In het Vlissingse warenhuis heerste een geanimeerde drukte en er zweef de al iets van boterkoek en marse- pain in de atmosfeer. Een opgewekte menigte huismoeders deed inkopen zich gezapig koesterend aan de vele begeerlijk uitgestalde zaken en in de weldadige warmte, wijl het buiten guur en grimmig was. Een genoeg1 lijk samenzijn leek het een soort samenzwering van vrolijk twinkelerende huismoeders tegen de boze (mannen)wereld daarbuiten De enkele mannen in het warenhuis telden niet mee. Die bewogen zich te schuchter en te onwennig in dit vrou wend or ado om werkelijk storend te zijn HoPAoel Plotseling daverde er een schrik aanjagende klap door het warenhuis; een geluid, alsof er een stapel was- teilen van de eerste verdieping kwam tuimelen. Een ogenblik verstomde het geriicht van vele vrouwenstemmen en was het stil. Zeer stil. Toen sprak een der dames: ,jDa's mannenwerk", waarop de menigte beamend knikte en smoesde en men berustend voortging ALS HET WATER WLJKT. Terugkeer als het water wijkt is hèt moment, waarnaar de verdreve nen dag en nacht uitzien. Bruinisse was de plaats voor de Oosterlanders, toen er sprake van was, dat Ooster- land weiara zou droogvallen, om te wachten. Bij laag water gingen ze naar de huizen om daar alvast te werken. De te Bruinisse open komen de plaatsen nu de Oosterlanders inderdaad terug gaan zullen wor den ingenomen door de inwoners van Nieuwerkerk, voor zover niet gehuis vest aan het Bijersdgkje, HULP UIT GRONINGEN. Het is geen vacantie tochtje voor de Groningse leden van de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond, die er op uit trokken om op Schouwen te hel pen. Men komt in een ontredderde boel en deze Groningse boerenzoons moeten in de modder werken. Met grote dankbaarheid wordt de hulp aanvaard, want er is ontzettend veel te doen op de bedrijven, die droog ge vallen zijn. Andere hulp is niet te krrj gen. Men beseffe ook, dat deze vrien denhulp een goede uitwerking heeft op het moreel van de getroffenen, die vaak voor een schier hopeloze taak staan. Ook de vrienden in Gelderland zullen dit mooie Groningse voorbeeld volgen. En in de andere provincies worden weer nieuwe ploegen van deze werkers van de C.J.B.T.B. samenge steld. INGELEVERD. De Rijkspolitie te Axel kreeg weer eens souvenirs uit de oorlogsdagen, blijkbaar zorgvuldig bewaard door de bewoners. Het is onbegrijpelijk dat men na zoveel waarschuwingen en ongevallen, die reeds zijn voorgeko men, waarvan verschillende met dodelijke afloop, niet voorzichtiger is. Maar ook hier geldt natuurlijk: beter laat dan nooit ofte laat! Een 500 geweerpatronen en een Duits legergeweer werden ingeleverd. VACANTIE-CURSUS. Uitgaande van de Bond van Plat telandsvrouwen worden voor de le den uit de rampgebieden vacantie- cursussen gehouden. Deze week wordt een vacantiecursus gehouden in „De Bom" te Bennekom, waaraan een 30- tal dames uit Zuid- en Noord-Beve land, Tholen en Voorne-Putten deel nemen. Uit Öudelande neemt een 5- tal leden hieraan deel. gemeentehuis stond, is een keurig, haar de eisen des trjds uitgevoerd gymnastieklokaal verrezen. Öp dit ogenblik biedt het interieur nog de bekende rommelige indruk, doch men kan zich reeds een goed beeld vormen van de inrichting. Naast de hoofdingang aan de Julia naweg zijn op de Zuidztjde drie les lokalen van 7.50x7.50 meter gebouwd. Grote stalen ramen aan de buitenzij de, zowel als aan de gangzijde, ma ken de klassen tot gezellige, lichte ruimten. De vloeren worden bedekt met floorbest, de verlichting zal be staan uit moderne buislampen, zo dat straks mét het nieuwe meubilair,, riante lokalen zullen worden verkre gen. Naast de gang, waarin een plastic- vloei' wordt gelegd, is een spreekka mer voor het schoolhoofd gebouwd, met daarboven een bergruimte voor leermiddelen, welke met een vliezo- trap op handige wgze vanuit de spreekkamer kan worden bereikt. Aan het eind van de gang bevinden