NIEUWS IN EEN AFBETALINGSSYSTEEM VOOR TEXTIELBRANCHE BEPLEIT WALCHEREN MARKTBERICHTEN HOOFDPLAAT KLOPTE LEIDER VOGELWAARDE IN 1B DINSDAG 10 NOVEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 OM DE GULDEN VAN DE CONSUMENT Afdeling Zeeland van Chr. Textielbond vergaderde in Goes Het afbetalingssysteem, dat in het begin van deze eeuw nog voorname lijk in de a-sociale sfeer lag, gaat de laatste jaren grote vormen aannemen. Bij het betere publiek is de al'keer tegen kopen op afbetaling grotendeels verdwenen, zodat in 1950 totaal 30.300-000 aan dergelijke eredleten wer den verstrekt, terwijl dit in 1.951 nog steeg tot 35.825.000. Naarmate meer dere branches met dit afbetalingssysteem gaan werken en dus van het vaste inkomen wekelijks een groter bedrag voor de afbetaling moet wor den bestemd, dreigt het gevaar, dat de verkopen in andere branches liier- door zullen afnemen. De adjunct-directeur van het Bureau van de Chr. Textielbond, drs. A. W. Overwater uit Amsterdam, die deze kwestie aan sneed op de Maandagmiddag in hotel „Centraal" te Goes gehouden verga dering van de afd. Zeeland van deze bond, zag het daarom als de taak van de textielhandel, ernstig te overwegen hieraan ook te gaan meedoen. De eerste vergadering van deze af deling na io ramp, werd door de voor zitter, de heer P. I. Hamming, geo pend met een toepasselijk bijbelwoord en een herdenking van de slachtof fers. De Zeeuwse afdeling verloor geen leden bij de ramp. Hierna releveerde hrj o.m. de werk zaamheid van de textielbonden voor de getroffen textielhandelaren. Men wist te bereiken, dat de door Mitex gecontroleerde schade-aangifte met voorrang zullen worden afgewerkt. Opruimingstermijn. Ook besprak de heer Hamming de kwestie van de opruimings-termijnen. Hfl deed daarbij voorlezing van brie ven van industrie- en grossierszijde. Deze achten het ook alleszins wense lijk, dat de data voor de opruiming later worden gesteld, omdat de ter mijn voor normale verkoop h.i. thans te kort is. Daar het publiek wacht met kopen, gaat de detailhandel latex- tot bestellingen over, waardoor de normale productie wordt verstoord en de handel wordt ontwricht. De heer Hamming was daarom van mening, dat de vroeger opruimings termijnen niet alleen nadelig zijn voor handel en industrie, loch ook voor het publiek. De fabrikant moet duurder werken, omdat hij zgn productie en afzet niet regelmatig kan spreiden. Bij een nadere bespreking van deze k.vestie deelde drs. Overwater nog een en ander mede over de hierover gehouden besprekingen ten departe- mente. De grootwinkelbedrijven zijn van mening, dat latere datum ten koste van de winstmarge gaat. Het Eeon, Instituut voor de Middenstand heeft thans van de Minister opdracht fekregen hierover de stemming onder e detailhandelaren te peilen. Vraagstukken. Na het openingswoord, hield daar op drs. Overwater een causerie, waar in hij verschillende vraagstukken van de textielhandel besprak. Eerst wees hij op de Vestigingswet Textielhandel 1949, welke niet in alle opzichten vol doet. Voorts besprak hij uitvoerig de wenselijkheid van stichting van een Waarborgfonds om candidaten gele genheid te geven gemakkelijker een zaak te kunnen kopen. Vervolgens kwam drs. Overwater tot het belangrijkste punt van zijn causerie, de besteding van het gezins inkomen in Nederland. Aan dé hand van verschillende statistische cijfers toonde hij aan, dat als gevolg van de relatief zeer grote prijsstijging van de kleding, op dit. punt een versobering op het arbeidsbudget te constateren is. Mogelijk zal er bij de komende 5 loonsverhoging, iets meer aan de tex tielsector ten deel vallen. Volgens hef nationaal budgetonderzoek van 1951 werd ongeveer 