Vakverenigingen hebben veel macht ook op politiek terrein C Op verdnenen beeldjes MOOIE HERFSTWEER BRACHT EEN CATASTROPHE ALS ZOMER EN HERFST GAAN „STUIVERTJE WISSELEN" JIMMY BKUWiNI en de BJoedboef-Beren pit db 4ETHER WOENSDAG 11 NOVEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 HET VIJFDE WERELDDEEL OP HET EERSTE GEZICHT (IX) Nederlandse emigranten zien Australië als werkterrein met grote kansen IEDERE EMIGRANT moet na enige tijd werkzaamheid in Australië een proe!' aflegden, welke hem het begeerde ticket oplevert. Ik zou ieder ar beider dringend willen aanraden niet te spoedig' tot het afleggen van deze proef over te gaan. Tenslotte zijn de termen betrekkelijk onverstaanbaar en is het met Engelse maten moeilijk meten. Enfin, op die bewuste-avond was er geen vakvereniging in de buurt. Nadermaal tie mens niet altijd over ernstige dingen kan discussiëren, heb- b-n we de kink van Arnenn-iden laten luiden, .de mooie molen laten draaien, zijn we voorts naar de Zaan gegaan, hebfvn we de moed er in gehouden en zijn we nog lang niet naar huis gegaan. Het werd wel een beetje een bon te avond, rmr binnen 't raam van do culturele achtergrond van het Au stralische volk viel dit al-Nederlandse gedoe zeker niet uit de toon. Die cultuur zal ik nog wel eens apart onder de loupe nemen. Mildura (Victoria), 10 October. De kellner van het hotel in Ren- mark trok werkelijk een gezicht als een vergeten waslijn, toen hij het groepje Nederlandse journalisten met 25 emigrantenfamilies uit de omge ving bezig zag. Natuurlijk hadden we aanvankelijk emigratieproblemen doorgepraat hetgeen langzamer hand een obsessie gaat worden en dan ook geschiedt langs lijnen van steeds dezelfde vragen maar al r door H. M. KOEMANS. spoedig hadden we iets dat op een piano leek in de hoek ontdekt. Wjj hebben toen maar vergeten, dat je een „ticket" nodig hebt om in een „openbare gelegenheid" piano te spe len, aangezien de vakveren:ging spe len door amateurs eenvoudig ontoe laatbaar vindt. Dat hadden we overi gens in Adelaide al gemerkt, toen wij een sombere bui op de toetsen van een vleugel wilden afreageren. De manager van het hotel excuseerde zich met de opmerking, dat hij zich waarschijnlijk wel bijzonder onpopu lair zou maken; maar speien mochten we niet. Dat is me in ons land toch echt nog nooit overkomen. Ik krijg wel eens pianospeelneigingen in het openbaar, maar de ter plaatse aan- wez'ge pianisten ruimen in zo'n ge val altijd vriendelijk en meestal ver schrikt (zodra ik de eerste accoorden heb voortgebracht) het veld. Zo niet in Australië. Daar zou ik examen voor de vakbond moeten doen. Waar uit de ontzaglijke invloed van de Tra de Unions blijkt. Ze hebben het wer kelijk voor het zeggen op sociaal ter rein, maar wat voor onze begrip pen erger is ook in de politiek. Onze komst Ge moet U eens voorstellen wat de ze Nederlanders van onze komst heb ben verwacht. Zg waren vele mijlen ver gereden om ons te ontmoeten en we hebben allang in de gaten, dat wij er niet alleen zijn om inlichtingen in te winnen over actuele problemen, die met onze overbevolking te maken hebben, maar dat wij onzerzijds aan onze landgenoten iets kunnen geven. Zouden, indien dit niet het geval was, de vragen over de toestand in ons land zo dringend kunnen klin ken? Zou men anders zo nauwkeurig wil len weten of dat en dat in Amster dam er nog is, hoe de toestand is op het Friese land en in de kop van Noord-Holland Zo werd deze kleine Nederlandse kolonie werkelijk dé attractie van de avond. Ieder, die maar even kans zag, kwam om een hoekje kijken; tot de burgemeester 'toe. Maar van deze vreugde iets begrijpen, deed men kennelijk niet. Het is een Australisch gebrek, dat de mens in het algemeen rondloopt of hij op het punt staat aan hartverlam ming te overlijden behalve in de uren, dat de „pubs" open zijn. Dan haasten man en vrouw zich om aan de dage lijkse portie alcohol te komen. Het