zich de toiletten, wasbakken en de kelder, waarin de oliestookinstallatie voor de centrale verwanning is op gesteld. Gescheiden van de school, is het 14.30x9 m. grote gymnastieklokaal gebouwd, met een ruimte voor het bergen van toestellen. Verder wordt de inrichting gecompleteerd met een ruime kleed gelegenheid en een was lokaal met voetwasbakken, in gra niet uitgevoerd. Wanneer straks rond het terrein ook een betegelde speelplaats en ga zons zullen zijn aangelegd, zal Wol- „Een uur muziek" te Vlissingen Door de Stichting voor Muziek onderwijs in Concertvorm op Neder landse scholen „Een uur muziek", zal op Vrijdag 13 November a.s. voor de leerlingen van de Rijks H.B.S. te Vlis singen een concert worden gegeven van 1112 uur. Op dit concert, dat wordt gegeven in de aula van de school, treedt op het duo Nap de Klgn, viool en Alice Heksch, piano, met een programma onder de titel „Motief en Muzikale zin", bestaande uit werken van Schu bert, Mozart en Grieg. De toelichtingen worden daarbij door Nap de Klrjn zelf gegeven. Met handgranaten gedreigd Voor de politierechter te Middel burg had zich P. H. P. landarbeider te Hoofdplaat, te verantwoorden over het in zijn bezit hebben van enkele handgranaten. Verdachte had deze medegesmokkeld uit Indonesië en ge tracht er huurlieden, met wie ziin schoonouders ruzie hadden, schrik mee aan te jagen. „Er was geen ont stekingsbuisje in de granaat en dus was het voorwerp ongevaarlijk" meende hij. De granaten zijn niettemin in be slag genomen en P. kreeg zestig gulden boete. phaartsdijk met deze schepping van de Centrale Dienst Bevelanden, een fraai gebouw rijker zijn. OOK WONINBOUTV Er heerst in dit dorp overigens nog meer bouwbedrijvigheid. Aan een nieuw aan te leggen straat tussen de Papeweg en Nazareth zijn momen teel tien woningen in aanbouw, ter vervanging van krotwoningen, waar van het herstel na de ramp niet meer verantwoöfcT was. Aan dezelfde straat lien - t.z.t. nog vijf woningen, verrij zen' voor particulieren, wier wonin gen bij de Februari-ramp. geheel ver woest werden. Hiezmee zullen dan de sporen van de overstroming, voor wat betreft de schade aan de gebouwen, grotendeels zijn uitgewist. Vissers uit Breskens. vingen haaien. In -de haven van Breskens is door het vissersvaartuig UK 61 een blau- wé haai binnengebracht van circa 2 meter lengte en met een gewicht van 91 kg. De vis werd geveild voor 1.30 per kg. Na de UK 61 bracht Woensdag ook de UK 68 in de haven van Breskens een vis binnen, welke tot de haaien- familie behoort, en wel een zgn. „Hellegonda", die een lengte had van 3.20 meter en een gewicht van 150 kg. Deze vis werd geveild voor 4 ct. per kg. Plannen voor uitbreiding „Scheldeoord" te Terneuzen. Naar wij vernemen bestaan er, mede in verband met de grote wacht lijst, plannen tot uitbreiding van het Ned. Herv. rusthuis „Schelaeoord" te Terneuzen. Teneinde de mogelijkheid te onderzoeken tot vergroting van het rusthuis met een nieuwe vleugel, werd contact opgenomen met de ar chitect Wentink te Baarn. Scenario-schrijver maakte sluiting bij Ouwerkerk mee Onder hen die de vorige week toekeken toen bij Ouwerkerk de laatste caisson aan de grond werd gezet voor het dijkherstel sinds de ramp van Februari, bevond zich een Frans filmregisseur en -scenarioschrijver, die de onmogelijkheid, van het historische moment zulke beelden te maken als hij wel wenste „ervoer gelijk een phyr.ieke pijn", zoals hij het uitdrukte. Het was Jean Lods, een van de drie schrijvers (Louis Chavance en Pierre Leaud zijn de andere) van het scenario voor „Vent d'Ouest" (Wes tenwind), een FransNederlandse rolprent van de filmproductie-maat schappij Antares-France te Parijs, waarvan de eerste Nederlandse op namen zijn voltooid en die over een hall jaar. het licht zal zien. Het verhaal van „Vent d'Ouest" zal gebaseerd zijn op dé wederwaardig heden van een Nederlandse vracht wagenchauffeur, die uit