12 'A van het inko men aan kleding uitgegeven. Er blijkt in Nederland echter thans steeds meer animo voor het afbeta lingssysteem te komen. In de rijwiel- branche met de bromfietsen neemt dit bijv. een grote omvang aan. De afbetalingstermijnen moeten wekelijks of maandelijks uit het vaste inkomen betaald worden, zodat het restant voor besteding aan andere ar tikelen kleiner wordt. De textielhandel zal er daai-om ook wel aan mee moeten gaan doen. Drs. Overwater besprak twee vormen van koopcrediet, n.l. de zegelklassen en de financiële en bemiddelingsinstituten. In 1950 en 1951 werd aan zelfstan digen resp. i 1.411.000 en 1.478.000 aan dergelijke credieten verleend; aan overheidspersoneel resp. 6.611.000 en 8.446.000; aan werknemers uit partic. bedrijven 19.860.000 en 22.757.000. Nu oo zo vaak een groot bedrag aan ontspanning wordt uitgegeven, achtte spr. het afbetalingssysteem te vens een middel om meer artikelen te kopen ten bate van het gehele ge zin. Bij de drukke bespreking kwam voorts nog de P.B.O. ter sprake als mede het euvel van het cadeaustelsel, waarbij vaak textiel cadeau wordt ge daan. Film van dijkdichting bij Ouwerkerk. Een historisch document. (Van onze Haagse redacteur.) Den Haag. November. Heel Ne derland heeft Vrijdagavond 6 Novem ber meegeleefd met het gigantische en tegelijk triomfantelijke werk van het dichten van het laatste stroomgat in de dijk bij Ouwerkerk. Polygoon-ProMIti laat ons deze ar-, beid thans op de film zien Onder de titel .Dijken dicht, vlaggen uit" brengt de filmoperateur een pakkende reportage van de werkzaamheden verduidelijkt door een schematische tekening. Uit de lucht en van het water af zijn de caissons gefotografeerd, die het eerst op hun plaats gebracht werden Het verslepen van de laatste caisson is uitvoerig op de film vastgelegd. Om nog eens goed duidelijk te maken, wat de taak is van dit enorme, millioenen kilo's wegende betonnen gevaarte, laat het filmpje zien. met welke kracht het water bij vloed door het laatste dijkgat stroomt om telkens weer bezit te nemen van de VierbannenDolder Het filmpje toont het werk in de avond; het geeft ook een beeld van de vreugde, die zich van allen meester maakte, toen het werk tot een goed einde was gebracht. We zien ook de Koningin, de minister-presidfent en ve len van de naamlozen, die hier hun beste krachten hebben gegeven. Het filmpje eindigt, na een kijkje in vlaggend Amsterdam met het beeld van H.M. de Koningin, terwijl zij de gevoelens van dankbaarheid van het gehele Nederlandse volk voor de ra dio-microfoon vertolkt. „Dijken dicht, vlaggen uit!" is een korte documentaire van grote histori sche waarde. Maandagmorgen werd zij in Den Haag voor een aantal genodig den. onder wie vele Kamerleden en vooraanstaande waterslaatsingenieurs vertoond. Algemeen Middelburgs Ziekenfonds vergaderde. Onder leiding van de waarnemend voorzittei', de heer A. Flipse, kwam dezer dagen het Algemeen Middel burgs Ziekenfonds in algemene ver gadering bijeen. De jaarverslagen van de secretai-is-penningmeester en de financiële verslagen over het boekjaar 1952 werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De fi nanciële commissie, bestaande uit de heren dr. L. J. H. Brongers, J. J. Jansen J. C. Wisse, bracht verslag uit bij monde van do heer Jansen en sloot zich aan bij het uitgebrachte accountantsi-apport. De commissie stelde vooi-, de rekening goed te keu ren en de secretaris-penningmeester décharge te verlenen voor zijn be heer. De voorzitter dankte de com missie voor haar werk en bracht 'n hartelijk woord van dank aan de sec retaris-penningmeester, de admini strateur en het personeel. Het aftredende bestuurslid, de heer