geen dan ook meestal wel wil luk ken. Is er een dansfeestje dan nemen de feestgangers in hun auto de nodige sterke drank mee. Tijdens het feest verdwijnen zij af en toe uit de zaal, ■teneinde in de wagens, die verder dan 150 meter van het feestgewoel moe ten zijn, een of meer hartversterkers tot zich te nemen. Opgewekt en jolig keert men dan naar de dansvloer te rug. Op deze manier komen de Australiërs wel aan hun trek, maar om nu te zeggen „gut, gut, wat ge zellig"nee! Dat was op „ons" feest niet nodig. De gemeentelijke overheid had toe stemming gegeven tot elf uur in de FEUIMFTON DOOR PAIRiCIA WENTWORTH 52 Carr's woede, toen hij Lessiters portret in dat tijdschrift zag, stond Fancy nog voor de geest en bracht haar in verwarring. Wat moest ze nu de hoofdinspecteur vertellen en wat doe je als je de waarheid niet durft spreken, maar van liegen geen ver stand hebt Ze had er niet het flauw ste benul van. Haar tere huid werd met een rose blos overtogen en de blauwe ogen verrieden, dat ze ont roerd was! Whitecombe, de man met het notitieboekje, kon de blik niet van haar afwenden, maar Drake stond vaster in zijn schoenen. Hij zou wel zorgen, dat hij het één en ander uit haar kreeg en herhaalde dus op vrij scherpe toon zijn vraag. „Wat zei hij toen?" Nogmaals stilzwijgen, totdat Fancy, wier blos geleidelijk verdween, ten slotte zei: „Juffrouw Cray kwam thuis en Carr ging een eind wandelen." Drake verloor zijn geduld en zei, op de tafel kloppend: „U hebt mijn vraag niet beantwoord, juffrouw Bell. Wat deed meneer Robertson toen hij het portret van meneer Lessiter zag Wat zei hij scheen hij het te herken nen „Wel, het scheen..." „Verklaar u nader en duidelijk als jeblieft. Ik wil weten wat hij' zei." Fancy deed het beste wat ze in de gegeven omstandigheden kón doen. ,Kijhij leek erg verbaasd," zei ze. „Bedoelt u, dat hij het portret her kende, maar verrast was, omdat het meneer Lessiter bleek te zijn?" „Ja, iets in die geest." „Dus hij was verrast; ook boos Wat kon ze daarop zeggen? Boos was het woord niet. Ze wist niet wat te antwoorden en zei dus niets. Hier gold: „Wie zgwijgt stemt toe." „Dus hij was boos, toen hij meneer Lessiter herkende; heel erg boos Fancy bleef op de tafel voor haar staren, terwijl haar wimpers van angst vochtig werden. Drake klopte weer op de tafel en riep ongeduldig: „Dus hij herkende meneer Lessiter en was boos. Waar om? Ik denk, dat u dit wel weet en als het mij niet vertelt, zal een ander het wel doen." Plotseling richtte Fancy het hoofd op, wiste twee tranen weg en zag Drake woedend aan. „Vraag het die anderen dan maar!' zei ze koppig. „Maar juffrouw Bell," begon de hoofdinspecteur, doch Fancy schoof haar stoel achteruit en sprong over eind. ,,'t Dient tot niets, me een heleboel vragen te ste'len, waarop ik niet kan antwoorden Als anderen dat wel kun nen, vraagt u het him dan. En als u wilt weten, "-at Carr zei, vraag het hem dan. w -Hn u veej foeter ver tellen Av- I>rak° rast door die plot selinge woede, wist zijn waardigheid te bewaren. „Ik kan u niet dwingen, mijn vragen te beantwoorden, juf frouw éell, maar bij het openbaar ge rechtelijk onderzoek zult u genood zaakt zijn te verschijnen en onder ede uw getuigenis af te leggen. In af wachting daarvan is het natuurlijk uw plicht, de politie zoveel mogeljk bj te staan." Fancy kwam niet onder de indruk. Nu hj haar helemaal boos had ge maakt, was zj niet meer bang. Hj kon haar niet tot spreken dwingen... dat had hj zelf gezegd en ze wou niets vertellen wat ze niet vertellen wilde, vooral ook niets over Carr's woede toen hj het portret zag. De hoofdinspecteur wierp het over een andere boeg. „Dus meneer Robertson ging uit en daarna juffrouw Cray?" „Ja," klonk het kort. „Hoe lang zjn ze weggebleven?" „Ze gingen niet samen. Hj liep de voordeur uit en zij de achterdeur." „Mooi zo: we zullen hen afzonder ijk behandelen. Hoe laat kwam juf frouw Cray weer