Parijs, waar hij zich op 1 Februari bevindt, naar Nederland gaat om hulp te bieden. Er zullen ongeveer zestig geënga geerde Nederlandse en Franse mede werkers in deze film optreden behal ve de velen die bij improvisatie in het stuk zullen worden opgenomen. Het is niet de bedoeling al te veel bij de ramp zelf te verwijlen maar vooral reacties weer te geven, de psyche van getroffenen, helpers en werkers te weerspiegelen deropbouw te belichten, nodig en mogelijk zal van de rege ringsvoorlichtingsdienst documenta tie worden betrokken. Vier weken lang denkt de heer Lods in ons land aan het werk te zijn, niet uitsluitend op Schouwen-Duïve- land en Brabant, maar ook op het niet getroffen platteland en in een kleine stad, die voor dit doel nog moet worden uitgezocht. Daarna wordt het werk in Frankrijk vol tooid. De vrachtrijder wordt gespeeld door de zanger Georges Ulmer, die met deze hoofdrol zijn filmdebuut <VWWWVWWV*WW\*W\A Voor zover Haring op het droge. Een vrachtauto van de firma I. Burgel uit Groede, welke met 7 ton losse haring van de vis mijn te Breskens op weg was naar Eindhoven, heeft Woens dagavond de Prins Hendrikweg te Vlissingen over een afstand van ongèveer 150 meter be zaaid met deze vissen. Op een gegeven moment kon de ach terwand van de auto de druk niet meer weerstaan en be zweek, waardoor de auto een haring-spoor achter liet. De be stuurder, H. H. uit Groede, werd hierop opmerkzaam ge maakt en stopte onmiddellijk. Het- verkeer werd omgelegd, maar toen was reeds een groot deel van de haring tot „haring- brei" geworden. De overgebleven hele harin gen vormden voor verschillende voorbijgangers een „buiten kansje Om ongeveer half tien had de gemeentereinigingsdienst de weg gereinigd en zand ge strooid, in verband met de ont stane gladheid. De schade viel gelukkig nogal mee. Nieuwe „De Ruyterschool" te bezichtigen. Ongetwijfeld zullen velen belang stellen in het nieuwe gebouw, waarin de „De Ruyterschool" te Vlissingen thans is gevestigd. De directie van deze zeevaartschool heeft daarom besloten de school voor het publiek ter bezichtiging open te stellen en wel Woensdag 18 Novem ber a.s van 16.30 tot 21.30 uur en Za terdag 21 November a.s. van 14 tot 16 uur. R.T.M. JUBILEERT „Krammer" maakt proefvaart. Zoals bekend viert de Rotterdamse Tramwegmaatschappy vandaag haar 75-jarig bestaan. De feestelijkheden ter gelegenheid van dit jubileum zul len een sober karakter dragen. Wel zal de maatschappij op deze jubileum dag een aantal belangrijke wijzigin gen in haar dienstregeling aanbren gen. Op Schouwen en Duiveland zal, aangepast aan de geldende doorlaat- ti'den, aan de Langendijk een nieuwe busdienst worden ingelegd van Zie- rikzee via Brouwershaven naar de Westhoek. Er zullen vjjf ritten heen en zes te rug worden gemaakt. Bootaansluitin gen kunnen echter niet worden gega randeerd in verband met de werk zaamheden, welke nog aan de weg aan de gang zgn en waardoor moge lijk af en toe vertraging kan ont staan. De weg wordt echter voor het verkeer vrijgegeven. Eveneens vandaag zal een proef vaart worden gemaakt met de nieuwe kopladingboot „Krammer" welke de dienst ZijpeAnna Jacobapolder zal gaan onderhouden en die gistermid dag in Zijpe arriveerde. Aangezien de nieuwe steigers voor deze boot nog niei klaar zgn, zal worden geprobeerd in hoeverre deze boot tgdelijk met zij lading aan de oude steiger zal Kun nen worden gebruikt. Met personen- c.uto's zal dit waarschijnlijk geen moeilijkheden opleveren, doch het op rijden van grote vrachtwagens zal naar alle waarschijnlijkheid niet mo gelijk zijn. De veerdienst Zierkizee Anna Jacobapolder ondergaat geen loop van December zal de „Krammer" definitief in de vaart ko men. Kapitein werd gestraft Op 10 September 1953 liep het motorschip „Hebe Nobel" bg West- kapelle aan de grond, doch kon na enig manoeuvreren weer vlot worden gebracht. Deze zaak werd thans door de Raad voor