L. Onderdijk, secretaris-pen ningmeester, werd bij acclamatie herkozen. AJs lid van de financiële commissie werd in plaats van het af tredend en niet direct herkiesbaar zijnde lid, de heer Jansen, gekozen de heer A. J. Geers. De heren D. Stenhuis en K. Baljé werden gekozen tot plaatsvervangende leden van de ze commissie. De vergadering ver enigde zich met een voorstel van het bestuur om een tandarts zitting te geven in het bestuui', waardoor een meer partitaire samenstelling wordt verkregen. Daardoor zullen de tand artsen ook deel uitmaken van de al gemene vergadering. Van de zijde der tandartsen wei'd hiervoor aange wezen de heer T. J. Smit. Het be stuur is nu zo samengesteld, dat van alle groepen van medewei'kers een vertegenwoordiger zitting heeft. Filmavond C.J.M.V. Zaterdagavond hield de C.J.M.V. in het C.J.M.V.-gebouw te Middelburg een filmavond. De leiding van de bij eenkomst was in handen bij de heer C. Hamelink, voorzitter van de C.J. M.V. te Middelburg. De heer D. P. Comelisse vertoonde enkele films, o. a. over Zwitserland volksfeesten té Lugano en andei'e plaatsen, over beeldhouwkunst en de natuur. „De drie wijze gekken". Marilyn Monroe, die zulke „treffende" uitlatingen heeft gedaan over mannen en de liefde. liep dezer dagen zelf een blauwtje. Zij zou in Hollywood, vlak by een der studio's een boortoren door een druk op de knop in werking stellen, maar dit feest ging niet door. De arbeiders hadden er bezwaar tegen omdat een vrouw naar hun overtuiging, de oliezoe kers ongeluk aanbrengen. Waar halen ze de wijsheid vandaan? Geef ons dan maar liever de filmsterren van eigen bo dem. Onze koeien en de producten, die LEZERS SCHRIJVEN Dronkenschap strafbaar Een lezer schrijft d.d. 15 October in uw courant, dat een arrestant die wegens dronkenschap is aangehou den een totaal ongemeublleerde cel moet krijgen als remedie Dat is niet nuchter geredeneerd en dat zou hier toch zeer zeker geen stijl wezen. Indertijd wilde een andere scribent in uw blad al de openbai'e dronk aards tot zieken verklaren, dus nooit veroordelen. Dat is echter in strijd met de werkelijkheid. Mag ik nu de vraag stellen; „waar haalt eigenlijk de overheid het recht vandaan om een openbare dronkaard een verbaal te geven Dezelfde overheid stelt het versla- vmgsvergif alcohol ongelimi teerd ten verkoop. Opium is overal alleen onder beperking en monopolie te verkrijgen. Indertijd heeft de Vol kenbond dat streng geregeld. Over alcohol durfde men echter niet te praten. Ik vind de toestand van thans zeer dwaas en onverantwoord. Ik heb geen alcohol nodig om oud. gezond en vrolijk te wezen. Middelburg G. M. FEY deze onmisbare dieren produceren, vorm den een onderwerp voor een geslaagde kleurenfilm van Polygoon-Profilty. „Land van Melk" werd mede met behulp van deskundigen vervaardigd en deze film werd een goede reclame voor de Neder landse zuivelindustrie, die per jaar maar voor liefst een milliard gulden produceert Uit de vreemde bracht Ger de Roos een aardig grapje mee. Natuurlijk uit Amerika, Het is een compositie, die de titel kreeg „Typewriter". Van het orkesi maken deel uit twee schrijfmachines, waarvan het ratelen van de toetsen, het bellen van de bel en het snorren van de wagen hoorbaar zijn in hetzelfde rhyth- me. 0 Van al die zotternijen behoeven de schildpadden zich niets aan te trekken Zij leven maar honderden laren en gaan ongestoord hun gang. Een arbeider uit Puttershoek vond in een sloot een zeld zaam exemplaar, van een Europese moe rasschildpad. die anders niet in Neder land voorkomt. Diergaarde Blijdorp zou er mee verrijkt worden. Daar zal deze schildpad dan in alle rust zijn levens dagen kunnen slijten. Een betere behui zing dan de Belgische staat voor zijn belastingambtenaren heeft Want daar groeien in sommige gebouwen de padde stoelen welig aan de zoldering en op de vloeren Op de eerste verdieping bevangt de bezoeker een schimmelgeur, waardoor het voor degenen, die daar moeten wer ken bijna onverdragelijk wordt er lang te verblijven. En intussen gebeurt er maar niets. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Axel (hoofd de heer J. J. de Rid der) is benoemd mej. J. Boessenkool te Enschede en aan de Chr. Uloschool te Bergen op Zoom (hoofd de heer W. J. Westveer), de heer I. J. de Keijzer te West-Souburg. In het Schuttershof te ''Middelburg werd Zondagavond een toneeluitvoë- ring gegeven, ten bate van het Klok- kenfonds van de R.K. parochiekerk te Middelburg. De voorzitter van het Klokkenfonds. de heer L. J. van 't Westende, sprak een openingswoord. Daarna trad de toneelclub „St. Pau- lus" te Middelburg voor het voet licht met het blijspel in drie bedrij ven „De drie wijze gekken". De enthousiaste spelers van „St. Paulus" hebben de vele toeschouwers enkc- Ie genotvolle uren gebracht. Wij vermelden speciaal de heren L. Cas- tenmiller, J. Wever en F. Meijer, als de drie wijze gekken, die met hun spel veel succes oogstten. Tot slot werd er nog geruime tijd gedanst op muziek van het orkest van Jo den Hollander. Collecten De te Middelburg gehouden collecte ten bate van dc Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren, af deling Zeeland-Nooi'd, bracht 450,33 op. Gouden bruiloft. Donderdag 12 November a.s. viert het echtpaar M. RaatsJ. Raats-van der Pas, Noordsingel 92 te Middel burg zijn gouden bruiloft. Vergadering Vereniging voor Diaconessenarbeid. Maandagavond hield de Vereniging voor Diaconessenarbeid te Middelburg in de Bogardzaal een algemene leden vergadering. De voorzitter, ds. P J F. van Voorst Vader, opende de bij eenkomst cn heette in het bijzonder de spreker van de avond, de heer R. Smit jr. uit Den Haag, directeur van het Oranje-Groene Kruis, hartelijk wel kom. De heer Smit sprak over „Het kruiswerk als particulier initiatief". Spreker hield een vurig pleidooi voor uitbreiding van het particulier initiatief in het kruiswerk. Hij be toogde, dat het particulier initiatief tot op heden maar al te zeer in gebreke is gebleven, waardoor logischerwijze de maatregelen, die nodig waren voor het grootste deel door de overheid werden genomen. Wil het particulier initiatief goed uitgevoerd worden, al dus spreker, dan moet men van des kundigen gebruik maken. Samenwer ken met de overheidsinstanties is echter evenzeer noodzakelijk., aldus de heer Smit De heer D. P. Cornelisse vertoonde voorts enige films, die een beeld gaven van de eei-ste levensjaren van het kind. In het huishoudelijk deel van de vergadering werden bestuursverkie zingen gehouden. Ds. E- Sneller. Her vormd predikant te Middelburg, werd tot voorzitter van de vereniging geko zen inplaats van ds. Van Voorst Vader, die in vei'band met zijn leeftijd het werk aan een jonge kracht wilde over. dragen. In de vacature van mevrouw Terpsti-a werd gekozen mevrouw Bak ker—Veldkamp. Jhr. mr. G. C. D. Rut gers van Rozenburg werd herkozen als secretaris en de heer J. de Kok als gewoon lid van het bestuur. Uit het jaarverslag van de secretaris over 1951 en 1952 bleek, dat de samenwerking met de kruisverenigingen bevi-edigend is geweest. De vereniging voor Diaco nessenarbeid heeft thans 869 leden. '/lissingen Propaganda-avond B.B. Maandagavond werd in het Schel- dekwartier te Vlissingen een propa- ganda-brjeenkomst belegd van de B.B. Burgemeester mr. B. Kolff sprak een openingswoord, waarin hij er op wees, dat er voor Vlissingen nog meer B. B.