binnen?" Wat hadden al die malle vragen toch te betekenen? Waar wide hj heen? (Wordt vervolgd) avond sterke drank te schenken, hoe wel sommige emigranten, gewend aan de tameljk hypocritische drank maatregelen in dit land, speciale voorzorg in hun auto's hadden getrof fen. Bj alle joljt zijn er natuurlijk toch wel ernstige dingen naar voren ge komen. De secretaresse van de Good Neighbour Council, een over geheel Australië werkende vereniging, welke zich ten doel stelt 'n goede verstand houding tussen oude en nieuwe Aus traliërs tot stand te brengen, stond verbaasd over zoveel spraakwater bij klaarbljkelijk overigens nogal zwijg- zame Hollanders. De telegrafist van Radio-Holland, die thans als boeren knecht werkzaam :s en zich er tegen mj over beklaagde, dat hj niet in zjn eigen vak te werk kon worden gesteld, keek uit naar naar een baan op Nieuw-Guinea, en ook overigens was het niet alles goud wat er blonk. Maar ergens waren deze mensen niet tegenstaande een zekere mate van afgunst op elkanders omstandighe den, toch wel gelukkig. Zj waren over de zware, eerste jaren heen. Ge moet u daarover geen illusies maken. Ik kan de eerste tjd in het vreemde land, wanneer het oude nog zo dicht achter de mens ligt en het nieuwe hem nog niet heeft opgeno men, eigenlijk niet zwart genoeg schilderen. Emigreren is een zaak, waarover men niet een, twee, drie moet beslissen. Alle voor- en nadelen dienen nauwkeurig te worden over wogen. Beste emigranten De Australiër houdt piet op te ver zekeren, dat Nederlanders de beste emigranten zijn. Ik ben momenteel A Ui'er teutte 4 middelen in Itab'et doen wonderen! Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, doet een enkel tabletje Chefarine„4"wonderen. Door de samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier Uw werk te doen. wel geneigd dit -te beamen, zj het met dit voorbehoud, dat deze landge noot in het algemeen uiteraard met een enkele uitzondering zjn nieuwe vaderland uitsluitend ziet als een terrein, waarin hj gaven kan ontwikkelen, die in Nederland in hem onontdekt bleven. Misschien gaat hj op een gegeven ogenblik ook van land en volk houden, maar in zjn achter gedachten blijft, hj Nederlander tot in zijn vezelen. Wat zou het andei's zjn, dat het jonge vrouwtje drijft, die nu een jaar in Australië is, nadat zij haar man, die drie jaar uit het vaderland weg is, achterna was gekomen, maar die als kamermeisje in mjn hotel werkzaam was, omzo gauw mogeljk een vacantie naar Nederland te kunnen verdienen. De vraag is voor mj of zulk een vacantie nuttig is. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat een oud, overwonnen heimwee, opnieuw wakker wordt. Maar kan men van de andere kant van een Europeaan vergen, dat hj zjn land en de sfeer, waarin hj daar leefde, vergeet terwille van een land, dat zo jong is, dat het de puberteits jaren nog niet eens heeft doorge maakt? MESTVAALT IN NOORD-HOLLAND Terug naar de crisisjaren (Van een speciale verslaggever) Het lijkt of de nacht over de Noordhollandse tninbouvvwereld vallen gaat. In De Streek bj Enkhuizen rotten de bloembollen bj honderdduizen den op de belt aan de Langedyker markten draaien nu reeds weken ach tereen enorme kwanta witte en gele kool door. Een groot gedeelte hiervan gaat nog weg als veevoer. Maar de rest wordt aan de vernietiging prja ge geven, evenals de andijvie en de andere producten, waar de handel soms niet eens een bod op doet. Dit sombere beeld wekt herinneringen aan de jaren vóór de oorlog, toen de tuinders ook vaak zonder gewin moesten ploeteren. Voor velen hunner rijst dan ook de angstige vraag, hoe /.ij met hun gezin en hun bedryf zul len moeten rondkomen tot de volgende oogst. Hiertegenover staat weliswaar, dat het de tuinbouw na de oorlog over het algemeen behoorljk goed is ge gaan. Maar in de huidige crisis zal spoedig een kentering moeten komen, wil de gang van zaken niet catastro faal worden