de Scheepvaart behan deld waarbij de Raad oordeelde, dat de kapitein schuldig aan dit vastlopen was. Hg maakte de fout, zelf tijdens de vaart door het Oost gat het roer te nemen, waardoor hij het zich onmogelHk maakte controle op de vaarrichting te houden. De kapitein werd gestraft door hem de bevoegd heid als kapitein te varen op zee schepen te ontnemen voor de tijd van één week. maakt. Ook met Raymond Souplex zal vrij zeker een contract worden gesloten. Chef-cameraman is Roger Hubert, die o.a. ook aan de vervaardiging van „Les Enfants du Paradis" als cameraman heeft meegewerkt. „Het vervult mij met grote trots de historische'sluiting van het dijk- gat bij Ouwerkerk te hebben kun nen bijwonen. Dat moment; die man nen die elkaar de hand schudden; en de rust die er van hen uitging: het was grandioos. Deze plechtigheid heeft mij nog eens in het bijzonder bezield voor het werk waarmee wij zojuist zgn begonnen", zo zeide Jean Lods. Nieuwe veerhaven voor Zierikzee? Tijdens de Maandag gehouden raads vergadering van Zierikzee deelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten aan de Planologische Dienst een rapport hebben gevraagd over de vraag of de provinciale boten dienen aan te leggen in de haven aan de Val of In de voorhaven, zoals.die in het plan- Argelo is geprojecteerd. Dit rapport, aldus de voorzitter, geeft de voor keur aan de Val, welke Opvatting door het provinciaal bestuur wordt gedeeld. De gemeente heeft daarop een rap port gevraagd aan de oud-mspc- teur voor de Scheepvaart, de heer Van 't Haaf. Deze mèent, dat de argu menten. die voor de Val pleiten, zeer aanvaardbaar zijn. Het raadslid, de heer J. Steutel, in formeerde naar het standpunt van B. en W., waarop wethouder R. Ger ritsen er op wees, dat het belang van Zierikzee hier de doorslag dient te geven. Daarom kon hij niet ac eoord gaan met de Val. De raad sprak zich daarop unaniem uit voor de voorhaven van het plan-Argelo en gaf B en W. opdracht in de ver gadering van de reconstructiecommis sie Schoinven-Duiveland dit stand punt naar voren te brengen. Doctoraal examen. Aan de Gem Universiteit te Am sterdam slaagde voor het doctoraal examen economie, de heer R. H. Du- vekot JJzn. te Goes. Faillissementen in October. Het totaal aantal faillissementen uitgesproken in de maand October 1953 bedraagt 140 (170), te verdelen aio volgt: Tussen haakjes geplaatste cijfers zijn over dezelfde periode van 1952. In de provincie Noord-Hol land (exclusief Amsterdam) 13 (19), Amsterdam 12 (25), Zuid-Holland (exclusief Den Haag en Roterdam) 12 (18). Den Haag lo (19). Rotter dam 12 (7), Utrecht 9 (10), Gelder land 19 (23), Noord-Brabant 19 (14), Limburg 11 (10), Zeeland 1 (1), Friesland 5 (7), Groningen 4 (6), Drente 0 (2), Overgsel 8 (9). Het totaal uitgesproken faillisse menten van 1 Januari 1953 t/m 31 October 1953 bedraagt 1379 (1585). Examens De heer A. J. A. Riemens, leerling aan de „De Ruyterschool" te Vlissin gen, behaalde het diploma Scheeps- werktuigkundige A. Té 's-Gravenhage slaagden voor 't aldaar gehouden muziekexamer de heren F. de Steur te Serooskerke, in strumentbas, voor het B-gedeelte en 1 Vogel te Sint Laurens, instrument bariton. voor het A-gedeelte. Leraaï was de heer A. Joosse te Sint Lau rens. VLISSINGEN. Vandaag - Alhambra: „Kigoletto", 14 jr.). 7 en 9 uur. in het voorprogramma sluiting van hel d(jkgat bjj Ouwer kerk: Luxor „De zwarte Roos", (18 jr)., 7 en 9 uur. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De oarbier van Se ville (14 j.j. 7 en 9.15 uur; Boekhan- 1el van Benthem en Jutting: Boeken- expositie „Sociale wetenschappen"; Sociëteit „De Vergenoeging Algeme ne ledenvergadering Middelburgse IJsclub, 8 uur. GOES. Vandaag GrandSluiting van het dijk- gat bij Ouwerkerk, 3 en 4 uur; „Rigo- letto", (14 jr.), 8 uur, in het voor programma sluiting van het dijkgat bij Ouwerkerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2