-ers moeten komen. Nog geen 30 van het aantal, dat nodig is, heeft men geworven. Volgens de burge meester stond men te onverschillig te genover deze organisatie. Vervolgens hield de heer H. B. Ver- wayen, hoofdvertegenwoordiger van de stichting Bevordering Bescher ming Bevolking, een inleiding. Hij zette de doeltreffendheid van de B.B, uiteen. Na de pauze beantwoord de de heer Verwayen enkele vragen, welke door de aanwezigen werden ge steld. Ook werden nog twee films ver toond met betrekking tot de B.B. Het Ambtenaren Orkest van de K.M.S. zorgde voor de muzikale omlijsting. De „bult" op het Seisbolwerk. Niet afgraven zeggen B. en W. van Middelburg. Een aantal bewoners van het Seis bolwerk te Middelburg heeft bij het gemeentebestuur een verzoek inge diend om de heuvel voor hun huizen af te graven en om de langs hun hui zen lopende weg te asphalteren. Ter motivering van de afgraving wijzen de bewoners van het Seisbolwerk op het verleggen van de Seisbuitenbrug, waardoor de langs hun woningen lo pende weg in een „slob" zou veran deren. Het thans over deze weg gaan beperkte doorgaande rijverkeer zal door het verleggen van de brug in derdaad komen te vervallen, aldus B. en W. aan de raad, doch de verbin ding met het bolwerk en de verder liggende brug blijft gehandhaafd, zij het dan ook alleen voor voetgangers. Het feit, dat het rjverkeer beperkt tot wagens van melk- en groenteboer en eventueel auto's van de bewoners zelf niet verder kan gaan dan tot de laatste woning en daar moet ke ren, omdat het vei'der volgende wan delpad voor dat verkeer verboden wordt, stempelt dit weggedeelte toch niet tot een „slob", zo menen B. en W. Zelfs al was er van een „slob" sprake, dan zou afgraving van de heuvel daaraan niets veranderen. De motivering ontgaat het college dan ook in dit verband. Zou men afgra ving vragen om een mooier uitzicht, dan zou dit te begrjpen zijn. Dit mo tief kan echter bezwaarlijk worden aangevoerd, aldus B. en w., omdat de situatie nooit anders is geweest, terwijl bovendien niet vergeten mag worden, dat de woningen aldaar wer den gebouwd toen de heuvel, deel van het oude bolwerk, reeds bestond. De bouwers van de huizen hebben zich daarvan destijds terdege rekenschap kunnen geven. Het college van B. en W. ziet dan ook geen enkele reden om aan de thans geuite wéns te voldoen, ook al omdat stedebouwkundige eisen zich daartegen verzetten. De z.g. „bult" past in de ring van bolwerken om de stad en het amoveren zou de entree op dit punt niet ten goede komen. Nu het ï'ijverkeer ter plaatse practisch vervalt, pleit dit naar de mening van het college sterk tegen asphaltering. van de weg. Zodra de werkzaamheden voor de brug gei-eed zijn, zal de weg worden opgeknapt. B. en W. stellen tenslotte voor het verzoek af te wij- K.A.B. vergadert. Woensdagavond om 8 uur komt de afdeling Vlissingen van de K.A.B. in vergadering bijeen in het Ariënsge- bouw. De agenda vermeldt o.m. be handeling agenda bondsvergadering en benoeming twee afgevaardigden. Donderdag 12 November wordt in het zelfde gebouw een kaartwedstrijd ge houden. De toneelvereniging „Vrien denkring" zal ook dit jaar weer in December het Kerstspel „Jutters- kerst" opvoeren. „Vader Landman". De toneelgroep van de personeels vereniging aer Kon. Mij. „De Schel de" te Vlissingen voerde Zaterdag avond in het Scheldekwartiet' onder regie van de heer G. S. de Knegt voor de eerste maal „Vader Landman" op, een toneelspel in drie bedrijven door Adriaan Klljssen. De uitvoering mag geslaagd ge noemd worden. De heer C. Elich speelde de titelrol met overtuiging. Mejuffrouw C. Lako, die de rol van huishoudster vervulde, gaf ook goed spel te zien en de heer J. van Beve- ren, als haar