genoemd. Met slechts enkele cjfers kan ge ïllustreerd worden, hoe geweldig net surplus is, dat aan de Noordhollandse veilingen geen bestemming kan vin den. Als voorbeeld noemen we, heel willekeurig overigens, de Noor- dermarktbond te Noord-Scharwoude. Een telling aldaar wees uit, dat in de week van 19 tot 25 October o.m. door draaide: 318.000 kilo witte kool en 287.000 kilo succes witte: in totaal B05.000 kilo dus. Dit betreft dan alleen nog maar de kool, want daarnaast zjn er ook tal van andere producten, waarvoor van de zijde van de handél slechts mini male interesse bestaat. In de eerder fenoemde week draaide van de Noor- ermarktbond bv. ook meer dan tien duizend kilo andjvie door, benevens een belangrijk kwantum bieten en peen. Buitengewoon triest is wel de gang van zaken aan de grote markt te Bovenkarspel. Hoewel ons de recente cijfers ontbreken, kan men gevoege- ljk aannemen, dat het aantal aan de ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Dan is het zomer, met een waasje lente er doorheen! In de laatste acht dagen van October in zomertenue boven op een duin te kannen zitten, genietend van de zon; en dat zonder éénmaal te huiveren, dat kan men geen herfst meer noemen. Als de gouden regen bloeit, de gaspeldoorn vol gele knoppen staat, knoopkruiden, reigersbekken, vergeet-mij-nietjes, beekpnnge, tormentil, ganzerik en nog andere planten frisse bloeispruiten uit het gras omhoog duwen, zeg dan maar dat het zomer is, met een waasje lente er doorheen! Zelfs de meeste paddestoelen zjn het er over eens, dat het nog geen tijd is om zich te vertonen en de bon te kraaien, die zich veertien dagen geleden bij drommen in het duin ver toonden, zijn weer spoorloos verdwe nen. Schamen ze zich, dat ze zich door BAREND ZWERFMANS hebben vergist? De koperwieken hebben blijkbaar geen last van ge wetensconflicten, zj laten zich eer- Ijk bewonderen en tonen bj het op vliegen trots de rood-bruine kente kenen onder hun vleugels. Een waar schuwing misschien, dat we ons toch niet moeten laten misleiden? Daar zorgen overigens de vruchten wel voor. Er is 'n uitbundige vrucht zetting in het duin. Behalve de duin doornbessen en die van de meidoorn, glanzen er de bessen van de kamper foelie, van de liguster en de rozen- bottels aan de struiken. Een bijzon der fraai moment in dit kleurenspel levert de kardinaalsmuts, die als zeldzame verschjning in dit duin, met dubbele kleuren pr jkt. De vier delige bessen, in gesloten toestand in de vorm en de kleur van een kar- dïnaalsmuts, tonen, nu ze zjn open gesprongen, daar nog de fel-oranje tint van hun zaden bj. Een ongeme ne kleurencombinatie in de vrucht van één plant. Werpen andere vruchten, als ze openspringen, hun zaden weg, deze bijzondere struik houdt er andere gewoonten op na. Niet de bessen, maar vooral de zaden moeten een lokmiddel zijn en daarom werpt de open vrucht deze zaden niet weg, maar hangt ze aan een witte draad te kyk. De oranje zaadhuid zorgt dan wel voor de reclame. Over deze vergiftige plant zou men meer dan één kolom kunnen vol- pennen. AJs men alle volksnamen wilde noteren, vergde dit reeds een aantal regels. Drie van die namen noemen we toch even omdat ze een betekenis hebben. Spilboom, Pennenholt en Luizenboom duiden op het practisch gebruik, dat van de plant wordt ge maakt. Die „spil" in de naam behoort bj 13. Het denkbeeld dat de onbekende diersoort daar hoog in het Hlmalaja-gebergte vermoedelijk een apen- stam was, had Jimmy's volledige belangstelling. Ten slotte voelde Jimmy zich altijd nog een vertegenwoor diger van deze diersoort. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en als het er om ging Iets voor zijn eigen stamverwanten te doen, was Jimmy daar altijd voor te vinden. Hij keek prof. Propjos scherp aan toen hj eens klaps vroeg: „En wat zou mij dat kosten, als ik inder daad bereid was met u mee te gaan?" Toen rees de professor van zijn stoel. Hij was zichtbaar ontroerd. „M-m-meneer Brown, 't is een hele dure expeditie. ..Zelf steek ik m'n laatste cent er in", zei hij, ..en ook mijn partner zal zijn eigen kosten moeten dragen. Maar meneer Brown behoeft niets te betalen. Ik zal wel proberen de tienduizend gulden die de reis zal kosten bij een van m'n vrienden te lenen. Er is mij alles aan gelegen, meneer Brown dat u mee gaat". Jimmy be gon te glimlachen. Prof. Propjos had hem nu wel het bewijs geleverd dat hij geen oplichter was. „Professor", zei hij, „maak u over dat geld nu maar geen zorgen. Ik heb nog wel een paar duiten op m'n spaarbank boekje staan. Ik houd er niet van op de zak van een ander te leven". De professor zette grote ogen op toen hij dèt hoorde. „Wil dat zeggen meneer Brown, dat u bereid is met mij mee te gaan?" vroeg hij met trillende stem. „Och ja", antwoordde Jimmy. „Dat tochtje naar de Himalaja staat mij wel aan. Als u mij méé wilt heb benProf. Propjos begon eensklaps te snuffen. Hij greep met zijn ene hand z'n zakdoek en met z'n andere hand Jimmy's knuist. Hij was zo bewogen, dat hij geen woord kon uitbrengen. het oude spinnewiel, waarin de spil of spoel vroeger graag van dit taaie hout werd vervaardigd. En weg is opeens de prachtige ver klaring, die men ons vroeger op school opdiste voor het oude woord „spilleleen" tegenover „zwaard- leen". Dat spilleleen voor vrouwelijk erfleen zou dan van „spinne"-leen komen. Heel dat verwerken van de twee n's tot twee I's is blijkbaar een fictie geweest, onze taal is zuiverder dan haar uitleggers; „in"-legkunde stamt dus al van heel vroege datum. Pennenholt is de tweede naam; het hout scheen bijzonder geschikt om er zolen mee te pennen. In de duinen |p Oct "Vi Kta.rdVriq.ql j (vc&e&X} in de buurt van Haarlem stonden veel meer struiken dan hier. Luizenhout heet de struik, omdat men met een aftreksel van de blade ren een zelfde schrik onder zeker klein gedierte verspreiden kon als heden de D.T.T. doet. vernietiging prijsgegeven bloemko len hier in de millioenen loopt Op de hoogtijdagen van de bloem koolcampagne was het geen uitzon dering, wanneer er per dag rond 200.000 stuks naai- de belt werden verwezen. Oorzaken In de eerste plaats heeft het bui tengewoon zachte najaar de tuinders parten gespeeld. Het groeiproces heeft zich namelijk in een zo snel tempo voltrokken, dat spreiding van de afzet over een langere termijn, al thans voor de snel aan bederf onder hevige bloemkool, niet mogelijk was en de markt volkomen werd over voerd. Bij een beduidende export zou dit euvel niet onoverkomelijk zijn, maar in het buitenland deed zich het zelfde verschijnsel voor. Ook hier was gedurende de gehele Octobermaand de temperatuur van dien aard, dat de groei van de pro ducten er in sterke mate door werd bevorderd. Waardoor er van die zgde zo goed als geen vraag was. Dit gold evenzeer de uien en de bleten als de kool. Hier schuilt- dus de directe oorzaak, welke ongetwijfeld zal maken, dat de totale omzet in Noord-Holland en ook het overige gedeelte van Neder land aan het einde van het jaar wel ettelijke millioenen guldens zal liggen beneden die van het vorige seizoen. Daarnaast is er iets. dat dieper on der de oppervlakte ligt. Van Huis uit toch is de tuinbouw een speculatief bedrijf waarbij, zoals reeds is aange stipt, klimatologische invloeden en export belangrijke factoren zijn. Zowel een misoogst als een oogstsur- plus hebben vaak funeste gevolgen. Waar het zo staat en waar in deze bedrijfstak vooral de laatste jaren be duidende kapitalen zgn geïnvesteerd en de lasten zeer zgn verzwaard, staan er naar onze mening slechts twee wegen open om de tuinder voor buitengewone risico's te vrijwaren. In de eerste plaats zou een oplos sing mogelijk zijn door een verhoging van de minimumprijs, ondanks de ernstige bezwaren, die hieraan zijn verbonden. Bezwaren, omdat wij dit hier geen natuurlijk middel achten en ook omdat de vraag