zoon, wist wat hem te doen stond. Speciale vermelding verdient ook de -heer A. Hu- bregsen, die als zoon van Steven Landman, zijn rol op uitstekende wijze speelde. Ook de overige tonelis ten hebben goed hun best gedaan en zij mogen allen op een succesvolle avond terugzien. Een gezellig bal onder leiding van de heer N. Steenhaard en met dans muziek van Theo Sohier, besloot de avond. In de eerste klasse C verloor Burgh 1 met 10 van Mevo I. In de reserve klassen kon Vlissnv gen Hl weer niet aan winst komen. De rood-witten werden door De Zeeu wen III met 3—2 verslagen. Temeu- zen m is in de reserve eerste klasse B de nog enig ongeslagen ploeg. Krui- ningen II greep de kans en stuurde Axel m met een 8—3 nederlaag naar huis. waardoor zij de Zeeuwsch-Vla- mingen met de „brokken" lieten Zit ten. 2e en 3e klasse. In 2 A behaalde RCS III een fraaie 13 zege op Vlissingen IV. De Schel- destedelingen kregen hierdoor hun eer- yiin onze scheDen? VEEMARKT ROTTERDAM. Rotterdam, 9 November. Aanvoer in totaal 2094 stuks. Vette koelen en ossen 1187; Varkens 550; Schapen of lammeren 357. 'Vette koelen per kg. In ct. Ie kw. 2.56 —2.68, 2e kw. 2.42—2.54, 3e kw. 2.06—2.22 Varkens (lev. gew.) per kg. in ct. Ie kw 1,97. 2e kw. 152. 3e kw. 1.85. Lammeren per stuk in guldens le kw. 87. 2e kw. 77. 3e kw. 70. Vette koeien aanvoer iets meer, han del stroef, prijzen gemiddeld als vorige week Dinsdag. Prima's boven notering Varkens (lev. gew.) aanvoer kleiner aan vankelijk vlotte handel, afloop traag, prij zen goed prijshoudend, enkele exempl boven notering. Lammeren aanvoer even ruimer, handel goed, prijzen ruim prijs houdend FILMS IN ZEELAND „Levend ingemetseld". Alhambra te Vlissingen vertoont van Maandag tot en met Woensdag det film „Levend ingemetseld", met als hoofdvertolkers de bekende acteur Charles Laughton, de al even beroem de Boris Karloff, en Saly Forrest. De inhoud van deze film betekent weinig maar dit wordt ruimschoots vergoed door het spel, dat op hoog niveau staat. Charles Laughton, als de wre- de, krankzinnige kasteelheer, tracht zijn nicht Saly Fox-rest uit te huwen aan een losbandige jongeling (Boris Karloff). Hij weet laatstgenoemde op geraffineerde wijze in zijn kasteal te lokken, waar deze practisch een ge vangene is. De kasteelheer slaagt in zijn opzet om zijn nicht met Karloff te doen huwen, met de bedoeling om op deze manier haai' leven te vernie tigen. Het loopt anders uit, dan hij ge dacht had, want de beide jongelieden gaan van elkaar houden. Bij een po ging om hen om het leven te brengen vindt hij zelf de dood. Een rolprent met boeiende, raak getypeerde karak- tei-vertolkingen. I AFDELINGSVOETBALOVERZICHT Verschillende leiders verloren. In de eerste klasse A van de ZondagafdelingBCompctitie waren geen ver rassingen. De leiders handhaafden zich met een royale overwinning. In 1 B leverde Hoofdpluat uitstekend werk door koploper Vogelwaarde I in eigen omgeving met 01 te kloppen. De Westeiyken hebben twee wedstrijden ge speeld en wel tegen de sterkste ploegen. Beide wedstrijden werden gewon nen, zodat we langzamerhand weten, dat de ploeg een ernstige kampioens- candidaat is. ste nederlaag to slikken. De achter stand van RCS is nu 4 punten, maar de Souburgers speelden 3 wedstrijden minder. Middelburg IV behaalde een min of meer verrassende 6—5 zege op Goes .waardoor de hoofdstedelingen een eind uit de buurt van de rode lan taarn kwamen. In 2 B kon Breskens m met moeite de baas blijven over Graauw I, maai de punten bleven niettemin ln eigen huis. De uitslag was 32. In 2 C deelden Mevo I en Zonnemai- re de buit (22). Burgh n kon tegen Brouwershaven ook niet verder ko men dan een gelijkspel (22). In 3 A versloeg De Zeeuwen IV naaste concurrent Domburg II (1 De VJis8ingers hebben nu uit ze ven wedstrijden de volle winst, het geen een mooi resultaat is. Leider Breskens IV moest in 3 B het hoofd buigen voor Zuidzande I (27). De Zeeuwen V en Vlissingen V werken zich langzamerhand naar boven. Respectievelijk werd gewon nen van Rctranchement n (3—0) en Walcheren II (90). Corn Boys UI veroverde ln 3 C de leiding, dank zij een 17 overwinning op Chnge in en mede door het feit, dat Vogelwaarde II vrij was. VOETBAL Hoe de junioren speelden De uitslagen van de juniorencompe titie luidden: Groep A I: Goes A IPatrijzen A I 01; Robur A IMiddelburg A I af gekeurd. Groep A II; Zeelandia A IGoes A n 21; Zeeuwen A IVlissingen A II 0—2; RCS A INieuwland A I 3 —1. Groep B II: Middelburg B H—RCS B II 7—0. Groep B III: Vlissingen B IEtWal cheren B I 27. Groep B IVBevelanders B IGoes B n 12—0; Kapelle B I—Yerseke B I 4—1. Groep B V: AZW B I—Sluiskil B I 03; Axel B IITem. Boys B 111; Com Boys B ITemeuzen B I 22: Temeuzen B IIAxel B I 06; Hoek B I-Zaamslag B I 50. Groep B VI: Hulst B IVogelwaar de B I; Steen B IHontenisse B I 4 1; Nieuw Namen B IKoewacht B I 0—3. Het conflict in de wandelsoort. De ministers van O., K. en W„ van oorlog en marine en van binnenlandse zaken, hebben van de Nederlandse Bond voor Lichamelijke opvoeding een schriftelijke verklaring gevraagd, waaruit moet blijken, dat het bestuur van deze Bond en de daarbij aange sloten organisaties zich zullen onthou den van het organiseren van avond vierdaagse wandeltochten. Indien deze verklaring niet wordt gegeven, ziet de regering zich genood zaakt te bepalen, dat door rijksin- stantïes, -diensten én -instellingen geen medewerking meer zal worden verleend aan enig evenement op het gebied van de wandelsport. In antwoord hierop heeft het be stuur van de Ned. Bond voor Licha melijke Opvoeding aan de minister van O., K. en W. o.m. medegedeeld, dat het unaniem van mening is, dat het ten aanzien van de bij de N.B.V.L.O. aan gesloten organisaties de gevraagde ver klaring niet kan geven. Het bestuixr wijst er in zijn schrijven op. dat er bij de ministers misverstand bestaat over de avondvierdaagsen, aangezien de N3.V.L.O. nimmer avondvierdaagsen organiseert en daaraan ook geen be hoefte heeft. Mooie plaats voor Zeeuwen in K.N.A.C. herfsttocht. De 28 deelnemers aan de 16e herfst tocht van KN.A.C., die minder dan vijf contróles hadden gemist, is een plaquette uitgereikt Bij degenen, die een controlepost misten waren W. K. Schuling (Middelburg), H P. Veening (Vlissingen) met peugiot in de A-klas se. Deze 16e herfsttocht was overigens niet gemakkelijk. De sportcommissie van de K.N.A.C. had de route zo ver- nuftig uitgezet 520 kilometer voor de A-klasse, op een oppervlakte, die slechts een deel van de Gelderse Ach terhoek en Twente besloeg dat grote eisen werden gesteld aan de oplettend heid en het oriënteringsvermogen van de kaartlezers en de rijvaardigheid van de bestuurders. Aagtedljk 8 v. Vittoria n. New York. Aagtekerk p. 7 Minikoy n. Aden. Alchiba 8 te Rio de Janeiro. Aldabi 8 te Montevideo. Alkaid p. 8 St. Vincent kv. Las Palmas. Arendskerk 8 te Keeltung. Arnedijk 8 te Corpus Chrlsti. Averdljk 8 v. New York r. Rotterdam Antwerpen. Blijdendijk p. 8 Vlissingen n. New York. c Ena 8 v Fao n. Balikpapan. Enggano 7 v. Bremen n. Antwerpen. Eos p. 8 Ouessant n. Algiers. Gaasterkerk 8 te Brisbane. Heelsum 8 v. Ymuiden n Hamburg. Ivoorkust 8 ten anker Benguela. Johan van Oldenbarnevelt p. 8 Kp. Otway n. Aden. Kota Baroe 10 v. TJ. Priok te Belawan verwacht. Kota Inten p. 7 Pantellaria n. R'dam. Laertes 8 v. Diëddah r.. Aden. Laurenskerk 7 Assab n. Pt. Sudan. Leersum 9 v. Houston te