rijst, in hoever re hierdoor de omzet zou worden ge drukt. In de tweede plaats en dit is belangrijker staat nog altijd de weg open tot een verdere spreiding van de cultures, waardoor, en dit geldt vooral voor de Langedijker, niet alles op één kaart wordt gezet. Omschakeling Laten we er dadelijk bij zeggen, dat het hier gaat om een teer pro bleem, dat maar niet een twee drie valt op te lossen. Daarvoor komen er te veel factoren in het geding. Hier krijgt men niet slechts te maken met traditie, doch ook met de leest, waar op een bepaald bedrijf is geschoeid en met de al of niet geschiktheid van de grond, waarop mén tenslotte ook niet alles kan telen. Om dan nog maar niet te spreken van de kosten, welke iedere omschakeling onvermij delijk met zich brengt. Ook de dood.. Naast het leven is er ook de dood in het zomerse herfstlandschap, met daar tussenin een tergend langzame en dus hevige doodsstrijd. Veel verder dan het zoute water het duin kan hebben overspoeld, to nen de bomen en struiken de gevol gen van de rampvloed De zoetwater- planten in het kanaal hebben plaats moeten maken voor een geweldige olgenwoekering, die op een te hoog gehalte aan zout wijzen. Er moet hier in het duin iets niet in orde zijn met het grondwater. Het evenwicht is verstoord en dat zou er wel eens on kunnen wijzen, dat de slag om het waterwingebied al op voorhand verloren is. En moeten de autoritei, ten in Den Haag dit weten, alvorens zg de zee Walcheren zo dicht laten naderen, dat ook andere wingebieden in gevaar komen. Het wreekt zich wel sterk, dat men van meet af de hoofdenrij van Domburg af niet heeft doorgetrokken langs de hele Noord kust van Walcheren. Waar nu reeds op twee punten een doorbraak in de duinverdediging is geforceerd. DONDERDAG 12 NOVEMBER. HILVERSUM L 402 m. 746 Kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gr. 7.45 Morgenge bed en lit. kalender. 8.00 Nws.- en weer- ber. 9.00 Voor de wouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33—12.40 Voor de boeren). 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Piano en altviool. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.25 Kamermuz. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Sopr. en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamerkoor en sol. 16.55 Voor de jeugd 17.30 Gram. 17.40 Tussen Dollard en Schelde. 18.00 Gr. 18.15 Kamerkoor. 18.35 Raadhuis-praat. 18.45 Gram. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Gevar. progr. 21.05 Am us. muz. 21.30 Wedstrijd in kennis en weten schappen. 22.00 Gram. 22.10 „Ik denk er zo over.... en U?" 22.20 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/S. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00- 24.00 AVRO. AVRO: 7X0 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7X0 Gram. VPRO: 7X0 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9X10 Morgen wijding. 9.15 Gram. 9X0 Voor de huisvr. 9X5 Gram. 10X0 Voor de Kleuters. 11.00 Tiroolse muz. 11X0 Gram. 12.00 Zang en piano. 12X5 „In 't spionnetje". 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Krontjong-ens. 12X0 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13X0 Metropole Ork. 14.00 .Mag ik me even voorstellen? Mijn naam is Cox!", hoorspel. 14X5 Planorecital. 15 00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 16.45 Voor de jeugd, 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuilz.Drs. F C. Kamraa: „Nieuw Guinea, Papoea, Irian, vanwaar deze namen?" 18.00 Nws. 18.15 Sportpro- blemen. 18X5 Rep. en gram. 18.40 ..Bill Sheriff en zijn prairie duivels, hoorspel. 19.00 Voor de kleuters. 19X15 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Jazzmuziek. 19.40 Rondetaieiparlement. 20.00 Nws. 20.05 Ka- merork. en sol. 21.00 „Scheepswerf ,,De Kroonprir.ees". hoorsp. 22.20 Amus ork en solist. 22.45 Sportact. 23.00 Nv. '3 15 Jazzmuz. 23.45 - 24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 11