Brownsville verwacht. Lekkerkerk 8 te Aden. Pendrecht 8 te Suez. Polyphemus 6 v. Hallfax n. Alexancirië. Prins Willem IV 8 te Hamburg. Saroena 7 v. Miri n. Pladju. Schie p 8 Gibraltar n. Lissabon. Sibajak p. 8 Daedalus n. Aden. Tara 8 v. St. Vincent kv. n. Rio de Ja- reiro. Thalatta p. 7 Gibraltar n. Port. Said. Tomlnl p. 7 nm. Gibraltar n. Port Said. Westerdam 10 New York verwacht. Willem Ruys 9 te Singapore. Wonosari 8 rede Makasar ten anker. Zeeland SSM 7 v. Rotterdam n. Blyth. Ussel 8 v. Izmir n Hamburg. Abbekerk p. 9 Mlnikoi n. Aden. Alcyone 9 v. Antwerpen te Rotterdam. Alhena 9 v. Hamburg te Antwerpen. Almkerk 7 v. Colombo n. Fremantle. Arendsdijk 7 v. Norfolk te New York. Boschfontein 9 v, Suez te Port Said. Hersilla 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Hoogkerk 8 v. Aarhus te Amsterdam. Maasdam 9 Voorgaats n. Rotterdam. Manoeran 7 v. Port Said te Amsterdam. Mariekerk p. 9 Ouessant n. Oost-Afrika via Marseille. Meliskerk 8 v. Hongkong n. Manilla. Muiderkerk 8 v. Huil te Hamburg. Tiba 7 v. Bahia Blanca n. Rotterdam. Tomori p. 7 Guardaful n. Belawan. Zaan 7 v. Sundsvall te Amsterdam. Zeeland KRL 7 v. Rotterdam n. Indonesië. Alnati 9 te Vitoria. Grootekerk p. 8 Ouessant n Antwerpen. Leuvekerk 8 v. Port Said n Genua. Maas 9 v. Malta te Piraeus. Macuba p. 8 Kp. St. Vincent n. Stanlow, Oranjefontein 9 te Kaapstad Papendrecht 8 te Gefle V. Stockholm. Rijndam 9 v. New York te Curagao. Rijnland 8 Fernando Norontha n. Rio de Janeiro. VEILING MIDDELBURG. 9 November. Aardappelen: Bintjes, bonken 11.20, grote 10.90. Koopmans Blau we. grote 11.80—12.10. Meerlanders, grote 11—11.10. Fruit: Cox Orange Pippin K 4043. Glo rie van Holland I 26—30. K 20—24. Pre sent van Lunteren I 20—21. II 14—15. Goudreinetten I 22—32, K 13—22. Jonathan I 27, K 16—29. Lombart Calville K 10. Franse Reinette I 15—18. Appels val en kroet 312. Tomaten 3152. Jeanne d' Arc 1 27—28. K 21—27. Le Curé K 19— 21. Gleser Wildeman K 27—28. Comtesse de Paris n 17. K 26—28. Rietpeer K 19. Saint Remy I 18. K 1417. Bergamot 1 17, Peren val en kroet 11. Druiven: Black Ali cante 1.19. Groenten: Bloemkool A 1442, B 27, C 814. Boerenkool 6—9. Rode kool 411. Savoye kool 6—9. Witte kool 3.50 5. Bospeen 821. Boskroten 610. Bos- rapen 2—11. Bosramenas 713. Koolrapen 411. Uien geen handel. Andijvie 614. Spruiten 1544. Prei 8—12. Witlof 29- Sptnazie 2432. Dubb. Princessebonen 95 —97. Snijbonen 92—93. Rentegevers 100. Wijnpeen 3—6. Kroten per kg. 4—12. Sla per stuk 2.50—9. Stoofsla per kg. 11—16. Veldsla 10—23. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 xg. franco Rotterdam). Tarwe, doorsneekwalltcit op vochtcon- ditie tot f 26.90, de betere kwaliteiten daarboven; voedergranen,, zomêrgerst prijshoudend f 20,75—22.00. grove ge schoonde daarboven; haver flauw f 18.00 19.25, blanke daarboven: rogge kalm f 18.00—19.00 17 procent vochtgarantle tot f 19.25. Mais doorsneekwaliteit prijs houdend tot f 26.50. VISMIJN VEERE. 9 November. Export garnalen, aanvoer 3545 kg.. 6373. Handels garnalen, aan voer 617 kg., 51—65. Pellerij garnalen, aanvoer 125 kg.. 40—54. Bot, aanvoer 104 kg.. 43—53. Wijting, aanvoer 3 kg., 39 Middel tong. aanvoer 4 kg., 116—271. Rog, aanvoer 17 kg., 3738. Nagekomen advertentie. Heden is tot Heerlijk heid bevorderd, na een smartelijk, doch gedul dig gedragen Tijden, mg'n zeer geliefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder MARIA ELISABETH THOLENAAR- VERHOEVEN in de leeftijd van ruim 41 jaar. Haar diepbedroefde Man en Kinderen. M. THOLEN AAR JAN NELLY Goes, 9 Nov. 1953. Evertsenstraat 42. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 12 Nov. n.m. 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7